Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Oświadczenie o niepełnosprawności

Posted by Marucha w dniu 2020-04-20 (Poniedziałek)

Hurra! Jest jakaś furtka! W rozporządzeniu ministra zdrowia o obowiązku zasłaniania twarzy maseczką – łaskawy prawodawca zwolnił z tego obowiązku osoby mające kłopoty z oddychaniem oraz „osoby niepełnosprawne intelektualnie”.

Co więcej – nie trzeba na te okoliczności okazywać żadnego zaświadczenia.

Kłopoty z oddychaniem mam – a jakże, zaświadczenia nie trzeba okazywać, ale dla pewności składam oświadczenie o drugiej przypadłości, żeby wszystko było jasne. Oświadczam zatem, że jestem „niepełnosprawny intelektualnie” i dlatego obowiązek noszenia maski na mnie nie spoczywa.

Piszę to przede wszystkim dla wiadomości nyskich milicjantów, którzy już gorliwie rzucili się na karanie ludzi mandatami. Ot wczoraj przyszła do redakcji moja wieloletnia znajoma pani Stanisława, która została ukarana mandatem 50 złotowym za to, że samotnie dotleniała się spacerując po plaży nyskiego jeziora.

– Nie było żywego ducha oprócz mnie, nie było żadnego zagrożenia kontaktu z drugim człowiekiem – opowiada pani Stanisława, aż tu podjechał radiowóz i młody policjant wypisał mi mandat – 50 zł za to, że nie miałam maseczki. Nie zapytał nawet czy czasem nie trzeba mi w czymś pomóc, co ja tu robię, nie upomniał. Od razu – mandat!

Pani Stanisława jest osobą żywotną, energiczną ma za sobą doświadczenie Sybiru, który przeżyła jako mała dziewczynka, jest w Nysie znanym społecznikiem – należałoby ją może jakoś inaczej potraktować, zwłaszcza, że nie była w żadnym towarzystwie, nie stwarzała zagrożenia, a rozporządzenie o obowiązku maseczek ma wiele wyjątków. Policjant powinien te wyjątki znać i najpierw –wydaje mi się – jako niepełnosprawnemu intelektualnie – że najpierw powinien zorientować się czy w ogóle musi wymierzać jakieś kary?

To oczywiście są dywagacje osoby intelektualnie nie ten-tego – bo każdy normalny wie, że policjant jest po to, żeby karać, a zwłaszcza słabszych co to nie odwiną się, w mordę nie dadzą – a starsza pani co ma za sobą Sybir, przecież w pysk nie da. Można zatem karać! Co innego jakby to był chuligan.

Sami widzicie jak ja „niepełnosprawnie intelektualnie” podchodzę do życia i że moje oświadczenie jest z gruntu prawdziwe. Składam to oświadczenie zresztą nie tylko dla milicji obywatelskiej ale i dla wszystkich przechodniów, którzy będą patrzeć na mnie – nie zamaskowanego – ze zdziwieniem, a może nawet i z wyrzutem. Jak na jakiego zadżumionego.

„Nie ma maski – oho – na pewno zaraża wirusem! Spalić takiego na stosie!” Tak, tak takie myśli mogą ludziom przychodzić do głowy. Tym bardziej więc muszę o moim „intelektualnym inwalidztwie” publicznie zaświadczyć, żeby choć tego stosu uniknąć.

Mam na moją niepełnosprawność oczywiście całą masę dowodów, które mi przychodzą na myśl. Ot przypomina mi się sytuacja, sprzed 20 ,lat, kiedy byłem burmistrzem Nysy. Gmina sprzedawała wówczas plac (na którym dziś stoi Kaufland). Kupnem był zainteresowany niemiecki przedsiębiorca – pan K., który odwiedzał mnie kilkakrotnie w towarzystwie współpracującej z nim Polki. I kiedy już zbliżał się termin przetargu odwiedziła mnie w moim gabinecie owa Polka i mówi do mnie: -Panie burmistrzu my musimy ten plac kupić!

Odpowiadam życzliwie – będzie przetarg, wystartujecie i będziecie mogli kupić. A ona na to: Ale my musimy wygrać ten przetarg. Jak my wygramy przetarg, to pan K. da panu 10 tys. marek. (było to jeszcze przed wprowadzeniem euro do obiegu). No i tu wyszło na jaw moje intelektualne kalectwo bo ja tych 10 tys. marek nie wziąłem, tylko ją wygoniłem. No kto normalny by tak zrobił?

Normalny by wziął, a jeszcze jakby był trochę bardziej rozgarnięty to by zażądał podwyższenia kwoty – bo przecież trzeba się podzielić z tymi co wyceniają, tymi co przetarg organizują itd. itp. Ludzie inteligentni jakoś sobie w tej konkurencji radzą. A ja jako „niepełnosprawny intelektualnie” się nie załapuję. Mógłbym oczywiście takich opowieści przytaczać wiele, ale po co się katować. Na maseczkę powinno wystarczyć.

Janusz Sanocki
18.04.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 9 do “Oświadczenie o niepełnosprawności”

 1. JanuszT said

  To ta pani miała szczęście, że ten bydlak ją nie rzucił na glebę, skuł i „kopytem” nie przygniótł szyi.
  Oni lubią się znęcać nad słabszymi. Jeden na jeden, niejeden z nich były „zaczaśnięty” na śmierć.

 2. JW said

  Po dzisiejszych i wczorajszych wyprawach rowerowych po Warszawie nie stwierdzam większej obecności psiarni niż zazwyczaj. Dlaczego? Zakładałem, że od minionego czwartku liczba patroli zwiększy się, a to ze względu na nasilenie „działań w obronie naszego zdrowia i życia”, jak twierdzi propaganda. Tak sobie myślę, że nasi włatcy (sic) mogli dojść do wniosku, że nie jest to konieczne. W ciągu minionych tygodni polactwo zdało egzamin z tresury niemal wzorowo i tylko nieliczne zaplute karły reakcji takie jak Sanocki czy JW ośmielają się wierzgać przeciwko ościeniowi. Pewnie w niedalekiej przyszłości czekają ich psychuszki lub coś podobnego.
  Co się zaś tyczy przedmiotowej pani Stasi: jeżeli przyjęła mandat, to znaczy, że de facto przyznała się do „winy”, więc już pozamiatane. Jeżeli nie wiedziała o istnieniu wspomnianej furtki, tym gorzej. Co nie znaczy, że mi jej nie żal. Miała kobiecina pecha i tyle.
  Jeżeli mogę komuś dać radę – obecnie na widok psiarni natychmiast zmienić kierunek wycieczki i nie dać im szansy zhaltowania nas, zwłaszcza jadąc rowerem, bo jeszcze uznają, że nie powinno nas tu być i mandat gotowy, a nieprzyjęcie go pociąga niepotrzebny stres i stratę czasu.

 3. Zbyszko said

  Pan Sanocki zapomina, że Polsce psychuszki mają się bardzo dobrze i nie wiadomo, czy nie są one także już sprywatyzowane

 4. Joannus said

  Przestrzegam przed cwaniakiem M. Osadowskim. z NPTV
  Przysposobił sobie Pana Olszańskiego, i codziennie prowadząc program internetowy, używa sobie na ludziach baranach noszących maseczki. Przecież pomijając tresurę , ci ludzie, boją się mandatów. Co chce osiągnąć. Czy tylko aby datki łapać, chyba nie.
  Ponadto dla niego nie jest wcale groźne 5G, albo rozpylane chemitralisy.
  W logo jego telewizji internetowej dwa trójkąty równoramienne, mała przesuwka obrotem jednego z nich i będzie sześcioramienna gwiazda.

 5. Koronia isalmizacji

  https://pppolsku.files.wordpress.com/2020/04/koronaislamizacji1.png?resize=450%2C450

  Nieznane pochodzenie zdjęcia, znakomicie oddeje głęboki sens operacji „Pandemia” zamówionej u WHO m.in. przez pana B. Gatesa i przetestowanej jeszcze w październiku 2019. roku, google.(Event 201)..

  https://www.freewiki.eu/de/index.php?title=Event_201

 6. Korona islamizacji

  powtarzam, bo może ktoś nie zrozumieć. Z reguły nie zwamieszczam zdjęć, ale tym razem był ten komentarz zbyt trafny, aby go nie użyć.

 7. zb said

  Gdzie, i w którym rozporządzeniu jest mowa o zwolnieniu z noszenia maseczek? Bo nie mogę znaleźć?

 8. zb said

  Hurra! Jest jakaś furtka! W rozporządzeniu ministra zdrowia o obowiązku zasłaniania twarzy maseczką – łaskawy prawodawca zwolnił z tego obowiązku osoby mające kłopoty z oddychaniem oraz „osoby niepełnosprawne intelektualnie”.
  Może mi ktoś powiedzieć gdzie w którym rozporządzeniu jest mowa o tej furtce? Szukam i nie mogę znaleść?

 9. JW said

  Click to access D20200673.pdf

  § 1 ust. 5

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: