Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Koronawirus: gra skończona

Posted by Marucha w dniu 2020-04-06 (Poniedziałek)

We Francji od dwóch tygodni nie milkną artykuły na temat profesora Didier Raoulta, dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Chorób Zakaźnych w Marsylii.

Codziennie lokalne media, ale i ogólnokrajowe dzienniki, poświęcają uwagę zjawisku, które, z punktu widzenia zakresu polemiki, zaczęło wykraczać poza samą kwestię leczenia zakażenia koronowirusem.

Hasło „Didier Raoult” w kategorii „Wiadomości” w wyszukiwarce Google daje obecnie prawie 5,5 miliona wyników. Dla porównania, hasło „Łukasz Szumowski” – 162 tysiące.

Burza zaczęła się od tweeta profesora 25 lutego zatytułowanego: „Koronawirus: gra skończona”. Tweet odsyłał do konferencji prasowej, na której Raoult ogłosił, że w badaniach przeprowadzonych przez Chińczyków, z którymi pozostaje w kontakcie, chlorchina, podobnie jak w przypadku poprzednich wirusów SARS, okazała się skuteczna. Nie czas, twierdził, na długotrwałe badania nad szczepionką, a na testowanie optymalnego leczenie za pomocą znanych od lat medycynie molekuł.

Jego wypowiedź spotkała się z krytyką francuskiego ministra zdrowia, Olivier Vérana, i bliskiej rządowi stacji BFMTV: Raoulta oskarżono o rozsiewanie fakenewsów, a on sam zaczął otrzymywać groźby. Dwa tygodnie później profesor z Marsylii został poproszony o dołączenie do grona najbliższych doradców prezydenta Macrona w zakresie epidemii koronawirusa…

[Ciekawe, czy go chuje przeprosili… – admin]

W między czasie Raoult przeprowadził własne leczenie chorych na COVID-19, w oparciu o hydroksychlorochinę (pochodna chlorochiny mająca mniej skutków ubocznych), podawaną w ilości 600 mg na dzień przez dziesięć dni, wraz z azytromycyną (antybioktyk), podawaną przez sześć dni.

Badanie były wprawdzie oparte tylko na 24 pacjentach (z grupą kontrolną z kilku innych szpitali Lazurowego Wybrzeża), jednak 16 marca Raoult ogłosił sukces: po sześciu dniach leczenia u 75% pacjentów nie było już obecności wirusa, podczas gdy w grupach porównawczych wirus utrzymywał się jeszcze u 90% procent pacjentów.

Wiadomość ta wywołała sensację nie tylko we Francji. 19 marca prezydent Trump „zaaprobował” (choć sam bezpośrednio nie ma takiej władzy) wykorzystanie hydroksychlorochiny na podstawie „wstępnych bardzo obiecujących badań” – ponoć bezpośrednie otoczenie Trumpa konsultowało się właśnie z profesorem Raoultem.

W samej Francji ustalenia profesora wywołały rozdźwięk i podział: ostrożność ze strony rządu zadeklarował sceptycyzm wobec chińskich wyników, ostrożność w stosunku do wyników Raoulta i zlecił szersze badania (co zajmie przynajmniej kilka dobrych tygodni); poszczególne szpitale, a czasem całe regiony, zaczęły decydować o natychmiastowym wdrożeniu „protokołu Raoulta” (bo w końcu każdy lekarz ma prawo przepisać leczenie według swej najlepszej wiedzy medycznej); po trzecie entuzjazm zwykłych Francuzów wobec profesora przypominającego swym wyglądem pustelnika-hippisa druida Panoramiksa z komiksów Asteriksa, oferującego w miejsce magicznego napoju powszechne testowanie i hydroksychlorochinę. Świeżo powstała grupa na Facebooku „Didier Raoult Vs Coronavirus 💪” liczy obecnie już prawie 350 tysięcy członków, a konto Twitter profesora ponad 180 tysięcy obserwujących.

Sam Raoult „dolewa” oliwy do ognia, poddając testom, wbrew zaleceniom, praktycznie wszystkich zainteresowanych chorych. Sceptyczny co do skuteczności kwarantanny bez testowania twierdzi, że kwintesencja walki z wirusem polega na diagnostyce i leczeniu. Dodaje zresztą, że brak testowania ludzi poddanych kwarantannie naraża ich zdrowie, albowiem nawet bezobjawowy przebieg choroby może powodować zmiany w płucach, widoczne przy skanowaniu.

Ostatecznie 25 marca francuskie ministerstwo zdrowia oficjalnie poparło protokół Raoulta… ale już następnego dnia ograniczyło jego stosowanie do pacjentów w stanie ciężkim. Profesor z Prowansji po raz kolejny skrytykował decyzję „paryskich markizików” niedostrzegających nauki poza obwodnicą stolicy. Twierdzi bowiem, że podawanie chlorochiny pacjentom wymagającym intubacji jest spóźnione, gdyż natężenie wirusa na tym etapie jest już ograniczone.

Niewątpliwego „uroku” całej tej aferze dodaje bezpośrednia retoryka pewnego swych racji profesora, sprowadzającego do absurdu dziennikarzy i oponentów. Gdy zarzucano mu, że jego badania nie są oparte na odpowiedniej ilość przypadków czy porównań, Raoult odpowiadał, że równie dobrze należałoby przetestować od nowa spadochron, testując jego przydatność na grupach skoczków ze spadochronem i bez spadochronu.

Zresztą dla niego jest to kwestia sumienia: „Myślę, że niektórzy żyją na Księżycu i porównują próby leczenia AIDS z nową chorobą zakaźną. Zarówno ja, jak i jakikolwiek lekarz, gdy wykazano, że jakieś leczenie jest skuteczne, uważam, za rzecz niemoralną, że się jej nie wykorzystuje. (…) Proszę mnie zrozumieć, jestem naukowcem i rozumuję jak naukowiec z weryfikowalnymi danymi. Wytworzyłem więcej danych w zakresie chorób zakaźnych niż ktokolwiek na świecie. Jestem lekarzem, widuję chorych. Mam 75 hospitalizowanych przypadków i 600 konsultacji dziennie. A więc opinie jednych czy drugich, gdybyście państwo wiedzieli jak mi są one obojętne. W mej drużynie jesteśmy ludźmi pragmatycznymi, a nie jakimś ptaszkami ze studiów telewizyjnych” (z wywiadu dla Le Parisien 23 marca).

Jedno jest pewne – Francuzi dowiedzieli się, że czołowy na świecie specjalista od chorób zakaźnych jest ich rodakiem oraz Galem, który nie da sobie w kaszę dmuchać. A przed jego szpitalem w Marsylii codziennie ustawiają się coraz większe kolejki.

/ Źródło: DoRzeczy.pl
/ zdą
https://www.dorzeczy.pl/

Profesor najwyraźniej psuje interes żydowskim uczonym i handlarzom. Oby nie miało to negatywnego wpływu na długość jego życia.
Admin

Komentarzy 16 do “Koronawirus: gra skończona”

 1. Jabo said

  Niektórym grupom interesu, mówiąc eufemicznie, wcale nie zależy na skutecznym i tanim leczeniu chorych, ale jak największej liczbie rzeczywistych i rzekomych ofiar koronawirusa. Chodzi przestraszenie owieczek, żeby dobrowolnie zgodziły się masowe szczepienia szczepionką przeciw wirusowi o wątpliwej skuteczności działania,ale „skutecznie” drogą, że można było zarobić grube miliardy dolarów.

 2. revers said

  Juz mowie sie potocznie zginal w wypadku samochodowym, ale na swiadectwie zgonu wpisano umarl na koronowirusa.

 3. Piskorz said

  re 1 wcale nie zależy na skutecznym i tanim leczeniu chorych,”.. A LEKARZOM 1 KONTAKTU ZALEŻY…?! Z tego co wiem, raczej nie specjalnie..raczej na „zaleczeniu”. Z pacjenta wyleczonego nie ma kasy..

 4. Piskorz said

  re art Jego wypowiedź spotkała się z krytyką francuskiego ministra zdrowia, Olivier Vérana, i bliskiej rządowi stacji BFMTV: .TA ICH BFMTV….jak nasza TVN./Polsat..

 5. Piskorz said

  re art https://youtu.be/avSpnQcFGIM O tym lekarzu…tylko 5 min, jęz. francuski.

 6. osoba prywatna said

  Covid = Cow id = Znakowanie bydła

 7. revers said

  Po jednym resecie, bedzie nowy start po szczepionke szczescia i czip zdrowia.

  NWO juz wygralo …

  https://www.koniecswiata.org/2264/nwo-juz-wygralo-masz-watpliwosci-zaraz-sie-rozwieja/?fbclid=IwAR26fvF7d1yK55kxk5jM7ZRwlgZoMt7LSmTyXrcyfPPA6X0PE8fjt3I614A

 8. revers said

  podobno Covid nosil ktorys z swietych walczacy z epidemia groznej choroby zakaznej w wiekach srednich, czy wczesnym chrzescianstwie.

 9. Milan said

  Dinozaury wyginęły z powodu koronawirusa.

 10. Piotr B. said

  Prosze Panstwa..tyle pary zrobione dla biznesu SZCZEPIOKA a Pan profesor wypuscil caly produkt w gwizdek.To sze ne mesci w gowa.
  Jak teraz cala hucpe POd tytulem koronawirus wyciszyc i zamiesc POd dywan?Do tego beda musieli byc uzyci „najlepsi fachowcy”.

 11. Irek said

  Obeirzyj to video i już nie musisz oglądać nic innego. Zrozumiesz obecną sytuację!

  Były szef Vodafone ujawnia tajemnice!

 12. Irek said

  Przeprawaszam za pomyłkę. Wklejam poprawny link.

 13. Piskorz said

  re 12 BARDZO DZIĘKUJĘ..!!

 14. Marek said

  Pan Irek ma szczególny dar do wpuszczania bełkotu ala njuejdż.

 15. Yagiel said

  Uwaga! To prawdopodobnie najważniejsza rozmowa/kłótnia dla dalszych losów naszych, dla ludzi w ogóle: za onet:

  „Kłótnia w piwnicy zachodniego skrzydła Białego Domu – tam mieści się pokój dowodzenia – miała miejsce w sobotę. Zespół do walki z koronawirusem zebrał się tego dnia ok. godz. 21:30 lokalnego czasu (ok. 6:30 w Polsce). Główne miejsce przy stole zajął wiceprezydent USA Mike Pence.
  Emocje zaczęły buzować pod koniec spotkania. Wtedy na tapecie pojawił się temat hydroksychlorochiny, leku stosowanego na malarię, który zdaniem prezydenta Donalda Trumpa może pomagać w walce z koronawirusem. Peter Navarro, doradca Trumpa ds. handlu, podniósł się z krzesła i rzucił na stół stertę dokumentów, rzekomo potwierdzających skuteczność leku.
  W pokoju zawrzało. Przy stole siedział m.in. słynny immunolog Anthony Fauci, który stwierdził, że skuteczność hydroksychlorochiny jest „anegdotyczna”. Immunolog podkreśla, że potrzeba znacznie więcej danych, aby uznać ją za lek, który pomaga na koronawirusa.”

  Tak właśnie Bill Gates przez swe psy (we Francji o nazwisku Hirsch) walczy o zablokowanie leczenia sposobem Didier Raoult z Marsylii: walczy o swój morderczy zysk kosztem zycia/zdrowia setek milionów/miliardów ludzi, w tym naszego. BG jest już natarczywie reklamowany w GW: hiltlerowcy IV Rzeszy łączą się już jawnie. Ich nerwy, pośpiech – dają nadzieję…

  Jeśli możecie jakkolwiek – wesprzyjcie prof.Didier Raoult ! A w Polsce – prof. Simona z Wrocławia !
  A jak można wesprzeć prez. Trump’a w tej Matce Wszystkich Walk z plan-demią – nie wiem.

 16. bladymamut said

  23 marca 2020
  Do wszystkich lekarzy na całym świecie.

  Nazywam się Dr. Zev Zelenko i praktykuję medycynę w Monroe w stanie Nowy Jork. Przez ostatnie 16 lat troszczyłem się o około 75% dorosłej populacji Kiryas Joel, która jest bardzo zwartą społecznością złożoną z około 35.000 osób, w której infekcja rozprzestrzeniała się szybko i bez kontroli przed zaleceniem dystansu społecznego.

  Na dzień dzisiejszy mój zespół przetestował około 200 osób z tej społeczności na obecność Covid-19, z czego 65% wyników było pozytywnych. Jeśli wynik ten zostanie ekstrapolowany na całą społeczność, oznacza to, że obecnie zarażonych jest ponad 20.000 osób. Szacuję, że w tej grupy jest około 1.500 pacjentów należących do kategorii wysokiego ryzyka (tj. powyżej 60 roku życia, z obniżoną odpornością, choroby współistniejące itp.).

  Biorąc pod uwagę pilną sytuację, opracowałem następujący protokół leczenia w warunkach przedszpitalnych i widziałem tylko pozytywne wyniki:
  1. Leczony jest każdy pacjent z dusznością niezależnie od wieku.
  2. Leczony jest każdy pacjent z kategorii wysokiego ryzyka, nawet z łagodnymi objawami.
  3. Młodzi, zdrowi i pacjenci niskiego ryzyka, nawet z objawami, nie są leczeni (chyba że ich sytuacja ulegnie zmianie i zaliczą się do kategorii 1 lub 2).

  Mój schemat leczenia ambulatoryjnego jest następujący:
  1. Hydroksychlorochina 200 mg dwa razy dziennie przez 5 dni.
  2. Azytromycyna 500 mg raz dziennie przez 5 dni.
  3. Siarczan cynku 220 mg raz dziennie przez 5 dni.

  Uzasadnienie mojego planu leczenia jest następujące. Połączyłem dane dostępne z Chin i Korei Południowej z najnowszymi badaniami opublikowanymi z Francji (strony dostępne na życzenie).

  Wiemy, że hydroksychlorochina pomaga cynkowi dostać się do komórki. Wiemy, że cynk spowalnia replikację wirusa w komórce. Jeśli chodzi o zastosowanie azytromycyny, postuluję, aby zapobiegała wtórnym infekcjom bakteryjnym. Te trzy leki są dobrze znane i zwykle dobrze tolerowane, dlatego ryzyko dla pacjenta jest niskie.

  Od ostatniego czwartku [19 marca] mój zespół leczył około 350 pacjentów w Kiryas Joel i kolejnych 150 pacjentów w innych obszarach Nowego Jorku przy użyciu powyższego schematu dawkowania.

  Z tej grupy i informacji dostarczonych mi przez powiązane zespoły medyczne mieliśmy ZERO zgonów, ZERO hospitalizacji i ZERO intubacji. Ponadto nie słyszałem o żadnych negatywnych skutkach ubocznych innych niż około 10% pacjentów z przejściowymi nudnościami i biegunką.

  Podsumowując, moim pilnym zaleceniem jest jak najszybsze rozpoczęcie leczenia w warunkach ambulatoryjnych zgodnie z powyższym. Opierając się na moich bezpośrednich doświadczeniach, stosowany schemat dawkowania zapobiega zespołowi ostrej niewydolności oddechowej (ARDS), zapobiega konieczności hospitalizacji i ratuje życie.

  Z wyrazami szacunku dr Zev Zelenko
  Do wiadomości: Prezydent Donald J. Trump; Pan Mark Meadows, szef sztabu Białego Domu

  https://pubmedinfo.org/2020/04/05/hydroksychorochina-czy-dziala-na-koronawirusa-dr-vladimir-zelenko/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: