Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
  Novy o Jak zostałam sąsiadką „M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Józefowo czy Adolfowo?

Posted by Marucha w dniu 2020-04-10 (Piątek)

Adam Wielomski: Jarosław Kaczyński zawsze uważał się za piłsudczyka. Fakt, stanowi reinkarnację sanatora tak co do światopoglądu, wizji politycznej, jak i metod działania.

Cechą sanacji był brak odwagi jawnego zaprowadzenia dyktatury i ukrywanie się za pozorami demokracji.

Jako demo-sceptyk uważam ten rodzaj dyktatury za najgorszy, ponieważ opiera się ona na permanentnym psuciu państwa i prawa. A to trzeba zdobyć nielegalnie pieniądze na wybory (afera Czechowicza), a to internować opozycję (Brześć), a to powsadzać rozmaite osoby do Berezy Kartuskiej, przy czym udaje się, że państwo jest demokratyczne i przeprowadza się „wybory”.

Sądy są niezależne, ale wykonują polecenia ministra sprawiedliwości; cenzury nie ma, a jest; niezależnie myślący są bici przez „nieznanych sprawców w mundurach oficerskich”, etc.

Za pisowskiej noesanacji mamy podobnie: Trybunał Konstytucyjny istnieje, ale go nie ma; porządek ustawowy istnieje, ale jakby nie do końca.

Dobrze obrazują to coraz to bardziej oryginalne pomysły „naczelnika” w sprawie wyborów prezydenckich. Wybory mają być wolne, tajne, powszechne i równe, a już pojawili się równiejsi mogący głosować korespondencyjnie (osoby powyżej 60 lat), aby w końcu zastąpić w ogóle wybory w lokalach wyborczych korespondencyjnymi powszechnymi, gdzie ma zostać zniesiona ich tajność (skoro do karty wyborczej mam dołączyć oświadczenie, że to rzeczywiście mój głos, wraz z podpisem, imieniem i nazwiskiem oraz numerem PESEL).

Ostatecznie i tak skończy się to tak, że nieważne kto głosuje, ale kto liczy. Te hocki-klocki będą narastać, gdyż wraz z tsunami ekonomicznym poparcie dla neosanacji będzie spadać. I „naczelnik” stanie przed dylematem: przegrać i oddać władzę czy raz jeszcze „przeliczyć” głosy? Co wybierze?

Magdalena Ziętek-Wielomska: Twoje skojarzenia są prawidłowe. Moje myśli jednakże w ostatnim czasie wędrują w trochę innym kierunku. Zacznijmy od tego, że polską prawicę notorycznie straszy się komunizmem, marksizmem, sowieckimi gułagami, etc.

A jeśli sobie dokładnie popatrzymy na to, w jakim kierunku rozwija się Polska i inne państwa tzw. Zachodu, to trudno nie dostrzec podobieństw tych systemów sterowania społecznego do modelu nazistowskiego. Nie mamy bowiem do czynienia z żadnymi rewolucjami, które siłowo obalają władzę i ustanawiają jawną dyktaturę. Nie buduje się gułagów a ludzi masowo się nie rozstrzeliwuje.

Przejęcie władzy dokonuje się natomiast tak jak w III Rzeszy doszło do Machtergreifung – pod pozorem kryzysu wprowadza się zaostrzenia, którym ludzie biernie i posłusznie się podporządkowują.

Wtedy zasłoną dymną było podpalenie Reichstagu, teraz jest koronawirus. I tak jest wtedy lud się nie buntował, tak teraz dzieje się dokładnie to samo. W III Rzeszy także formalnie obowiązywała konstytucja weimarska a zmiany prawne wcale nie były tak głębokie, jak to się często twierdzi. Jak to wykazał Bernd Rüthers w swojej słynnej pracy Die unbegrenzte Auslegung, wcale nie było tak, że niemieccy prawnicy biernie stosowali obowiązujące prawo. Przeciwnie, dokonywali jego „twórczej” wykładni, tak by było ono zgodne z wolą Führera.

Podstawą funkcjonowania III Rzeszy nie był strach przed terrorem albo wiara w określoną ideologię – był to przede wszystkim OPORTUNIZM. Tak, to oportunizm sprawiał, że ludzie aprobowali posunięcia władzy, bo widzieli w tym korzyści dla siebie.

Czy rzeczywiście zwykli Niemcy ogarnięci byli obsesyjną nienawiścią do Żydów? Absolutnie nie, ale chętnie przejmowali ich majątki, posady, stanowiska. Czy przeciętni Niemcy pałali taką samą nienawiścią np. do Polaków? Nie, ale równie chętnie zwozili sobie polskie meble, obrazy, porcelanę i korzystali z półdarmowej siły roboczej.

I przeraża to, że jeszcze 30 lat temu Polacy nie byli społeczeństwem oportunistów a w międzyczasie się nim stali. Co się u nas w międzyczasie wydarzyło, że do tego doszło?

[Bo Polacy stali się Żydami – admin]

Myśl Polska, nr 15-16 (12-19.04.2020)
Tekst w rubryce „Rozmowy małżeńskie Wielomskich”
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 9 do “Józefowo czy Adolfowo?”

 1. Lily said

  Pan Marucha
  ” Bo Polacy stali sie Zydami”,”gorszego sortu”.

 2. Kar said

  ..stronami lubie patrzec na obrazki (kamera nie klamie)..patrze se na tego sanacyjnego generala przypinajacego blaszki chudziakom wychowanym na szczawiu/lebiodzie..Ten caly general poszedl na calego na kompromis..nie zwazajac, ze przyszlosc bedzie sie czepiac jego generalskiej doopy. Patrzcie uwaznie na jego 100% wyglansowane zelazkiem buty, i zucie okiem na jego niechlujny pogiety szynel na ktorym gzil sie ostatniej nocy..

 3. Kar said

  zjadlem r (rzucie okiem)

 4. JARNO said

  30 lat temu pod nadzorem i z DUŻĄ pomocą (od 1945) Deep Jewish State>US-IZREAL-UN-NATO-WBO-IMF-EU-BIS-WTO-WHO-OECD-WIPO ‚odzyskaliśmy wolność-niepodległość-zrzucliśmy jarzmo komunizmu-wymarzony kapitalizm nadszedł -weszliśmy do NATO o czym ‚obalacze komuny’ a szczególnie Umiłowani Przywódcy a jeszcze bardziej do EU i efekty>państwo postindustrialne w zapaści cywilizacyjnej w każdym aspekcie cywilizacyjnym.
  .
  Nic tylko pogratulować sukcesów: Glapiński podczas prezentacji razem z Morawieckiem juniorem>premierem polskim o żydowskich korzeniach tzw. ‚tarczy dla przedsiębiorców’>mówił o CUDZIE gospodarczym ekipy zjednoczonych prawiczków realizujących ‚Testament Lecha Kaczyńskiego’ pod czułym nadzorem ‚zwykłego posła’ ale Umiłowanego Przywódcy >jednym słowem ‚jest byczo’ a będzie – wg obietnic zjednoczonych prawiczków>JESZCZE BYCZEJ.
  Karol Marks miał powiedzieć: historia się powtarza: raz jako dramat za kolejnym przypadkiem, jako groteska
  i jesteśmy świadkami GROTESKI, i to mówi Pani Wielomska ale ‚elegancko’.
  .
  PS. Panie Admin, Pański koment jest nietrafny>bo
  .
  Goje nie mogą ‚stać się’ Żydami a co najwyżej SZABESGOJAMI!! co nie dotyczy Premiera Morawieckiego juniora, który jest ‚polskim premierem z żydowskimi korzeniamia’>
  Poland swears in new prime minister with Jewish roots
  >https://www.timesofisrael.com/poland-swears-in-new-prime-minister-with-jewish-roots/
  .
  Christian With Jewish Roots Slated to Become Poland’s New PM
  > https://www.haaretz.com/world-news/europe/christian-with-jewish-roots-slated-to-become-polands-new-pm-1.5628203
  .
  Poland appoints ex-banker with Jewish roots as prime minister>>
  https://www.jta.org/2017/12/08/global/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister
  to jak znam życie, ktoś z ‚żydowskimi korzeniami’ – a jeszcze jak to mówią media z Izraela to musi być Żydem a nie gojem.
  A tak na marginesie>wg narracji konserwatynych historyków, dziennikarzy (ale starszej daty) rządy RPII post1935 są ewidentnie nazywane „faszystowskimi’ i taka sama narracja jest stosowana wobec Polski – przez konserwatywnych historyków, dziennikarzy rządy zjednoczonych prawiczków od chwili ‚nowelizacji ustawy IPN” autorstwa Jakiego oraz jej ‚szybciutkiej nowelizacji’ na sugestię US State Dept wobec Waszczykowskiego po czym po rozmówce Bibi>oczywiście wielki sukces ‚zjednoczonych prawiczków’

 5. Marucha said

  Re 4:
  Polacy stali się mentalnymi Żydami, nie genetycznymi/
  Kto myśli jak Żyd, działa jak Żyd, dba o interesy Żydów, żyje w żydowskiej kulturze – jest sam Żydem. Szabesgoj to niedomówienie.

 6. lewarek.pl said

  Jak ma być zachowana tajność i bezpośredniość tych korespondencyjnych wyborów? Listonosz będzie odbierał kopertę i sprawdzał dowód osobisty oddającego? A jak kogoś nie będzie w domu albo będzie w stanie niekontaktowym (po libacji) to co? Domownicy poręczą? Przecież obie te zasady – tajność i bezpośredniość – są zasadami konstytucyjnymi. Niezachowanie bodaj jednej z nich skutkuje nieważnością wyborów. Co też pewnie w końcu Sąd Najwyższy orzeknie.

 7. JARNO said

  Re.5>zacytuję>
  ‚Polacy stali się mentalnymi Żydami, nie genetycznymi/
  Kto myśli jak Żyd, działa jak Żyd, dba o interesy Żydów, żyje w żydowskiej kulturze – jest sam Żydem. Szabesgoj to niedomówienie.’
  CK Norwid miał powiedzieć: Polacy to 100% energii fizycznej i 3% inteligencji
  i abs nie dopuszczam do siebie myśli, że WSZYSCY Polacy to ‚3%’ inteligencji.
  Biorąc pod uwagę, że Żydzi genetyczni cechują sie tzw. ‚etnocentrycznością’ co siłą rzeczy prowadzi do ‚ethnic cleansing” co ma miejsce na całym świecie ‚demokratycznym’ opanowanym przez Deep Jewish State
  i dla piszącego te słowa, jest to wystarczający ARGUMENT
  żeby nie podzielać opinii dudabusa, że ‚w każdym z nas (Polaków) jest kropla krwi żydowskiej” – historię swojej rodziny znam od 9 pokoleń i żadnej kropli.
  .
  Ale są też Żydzi, którzy – przynajmniej dla mnie są – wzorami ‚człowieczeństwa’> Hannah Arendt, Róża Luksemburg, prof. Norman Finkelstein (to on ukuł ‚holocaust industry’) czy dzisiaj Ron Unz. Gilad Atzmon, Stephen Lendman, Israel Shamir, czy nieżyjący Uri Avneri
  ><ONI 'stanęli' naprzeciw Deep Jewish State (oczywiście nie dotyczy Róży Luksemburg).
  I to by było na tyle.

 8. To była ALTERNATYWA: albo granica niemiecko-żydowska na Missisipi i Likwidacja Polski, albo zdobycie Berlina przez Armię Czerwoną z PRZEGRANIEM wojny przez Związek Sowiecki z powodu STRAT. Ta II możliwość dawała nam szansę Zaatakowania ZAJOBA, gdy będzie się reformował z Niewolnictwa Rokefelera na WŚCIEKLIZNĘ Rotszylda.
  Tego jednak, że Kaczyńscy sprzedadzą Polskę WŚCIEKLICY za miliard dolarów nikt nie przewidział .

 9. KTO MYŚLI JAK ŻYD, DZIAŁA JAK ŻYD. Oczywiście, bo Żyd to kapitał kryminalny, czyli antypaństwowy, bo korupcja to alternatywą państwa obywatelskiego.
  PO CZYM POZNAĆ ŻYDA? – po negatywnym myśleniu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: