Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Быдлошевский Л.З. o Polski prawnik komentuje karę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pandemia służy globalizacji i budowie Polin

Posted by Marucha w dniu 2020-04-06 (Poniedziałek)

Nadzwyczajny stan, w jakim znaleźliśmy się jako żywioł polski, zmusza nas do reakcji adekwatnej do szkód przez niego wyrządzanych. Słowa „szkody” użyłem tu wyłącznie po to, by nie pogłębiać paniki.

Tak naprawdę powinienem napisać o spustoszeniu, którego najważniejszym celem jest peryferyzacja Polaków w ich własnym państwie.

Już kilka dni temu zwracałem uwagę na drastyczne pogłębienie naszego egocentryzmu i straceniu z pola widzenia spraw publicznych. Wygląda na to, że mamy gnić osobno. Każdy po swojemu, bezzapachowo, bezgłośnie.

Na Twoje miejsce, Przyjacielu, przyjdzie obywatel nowy, posługujący się świeżutkim paszportem. On zajmie Twój bankrutujący warsztat pracy, a Ty się u niego zatrudnisz. Jeśli ominie Cię fala samobójstw, zdasz się na jego łaskę i niełaskę. Polubisz jego dziwny akcent i otaczający go zapach czosnku i cebuli. Ale czy on polubi Ciebie?

Na koronawirusa – czyli na nikogo – spadnie całe odium wynikające z transformacji polskiego społeczeństwa, a więc jego pauperyzacją. Duże biznesy skradziono nam już dawno. Teraz przyszła pora na te małe, ale wciąż dające skrawek wolności. Ich nowi właściciele już bukują bilety na lotnisku Ben Guriona.

Teraz już kojarzysz, na kogo czekają puste osiedla, te setki hektarów zakupione pod pretekstem budowy Park of Poland – Suntago i inne, których istnienia nawet nie przeczuwamy? Teraz już kojarzysz, dlaczego kapitał izraelski przejął udziały w największych firmach ochroniarskich? Teraz już kojarzysz te wszystkie okoliczności związane z Polin?

„Pandemia służy globalizacji” – takich ostrzeżeń mamy w Internecie mnóstwo. I trudno odmówić im racji. Każdy choć trochę ogarnięty człowiek, zaopatrzony w znajomość alfabetu i umiejętność posługiwania się rozumem, prędzej czy później dojdzie do tożsamych wniosków. Różnica zdań może polegać wyłącznie na tym, czy ONI tego wirusa sami wyhodowali, czy tylko sprytnie wykorzystali sytuację jego „samoistnych narodzin” i ekspansji. Mam na ten temat własne zdanie, ale dla nas w tej chwili nie jest to wątek najistotniejszy, wszak prędzej czy później zadecyduje o tym wojenny sąd doraźny.

Już sygnalizowałem, że oprócz wspólnej dla całego świata strategii globalistycznej, w poszczególnych państwach planowane jest osiągnięcie celów lokalnych. Nie trzeba wielkiej przenikliwości, by domniemywać, że pandemia wykorzystana zostanie w Polsce jako wielki akcelerator gwałtownie przybliżający moment ogłoszenia Rzeczypospolitej Przyjaciół (Polin).

Nieuchronny kryzys finansowy ma skutkować wywłaszczeniem Polaków (osób prywatnych i samorządów) z resztek majątku, a tym samym z jakiegokolwiek potencjału wolnościowego. Zresztą przygotowywana degradacja żywiołu polskiego będzie obejmować cały obszar jego funkcjonowania, do reszty rozbijając spauperyzowane struktury rodzinne i – poprzez pełną kontrolę zdyskredytowanego Kościoła modernistycznego – odbierając im tradycyjne możliwości duchowego odrodzenia. Naród polski do reszty ma stać się bezwolną apatyczną masą, która bez emocji zaakceptuje każde narzucone jej rozstrzygnięcie.

To są sprawy oczywiste i nie im chcę poświęcić tę notkę. Zastanówmy się nad dniem dzisiejszym i przyszłością Prawa i Sprawiedliwości. Sam nie mam najmniejszych wątpliwości, że polityka uprawiana przez PiS nie jest samodzielna. Powiem więcej: sprawia ona wrażenie wykonywania dyrektyw otrzymywanych z zewnątrz (owszem, top tej partii wie lub domyśla się, komu i czemu służy).

Właśnie po to wykreowano mit wszechwiedzącego i wszechmocnego Jarosława Kaczyńskiego, by uzasadnić tę dyspozycyjną nieprzejrzystość. Z oczywistych powodów lepiej popaść pod zarzuty uniżonego posłuszeństwa wobec mieszkańca Żoliborza niż Jerozolimy. Tak więc bieżące reakcje rządu PiS-u wobec pandemii noszą cechy nerwowego wyczekiwania na kolejne polecenia.

Skąd bierze się ta nerwowość? Wiodący politycy tej partii głupi nie są. Mają pełną świadomość, że wraz ze wspomnianymi wyżej zmianami społeczno-politycznymi na łeb i szyję spadną ich notowania. Mało tego. Staną oko w oko z jakąś formą nieuchronnego społecznego niezadowolenia. I tu pojawia się spędzająca im sen z oczu rozterka: czy ich zagraniczni pryncypałowie nadal będą na nich stawiać? A może bez mrugnięcia okiem poświęcą ich dla uspokojenia sytuacji? A jeśli tak właśnie się stanie, to na kogo postawią? Wszak w Prawie i Sprawiedliwości nie wyhodowano naturalnego następcy Kaczyńskiego.

Dotąd wydawało się to niezrozumiałe, ale dziś wymaga nowego odczytania. Wygląda na to, że w obowiązującym scenariuszu nikt taki nie będzie potrzebny, gdyż formacja ta rychło znajdzie się na śmietniku historii. Murzyn za chwilę zrobi swoje i będzie mógł odejść. Do obłaskawienia rozindyczonych Polaków potrzebny będzie ktoś pozornie spoza układu, być może taktycznie z nim skonfliktowany.

I tu, w krótkim szeregu potencjalnych „zbawców narodu”, niespodziewanie pojawia się niepozorna sylwetka Mariana Banasia. Rozwój bieżącej sytuacji w jakiś sposób tłumaczy – pokrętną i niezrozumiałą – wewnątrzukładową aferę rozpętaną wokół niego. Czy miała go ona uwiarygodnić?

Oczywiście nie upieram się, że Banaś ma zostać najważniejszą figurą na nowej polińskiej szachownicy. Ale wieżą czy gońcem – jak najbardziej. Jakiemu królowi zatem miałby w tym nowym rozdaniu, jako wolnomularz z YMCA, wiernie służyć (czujnie pilnować)?

To będzie ktoś z formacji uchodzącej za niebywale patriotyczną, wręcz ksenofobiczną, odmieniającej przez wszystkie przypadki słowa: naród, patriotyzm, ojczyzna. Tylko ktoś taki będzie mógł wmówić Polakom, że trzyma rękę na pulsie i nie da im zrobić krzywdy.

Nie ukrywam, że od dawna mam swojego faworyta do odegrania tej niewdzięcznej roli. Pytacie, kto to? Ano ten sam, który niespodziewanie stanął w obronie Banasia: „każdy z nas mógłby pozazdrościć mu biografii”. [Czyżby Grzegorz Braun? – admin]

Krzysztof Zagozda
https://www.nacjonalista.pl/

Komentarzy 19 do “Pandemia służy globalizacji i budowie Polin”

 1. Maverick said

  Na otwarcie patrzałek.

 2. Olo said

  Dokładnie tak. Dlatego właśnie kulawy bandyta z żydobanderowskiego reżimu dobrej zmiany za wszelką cenę chce mieć dalej u swego boku Judę za prezydenta, z którym spokojnie dokończy swoje dzieło niszczenia Polski i Polaków oraz budowy POLIN na naszych gruzach i cmentarzach. Dopóki ten bydlak nie zdechnie, nie będzie dla nas żadnego ratunku…

 3. JARNO said

  re. 1>Maverick>a co to za geszeft ten „ITALIAN POLISH AMERICAN UNIT ORGANIZATION?>>
  http://italianpolish.com/ i amerykańskie dane kontaktowe!!
  Czyli ‚une’ też i TYMBARDZIEJ ‚une’ biorą udział – razem z zjednoczonymi prawiczkami czy nacjonalista.pl czy Media narodowe czy Bąkiewicz czy wrealu24, czy Mossakowski>CEP, Gadowski, Sakowicz, etc
  + totalna opozycja
  +oczywiście Braun-Korwin vel Mikke czy Dziambor etc
  w budowaniu ‚oczyszczalni-ścieków=Polin’ bo jeden jest organ założycielski post1989 polskiej rzeczywistości>DEEP JEWISH STATE

 4. Wiktoria said

  W całym kraju ( dużych miastach przynajmniej ) buduje się mase nowych mieszkań, całe osiedla… Nie wspomnę o tym w jak beznadziejnych położeniach, w środku skrzyżowania dosłownie, gdzie przecież nie da się funkcjonować. W każdym razie, dla kogo te mieszkania? Dla kogo też te wypasione miejsca „ kultury” i rozrywki, kogo na to stać ? Ludzi z korpo… wiadomo, ze ten kryzys po to został wywołany by przejąć za bezcen firmy i zapędzić Polaków do za****nia za miskę ryżu. Poupychać ludzi z korpo w gownianych mieszkaniach za krocie bo nawet jak głośno to przecież po 16 godzinach w robocie – zaśnie. Reszta cwaniaków, psychopatów zaciera łapy.
  Dodam jeszcze, ze Polska już dawno przepadła, ten naród, teraz jeden na drugiego donosi, stoi w kolejce trędowatych pilnuje czy nie zarażasz, drze jape przez okno bo dzieciaki wyszły na dwór.

  Dosłownie dwa miesiące temu, jakby tak komuś, kto wpycha w kolejce koszyk w d u p e, albo smarkał bezczelnie, zwrócić uwagę, powiedzieć by przestał, to wyzwałby od chorych psychicznie ( to ulubione słowo i argument Polaka) Dzisiaj, rząd wydał rozkaz to każdy przestrzega. Chory kraj, chorych zniewolonych, agresywnych ludzi.

  Nikt się nigdy nie zjednoczy, jak się wytknie wady narodowe, to lecą epitety, zamiast prawdzie w oczy spojrzeć i coś zmienić to jeden z drugim w historii o patriotach, żołnierzach znajduje powód do dumy i na tym kończy swe rozważania…bo w życiu na codzień, bliźniego by w łyżce wody utopił.

  Jeszcze ta historia z przedsiębiorcami – Januszami biznesu, jak szmacili pracowników, wyciskali co się da, oszukiwali na wypłatach, kombinowali po to by nachapać się ile się da kosztem drugiego to było ok – im …. teraz im źle, wiec larum podnieśli.

  Tak, oczywiście są porządni i uczciwi ludzie.

 5. Sarmata said

  Sprytkom pustynnym chodzi wyłącznie o cichą i „bezproblemową” wypłatę przez Polskę uroszczeń żydowskich na 1 bln. zł, nad którymi prace w zasadzie się zakończyły, a w które to „prace” jest wyjątkowo zaangażowany prezydent. Pozostało wypłacić. Stąd parcie na „wybory”. Przy okazji chodzi też zapewne sprytkom pustynnym o przejęcie spółek giełdowych które pikują do zera.

  A moja hipoteza jest taka: Wasz własny rząd robi z was wariatów i dobrze się przy tym bawi.
  Zważywszy na to co mówi Korwin – hipoteza najprostsza jest najbardziej prawdopodobna – to ja mam racje.
  Rząd robi „z tata wariata”. A ile forsy przy tym przepuści na ratowanie Was …
  Za Rocznikiem Demograficznym GUS 2019 – str. 318 mamy dane:

  Click to access rocznik_demograficzny_2019.pdf

  „Choroby układu oddechowego ………………….. 460—519 1980/5,5 1990/4,1 2000/4,8 2010/5,0 2017/6,8 J00—J98” – na 10000 ludności
  A więc zgony na „Choroby układu oddechowego” ogółem: 1980/ 21 132 – 1990/ 15 753 – 2000/ 18 442 – 2010/ 19 211 – 2017/ 26127
  z ogółem zmarłych w latach jw.: 353 164, 390 343, 368 028, 378 478, 402 852, 414 200
  Jak widać w 2017 zmarło 26 127 (dwadzieścia sześć tysięcy …).
  Skala robienia z Was wariatów jest równa 40 zmarłych na koronawirusa i 26127 w roku 2017 na „Choroby układu oddechowego”.
  Jaśniej już?

  Cyt.: „Cele agendy 2030 są jasne.
  Żydowscy starcy postanowili ją wdrożyć.
  Pytanie (i wybór) jest czy to oni wymordują świat czy też świat wymorduje ich…”

  W 2019 r. najczęstszą przyczyną śmierci człowieka był „zabieg medyczny”, przeprowadzony na nim w łonie matki. W wyniku tej „procedury”, życie straciło 42 mln 300 tys. nienarodzonych dzieci (raport Worldometers). Jest to najstraszniejsza w dziejach ludzkości „choroba”, nosząca znamiona śmiercionośnej epidemii, nad którą żadne światowe gremia nie chcą się pochylić. Co więcej, zabijanie ludzi, wpływowe grupy z ramienia ONZ, chcą wpisać w katalog praw człowieka! Absurd ten trudno pojąć, kierując się nie tylko sumieniem, ale też zdrowym rozsądkiem.

  P.S. Tak nawiasem to komunikaty podawane przez megafony z radiowozów – dla zwiększenia dramaturgii – powinny być wygłaszane po NIEMIECKU.

 6. JW said

  Przypomniałbym autorowi, że psychoza związana ze świrusem panuje niemal w całej Europie, a nie tylko w Polsce, więc to nie jest tak, że wredny krzywonos zasadził się na polskie firmy, gdyż jest na nie szczególnie łasy. Zgadzam się jednak z tym, że pod płaszczykiem psychozy dokona się (albo już się dokonuje) potajemny wykup upadłych przedsiębiorstw przez „byznesmenów”. Jednak nie boję się tego zanadto, ponieważ firmy można ponownie założyć pod warunkiem istnienia pewnej wolności gospodarczej. I tu przechodzimy do sedna: obawiam się, że cała ta obecna sytuacja to przymiarka do zaprowadzenia totalitaryzmu, polegająca na obecnym przyzwyczajaniu gawiedzi do stanu, w którym resztki jej swobód obywatelskich, w tym względnej wolności zakładania firm, są jej odebrane, oczywiście w imię „wyższego dobra wspólnego” itp.

 7. Mietas said

  Z rozczochranym, nie jest dobrze!
  BORIS JOHNSON HOSPITALIZOWANO PONAD UPORCZYWE „” ‚NA OBJAWY KORONAWIRUSA RADĄ SWOJEGO LEKARZA.
  https://www.newsweek.com/uk-prime-minister-boris-johnson-hospitalized-over-persistent-coronavirus-symptoms-advice-his-1496216

 8. Lily said

  „Kazdy z nas,moglby pozazdroscic mu biografii”.
  O, ile mowa o G.B,ja osobiscie nie widze niczego,czego moglabym Mu pozazdroscic.
  Czuje sie bardzo dobrze,we wlasnej skorze,
  i jestem bardzo dumna z tego,ze jestem Polka.

 9. Mietas said

  Warto słuchać tego polonusa!! Ma informacje z pierwszej ręki, i co najważniejsze, nic nie ubarwia.
  Jeśli chodzi o tego wirusa, to ma rację, nad tym wirusem pracowały laboratoria w USA i w Chinach, co do ukarania Chin, to szans żadnych nie mają, Chiny wraz z Rosją dobrze się uzupełniają, to właśnie dzięki Chinom, Rosja dzisiaj może stawiać warunki na rynku ropy, z tego względu, że to Chiny mają największe kontrakty na zakup rosyjskiej ropy, co daje Rosji mocny argument z Arabami i USA.
  Podobnie kiedy Chiny walczyły z wirusem, to właśnie Rosja przyszła im z pomocą, i słała do Chin respiratory czy maski, oraz wiele innego sprzętu i lekarstw, dzisiaj Chiny w podzięce, zezwalają Rosji na eksport na ich rynek kolejnych produktów rolnych, czym dają Rosji wielką szansę na rozwój tego sektora.

 10. mate3 said

  Naród polski do reszty ma stać się bezwolną apatyczną masą, która bez emocji zaakceptuje każde narzucone jej rozstrzygnięcie.

  no tak, no tak. 5G wszędzie wstrzymane, a u nas w polszy na pełnej kur#ie przy aplausie zrozenkowanych mas.

 11. Piskorz said

  re 7 Z rozczochranym, nie jest dobrze!” Fryzurę ma taką, jakby….piorun w miotłę strzelił..!

 12. revers said

  w geszeftach podobnie panuje selekcyjna pandemia i zamkniete male interesy ale tubylcow.

  I tak w wilekim wojewodzkim miescie istnieja obok sibie stara galeria i nowa, tylko stara galeria oparta jescze na duzym targowisku miejskim gdzie wszytsko mozna bylo kupic-sprzedac, w tym sklep Zdrowie i Uroda z preparatami pana Zieby, Vitamina C na konorowirusa, zamknieta do odwolania na cztery spusty.

  No oczywiscie obok nowa galeria z koszernymi miedzynarodowymi geszeftami gdzie cymes sie kreci nawet w upokarzajacych kolejkach wielosetmetrowych.

  I wszyscy szczesliwi ze jescze cos mozna lyknac na korone szwindel.

 13. Dictum said

  BARDZO WARTO WYSŁUCHAĆ

 14. Yah said

  A ja się zastanawiałem dlaczego lekka ręką dają policjantom po 2000 złotych za pozostanie na służbie i nie przechodzenie na emeryturę

 15. Ale dlaczego? said

  No cóż. Może być i tak.
  Choć nie jestem przekonany.

  Oczywiście to że pis z kociarzem to agentura antypolska, to oczywiste.
  Malowane wilki, nawet nie w owczej skórze. W kolorki patriotyczno-katolckie…
  A że Banaś masonem? Ciekawe…

 16. Lily. said

  Z koncem stycznia 2020 r,minela szosta rocznica
  roboczego zjazdu Izraelskiego Knessetu w III.R.P. W zjezdzie tym,bral udzial p.Andrzej
  Duda,ktory zostal pierwszym prezydentem po
  TYM zjezdzie.M.Morawiecki,jest rowniez pierwszym premierem. OBAJ sa pomazancami
  p. Jaroslawa Kaczynskiego.
  Prosze zapoznac sie,z deklaracja L.K,w Izraelu
  w 2006 r.
  Jest rok 2015,p Jaroslaw Kaczynski,podczas
  kampanii wyborczej,deklarowal.
  „Jesli wygramy wybory,TO bedziemy kontynuowac poliityke mojego brata”. CZYLI jaka?. Niech kazdy odpowie sobie sam.

 17. Charli Brown said

  Jarno
  Hasbaro-Jarno … co jarałeś. Skręta, czy knota. Maverick zamieścił, a ty…take it or live it…Jarno jesteś w prostym ujęciu contusio capitis.

 18. revers said

  ad14

  to nie wszystko koszerne sieci handlowe nagradzaja munduroowki i sluzbowki 10% rabatem w godzinach zakupow od 20 do 22 godziny u siebie, dotyczy to tez TOW, lekarzy dilerow i spin doktorow.

  To jak jakso wkomponowuje sie w system korupcji i nselektywnego nagradznaia okreslonych grup spolecznych, ktore to sluzby i tak z biegiem czasu moze zastapic armia dronow , polaczonych G5 i Starlinkiem na niebie.

  Sytemowi zalezy na polcjantach by jak najdluzej pracowali z powodu ich doswiadczenia, a takze trudnosci z naborem nowych ludzi w tym zawodzie.

  nie mniej wielu ucieka za sluzby jak ma okazje, duza liczbe wypracowanych lat. Chetnie dorabiajaa pozniej prywatnie w ochronnie mienia lub zgodnie z wyksztalceniem np. po warszwskim technikum samochodowym np. w warsztatach samochodowych Toyoty, gdzie saa cenionymi mechaniakmi samochodowymi z rajdowaa i tunningwaa przeszloacia i doswiadczeniem,

 19. Głos Prawdy said

  Jak widzimy, nie tylko wasz kraj chcą zniewolić. Globaliści, czytaj-sataniści wykonali dobrą robotę i prawie wszystkie kraje wpędzono w to szaleństwo. Przybywają do nas masoni z WOZ, będą kontrolować, czy zakładamy maski, czy myjemy dłonie i ilu mamy pacjentów i zgonów na koronawirusa. Łukaszenko od dawna posłał ich wszystkich w dupę, ale ci towarzysze wszędzie czują się jak w domu, a nasza opozycja, a jeszcze teraz Rosja nie po naszej stronie w tej sprawie , bardzo się starają go złamać. niektóre z naszych białoruskich kumuszek, które spędzają wolny czas siedząc przed telewizorem, nasikali w majtki ze strachu i wzięły urlop w pracy na własny koszt.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: