Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Enya o 7 rzeczy, które musisz wiedzie…
  lewarek.pl o 7 rzeczy, które musisz wiedzie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Drodzy Czytelnicy, Uczestnicy Forum i Widzowie

Posted by Marucha w dniu 2020-04-13 (Poniedziałek)

Osobliwe są w tym roku Święta Wielkanocne. Proklamowana została epidemia o zasięgu światowym, co skwapliwie wykorzystują rozmaite środowiska by – jak by to ujął zapomniany dziś literat Józef Ozga-Michalski – „uwędzić swoje półgęski ideowe”.

Rządy na całym świecie przejęły władzę dyktatorską, chyba, że nie musiały, bo już ją miały. Czyż nie dlatego w Korei Północnej podobno nie zanotowano ani jednego przypadku zbrodniczego koronawirusa, który, mówiąc nawiasem, precyzyjnie uderza w schorowanych starców, poprawiając w ten sposób strukturę społeczną pod katem potrzeb central ubezpieczeniowych?

W takiej sytuacji epidemia może potrwać długo, chociaż rządy powoli dochodzą do wniosku, że niektóre rygory trzeba będzie jednak poluzować, bo z dwojga złego śmierć głodowa jest jednak znacznie gorsza od śmierci z powodu zbrodniczego koronawirusa.

Obawiam się jednak, że wiele z nich już zostanie, zgodnie z zasadą, jaką dawno temu sformułował Władysław Gomułka, że „władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”.

Dlatego w tej osobliwej sytuacji w której przypadło nam obchodzić Święta Wielkanocne życzę Państwu zdrowia – żeby zbrodniczy koronawirus omijał Was i Waszych Bliskich z daleka – oraz pogody ducha, tak potrzebnej dla cierpliwego znoszenia tych wszystkich restrykcji, a zwłaszcza – ich nieuchronnych następstw.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 10 do “Drodzy Czytelnicy, Uczestnicy Forum i Widzowie”

 1. Yagiel said

  Och, podlutki Felietonista! Niecharoszeńki takoj! Życzyć cierpliwego znoszenia mało że bieżących utrudnień, to jeszcze „ich nieuchronnych następstw”!?
  No-ż prowokator 🙂
  Życzenia takie wymagają od nas prawdziwie chrześcijanskiej cierpliwości…
  Felietonista wie coś o przygotowaniach w COLOSEUM ?

  Szanowny Felietonisto, żyj – oraz pisz – długo i mądrze! Co już Ci się spełniło… Ale apetyt rośnie, wiemy !

  ————–
  Czegoś nie rozumiem…
  Czego miał życzyć felietonista? Abyśmy NIE znieśli konsekwencji nieuchronnych następstw bezsensownego terroru?
  Admin

 2. Sarmata said

  re. 1 Yagiel said 2020-04-13 (Poniedziałek) @ 17:42:24

  Miało być śmiesznie, ale nie wyszło? 😉

 3. plausi said

  Co przyniesie więcej ofiar śmiertelnych

  tzw. „wiirus”, czy też skutek jego zwalczania ?

  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/154274,koronawizus

  Bo koronawiZUS będziemy czuli jeszcze długo po jego wypędzeniu, a pewnie i przypadki śmierci w wyniku samobójstwa po rozlicznych bankructwach osób prywatnych i przedsiębiorstw

  http://nathanel.neon24.pl/post/154300,helmuty-potrzebuja-polskiego-parobka-chca-otwarcia-granicy#comment_1656135

  A przy tym lichwiarscy wierzyciele z całym spokojem obrabują pół miliarda ludności UE po tym, jak zabroniono jej pracować na spłatę lichwy.

 4. Yagiel said

  Pozwól, Adminie, że odpowiem najpierw Sarmacie:
  A skąd pomysł, że miało wyjść śmiesznie? Jakie Życzenia – raczej dowcipne niż śmieszne, raczej gorzko prorocze, przygnębiające – taka wzajemność w nich…

  Adminie: Felietonista życzy nam cierpliwości przy zjadaniu piątego, szóstego pączka – gdyśmy razem zjedli po dwa; a gdzie pączki trzeci i czwarty? skąd pewność, że mamy ochotę na czwartego, piątego…? Stąd pytanie o wieści z COLOSEUM ? czyżby do klasycznej masakry dorzucić mieli coś extra miłego ? Z Życzeń nie wynika…

  Tak, „lekarstwo” od Bill’a Gates/BPH na tego wirucha MA BYĆ znacznie gorsze od wirucha samego – pączki 5,6… – np. szczepionki/czipy, wlepiane podplasterkowo, aktywowane siecią 5G na szkodę elektoratu (po 10 maja br?). Jednakże Życzenia kierowane są do elektoratu/bizonów/owieczek, które tu, w Gajówce nie bywają, pędzona rokrocznie ku przepaści… Nie całe stado spada w nią: praktyka Indian trwała ok. 700 lat – wreszcie resztka stada zaczęła biegać inną trasą…
  Adminie, jednak trochę wyżej głowy nosimy, niż bizony łby – co wynikło tu już nie raz, np. w dyskusji o Słowianach przed-Polakach: Felietonista, jak brat bliźniak p. Listwy, upiera się, że Słowianie to prostactwo bierne, naiwniactwo, co to po 6-7 pączków wpyla, bo polukrowane, zatem właściwie tylko niewolnicy Rzymu, Krymu, Berlina czy PADł/Polina: barany/bizony!
  Czy my tu, większość, zasłużyliśmy sobie na baranie Życzenia, na taki los ? Biegam/jeżdżę inna trasą, niż, hm, polactfo, tu bywam w dobrym towarzystwie, zdziwiony więc jestem Felietonisty Życzeniami jak dla polactfa…

  Miałem i mam uczniów i jeśli ich czego uczę, to rozumienia lektur, mniejszych czy większych, oraz Mowy. Talii kart: nie 24kart, a 52 kart – ze świadomością Jokerów/Joker jeszcze.. Norwid uczył, że /zło/ zrozumiane to pokonane – a że zrozumienie niesie czasem niespodzianki i bywa początkiem nie tylko walki, ale rozmowy przedtem… Tego: zrozumienia NIE życzy Felietonista nam, co dziwne, hm ? Czyżby, jak p. Listwa, życzył nam biernej akceptacji losu oraz uzależnienia się od jego felietonów ?
  I to śmiesznych tylko, jak chce Sarmata, a nie dowcipnych, dających do myślenia przed… ?
  Myślenia w kierunku NIEZNOSZENIA bzdurnego terroru, nadmuchanego Szumowskim i s-ka, jak Słoń w opowiadanku Mrożka…
  Adminie, pozwólmy temu NADMUCHANEMU SŁONIU odlecieć!

  Tego ODLOTU SŁONIA/WIRUCHA nam życzę.
  Przynajmniej z naszych głów.
  Ok?

 5. Marucha said

  Re 4:
  Pogubiłem się w Pańskich przenośniach, metaforach, alegoriach i innych logogryfach.
  I nadal nie jestem pewien, czy Pana zdaniem felietonista powinien nam życzyć, abyśmy jakoś dali sobie radę z nachalną propagandą panikarstwa i jej skutkami, czy żebyśmy sobie nie dali rady.
  Ale niech Pan już mi nie tłumaczy, bo znowu nic nie zrozumiem,

 6. Yagiel said

  Ależ, Marucho Szanowny, tego właśnie – zrozumienia – mógłby, powinien nam Felietonista życzyć. Zrozumienia, nie cierpliwości w nierozumieniu… Aż nadto jest tych, którzy trwają cierpliwie w nierozumieniu.
  Tak myślę. W Twojej, Marucho, Gajówce. Co cenię sobie.

 7. Marucha said

  Re 6:
  Zrozumienia powinien nam życzyć? Zrozumienia czego? Pełnego nielogiczności bełkotu władz? Ordynarnych łgarstw?

 8. Yagiel said

  Tak, Marucho, bo w tym bełkocie jest metoda. I to jedna z najbardziej wydajnych metod wydobywania zeznań z więźniów CIA: poddawanie go sprzecznym poleceniom i emocjom – jak mrygającemu światłu – aż zatraci poczucie realności, jakiegokolwiek realnego odniesienia… i odda się jedynej realności – swym katom/strażnikom.Jak pies Pawłowa w stresie między kołem a elipsą!
  To wariant SYNDROMU SZTOKHOLMSKIEGO – tak a propos, Marucho. I wariant opowiadania Mrożka „Słoń”, który odleciał…

  Ta cała plan-demia, wiemy, to NADMUCHANY SŁOŃ CZY WIRUCH, i warto pozwolić mu odlecieć – przeciąć linki…

  Już nie o ten bełkot sprzeczności chodzi – Swedzi są poza nim: jak im/wam zazdroszczę tego! – a o cel narzucania go nam, nadmuchania wirucha, cel podły do dna podłości ludzkiej… Szumowski jest „tylko” (oby zdechł!) nadajnikiem, jak Jędruś Kmicic był mieczem Radziwiłla – kto programuje ten nadajnik ? No i jego odbiorniki w milionach, miliardach ludzi ?
  I nie o to idzie, by – nie mamy tej możności – wyłączyć Szumowskiego i programistę nadajników, a o to, by wiedział, że go widzimy, skulonego w wiruska, zbite dziecko (mimo miliardów na koncie), które się mści na normalnych/zdrowych, szczęśliwych… Pisałem tu już o tym.

  Jesteśmy rozsądnymi dorosłymi wobec dewianta czy dewiantów, rozhisteryzowanych dzieci t. Szumowski – zachowajmy spokój. Możliwy dzięki rozumieniu go… Niczego nam nie odbierają istotnego, choć tak wiele odebrać próbują! Taki komuszek etiopski, który nazywa się Gebhreyesus; taki Bill Gates/Bramy getto… Czas nie leczy ich ran – niech /wy/krzyczą swój bełkot… ból.

  Drobiazg: kolega z pracy, tata dwu córek – jedna w czymś mu przeszkodziła, to klapsnął ją. I wtedy ona mu powiedziała: Kiedy będę duża, wtedy ja ciebie uderzę. Mówił nam w pokoju naucz., że zmroziło go to… Ile takich drobiazgów rozmraża teraz Szumowski-nadajnik ? Świadomie robi z Polski szpital psychiatryczny, z zimnym spokojem sącząc do cel: będzie gorzej, będziecie umierać, nie będzie wakacji… Nie będzie rodzin przy jednym stole, wiernych przy jednym ołtarzu – to jest jego marzenie !? I marzenie programisty wielu takich nadajników… Marzenie, by nie było zdrowych rodzin, zabaw, tuleń – tylko wtedy przestanie go boleć jego rodzina z przedtem… Mam nadzieję, że córka kolegi odda mu nie za mocno.

  Zrozum, Marucho, aż tyle słów odpowiedzi. Lub nie pytaj.
  (Lub pogadaj z Felietonistą… Zawsze mamy wybór.)

 9. Marucha said

  Re 8:

  … tylko że mnie nie o to chodziło….

 10. Maverick said

  Do przebudzenia Poliniaków:

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: