Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Już 100 000 polskich mikrofirm zawiesiło działalność

Posted by Marucha w dniu 2020-04-16 (Czwartek)

Koronawirus w połączeniu z decyzjami rządu spowodował, że od początku tego roku już 100 tysięcy polskich mikroprzedsiębiorstw zawiesiło działalność gospodarczą.

W marcu wraz z rozwojem pandemii COVID-19 na zawieszenie działalności zdecydowało się prawie 36 tys. przedsiębiorców indywidualnych posiadających najmniejsze firmy, zatrudniające do 9 osób. W pierwszych siedmiu dniach kwietnia taką decyzję podjęło już 22 tys. właścicieli z tej grupy firm. Tym samym, w ciągu kilku tygodni osiągnięty został już poziom 60 proc. wszystkich zawieszeń najmniejszych firm, odnotowany w roku 2019.

Na wprowadzonych przez rząd ograniczeniach najbardziej ucierpieli fryzjerzy i kosmetyczki, właściciele obiektów noclegowych, a także organizatorzy szkoleń i zajęć sportowych – wynika z analizy rynkowej przygotowanej przez serwis BNF.pl na podstawie informacji dostępnych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Statystycznie właściciele firm najczęściej decydują się na rozpoczęcie, zakończenie bądź wstrzymanie działalności w pierwszym dniu kolejnego miesiąca. Najświeższe dane pochodzące z pierwszych siedmiu dni kwietnia już teraz pokazały wyraźnie, że pod względem liczby zawieszeń działalności, obecny miesiąc będzie najgorszym od początku roku. O ile w pierwszym dniu lutego i marca, a więc jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa w Polsce, zawieszono 8-10 tys. firm, to tylko 1 kwietnia liczba ta wzrosła do niemal 20 tys.

Z danych CEIDG wynika również, że na decyzje podjęte przez przedsiębiorców bezpośredni wpływ miały środki zapobiegawcze podjęte przez polski rząd. Po konferencji premiera z piątku 13 marca br., na której ogłoszono wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego, liczba zawieszanych działalności wzrosła lawinowo. W poniedziałek 16 marca na wstrzymanie swojej działalności zdecydowało się ponad 2,5 tys. firm, a przez całą drugą połowę miesiąca liczba ta kilkukrotnie dochodziła do tysiąca dziennie.

Wzrost liczby zawieszeń widać praktycznie we wszystkich grupach branżowych. Patrząc na wyniki kwartalne w ujęciu bezwzględnym, najwięcej „zamrożonych” firm zaobserwować można kolejno w branży handlowej, budowlanej i transportowej, jednak tylko w tej ostatniej liczba wstrzymanych działalności była w marcu wyraźnie wyższa niż w pierwszym miesiącu roku.

Z kolei porównując dane za poszczególne miesiące pierwszego kwartału, widać, że epidemia wyraźny wpływ wywarła na firmach sklasyfikowanych jako placówki edukacyjne i firmy szkoleniowe, obiekty noclegowe, restauracje i bary, różnego rodzaju drobne usługi oraz obiekty kulturalne i sportowe. To właśnie te firmy zdecydowanie najczęściej zamykano w marcu.

Za grupę najbardziej poszkodowanych polskich przedsiębiorców w związku z wybuchem pandemii koronawirusa uznać należy właścicieli salonów fryzjerskich i kosmetycznych. W marcu na zawieszenie swoich działalności gospodarczych zdecydowało się aż 1612 osób z tej grupy, czyli ponad trzy razy więcej niż w styczniu.

Paraliż gospodarki szybko odbił się również na kondycji finansowej właścicieli hoteli, pensjonatów i apartamentów przeznaczonych do wynajmu krótkoterminowego. W dwóch pierwszych miesiącach roku liczba zawieszonych działalności w tej grupie przedsiębiorców wyniosła odpowiednio 201 i 255, w marcu natomiast urosła już do 1043.

Według danych, trzecią grupą przedsiębiorstw w największym stopniu dotkniętą obecnym kryzysem jest branża szkoleniowa. Wyraźne problemy widać wśród podmiotów organizujących zajęcia sportowe i rekreacyjne, czyli m.in. szkół tańca, jazdy konnej czy sztuk walki oraz indywidualnych instruktorów i trenerów sportowych. Taki sam trend widać też wśród szkół i lektorów języków obcych. W styczniu i lutym liczba zawieszeń w tej grupie przedsiębiorstw nie przekroczyła 100, ale w ubiegłym miesiącu zbliżyła się już do 500.

W CEIDG figuruje około 500 tysięcy przedsiębiorstw z zawieszoną działalnością gospodarczą, a około 160 tysięcy stanowią firmy zawieszone w całym 2019 roku. Na tym tle ponad 100 tysięcy wniosków o zawieszenie działalności, które wpłynęły już do CEIDG od początku roku, to prawdziwa lawina.

Pomimo kontrowersji, jakie budzi wśród przedsiębiorców tarcza antykryzysowa, możliwość uzyskania zwolnienia ze składek ZUS w najbliższych trzech miesiącach może osłabić ten trend. Dla wielu mikroprzedsiębiorców to właśnie konieczność opłacania składek bez względu na osiągane przychody, stanowi główną motywację do wstrzymywania działalności w trudniejszym okresie.

Autorstwo: Michał Grzechowiak
Źródło: Trybuna.info
https://wolnemedia.net

Komentarzy 16 do “Już 100 000 polskich mikrofirm zawiesiło działalność”

 1. Olo said

  Mocodawcy kulawego bandyty i jego żydobanderowskiej szajki, panowie Jonny Daniels i Lejb Fogelman, mogą już otwierać szampana. Za chwilę zacznie się przejmowanie za bezcen polskich majątków, firm, przedsiębiorstw, domów i mieszkań. Pewno też miast, gmin, całych wsi, złóż cennych surowców i tego wszystkiego, co dostaną w pakiecie razem z POLIN.

 2. Listwa said

  Po lewej stronie jest link do „Działanie”. I trzeba było zrobić. Do tego czasu mogło być coś na tyle solidne, że nasz świat wyglądałby nieco inaczej, a i może coś zyskać udałoby się dziś. A tak z przodu widać ciemność. A może być i chłód z wieczną zmarzliną włącznie.

 3. Mietas said

  Ja już straciłem wiarę w fryzjera, myślę że do końca roku nie na szans na strzyżenie, dlatego zamówiłem na allegro zestaw do strzyżenia, w domu zrobimy szkolenie, i jak dobrze pójdzie, to już, przynajmniej ja, do fryzjera już nie zajrzę.

 4. Lily said

  „Tyle Polskosci, ILE wlasnosci”.

  „POLACY NIE MUSZA MIEC WLASNOSCI,
  ( NARODOWEJ, CZY PRYWATNEJ.)
  MOGA SIE UTRZYMYWAC Z PRACY
  WLASNYCH RAK”,oswiadczyl Bronek K.
  „JAK SIE POLAKOM NIE PODOBA,TO
  MOGA WYJECHAC,GRANICE MAJA OTWARTE”,radzila Hanna K.

 5. Boydar said

  To Polacy mają sto tysięcy własnych firm ? A narzekamy że żyd wszystko przejął. Ktoś tu łże jak muzułman.

 6. Anucha said

  Jest prawie 1000 miast w Polsce.
  100 małych biznesów na jedno miasto.
  Fryzjer, rzeźnik, piekarz,szewc,sklepikarz i Janko muzykant 😀

 7. Kura domowa said

  Czytalam, że Mati syn Moritza powiedzial, że trzeba zwiększyć dług publiczny, aby stworzyć impuls do wzrostu gospodarczego Polski. Wspaniała przyszłość przed nami.

 8. NICK said

  Kura.
  Un to oficjalnie powiedział.

  Znaczy to, że każdy z Nas, wkrótce, będzie zadłużony na ponad 50 000 PoLiN.

 9. Kura domowa said

  Ad. P. Nick. Pan to wyliczył, ale wiemy że nas ciągną na dół, ale „Głupi lud wszystko kupi.

 10. plausi said

  Będą miliony

  „Już 100 000 polskich mikrofirm zawiesiło działalność”

  Dość precyzyjnie określa to tekst

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/08/czy-chcemy-przezyc/#comment-892933

  ” Łup operacji „Pandemia” ma być co najmniej 5 bilionów dolarów, naturalnie będzie wielokrotnie wyższy z racji bankructw ”

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/13/wirus-kajdaniarski/#comment-894156

  dlatego my mówimy wprost o „ZBRODNI PANDEMII WHO”.

 11. revers said

  W angli przewiduja w 2020 roku spadek GDP o 12%, to w polin bedzie tego 2 razy wiecej.

  A ile bezrobotnych z tego powodu?100kx9 ok miliona na starcie korono-ekonomii.

  I czym icki z Morawieckim i naczelnikiem wykarza sie na wyborach majowych, choc konstytucyjny saad przesuwa wybory na jesien.

 12. NICK said

  Skoro 65 miliardów $.
  Obraca się we 300 a we podpowiedziach we bilion?
  Skoro procedowanie we knesejmie odrzuca projekt obywatelski „447′?
  http://www.math.us.edu.pl/~pgladki/faq/node45.html

 13. ojojoj said

  caly swiat ma jedna plage, my mamy dwie – pandemia i panduda

 14. sanning said

  W ciągu ostatnich 20 lat mieliśmy 3 kryzysy systemu wolnorynkowego globalnego kapitalizmu.
  Kryzys nadprodukcji, kryzys finansowy, a teraz połączony kryzys wirusowy z jego skutkami.
  Wszystkie te kryzysy doprowadziły do kryzysu gospodarczego i ekonomicznego.

  Słabe, niedofinansowane z przestarzałą technologią i słabym poziomem gospodarowania i zarządzania
  firmy upadają, bankrutują lub też otrzymują pomoc rządową. W 2008 roku prawie wszystkie banki amerykańskie
  były na drodze bankructwa. Po otrzymanej rządowej pomocy finansowej już po 2 latach stały się dobrze
  funkcjonującymi firmami z zyskami. Tak się stało, że banki europejskie / prawie wszystkie/ do dzisiaj
  po 13 latach / nie pozbierały się, a tu zaczyna się następny kryzys. Cos tu nie pasuje.

  Firmy słabe upadają, bankrutują, a silne koncerny staja się jeszcze silniejsze, zmieniają i ulepszają technologię,
  zmniejszają koszty produkcji i zdobywają nowe rynki światowe i nowych klientów. Następuje koncentracja kapitału.
  Procesy systemu gospodarki kapitalistycznej są jakby żywym organizmem podobnym do walki hien w buszu.
  Słabe, schorowane osobniki nie mają szans na przeżycie. Istnieje ciągła walka o przetrwanie w przyrodzie,
  w buszu, w rzekach, oceanach, a nawet na pustyni. Ciągła walka o przetrwanie w dzień i w nocy.

  A ile to polskich firm spoczęło na laurach i wszystko przejedli, skonsumowali i nic nie inwestowali?
  Rezerwy gotówkowej brak, a pożyczki spłacać trzeba. Dzisiaj w kryzysie powstał nowy problem.

  Człowiek na kuli ziemskiej jest największym niszczycielem i trucicielem wszystkiego, czego tylko się dotknie.
  Wszędzie spustoszenia, zanieczyszczenia powietrza, wody, żywności itd. itd.

  Walka z wirusem jest dopiero początkiem walki, jaka nas będzie czekała w przyszłości.
  Korona wirus dzisiaj to mały pikuś. Wszystkie bakterie patogenne i wirusy co roku są mocniejsze
  i niektóre nawet już teraz nie reagują na antybiotyki.

  Co będzie za lat kilka, jak będziemy mieli z silniejszym wirusem do czynienia?
  Strach pomyśleć. Jedno jest pewne. Trzeba liczyć tylko na siebie samego
  i dlatego edukacja i wiedza na ten temat jest kwestią życia lub śmierci.

  A może dzisiejszy kryzys gospodarczy jest szansa na lepsze jutro, zdrowsze powietrze, zdrowszą żywność,
  zmianę norm produktów żywności z wyeliminowaniem wielu niepotrzebnych substancji chemicznych zatruwających
  nas i nasz system obronny organizmu?

  Może jest szansą na czystą wodę pitną, mniej stresu w pracy, w życiu rodzinnym
  z lepszym naturalnym systemem immunologicznym? Może jest szansą na to,
  aby rozwiązywać problemy w sposób racjonalny zbliżony do praktycznego życia?

 15. bryś said

  Greta?

 16. JARNO said

  mnie się podoba ten jęk na losem ‚przedsiębiorców’ polskich bo formalnie rzecz biorąc przedsiębiorcą jest Solorz czy Michalkiewicz czy Dziambor czy Majewski (ten z reklam) czy Kiepski ‚grabowski’ czy Michnik czy Balcerowicz, czy Kurski, etc etc.
  .
  Wolę klasyczną komunistyczną narrację>
  KAPITALIŚCI-PROLETARIAT \jako oddającą istotę pracy i wyzysku, własności środków produkcji, zasobów naturalnych,etc
  .
  a chinole – od czasów Deng Sia Ping mają hasło>
  WSZYSCY JEDZĄ
  WSZYSCY PRACUJĄ
  i ta druga część -wszyscy pracują – jest nie w smak 99,99% ‚przedsiębiorców’ w ‚oczyszczalni ścieków=Polin’>lepiej być ‚przedsiębiorcą’ i zawiesić geszeft ale nie wszyscy bo Solorz, Michalkiewicz czy Dziambor czy Majewski (ten z reklam) czy Kiepski ‚grabowski’ czy Michnik czy Balcerowicz, czy Kurski,
  .
  no ale teraz ‚komuchy’ z CHRL są winni wszystkich bolączek tego świata.
  .
  PS. W Korei Północnej obowiązuje system dżudże>samowystarczalność
  tak aby nie liczyć na ‚przyjaźń’,’pomoc’ takich instytucji jak World Bank czy IMF czy WTO czy WIPO etc.
  a detalicznie ‚co-jak” to można przeczytać:
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Juche
  .
  .https://www.vox.com/world/2018/6/18/17441296/north-korea-propaganda-ideology-juche
  .
  .https://www.worldatlas.com/articles/what-is-the-juche-ideology-of-north-korea.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: