Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Ale dlaczego? o Kobieta jak modliszka – charak…
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

O zbrodniach popełnianych na Polakach w czasie II wojny światowej pisać można w nieskończoność

Posted by Marucha w dniu 2020-04-14 (Wtorek)

O zbrodniach popełnianych na Polakach w czasie II wojny światowej pisać można w nieskończoność, udowadniając światu, że Polacy byli ofiarami tego konfliktu.

Jedną z najbardziej nieznanych metod, jakiej dopuszczali się Niemcy w stosunku do Polaków było stosowane od września 1939 roku palenie Polaków żywcem w stodołach etc. 13 kwietnia wspominaliśmy 75 rocznicę takiej zbrodni, jaka miała miejsce w ostatnich dniach istnienia III Rzeszy.

Palenie żywcem w stosunku do Polaków stało się metodą stosowaną przez Niemców od pierwszych chwil wojny.

6 września 1939 roku doszło do zbrodni dokonanej przez niemiecki Wehrmacht na żołnierzach 76 pułku piechoty. Początkowo Niemcy rozdzielili żołnierzy od oficerów. Oficerowie zostali rozstrzelani, następnie polscy szeregowi żołnierze, którzy byli zamknięci w budynku dróżnika kolejowego w miejscowości Moryca (4 km od Piotrkowa Trybunalskiego) i w jednej z chat we wsi Longinówka, stali się ofiarą zemsty niemieckiego agresora za straty w czasie walk, ponosząc śmierć w podpalonych budynkach (1).

Podobna sytuacja miała miejsce dwa lata później na Podlasiu. Przypisywana narodowi polskiemu zbrodnia w Jedwabnem była nie tylko inspirowana przez Niemców, lecz przez nich przeprowadzona; więcej poniżej:

>https://www.magnapolonia.org/niemiecka-zbrodnia-w-jedwabnem-i-co-naprawde-zawiera-postanowienie-ipn/
>https://sklep.magnapolonia.org/produkt/powrot-do-jedwabnego-wojciech-sumlinskitomasz-budzynski-ewa-kurek/

Metody likwidacji przyjęte przez Niemców wobec polskich żołnierzy w 1939 roku nie były obce agresorowi nawet w momencie pewnej klęski, jaka była wiadoma w kwietniu 1945 roku. Wówczas to w majątku ziemskim Isenschnibbe niedaleko niemieckiego miasta Gardelegen niemieccy strażnicy z niemieckiego obozu koncentracyjnego Mittelbau-Dora zamknęli 1016 więźniów w murowanej stodole, którą podpalili. W wyniku tego barbarzyńskiego procederu większość więźniów spłonęło żywcem. Miejsce to zostało odkryte przez oddziały amerykańskie, które zajęły dwa dni później ten obszar. W większości ofiarami byli Polacy. Tą niemiecką zbrodnię przeżyło łącznie 11 osób, w tym 7 Polaków, 3 Rosjan i 1 Francuz. 25 kwietnia 1945 roku amerykański komendant miasta w czasie uroczystości pogrzebowych ofiar zbrodni wygłosił oświadczenie pod adresem mieszkańców Gardelegen:

„Wmawiano wam, że niemieckie zbrodnie wojenne to wymysł alianckiej propagandy. Teraz sami widzicie. Niektórzy będą mówić, że to dzieło nazistów, inni wskazywać będą na Gestapo. Nieprawda. Odpowiedzialność ponoszą wszyscy Niemcy… Wasza tak zwana rasa panów pokazała, że panować może tylko w zbrodniach, okrucieństwach i sadyzmie. Sami pozbawiliście się szacunku cywilizowanego świata” (2).

Od tej straszliwej zbrodni mija obecnie 75 lat. Opinia publiczna na świecie poznaje zakłamany obraz wydarzeń, jakich mieli dopuścić się Polacy wobec Żydów w Jedwabnem.

Dlaczego po 30 latach tzw. suwerennych rządów w Polsce światowe społeczeństwo co chwila karmione jest kłamstwami o polskich obozach koncentracyjnych, o odpowiedzialności za nie swoje zbrodnie, a nikt nie potrafi zadbać o jasny i czytelny przekaz na cały świat, że 1 września 1939 roku Polska stała się ofiarą agresji, przed którą się broniła, krwawiąc nie tylko przez lata wojny, ale długo później, kiedy wierni Polsce żołnierze niepodległej i suwerennej Polski ginęli w kazamatach NKWD i służb narzuconych przy zgodzie państw zachodnich rządów marionetkowych z Moskwy?

Czy tak trudno stworzyć jest z pieniędzy polskiego podatnika, będącego suwerenem we własnej Ojczyźnie, stronę internetową, na której ukazywane byłyby świadectwa, wspomnienia, dokumenty o tych tragicznych wydarzeniach tłumaczone na najbardziej popularne języki świata? O co mają być oskarżeni nasi przodkowie, aby wreszcie zacząć na cały świat bronić ich imienia i pamięci?

Krzysztof Żabierek

1) http://www.polska1918-89.pl/pdf/zbrodnie-wehrmachtu-na-jencach-polskich-we-wrzesniu-1939-roku,2028.pdf aktualizacja 14.04.2020 r.
2) https://niewygodne.info.pl/artykul8/04287-Zapomniany-mord-w-stodole-pod-Gardelegen.htm aktualizacja 14.04.2020 r.

https://www.magnapolonia.org/

Komentarze 4 do “O zbrodniach popełnianych na Polakach w czasie II wojny światowej pisać można w nieskończoność”

 1. Głos z Kociewia said

  Dobrze mówisz. Dobry pomysł : strona internetowa .A może by tak nasi motocykliści robili coroczny rajd do miejsc mordu na Polakach przez Niemców, do tego też popularyzować takie miejsca i zachęcać do uroczystych odwiedzin tychże miejsc martyrologii narodu.

 2. Piskorz said

  re art W Niemczech widziałem film z obozu w Buchenwald, jak Amerykanie spędzili miejscową ludność niemiecką, aby pokazać im osoby zamordowane w tym obozie. Patrzyli na stosy trupów i nie wierzyli własnym oczom.!! ps „Oni w ogóle nie wiedzieli”…co tam się dzieje na wojnie! A Wehrmacht…to był „b. rycerski”.!!

 3. Bili de kid said

 4. bryś said

  Bez rozwiązań systemowych, miejsc pamięci, szkolnych wycieczek, muzeów, pomników nauczania zwłaszcza o tym w szkole, kręcenia filmów – to kropla w nawale mentalnego gówna. Nikt nie zmusi 13 letniego pryszczatka, do rezygnacji z kolejnego filmiku z wyzwaniem piłkarza dla poświęcenia czasu historii własnego narodu. No ale admistrujące tym krajem gnidy mają ważniejsze miejsca dla szkolnych wycieczek.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: