Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Tralala o Wolne tematy (10 – …
  Carlos o Stalingrad
  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ta Wielka Sobota przejdzie do historii. Ale nie rezygnujmy ze święconki.

Posted by Marucha w dniu 2020-04-11 (Sobota)

[Sami sobie pobłogosławmy, sami się wyspowiadajmy, sami sobie udzielmy Komunii Świętej… – admin]

W tym roku całe święta Wielkanocne będą wyjątkowe. Dziś Wielka Sobota, dzień święcenia pokarmów, a koszyczek wypełniony jedzeniem to jeden z nieodłącznych symboli tych świąt.

Episkopat apeluje: nie rezygnujmy z tradycji, pokarm możemy poświęcić sami, w domach, i zachęca do publikacji zdjęć koszyczków w Internecie.

Epidemia koronawirusa „uziemiła” ludzi w domach. W tym roku nie pójdziemy święcić pokarmów do kościoła, ale możemy i powinniśmy zrobić to samemu, w domach.

Jak przekazał rzecznik Episkopatu, aby dokonać samodzielnego poświęcenia pokarmu, jeden z członków rodziny przed śniadaniem wielkanocnym powinien wygłosić formułę błogosławieństwa dostępną m.in. na stronach internetowych KEP i diecezji. Oprócz tego Kościół zachęca do korzystania z transmisji mszy świętych w Internecie.

Mimo iż te święta powinniśmy i większość będzie spędzać tylko w gronie domowników, Episkopat wzywa, by wykorzystać wszystkie możliwości, jakie oferuje nam w dzisiejszych czasach Internet. Można przecież zorganizować nawet wirtualne śniadanie z tymi, kogo fizycznie nie będzie ze względu na konieczność izolacji.

Nie bądźmy jednak w tym czasie sami, kontaktujmy się poprzez rozmowy telefoniczne i komunikatory internetowe. Jako znak pamięci wysyłajmy zdjęcia naszym bliskim i przyjaciołom. Podzielmy się tym jak świętujemy w mediach społecznościowych. Zdjęcia i filmiki możemy publikować z hasztagiem #Wielkanoc. Stwórzmy wspólnotę przy wirtualnym wielkanocnym stole, w oczekiwaniu na możliwość bezpośredniego kontaktu – radzi rzecznik Episkopatu.

W sieci powstał też już specjalny hashtag #Święconka, pod którym Episkopat zachęca do publikowania swoich wyjątkowych koszyczków.

Para prezydencka składa życzenia Polakom

Z wielkanocnymi życzeniami do rodaków zwrócili się prezydent Andrzej Duda z małżonką. Para zaapelowała, by na miarę swoich sił pielęgnować tradycję w tym trudnym czasie. [Żydowską? – admin]

Zabraknie tłumów wiernych w kościołach, zwyczajowych odwiedzin, spotkań i wyjazdów. Tym ważniejsze będą przekazane zdalnie życzenia naszym bliskim (…). Na ile to będzie możliwe, zachowajmy piękne, polskie tradycje wielkanocne – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent podziękował pracownikom służby zdrowia oraz tym, którzy nadal wypełniają swoje obowiązki, pomagając Polakom przetrwać czas epidemii.

– Składamy najserdeczniejsze życzenia prawdziwym bohaterom tych dni, pracownikom służby zdrowia, funkcjonariuszom służb mundurowych, żołnierzom, harcerzom i wolontariuszom oraz wszystkim, dzięki którym państwo polskie realizuje swoje zadania. (…) Nasze życzenia kierujemy do pracowników sklepów z artykułami pierwszej potrzeby, do pracowników aptek, urzędów pocztowych oraz firm, które świadczą usługi komunalne, telekomunikacyjne, transportowe i kurierskie. Słowem do tych, którzy ofiarnie pomagają Polakom przetrwać ten trudny czas – mówił prezydent.

https://pl.sputniknews.com/

Kto wie, czy za rok Episkapusie nie powiedzą, że Msza, spowiedź i komunia, a nawet chrzest i pogrzeb przez Internet są równie dobre, jak osobiste uczestniczenie.
Admin

Komentarzy 31 do “Ta Wielka Sobota przejdzie do historii. Ale nie rezygnujmy ze święconki.”

 1. Kazek said

  Wróciłem właśnie z kościoła , pusty kilka osób siedzi ksiądz w konfesjonale ale nikt się nie spowiada. Kiedyś w Wielką Sobotę o tej porze było dużo ludzi czekających na spowiedź.
  Myślę, że coś się może zmienić i taka frekwencja jak przed „zarazą” już nie wróci. Skoro można nie spowiadać się na mszę nie chodzić i grom z jasnego nieba nie uderzył. Bergolio i inni zapewniają,że Bóg cię kocha bezgranicznie to wszystko będzie dobrze i bez chodzenia i „uczestnictwa w Eucharystii”

 2. strek323 said

  Bóg rękami apostatów z sekty Novus Ordo zamknął świątynie, które kiedyś należały do katolików, widocznie ma już dość profanowania przez nich miejsc świętych. Osobiście w ogóle nie chodzę do okupowanych przez modernistów świątyń,(także ich satelitów sedwakantystów i FSSPX) ani korzystam z ich posługi, ponieważ wiem, że panuje tam ohyda spustoszenia.

  ——-
  Bełkot i zagubienie.
  Admin

 3. Piotr Podgórni said

  Episkopat to współczesny sanhedryn a tegoroczne Świeta Wielkiej Nocy są wyjątkowe bo ich nie ma. To nie są święta, to jest wspomnienie świąt. Żydowska pascha jest świętem przelewu krwi niewinnej, miała się odbyć na ósmy dzień licząc od Wielkiego Czwartku a odbyła się na drugi w Wielki Piątek. Zbliża się oczekiwany od 3000 lat żydowski mesjasz a Trump stwierdził, że ta pascha będzie prawdziwa.

 4. wow said

  @ Kazek

  Dokładnie ja też byłem dzisiaj w kościele, normalnie były by setki ludzi i 8 księży spowiadających a czekało by się godzinę do spowiedzi. Dziś byłem jeden jedyny ” w kolejce” do spowiedzi….Nie ma co wiosna w kościele….

 5. vegetable said

  Kto wie, czy za rok Episkapusie nie powiedzą, że Msza, spowiedź i komunia, a nawet chrzest i pogrzeb przez Internet są równie dobre, jak osobiste uczestniczenie.
  Admin

  Nie. Praktyki religijne będą już jawnie nielegalne. Włączając pogrzeby.

 6. . said

  Nie będzie pogrzebów. Wprowadzą przymusową kremację zwłok, żeby „nie rozprzestrzeniać wirusa.”

 7. „Ta Wielka Sobota przejdzie do historii” demontażu chrześcijaństwa w Europie, szczególnie katolicyzmu, bo zreformowane różnej maści już od dawna zostało zdemontowane

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/08/jak-w-prl-pokonano-grozna-epidemie/#comment-893400

  Bezspornie areszt domowy Jeusa w święta poświęcone jego cierpieniu i zmartwychwstaniu wystarczy, gdyż jak zapewnia „Episkopat apeluje: nie rezygnujmy z tradycji, pokarm możemy poświęcić sami, w domach” no bo tak naprawdę, to nie potrzebujemy żadnego kościoła, tylko jak najwięcej „publikacji zdjęć koszyczków w Internecie”, bo przecież gdzie jak gdzie ale w internecie jest zarówno Jezus jak i Duch święty, a może nawet Bóg Ojciec.

  W ten sposób przyczynia się episkopat zarówno z zinternowania nas w internecie, jak i Jezusa razem z Duchem świętym. Co prawda zostaliśmy już zinternowani w areszcie domowym, ale podwójne zinternowanie trzymać będzie lepiej.

  Jestem pełen wdzięczności dla „naszego kochanego papieża”, że tak się przyczynił do zinternownia Jezusa Chrystusa (w internecie), bo jego cegiełka na dordze do zinternowania nie była wcale mała:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Jedynie to Antychryst pozostał na swobodzie

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  i uczy nas w co mamy wierzyć, i my posłusznie wierzymy.

 8. Marek said

  Przed chwilą Gądecki wystąpił w tvpis.
  Ani razu nie użył imienia Pana Jezusa w swoim przemówieniu, owszem było o Chrystusie. Zmartwychstaniu, epidemii i życzenia. Ale kto ów Chrystus?
  🙂
  Tylko złośliwiec czepia się takim detali, wiem.
  To choroba zakaźna, wirusowa.

 9. Marek said

  Kto wie, czy za rok Episkapusie nie powiedzą, że Msza, spowiedź i komunia, a nawet chrzest i pogrzeb przez Internet są równie dobre, jak osobiste uczestniczenie.
  Admin
  ===
  Litości, Pan Gajowy nie powinien żartować.
  Po co parchom podpowiadać, niech już trzymają się swoich protokołów mędrców syjonu, wystarczy.

 10. Yah said

  ad. 8

  Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus»

 11. NICK said

  Marek.
  Czuwaj.
  Dasz Radę.

 12. Regulator said

  Ad. 8
  Tak jak w wyrażeniu pan-demia (czyli choroba wszędzie) tak i tutaj, Pan-Jezus (Pan Jezus wszędzie). Parchy maja nosa ? Boją się tego wyrażenia.

 13. Birton said

  A ja ze święconką zrobiłem tak: jak co roku, około południa, poszedłem z nią do kościoła, który był, jak ostatnimi czasy, otwarty na oścież i pusty; postawiłem koszyk przed ołtarzem i odmówiłem stosowne modlitwy, po czym uznałem, że jest dostatecznie święta i wróciłem z nią do domu; proste

 14. Jack Ravenno said

  @8 MAREK – nie złośliwiec a człowiek przytomny, który wie, że na sam dźwięk imienia Pana Jezusa zło wpada w przerażenie. A co dopiero ABP…

 15. lewarek.pl said

  Skąd te problemy ze święconką? Mnie – i moim licznym znajomym – pokarmy poświęcił ksiądz. Jak zawsze, jak co roku. Wcale nie tak trudno znaleźć chętnego księdza, musi być jednak pewien dyskrecji, bo inaczej naraża się na kary.
  No, ale trzeba się pofatygować i poszukać takiego.
  Za trudne. Lepiej się powygłupiać i „poświęcić” samemu.
  Co za czasy.

 16. . said

  Gądecki nie wymówi imienia Pana Jezusa tak jak Franciszek nigdy nie powie „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” tylko dobrego obiadu i dobry wieczór. Nie chcą sobie ust poparzyć. Zresztą takim jak oni się nie dziwię.

 17. NICK said

  Pamiętajcie.
  Mamy prawo dać Chrzest.
  Z byle jakiej wody.

 18. Isreal said

  nie podali nr konta do tacy …..

 19. Sarmata said

  Łukasz Szumowski – życiorys za Wikipedia:

  „Urodził się 3 czerwca 1972 w Warszawie[1]. W 1997 ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie.” – to są dwa pierwsze zdania!

  Tak wygląda życiorys człowieka, który jak widać nie miał ojca, matki, 4 dziadków … ale potrafił zamknąć wszystkie Kościoły dla 35 000 000 katolików na Wielki Post i Wielkanoc … i nikt nawet słówka nie pisnął.

  Co za dumny naród ci Polacy …

 20. Kochani..co jest z wami?
  Przecież Watykan jest w państwie Włochy.
  Tam też trwa okupacja .
  Tak jak w Polsce czy też w Niemczech(tam mieszkam).

  Dodatkowo trwa Defender 2020.
  Sytuacja dotyczy wszystkich wiar.Nie tylko katolików.
  Nawet w Izraelu.
  W całej Afryce północnej.
  Takie czasy.

 21. Przemysław Jakub said

  Jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji, jak katolicy w I, II i III wieku. Tylko patrzeć, jak za łamanie zakazów będziemy stawiani przed sądami i rzucani lwom na pożarcie.

 22. wanderer said

  „Sytuacja dotyczy wszystkich wiar.Nie tylko katolików.”

  Ooo, Panie Marku, wyprowadze Pana z bledu. W UK (tu mieszkam) koscioly pozamykane, ale synagogi otwarte.

 23. g said

  Panie Gajowy, gdyby nie Pana poczucie humoru, jestem pewna, że u Polaków było by o wiele więcej depresji

 24. Yah said

  Ad 22

  Meczety chyba też

 25. vegetable said

  Nie mogę znaleźć informacji, czy cud Świętego Ognia w Jerozolimie wydarzył się wczoraj jak co roku.

 26. Marek said

  W 2020 roku Wielkanoc Prawosławna przypada na 19 kwietnia (niedziela).

 27. plausi said

  Antychryst w masce Covid-19 zlikwidował Wielki Tydzień

  @22, Wanderer, 20 Marek Lipski

  a przy okazji hierarchia kościoła katolickiego zaprzestała swej działalności na polecenie Antychrysta.

  Chcieliśmy w spokoju bez internetu świętować Wielką Noc, ale zdrada ze strony hierarchii nie pozwala na spokój.

  O kolejnych krokach zmierzających do likwidacji chrześcijaństwa od czasu rewolucji II Soboru Watykańskiego pisaliśmy, choćby zwracając uwagę na udział papieża z Polski, wychowanego w żydowskiej uliczce

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Jesteśmy wręcz przerażeni bezczelnością i zdradą prawie całej hierarchii kościelnej wobec wyznawców, którzy na żądanie Antychrysta odmówili w swej większości (z nielicznymi wyjątkami) wszelkich posług kapłańskich, którzy na żądanie Antychrysta odmówili jakiegokolwiek wsparcia wiernym w tych groźnych dla nich czasach zdecydowanej agresji Antychrysta przeciwko wyznawcom Jezusa Chrystusa.

  Wobec takiej masowej zdrady, której dopuścił się prymas i jego wspólnicy

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/06/zlamany-chuj-pelniacy-funkcje-prymasa-polski-nie-chce-otwarcia-kosciolow/

  jest rzeczą niezbędną stworzyć listę kapłanów, którzy pomimo zagrożenia ze strony administracji, policji i samego prymasa starali się wykonywać swe duszpasterskie obowiązki, taka pozytywna lista ułatwi orientację wiernym wśród kadr kościoła katolickiego, przy czym wszystkim zdrajcom idei Chrystusa należy odmawiać posłuszeństwa i ignorować ich zarządzenia.

  Zachłanne i skorumpowane elementy powinni wierni wszelkimi środkami eliminować z działalności duszpasterskiej czy raczej rabunkowej. Skoro działalność religijna, wg decyzji episkopatu, równie dobrze może się odbywać BEZ urzędowego kapłana, należy tworzyć kręgi wiernych w celu odtworzenia ducha religii i rytuału mszy, tworzenie sieci takich grup i nawiązanie kontaktu z Bractwem Piusa X. czy innymi grupami opozycyjnymi w kościele byłoby rzeczą pomocną w celu odrodzenia ducha kościoła, jest bowiem rzeczą konieczną pozbawienie wpływu zdrajców z Watykanu i episkopatu na wiernych katolików w Polsce.

  Rzecz najważniejsza, należy ograniczyć do minimum datki na rzecz hierarchii kościelnej i Watykanu, ograniczenie dopływu pieniędzy jest w stanie najskuteczniej nakłonić hierarchię kościelną do poprawy swego zachowania, dziś są rozpuszczeni jak dziadowskie bicze.

 28. Sarmata said

  Od czwartku żydostwo uatrakcyjni polskim gojom życie i naznaczy ich maseczkami tak jak Adolf Eichmann naznaczył żydów żółtymi gwiazdami w II WŚ.
  Ciekawe czy dumny naród polski to polubi?

  Skoro rządy wmawiają nam, że „mamy epidemię” to przypomnę, że podczas każdej epidemii – od czasów wczesnego średniowiecza – wszystkie narody „przyglądały” się sprytom pustynnym ze szczególną starannością.

 29. Olo said

  Reżimowym bandytom właśnie o to chodziło. Już jakiś czas temu słyszałem, że parchy które mają przyjechać do Polski i zastąpić Polaków, zaczęły narzekać, że w POLIN jest za dużo cmentarzy, a na tych cmentarzach za dużo krzyży, których szczerze nienawidzą. Zaczęło się od krytyki lampek, że niby nieekologiczne, a teraz zakazują pogrzebów. No cóż, pewno zaczną nas palić w krematoriach, wyzwoloną w ten sposób energią ogrzewać swoje osiedla, a popiołem użyźniać ziemię swoich gospodarstw, które powstaną na ziemi polskich rolników, z których wcześniej zrobią nędzarzy w ramach walki z koronawirusem. Kto im zabroni?

 30. . said

  wikipedia to robota tajnych służb

  https://marucha.wordpress.com/2020/03/14/operacja-dezinformacja-czyli-co-tak-naprawde-wiemy-o-tworcach-wikipedii/

  W życiorysach na wikipedii nie wolno pisać nic o pochodzeniu, przodkach itp. Każdy się rodzi i od razu jako niemowlę idzie na studia.

 31. Boydar said

  „… boją się tego wyrażenia …” (12)

  POTWIERDZAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dławi ich w gardłach ! Można to zjawisko zaobserwować na co dzień, tylko trzeba zwracać uwagę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: