Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof55 o „Goudomor” jak Hołodomor, czyl…
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  minka o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Novy o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Rick o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  lewarek.pl o Putin i putinizacja
  Marucha o „Udu***y cię tak, że się…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Boydar o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  emilo o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Leo o Polscy socjaliści o cenzurze i…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska: przykłady absurdalnych obostrzeń

Posted by Marucha w dniu 2020-04-13 (Poniedziałek)

Kiedy trwa dyskusja nad tym, czy racjonalne było wprowadzanie ograniczenia liczby wiernych w kościołach do 5 osób, warto zwrócić uwagę, że rząd wprowadził już różne irracjonalne obostrzenia. Przedstawiamy kilka z nich.

1. Zakaz wychodzenia z domu dla osób poniżej 18. roku życia bez opieki rodziców – 16-, 17-latkowie to już w zasadzie dorośli ludzie i nie ma powodu, aby musieli wychodzić z domu z rodzicami. Co więcej, mogliby oni pomagać ludziom starszym w robieniu zakupów, ale przecież nie mogą wychodzić z domu, choć nie należą do grupy narażonych osób. W dodatku ich pracujący rodzice siłą rzeczy nie są w stanie ich upilnować, a mandat płacą właśnie rodzice…

2. Zachowywanie 2 metrów odstępu od siebie na ulicy – zakaz ten dotyczy wszystkich poza rodzicami i małymi dziećmi. Domownicy, którzy ze sobą mieszkają i śpią, naprawdę mogą też chodzić blisko siebie na ulicy. Także osoby, które pracują razem, siedzą przy jednym biurku, łamią prawo jeśli idą obok siebie na ulicy, choć nie ma to uzasadnienia.

3. Zakaz wchodzenia do lasu – miejski lasek może być pełen ludzi w niedzielę i święta. Prawdziwy las jest jednak naturalnym miejscem izolacji i dystansu. Zakaz ten uderza w mieszkańców wsi, tworząc absurdalne sytuacje, że muszą się oni tłoczyć na drogach, bo przecież nie mogą wejść do lasu… Rząd odrzucił petycję 170 tys. obywateli w tej sprawie.

Pisaliśmy już o ograniczeniach panujących w kościołach. W katedrze może być 5 osób, a w miejskim autobusie 20, w markecie natomiast nawet koło 50 wraz z obsługą.

Co więcej, problemem jest uznaniowość wielu zakazów i ograniczeń. W wielu miejscach policja daje mandaty osobom korzystającym z myjni, chociaż lekarze raczej zalecają częstsze mycie samochodów, na których także mogą gromadzić się wirusy. W innych miejscach nie ma takich kar.

W wielu miejscach karze się rowerzystów i biegaczy, w innych policja nie zwraca na nich żadnej uwagi.

Podważa to zaufanie do prawa, państwa i policji, tworzy wrażenie, że wszystko jest dowolne, nic nie odwołuje się do rozumu, ale opiera się tylko na woli rządzącego albo funkcjonariusza. [To nie żadne „wrażenie” – tak przecież jest! Państwo dało wyraźny sygnał policji, by robiła, co chce – admin]

https://prawy.pl/

Komentarzy 67 do “Polska: przykłady absurdalnych obostrzeń”

 1. Przemysław Jakub said

  Pasożyt jydowski przy władzy, to i burdel na świecie.

 2. karlik said

  W Niemczech policja dziękuje. że ludzie spokojnie wypoczywają zachowując odstęp i życzą wesołych świąt.

  .https://www.youtube.com/watch?v=hsNeB4KtMz4

 3. Maya said

  Pandemia strachu i bieda w Polsce – Kryzys stulecia

 4. Yah said

  Nikołajewna Czetwierkowa zwraca uwagę na zdalne nauczanie jako próbę wyeliminowania tradycyjnej szkoły, realnych konatktów miedzy rówieśnikami, a także sposób zbierania danych biometrycznych o naszych dzieciach i wnukach. Głupi dyrektorzy zalecają, a bezmyślni nauczyciele korzystają z rożnego rodzaju ułatwień, które uderzają w zdrowie i prywatność naszych dzieci. Nie powinno byc tak, że powinno sie korzystać tylko z polskiego oprogramowania, które gwarantuje bezpieczeństwo danych dzieci.

  Tak wiec mamy kolejne przestępstwo obecnego rządu naruszenie danych biometrycznych naszych dzieci.

  Zwróćcie na to uwagę i mówcie rodzicom i dziadkom.

 5. Boydar said

  Każdy kij (oprócz procy) ma dwa końce. Istotne jest tylko kto go krzepko dzierży.

  Każde, najbardziej absurdalne i krzywdzące prawo, może obrócone być przeciw naszym wrogom, zwłaszcza gdy sami je ustanowili. To bardzo sprawiedliwe. Tylko trzeba być tym kto je egzekwuje. A to już nie zależy od przepisów tylko od układów i kanonierek.

 6. Nemo said

  No przecież my wiemy, że to ściema. Nawet pan pogranicznik nieświadomie potwierdza:) Proszę dosłuchać do końca; nie będzie to trudne, gdyż filmik jest bardzo krótki 🙂

 7. Olo said

  „Absurdalne obostrzenia” są tylko po to, żeby Polaków osłabić i wykończyć psychicznie, a następnie łatwiej ich zniszczyć, okraść i wymordować, żeby na koniec kulawy bandyta mógł zadzwonić do pewnego sierżanta z Mosadu i radośnie mu zakomunikować – melduję wykonanie zadania!

 8. gd-ap said

  Ad 4). Yah

  Cytat:

  „ Głupi dyrektorzy zalecają, a bezmyślni nauczyciele korzystają z rożnego rodzaju ułatwień, które uderzają w zdrowie i prywatność naszych dzieci (…)”.

  Trawa jest głupia , niebo jest głupie , drzewo jest głupie …. bez Pana Yah wszystko jest głupie. Dobrze , ze Pan z nami jest , to opowie Pan nam – nauczycielom ! – jak mieliśmy postąpić w tej sytuacji , aby 300 tys nauczycielskich rodzin miało pieniądze na przeżycie , na czynsz , na leki , na jakieś skromne jedzenie. Pieniądze też są głupie , praca i trud są głupie , e-lekcje są głupie , dyrektorzy szkół są głupi. Gajowy tez kiedyś w Polsce chodził do szkoły , i ta szkoła tez była głupia. I Gajowy tez pewnie jest głupi , ale na szczęście dla kraju i gajówki jest nasz Pan Yah. Chodząca , zmaterializowana MĄDROŚĆ. Jako nauczyciel ( zapewne głupi ! ) byłbym za tym , żeby wysłuchać Pana , Panie Yah , co Pan proponuje dla systemu oświaty na chwilę obecną. Szkoły są pozamykane z mocy urzędu. Co Pan proponuje ? …. zamieniam się w słuch

  .https://image.ceneostatic.pl/data/products/7669606/i-ravensburger-1000-el-sheepworld-bez-ciebie-wszystko-jest-glupie-191703.jpg

 9. Re: 8 Gd-Ap

  Moze ja sprobuje odpowiedziec: Kazdego z nas dotyczy kara za grzechy…, rowniez za grzech zaniedbania…
  Zaniedbanie Boga, Ojczyzny, Rodziny i tych wszystkich nauczanych…studentow, uczniow czy przedszkolakow…, a ze „rachunek” dosc powaznie wzrosl, to przyszedl czas na jego „uregulowanie”…, bo nie mozna siedziec ciagle „przy stole” i „jesc bez konca” nie zwracajac uwagi, kto przynosi „potrawy”… Teraz przyszedl „Kelner” i wypisuje za wszystko „rachunek”…, ktory bedzie bardzo bolesny…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. BORU said

  nasia wladze MUSIMY WYKONCZYC .A przecierz jest nas miliony A boimy sie garstce skurwysynow postawic Ludzie przecie to chore .POLACY POBUDKA.

 11. ojojoj said

  no to lecimy, korona swirus:

  .https://drive.google.com/file/d/1WrKf6w1j1THTNnqnET1V3aMwMghqQ0no/view

 12. Ad. 9

  Jaka jest kara za grzech dopuszczenia do feminizacji (histeryzacji) religii?

 13. Yah said

  Ad 8

  Proszę bardzo. Korzystamy z takich środków komunikacji , których NIE ZALECAJĄ DYREKTORZY. Są , z polskich małych firm tylko trzeba poszukać. Nie podaję, bo reklama działa na niekorzyść użytkujących. Im więcej korzysta tym mniejszy komfort pracy, Proszę Pana tu nie chodzi o to by buntować się i nie uczyć , tylko uczyć z głowa., a każdy nauczyciel ma prawo stosować swoje metody nauczania a nie Microsoft 365 byłej firmy Gatesa.

  Słuchanie dyspozycyjnego dyrektora jest dla nauczyciela tym samym , co słuchanie nauk Franciszka dla katolika.

  Wystarczy to Panu ?

  Ja doradzam znajomym nauczycielom co robić. Część słucha, a część boi się, nie wiem czego bo przepisy w kwestii metod pracy są jasne.
  Nauczyciele piszą do mnie, że materiały polecane przez MEN – epodręczniuki, zawierają niedopuszczalne błędy merytoryczne. I co, nadal można je polecać, bo dyrektor kazał. Niestety będzie to działanie na szkodę ucznie, a jak sie jakiś rodzić uprze to dyscyplinarka i zakaz wykonywania zawodu. Niestety nauczyciele ze strachu przed dyrektorem, każą dzieciom z tych epodreczników się uczyć …. i co ja mam o tym wszystkim myśleć.

 14. Carbon said

  Witam,
  Szukałem i szukałem jakiejkolwiek podstawy prawnej całego tego cyrku.
  Znalazłem to:

  Art. 52. Konstytucji RP.
  Zasada wolności poruszania się
  1.Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
  2.Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  3.Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.

  Dalej mamy ustawę, do ktorej odnosi sie pkt. 3 art 52. Chodzi tu o:

  Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. (Dz.U. 2008 nr 234 poz. 1570).
  Art. 46 pkt. 2 i 4.
  2. Jeżeli zagrożenie epidemiczne lub epidemia występuje na obszarze więcej niż jednego województwa, stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii ogłasza i odwołuje, w drodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw zdrowia w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw administracji publicznej, na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego.
  4. W rozporządzeniach, o których mowa w ust. 1 i 2, można ustanowić:
  1) czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,

  Dlatego wlasnie na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia bedziemy placic kary.

  No chyba, ze cos tu zle rozumiem.

 15. Yah said

  Przecież większość nauczycieli cieszy się ze stosowania tych metod, nie zdając sobie sprawy, że jest to pierwszy krok do wyeliminowania stacjonarnej szkoły i zawodu nauczyciela. Po co utrzymywać budynki, skoro można uczyć się w domu. Jakie to oszczędności ?

  Słyszałem, że dyrektorzy podtykają do podpisu papiery o RODO, w związku ze zdalnym nauczanie. No i właśnie polecają Team Microsoft, z którego dane o telekonferencja już wyciekały. Kto będzie za ewentualny wyciek danych biometrycznych odpowiedzialny ? Minister, kurator, dyrektor polecający tylko to oprogramowanie, czy Pan, który je zastosował , co wywołało działanie na szkodę ucznia.

  A to jak Pan pewnie wie skutkuje dyscyplinarka i zakazem wykonywania zawodu.
  Nauczyciele nie zdają sobie sprawy jak perfidni są dyrektorzy i kuratorzy.

  Nauczyciele opowiadali mi, że jesienią kuratoria zalecały na lekcjach wychowawczych wyświetlanie filmików o atakach terrorystycznych. Czy to nie sianie paniki i negatywny wpływ na psychikę dzieci ?

  Ma Pan jeszcze jakieś pytania. Chętnie odpowiem.

 16. Yah said

  Niestety nie nauczę wszystkich myśleć. Wygodnie jest być sterowanym, bo to POZORNIE tylko zwalnia od odpowiedzialności. POZORNIE, bo wydający polecenia się zabezpieczają.

  Oczywiście nie wszyscy dyrektorzy głupi, a nie wszyscy nauczyciele bezmyślni, niestety ci mądrzy i myślący są w mniejszości.
  Większość myśli, że zamkniecie uratowało im życie bo dzieci są nosicielami wirusa …. trzeba komentarza.?

 17. Yah said

  Z jednej strony kuratorzy i minister troszcz się, żeby uczniowie nie spędzali podczas lekcji zbyt dużo czasu przed komputerem, a z drugiej strony drugi minister zakazuje im ruch na świeżym powietrzu. Absurd.
  A ile czasu Pan zajmuje przygotowanie i przeprowadzenia lekcji zdalnych. Czy przekracza to 6 godzin. Jeśli tak, to łamane są Pana prawa, bo na Pana stanowisku pracy ustawodawca przewidział prace przy komputerze na poniżej 6 godzin dziennie.

 18. Yah said

  „300 tys nauczycielskich rodzin miało pieniądze na przeżycie , na czynsz , na leki , na jakieś skromne jedzenie”

  I co, jak Franciszek powie, ze ma Pan uklęknąć przed złem „za czynsz, pieniądze na przeżycie i skromne jedzenie” to tez Pan się ugnie ?
  Przecież teraz, to tylko taka mała próba …..

 19. Yah said

  Dosyć, nie będę dorosłych ludzi, uczył myślenia, odpowiedzialności i właściwego do sytuacji postępowania.

  Może ja jestem głupi, a nauczyciele , którzy przykładają rękę do likwidacji swoich miejsc pracy mądrzy …. kto wie….

 20. Kubuś Fatalista said

  kwintesencja problemu
  https://www.polishclub.org/2020/04/12/czy-p-minister-szumowski-i-jego-ferajna-uprawiaja-sekswuhanfobia-czyli-niewiedza/

 21. Kar said

  .. wygnac holote precz na Wschod. Niech tam krzewia Wirusa. Tam ich miejsce. Jeden taki zrobil i odwazyl sie pognac pejsata dzicz..

  https://www.jta.org/1945/10/02/archive/return-to-poland-of-jews-who-sought-safety-in-u-s-zone-was-ordered-by-gen-patton

 22. Moher49 said

  To kara za pseudo-msze z durszlakiem na głowie i milczenie dostojników kościelnych w tej sprawie. Kardynał Nycz powinien tamten „ołtarz” i „ministrantów” granatem potraktować.

 23. Irek said

  Bardzo dobre kazanie. Stan Kościoła obecnie. Franciszek to pastor…,itp. Warto odsłuchać całość!

 24. Jack Ravenno said

  Gd-ap jest glupie

 25. Yah said

  „W Kałudze, podczas wykładu szkolnego na temat prawosławia, pojawił się film pornograficzny.
  I znowu amerykański serwer ZOOM, o którym już pisaliśmy.
  Drodzy rodzice, władze unikają odpowiedzialności. To było tak, jakby przełożeni od edukacji, zmusili nauczycieli do korzystania z tych zagranicznych technologii! Teraz udają, że nie mają z tym nic wspólnego.

  .https://vk.com/olgachetverikova?w=wall-49622204_189540

 26. . said

  „„300 tys nauczycielskich rodzin miało pieniądze na przeżycie , na czynsz , na leki , na jakieś skromne jedzenie”

  I co, jak Franciszek powie, ze ma Pan uklęknąć przed złem „za czynsz, pieniądze na przeżycie i skromne jedzenie” to tez Pan się ugnie ?
  Przecież teraz, to tylko taka mała próba …..”

  Dlatego antychryst zwiedzie nawet wielu dobrych ludzi, naszych krewnych i znajomych. Bo bez czipa nic nie kupią i nie sprzedadzą. Czipa przyjmie dobrowolnie 99.9999% dwunożnych.

  Pomyślcie: Za Adasia Szicklgrubera i Ziutka Dżugaszwilego nauczyciel, lekarz i urzędnik robili co im władza kazała. Ilu się sprzeciwiało? Wszyscy oni byli źli?

  Po rewolucji antyfrancuskiej państwo stało się bogiem tzn. tak jest traktowane. Cywilizacji łacińskiej nie ma.

 27. Yah said

  Pisałem do kilu nauczycieli w Rosji, tam jest to samo co u nas, albo nawet gorzej. I u nas i tam zalecają korzystanie z tych samych narzędzi e-lerningu. Przypadek?

  Jednak tam nauczyciele są bardziej świadomi tego co się dzieje. U nas ma starczyć ” na przeżycie , na czynsz , na leki , na jakieś skromne jedzenie”, bo do towarzystwa nie dociera, że jak będą spełniać to wszystko to sami sobie okręca powróz na szyję a wtedy raczej nie będą potrzebne pieniądze „na przeżycie , na czynsz , na leki , na jakieś skromne jedzenie”.

 28. Yah said

  Ad 23

  Panie kropka, ale tu nie trzeba być geniuszem, trzeba się wykazać minimum logicznego myślenia.

  Skoro powołując się na fikcyjne dane przykręcają śrubę, czyli po prostu kłamią, to nigdy to się nie skończy. Ten kto się ugnie nie będzie żył lepiej, bezpieczniej. On będzie żył w coraz większym strachu. Im dalej zabrnie, tym strach będzie większy, im strach będzie większy tym trudniej będzie się z tego wycofać.

  Panie Kropka, a co to znaczy dobrzy ludzie ? Tacy co dali się zwieść. Jak by to byli dobrzy ludzie to w Objawieniu nie było by jasno napisane, że po przyjęciu znamienia zostaną skazani na potępienie.

 29. . said

  „Jak by to byli dobrzy ludzie to w Objawieniu nie było by jasno napisane, że po przyjęciu znamienia zostaną skazani na potępienie.”

  Czyli dobry wyciągasz wniosek, że złym jest każdy głupiec, ignorant, który choć na pierwszy rzut oka nie wygląda na kogoś kto żyje tak, żeby trafić do piekła to jednak w chwili próby pójdzie za złem „bo tak wszyscy robią”.

  Z drugiej strony proszę pomyśleć ilu wśród rodziny i znajomych zwolenników posoborowia, modernizmu, kremówkizmu, ekumenizmu? Ilu głosowało za unią w 2003? Ilu kocha PiS i Adriana? Ilu nie pójdzie na Mszę bo dżuma ale oni tacy katolicy jak nikt we wsi?

  Czy wypranie mózgu zwalnia z grzechu?

  Kto się zbawi? I czy Pan Jezus znajdzie wiarę gdy przyjdzie?

 30. Maya said

  Minister Szumowski: TESTY na C19 FAŁSZYWIE DODATNIE!!! To zamach na zdrowie, firmy, pieniądze Polaków!

 31. plausi said

  Absurdalna jest sama „FAKE PANDEMIA”

  Tak widzi to jeden z oponentów :

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/08/czy-chcemy-przezyc/#comment-892933

  to i sposoby muszą być absurdalne. Aby zinternować pół miliarda ludzi

  -. https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi

  trzeba z pół miliarda ludzi uczynić pół miliarda idiotów.

  Jeżeli kundle szczekają,

  https://www.premier.gov.pl/ludzie.html

  że jest pandemia, to dlatego, że dostały kopniaka, żeby wiedziały co mają szczekać.

  Ta „pandemia” ma przynieść lichwiarzom z MWF jedynie w UE parę bilionów euro, są dwie możliwości wygaszenie tego fenomenu, nazwanego dla mendiów gównego nurtu „pandemia”

  1. odwołanie pandemii przez międzynarodowych lichwiarzy, MWF, zadowlonych z łupu

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  2. wręcz przeciwnie

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/03/25/jak-najskuteczniej-zwalczyc-pandemie-who/

  Jako, że chodzi w przypadku operacji „pandemia WHO” o zidiocenie całej ludności UE, chyba zakończymy nasze publikacje na ten temat, bo są mało skuteczne, co tłumaczymy stanem duchowym ludności.

 32. Yah said

  Sam Pan Jezus miał wątpliwości, a skoro On miał ……

 33. Sarmata said

  Łukasz Szumowski – życiorys za Wikipedia:
  „Urodził się 3 czerwca 1972 w Warszawie[1]. W 1997 ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie.”
  Są to autentyczne dwa pierwsze zdania!

  [… wycięto… – admin]

  ———————
  Który to już raz wstawia Pan ten sam tekst?
  Admin

 34. Re: 12 Krzysztof M

  Kara za „feminizacje” czy „histeralizacje” itd. itd. bedzie dokladnie adekwatna do popelnionego czynu…podobna do kary za glupote czy ignorancje…, a sam brak rozumu jest juz kara…

  Mozna by postawic pytanie: „Czy Pan Bog stworzyl Czlowieka glupcem? Naiwniakiem? Ignorantem? Chciwcem? itd. itd. ???”

  To Czlowiek dokonuje wyboru czy chce byc takim czy innym czy tak postepowac czy inaczej…w swym ograniczonym czasie zycia…

  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. Mari said

  W rodzinie mam matkę z dwójką dzieci (szkoła podstawowa – niższe klasy). Nie może się połapać w tych wszystkich Internetowych materiałach i procedurach.

  Nic innego nie robi, tylko cały czas do wieczora grzebie w sieci i robi lekcje z dziećmi. Płacze z bezsilności.

  Pracuje za nauczyciela i za siebie. Wolałaby, żeby zadawano materiał z książek, ale nie – nauczyciele każą z materiałów wskazanych w Internecie.

  SMS-y, maile, strony z Internetu. Wkoło Macieju.
  Kiedy to się skończy?

 36. Mari said

  A w ogóle przyzwyczajają nas i przekonują, że realne – szkoła, kościół, ulica, park, rodzina, wszystko to jest do zamiany w wersję wirtualną.

  Nie wychodźcie z domu, wszystko macie przez Internet.

  Tylko trzeba jeszcze wam zainstalować Internet piątej generacji, żeby kościół czy ciocia na ekranie widoczna była bez zacięć i przerw. Będzie bardzo nowocześnie.

  Wyznaczeni – do roboty, reszta siedzieć w domu i nie wyłazić. Wszystko wam dostarczymy loco na ekran i głośnik.

 37. Ale dlaczego? said

  Ja w kwestii formalnej.
  Zgadzam się z autorem, że niektóre obostrzenia są absurdalne.
  Ale np. zakaz wychodzenia do 18 lat ma na celu 2 rzeczy. By dzieci i młodzież nie spotykała się i nie rozprzestrzeniała wirusa. Nie zarażała starszych, bo częściej nie ma objawów choroby.
  Po za tym mają więcej czasu na naukę 😉
  Robienie zakupów dla dziadków przez młodzież to bardzo głupi pomysł.

 38. Yah said

  A Pan A dlaczego ? to umie czytać ze zrozumieniem i myśli samodzielnie.

  Z powodu gruźlicy nikt im nie karze się kontaktować?

  .https://marucha.wordpress.com/2020/04/12/wolne-tematy-27-2020/#comment-893916
  .https://marucha.wordpress.com/2020/04/12/wolne-tematy-27-2020/#comment-893929

  I po co powtarzać te NWOwskie pierdy?

 39. Ale dlaczego? said

  Z nowych informacji o koronawirusie:

  https://losyziemi.pl/moskwa-rosja-karetki-czekaja-w-kolejkach-nawet-15-godzin-na-przyjecie-pacjenta-do-szpitala

  https://losyziemi.pl/trzy-typy-koronawirusa-sars-cov-2-i-wiele-mutacji

  I o wirusach:
  https://losyziemi.pl/czym-sa-wirusy

  W Kongo ebola znowu zabija:
  https://losyziemi.pl/drk-afryka-oprocz-koronawirusa-sars-cov-2-powrocil-wirus-ebola-zmarla-11-letnia-dziewczynka

 40. Birton said

  żydomasoneria w koronawirusowym ataku frontalnym pod flagą NWO i wszystko jasne

 41. Yah said

  Ad 39 Pan poważnie wierzy w te bzdety ?

  Sobyanin to NWOwiec, który ogranicza życie mieszkańcom Moskwy łamiąc wszystkie przepisy prawa i konstytucję Federacji Rosyjskiej. Tak wiec jego zdanie jest g… warte.

  To po pierwsze. Fil z 11 kwietnia. Odnotowano 1600 nowych przypadków, prawie wszystkie w Moskwie. W przytoczonych przez Pana materiałów jest mowa o kolejce 45 pojazdów. 10 kwietnia Sobjanin powiedział, że do przyjmowania pacjentów z CoVid przystosowani 25 szpitali. Przy takiej ilości pacjentów to powinno być 1500: 25 = 60 karetek na szpital dziennie.

  Dlaczego sfilmowano tylko pod tym jednym szpitalem, a nie pod wszystkimi ? Dla ściemy? Na pokaz ? Przecież pod każdym szpitalem powinien być taki sznur samochodów
  Wprowadzenie w Moskwie cyfrowych przepustek, podobnie jak we Włoszech , uniemożliwia mieszkańcom sprawdzenie jak naprawdę jest.

  Pan naprawdę, niewiele rozumie z tego co się dzieje i wszystko co zobaczy w necie i tv bierze za rzeczywistość …. a przecież wystarczyłoby trochę poszukać i posprawdzać

 42. Yah said

  Ad 39

  I o wirusach:
  ttps://losyziemi.pl/czym-sa-wirusy

  Nie no po prostu ręce i nogi się uginają. To przez tysiące lat człowiek nie spotkał sie z wirusami, nie ma układu odpornościowego, tylko musi słuchać szatańskich naukowców bo oni go wybawią. Poczytajcie co ten pseudonaukowiec, cytowany przez A dlaczego ?, mówi:

  „Trudna walka

  Wirusy wymykają się klasycznej odpowiedzi na pytanie, czy żyją, ponieważ nie mają budowy komórkowej i nie przeprowadzają procesów metabolicznych.

  – Wirusy nie wykazują klasycznych cech organizmów żywych, tym samym nasza walka, a więc i zabijanie tych wirusów, jest utrudnione. Dlatego jedyne, co aktualnie możemy zrobić w obliczu szerzącej się pandemii koronawirusa, to przeprowadzać izolację osób chorych bądź czekać z utęsknieniem na szczepionkę – podsumował naukowiec.”

  No i co nas może czekać jak dookoła pełno takich „wyuczonych” baranów.

 43. Yah said

  I co nas czeka ? Barany lecąc ku przepaści stratują nas.

 44. Sebastian said

  Jako wędkarz dodam absurdalny zakaz wędkowania samotnie na łonie natury. Policja nad zalewem koronowskim wlepia mandaty wędkarzom łowiącym w pojedynkę z łódki.

 45. revers said

  ad2

  W Niemczech zamykaja w nowych psychiatrykach juz adwokatow, ktorzy maja odmienne zdanie i prawo mowic o globalnym szwindlu koronowirusa u siebie w landzie, kraju, czy na arenie miedzynarodowej.

  .https://www.youtube.com/watch?v=l8cYVPthUEQ

  poza tym sposob i okolicznosci w jaki zatrzymano akdwokatke mowi sam na za siebie o nowym totalitaryzmie ala „Heil Covid” na co Niemcy saa bardzo podatni, czy w roku 1934, czy 2020.

  a w Polsce Szumek nadaza za Brukselka i Berlinem, po slowach van Layne nie planujcie w tym roku wakacji, dolaczyl do glosu totalnaikow

  https://dzienniknarodowy.pl/kiedy-odmrazaie-gospodarki-szumowski-podal-date/?fbclid=IwAR32ugcwxkTlrWzIxFjT0dp7dsGn1lj8P1y4wYbQPicv-78jGyYOWTYrFHc

 46. Jack Ravenno said

  @43 YAH – chyba że się zdąży im usunąć dyskretnie z drogi. Nie ma co walić głową w mur. Nie dać się „zaszczepić” jakimś gównem z powodu pseudo epidemii i iść za Panem Jezusem. Innej opcji nie ma niestety 😦

  Ale dlaczego? wspomniał o ebola w Kongo – to jest dopiero zaraza. Jeśli by się coś takiego pojawiło w Europie – nie ma bata – już byśmy nie mieli tzw. służby zdrowia.

  To co się dzieje to są jaja tylko, że wyjątkowo nieśmieszne.

 47. Ale dlaczego? said

  AD. 41
  Czy wierze?
  😉
  Staram się zrozumieć co się dzieje.
  Na dzień dzisiejszy na podstawie posiadanych informacji uważam, że epidemia ma miejsce.
  Kwestia do rozstrzygnięcia, jak groźny jest ten wirus.
  Wygląda na to, że jest groźniejszy od zwykłej grypy.

  Staram się dociekać Prawdy.
  W dupie mam, czy mainstream ją podziela czy nie.
  Oraz czy pan X i pan Y sądzi tak lub nie.

  Zazwyczaj wiele spraw kluczowych wygląda inaczej, niż twierdzi oficjalna władza, nauka, autorytety, itp.
  Tym razem uważam, że tak nie jest.
  Co wcale nie oznacza, że różne ośrodki nie wykorzystują epidemii do własnych celów.

  Mam wiele pytań bez odpowiedzi.
  O których wielokrotnie na Gajówce pisałem.
  Nikt z kwestionujących epidemię nie podaje sensownego wyjaśnienia tych kwestii.

  Dla mnie Prawda jest kluczowa, a nie to, że coś jest WYGODNE dla mojego myślenia o danym temacie czy ludziach.
  Jeśli zobaczę dowody na to, że epidemia wirusa jest mistyfikacją, uznam, że tak jest.
  I nie interesują mnie skutki, ale przyczyny.
  Większość kwestionujących epidemię skupia się na skutkach.

 48. Ale dlaczego? said

  AD. 42
  No, z tą szczepionką to facet zabłysnął.
  Ale rzeczywiście wirusy trudniej zwalczać niż np. bakterie.
  Składają się z kilku białek.
  Bakteria w porównaniu to olbrzym.
  Bo bakteria posiada całą fabrykę w komórce, by mogła się rozmnażać i pobierać pokarm.
  To naprawdę skomplikowana machina, którą nie do końca jeszcze nauka rozumie.
  Co ciekawe, sporo mechanizmów komórkowych wykorzystuje mechanikę kwantową. Np. enzymy.
  Wirusy w porównaniu składają się z niewielkiej liczby białek. No i oczywiście kodu DNA lub RNA, podstawy życia, programu/kodu życia. Ale wirus nie jest organizmem, nie jest samowystarczalny, by się powielać. Stąd rozterka, czy to życie czy nie.

  Tu są dokładniejsze opisy wirusów:
  https://www.doctormed.pl/info/interna/wirusy-lac-virus-trucizna/
  https://biomist.pl/biologia/wirusy-bezkomorkowe-formy-materii-ozywionej/2261

  Aha.
  Proszę zadawać pytania o wirusy fachowcom. Ja jestem tylko laikiem.

  Tu jeszcze ciekawa kwestia w temacie wirusów i nie tylko:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat_RNA

 49. Ad. 34

  To Czlowiek dokonuje wyboru czy chce byc takim czy innym czy tak postepowac czy inaczej…w swym ograniczonym czasie zycia…

  Wybór jest wtedy wyborem, gdy jest wyborem świadomym. Wybór nieświadomy jest to akt manipulacji. Tu manipuluje ten, który korzysta z nieświadomości manipulowanego, żeby osiągnąć własne, niejawne cele.

  Pan zdaje się nie wyrósł z liberalizmu, jak z krótkich spodenek na szelkach… – „Człowiek dokonuje wyboru”

 50. Ad. 39

  W Kongo ebola znowu zabija:

  Magazyny czyszczą.

 51. Yah said

  Ad 47

  Ok, rozumiem , że Pan humanista i na cyferkach i statystykach się nie rozeznaje, a do wyobraźni Pana szanownego bardziej przemawiają obrazki. No cóż, tak bywa i przytrafia się to często tzw. przeciętnym ludziom.

  Dziwne jest to, że wirus, który spowodował śmieszną w skali świata zachorowalność i umieralność ( przytaczałem dane, że na gruźlicę jest 17 razy większa) nagle tak skonsolidował wszystkich dotychczasowych wrogów w walce z „zarazą”. Ramię w ramie walczy USA, Rosja, Izrael, Chiny., Iran, Hezbollach. Walczą ramie w ramie nie tylko z „zaraza” ale dziwnie skutecznie zamykając dostęp do świątyń z chrześcijaństwem.

  Racjonalny umysł podpowiada realizacja celów, podejrzliwy umysł zabawa psychopatów, serce …. kres obecnego świata.

  Chaos, strach, niepewność jutra, przeciąganie niepewności w czasie, kolejny istniejący tylko wirtualnie powód do ograniczenia praw, swobód, wyznania.
  Przy braku możliwości przemieszczania, braku lotów mogą przeprowadzić wojnę transmitując jakieś wirtualne starci a telewizji i nikt nie będzie tego w stanie sprawdzić. A ludzie uwierzą , tak jak w epidemie na papierze.

  Na razie jest internet, a proszę sobie wyobrazić, ze go nie ma. Skazani jesteśmy tylko na to co w TV i logiczne myślenie. Kto uwierzy sobie , a nie obrazkom ?

  Niewielu …

 52. Ale dlaczego? said

  AD. 51
  Nie jestem humanistą.
  Raczej muszę i lubię myśleć analitycznie i racjonalnie. W pracy i „w domu”.

  Statystyki obecne co do koronawirusa są tylko cząstkowe.
  Żeby były pełne, musiała by cała populacja np. danego kraju zostać poddana BEZ OGRANICZEŃ „penetracji” przez wirusa. I wówczas liczby były by wiarygodne.
  Obecnie tylko niewielka część populacji zaraziła się. Jaki % tej populacji choruje, to jest zasadnicze pytanie.
  Jednej i drugiej cyfry nie znamy.

  Dla mnie KORONNYM ( 😀 ) dowodem na większe zagrożenie, niż grypowe, są środki, jakie Chińczycy zastosowali.
  Prawdopodobnie dobrze wiedzieli, z czym mają do czynienia, bo ten wirus wył badany w Wuhan. Nie wnikam, czy jest naturalny, czy zmodyfikowany.
  Prawdopodobnie w jakiś sposób „uciekł” im z tego laboratorium, bo od razu wiedzieli, czego mają szukać.

  **************

  A tak poza tym, wróciłem do kompa, bo już w łazience uzmysłowiłem sobie, że w podanych przeze mnie linkach (48) nie wspomniano o oczywistej różnicy między wirusami a organizmami jednokomórkowymi. A tym bardziej wielokomórkowymi.
  Wirusy, jako bardzo proste życie, mają bardzo krótki kod genetyczny. Czyli „program życia”.

  Dobranoc.

 53. Marucha said

  Re 47:
  Jeśli liczba zmarłych jest mniej więcej taka sama w latach ubiegłych i obecnie – to GDZIE TA EPIDEMIA?

 54. Re: 49 Krzysztof M.

  Jesli Pan Bog stworzyl Krzysztofa M nie jako czlowieka a jako np: „malpe”, co wszystko bedzie nasladowac, to faktycznie super wytlumaczenie w kwestii manipulacji i nieswiadomosci… w wersji „popenilem bledy, bo zostalem zmanipulowany…”…
  (vide: zabilem czlowieka, bo zostalem zmanipulowany i bylem nieswiadomy tego czynu…itd. itd. itd. itd.).

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Najwyzsza pora zdjac z mozgu „stringi”…talmudyzmu…

 55. Yah said

  No to jak nie humanista to człowiek lekkomyślny, który sądzi , że na całym świecie u władzy są dobrzy ludzie, którzy działają dla dobra ogółu podając nam prawdziwe informacje.

  Właściwie na tym trzeba skończyć jakąkolwiek rozmowę, bo pewnie skończyłoby się stwierdzeniem ” No przecież niemożliwe, żeby tak wszyscy zmówili się przeciwko ludziom na całej Ziemi”.

  No właśnie w tym rzecz, że oni ludzi nienawidzą , a do większości to nie dociera. A dlaczego? A to niech Pan A dlaczego? zam się nad trym zastanowi

 56. Yah said

  A za żarty z Boga ( nie Pana A Dlaczego tylko elit), zamykanie świątyń, siane strachu przyjdzie jeszcze zapłacić. Już widzę tych wszystkich policjantów, żołnierzyków, ratowników i dochtorów i ojców narodu podczas prawdziwej pandemii z umieralnością 20%, ze zwłokami w co piątym mieszkaniu. Część by zwiała, a reszta siedziała i płakała, nie będąc w stanie nic zrobić. Widzę tego mądralę Billa, który s.. ze strachu i stracił jakoś chęć do zbawiania ludzkości. Wtedy by się okazało kto człowiek, a kto bio robot napędzany mamoną.

  Nieładnie sobie robić jaja z ludzi, ludzkiego życia i udawać, że istnieje coś, czego nie ma.

 57. Ale dlaczego? said

  AD. 53
  Niejednokrotnie w przeszłości mówiło się też o epidemii grypy.
  Epidemia, nie epidemia.
  Nie czepiałbym się tak terminów.
  Jak napisałem powyżej, cała „historia” zaczęła się od Chin.
  Nie widzę sensowniejszego wytłumaczenia, niż to co napisałem.
  Dziś widziałem taki artykuł:
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/donald-trump-pod-ostrzalem-naczelny-epidemiolog-usa-oskarza-go-w-zwiazku-z-koronawirusem

  Na początku tylko rząd chiński bardzo poważnie potraktował tego koronawirusa.
  Praktycznie większość rządów, łącznie z WHO i EU, bagatelizowała zagrożenie.
  Oczywiście można zawsze powiedzieć, że to zmowa.
  Ale też, uważam, zawsze trzeba zadać sobie pytanie, czy tok myślenia mojego jest jeszcze logiczny? Czy to jeszcze rozwaga i rozsądek, czy już paranoja.
  Nikomu nie mam zamiaru narzucać tego co myślę. Tylko przedstawiam moje stanowisko.
  Jak pisałem, pożyjemy, zobaczymy. Jak jest naprawdę. Chyba.

  Tak osobiście kilka razy już w życiu się przekonałem, że zbytnia pycha w osądach może w jednej chwili zamienić się w doświadczenie pokory. Choć to dotyczyło spraw… osobistych, miałem wrażenie skarcenia przez naszego Ojca w Niebie.
  Poważnie.
  Dlatego z pokorą przyjmuję informacje, bo nigdy nie będę wiedział choćby cząstki Prawdy.
  Na tą chwilę tak oceniam sytuację.
  Może się mylę.
  I chętnie zapoznałbym się z argumentami, których nie znam.
  A które by świadczyły o czymś innym, niż uważam.
  Jednak, jak pisałem powyżej, statystyki zachorowań i zgonów podczas ograniczania praktycznie na całym świecie rozprzestrzeniania się koronawirusa nie można odnosić np. do grypy, bo to są tylko cząstkowe dane. Gdyby takie środki podjęto przy zwykłej grypie, też zachorowalność i śmiertelność była by odpowiednio mniejsza.

  Natomiast zagrożenia całej tej sytuacji i możliwość wykorzystania jej do choćby przeprowadzenia „kryzysu kontrolowanego”, wzmocnienia inwigilacji ludności, „wsczepienia” „znamienia Bestii”, przebudowy mapy geopolitycznej, to już inna kwestia. Przy każdym kryzysie są ludzie i grupy, które chcą je obrócić na swoją korzyść.

  AD. 55

  „No to jak nie humanista to człowiek lekkomyślny, który sądzi , że na całym świecie u władzy są dobrzy ludzie, którzy działają dla dobra ogółu podając nam prawdziwe informacje.”
  Odpowiedziałem powyżej.
  Nie uważam, że świat jest dobry, ludzie dobrzy, a tylko szatan zły 😉
  Wystarczy poszukać moje różne wpisy na Gajówce.

 58. Boydar said

  Epidemia to jest, Panie Gajowy. Sam Pan napisał – „… zarażenie którym, jak wiadomo, zawsze prowadzi do śmierci. Jak nie za kilka dni, to za kilkadziesiąt lat …”. Można dyskutować czy akurat na ten mikrob. I to jest sednem sprawy. Żeby wmówić że właśnie na ten. Pytanie brzmi – czemu służy taka narracja (poparta niebagatelną scenografią).

  Ludzie wzdrygają się na samą myśl o przełknięciu prawdy. Gdyby im powiedzieć, że w ciągu kilku lat (a niektórzy szybciej) zakończą tą nierówną walkę z życiem, większość parsknie śmiechem. Ja sam odrzekłbym, że skoro się człek urodził, musi i umrzeć, może być na cokolwiek. Różnica między mną a tzw. większością polega jednak na tym, że ja się intensywnie i krytycznie zastanawiam, co/kto nas do grobu wpędza przedterminowo.

  „Nie chcieli jeść żydzi manny to jedli przepiórki”, to takie stare powiedzonko. Nie chcą ludzie prawdy, mają fejka. Wygląda na to, że tan fejk będzie bardziej skuteczny. Moi znajomi wokół, przemogli się, i myją ręce przy wyjściu ze sracza. Normalnie cud mniemany, nie sądziłem że dożyję, a jednak. Efektów przedstawienia będzie znacznie więcej i poważniejszych, znacznie. Poczekajmy cierpliwie i nie dajmy się zwariować.

 59. Kar said

  ..Moi znajomi wokół, przemogli się, i myją ręce przy wyjściu ze sracza..
  ______________________

  – a to nadwyraz niespotykane, zeby wyjsc od tak sobie i zaraz myc lapy…, bo kiedy wychodza po depozycie nigdy ale to nigdy nie m y j a (widze to dookola) ! Ale leca i notorycznie zabieraja sie do gniecenia pierogowego ciasta i robia to z miloscia masujac pierogowe..Ohyda, patrzec i zaraz widziec kopiasty talerz na stole ..BON APPéTIT!

 60. Boydar said

  No więc sam Pan Kar rozumie, że jestem pod wrażeniem efektywności covida.

 61. Ad. 54

  Staram się nie rozmawiać z liberałami. Dla pana czasem robię wyjątek. Potem żałuję. Trudno – kropla drąży skałę. 🙂

 62. Ktoś wie, dlaczego w Chinach tylko Wuhan, a na świecie całe państwa? 🙂

 63. Yah said

  Bo w Chinach powszechna inwigilację cyfrową już mają, a w innych państwach świata jeszcze nie, ale prace szybko trwają. . Pan minister szumowski powiedział, ze zejdzie rok, może półtora.

  Oczywiście ze szczepionka to żartował, bo wirus mutuje znacznie szybciej od grypy. Szczepionkę od grypy opracowuje się raz na sezon. Na szybko mutującego CoVida trzeba 3-4 w sezonie. Tak wiec szczepionka Szumowskiego to dobry medyczny żart 😀

  A inwigilacja cyfrowa to na poważnie 😦

 64. Re: 61 Krzysztof M.
  Nie jestem k…rwa zadnym liberalem, ale zwyklym czlowiekiem, ktore zaden zyd nie wymyslil ani nie zidoinktrynowal…
  Zaden k…rwa „liberalizm” nie istnieje i nigdy nie istnial, to wymyslil zydowski syndykat lichwiarski…podobnie jak „kapitalizm”, „socjalizm” czy „komunizm”, ktore sa to tylko systemy POLITYCZNE calkowicie kontrolowane przez zydowska lichwe…

  Czy to tak trudno pojac przez tzw.,”Krzysztofa M????”..
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. W jaki sposob i na jakiej plaszczynie mozna roprawiac o „liberalizmie” nie majac pojecia o zniewolonym systemie cyrkulacji srodkow finansowych???…TO tak jak mowic o wolnosci ze zniewolonym wlasnym umyslem…
  Jak moze mowic o wolnosci „rynkowej” kurwin meeke nie majac pojecia o tym, ze jest zniewolony pieniadz (opodatkowany i oprocentowany przez lichwiarzy)…

 65. Ad. 63

  Sraty taty. 🙂 Na poważnie, to przez tydzień inkubacji od zarażenia nikt z Wuhan nie wyjechał do Pekinu, czy innego Szanghaju. Ale wielu pojechało do Ameryki i Europy! 🙂

  Czy pan zdaje sobie sprawę, co pan napisał? 🙂

 66. Ad. 64

  Nie jestem k…rwa zadnym liberalem

  Sam pan to odkrył? Baby, co swoim chłopom dawać nie chcą, nie mówiąc już o gotowaniu, też w kościółku przesiadując twierdzą, że są katoliczkami. 🙂

 67. Ad. 64

  W jaki sposob i na jakiej plaszczynie mozna roprawiac o „liberalizmie” nie majac pojecia o zniewolonym systemie cyrkulacji srodkow finansowych???

  Ano można. Na płaszczyźnie Przyczyna-Skutek.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: