Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
  Novy o Jak zostałam sąsiadką „M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rząd po stronie krwiopijców

Posted by Marucha w dniu 2020-04-10 (Piątek)

Polski rząd właśnie powiedział kilkunastu milionom Polaków i Polek, że ma ich kompletnie gdzieś. Nie nami, pracownikami najemnymi, będzie zajmował się w dobie kryzysu, gdy tracimy wynagrodzenia, zostajemy bez pracy, zaczynamy się zastanawiać, skąd weźmiemy na czynsz.

Nie wiemy, ile będzie jeszcze trwać zamykanie nas w domach i co z nami będzie, jeśli na coś poważniejszego zachorujemy (wieści o problemach służby zdrowia, których nie rekompensuje ofiarność jej pracowników, docierają każdego dnia).

Już za to wiemy, że gdy politycy z całego świata szukają – choćby tymczasowo – rozwiązań wykraczających poza neoliberalne paradygmaty, rządzący Polską uparcie grzęzną w wolnorynkowym bagnie. A dokładniej: nas zamierzają w nim utopić, bo nawet sobie nie wyobrażają, że mogłoby być inaczej.

Gdy „Financial Times” przyznaje, że wolny rynek wszystkiego nie załatwi, a bezradne państwo się nie sprawdza, rząd Morawieckiego lekką ręką zapowiada, że państwo włoży pieniądze z obligacji w prywatne biznesy. Łącznie 100 mld, w większości bezzwrotnie, pod minimalnymi warunkami. Nawet zwolnienie pracowników nie będzie oznaczało, że całą przekazaną pomoc trzeba będzie oddawać.

Kiedy za granicą państwa dają nawet 75 proc. dopłat do pensji, ale nakazują zachować miejsce pracy, polski rząd jednym ruchem zabiera pracownikom 20 proc. zarobku, a drugim – daje możliwość wydłużania czasu pracy. Czyli zgadza się, byśmy chodzili do roboty niewyspani i przemęczeni.

Hiszpania, rozumiejąc, że obywatele muszą mieć jakieś pieniądze, by zapłacić za mieszkanie i opłacić jakąkolwiek konsumpcję, wprowadza dochód gwarantowany. Polska ma inny plan – obozy pracy.

W nowej tarczy jest możliwość zmuszenia pracowników, by także poza godzinami pracy pozostawali w gotowości, a nawet, by odpoczywali w miejscu wskazanym przez kierownictwo firmy. Na razie tylko w tzw. infrastrukturze krytycznej, jak produkcja żywności i stacje benzynowe, ale przecież jeśli pomysł się sprawdzi, to można go rozwijać.

Pracownik ma zapierdalać i dziękować, że ma robotę – czy nie o czymś takim marzył zresztą Morawiecki na jednej z taśm ze słynnej „Sowy”?

W jednym z kryzysowych rozporządzeń był przez chwilę zapis o zagwarantowaniu pracownikom stanowisk co najmniej w odległości 1,5 m od siebie, by duże firmy stały się choć trochę bezpieczniejsze z epidemiologicznego punktu widzenia. Wystarczyły 24 godziny skarg, jak bardzo jest to niemożliwe, by rząd pośpiesznie się wycofał.

Politycy, którzy na potrzeby kampanii wyborczej snuli wizje podwyżek płac, ten poseł Kaczyński, który pouczał, że „kto nie może płacić płacy minimalnej, ten chyba nie nadaje się, by prowadzić biznes”, teraz nie tyle wspierają drobnych wytwórców i małe lokalne firmy, co realizują sny krwiopijców.

I są w tym konsekwentni. Wszak rząd puścił mimo uszu wszystkie głosy wskazujące, że rzesza pracowników na śmieciówkach została właśnie wyrzucona na śmietnik, bo nie da się przetrwać za jednorazową zapomogę w wysokości 2050 zł.

Tak samo nie ma w nowej tarczy żadnych, dosłownie żadnych, opcji dla bezrobotnych (poza tą z rządowej witryny – weź pożyczkę, załóż firmę!). Morawiecki nie widzi też już najwyraźniej powodu, by mydlić ludziom oczy i opowiadać, jak w „tarczy” nr 1, o jakichś inwestycjach publicznych, które nie wiadomo czego będą dotyczyły i nie wiadomo, kiedy ruszą.

Państwo nie tylko w nic nie zainwestuje, ale też będzie zwalniać swoich pracowników. O tym mówi kolejny „środek antykryzysowy”: premier będzie mógł rozporządzeniem ciąć etaty i obniżać wynagrodzenia. I nie, nie spodziewajcie się, że ucierpią na tym pisowscy protegowani w spółkach skarbu państwa czy w telewizji.

Skończyła się koniunktura i skończyło się udawanie, że ten rząd troszczy się o zwykłych ludzi, czyli o większość społeczeństwa. Co zresztą nastąpiłoby prędzej czy później. Teraz jednak polscy peryferyjni neoliberałowie są przekonani, że jest najlepszy moment, by przemówić swoim prawdziwym głosem: nie boją się najmniejszych choćby protestów społecznych, gdy ludzie siedzą w domach, bojąc się o własne fizyczne przetrwanie. O życie.

Pójdziemy na dno bez słowa sprzeciwu?

Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu

Lektura uzupełniająca

1. https://wyborcza.pl/7,155287,25855556,wreszcie-prawdziwa-tarcza-antykryzysowa-rzad-oglasza-nowy.html
2. https://wyborcza.pl/7,155287,25854180,rzad-chce-szybciej-zwalniac-urzednikow-panstwowych-takie-zmiany.html
3. https://wolnemedia.net/hiszpania-wprowadzi-dochod-podstawowy/
4. https://wolnemedia.net/przedsiebiorcy-zachwalaja-bezzwrotne-pozyczki-morawieckiego/

https://wolnemedia.net

Komentarzy 14 do “Rząd po stronie krwiopijców”

 1. Janusz said

  DuckDuck niewolnictwo.
  To taki nowy rodzaj demokracji [ bo kilka jest już zdefiniowanych ].

 2. Zerohero said

  Jest taki pisarz fantasy Jacek Piekara. Znalazłem jego twittera. Okazuje się, że Piekara to twardy zwolennik PiS i pozwala sobie na złośliwości wobec ludzi, np. „teraz zachciało im się do lasu”. Czy w tym środowisku zostało trochę człowieczeństwa?

 3. Adrem said

  Lepiej obejrzyjcie.
  Pol Lechicki

 4. placzkom tak said

  Nie chcielista socjalizma z Polakami, to mata g. z zydami.

 5. Greg said

  Re.3 Adrem
  Dzięki.

 6. Greg said

  Teraz rozumie, że (60) w wolnych tematach jest doskonale przygotowaną mistyfikacją by oszukać naiwnych.
  Jest problem, mamy rozwiązanie…nadchodzi ,,wyzwolenie” które będzie jeszcze większym zniewoleniem.
  Mówię o Upadku Kabały.

 7. Adrem said

  Greg ad 6

  Chyba Angole dobrze robią niszcząc te maszty.

 8. Olo said

  Kiedy już bandyci z żydobanderowskiego reżimu dobrej zmiany puszczą większą część Polaków z torbami, a pozostałą resztę zagłodzą na śmierć i wykończą w wyniku odcięcia od tradycyjnej służby zdrowia, na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie ustawi się bardzo długa kolejka „nowych Polaków” czekających na lot do Polin.

 9. lewarek.pl said

  Dobrze Polakom tak. Po to Pan Bóg dał ludziom rozum, żeby z niego korzystali. I wolną wolę, żeby z niej czynili użytek. Ale jeśli wolą, jak te świnie w kraju Gerazeńczyków, napełnione złymi duchami, rzucić się stadnie do jeziora i utonąć (Mk 5,13), to nie ma kogo i czego żałować. Narody są, są, są, a potem ich już nie ma. Ziemia nadal obiega Słońce, bez nich.

 10. Re: Artykul…
  I znowu o lichwiarzach? No popatrzcie, to te zydowskie k…rwy lichwiarskie porobily…
  Wkrotce zaczna sie inne „wirusy”…jak m.in., „kurwa-zabije-sie”…, albo „kurwona-glod”, albo „kurwona-chuj-bombke-strzelil”…biznesu nie bedzie…”zabki na polke”…

  Czy teraz juz widac, co potrafi LICHWA zrobic??? Nie? To niedobrze… LIchwa sie dopiero „rozkreca”…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. gnago said

  A i tak to wszystko upadnie .
  Zwyczajnie, debile zapomnieli że, to popyt kształtuje podaż. Załóżmy że menda dostała dofinansowanie do pensji, utrzyma stanowiska pracy (nie zatrudnionych, a stanowiska- zwolni niezależnych, zatrudni posłusznych), obniży pensje o połowę ( końcu o połowę mniej zapłaci ) . NA to wszystko zezwala/sugeruje „tarcza”. Ale czy ci sami ludzie w czasie czy po ustąpieniu tej medialnej pandemii będa mogli sobie pozwolić na zakup towarów naszej mendy ? NIE

  I będziemy mieli rewolucję, niektórzy z naszych nadzorców się juz zorientowali w skali głupoty naszych decydentów i kupują sprzęt do tłumienia zamieszek

 12. revers said

  W Ciechocinku na … czyli „Blagam towarzyszu Stalin, ratujcie Polske od zydów, bo wymorduja Polaków bez sadu i wyroku”– cz. II
  Konwent Narodowy Polski / 14 pazdziernika, 2013

  zydowskie pokolenia

  „OD DRUGIEJ WOJNY DO DZIS POLSKA JEST WE WLADANIU KOLEJNYCH POKOLEN – MAFII ZYDOWSKIEJ, KTÓRA NARÓD POLSKI DZIEN PO DNIU ZNIEWALA i DEMORALIZUJE. a W OSTATNICH DWUDZIESTU LATACH, MAFIA TA, ZABRALA CALY POWOJENNY DOROBEK POLSKIEGO SPOLECZENSTWA” ?!!

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/14/w-ciechocinku-na-cz-ii/?fbclid=IwAR0mVzH6iXqG2ejj2PKGT_hjX1ik_im6CFePb_Fs-iTtBSWZLgLSRsVTF2o

  Stalin czy Zukow z swoimi liniowcami frontowymi? tylko gdzie takich znajdziesz frontowych zabijakow.

 13. Re: Artykul:

  „Dzisiaj, na naszych oczach trwa finansowy „armagedon”. Tysiace biznesow bankrutuje, przerwany jest lancuch dostaw i uslug, a wiekszosc Polakow jest zamknieta w domowych klatkach oczekujac nie bardzo wiedzac na co? Na szczepionki? Na przyjecie „bio-chipa” pod skore po likwidacji gotowki? Czy moze na „smazenie” mozgow elektromagnetycznymi falami 5G lub 6G z nano-chipami w organizmie wprowadzonych poprzez „uzdrowicielskie” szczepionki?

  Czego wiec Polacy moga oczekiwac od „kneSejmitowych” kryminalistow talmudycznego „zmijowego plemienia?” Tylko TOTALNEGO ZNIEWOLENIA I 24 godzinnej kontroli wlacznie z zaprogramowana smiercia tych wszystkich Polakow, ktorzy stana sie dla zydowskiego systemu niepotrzebni I bez-uzyteczni (jak w obozie Austwitz) pod „elektromagnetycznymi zasiekami”…

  Szanowni moi Rodacy Polacy: Naszej Ojczyzny ani naszej Narodowej swiadomosci NIE DA sie odbudowac na zydowskim gownie, ani na talmudycznym prawie w zadnej formie konstytucyjnej ani administracyjnej.
  Musimy wrocic do Prawa Naturalnego. Prawa Ustanowionego przez Samego Boga.

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. joanna111 said

  Re 3 -Adrem – Polecasz gościa, który popiera platformę Ariowie – gdzie zalecają czytać Kolbrin i Talmud. Wstyd.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: