Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Złamany ch…j pełniący funkcję prymasa Polski nie chce otwarcia kościołów…

Posted by Marucha w dniu 2020-04-06 (Poniedziałek)

Nic, tylko jebnąć brukowcem w ten pysk.

Nic, tylko jebnąć brukowcem w ten pysk.

– Oczekuję, że w tym tygodniu minister Szumowski powie, że przedłuży czas restrykcji.

Jeżeli słyszymy to, co dzieje się dziś, że jest już ponad 4 tys. osób zakażonych i do 100 zbliża się liczba ofiar, to oczekuję, że w tym tygodniu min. Szumowski powie, że przedłuży czas restrykcji i taka sytuacja się nie wydarzy – wypalił prymas Polski abp Wojciech Polak w Radiu Zet.

Dotychczasowe rozporządzenia informują, że od 12 kwietnia z Mszach będzie mogło brać 50 osób wraz z kapłanem i asystą. Prymas Polak stwierdził, że te rozporządzenia nie były konsultowane z Episkopatem, a on sam naciska na … pozostawienie drakońskich restrykcji – 5 osób na Mszy, w praktyce oznaczającej zamknięcie kościołów dla wiernych.

– Jeżeli słyszymy to, co się dzieje dzisiaj, oczekuję, że w tym tygodniu na pewno pan minister powie, że przedłuży także ten czas restrykcji i taka sytuacja się nie wydarzy, a to, co zostało kiedyś zapisane nie będzie aktualne. Nic się nie zmienia (…). Jestem przekonany, że jeżeli będzie to apogeum epidemii w czasie Świąt, że takie ogłoszenie będzie lada moment, że dalej jesteśmy w ograniczeniu, które dzisiaj przeżywamy – dodał hierarcha.

Słów prymasa Polaka nie da się skomentować w żaden sposób. Doszło do kuriozalnej sytuacji, kiedy znaczący hierarcha naciska na rząd, aby ten nie łagodził nielogicznych restrykcji wymierzonych w katolików.

Przypomnijmy, że przed kilkoma laty abp Polak straszył księży diecezji gnieźnieńskiej suspensą, jeśli ci protestowaliby przeciwko sprowadzaniu islamskich imigrantów…

https://dzienniknarodowy.pl

Chyba prawdą jest, że Największy z Rodu Polaków nie dał sakry biskupiej nikomu, kto nie miał pierwszorzędnych korzeni…
Admin

Komentarze 62 do “Złamany ch…j pełniący funkcję prymasa Polski nie chce otwarcia kościołów…”

 1. Bo prawdziwym prymasem jest kto inny. https://swietatradycja.wordpress.com/2020/04/04/nowy-prymas-polski/

 2. Listwa said

  Do wglądu:
  https://episkopat.pl/biskupikep/

 3. Lily said

  Polak z pochodzenia,czy z nazwiska?.
  Kochani,przyjzyjcie sie symbolom.
  Komu mial dawac?, dawal swoim.
  NIC nie dzieje sie,BEZ przyczyny.
  Wybor Karola Wojtyly,na glowe K.Rz.K.TEZ.

 4. . said

  Największy z rodu polakóf wielki „Słowianin” papiesz powiedział, żeby głosować za unja ojropejska, całować koran i kadzić przed budda a na bikskupów Bractwa rzucić ekskomunika.

  Nic więcej tłumaczyć nie trzeba.

 5. Listwa said

  „Słów prymasa Polaka nie da się skomentować w żaden sposób”

  – da się. Znalazł się posoborowy epidemiolog po kursie z gazet.
  Niech zrezygnuje z funkcji i zamknie się szczelnie w miejscu zadumy i modlitwy. Bo zaraża.

 6. I*** said

  (1) Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga jest Polakiem – jednym z nielicznych polskich biskupów (jest ich chyba ze czterech) w zażydzonym „polskim episkopacie”…

  Przypomnę, że obecny prymas (żyd o nazwisku Polak) „wsławił się” swego czasu powiedzeniem: „W MOIM KOŚCIELE”… a teraz zamknął się w swoim pałacu prymasowskim i pod pretekstem rzekomej epidemii odmawia ludziom posługi kapłańskiej… inni żydzi w sutannach też pochowali się po plebaniach zamiast wyjść do wiernych ze słowem Bożym!

 7. ? said

  W takim razie trzeba zostawić to sztańskie szambo, które podszywa się pod prawdziwy Kościół. Wyraźnie o tym napisał św. Jan:

  Apokalipsa św. Jana, 18:
  4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
  «Ludu mój, wyjdźcie z niej2,
  byście nie mieli udziału w jej grzechach
  i żadnej z jej plag nie ponieśli:
  5 bo grzechy jej narosły – aż do nieba,

 8. Bezpartyjna said

  W ostatnim czasie wszystko dzieje się tak lawinowo i końca nie widać.
  Brak nawet światełka nadziei w tunelu ciemności.

 9. Yah said

  Ad 6

  Ale to Dzięga kazał zasłonić pewne malowidło w katedrze sandomierskiej …

 10. Sarmata said

  re. 9.
  A Gądecki usunął tablicę pamiątkową w kościele p/w Bożego Ciała ufundowanym przez króla Władysława Jagiełłę w Poznaniu.
  cyt. „Powstanie kościoła Bożego Ciała
  W roku 1399 miał miejsce w Poznaniu przedziwny przypadek. Zapewne z historycznego punktu widzenia miały miejsce jakieś wydarzenia, które później zostały obudowane treścią legendarną. Chodzi o przyczynę powstania kościoła Bożego Ciała. A było to tak…
  Podstępni Żydzi zaplanowali kradzież hostii z Kościoła pw. Serca Jezusowego w Poznaniu w celu sprawdzenia, czy konsekrowane hostie są rzeczywiście ciałem Jezusa Chrystusa . Wedle jednej wersji przekupili służącą u dominikanów dziewczynę (jak podają kroniki miała ona na imię Krystyna), aby skradła dla nich komunikanty (Długosz dokładniej opisuje to zdarzenie w swoich Rocznikach (Annales seu cronicae incliti Regni Polonia) „W piątek piętnastego sierpnia pewna kobieta w Poznaniu, przyjąwszy Najświętszy Sakrament Eucharystii w klasztorze braci dominikanów, wyjęła z ust hostię, by sprzedać przebywającym w Poznaniu Żydom.”. Wedle innej wersji hostie zostały skradzione z tabernakulum.
  Żydzi chcieli się przekonać czy przeistoczenie jest prawdą, więc położyli je na stole i zaczęli kłuć nożami. W tym momencie trysnęła z nich krew – podobno jej kropla padła na niewidomą Żydówkę, która w tej chwili odzyskała wzrok. Przerażeni Żydzi postanowili najpierw zakopać hostie, lecz te za każdym razem pojawiały się na powierzchni. Następnie próbowali utopić je w studni znajdującej się w piwnicy tejże kamienicy, lecz i to się nie powiodło. W końcu usiłowali utopić je w leżących na południe od miasta bagnach, lecz wówczas hostie zaczęły unosić się nad powierzchnią ziemi, a przerażeni świętokradcy uciekli. Unoszące się w powietrzu hostie znalazł 15 sierpnia 1399 pasterz, wypasający w okolicy swoje stado. Na miejsce cudu przybyli wkrótce mieszczanie, władze miasta oraz biskup Wojciech Jastrzębiec. W orszaku znajdował się również dominikanin Jan Ryczywół. Uniósł on paterę, na której hostie same spoczęły. Zostały przeniesione w orszaku do kolegiaty. Okazało się na drugi dzień, że zniknęły. Odnaleziono je w tym samym miejscu na bagnach. Uznano, że ciało Chrystusa wybrało swoje miejsce pobytu. Wzniesiono tam wówczas drewnianą kapliczkę.
  Na miejscu kaplicy król Władysław II Jagiełło ufundował Kościół Bożego Ciała, najważniejsze wówczas miejsce pielgrzymkowe w kraju oraz klasztor karmelitów trzewiczkowych, którzy mieli sprawować opiekę nad sanktuarium. Król przybył tu przed bitwą pod Grunwaldem, a następnie podczas powrotu z wyprawy, aby podziękować Bogu za zwycięstwo.

  W maju 2005 roku metropolita poznański abp Stanisław Gądecki polecił usunąć z Kościoła Najświętszej Krwi Pana Jezusa zabytkową, antysemicką tablicę upamiętniającą domniemaną profanację hostii. Napis na niej głosił:
  Ty Boże, jak za taką krzywdę nagrodzimy?
  Twoję, gdy ciężką mękę w Poznaniu widzimy.
  Ty sam Boże jakoś jest zawsze sprawiedliwy,
  Ty wyniszcz aż do szczętu ten naród złośliwy.”

  Tablica ponoć trafiła do Muzeum Archidiecezjalnego.

 11. . said

  Znak zapytania @

  A ty wiesz na 100% co to jest Wielka Nierządnica? Myślisz, że już teraz nastał końca koniec?
  Kościół Katolicki choć pełen biskupów z fartuszkiem pod sutanną jest nadal Kościołem. Dokąd mamy iść? Schizmę zrobić? Uczęszczajmy jeśli to możliwe na Mszę Trydencką, słuchajmy Bractwa w kwestiach nauczania, czystej Doktryny ale nie nawołujmy do jakichś rozłamów.

  Gdy nie mogę być w kaplicy FSSPX, bo brak auta, a odległości spore i teraz gdy nawet do Bydgoszczy do parafii NSPJ pociągiem lepiej nie jechać to idę na NOM do najbliższego kościoła chociaż taka Msza mi się nie podoba. Kazania polityczne proPIS też mi się nie podobają. Ale spełniam obowiązek niedzielnego uczestnictwa. A tych kapłanów modernistów z papieżem włączanie Bóg po śmierci rozliczy!

 12. UZA said

  Tad10) „A ty wiesz na 100% , co to jest Wielka Nierządnica?(…) Dokąd mamy iść? Schizmę zrobić ?”

  Mam niemiłe wrażenie, że chyba bez schizmy się nie obejdzie. Nie znam się na nierządnicach, ale dostrzegam ohydę spustoszenia. Ta ohyda, póki co, wypowiada się jakby w naszym imieniu. Być może powinniśmy wystosować do Ministra petycję, że my – katolicy, chcemy mieć w Święta Wielkanocne swobodny dostęp do praktyk religijnych. Może zresztą już zainicjowano taką petycję, czy ktoś coś wie ? A pan Polak, skoro tak drży o swój nędzny żywot na tym padole łez, niech się schowa w jakimś schronie i już więcej nie wyłazi na powierzchnię.

 13. wanderer said

  I takie jak ten ukryte „spiochy” w odpowiednim momencie maja sie uaktywnic i rozp..lic Kosciol od wewnatrz, a przynajmniej zasrac opinie, jak ten co go w ostatnich wolnych tematach przytoczylem, szef Caritasu w Austrii ktory na nude z powodu izolacji polecal porno i masturbacje.

 14. wanderer said

  Te obecne czasy, to co sie teraz dzieje, to bardzo dobry filtr, ktory jak na dloni pokazuje kto jest kim. To dobra szkola dla Polakow, beda wiedzieli, i mam nadzieje ze nie zapomna kto jak sie zachowywal, komu mozna zaufac a kto jest po przeciwnej stronie barykady. Ludziom takie cos bylo potrzebne, zeby otwarli oczy. I to dotyczy wielu aspektow, nie tylko religijnych.
  Bardzo dobrze ze sie wystawiaja, niech robia tak dalej. Od policjanta, przez polityka do ksiedza.

 15. . said

  A jakie ten szef Caritasu w Austrii ma wysokie czoło, duży nos i uszy poniżej linii oczu.

  http://kontrrewolucja.net/kosciol/wilk-w-owczej-skorze-szef-austriackiego-caritasu-jest-kaplanem-i-zacheca-do-masturbacji-i-ogladania-porno-w-sieci

 16. ? said

  Re 12:
  Może nie tyle schizmę robić, ile odstępców po prostu wypierdolić i puplicznie powiedzieć, że oni nikogo nie reprezentują, no moze oprócz diabła. I w takim razie niech założą sobie odrębny związek wyznaniowy, a od Koscioła Chrystusowego – won!

 17. Yah said

  Ad 14

  Ni nie wiem czy otworzą oczy, to barany.

 18. wanderer said

  Yah,
  Otworza, otworza. Nie wszyscy, ale otworza.

  Juz widza.

 19. wanderer said

  Ot co, Panie Kropek..

 20. Ale dlaczego? said

  Tak na logikę.
  Jak nadawano nazwiska, to coś one oznaczały. Nikt w Polsce Polakowi nie nadawał by nazwiska Polak.
  Miało to pewnie podkreślić, że jegomość JUŻ jest Polakiem…

  Ale mniejsza o to.

  Pomimo tego, że uważam unikanie zarażenia koronawirusem za sensowne, limit 5 osób to kuriozum.
  A to dlatego, że o ile np. spacer nie jest człowiekowi do życia potrzebny, to już msza katolikowi jest niezbędna.
  A przecież np. dopuszczalna jest praca, o ile zachowana jest odległość 1,5m między osobami.
  Nie można było tego samego zastosować do kościołów???
  Pomijam, że np. w środkach komunikacji nawet te 1,5m jest niezachowane.
  A teraz tak.
  W firmie ludzie pracują razem przez 40 godzin tygodniowo.
  W kościele przebywają tylko 1 godzinę w tygodniu.
  Więc gdzie można się szybciej zarazić???

  Proste, logiczne argumenty.
  Prymas???

 21. Piskorz said

  re art To ten Polak szczekał, że nacjonalizm i patriotyzm, i coś jeszcze w tym
  rodzaju…to są grzechy.!!

 22. Greg said

  To się musiało stać, maski z ryjów opadają.

 23. cep said

  trzeba zdjąć z niego i sutannę i gacie, niech lidzie zobaczą ze biskup jest goły.

 24. revers said

  To i tak nic komisja zdrowia przy Watykanie oznajmila ze szczepic sie trzeba, szczpionki sa konieczne.

  Wszystko sklada sie w jedan calosc czy u swieckich, czy u duchownych inaczej, bedziesz mogl podrozowac, uzywac, dni swiete swiecic jesli zaszczepisz sie wczesniej.

  najciekawsze jest to ze nie dotyczy ten zakaz inne koscioly-synagogi, meczety, wyznawcow innych religi, czy nawet uchodzcow na krzywy ryj.

 25. Boydar said

  Jakie maski, Paaaanie Greg ! Przecież une nawet nigdy nie udawały że. Na bezczela szły od samego początku.

 26. Jaron said

  Na pohybel z tym heretykiem!

 27. Re: Artykul…
  Jesli „najprzednieszy” z „polakow” mial „pierwszorzedne korzenie”, to byloby wrecz niegodziwoscia z jego strony nominowac tych, ktorzy nie posiadaja „pierwszorzednych korzeni”…
  To chyba jest zrozumiale…No bo jakze byloby inaczej…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. A jak jest w „kneSejmie???” A jak jest w calej „administracji” z „gornej polki???”…
  Ten sam zydowski syf…

 28. Listwa said

  Zobaczcie dokładniej co robi.
  Do kogo należą Kościoły i kto nimi włada?
  Mógłby teoretycznie Episkopat podjąć decyzję o zamknięciu Kościołów, ale bp Polak nawołuje ministra zdrowia, żeby to on zamknął Kościoły.

  Bp prymasa z Gniezna stać tylko na niebezpośrednie wyrażenie swojego oczekiwania. Ministerku zamknij Kościoły w czasie Wielkanocy, bo z gazet się dowiedziałem, że będzie apogeum. Ministerku błagam czytaj gazety.

  No klapa na całego o kompromitacji nie wspomnę. Aspiruje chyba do tytułu prymas tysiąclecia w drugim tysiącleciu.

 29. Listwa said

  ad 28

  A kto wie, może i padnie mu do butów wzorem Franciszka. Żeby apogeum nie weszło do Koscioła oczywiście.

 30. Anna-Teresa said

  To, że nie jest sprawowana ohyda urągająca Jezusowi Chrystusowi to bardzo dobrze!Uczty nie ma! A może czas pomyśleć o Prawdziwej Ofierze Mszy Świętej.Ilu znajdzie się Pasterzy do Takiej posługi?Czas odebrać sprofanowane przez heretyków stare Kościoły i przepraszać Boga w Trójcy Jedynego za 50 lat posoborowego odstępstwa.Wyrzucajmy te protestanckie stoły.!

 31. Listwa said

  Autor: Sacerdos Hyacinthus

  „Skromne zasygnalizowanie kilku aspektów może być dla niejednej duszy pomocą w owocnym odnalezieniu się w aktualnej sytuacji i podjęciu decyzji stosownych.

  Panu Bogu należny jest kult doskonały – stosowny do doskonałości Pana Boga. Taka była myśl Kościoła Katolickiego i praktyka Kościoła Katolickiego przez wieki.
  Kult reformowany – narzucony katolikom powszechnie od kilkudziesięciu lat – jest (oględnie i obiektywnie rzecz ujmując) kultem umniejszonym. Mamy już do dyspozycji niemało analiz rzetelnych – między innymi autorstwa niektórych hierarchów katolickich.

  Aktualne przymusowe ograniczanie dostępu do kultu reformowanego jest zatem zjawiskiem, które duszę świadomego katolika powinno cieszyć. Pierwszy ważny krok przez wielu katolików został uczyniony – choć z przymusu.
  Natomiast pozostaje do zrobienia drugi krok, ważniejszy(!) – już nie z przymusu, lecz z własnej woli: związanie się wyłącznie z kultem doskonałym, godnym Boga, odwiecznym, tradycyjnym – katolickim.

  Pytanie dla duszy na rozdrożu: Czy chcesz kierować swoje kroki tam, gdzie oddawany jest Bogu kult katolicki, czy tam, gdzie sprawowany jest kult reformowany?

  Uzupełniajmy cierpliwie naszą wiedzę, doczytujmy poważne treści wyrażające nauczanie Kościoła Katolickiego na temat świętych obrzędów i podejmujmy decyzje miłe Niebu.
  Pan Bóg daje nam dzisiaj idealny czas na podjęcie decyzji świadomych, dojrzałych, niezależnych od statystyki – katolickich. Wierność temu, czego Kościół Katolicki od wieków nauczał i wierność temu, jak Kościół od wieków sprawował święty kult – Służbę Bożą – jest drogą pewną. Wierność Tradycji jest w istocie wiernością Bogu, albowiem autorem Tradycji jest Pan Bóg.

  To, co określa się jako „powrót do Tradycji”, jest w istocie powrotem do wiary katolickiej.
  Św. Pius X w swoim Katechizmie naucza: „Tradycji winniśmy przypisywać takie samo znaczenie jak objawionemu słowu Bożemu, które jest zawarte w Piśmie Świętym”.

  Matko Dobrej Rady, módl się za nami!”

 32. Boydar said

  Panie Listwo

  W niczym nie umniejszając w niczym Pańskiej dobrej wierze i woli, zauważyć pragnę, że melodia użytego zwrotu „kult reformowany” nie oddaje w języku polskim Pańskiej (słusznej przecież) intencji. To trzeba inaczej określić i powiedzieć/napisać. Ja to Panu mówię, reformowany Chacheł.

 33. Głos z Kociewia said

  „Złamany ch.j” – taki poziom mimo wszystko ( dosadności, siarczystości,ciętego języka, mocy wyrazu) szkodzi jednak wizerunkowi tej strony, zarówno aktywnym tj.piszącym na niej, jak i jedynie odwiedzającym,zaglądającym i powołującym się na nią. . – // – Proszę dla dobra „Dziennika gajowego M…” nie używać więcej języka niszowego, rynsztokowego, Wyobraźmy sobie,że ludzie już innych słów nie używają na określenie przywódców K-ła. Wyobraźmy sobie, oddolne, samo-sądowe rozliczanie duchowieństwa. Wyobraźmy sobie rozczarowanie ludu, bo Kościół (jego władze )są solidarni z bogatymi, a nie z ubogimi. Wyobraźmy sobie,że wierni w bólu jawnej niesprawiedliwości wykrzyczą „gdzie tu u was ewangeliczne ubóstwo ( smutek bogatego młodzieńca, czy radość z rozdania swych bogactw celnika Mateusza). Wyobraźmy sobie,że uciemiężeni ludzie bez dzieci, bez rodziny, bo za biedni przypomną sobie o tym, co śpiewali przodkowie w słowach rewolucyjnej pieśni : Gdy naród do boju” : „o cześć wam panowie, prałaci, za naszą niedolę kajdany, ,… za kraj nas krwią bratnią zbryzgany”. Wyobraźmy sobie anarchię, krwawą rewolucję antykościelną ( jaka miała już miejsce we Francji : Wandea, = Francja zwana była wierną córką K-ła, – czy w Meksyku ) , Zatem owszem rozliczmy naszych pasterzy, czy są lub byli godni, czy niegodni (owi reverendissimi zawsze czcigodni). Rozliczmy Glempów, Muszyńskich, Polaków, Gocłowskich,Życimskich,Pieronków i każdego innego duchownego stawiając jego czyny w prawdzie, w świetle Ewangelii- Nauki Jezusa.. Tak, nie inaczej. Językiem i głosem opanowanym, spokojnym.bo ład, harmonia i jej zachowanie jest niezbędnie potrzebne. Tak więc „bierzmy na tapetę” , „na środek placu pod ocenę” i bezlitośnie MĄDRYM SŁOWEM obnażmy zło, które czynią.. WALKA NA WYZWISKA nie przystoi uczniom Chrystusa. Przezwiska, oczernianie, zniesławianie to niedozwolone formy komunikacji. one mogą być tylko pożywką dla antyklrerykałów =lewaków do wzrostu agresji i wrogości wobec wierzących. Wybierając taką formę przegramy. .Czyż na to właśnie nie czeka Szatan (Zły,Diabeł [ Diabolos tj ten,który rozbija, dzieli skłóca, niszczy ). Walcząc tak będziemy twórcami tragedii, Jak zaś walczyć? Odp. : po ludzku, kulturalnie, ale też :”nec temere, nec timide” (ani bojaźliwie, ani nie nierozważnie.). Stanowczo – 3xtak, odważnie 3xtak, ale nade wszystko rozważnie Ktoś kiedyś powiedział w duchu ewangelii : :”zła nawet znać nie chcę „. Jezus w swojej również ze wszech miar nauce jest radykalistą : ” mówcie tak, tak, nie, nie, co innego od Złego pochodzi”, „Bądźcie albo zimni, albo gorący, ” ale nie letni. – Walczmy zatem nie „na pół gwizdka”, ale naszym orężem nich będzie kulturalne słowo naprowadzające zbłąkanych na drogę do Boga. Rozpisałem się, wybaczcie, ale niebezpiecznie wzrasta fałszywie rozumiana klarowność, jednoznaczność poglądów. przejawia się to w budzeniu strachu = terroru. Tak źle pojęty radykalizm może doprowadzić do tego,że słyszeć będziemy o krwi na schodach kościoła. Popatrzcie na komentarze na WP, czy Onecie, ile w nich jadu wymierzonego w Kościół. Te fale wpisów opluwających pasterzy jasno pokazują jak. szybko instytucja zwana Kościołem traci na autorytecie . Czy go w ogóle jeszcze trochę zachował ? Może jest już poniżej minusa ? Ile procent uczniów chodzi na lekcje religii ? ” Jezus uczy : ” Chcesz być pierwszy, zajmij ostatnie miejsce, a Pan (Bóg) powie : „przyjacielu przesiądź się bliżej !” !” Tymczasem Wałęsy, Kwaśniewskie, Komorowskie, czy Dudy siadają dla oka mediów w pierwszych rzędach w kościele,. O jaka to żydowska obłuda (, żeby ludziom pokazać,że się modlą), tę wszak Jezus potępił ( Mt V-VII Kazanie na Górze) !!! Faktem jest,że nasi duchowni nas rozczarowują, do serc naszych głębi. – Z powodu postawy władz- pasterzy każdy z nas za Jezusem ma prawo powtórzyć :”smutna jest dusza moja, aż do śmierci” . Odnoszę nieodparte wrażenie,że nasz Naród do tego stopnia JEST JUŻ ROZCZAROWANY czynami duchowych pasterzy że wystarczy iskra, a usłyszymy wezwanie by pójść w gniewie :: „na czarne kruki !!! ” – Boję się, że dojdzie do oddolnego oczyszczenia tej stajni Augiasza. Może być,że wystarczy,że krzyknie jakiś podwiany, naćpany, lewacki kretyn. Gniew i nienawiść wzbudzi i … „pojadą ” z księżmi ..Zagrożenia tego nie bagatelizujmy ! Człowieczeństwo, etyka i moralność wszak coraz bardziej z tyłu za techniką. to najsłabsze ogniwa w rozwoju cywilizacji. Na koniec conclusium : słowa :”złamany ch.j” choć celne, to jednak dające się zastąpić cenzuralnymi. Nie dopuśćmy , by nas poniosły nerwy, bo sami zadamy ranę ŚWIĘTEMU KOŚCIOŁOWI POWSZECHNEMU Poza tym owe prawdziwe słowa o tym wybrańcu bożym wyrażone w takiej formie , obniżają zdecydowanie wiarygodność przesłania zawartego w tych słowach. Wieeelu łajdaków, delikatnie mówiąc niegodziwców siedzi i siedziało na wysokich stołkach w Kościele, lecz ” nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni” (Jezus), , Zważmy na to,że już brukowy język służący do opisu wizerunku ponurych potworów Kościoła rzuca ogromną, mocno przyciemniającą kotarę na Boga, na Jego światło : na Jego mądrość, dobroć, miłość i piękno – // – Poza tym mamy Wielki Tydzień. Wszystkim życzę najlepszego.

 34. Greg said

  Bardzo dobry komentarz Pana Listwy (31).
  To jest czas na podjęcie osobistych decyzji i wyjścia z tej ohydy spustoszenia.
  Pan Bóg nie pozwoli z Siebie drwić przez ,,szafarzy świeckich”, komunię na łapę i inne ob-,,rzyd”-liwości narzucone podstępnie przez tych przebierańców w pałacach biskupich.
  Ich miejsce powinno być w chlewie.

 35. Greg said

  Z małymi wyjątkami (Matka Boża, bo to protestant), niesamowicie ciekawy wykład.
  Normalnie…klapki z oczu spadają same i można zrozumieć w jakim miejscu jesteśmy (ludzkość).

  Bogowie gnostycyzmu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=DMnHLi4OzSQ

 36. Aro said

  Nie usprawiedliwiam purpuratów, bo mnie złości decyzja o limicie do 5 uczestników mszy, ale może to chodzi o to, by nie daj Bóg nie doszło do czegoś złego z udziałem KK, bo wtedy byłoby na nas używane?

 37. Yah said

  ad 35

  Taaa i to jest nasz błąd bo w szatańskich pomysłach dopatrujemy się jakiegoś dobra.

  „nie daj Bóg nie doszło do czegoś złego z udziałem KK, bo wtedy byłoby na nas używane” Ta, bo teraz kościół nie ma używane wcale. Jest tak jak w pierwszych latach rewolucji paxdziernikowej.

 38. Isreal said

  ad9 nie tylko,
  ad6 ten „wielki polak” był w komitecie akcesyjnym świętokrzyskiego (do chujni ero pejskiej) …..
  i to jaki aktywny członek …… a uległość wobec kudłatych żenująca naprawdę

  no ale ludzi się zmieniają ……. może

 39. Listwa said

  @ 32 Boydar @ 34 Greg

  To nie jest mój test, autorem jest ks. Jacek Bałemba. Tradycjonalistyczny kapłan katolicki. Z tego samego zakonu co ks. Michał Woźnicki, czyli salezjanie.

 40. Listwa said

  @ 35 Greg

  To też jest ciekawe:
  .https://www.youtube.com/watch?v=JxDAv9VJqjY

 41. Yah said

  Przecież widać jak na dłoni, że ktoś chce wywołać w społeczeństwie traumę fizyczna i psychiczna porównywalna tylko z woja światową, po to by osłabić wszystkie instynkty i ludzkie uczucia. To szatańskie działania, niezależnie od tego czemu i komu maja służyć.

  Nie ma mniejszego zła. Nie może czynienie zła być tłumaczone tym, że robi się to dla czyjegoś dobra.

 42. Dzisiaj dzięki bp. Pieronkowi prymas nie ma nic do powiedzenia. Ma jakiś historyczny tytuł i jest strażnikiem relikwii św Wojciecha, może sobie rządzić w Gnieźnie i okolicznych wioskach. Nie ma żadnej władzy nad Kościołem w Polsce. Niewielka część władzy prymasowskiej jest dzisiaj w rękach Przewodniczącego Episkopatu Polski, więc naprawdę katolika może nie obchodzić co to indywiduum ma do powiedzenia dla żydów, lewaków i tęczowych w ich mediach. Można zainteresować się procesem jak masoneria i komuniści poprzez bp. Pieronka skutecznie zniszczyli uprawnienia, stanowisko prymasa w Polsce. Dzisiaj prymas jest nikim, ozdobnym puzderkiem na filcowe papusie. Może sobie zamykać co najwyżej własną bieliźniarkę a nie kościoły dla wiernych.

 43. Jowram said

  Polowanie na „czarownika”, czyli uciszyć ks. Guza .
  Pasterze czy najemnicy?

  Karol Kilijanek 2020-04-6 http://www.bibula.com/?p=113265

 44. osoba prywatna said

  Żeby ludzie nie jarneli się, że to starszy brat pastucha z Wadowic, to na wszelki wypadek zabezpieczyli go odpowiednim nazwiskiem.
  Tak czy siak, ryło powinni mu przerobić chirurgicznym zabiegiem, bo na samo jakże ładnie brzmiące w uszach nazwisko, nie wszyscy dadzą się nabrać.
  A do kompletu, idiotka z założonymi lateksowymi rękawiczkami.
  Oczywiście nie oglądałem, bo nie zdzierżyłbym…..
  .https://www.youtube.com/watch?v=kJm_MviN4ig

 45. Jowram said

  Tak dziecko, rzucisz kolejną klątwę na wszystkich funkcjonariuszy policji, komisariaty z których są i komendy z których będą nękać księży, wiernych, żałobników, bądź uczestników ślubu kościelnego z powodu przekroczenia limitu pięciu osób. Rzuć klątwę, dziecko.

  Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)

 46. nóż w plecy said

  Instytucję Interrexa RP zlikwidował ”największy z rodu” polskojęzycznych – JPII AD 1986!
  Jedynym śladem, po tym ostatecznym ciosie w plecy Narodowi polskiemu, jest ks. prof. Bartnik w książce pt. ”Anioł dnia siódmego”. Poza tym – cicho szaaa, jak po potopie!

 47. plausi said

  Jak na ironię, POLAK

  Wojciech.
  „przedłuży także ten czas restrykcji”, aby zapobiec obchodzeniu święta zamordowania Jezusa przez żydów i jego zmartwychwstania Wielkiej Nocy.

  Przesłanie prymasa i reszty tej hołoty obdarzonej zewnętrznymi oznakami władzy: „Porzućcie wszelką nadzieję” albo „lasciate ogni speranza”, my zrobimy już z was niewolników, zgotowaliśmy wam piek… pandemię.

 48. revers said

  sa tez sprawiedliwsi kardynalowie jak kardynal australijski George Pell, ktorego saad najwyzszy w ilosci 7 sedziow, uniwiennil od zarzutu pedofili

  https://mychristiandaily.com/after-sex-abuse-charges-australian-cardinal-george-pell-released-from-prison/

  Gdy w tym samym czasie 20 swieckich podejrzych z australijskich elit bezkarnie zabawialo sie w burdelu dziecym Cross Way, sa wsrod nich sedziowie, premierzy australii, celebryci, wiekszosc australijsiego swiecznika.

 49. Listwa said

  @ 48 revers

  Ponoć był za tym żeby zrobić porządek z Bankiem watykańskim. I to go spotkało.

 50. Joannus said

  Ad. 11 .
  Popieram Pana wypowiedź tylko, bez wskazania nawiedzania nieuznawanego NOM.

  Niechaj to czynią nieznający wartości Tradycji.

  Ad 31 Listwa

  Dobre to co Pan zamieścił, powiedzmy najlepszy komentarz do zamieszczonego tekstu.

  Dla co poniektórych oburzonych komentatorów podaję.

  Tak jak zdegenorowani kapłani doprowadzili umęczeniem do ”usunięcia” Pana Jezusa, tak biskupi postąpią z Mistycznym Ciałem Chwalebnego Pana Jezusa – Kościołem świętym.
  W pierwszym przypadku na trzy dni, w drugim nie wiadomo na ile czasu.

  Do tego idzie nieuchronnie i nieodwołalnie, a złorzeczenia nic tu nie zmienią, ani pożytku dla duszy nie dadzą.

  Operacja ”koronoświrus”, to milowy krok do zainstalowania powszechnej , jedynej i obowiązkowej nowej religii w fasadzie synkretycznej, jednak w swej istocie satanistycznej.

  Ewolucyjne dostosowanie do tego, rozpisane na kilka pontyfikatów, rozpoczęło się odpaleniem ładunku wybuchowego znanego dobrze jako SVII.

 51. Yah said

  Ad 12

  Petycję …. chyba raczej żądanie

 52. Inkwizytor said

  Trudno, musicie być posłuszni temu panu co ma łaczność z innym panem w Watykanie :))) Pozdrawiam serdecznie z Moskwy

  —————–
  Jednak nie musimy.
  Admin

 53. Boydar said

  Panie Inkwizytorze, że w Watykanie to małe piwo; gorzej że tak bardziej na zachód. Zaraza nie przyszła z Rzymu.

  Lemański dobrze powiedział – „oni muszą wymrzeć”, co nie znaczy że zachęcał do mordowania.

 54. plausi said

  A jak inaczej

  panie Boydar ?

  „„oni muszą wymrzeć”, co nie znaczy że zachęcał do mordowania”.

  Czy to przypadek ? Poprzedni prymas RFN nazywał się Lehmann, co prawda nie Leman.ski ale dość podobnie, sądzimy przypadkowo. A skoro jesteśmy przy plotkach, nie wiemy, czy to jest prawda, ale krążyły pogłoski w RFN, że prymas Glemp był spokrewniony z rodziną prezydenta RFN Heinemanna, może to ktoś potwierdzić.

 55. Listwa said

  @ 52 Inkwizytor

  Jakoś żadnej pachamamy nie czcimy. Wręcz przeciwnie.

 56. Boydar said

  @ Plausi

  Jak wspominałem, nie jestem mściwy, nie mam do tego talentu; jest tyle w życiu pięknych a ciekawych rzeczy do zrobienia. I my mamy zrobić porządek u siebie, a poważniejszą sprawiedliwość zostawmy Temu Który Wie Wszystko.

  Żadnych mordów, kur*wa jego mać, bo cała nasza dotychczasowa męczarnia pójdzie na marne ! Jak się unym oderwie ryj od koryta albo da bilet w jedną stronę, to same zdechną, bo nic nie umieją i nikomu potrzebni nie są. Teraz już nawet diabłu nie, bo co mieli do zrobienia to zrobili.

 57. Boydar said

  „… żadnej pachamamy nie czcimy …” – Pan Listwa

  Pachamama jest dla prostszych umysłów, poza tym jest bardzo stara, dużo starsza niż, wyrugować trudno. My za to mamy zjawę z Medjugorie, i to jest miś na miarę naszych czasów i skalę naszych możliwości.

 58. Listwa said

  @ 57 Boydar

  Proszę nie obrażać Pana Inkwizytora. Problem z pachamamą jest dla każdego zły. Ekumenizm to też paskudna zjawa.

 59. Boydar said

  Prawdę mówiąc – nie pojmuję. Na pewno nie miałem wobec Pana Inkwizytora żadnych złych zamiarów ani też jak myślę nie uraziłem Go przypadkiem. Jedyne co nas różni to identyfikacja praprzyczyny problemu. Jeżeli uznajemy że z Watykanem „coś jest nie halo” (hi!) to tylko dlatego że został zainfekowany tym samym koronawirusem co i państwo Piastów. I skutki są opłakane tak w Rzymie jak i w Polsce. Pan Inkwizytor ma nieco inne podejście o szczegółów, ale przecież ja nie mam zamiaru Go prostować.

 60. Inkwizytor said

  re 52

  Jak nie musicie to nie jesteście katolikami, proste :)))

 61. Boydar said

  Tu zgłaszam protest !

  Una cum nie przesądza o naszej łączności z błędami, nawet jeśli są tam wyłącznie błędy. Przesądza o łączności z Urzędem. Przeciwstawianie się temu to zakwestionowanie wskazań Pana naszego Jezusa Chrystusa. I tego katolik uczynić nie ma prawa, bo to zwykła głupota.

 62. Listwa said

  @ 59 Boydar

  To wyjaśniam. Po pierwsze było troche żartem. Jednak z podstawami.
  Jeśli w stosunku do Pana Inkwizytora kieruje tekst o pachamamie, a pan na to, ze to dobry przykład dla prostych umysłów.
  No to wychodzi, że Inkwizytor to tylko prosty umysł i tylko takie przykłady przyjmuje.

  Ale odnośnie do sedevakante, to reprezentuje tylko proste podejście i innego przyjąć nie chce.

  @ 61 Boydar
  Słusznie, próbować warto.

  @ 60 Inkwizytor
  Nie musimy, dlatego jesteśmy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: