Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kto zyska na zniszczeniu gospodarki?

Posted by Marucha w dniu 2020-04-19 (Niedziela)

Przez ostatnie 2 miesiące świat żyje pandemią koronawirusa. Media codziennie relacjonują sytuację podkręcając strach i wywołując panikę wśród społeczeństwa. Efekt jest taki, że po raz pierwszy w historii zamknięto dosłownie 1/3 globalnej gospodarki.

Wszystko w imię naszego dobra i powstrzymania pandemii, na którą do tej pory zmarło ponad 100 tys. osób, co niewątpliwie jest tragedią. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej jeżeli weźmiemy pod uwagę, że na świecie żyje prawie 8 mld ludzi oraz, że tylko od początku roku zmarło na różne choroby prawie 16 mln osób, czyli jakieś 160 razy tyle, co „z powodu koronawirusa”.

Celowo wziąłem w cudzysłów „z powodu”. 99% osób, które zmarły, a u których zdiagnozowano wirusa, cierpiało na inne ciężkie choroby. Nie sposób zatem powiedzieć jednoznacznie co ostatecznie przyczyniło się do śmierci chorego.

Temat jest niezwykle drażliwy i wzbudza mnóstwo emocji. Nim zatem przejdziecie do dalszej części artykułu obejrzyjcie koniecznie bardzo wartościowe nagranie Phila Koniecznego – „Pandemia strachu i bieda w Polsce – Kryzys stulecia”. Nie jest krótkie, ale bardzo ułatwi Wam zrozumienie dalszej części artykułu.

Media kluczem do kontroli naszych emocji

Nie ma nic przesadzonego w powiedzeniu, że media stanowią czwartą władzę. Kontrola nad tym co myśli społeczeństwo jest kluczowa do realizacji pewnych zadań. Nie bez przyczyny kilka lat temu rozegrała się prawdziwa walka o to kto przejmie TVN – trzecią najchętniej oglądaną stację w Polsce. TVP dla odmiany jest systematycznie zawłaszczana przez partię rządzącą.

Zmierzam do tego, że kontrolując media kontrolujemy to co myśli społeczeństwo. Ostatecznie rola dziennikarzy już dawno została sprowadzona do przedstawienia przekazu zgodnie z odgórnie zatwierdzonym skryptem. Nie wierzycie? Proszę bardzo.

Jak to jest możliwe, że ten sam przekaz transmitują tak różne stacje? Wystarczy przyjrzeć się temu jak ściśle powiązane są ze sobą największe koncerny medialne.

Dla przykładu, w Stanach Zjednoczonych zaledwie 6 koncernów kontroluje 90% mediów. Pomyślicie sobie: „dobrze, ale to przecież USA”. Ich kontrola absolutnie nie ogranicza się do Stanów Zjednoczonych. Te same firmy kontrolują koncerny medialne w Europie czy Azji.

Problem jest taki, że powiązane są ze sobą nie tylko koncerny medialne, ale i większość globalnych korporacji czego dowiodły wyniki badań Uniwersytetu z Zurichu (2007 – 2011) w trakcie których przeanalizowano ponad 600 tys. powiązań pomiędzy 43 tysiącami korporacji.

Wyniki były porażające. Kilkanaście firm z branży finansowej (udziałowcy m.in. FED) kontrolują bezpośrednio 40% światowej produkcji i usług. Jeżeli jednak posuniemy się trochę dalej, ich bezpośredni wpływ rozciąga się na 80% korporacji. Dążę do tego, że poprzez kontrolę nad kilkoma firmami na samym szczycie, możemy kontrolować przekaz medialny, a tym samym nastroje społeczne, przez które wywiera się naciski na polityków.

Czy wzrost śmiertelności w ujęciu globalnym o 0,625% (100 tys. / 16 mil) wymagało zamknięcia 1/3 światowej gospodarki? Oceńcie sami. Dla mnie był to zabieg mający na celu przerażenie społeczeństwa oraz realizację wyższych celów, wykorzystując pandemię jako zasłonę dymną.

Rzeczywisty stan globalnej gospodarki

Tuż przed wybuchem pandemii:

a) W Chinach – największej globalnej fabryce wzrost gospodarczy spadł do najniższego poziomu od 30 lat.

b) Gospodarka Niemiec wpadła w recesję podobnie jak Japonia.

c) Gdyby w rzetelny sposób liczono inflację okazałoby się, że w recesji pogrążona jest większość krajów UE.

d) Gospodarka USA rozwijała się w ślimaczym tempie, ale i tak nieźle na tle Europy czy Japonii. Był to pozytywny efekt deregulacji gospodarki oraz sprowadzenia do USA ogromnego kapitału offshore po tym jak Trump obniżył podatek z 35% do 10%. Oficjalne bezrobocie było co prawda na najniższych poziomach od wielu lat lecz wyłącznie dzięki zmianie metodologii jej liczenia i wykluczeniu kilku grup. Ostatecznie jak to jest możliwe, że prawie nie mamy bezrobocia, podczas gdy odsetek osób zatrudnionych był na znacznie niższych poziomach niż podczas kryzysu 2007-2009.

Równie kiepsko wyglądała sytuacja na rynkach finansowych

a) Przez kilkanaście miesięcy FED podnosił stopy jednocześnie pozbywając się części obligacji. System był jednak tak uzależniony od dodruku i zerowych stóp procentowych, że 6 tygodni spadków na rynkach akcji z 2018 roku wykorzystano jako wymówkę do zakończenia normalizacji.

b) Jeszcze gorzej wyglądała sytuacja w Europie.
EBC przez cały 2018 rok zapowiadał, że podobnie jak FED zakończy dodruk po czym rozpocznie procedurę podwyżek stóp. Wytrzymali 3 tygodnie (!). Tak – po zaledwie 20 dniach EBC skapitulował po tym jak Włosi zagrozili, że przestaną spłacać zadłużenie i tym samym rozwalą strefę euro. Chwilę później EBC wznowił dodruk skupując dług bankrutów z południa.

c) Co do Japonii to od wielu lat powtarzam, iż kraj ten jest globalnym poligonem dla bankierów centralnych. Politykę prowadzoną przez Bank Japonii z kilkuletnim opóźnieniem wprowadza się na skalę globalną. Wróćmy jednak do sytuacji w Japonii. Tuż przed wybuchem pandemii BOJ posiadał około 75% obligacji Japonii całkowicie zabijając rynek długu. Obecnie absolutna większość transakcji odbywa się wyłącznie pomiędzy bankiem centralnym, a rządem. Politycy potrzebują waluty, emitują obligacje, bank centralny drukuje jeny i je dostarcza w zamian za obligacje. Polityka, która w przeszłości w każdym przypadku prowadziła do upadku waluty, jest realizowana na całego. Przy okazji dodruku BOJ po koszcie zero skupował z rynku akcje oraz REIT-y, stając się dominującym akcjonariuszem w ponad 50% największych japońskich firm.

W USA na przykład FED nie może jeszcze (powtarzam: jeszcze) skupować akcji. Nie zmienia to jednak faktu, że skupując MBS-y (kredyty hipoteczne) po kryzysie z 2008 roku stał się największym posiadaczem nieruchomości wartych około 1,5 bln USD.

„Dajcie mi kontrolę nad podażą pieniądza, a przestanie mnie obchodzić kto stanowi prawo.“ – M.A Rotschild – założyciel bankowej dynastii Rotschildów.

d) Krzywa dochodowości, niezawodny wskaźnik zwiastujący recesję odwracała się kilkukrotnie po czym interweniował bank centralny doprowadzając do uspokojenia sytuacji.

e) Na największym rynku akcji w USA odpowiadającym za 50% kapitalizacji globalnych rynków doświadczyliśmy najdłuższej – prawie 12 letniej hossy w historii. Średni czas cyklu to 7 lat na co składało się 5,5 lat hossy oraz 1,5 roku bessy. Co więcej pod względem wycen rynek amerykański nigdy w historii nie był tak silnie przewartościowany względem pozostałych krajów.

Zmierzam to tego, że nic nie rośnie wiecznie. Końcówka 2018 roku pokazała jak wrażliwy jest rynek akcji oraz jak silnie jest on uzależniony od dodruku i zerowych stóp. Jednocześnie spowolnienie gospodarcze, które było odsuwane w czasie właśnie ze względu na skrajnie niski koszt kredytu wreszcie dało o sobie znać.

Wtedy wybuchła pandemia. Nie twierdzę, że było to celowe działanie choć jest to podejrzane z 2 powodów:

– W październiku 2019 roku dzięki „uprzejmości” Gatesów odbyła się konferencja na której analizowano przebieg wybuchu pandemii koronawirusa o czym pisaliśmy w artykule „Najważniejsze wydarzenia minionych tygodni – Marzec 2020”.

– Do chwili obecnej jakoś nie słyszałem wiarygodnego wyjaśnienia czemu pandemia akurat zaczęła się w Wuhan – gdzie prowadzi się liczne badania nad bronią biologiczną.

W każdym razie wybuch pandemii, a przede wszystkim panika do której doprowadziły media umożliwiły realizację celów, które w innych okolicznościach byłyby absolutnie niemożliwe do realizacji.

Co zatem można osiągnąć?

1. Konsolidacja rynku poprzez złamanie gospodarki
To, że gospodarka się załamie w wyniku wprowadzenia kwarantanny jest pewne. Pytanie tylko w jakim stopniu. Czy bezrobocie wzrośnie do 10%-15% czy może 20%? Tego nikt nie wie. Kryzys nie dotyka jednak wszystkich jednakowo. Są równi i równiejsi. Im większa firma tym ma większy dostęp do polityków czy bankierów. Wyobraźcie sobie, że macie 100 małych firm oraz międzynarodową korporację produkujących bardzo zbliżony do siebie towar. Przychodzi kryzys. Wszyscy tracą zlecenia. Jednocześnie każdy chciałby aby rządzący pomogli przetrwać im ciężkie czasy. Politycy pokazują się w mediach kłamiąc w żywe oczy ile to nie zrobią dla ludzi, mając ich głęboko w…. Ostatnio, któryś z senatorów upublicznił fragment rekomendacji Morawieckiego „Mamy maksymalnie chronić budżet i minimalnie przedsiębiorców”.

Dążę do tego że mali przedsiębiorcy znajdą się w skrajnie trudnych warunkach. Jeżeli jakimś cudem bank nie wypowie im kredytów, to dołoży im rząd „podatkami na walkę ze skutkami koronawirusa”. Duże korporacje natomiast są na totalnie innej pozycji. Jesteś na krawędzi bankructwa bo skupowałeś własne akcje pozbywając się gotówki? Nie ma problemu -dostaniesz kasę z budżetu, „bo musimy chronić miejsca pracy”. Widzisz jak właśnie upada 10 mniejszych konkurentów i chciałbyś ich wykupić za bezcen? Żaden problem. Wyemitujesz obligacje negatywnie oprocentowane i kupi je Europejski Bank Centralny. Wystarczy, że odpalisz działkę skazanej prawomocnym wyrokiem szefowej EBC. Sorry, tak to działa.

Przed wybuchem kryzysu z 2008 roku grupa największych banków w USA miała około 60% udział w rynku. Gdy większość mniejszych konkurentów upadło ich udział zwiększył się do 90%. Dla międzynarodowych korporacji nie liczy się to, że chwilowo spadną im dochody czy zyski. Liczy się to ze w dłuższej perspektywie zmonopolizują rynek i będą dyktować warunki oraz zwiększać bariery wejścia.

Dla większości polityków przedsiębiorcy się nie liczą. Oczywiście przed kamerami odgrywają swoje role lecz tak naprawdę zależy im na tym aby wyrobić sobie kontakty w największych korporacjach aby po zakończonej kadencji odebrać nagrodę za dobrze wykonaną pracę. Naciągane? To przypomnijcie sobie jak nieznany nikomu nauczyciel został premierem, a kilka miesięcy później konsultantem Goldman Sachs.

Politycy jak Winston Churchill należą do jednostek: „Niektórzy widzą w przedsiębiorcy drapieżnego tygrysa, którego trzeba zabić. Inni uważają, że przedsiębiorca to krowa, którą można doić w nieskończoność. I tylko nieliczni widzą w nim tego kim jest naprawdę – silnego konia, który ciągnie wóz.”

2. Przejmowanie aktywów materialnych po koszcie zero
Większość z Was inwestując w akcje czy nieruchomości komercyjne musi w pierwszej kolejności ciężką pracą zarobić pieniądze. Później podejmiecie decyzję o ich zakupie jeżeli ich wycena będzie poniżej wartości jaką w nich widzicie. Banki centralne działają inaczej. Kreują walutę z powietrza za którą mogą skupić akcje. Nieważne czy są one drogie czy tanie. Jest to bez znaczenia skoro ich zakup nic ich nie kosztuje. Jedyne z czym muszą się zmierzyć to opór społeczny. Ostatecznie czemu bank centralny, który miał stać na straży waluty, a z czym i tak sobie kompletnie nie radzi ma bawić się w fundusz hedgingowy? Jeżeli nastraszycie odpowiednio ludzi i przyciśniecie polityków po w bardzo krótkim czasie uda się zmienić prawo tak aby banki całego świata mogły skupować dowolne aktywa. Wszystko oczywiście w imię ratowania gospodarki.

Do tej pory wykorzystując trwający kryzys FED skupił nieruchomości stanowiące zabezpieczenie kredytów hipotecznych za około 1,46 bln USD (ekwiwalent 7% PKB USA). Bank Japonii skupował akcje oraz REIT-y za pośrednictwem ETF-ów aby ukryć jak wiele ich posiada.

Dążę do tego, że obecny kryzys zostanie wykorzystany do zwiększenia uprawnień i tym samym władzy banków centralnych dzięki czemu będą one działać jak fundusze hedgingowe z nieograniczonym budżetem. Na przykładzie obligacji korporacyjnych pokazałem Wam do jakich wypaczeń może to doprowadzić. Jeżeli jednak banki będą mogły skupować akcje to nie tylko przejmą gigantyczny majątek ale pogłębią nierówności jeszcze bardziej. Obecnie przynajmniej niektóre nierentowne firmy mogą upaść aby stworzyć miejsce na rynku dla tych lepiej zarządzanych. Jeżeli jednak banki centralne będą mogły skupować akcje to co stoi na przeszkodzie aby nierentowny trup emitował w nieskończoność nowe akcje skupowane przez bank centralny pozyskując w ten sposób kapitał na przetrwanie. W ten sposób nawet najgorzej zarządzana firma z czasem wyeliminuje konkurencje rynkową i chyba o to chodzi.

Kilka lat temu słuchałem wypowiedzi któregoś z bankierów centralnych (nie pamiętam którego). W przypływie szczerości chlapnął, że za dekadę czy dwie wszyscy będą pracować albo dla państwa albo dla korporacji. Działania ostatnich tygodni ewidentnie pokazują, że idziemy w kierunku zniszczenia małych i średnich firm, klasy średniej oraz totalnego zmonopolizowania gospodarki oraz zwiększenia roli rządu.

3. Wzrost inflacji
Załamanie gospodarki w pierwszej fazie zapewne doprowadzi do krótkotrwałej deflacji. Aby temu przeciwdziałać banki centralne masowo zwiększą dodruk. Gospodarka zwalnia w wyniku przesadnych działań rządu więc ten sam rząd, który doprowadził do katastrofy teraz zadłuży się na masową skalę aby część pieniędzy dosłownie rozdać obywatelom, część wydać na różnego rodzaju projekty mające „pobudzić gospodarkę”. Skąd miałby wziąć na to pieniądze? Z banku centralnego oczywiście. Jeżeli ich brakuje to przecież możemy dodrukować zgodnie z tym co świętej pamięci Lepper proponował w 2007 roku. Gospodarka stoi w miejscu, nie przybywa dóbr i usług. Przybywa za to waluty. Jaki będzie długofalowy efekt nie muszę chyba mówić. Już dziś inflacja CPI (ta silnie zaniżana) wynosi 4,7%, a mimo to RPP obniżyła już dwukrotnie stopy kontynuując wojnę przeciwko ludziom posiadającym oszczędności.

4. Wzrost opresyjnego prawa
W Wielkiej Brytanii na 12 tygodni więzienia skazano chłopaka który umieścił w sieci film pokazujący pusty szpital podczas gdy media twierdziły, że pacjenci a raczej manekiny umierają na korytarzach.

W Niemczech prawniczkę specjalizującą się w prawie medycznym zamknięto w szpitalu psychiatrycznym po tym jak otwarcie krytykowała politykę totalnej izolacji. Godzina w takim ośrodku i media mogą podważać wszystko co mówisz, nieważne jak twardo trzymasz się faktów.

W Polsce wprowadza się mnóstwo idiotycznych zakazów odbierając konstytucyjne prawa podstawowe. Jednocześnie nakazuje się instalowanie oprogramowania mającego na celu śledzenie każdego naszego kroku. Gdzie są dziś ci wszyscy pseudo obrońcy naszych praw, którzy przez tygodnie na ulicach protestowali w obronie trybunału konstytucyjnego?

W Rosji i Chinach na masową skalę wprowadza / upowszechnia się technologię rozpoznawania twarzy aby śledzić dosłownie każdy ruch obywateli.

Prezydent Filipin zezwolił wojsku na strzelanie do obywateli na ulicy jeżeli żołnierze poczują się zagrożeni.

To z czym obecnie mamy do czynienia w na całym świecie bardzo przypomina wczesne lata III Rzeszy tyle że tym razem na skalę globalną.

Co dalej?

Obecnie, wykorzystując zamieszanie i strach wprowadza się „tymczasowo” bardzo restrykcyjne prawo. Problem jest taki, że 40 lat temu Nixon tymczasowo zawiesił wymienialność dolarów na złoto. Podatek Belki także był tymczasowy. Jeżeli ludzie się nie obudzą, to za rok będziemy żyli w totalnie innej rzeczywistości.

Bezwarunkowy dochód gwarantowany będzie promowany na masową skalę mimo iż testy pokazały, iż nie przynosi on żadnych pozytywnych efektów, no chyba że za taki weźmiemy zwiększenie uzależnienia od rządu.

Większość społeczeństwa poleci do apteki i kupi od firmy Gatesa szczepionkę na koronawirusa. Pytanie czy dostanie wraz z nią coś ekstra podobnie jak „pacjenci z Bergano” czy nie. Strach sprawia, że przestajemy rozsądnie myśleć.

Przypomnijcie sobie jednak strach jaki panował podczas epidemii świńskiej grypy wiele lat temu. Wszystkie kraje z UE kupiły szczepionki o ile dobrze pamiętam za 2 mld EUR. Wyłamał się jeden kraj dzięki odwadze minister zdrowia – Ewie Kopacz, która postawiła warunek. Kupimy szczepionki jeżeli producent weźmie na siebie ryzyko ewentualnych odszkodowań wynikających z powikłań. Producent szczepionki się na to nie zgodził i do ich zakupu nie doszło. Pamiętam jednak jaka histeria panowała wokół tej, że sytuacji i jak potężne były naciski na minister Kopacz. W porę otrzymała jednak dokumenty obnażające cały przekręt. Kto miał rację? Okazało się kilka miesięcy później.

Strach jaki obecnie panuje jest podobny. Różnica jest taka, że prawo zmienia się dużo szybciej i na dużo bardziej restrykcyjne. Dziś słysząc Gatesa, że bez szczepionek nie powinniśmy mieć prawa do pracy czy podróżowania możemy traktować to jaki sci-fi.

Zastanówmy się jednak czy jeszcze 10 lat temu moglibyśmy wyobrazić sobie, że zamykamy 1/3 globalnej gospodarki w imię walki z wirusem, który zwiększa umieralność w ujęciu globalnym o mniej niż 1%. Wiecie czemu Trump, Johnson, czy prezydenci Brazylii czy Białorusi wstrzymywali się z wprowadzeniem pełnej kwarantanny? Każdy z nich wiedział, że kwarantanna doprowadzi do załamania gospodarki, co drastycznie zwiększy bezrobocie. Większe bezrobocie to większe niedożywienie, stres, więcej przestępstw każdego rodzaju jak i samobójstw.

Trump podobnie jak Johnson ugięli się pod wpływem nacisku ze strony mediów. Bolsonaro czy Łukaszenko nie. Czy ilość zarażonych w Brazylii czy na Białorusi jest większa w relacji do populacji niż w innych krajach? Absolutnie nie. Były kraje które bardzo szybko wprowadziły nakaz noszenia masek, ale takich, które rzeczywiście działają dzięki czemu ilość zarażeń szybko się wywłaszczyła bez konieczności niszczenia gospodarki.

“Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność.” – Benjamin Franklin

Aby nie kończyć negatywnie chciałem zwrócić uwagę na jeden aspekt. „Efektem ubocznym” każdej recesji, spowolnienia jest ogromny wzrost innowacyjności. Ludzie ograniczają wydatki, szukają oszczędności. To z kolei wyzwala energię twórczą w wielu z nas. Zamiana pracy w biurze w centrum miast na pracę zdalną będzie tylko jedną ze zmian jakie nas czekają. Jakie jeszcze innowacje przyniesie obecna, bardzo trudna sytuacja przekonamy się już niebawem.

Trader21

PS. Na koniec dołączam Teorię Manipulacji – Noama Chomskiego Prof. MIT – którego bardzo cenię.

TEORIA MANIPULACJI Noama Chomsky’ego:

1. Rozpraszanie uwagi:

Kluczowym elementem kontroli społecznej jest odwrócenie uwagi od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez ciągłe rozpraszanie uwagi i zalew opinii publicznej nieistotnymi informacjami. Strategia odwrócenia uwagi jest kluczowa, aby zapobiegać zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki.
„Utrzymuj opinię publiczną odwróconą od realnych problemów społecznych, poprzez zniewolenie nieważnymi sprawami. Społeczeństwo musi być cały czas bardzo zajęte, bez czasu na myślenie”.

2. Wygeneruj problem i zaproponuj rozwiązanie:

Ta metoda jest również określana jako „problem – reakcja – rozwiązanie”. Stwórz taką sytuację (problem), która wywoła u odbiorców żądanie podjęcia natychmiastowych kroków, mających na celu rozwiązanie problemu lub zapobieganie mu w przyszłości. Na przykład: pozwól, by rozprzestrzeniła się przemoc, aby społeczeństwo zgodziło się na zaostrzenie norm prawnych w ochronie własnego bezpieczeństwa, za cenę swojej wolności. Wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia świadczeń socjalnych.

3. Zmiany wprowadzaj stopniowo:

Nie wprowadzaj radykalnych zmian drastycznie lecz stopniowo, przesuwaj granicę wytrzymałości i akceptacji krok po kroku, aż do granic wytrzymałości, rozbijając zmiany na kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalne zmiany społeczno-ekonomiczne latach 80. i 90., które doprowadziły do ukształtowania się ekonomii neoliberalnej: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność zatrudnienia, masowe bezrobocie, wypłaty na niskim poziomie, brak gwarancji godnego zarobku – wprowadzenie takich zmian jednocześnie wywołałoby rewolucję.

4. Strategia odroczenia:

Kolejny sposób na wprowadzenie niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności”, którą koniecznie będziemy musieli wprowadzić w przyszłości.

Ludziom łatwiej jest zaakceptować widmo przyszłego poświęcenie, niż wprowadzić zmianę od razu. Ponadto społeczeństwa mają tendencję do naiwnej wiary, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także przyjęcie jej w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas by wcielić ją w życie.

5. Mów do społeczeństwa jak do dziecka:

Większość reklam i komunikatów kierowanych do opinii publicznej wykorzystuje język oraz sposób argumentowania, jakiego używa się, przemawiając do dzieci lub osób umysłowo chorych, a więc uproszczony i wręcz infantylny. Im bardziej chcesz zamglić obraz rzeczywistości swojemu rozmówcy, tym bardziej staraj się infantylizować komunikat. Dlaczego?

„Jeśli będziesz mówić do osoby, jakby miała ona 12 lat, to pod wpływem sugestii prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat”.

6. Skup się na emocjach, a nie na racjonalności:

Wykorzystywanie emocji to klasyczna technika mająca na celu odstawienie racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki na bok. Co więcej, użycie języka odpowiednio nacechowanego emocjonalnie daje możliwość podświadomego zaszczepienia idei, pragnień, lęków, niepokojów, impulsów, a przez to wywołanie określonych zachowań.

7. Utrzymuj ludzi w ignorancji:

Uczyń społeczeństwo niezdolnym do zrozumienia metod sprawowania kontroli.

„Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i na przeciętnym poziomie, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami utrzymywała się, a techniki kontroli pozostawały niezrozumiałe dla niższych klas”.

8. Promuj przeciętność:

Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że bycie głupim, wulgarnym i niewykształconym jest w porządku.

9. Wzmacniaj w ludziach poczucie winy:

Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedyną osobą winną swoich niepowodzeń przez niedostatek inteligencji, zdolności lub własnych starań. Dzięki temu, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, który stawia jednostkę w niekorzystnej sytuacji, będzie ona żyła w poczuciu winy i dewaluacji własnej wartości, prowadząc do depresji. W takim stanie osoba stanie się bierna i niezdolna do podejmowania działań mających na celu zmianę systemu. Bierność oznacza brak rewolucji.

10. Poznaj ludzi lepiej niż oni są w stanie poznać siebie:

Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce spowodował rosnącą przepaść pomiędzy zasobami wygenerowanej wiedzy a tym, co jest dostępne (i tłumaczone) dla szerokich mas. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii elity władzy są w stanie posiąść zaawansowaną wiedzę na temat jednostek, jak i społeczeństwa, co pozwala im poznać człowieka lepiej, niż on sam może znać siebie. Oznacza to, że będąc w posiadaniu tej wiedzy można mieć większą kontrolę nad jednostkami, niż one same nad sobą.

http://www.bibula.com

Komentarzy 36 do “Kto zyska na zniszczeniu gospodarki?”

 1. Kojak said

  Gospodarka ? Produkcje srubek i duperelek dla zydowskich szubrawcow i zlodzieji z tzw Zachodu ! Zydowskie pismaki z tzw przekaziorow polskim idiotom calkowcie wyprali mozgi i tyle !

 2. „Efektem ubocznym” każdej recesji, spowolnienia jest ogromny wzrost innowacyjności.

  Czyżby? Skąd autor to wziął? 🙂

 3. plausi said

  CELE operacji „Pandemia WHO”

  wskazuje link:

  https://pppolsku.blogspot.com/2020/04/cel-operacji-pandemia-who.html

  Naturalnie nie należy ignorować wielkiego eksperymentu społecznego, internowania pół miliarda ludzi w Europie, organizatorzy internowania mogli skorzystać z doświadczeń towrzyszy z ChRL, nazywanej w mendia gównego nurtu komunistami, choć od dziesięcioleci są wiernymi wyznawcami kapitalizmu, i to w tej najbrutalniejszej formie:

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi

 4. Boydar said

  Ja to tak pragmatycznie, do tytułu – „Kto zyska na zniszczeniu gospodarki”.

  W podtekście pływa kilka zgniłych ryb. Po pierwsze, nie tyle gospodarki co „gospodarzy”, czyli jej obecnych właścicieli i zarządców. Po drugie … nie, nie ma po drugie. Jest tylko jedno. Bo zarówno natura jak i gospodarka nie znoszą próżni. I tu (1) znajduje odpowiedź. Już nawet bez cudzysłowu.

 5. Anucha said

  Media, media
  Kiedyś w maglu były bardziej wiarygodne przekazy.

 6. Kwal said

  Ad. 1. „Efektem ubocznym” każdej recesji, spowolnienia jest ogromny wzrost innowacyjności”….Pan Krzysiu ma rację ale to musi być kraj wolny od socjalizmu i wszelkich patologii, jakie ten ustrój niesie. Tym ludziom, którzy biorą inicjatywę w swoje ręce Państwo nie może przeszkadzać…Panie Krzysiu myśli Pan, że Polska jest takim krajem ?
  W takim kraju jak Nasz Indywidualizm, Inicjatywa się nie liczą, liczą się tylko Masy…

 7. Ale dlaczego? said

  Po pierwsze przejmowanie świata przez wielkie korporacje i przede wszystkim banksterów trwa od poczàtku kapitalizmu. Co najmniej.
  A przyspieszyło w latach „80.

  Po drugie myślenie, że wszystko jest zaplanowane jest głupie.
  Przypadki się zdarzają. I chyba z koronawirusem to był przypadek.

  Globalizacja jest złem. W sensie finansowym i gospodarczym. Każdy kto twierdzi inaczej przyczynia się do tego przejmowania świata przez Rotschildów i resztę.

  Po trzecie. Zbyt długa kwarantanna musi skutkować kryzysem. To oczywiste. Czyli musi być wypracowany „złoty środek”. Chińczykom chyba wyszło.

  Po czwarte. Oczywiście epidemia będzie wykorzystana dla zwiększenia inwigilacji jak i przez banksterów i koncerny. Pytanie w jakim stopniu.
  Tu ważna jest świadomość społeczeństwa.
  Może nie jest z nią tak źle, skoro płoną nadajniki 5G.
  (Choć osobiście uważam, że nie mają nic wdpólnego z epidemią. BĘDĄ zaś szkodliwe dla zdrowia).

  Po piąte. Dochód gwarantowany nie jest bez sensu.
  W przeciągu 10-20 lat robotyzacja i komputeryzacja wyeliminuje potrzebę większości pracy ludzkiej.
  To jest NIEUNIKNIONE.
  Można nic nie robić w tym kontekście i czekać na upadek społeczeństw. I gospodarki.
  A można jednak zapewnić podstawowe środki do życia wprowadzając dochód gwarantowany.
  Tu oczywiście pytanie o nowy system społeczny, który by temu sprostał.
  Niestety na to nakłada się destrukcyjna władza finansjery.

 8. kulikow said

  Na zniszczeniu gospodarki zawsze zyskaja czyli Polskiej .Nasi sasiedzi ;niemcy koszerni rosjanie.Zwlaszcza koszernii rosjanie Bo Ci prawdziwi ROSJANIE To maja podgurkie tak jak my Polacy.A dyskusje polemiki wszelkie na te tematy czy inne np;korony wirusy itp.Sa poprostu bezsensu Gdyz ta cholota ktora nami rzadzi I tak bedzie robila to co ma zrobic .Zniszczyc NAROD POLSKI ekonomicznie politycznie kulturowo historycznie spolecznie w taki sposob By swiadomosc Polakow przeksztalcic I nas samych W takie bydlo stado bezmyslnych ;;;glupich tempych roboli .Takie ekonomiczne ;;miesko armatnie.W tym projekcie geopolitycznym partycypuja ;;;jelity finansowe swiata zachodu .usa usrahell.No I co wazne w tym projekcie
  Glowni spasorzy owego projektu te H…e z City Of London czyli rodzina najbogatsza na swiecie Rothildowie.Te wlasnie bydlo nalezaloby zachipowac ale tylko;;;OLOWIEM DUMDUMM.Ale to sie nigdy nie stanie Gdyz masa ludzka zachodu jest tak wypruta duchowo I mentalnie ze oni nie sa nic wstanie zrobic tej cholocie bogatej.Gdyz tylko spoleczenstwa zachodu moga powstrzymac ten Nowy porzadek swiata .No chyba ze my SLOWIANIE POLACY ROSJANIE I inne nacje tworzace swiat Slowianski zjednoczymy sie w tej SWIETEJ SPRAWIE I ROZWALIMY SWIAT ZACHODU W ;;;;proch.?
  Zobaczymy.

 9. Ad. 6

  1. Panie liberale. Innowacyjność pani Zosi, która wymyśliła, jak zrobić z obierek zapiekankę dla męża nie jest innowacyjnością w sensie gospodarczym.

  2. Dziś „ludzie z inicjatywą” żebrzą o pomoc państwową.

  3. Szanowny panie. Szkołę podstawową pamiętam z czasów kałamarzy i stalówek. Więc jakieś obserwacje, doświadczenie mam. „Inicjatywę” zaobserwowałem tylko dwa razy – w Biazecie jeden z kierowników (wraz z kolegami z pracy) zrobił niemalże na kolanie komputer przemysłowy do nawijarek zespołów odchylania. Do tego program w języku maszynowym. Za inicjatywę nie dostał od firmy praktycznie nic. Drugi raz, to przypadek inżyniera (dziś doktora) automatyki, który założył firmę, a w niej wymyślił, opatentował i wdrożył do produkcji urządzenia automatyki klasy światowej (firma istnieje). Więc na dziesiąt lat obserwacji dwa przypadki, to trochę mało, żeby mówić o „inicjatywach” jako o zjawisku gospodarczym.
  Fachowcy od zarządzania piszą, że przedsiębiorcy zmieniają coś wtedy, gdy MUSZĄ. Ogólnie panuje zasada „dobrze idzie, nie trzeba psuć”.

  Wniosek: autorowi artykułu marzy się „wzrost innowacyjności”, który to wzrost miałby być skutkiem recesji. Przykładów tego nie podał. Ot, kolejny gostek, co to ma lekkie pióro i pstro w głowie.

  Lepiej niech się pan zastanowi, czy nie poddał się pan czerwonemu trendowi intelektualnemu, który prof. Feliks Koneczny nazywał „myśleniem a’priori”.

 10. Joannus said

  Ad 7

  ”Globalizacja jest złem. W sensie finansowym i gospodarczym. Każdy kto twierdzi inaczej przyczynia się do tego przejmowania świata przez Rotschildów i resztę.”

  Pan tak podaje, a idol rodziny Muchomorka -JPII głosił, że nie jest ani dobry, ani zły.

 11. Sarmata said

  Brawo Panie Adminie za udostępnienie tego filmu! – „Pandemia strachu i bieda w Polsce – Kryzys stulecia”

  Film jest bezapelacyjny!
  W końcu ktoś PRAWDĘ powiedział, w sposób w miarę pełny, uporządkowany, doskonale to argumentując i podpierając źródłami
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

 12. Marcin said

  Obecne, demokratyczne społeczeństwa mogą się tylko uczyć od społeczeństwa za takiego PRL-u. Tamto też oglądało TV i czytało gazety ale potrafiło czytać między wierszami.
  Dzisiejsze to kupa bezrozumnego gQwna, które można spacyfikować w parę godzin.

 13. Mietas said

  W niedzielę o 10:00 resort zdrowia poinformowało 340 nowych zakażeniach w Polsce.
  Ponad 9 tys. zakażonych w Polsce, 350 ofiar śmiertelnych
  A dopiero co pisiory ogłaszali, że mamy już z górki, że to końcówka, a jak widać, tu nikt nad niczym nie panuje, skoro praktycznie nie robi się masowych testów, to mamy to co mamy, czyli do szczytu jeszcze daleko.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Koronawirus-w-Polsce-Nowe-przypadki-zakazenia-7839401.html

 14. plausi said

  Możliwości pandemii są nieograniczone

  ad. 3, Plausi

  obok wspomnianych wyżej możliwości w zakresie gospodarki: pandemia gospodarcza nazywana też kryzysem, socjalnym: pandemia socjalna, ludzie internowani zaczynają szaleć, pandemia lekarska, jak zaraza rozprzestrzeniają się różne pogłoski i poglądy, które odbiegają radykalnie od wykładni i prawdy ściekającej z mendiów gównego nurtu.

  Taki przypadek donoszony jest z Francji ogarniętej pandemią Macrona, Macron to taki rodzaj wypierdka prezydenta na podobieństwo tow. „Bolka” i tylu innych aż do „Dudka”.

  Laureat nagrody Nobla Luc Montagnier, za osiągnięcia w badaniach wirusa HIV, tego od AIDS, wyraził opinię, że wirus SARS-Cov 2 został zaprojektowany w laboratorium wirusów w Wuhan, stwierdził mianowicie, że w łańcuchu DNA można stwierdzić elementy z dobrze mu znanego wirusa HIV. Jego zdaniem można tego dokonać w laboratoryjnych eksperymentach manipulacji wirusa. Źródło „Le Parisien”:

  http://www.leparisien.fr/societe/coronavirus-et-vih-pourquoi-la-theorie-du-pr-luc-montagnier-est-invraisemblable-17-04-2020-8301387.php

  Przypomnijmy, wąglik przypisany bin Ladenowił, pochodził z laboratorium Pentagonu Fort Detrix.

  Podobne wyniki mieli uzyskać badacze z Indii, ale jak podano, zostali nakłonieni, do zaniechania publikacji na ten temat, także dziennikarz z „Le Parisien” dowiódł, że badacz wirusa HIV, który dopatrzył się sekwencji dobrze mu znanego HIV w SARS-Cov-2 nie ma racji.

  Podobnie sterowana chyba z RFN „interia”

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-laureat-nobla-w-dziedzinie-medycyny-koronawirus-zmanipulowan,nId,4447155

  przekonująco obaliła twierdzenie noblisty: „Etienne Simon-Loriere, badacz z paryskiego Instytutu Pasteura. „Wytworzenie tak poważnego wirusa wymagałoby wiedzy, którą posiada niewiele laboratoriów na świecie. Wydaje się też bardzo mało prawdopodobne …”
  czyli
  a. laboratorium w Wuhan nie ma tej wiedzy

  b. a przynajmniej jest „bardzo mało prawdopodobne”, że ją posiada,

  zresztą „Większość naukowców zgadza się, że wirus odpowiedzialny za chorobę COVID-19 jest pochodzenia zwierzęcego”, jeśli przyjmiemy kryterium demokratycznej większości, to sprawa jest załatwiona, tym bardziej, że wszystkie odkrycia tzw. genialne polegały na tym, że jednostka lub niewielka grupa była innego zdania niż „Większość”.

  W każdym razie, jak utrzymuje kierownik urzędu kanclerskiego w RFN Helge Braun, co prawda B. Gates współorganizował symulację pandemii „Event 201” , jaką akurat mammy, na parę miesięcy przed ogłoszeniem „Pandemii WHO”, ale musimy jeszcze poczekać, aż B. Gates i jemu podobni opracują szczepionkę, która uratuje cały świat, bo symulacja to jedno a szczepionka to zupełnie co innego, także u B. Gatesa.

  B. Gates jest bezspornie znakomitym fachowcem od wirusów, bowiem jego system Windows jest do dziś nosicielem niezliczonej ilości wirusów, jeśli łaskawie uznamy, ze Windows sam takim wirusem nie jest.

  Ad 7 Ale dlaczego

  „A można jednak zapewnić podstawowe środki do życia wprowadzając dochód gwarantowany.”

  Mamy 2 tysiące lat doświadczenia z tym, n.p. już w Rzymie, w tym centrum imperium, zastosowano tę metodę:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  ale tylko tam, nie w prowincjach. To byłoby i dziś realne.

  „Po drugie myślenie, że wszystko jest zaplanowane jest głupie.
  … I chyba z koronawirusem to był przypadek. ”

  Wspomniany wyżej „Event 201” odbył się pięć miesięcy przed ogłoszeniem „pandemii WHO”, naturalnie to może być przypadek, ale dzieło Kalergiego

  https://web.archive.org/web/20180513080311/http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php

  przypadkiem nie jest. Tekst pochodzi ze strony balder.org, która przez ostatnie 2 lata, od 2018-09-25, była pusta, a dziś już nie istnieje, założona 2002. Pewnie też przypadek. Zniknięcie portalu balder.org jest przypadkiem.

 15. Piskorz said

  re 7 Niestety na to nakłada się destrukcyjna władza finansjery.”..RACZEJ WINNO BYĆ…’specjalnie /sic!!/ destrukcyjna władza bandyckiej/złodziejskiej finansjery”:.Tak jest poprawnie.

 16. Piskorz said

  re 12 W niedzielę o 10:00 resort zdrowia poinformowało 340 nowych zakażeniach ” A SKĄD TAKA PEWNOŚĆ, że te dane są….prawdziwe ?

 17. Trak said

  Po cholerę jeżdzić po dwóch szynach, gdy jedna i druga nie jest w pełni używana a jedynie od czasu do czasu potrzebna. Lepiej jest jeździć po jednej albo wcale bez szyn. To jest „innowacyjność”. Jeszcze lepiej nie jeździć wcale i kupować szczypiorek przez internet dronem. Do tego jest szybki internet stworzony a pieprzyć można też w internecie. Jaki piękny jet ten świat, bo szczypiorek przy torach rośnie itd. itp.
  A w ogóle po cholerę jeść szczypiorek lepiej gryźć ziemię wirtualnie.

 18. Kwal said

  Ad.9. Nie jestem liberałem to po pierwsze. Ja wiem doskonale co to jest innowacyjność ponieważ żyję na swój rachunek od 1983 roku.
  Po drogie, to nie prawda, że dzisiaj ludzie z inicjatywą żebrzą o pomoc państwową. Żebrzą lenie, nieudacznicy i karierowicze….no i współczesne Polactwo, ale ci ostatni nie są tego świadomi.
  Pointą jest to, że w Polsce ma nie być klasy średniej…a co to jest klasa średnia i kto do niej należy to Pan na pewno wie….
  Acha ! Ja jestem nie do wytresowania, więc niech Pan Krzysiu nie pisze że poddałem się czerwonemu trendowi intelektualnemu…
  Muszę kończyć bo teraz jadę na mszę św, na godz.16.00….bez maski.

 19. Boydar said

  @ Pan Marcin (12)

  Tamto (społeczeństwo) w większym stopniu ufało Bogu i, niestety, oficjalnym reprezentantom Kościoła. A w każdym znaku upatrywało nadziei.

  Dzisiaj Boga umieszczono w lamusie a agenci w koloratkach już zupełnie przestali się krępować.

  Na szczęście, ktoś kiedyś trafnie zauważył, że działanie pojawi się dopiero wtedy, kiedy zgaśnie nawet nadzieja.

 20. UZA said

  ad.16) „W niedzielę o 10:00 resort zdrowia poinformował o 340 nowych zakażeniach ” A SKĄD TAKA PEWNOŚĆ, że te dane są….prawdziwe ?”
  Ano właśnie ! Ciekawe, kiedy wykonano tyle testów – w niedzielny poranek, czy w sobotnią noc ? Nawet seryjny samobójca w łykendy odpoczywa , a laboratoria pracują całą parą. Bardzo podejrzana sprawa.

 21. Adrem said

  W w/w sprawie media łżą co do wszystkiego.
  Łżą bezczelnie, jak psy.

 22. Yah said

  Ad 20

  Przecież to z d.. wzięte informacje i nie maja nic wspólnego z rzeczywistością

 23. Yah said

  Panie Mietas co Pan panikuje, pan pomylił chyba portale .

 24. Yah said

  A Pan A dlaczego jak zwykle rżnie naiwnego ….

 25. Yah said

  Ad 19

  Ciekawe kiedy ci z Epidiaskopu i ci z rządu zauważą, że brak deszczy to kara Boska za fakedemię ? Stawiam , że nigdy.

 26. Piskorz said

  re18 Pointą jest to, że w Polsce ma nie być klasy średniej…a co to jest klasa średnia i kto do niej należy to Pan na pewno wie….
  I WE FRANCJI, NIEMCZECH…TAKI SAM CEL TEJ POLITYKI..!!

 27. revers said

  Zyska minister Szumowski i jego brat zatrudniony w koncorsium szczepionkowym min 22 mln zlp , szczepionki rowniez pewne w 100%

  https://kresy.pl/wydarzenia/spolka-brata-ministra-szumowskiego-otrzymala-od-panstwa-22-miliony-zlotych/?fbclid=IwAR1ONXU14phIFI4sICQziOEEAP9BNpAO8kwi16sXHyfIJnZM7R0S7zY70KQ

 28. Marek said

  Trader21, to taki nowobogacki inwestor giełdowy, który podpina się pod fale, góry i dołki indeksów wszelkiej maści, od akcji firm, po nieruhomości, surowce. Może wystrygał już kilka milionów euro, czy dolarów i udaje, że martwi go los małych przedsiebiorców. Już w to wierzę. On po prostu zazdrości tym bankierom, że se sami drukują z powietrza, sami generują fale na giełdach i sami przejmują za drukowane papierki dobra trwałe.

  On, biedny trader21, ciężką i mozolną analizą słupków, wykresów itp, próbuje generować zyski z uciułanego kapitału, choć sam prawdopodobnie ręką nie kiwął, by sam coś wyprodukować. Ale dzieli sę swoimi aanalizami i z tego gadania ponoć coś mu tam skapuje, a grono wyznawców rośnie. Szkolenia nawet robić, jak zarobic na szulerni, czyli giełdzie. Wot kapitalist. Na Majorce ma chałupę, a to musi kosztować:)

 29. Ola said

  jebani kapitalisci zyskaja. Ale po moim, qa, trupie

 30. Ola said

  a zanim zdechne, napluje mu do kawy, klamki wysmaruje gownem , a BMW, Porsche i Mercedesa( wszystko w leasingu , auta firmowe, wolne od podatku , ale za moje podatki) porysuje gwozdziem. I chmwd

 31. NC said

  To jest próba generalna przed planowanym ustanowieniem Rządu Światowego. Celem próby było sprawdzenie, czy rzekomo wolni obywatele (czyli tzw. masy) dadzą sie sprowadzić do roli więźniów światowego gułagu.
  Próba wypadła pomyślnie…

 32. Yagiel said

  ad NC/31
  Próba wypadła pomyslnie dla właścicieli Globu i Okolic – a wniosek ?
  Kiedy się jest między Młotem a Kowadłem niewiele ma się do powiedzenia… Skoro jednak mówimy/piszemy tu – wniosek ?
  1. nie jesteśmy ani młotem, ani kowadłem ? – część tu jest /z/ Młotem, tylko się troszkę legenduje
  2. nie jesteśmy żadną trzecią siłą MIĘDZY – że jesteśmy tu, to dlatego, że nam się chce myśleć, a Młot ma nas w du.ie; może nawet bawi się, widząc nasze usiłowania tu… jeszcze gdzieś ?
  3. nasze myślenie i pisanie jest zawracaniem kijem Wisły czy Jangcy Ciang – przypomina mi się Zygmunt hr Krasiński jako autor „Nie-Boskiej”: z zostawionym w rezerwaciku hr Henrykiem – coś jak chciał Poncjusz Piłat z Joszua u Bułhakowa – na rozmówcę Młota znudzonego
  4. bez Istoty Boskiej czy Siły Wyższej możemy sobie pogratulować każdego dnia życia jeszcze… A jeśli Stwórca jest – trzeba mieć nadzieję, że ceni raczej nas niż Młot: ani Kain’a,ani Abel’a… ? przeszłość jest ważniejsza, mądrzejsza
  5. ew. to wszystko zmyłka z przypadku – Ale Dlaczego ? /7 – czyli my sami głupio dorabiamy jakąś Myśl do… niczego: jak patrząc w niebo nocą „widzimy” Gwiazdozbiory tam, gdzie są niepojęte odległości od nas, różne odległości, a nie kartka papieru naszych myśli… bez trzeciego wymiaru
  6. próba ? a może faza I ? faz II i III… nie znamy, ale się domyślamy – i „Innego końca świata nie będzie” ? jakiś wpływ mamy na… ? tylko taki: nie być Młotem ani Kowadłem… a czy to ‚tylko’ ? jeśli mamy w głowie (+-) Młota i Kowadło, a nie jesteśmy ani tym, ani tym, to już samo to jest COŚ
  a) przy czym: to nie jest „koniec świata”, a tylko koniec tej cywilizacji – będzie coś POTEM… Zadam tylko pytanie prez. Łukaszenki: mądrze/honor jest przeżyć Kowadłem lub Młotem ?
  b) na co Młot i/albo Kowadło spytają: ‚mądrość’ – co to jest ? czyż nie ‚zdolność do trwania wobec zmian’ ?
  c) z czego spór przetrwałych: trwanie w której postaci lepsze jest – ludzkiej czy nie-ludzkiej ? nie-ludzkiej, bo bydlęcej, czy nie-ludzkiej, bo IA ? jeśli się komuś nie podoba jego baza, to pociesza się czy mści nadbudową, oczywiście Syzyfowo … ale to już nie nasz problem, prawda ? więc
  7. luzik niedzielny – jest cudnie w taką wiruch-niedzielę 🙂 (w poniedziałek)

 33. Ale dlaczego? said

  A skurwiałe amerykańskie koncerny zarabiają na społeczeństwach, a nie płacą za to podatków. Czyli po ludzku okradają nas:
  https://wolnemedia.net/amazon-i-5-innych-firm-ukrylo-75-mld-gbp/

 34. Prawdą w pysk said

  Na zniszczeniu gospodarki zyska, jak zawsze, Qrwa żydo-chazarska. Amen

 35. Re: 34…
  I zaraz lichwiarze „zabiora” swoje „zabawki” i odleca w „sina dal…”…
  i zostaniemy z lichwa, bumem w zakladach pogrzebowych i dluga „kolejka” do cmentarnych krematoriow…, ale z „maskami” na wkur…onych „ryjach”…

  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 36. Yagiel said

  A dlaczego na wqrwionych ? dlaczego ryjach ?
  Przecież to nie my cierpimy Bycie Sobą np. Lichwiarzem – ok?
  Nasze lica – piękne jak okolica !
  Taka teraz pachnąca Wiosną 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: