Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ziemniaczana republika PiS?

Posted by Marucha w dniu 2020-04-07 (Wtorek)

Tak zwana pandemia COVID-19 wyraźnie zmierza ku końcowi. Jej skutki zdrowotne w całości populacji są w tej chwili tak znikome, że całkowicie pomijalne w statystykach.

Stawiam dolary przeciw orzechom, że jeśli przyjrzeć by się dziennym lub miesięcznym statystykom zgonów za lata 2019 i 2020 nie będą się one specjalnie różniły. I to pomimo tego, że w 2020 szaleje rzekoma epidemia.

Przeciwnie rzecz ma się ze skutkami społecznymi, politycznymi i ekonomicznymi. Te pierwsze są na razie niemożliwe do przewidzenia. Wymuszona atomizacja może doprowadzić do dalszej alienacji jednostek, bądź wręcz przeciwnie – odwrócić ten trend. Łatwiej oszacować skutki ekonomiczne i polityczne (i geopolityczne, ale to nie temat na dziś). Panika polityków, jakże mało odpornych na presję mediów i opinii publicznej, doprowadziła do światowej recesji, która właśnie się rozpoczyna.

W Polsce będzie ona szczególnie dotkliwa, gdyż zarówno jako jednostki jak i jako państwo nie posiadamy zasobów umożliwiających bezpieczne przetrwanie wymuszonego zastoju i ponowny rozruch gospodarki. Głównie dlatego, że rząd od kliku lat skutecznie blokuje rozwój naszej karłowatej klasy średniej, w tym samym czasie radośnie wyrzucając dziesiątki miliardów złotych na kiełbasę wyborczą w postaci kosztownych socjalnych programów. Ale także dlatego, że po zamrożeniu gospodarki rząd zamiast uruchomić mechanizmy zabezpieczające skupił się na utrzymaniu władzy. Za wszelką cenę.

W ten płynny sposób dochodzimy do konsekwencji politycznych. Ludzie Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich tygodniach, we własnym partykularnym interesie, całkowicie zdemolowali ustrój państwa.

Wpierw wprowadzili całkowicie pozakonstytucyjny stan wyjątkowy po to by formalnie nie nazwać go stanem wyjątkowym. Ograniczyli bezprawnie podstawowe prawa obywatelskie takie jak prawo do zgromadzeń, praktyk religijnych czy przemieszczania się. Wisienką na torcie było natomiast wczorajsze głosowanie, które zmieniając na miesiąc przed wyborami zasady elekcji głowy państwa, pchnęło nas w kierunku bananowej (bardziej ziemniaczanej) republiki.

PiS postawił zatem nas – Polaków przed wyborem. Albo będziemy biernie przyglądali się jak zmieniają nasze państwo w autorytarny koszmarek rządzony przez widzimisię zgorzkniałego starca. Albo coś z tym zrobimy. Ja już wiem jak wybiorę.

Przemysław Piasta
7.04.2020
http://mysl-polska.pl

W roku 2017 zmarło nieco ponad 26 tysięcy osób na choroby układu oddechowego.
Na koronawirusa zmarło rzekomo około 110.
O czym my mówimy? O „pandemii”?
Admin

 

Komentarze 32 do “Ziemniaczana republika PiS?”

 1. Mate3 said

  Pandemie to oni nam zrobią, jak wybory wygrają… Do końca czerwca planują kwarantannę.
  Był strajk we wtorek przedsiębiorców w Wawie, jechali autami w odpowiedniej odległości, to ich policja pacyfikowała mandatami!!!

  a w parkach, lasach wojsko i policja.

  Kraj z kartonu z idiotami w środku.

 2. ? said

  Państwo z dykty, kościół z tektury. A społeczeństwo z?

 3. Jaron said

  Spoleczenstwo koszerne

 4. #1 Jak wygladaja plany lockdown (kwarantanny dla wybranych krajow w tym Polin) w Raporcie Boston Consulting Group ( wspolpracuje z WHO)
  .https://lasillarotarm.blob.core.windows.net/docs/2020/04/04/bostonconsultinggroup_1.pdf (wstawilem kropke przed adresem htps)

 5. #3 znaczy obrzezane z mozgu !!!

 6. Olo said

  A już niedługo, bo 15-16 kwietnia, bandyci z żydobanderowskiej dobrej zmiany, korzystając z internowania Polaków w domach i braku możliwości protestowania, zajmą się projektem odszkodowań za mienie żydowskie.

  https://tvn24.pl/polska/zakaz-aborcji-mienie-pozydowskie-i-kary-za-edukacje-seksualna-sejm-otwiera-zamrazarke-4546229

 7. NC said

  „Panika polityków, jakże mało odpornych na presję mediów i opinii publicznej, doprowadziła do światowej recesji”

  Tzw. politycy to aktorzy zaangażowani do odgrywania wyznaczonych ról tak, jak sobie życzy pan reżyser. Skoro pan reżyser zaplanował recesję i inflację, które zdewaluuja wszelkie oszczędności do zera, to tak będzie.

 8. Rodacy… Zrozumcie… Oni chcą nas na ulice wyprowadzić… A potem zamieszki, ofiary, stan wojenny i… rządzą bezterminowo.

 9. bryś said

  Krzysztof M – a teraz to niby ich coś ogranicza?

 10. NICK said

  „Rodacy… Zrozumcie… Oni chcą nas na ulice wyprowadzić…”

  Nie.

  Zrozum.
  Mamy zostać w domach izolując się od reszty.
  Chorując.
  Umierając.
  Plan prawie doskonały.
  Społeczeństwo plan realizuje.

  Np. ZUS zawiesza/odkłada/anuluje składki.
  A wyjdzie na plus poprzez np. zabicie starszych i schorowanych; w wieku dowolnym, samobójstwa przedsiębiorców… .

 11. NICK said

  Jeśli jesteśmy w domach.
  Namierzeni dokładnie.

  A.

  Nie jesteśmy na ulicach, w parkach, na wsi i w lesie.
  Jeśli zaczynamy oddalać się od siebie. Rodzinnie, sąsiedzko… .

  I.

  Boga mamy w żupie… .

  To.
  Co?

  Nie ma Nas.
  Pusty LAS.

 12. Ad. 9

  Ogranicza ich brak pretekstu.

 13. Ad. 10

  Mamy zostać w domach. Ale tu się termin wyborów zbliża… Coś zrobić muszą.

 14. Yah said

  Ad 10 ….a nawet jak ludzie będą umierali na coś innego to będzie …. koronawirus.

  Biedne barany dadzą sobie nalepić plasterek, a wtedy okaże się, że jednak śmierć byłaby lepsza.

  Zamiast upatrywać ratunku w Panu Bogu pokładając nadzieje w rękawiczkach, maseczkach, chińskich filtrach, izolacji , politykach …. tragedia.

  Naród pełen tchórzliwych sygnalistów …swego czasu zastanawialiśmy się po co to jest …. już mamy odpowiedź.
  Pisiaki to dzieci diabła, znam wielu , kłamią patrząc ci prosto w oczy, bez mrugnięcia okiem, bez zażenowania ..

 15. Zbyszko said

  Pakiet antykryzysowy nazwaliśmy po długim namyśle „Tarczą antykryzysową”, ale… postanowiliśmy, że jutro i przez parę następnych tygodni, ten temat będzie głównym zagadnieniem sztabu antykryzysowego, więc być może nazwa ta zostanie jeszcze zmieniona, ale niezwłocznie o tym poinformujemy społeczeństwo polskie i opinię światową, przez wszystkie media na specjalnie zwołanej w tym celu konferencji prasowej…

 16. JW said

  Ciekawym, na jakiej podstawie autor twierdzi, że histeria ma się ku końcowi. Chociaż na moim miejscowym bazarze na warszawskim Służewiu dziś już było trochę więcej handlarzy niż jeszcze w ubiegłym tygodniu, więc coś może być na rzeczy.
  „jako państwo nie posiadamy zasobów umożliwiających bezpieczne przetrwanie wymuszonego zastoju i ponowny rozruch gospodarki”
  Chyba żadne państwo unijne ich nie posiada, może z wyjątkiem Niemiec. Wszystkie fabryki zostały przeniesione do Chin, a o czym piszą nawet panikujące pseudoalternatywne strony szwedzkie i francuskie. Mimo to jestem przekonany, że do restartu i tak dojdzie.

  @? said: … a społeczeństwo z produktu przemiany materii.
  @NC: Słuszna racja. Trzeba zawsze pamiętać, że politykierzy tak naprawdę nie mają żadnej realnej władzy i są jedynie wykonawcami woli międzynarodowej banksterki, zazwyczaj posiadającej „pierwszorzędne korzenie”.
  @NICK, Krzysztof M: Kto jest w domach, ten jest i sam sobie szkodzi. Ja np. nie stosuję wobec siebie aresztu domowego w żaden sposób i do woli korzystam z pięknej letniej pogody, do czego też zachęcam. A psiarni można w razie czego łatwo unikać.
  @Yah: Ludzie zapomnieli o Bogu, bo żyli przez ostatnie dziesięciolecia bez głodu, wojny, zarazy i we względnym dobrobycie. Do tego doszło wspomagane przez media zepsucie moralności i jest jak jest.

 17. Bogdan Leks said

  Dane wg https://www.worldometers.info/coronavirus/

  W Polsce umiera ok 400 tys osob na rok – daje to ponad 30 tys na miesiac i ok 1100 na JEDEN DZIEN. Jak to sie ma do 100 osob zmarlych w Polsce w ciagu 4 tygodni na grype typu coronavirus? W tym samym czasie z roznych powodow umiera w Polsce ponad 20 000 osob!
  JAK TO SIE MA DO EPIDEMII/PANDEMII w ktorej umiera znikoma ilosc ofiar?
  To dowodzi, ze media i politycy Kaczynski, Duda, Mateusz i ten prof(!) „medycyny” sa albo idiotami, albo glupkami, ale na pewno klamcami.
  Czy bezrozumny motloch zrozumie problem i w „wyborach” wywali Dudusia na zbita twarz?

  Dodalbym, ze 7/04/2020 CALA zachodnia i poludniowa UE przewyzsza Polske (3 zmarlych na 1 mln). Oni maja ponad 20/1mln. Niemcy 22, Hiszpania, Wlochy, Andorra – prawie 300/1mln, najwiecej w San Marino 940/1mln.

  Takie spostrzezenie: epidemia paniki (przeciez nie choroby wirusowej) potrzebna do zahamowania gospodarki, aby zrealizowac inne cele.
  Zlikwidowac klase srednia do zera, zubozyc biednych
  Wprowadzic obowiazkowe szczepienia
  Wprowadzic 5G
  Zlikwidowac gotowke
  Zlikwidowac male i srednie przedsiebiorstwa (one sa w rekach polskich przedsiebiorcow)
  Dac goralom z gory Syjon nasz majatek
  Ile ofiar pochlonie ta bezczelna i brutalna dzialalnosc wewnetrznych antypolakow – i jak sie to ma do stanu obecnego zamordyzmu, ktory podobno ma ocalic nasza Polske od wielomilionowych zgonow Polakow na coronawirusa?

 18. NICK said

  Muszą?
  KrzysztofieM?

  CO?????
  Muszom… .

  Sytuacja jest bez wyjścia.
  Wedle unych.
  Yah dobrze pisze.
  Tu i tam.

  A kto wierzy niech pobieży kolędować.
  Jezusowi.

  Gospodarzu.
  Na początek Felera/sqrviela.
  Wypier(d)olić

  Bo jeśli Cyganie go słuchają; a tak jest; to Pana upierdolą.
  Już to się dzieje.

  Nadto.
  Za mało polskości i Wiary tu jest.

  Przejąłem pańską narrację.
  Wstydzę się.
  Nie będę pisać o ‚polactfu’.
  To jest BŁĄD.

 19. Ad. 14

  Pisiaki to dzieci diabła, znam wielu , kłamią patrząc ci prosto w oczy, bez mrugnięcia okiem, bez zażenowania ..

  PIS, to nie skrót od „Psychopaci i Sk…syny”? 🙂

 20. Jan said

  Mądrzy Polacy działają praktycznie. Koniecznie obejrzyj!

 21. Birton said

  zapal Chanukę Juda, to umiesz na pewno

 22. Marucha said

  Re 18:
  Panie NICK…
  Kiedyś gajówki nie będzie.
  Albo cisnę wszystko w kąt… albo… mam wyjaśniać?
  Wtedy co Wam pozostanie?

 23. Yah said

  To tu miało być. Panie gajowy proszę usunąć z wolnych.

  Panie Nicku jak to bez wyjścia. Mamy wyjście. Modlić się do Pana Boga, aby to powstrzymał. On ma sposoby.
  Przecież to zamknięcie kościołów, to po to żeby ustały modlitwy, ofiara.
  Ale my mamy oręż no i oczywiście trzeba starać się mieć czyste serce.
  No chyba , że Pan Bóg zdecydował , że czas kończyć …..

 24. Joannus said

  Ad 23
  ”Panie Nicku jak to bez wyjścia. Mamy wyjście. ”
  Po ludzku niema siły, ale mamy Orędowniczkę Niepokalaną.
  Ona zetrze głowę węża.

 25. Kwal said

  Minister Szumowski w w walce z koronoświrusem wymyślił, że będziemy o 13,00 klaskać…nie powiedział czy wczoraj czy codziennie…

 26. Lily. said

  Re 20; Jan
  Kaczynski vel jak Mu tam,i Jego zolnierze.

 27. Lily said

  ” Ludzie, SA tacy glupi,ZE to dziala”.
  Opinia,o ludziach z”gorszego sortu”.
  Deklaracja niejakiego M.M.

 28. wojtek bez portek said

  Duda najlepiej wygląda jak pod swoim nazwiskiem stoi pod drugą literą D – Wyobraźcie to sobie DUDA

 29. plausi said

  Bez KOMETARZA

  Jeden obraz wystarczy za tysiące słów. Społeczeństwo ma prezydenta, na jekiego zasłużyło.

 30. Kwal said

  Polactwo nie zasługuje na inny los…Smartfon, nażreć się, nachlać, grill na działce i jechać na wczasy za kredyt…to są dzisiejsze wartości Polactwa….Polactwo przejrzy na oczy i to już niedługo…!

 31. Listwa said

  @29 plausi

  No trzeba i troche słów. Podpisywali wtedy podobno kontrakt na dostawę gazu do Polski. Żeby uniezależnic sie od ruskich oczywiscie. Mówią ludzie , że po cenach o 30 % wyższych od rosyjskich, ale trudno to potwierdzić, bo ponoć wszystko nadal tajne.

  Gdy wziąć pod uwagę to : „Gazprom powinien oddać ponad 6 mld zł PGNiG. Polska spółka wygrała arbitraż”
  https://www.tvp.info/47342771/gazprom-powinien-oddac-ponad-6-mld-zl-pgnig-polska-spolka-wygrala-arbitraz

  To są to całkiem realne szacunki.

 32. Lily. said

  Powod,dla ktorego glosuja na … .Bo to jest … .

  Zrodlo; znalezione w internecie.

  Chce dodac,ze (500 +)TO nie byla inicjatywa Kaczynskiego partii.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: