Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Gersdorfiny

Posted by Marucha w dniu 2020-04-17 (Piątek)

Młyny sprawiedliwości mielą powoli nawet w zwyczajnych okolicznościach, a cóż dopiero w okolicznościach nadzwyczajnych takich, jak, dajmy na to, epidemia zbrodniczego koronawirusa? W takich sytuacjach młyny sprawiedliwości zwalniają do tego stopnia, że można by pomyśleć, iż wcale nie mielą, ale to oczywiście złudzenie.

Zresztą – powiedzmy sobie szczerze – jeśli nawet w normalnych warunkach niezawisły sąd nie ma motywacji do szybszego mielenia sprawiedliwości, to miele ją i miele całymi latami – jak to było na przykład w przypadku afery Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, kiedy przecież nie było jeszcze zbrodniczego koronawirusa.

No tak – ale wtedy były już Wojskowe Służby Informacyjne, których oddziaływanie na wymiar sprawiedliwości bywało silniejsze niż oddziaływanie zbrodniczego koronawirusa, toteż nie może nawet dziwić nas to, że nie tylko długo się mełło, ale w dodatku skrupiło się na dwóch osobach wyznaczonych na ofiarę na ołtarzu sprawiedliwości: na panu Grzegorzu Żemku i pani Janinie Chim. Zostali oni uznani za głównych szatanów tamtej afery, podobnie jak pan Marek Falenta za głównego szatana afery podsłuchowej.

Najwyraźniej i w jednym i w drugim przypadku niezawisłe sądy musiały dostać rozkaz, by przerwać mielenie w takim momencie, żeby nic nie zagroziło pierwszorzędnym fachowcom, którzy to wszystko przygotowali.

Dlatego też wymiar sprawiedliwości jest całkowicie przewidywalny, co jest jego niewątpliwą zaletą, bo pomyślmy sobie tylko, co by to było, gdyby przewidywalny nie był, gdyby tak jeden z drugim niezawisły sędzia orzekał według litery prawa i swego sumienia? Aż strach pomyśleć, co by się wtedy działo, bo w jednej chwili mogłyby obrócić się w gruzy społeczne hierarchie, a tym samym – fundamenty Rzeczypospolitej.

Dlatego też wymiar sprawiedliwości jest niezawisły, to jasne, podobnie jak spontaniczna jest demokracja, ale – jak mówił w filmie Krzysztofa Zanussiego “Kontrakt” partyjny buc, grany przez Janusza Gajosa – “ktoś musi tym kierować!” Kto kieruje? Tajemnica to wielka, ale i bez jej ujawniania możemy się cieszyć i z przewidywalności wymiaru sprawiedliwości i z niezawisłości niezawisłych sądów.

Tam zresztą też obowiązuje hierarchia, na szczycie której znajduje się Sąd Najwyższy, który z pewnego punktu widzenia można traktować jako rodzaj Sądu Ostatecznego, bo i w jednym i w drugim przypadku nie ma mowy o odwołaniu.

Tak własnie stało się z kasacją, jaką złożył zakon chrystusowców, skazany na zapłacenie miliona złotych za figle, jakich dopuszczał się jeden z konfratrów z nieletnią panienką. Najsampierw został wyznaczony jeden niezawisły skład do jej rozpatrzenia, ale ponieważ sytuacja nie była dostatecznie przewidywalna, to został wyznaczony kolejny skład, jeszcze niezawiślejszy od poprzedniego, który orzekł zgodnie z przewidywaniami i zamówieniem społecznym.

Jak widzimy, w Sądzie Najwyższym też panuje hierarchia, niczym w folwarku zwierzęcym Jerzego Orwella, gdzie wprawdzie wszystkie zwierzęta były sobie równe, ale niektóre były jednak równiejsze od innych. Skąd to poczucie hierarchii wśród niezawisłych sędziów, kto ją ustala i według jakich kryteriów – to znowu jest tajemnica nieprzenikniona, z której istnieniem nie tylko musimy się pogodzić, ale również się do niej przynajmniej przyzwyczaić, jeśli nie można jej polubić.

Na samym szczycie tej hierarchii znajduje się Pierwszy Prezes, którym aktualnie jest pani Małgorzata Gersdorf. Pani Małgorzata Gersdorf jest w pierwszym szeregu walki o praworządność w naszym nieszczęśliwym kraju, rozpętanej w marcu 2017 roku z inicjatywy Naszej Złotej Pani, przed którą zginają się nie tylko kolana niemieckich owczarków z Komisji Europejskiej, nie tylko kolana niezawisłych sędziów z Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, ale i drżące kolana niezawisłych sędziów, zwłaszcza stojących na najwyższych szczeblach hierarchii w poszczególnych bantustanach.

Celem tej walki jest doprowadzenie w naszym nieszczęśliwym kraju do chaosu, z którego wybawi nas Donald Tusk, w którym Nasza Złota Pani dlaczegoś sobie upodobała – ale jeszcze nie teraz, tylko dopiero w roku 2025, kiedy nasz mniej wartościowy naród tubylczy stęskni się za ładem, porządkiem i hierarchią i dyscypliną. Już teraz, pod pretekstem epidemii zbrodniczego koronawirusa jesteśmy w tym kierunku tresowani, o czym świadczy wprowadzony właśnie obowiązek, by wszyscy obywatele sami zakładali sobie kagańce.

Stojąca na samym czubku hierarchii pani Małgorzata Gersdorf odgrywa w tej walce ważną rolę tym bardziej, że właśnie zbliża się koniec jej sześcioletniej kadencji na tym stanowisku. Procedura wyboru nowego Pierwszego Prezesa jest taka, że Zgromadzenie Ogólne sędziów Sądu Najwyższego przedstawia panu prezydentowi kilka kandydatur, spośród których mianuje on swojego faworyta.

Tymczasem nasz nieszczęśliwy kraj nawiedził własnie zbrodniczy koronawirus, co stworzyło wyjątkowo sprzyjającą okazję do pogłębienia chaosu w ramach walki o praworządność. Trudno, by pani Małgorzata Gersdorf takiej okazji nie dostrzegła, więc nic dziwnego, że natychmiast ten pretekst wykorzystała, by nie zwoływać Zgromadzenia Ogólnego.

No dobrze – ale w takim razie kto stanie na czubku hierarchii, jako nowy Pierwszy Prezes Sądu Najwzyższego? Jeśli Zgromadzenie Ogólne się nie odbędzie, to nie przedstawi prezydentowi żadnych kandydatur, a w tej sytuacji nie będzie mógł on spośród nich wybrać nowego Pierwszego Prezesa.

Z drugiej jednak strony pani Małgorzata Gersdorf nie może samowolnie przedłużyć sobie kadencji tym bardziej, że rząd nie ogłosił nawet stanu klęski żywiołowej. W tej sytuacji zarysowały się dwie szkoły jurysprudencji. Pierwsze, reprezentowana przez panią Małgorzatę Gersdorf – żeby w tej sytuacji Pierwszym Prezesem został najstarszy wiekiem sędzia.

Ciekawe, który jest najstarszy i – jak to mówią – z których kominów wygartywał, ale jeszcze ważniejsze wydaje się to, że ta szkoła zmierza do pozbawienia prezydenta jakiegokolwiek wpływu na obsadzenie stanowiska Pierwszego Prezesa SN – czyli, że pod pretekstem epidemii zbrodniczego koronawirusa, stojąca w awangardzie walki o praworządność pani Małgorzata Gersdorf proponuje przeprowadzenie zamachu stanu, przechodząc do porządku dziennego nad zapisami konstytucji z którą Kukuniek nawet sypia.

Z kolei druga szkoła jurysprudencji, którą reprezentuje minister Zbigniew Ziobro twierdzi, że nie można pozbawiać prezydenta jego konstytucyjnej prerogatywy, więc w sytuacji, gdy Zgromadzenie Ogólne sędziów Sądu Najwyższego ze względu na epidemię odbyć się nie może, to w takim razie prezydent powinien mianować któregoś z sędziów SN na stanowisko Pierwszego Prezesa.

Jak widzimy rysuje się bardzo poważny spór, w którym wszystkie strony okopią się na własnych, z góry upatrzonych pozycjach, z czego musi się radować Nasza Złota Pani, której nawet zbrodniczy koronawirus dmucha w żagle.

Stanisław Michalkiewicz
https://www.magnapolonia.org

Uważnym czytelnikom zwracam uwagę, iż red. Michalkiewicz (czyżby celowo?) w ogóle nie wspomniał o problemach kolejnictwa ani o przekopie Mierzei Wiślanej. 
Admin

Komentarzy 7 do “Gersdorfiny”

 1. NyndrO said

  No pewnie, że celowo. Mydli cwaniaczek oczy jakąś Gersdorf, a np. w pobliżu Mogilna powstały nowe piktogramy na polu Pana Przemysława Kozikowskiego. Ale ten spryciarz zawsze nawija o sprawach, o których wszyscy i tak wiedzą, żeby odwrócić uwagę od spraw istotnych. Ale faktycznie pióro ma niezłe. No.

 2. Kojak said

  Zbigniew ZiObro reprezntuje jakAs szkole ? To jakas kompletna brednia ! Ten zdemralizowany kretyn o mentalnosci komUnistycznego glupka z ZETEMES nawet nie potrafi sie wyslawiac jezykim prawniczym ! Produkuje tylko jakis belkot niedouczonego tumana politruka ! Juz dawno powiniEN siedziec w wiezieniu ! ! Sprawa Leppera gdzie wszczal sledztwo na podstawie falszywych dokumentow , kryminalne naciski na prokuratorow w sprawie smierci Stachowiak na policji ,sprawa smierci Blidy i i i i Wystarczay zeby go zaladowac na kilka lat do wiezienia !

 3. JADAM said

  Ad 2)
  Oj tam , oj tam W. Sz. Panie Kojak .
  Po co sprawdzać IQ ?

  Wystarczy potraktować gościa ARCYBOLEŚNIE .
  Zliczyć jego dochody z ostatnich 15 lat – n i c nie robienia ( jakie SZAMBO i
  wirus był w P A Ł A C U ultra/super/talmud – sprawiedliwości – taki JEST ).
  I ………….
  od ZDOBYTYCH GRATYFIKACJI odliczyć pensję/ dochody średnioważone (może i minimalne) ….
  a resztę potraktować jak w podobno zdechłym komuniżmie – podatkiem od nienależnych dochodów , tzw. DOMIAREM .
  PS
  I nie bądż Kojak aktywista Armii Zbawienia
  Nie kryminał , ino kopalnia , roboty w A , B i C.

 4. lewarek.pl said

  To przez tę całą popapraną Gersdorf straszą nas, że przeprowadzą wybory prezydenckie przy użyciu listonoszy. Na szczęście 30 kwietnia kończy się jej kadencja, w zwiazku z czym PiS będzie mógł 2 maja ogłosić stan wyjątkowy i przesunąć wybory na listopad. Na przykład. Gdyby zrobił to przed 30 kwietnia, Gersdorf pozostałaby na stanowisku i Kaczyński musiałby się pochlastać. Uch, jak on jej nienawidzi. Chyba tak samo jak Putina.

 5. JADAM said

  Ad 4)
  m-me Gersdorf – to nie Waszyngton , Telaviv
  TYLKO brukselski Berlin , ze Strasburgiem i kilkoma jeszcze
  Jeuropejskimi ” kurortami ‚sprawiedliwości’ „.

 6. wywrotowiec said

  …sedziowie przywiezieni w ramach akcji wyzwolenczej sowieckiej armii w 1944 r -vide rzad pkwn w Lublinie,kazdy juz chyba wie,ze nadawali z tzw teczek „sendziowie” czest nawet nie mieli szkol ,nie mowiac o prawniczych ,ot nadali nam sedziow ,prawie wszyscy sa sowieckimi i postsowieckimi ,z powodu kastowosci takze nieci mlodsi sedziowie rowniez sa neopostsowieccy co i rusz udowadniaja swoimi „wyrokami”jak maja w 4 literach prawo i sprawiedliwosc,promuja chaos,wypuszczaja recydywistow,zamykaja niegrzecznych,doprowadzaja do bankructwa vide Juszczyszyn uff co za czysto polskie nazwisko -neofita? nie mowiac o TULEYA ,no k…a o jaka tuleje moze chodzic??? Nawet sedziow zlodziei i hochsztaplerow uniewinniaja „swoi” sedziowieJest garstka sedziow sprawiedliwych nie dajacych sie systemowi ot np sedzia Barbara Piwnik siostrzenica zolnierza wykletego „ponurego” swoja droga ciekawe ,ze pozwolono jej dostapic takich zaszczytow,atomiast SN to nadal z pierwszego nadania sedziowie w slusznym wieku ,najstarsi wybrani dozywotnio maja po 80 lat,dozywotni immunitet niezaleznie jakie wyroki wydawali.Kwestia zasadnicza powinno byc,ze immunitet nie chroni przed popelnionymi wystepkami ,kradziezami ,wypadkami o pijaku itp.Stary system nadal mocno sie trzymaczego dowodem sa miasta w ktorych nadal wiekszosc maja lewacy PO itp,cale ich rodziny i znajomi trzepali i trzepia szwindle z ktorych zyja dostatnio i jeszcze ich wnuku beda zyc z odsetek np afera FOZZ,Sad w Krakowie czego dokonywali sedziowie z prezesem sadu na czele,wszelkie afery VAT to nie robili maluczcy Kowalscy.
  Strasznie irytuje OTUA i jego poplecznicy walczacy o konstytucje,strasznie irytuje,ze nikt w zadnej debacie nie zajaknal sie nawet,ze owa konstytucja to konstytucja postsowiecka ,zydokomunistyczna Kwasniewskiego vel Stolzmana-prosze nie kojarzyc ze stolcem.
  Boze chron Polske !

 7. JARNO said

  jak to, kto stanie na czele SN zamiast GERSDORFINY?
  „Pod ręką’ jest >PRAWNIKJARKACZ a jako Prezio SN – malutki dodatek do bycia „PREZIEM TYSIĄCLECIA’ i ‚UMIŁOWANYM PRZYWÓDCĄ” ogólnie
  a bycie Preziem SN to fajna fucha i w wieku jarkacza>dożywotnia-
  i zamiast GERSDORFINY
  będzie
  KACZAROWIN
  Dobry pomysł, nieprawdaż.
  .
  PS. Panie Admin>nie rozumiem Pańskiego>
  ‚Uważnym czytelnikom zwracam uwagę, iż red. Michalkiewicz (czyżby celowo?) w ogóle nie wspomniał o problemach kolejnictwa ani o przekopie Mierzei Wiślanej.
  Admin’ ??

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: