Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Obserwujemy zapaść państwa

Posted by Marucha w dniu 2020-04-06 (Poniedziałek)

Obserwujemy zapaść państwa. Nie wszyscy to jeszcze widzą, ale za kilka tygodni zobaczą to nawet widzowie TVP.

Pomińmy sympatyczne nauczycielki matematyki opowiadające w TVP jakieś androny o liczbach mających parę, pomińmy to, że uczniowie piszący próbną maturę dostali najpierw zadania z matury z 2015 roku a kolejnego dnia z roku 2017 i przejdźmy do prawdziwych katastrof.

Dyrektor szpitala w Bytomiu zorganizował kwarantannę lekarzom na sali z chorymi na covid, bez jedzenia i bez środków ochronnych. Dyrektor szpitala w Toruniu zakazał lekarzom zakładania maseczek ochronnych, bo przed niczym nie chronią a poza tym sprowokują pozostały personel do zażądania ochrony. Jeden z oddziałów szpitala został wkrótce później zamknięty przez 22 przypadki koronawirusa.

Pozostałym lekarzom odmawia się testów. Chodzą i dalej zarażają. Dyrektor szpitala odmówił też przyjęcia od Uniwersytetu darowizny w postaci przyłbic ochronnych, bo nie miały atestu.

Takie rzeczy dzieją się w całej Polsce, ale wiemy o tym mało, bo lekarze mają zakaz wypowiadania się o tym co się dzieje w szpitalach. Firmuje to wszystko minister Szumowski, który stał się najpopularniejszym politykiem w kraju, bo wygląda jakby był zmęczony. A mamy dopiero sam początek epidemii! Wyobrażacie sobie jaki sajgon tam będzie za trzy tygodnie?

Gdzie nie spojrzymy wybija jakaś głupota, jakaś patologia w zarządzaniu lub brak odpowiedzialności decydentów. Mści się obsadzanie wszelkich stanowisk według klucza partyjnego.

A jak wygląda przyjęte przez Sejm prawie miesiąc po rozpoczęciu epidemii Betonowe Koło Ratunkowe dla przedsiębiorców, które dla śmiechu nazywa się Tarczą Antykryzysową? Nie wiadomo, bo nikt go nie rozumie. Powstał oficjalny podręcznik, ale liczy 172 strony i dalej nic nie wyjaśnia.

Nie wiadomo nawet czy zwolnienie z ZUS obejmuje również składki po stronie pracownika, nie wiadomo w jakiej wysokości wypłacać wynagrodzenie pracownikom. Za to wiadomo, że pożyczka 5000 zł dla mikroprzesiębiorców, czyli przedsiębiorców zatrudniających mniej niż 9 pracowników, ma nie obejmować tych, którzy nikogo nie zatrudniają. Skąd wiadomo? Z pisma jakiegoś urzędnika, które jest sprzeczne z ustawą, bo wymaga przyjęcia, że 0 jest większe od 9. Widocznie w urzędach pracy na poważnie biorą lekcje matematyki w TVP. Swoją drogą chciałbym się dowiedzieć, czy według pań z TVP zero ma parę i co na to Zbigniew Ziobro.

Agencja Rezerw Materiałowych nie ma podstawowych wyrobów medycznych bo musiała kupić węgiel od upadających kopalni ratowanych przez upadające spółki energetyczne. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych nie ma pieniędzy dla zwalnianych pracowników, bo poszły na świadczenia przedemerytalne, wynagrodzenia młodocianych oraz staże i specjalizacje pracowników medycznych. To zresztą standard, bo 13 emerytura będzie wypłacona z Funduszu Solidarnościowego, który miał być przeznaczony dla niepełnosprawnych. Nie będę już pisał co stało się z Funduszem Rezerwy Demograficznej, który również nie może się uchować, ale teraz by i tak się nie przydał.

Cała nasza gospodarka nie jest w stanie do teraz wyprodukować wystarczającej ilości tak skomplikowanych i technologicznie zaawansowanych produktów jak maseczki i rękawiczki, nie mówiąc już o niezwykle trudnym w produkcji płynie do odkażania.

Tymczasem dla polityków od kilku dni najważniejszym tematem jest to, czy 10 maja odbędą się wybory. Tak, na całym świecie wszyscy przekładają wybory. Nawet w Etiopii, która nie słynie ze sprawnego państwa i wysokiej kultury politycznej, starczyło władzy rozumu, by przełożyć wybory. Wszędzie to rozumieją, tylko nie u nas. Jesteśmy chyba jedynym krajem na całym świecie, gdzie zamiast wirusem wszyscy zajmują się wiosennymi wyborami.

Mamy też bunt zdominowanych przez opozycję samorządów, które odmawiają pomocy przy przeprowadzeniu wyborów. W odpowiedzi władza chce ustanawiać komisarzy, korzystać z pomocy WOT. Gdy prezes Poczty Polskiej twierdzi, że nie jest w stanie obsłużyć wyborów korespondencyjnych zostaje wyrzucony a na jego miejsce trafia wiceminister obrony narodowej.

Idea kompromisu dla dobra państwa jest koncepcją całkowicie obcą zarówno dla koalicji jak i opozycji. Poprawki do ustawy opozycji są z góry odrzucane. Nikt nawet nie udaje, że bierze je pod uwagę. Lepiej przegłosować ustawę z błędem niż przyznać rację komuś z innej partii. Do tego Sejm idzie na zderzenie z Senatem, większość rządową wisi na włosku a pod dywanem buldogi żrą się o miejsca w spółkach.

A czemu u nas za wszelką cenę PiS dąży do wyborów? Bo oni doskonale już wiedzą jakie dramaty będą się odbywać przez kolejne miesiące. Przez najbliższe tygodnie uderzy w nas większa liczba zachorowań, całkowita zapaść szpitali, degrengolada gospodarcza i bezrobocie. Ludziom skończą się pieniądze i zacznie robić się ciepło.

Jednym odbije od siedzenia w domu i stania w godzinnych kolejkach do sklepu, inni zaczną kraść z braku pieniędzy. Tak jak już się dzieje na południu Włoch. Mordując gospodarkę i osłabiając ludzką odporność psychiczną bardzo drogo kupujemy czas, do niczego go nie wykorzystując. Nie widać żadnego planu, żadnej przyjętej strategii poza przeczekaniem.

Nasze państwo z dykty i paździerza ma w sobie jeszcze tyle siły i woli, by dać mandat fryzjerce samotnie wychowującej dzieci, która musiała pracować by mieć na jedzenie. Pytanie, czy starczy tej siły, gdy ludzie masowo zaczną łamać mające wątpliwe podstawy prawne zakazy. A zaczną je łamać, bo już widać, że entuzjazm sprzed kilku tygodni wyparował.

Nawet dziennikarze już widzą, że bez reklam i sprzedaży gazet ich wynagrodzenia stają pod znakiem zapytania. Orlen z Energą wszystkich reklam nie wykupią a prywatny biznes walczy o przetrwanie i tnie budżet reklamowy. Frustracja będzie z każdym dniem rosnąć w miarę kurczenia się oszczędności. Będzie ciekawie, ale nie czekam na najbliższe tygodnie z niecierpliwością. Powodów do optymizmu na razie nie widać żadnych.

Sławomir Mentzen
Za: FB
https://konserwatyzm.pl/

Komentarze 32 do “Obserwujemy zapaść państwa”

 1. bryś said

  Panu Mentzenowi do pięt wiedzą nie sięgam, jednakowoż znając się doskonale na cyfrach mógby się zapoznać z definicją epidemii sprzed 2009 roku, oraz ze statystykami zachorowań, śmiertelności z poprzednich lat oraz z sytuacją w krajach z mniejszymi ograniczeniami swobób przemieszczania się.

  Ile już tych domniemanych ofiar wirusa (o wiarygodności testów wielu mdrych ludzi pisało)? 50 w ciągu 3 tygodni na 38 000 000 milionową populację przy niewiadomej naprawdę ilości zakażonych?

 2. Mietas said

  Agencja Rezerw Materiałowych nie ma podstawowych wyrobów medycznych bo musiała kupić węgiel od upadających kopalni ratowanych przez upadające spółki energetyczne. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych nie ma pieniędzy dla zwalnianych pracowników, bo poszły na świadczenia przedemerytalne, wynagrodzenia młodocianych oraz staże i specjalizacje pracowników medycznych. To zresztą standard, bo 13 emerytura będzie wypłacona z Funduszu Solidarnościowego, który miał być przeznaczony dla niepełnosprawnych. Nie będę już pisał co stało się z Funduszem Rezerwy Demograficznej, który również nie może się uchować, ale teraz by i tak się nie przydał.

  Tak właśnie wygląda Polska pod rządami nieudaczników, póki płynęła kasa do budżetu, trwonili pieniądze na propagandowe cele, teraz w obliczu biedy, nie są w stanie nic mądrego wymyślić, głupota i arogancja zrobiły swoje, autor artykułu bardzo dobrze oddaje, sytuacje tego co się dzieje.

  Gdzie nie spojrzymy wybija jakaś głupota, jakaś patologia w zarządzaniu lub brak odpowiedzialności decydentów. Mści się obsadzanie wszelkich stanowisk według klucza partyjnego.

  Tak to jest, kiedy populizm bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.

  Mordując gospodarkę i osłabiając ludzką odporność psychiczną bardzo drogo kupujemy czas, do niczego go nie wykorzystując. Nie widać żadnego planu, żadnej przyjętej strategii poza przeczekaniem.

  A jaki może być plan w kraju MONTOWNIA!!, Firmy zachodnie pozamykają swoje zakłady, i powiedzą DOWIDZENIA,
  Czas na budowę własnej gospodarki został zmarnowany, dzisiaj można tylko powiedzieć!! A nie mówiłem!!.

 3. Mietas said

  Jeszcze dodam to, o czym sam pisałem niedawno, czyli o masowych zwolnieniach i rosnącym bezrobociu.
  Bezrobocie w Polsce na koniec kwietnia 2020 r. wzrośnie do 8,1 proc., a na koniec czerwca do 9,4 proc. – wynika z prognozy analityków banku Credit Agricole.
  Aż strach pomyśleć, ile będzie na koniec roku.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bezrobocie-w-Polsce-na-koniec-czerwca-wyniesie-9-4-proc-Opinia-Credit-Agricole-7857034.html

 4. Piskorz said

  re art !!! Polecam www. nacjonalista.pl Jest tam art. K. Zagozdy, krótki, treściwy i celny..,i aktualny.

 5. Olo said

  No to teraz żydobanderowski kulawy bandyta może stawić się w izraelskiej ambasadzie i radośnie zakomunikować – melduję wykonanie zadania!

 6. Visibilia Signa said

  Z jednej strony opowiada o zapaści państwa a na tym samym oddechu jak straszny jest ten koronawirus.
  Oceńcie Państwo sami i wyciągnijcie wnioski.

 7. Dictum said

  Obserwujemy raczej zapaść całej Europy i świata

 8. Lily. said

  Re 3; Olo
  „Dotad bedziemy,wyprowadzac na ulice,
  TEN oglupialy Narod, az dopniemy swego”.
  Jak zadeklarowal,TAK i robi. Z roku na rok,
  ludziom z „gorszego sortu,zyje sie coraz
  gorzej. A jak slychac,TO dopiero zlego
  poczatki.

 9. Co wy tam kombinujecie w tych lasach, kto tam ma wylądować??
  Braun.
  .https://twitter.com/i/status/1247106823066464256

 10. Za_granicą_widać_Lepiej said

  no prawdziwy cyrk to będzie, jak janusze biznesu zaczną zwalniać Polaków ale zatrzymają upa-dlińców, którzy zgodzą się na obniżkę wynagrodzenia (bo to i tak dla nich majątek). PIS poleci na ryj – ALE KTO NASTĘPNY do władzy??? obawiam się, że komuchy a nie Konfederaci! 😦

 11. ALGORYTM BARTOSIKA.

  Z jałmużny europejskiej i poklepywania po ramieniu, uczyniono w minionym „trzydziestoleciu wolności od rozumu” jedyną dźwignię „wzrostu” Polski.
  Gdy rynek i koniunktura międzynarodowa sprzyjały wszystkim.

  80% wyżebranych „dotacji” europejskich wraca na zachód pod postacią dostaw i zleceń,odstąpiliśmy tym neokolonizatorom nasz rynek konsumenta, rynek pracy z wykwalifikowaną a niskopłatną siłą roboczą, zlikwidowaliśmy rodzime i konkurencyjne dla nich branże, a od Ameryki, na skinienie i w podskokach kupujemy co tylko sobie zażyczą, przy tym moralnie ich wspierając w imperialnych zadymach.
  Zrobiono to wszystko, mimo świadomości dopuszczenia się wielomilionowej zbrodni WYPĘDZENIA POLAKÓW NA EMIGRACJĘ ZA CHLEBEM.
  To wyrugowanie, posłużyło im za wentyl bezpieczeństwa ich bandyckiej transformacji „szokowej”.

  Gdy przyszła zaraza i gospodarcza katastrofa, jedynym panaceum jest nadal pompowanie pieniędzy, przy pustym budżecie, ale z szansą na rujnujące wnuków i prawnuków pożyczki.
  Podług zasady : „Après nous, le déluge” . PO NAS CHOĆBY POTOP !

  Dość tego !

  Polska się łasi i żebrze, choć ma potencjał Niemiec, a tylko zdrajców i bęcwałów u sterów nawy państwowej.

  Produkt Krajowy Brutto (PKB (n)) za rok 2019, mieliśmy rzędu 2,254 biliona złotych.
  Wydatki budżetu (WB(n)) państwa, oscylowały wokół 416 miliardów zł.
  Zaś sam PKB jest niczym innym jak wartością dodaną w składzie produktu finalnego podmiotów krajowych i zagranicznych na terenie kraju.

  Jeśli na koniec 2019 roku potrzeby finansowe państwa sięgnęły 416 miliardów złotych, to odnosząc je do 2,254 bilionów złotych wartości dodanej, osiągniemy stopę podatkową rzędu 18,5% (PG(n)). Na starcie.

  I TO JEST ALGORYTM BARTOSIKA.

  Czyli instrument, który jest bezsprzecznie :
  1/ Prosty, przejrzysty, powszechny i niezawodny oraz tani jako narzędzie fiskalne,
  2/ Jest narzędziem dyscyplinującym budżet i redukującym państwo do granic niezbędnej pomocniczości,
  3/ Jest środkiem implikującym dopływ kapitałów, inwestorów oraz wywołującym intensywny rozwój gospodarczy, równolegle z drenażem mózgów z otoczenia,
  4/ Jest bezspornym czynnikiem radykalnej redukcji bezrobocia, depopulacji i degradacji demograficznej.

  Bo Polska pilnie wymaga :

  1/ zredukowania państwa w/g zasady pomocniczości, a najlepiej ustanowienia rządów menedżerskich ( bo Państwo winno być zorganizowane w/g zasady pomocniczości – nie omnipotencji, rządy – mieć charakter menedżerski- nie kadencyjny, z sejmem jako analogią walnego zgromadzenia i corocznym absolutorium, zaś ludziom winna być zapewniona przynależna z natury wolność osobista, polityczna, gospodarcza i fiskalna.),

  2/ Jednego powszechnego, prostego i przejrzystego podatku, w imię wolności i równości gospodarczej i fiskalnej,

  3/ Jednoznacznej promocji, protekcji i afirmacji polskich innowacyjnych i kreatywnych pomysłów, podmiotów i produktów, dla nadania dynamiki rosnącej gospodarce ( chodzi o powołanie do życia polskiego konsorcjum inwestycyjnego, promującego na zasadzie protekcjonizmu polskie pomysły, produkty i podmioty z obszaru produktu krajowego brutto, będące rzetelnymi płatnikami obowiązków publiczno-prawnych, poprzez stymulację popytu krajowego i eksportu na ich produkty ).

  A tymczasem u nas, mijają kolejne miesiące od wyborów, reprezentację w sejmie mają ponoć wszystkie orientacje, opcje i odłamy społeczeństwa, lecz pustka i nijakość wciąż dominują w przestrzeni publicznej.
  Bo politycy, to pasożytnicza, bezrozumna i próżniacza klasa.

  Już nie wybory prezydenckie są czasem, by rzeczywistość tę zmienić.
  To klęska zarazy i nieuchronna katastrofa gospodarcza są niepowtarzalną szansą sukcesu.
  „Per aspera ad aspra”. PRZEZ CIERNIE DO GWIAZD.

  Dla kogoś, kto BĘDZIE ZMIANĄ, KTÓREJ PRAGNIEMY W ŻYCIU…

  Działaniem tym wyprzedzimy niechybną katastrofę, gdy skutkiem nieuchronnej automatyzacji, robotyzacji, cyfryzacji, PRACA BĘDZIE DLA ELIT.

 12. Grażyna said

  Może jednak będzie lepiej? Odc. 9 filmu zrobionego w USA na temat ostatnich oraz nadchodzących wydarzeń. Nadchodzi „trzęsienie ziemi? Świat się zmieni?

  .https://www.youtube.com/watch?v=fMaOaXrbheM

 13. Ad 10 Za granicą widac lepiej….
  U mojej Ciotki, malowanie klatki schodowej w bloku , przez firmę pana K. zatrudniąjcego Ukraińców, TOTALNE DNO!!…..Wyłazi spod farby tzw.”zacieranie” pełno „dziadów” niedomalowanych fragmentów, smugi wszędzie.Trawa walka z odbiorem tej fuszery NIGDY w życiu nie powierzę jakiegokolwiek remontu firmie zatrudniającej Ukraińców.Nie ma mowy.
  W sklepie obok mnie, sieci Lewiatan/ co za obrzydliwa nazwa/pracują Ukraińcy.Jeden babon , nie ma pojęcia o pracy, zapytana o datę ważności jogurtu nie umie znaleźć i coś bełkoce,niczego nie wie… ostatnio „segreguje przed wejściem do sklepu,na oko” starszych ludzi między 10-12.Np. mówi „pani nie wejdzie , bo pani nie ma 65 lat”.Do 68 letniej sąsiadki,poczuła swoją władzę nad Polakami…. wujek z UPA, jej si chyba przypomniał..Dno kompletne!

 14. Re: Artykul….

  Wyglada na to, ze najpierw bedzie krach finansowy, a dopiero potem wojna…(chociaz wojna trwa od dobrych kilkunastu lat. Wojna cybernetyczna).

  Tak wlasnie wyglada rzeczywistosc wykreowana lub wyrezyserowana przez zydowskich lichwiarzy, ktorych nie sposob powiesic na latarniach z prostej przyczyny: „wirusow” nie da sie gdziekolwiek powiesic…:)))

  Obraz ekonomiczny przypomina czlowieka z ktorego wypompowano prawie cala krew…i majacego za chwile zwalic sie na ziemie…

  Przydalby sie dobry „kardiolog” i to bardzo szybko…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. WI42 said

  Lukaszenka nie poddaje się jak okresla psychowirusowi. Radzi swieże powietrze, odnisko, gimnastykę i pracę. Zobaczymy…
  https://politikus.ru/video/127624-progulki-maslo-i-koster-lukashenko-nazval-recept-ot-koronavirusa.html

 16. Birton said

  wszyscy Polacy czekają, kiedy Kalkstein Jarosław kopnie w kalendarz

 17. Olo said

  Kulawy bandyta nie spocznie, dopóki Polski nie obróci w perzynę, a z Polaków nie zrobi nędzarzy. Cały życie o tym marzył.

 18. Społeczeństwo rodem z cywilizacji łacińskiej jest wtłaczane w ciasne ramy cywilizacji bizantyjskiej, gdzie prawo, państwo jest wszystkim. Jednak jak się nie ma klasy urzędniczej na odpowiednio wysokim poziomie, to… wygląda to tak, jak w Polsce.

  Jak Polakom dać wolną rękę, zrzucić ciasny gorset pozwoleń, licencji, atestów, przepisów i uj wie czego jeszcze, to poradzą sobie śpiewająco. Jednak zacząć trzeba od zrzucenia jarzma.

 19. Ad. 13

  mówi „pani nie wejdzie , bo pani nie ma 65 lat”.Do 68 letniej sąsiadki,poczuła swoją władzę nad Polakami…. wujek z UPA, jej si chyba przypomniał..Dno kompletne!

  Mnie dwie Polki ze sklepu „wyprosiły”.

 20. Ad. 11

  Pan pisze o państwie ludzi wolnych. Ale Polacy nie chcą być wolni. Oni chcą, żeby ktoś za nich załatwił sprawy tak, żeby byli szczęśliwi.

  „Bez pracy nie ma kołaczy” – kiedy pan to ostatni raz słyszał w Polsce?

 21. wanderer said

  „Lukaszenka nie poddaje się jak okresla psychowirusowi. Radzi swieże powietrze, odnisko, gimnastykę i pracę. Zobaczymy…”

  I ma racje. „Smieja” sie z niego, a to on na koniec bedzie sie ze wszystkich smial.

 22. Ale dlaczego? said

  Kulawe państwo PRL upada od ’89 roku.
  1 bln długu, nieoficjalnie coś 4bln długu.
  Bez własnego przemysłu i kapitały Polska jest kolonią w środku Europy.

  Przy jakimkolwiek większym kryzysie Polska jest bankrutem i tonie.
  Od lat tak twierdzę.
  Bo to WIDAĆ i CZUĆ. Od 30 lat.

  A to że Polską rządzą kolesie i agentura obca dopełnia tylko tragizmu sytuacji.
  Jednak „standardowy” Polak wyśmiewa takie czarnowidztwo. Bo przecież jest kolorowo i jewropejsko.
  Co ja mówię, nie tylko „standardowy”.
  Tzw. wierzący, jak i lewak nieraz mi dał do zrozumienia, jak źle myśli o mnie za moje poglądy 😉

  Cóż.
  Wierzę w życie wieczne.
  Może przez to specjalnie się nie boję.
  Jedynie smutno się robi, gdy się widzi od lat, jak domki na piasku podmywa woda…
  Bo przecież w tych domkach my wszyscy mieszkamy…

 23. Ale dlaczego? said

  AAA, mendy pisiorowe znowu (przed wyborami) zaczęli mamić, że należy w czasie kryzysu wspierać polską gospodarkę i rozwijać swój przemysł.

  Przez dziesiąt lat życia tak robię pomimo tego, że 95% Polaków ma wywalone na „polskie produkty”, a 20 % wprost omija je szerokim łukiem.
  Pisiory powtarzają to co ciemny (choć przecież ŚWIADOMNIEJSZY od reszty) lud chce usłyszeć…
  To samo nadawali przed wyborami w 2015.
  A jest jak jest. Czyli kolonia nadwiślańska.

 24. Re; Artykul…
  A ten k…rwa mentzen czy „medazent” KIEDYKOLWIEK wspominal o LIKWIDACJI LICHWIARSKIEGO KARTELU FINANSOWEGO???…
  Nie? No to h…j z nim…Niech idzie na bambus banany prostuje…w i-sra-hell-u…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  —————–
  Każdy, kto nie porusza tematyki lichwy – bez względu na to, o czym pisze – jest do ch…ja?
  Admin

 25. bryś said

  „Każdy, kto nie porusza tematyki lichwy – bez względu na to, o czym pisze – jest do ch…ja?” – poniekąd Pan Jasiek może mieć rację, ponieważ powinnismy dążyc do meritum i zamiast szarpać się z symptomami szukać źródła problemu.

  Tak jak z imigrantami, oczywiście nie należy lekceważyć tematu (młotek), ale trzeba pamiętać kto za tym stoi (ręka).

 26. Re: 24 Admin – komentarz…

  Ile razy jeszcze musze napisac: „Jezeli jakikolwiek polityk (lub siedzacy w „polityce” w sensie publicznym) nie ma pojecia o systemie cyrkulacji srodkow finansowych, to nie jest w stanie w jakikolwiek sposob reprezentowac interesu (lub nawet myslec o reprezentowaniu) rodziny, spolecznosci lub Narodu…” . Co mozna by porownac do „gospodyni domowej”, ktora tylko wie, ze z kieszeni „meza” pochodza (lub wychodza) pieniadze, ktore sa wydawane przez nia „na lewo i prawo”, a nie z jego ciezkiej pracy.

  Moge rowniez porownac:

  Dzisiaj ekonomista jest jak „lekarz” domowy lub ogolny, ktory wie, lub byc moze wie, ze „pacjent” jest chory lub „cos” mu dolega z „krazeniem”, natomiast „lekarz” kardiolog (monetarysta) doskonale wie gdzie, jak i kiedy jest niedobor krwi w poszczegolnych czlonkach ciala ludzkiego kierujac uwage na poziom cisnienia przeplywu krwi w jego sercu (lub przez jego serce).

  Teraz prosze sobie przelozyc na system cyrkulacji srodkow finansowych do opisu powyzej…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Aby „dolozyc” do „pieca”, to 100% dzisiejszych „ekonomistow” i im podobnym, ktorym wydaje sie ze sa „fachowcami” rowniez nie maja zielonego pojecia jak powinien wygladac banknot lub moneta majaca funkcjonowac w systemie spolecznym (w cyrkulacji) dla wolnego i niepodleglego Narodu.

 27. Marucha said

  Re 26:
  Panie Jasiu, temat jest bardzo ważny – co jednak nie oznacza przymusu poruszania go w zupełnie nie pasujących kontekstach.

 28. Re: 27 Marucha.
  Panie Wacku, z calym szacunkiem. Czy przypomina sobie Pan co kiedys napisalem n/t 90 dni (kontraktu, lub umowa o prace na okres 90 dni) ze jestem w stanie ZLIKWIDOWAC lichwiarski kartel finansowy z naszej Ojczyzny, ZLIKWIDOWAC WSZYSTKIE nalozone na WSZYSTKICH POLAKOW podatki (itd. itd.)??.

  Mnie TYLKO interesuje LIKWIDACJA a nie jakas k…rwa „naprawa”, „walka” z lichwiarzam, „uklad” z lichwiarzami czy jakikolwiek kompromis ze zlodziejami i oszustami. Mnie to nie interesuje.

  A czy pamieta Pan, co napisalem o „kluczu” (jego wykonaniu) przed rozpoczeciem liczenia czasu 90 dni kontraktu???

  Moge Pana poinformowac, ze „klucz” jest juz tworzony…a ja wciaz w Toronto…

  Milego dnia zycze.
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pisze Pan, ze temat jest „wazny”… To moze poprawie: TEMAT JEST NAJWAZNIEJSZY W FUNKCJONOWANIU NARODU – CALEGO NARODU (a nie poszczegolnych „ugrupowan” o „roznych” pogladach)…

 29. Boydar said

  Obserwujemy zapaść państwa. Owszem, tak właśnie miało być i taki był cel. Tyle że nie jest to państwo polskie od ładnych kilkuset lat. No więc ch. mu w d. Jak już się zapadnie na dobre, może powstanie coś naszego. Może. To zależy ilu odjedzie do tatełe, albo gdzie indziej, sram na to, mściwy nie jestem, to strata czasu i energii.

 30. Yah said

  Dałby Bóg Panie Boydar ….

 31. Boydar said

  Jak się uczciwie pomodlimy to da, skąpy nie jest.

 32. plausi said

  Co zostało z polskiego państwa ?

  „Obserwujemy zapaść państwa”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  Naszym zdaniem z całego państwa poslskiego została tylko przemoc.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  no bo co jeszcze ? Przemoc to doznajemy nawet osobiście w czasach „pandemii”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: