Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Atak serca ze strachu przed… a…
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Kojak o Atak serca ze strachu przed… a…
  semperparatus o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  NC o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Antares o Atak serca ze strachu przed… a…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Porcja odtrutki

Posted by Marucha w dniu 2020-04-20 (Poniedziałek)

Akurat w dniu, kiedy to piszę, przypada 77 rocznica powstania w getcie warszawskim, w związku z czym wielu dygnitarzy przypięło sobie do klap wycięte z żółtego papieru żonkile, rozprowadzane podobno przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w Warszawie. 

Ze względu na epidemię i związane z nią restrykcje, obchody tej rocznicy są skromniejsze, a prawdę mówiąc – bardzo skromne – ale to nie przeszkadza w podtrzymywaniu, a przede wszystkim, edukowaniu społeczeństwa polskiego w hagiograficznym i martyrologicznym wizerunku społeczności żydowskiej podczas obydwu okupacji Polski – niemieckiej i sowieckiej.

Tymczasem – jak zauważył Józef Mackiewicz – „jedynie prawda jest ciekawa”. To prawda, jest ciekawa – ale komu właściwie jest ona potrzebna. Stare perskie porzekadło głosi, że „konia termu, kto mówi prawdę”. Dlaczego akurat konia? Dlatego, żeby powiedział i uciekł. Prawda bowiem, chociaż ciekawa, rzadko kiedy nadaje się do wykorzystania, zwłaszcza przy realizowaniu doraźnych celów politycznych.

Z tego punktu widzenia znacznie korzystniejsza od prawdy jest tak zwana „mądrość etapu” tym bardziej, że inicjatorzy politycznych celów mogą te mądrości kształtować dowolnie, podczas gdy prawda się do tego zupełnie nie nadaje. Nie tylko nie zależy od potrzeb etapu, nie tylko nie akomoduje się do opinii demokratycznej „większości”, ale nawet nie leży „pośrodku”, jak by chcieli ci, co to pragną przyjaźnić się ze wszystkimi. Prawda leży tam, gdzie leży i można tylko do niej dotrzeć, można tylko ją odkryć i w ten sposób zadośćuczynić swojej ciekawości.

Ale nie tylko ciekawości, zwłaszcza w przypadku prawdy historycznej. Historia bowiem jest – jak zauważyli starożytni Rzymianie – nauczycielką życia. A co to znaczy: „uczyć się życia”? Może to mieć rozmaite znaczenia; na przykład pani Anja Rubik uczy, a raczej – pragnie „uczyć życia” cudze dzieci, poddając je tak zwanej, „edukacji seksualnej” w której podobno jest niezwykle kompetentna, w co chętnie wierzę pamiętając, że nic tak nie wzbogaca rewolucyjnej teorii, jak rewolucyjna praktyka.

A w jaki sposób uczy życia historia, to znaczy – historia prawdziwa? Ano w taki, że nie tylko pozwala odróżnić prawdę od fałszu, elegancko nazywanego dzisiaj „polityką historyczną”, ale również – co bywa szczególnie cenne w naszych czasach, gdy „polityka historyczna” coraz częściej zastępuję historię.

Bo „polityka historyczna” jest kreowana, inicjowana i uprawiana nie po to, by kogokolwiek uczyć życia, tylko – żeby go duraczyć w nadziei, że taki oduraczony da się wykorzystać w charakterze „nawozu historii”, który – oczywiście „bez swojej wiedzy i zgody”- będzie użyźniał rozmaite cudne kwiatki.

Przykładem takich polityk historycznych, są skoordynowane polityki historyczne: niemiecka i żydowska. Wprawdzie są skoordynowane, ale każda uprawiana jest w innym celu. Celem niemieckiej polityki historycznej jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową i związane z nią ekscesy, zaś celem historycznej polityki żydowskiej jest zagwarantowanie środowiskom żydowskim materialnego eksploatowania zorganizowanej przez Niemcy masakry europejskich Żydów, gwoli wzbudzenia przekonania o metafizycznym wymiarze tego wydarzenia, nazwanej „holokaustem”.

I jedna i druga polityka wymaga oczywiście spreparowania przydatnej z jednego i drugiego punktu widzenia, wersji historii – i te prace idą pełną parą, zwłaszcza od 2000 roku, kiedy to żydowska polityka historyczna została skierowana nie tylko na wskazanie nieubłaganym palcem winowajcy zastępczego, ale przede wszystkim na przyprawienie mu odrażającego wizerunku mordercy.

Ponieważ znaczna część, jeśli nie większość wspomnianych ekscesów, wydarzyła się na obecnym, polskim terytorium państwowym, toteż na winowajcę zastępczego została wytypowana Polska, a w tym celu odrażający wizerunek narodu morderców należało przyprawić narodowi polskiemu. Pracują nad tym sztaby pierwszorzędnych fachowców, a nawet żądnych rozgłosu amatorów, których na tę okoliczność nadyma się na pierwszorzędnych fachowców. Te sztaby dysponują znacznymi budżetami i wykorzystują w tym celu nie tylko instrumenty przymusowej edukacji, nie tylko niezależne media, ale i przemysł rozrywkowy, wskutek czego miliony oduraczonych ludzi wierzą, że to wszystko naprawdę.

I dopiero na tym tle możemy docenić postawę Ireneusza Lisiaka, który nie tylko w pojedynkę, ale w dodatku wbrew lizusowskiej polityce historycznej, uprawianej przez Umiłowanych Przywódców naszego nieszczęśliwego kraju, stara się docierać do historycznej prawdy i ją ukazywać tym, którzy, słusznie podejrzewając kłamliwy charakter wszystkich „polityk historycznych”, starają się poznać prawdę.

Właśnie w Wydawnictwie Capital ukazała się kolejna książka tego Autora pod tytułem „Żydowski Związek Wojskowy podczas powstania w getcie warszawskim 1943 roku”. Wbrew tytułowi książka obejmuje szerszy wycinek historii II wojny światowej – i słusznie – bo dopiero na tym, szerszym tle, można lepiej zrozumieć wydarzenia będące głównym wątkiem; Ireneusz Lisiak dociera do źródeł, do świadectw, do dokumentów i na tej podstawie nakreśla obraz stosunków panujących tuż przed wybuchem wojny między środowiskami polskimi i żydowskimi, a także ich ewolucję w warunkach obydwu okupacji: sowieckiej i niemieckiej.

Wbrew obiegowym i natrętnie lansowanym opiniom okazuje się, że o ile na terenie okupacji niemieckiej eksterminacja Polaków rozpoczęła się od razu, o tyle położenie ludności żydowskiej było znacznie lżejsze. Autor cytuje tam Emmanuela Ringelbluma, kronikarza warszawskiego getta, który przykładowo przedstawia przypadek Polaka (nazywanego przezeń „chuliganem”), który, gwoli zabezpieczenia się na wypadek łapanki, zabrał lub może od kogoś kupił żydowską opaskę, ale omyłkowo założył ją na lewe ramię.

W ogóle samo utworzenie gett wychodziło naprzeciw postulatom, wysuwanym przez środowiska żydowskie w Polsce, by zwarte skupiska ludności żydowskiej miały status eksterytorialny. I dopiero Niemcy ten postulat spełnili, chociaż pewnie nie do końca zgodnie z pierwotnymi oczekiwaniami – bo getta nie podlegały polskiej administracji, tylko niemieckiej, która bezpośrednie zarządzanie gettami powierzyła Judenratom, a porządek utrzymywała żydowska policja, rekrutująca się ze sfer inteligenckich, głównie środowisk prawniczych.

Jeszcze inaczej przedstawiała się sytuacja na terenie okupacji sowieckiej, którą środowiska żydowskie w ogromnej większości potraktowały jako otwarcie nowych możliwości i skwapliwie wzięły udział w sowieckim aparacie terroru.

Lektura książki Ireneusza Lisiaka, chociaż z pozoru poświęconej Żydowskiemu Związkowi Wojskowemu i jego udziału w powstaniu 1943 roku, pozwala poznać nie tylko ówczesne wypadki, ale również – ideologiczne tło różnic między rozmaitymi żydowskimi organizacjami – jak i przyczyny, dla których rola Żydowskiego Związku Wojskowego od samego początku była albo przemilczana, albo – jeśli już przemilczeć jej nie było można – marginalizowana.

Nie są to rzeczy powszechnie znane, nawet wśród ludzi interesujących się historią i dlatego książka jest bardzo ciekawa. Bo „tylko prawda jest ciekawa”.

Ireneusz Lisiak – Żydowski Związek Wojskowy, wyd. Capital Sp. z o.o., Warszawa 2020 Do nabycia: http://www.capitalbook.pl

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 9 do “Porcja odtrutki”

 1. Piskorz said

  re art kiedy to piszę, przypada 77 rocznica powstania w getcie ..Panie Michalkiewicz…naucz się pan wreszcie, to nie było żadne powstanie…Zwykły/bohaterski zryw żydów..żadne tam powstanie. Pan też mącisz ludziom w łepetynach tym złym określeniem…

  ———–
  To była niemiecka akcja policyjna, która spotkała się z oporem garstki ludzi zapędzonych w róg….
  Admin

 2. Tadeusz said

  Brawo,brawo. Wreszcie ktoś to zauważył?

 3. Boydar said

  „… nie tylko niezależne media …”

  Rozumiem, że MUS (Mój Ulubiony Stanisław) ma tu na względzie Gajówkę.

 4. I*** said

  To była ostateczna likwidacja getta (zaczęła się się już w 1942 roku) – niemiecka policja wyłapywała resztki ukrywających się żydów, którzy bronili się przed wywózką do obozów. Nazywanie tego powstaniem jest grubą przesadą – zarówno z uwagi na stosunkowo niewielką liczbę uczestników tego „zrywu” i znikomą ilość zabitych Niemców.

  „Ciekawe” są wspomnienia Edelmana m.in. dot. sposobów zdobywania funduszy dla organizacji (żydowskich bojowników) – rabowanie kasy getta, łupienie bogatych żydów, napadanie na żydowskich policjantów (jednego dla przykładu ubili nocą w mieszkaniu), dla pieniędzy posunęli się nawet do porwania dziecka jakiegoś ważniaka w getcie (jego tate poinformowali, że syna zanurzyli nogami w zimnej wodzie, a to może się dla niego źle skończyć). Jednym słowem – kryminalna banda.

 5. chłopski filozof said

  „Jedynie prawda jest ciekawa.”

  Nie jedynie! Nie jedynie!
  Prawda i fałsz istnieją obok siebie nierozerwalnie!
  Ciekawsze od prawdy jest kłamstwo!
  Ileż intelektualnego kunsztu trzeba włożyć, by stworzyć wielopiętrowe kłamstwo udające prawdę!
  A jeszcze większego wysiłku trzeba, by w przypadku kłamstwa ustalić, że to jednak prawdą nie jest! Przykładów rozszyfrowanych kłamstw z historii, z socjologii, z polityki są legiony.
  A ile kłamstw pozostało nie rozszyfrowanych?

  Nie wiem dlaczego różni publicyści z takim upodobaniem przywołują tę sentencję, której prawdziwość jest łatwa do podważenia?

  No, chyba, że za prawdę będziemy uważać akt podważania prawdziwości każdego faktu politycznego, historycznego itp. a następnie jego weryfikowania/falsyfikowania i tak w nieskończoność.

 6. Piskorz said

  re 1 Uzupełnienie..Jak ktoś będzie może w Detmold to może zobaczyć przy ul Bismarcka dom rodziny J. Stroopa, likwidatora tego „powstania” w getcie. On sam mieszkał tam do wybuchu wojny. ps Aby upokorzyć Moczarskiego wsadzili Mu do celi tego esesowca i tak powstała książka „Rozmowy z katem”. Niemcy wydali też..wyd.Droste – Verlag.

 7. Birton said

  w tych żonkilach powinni już paradować po kres swoich dni politycy o żydowskim rodowodzie , czyli prawie cała antypolska schweinbanda z warszawki

 8. Birton said

  LISTA OPRAWCÓW Z KATYNIA spod znaku NKWD narodowości żydowskiej: Komendantami obozów w Kozielsku,Starobielsku i Ostaszkowie byli: Raichman-Mierkułow-Urbanowicz , Kierownikami masowych egzekucji byli członkowie mińskiego komisariatu GPU: Lew Rybak, Chaim Finberg, Abraham Borisowicz (dziadek Bogdana Borusewicza) , Zbrodnię wykonali: Bogdan Zaharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin, Krongauz, Lejbkind, J.Raichman, Abakumow, Milstein (transport), Sierow, Abram Borysowicz, Lew Rybak, Chaim Finberg, major Joshua Sorokin, kapitan Aleksander Susłow, kapitan Samyun Tichonow. Żadna z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem; vide świadectwo Żyda Abrahama Vidro
  https://www.salon24.pl/u/ae911truth-org/938433,zydzi-mordowali-polakow-w-katyniu-zydzi-wyssali-antypolonizm-z-mlekiem-matki

 9. JARNO said

  jakoś Boydarowemu MUS’owi umknęła chutzpach jaka miała miejsce 19.04.2020 w Warsiawie pod ‚reżimem coronawirusowym’ zjechali bracia starsi z całego świata w towarzystwie lokalsów: Michnik, Engelking, Holland, Seweryn i z całą pewnością przy asyscie dudabusa+morawieckiego jr (premiera z żydowskimi korzeniam)+lokalnych SZABESGOJÓW , mając w głębokim poważaniu ‚przepisy’ obowiązujące GOJÓW na świecie>
  Amerykanie, konkretnie niektórzy paleo-konserwatyści jak Giraldi pisza >
  ‚the arrogance of the Jewish community in the United States.” uzupełniając>
  The Arrogance of Zionist Power –
  Openly Demonstrating that the Tribe!!! Always Comes First”
  >https://www.unz.com/pgiraldi/the-arrogance-of-zionist-power/
  ale jak pluje w gębę przez Sorosa, który określił ‚zjednoczonych prawiczków’ czyli PIS jako REŻYM w Davos 2016 to daremnym jest oczekiwać czegokolwiek od kogokolwiek – elyty, presstitutes (czyli intellectual prostitutes=dziennikarzy) między Bugiem a Odrą) jak się nazywa nas ‚Polactwo’, ‚Poliniactwo’, ‚ubecja’, ‚komuchy’, ‚ubeckie rzygowicy’, ‚ruska onuca’, etc.
  i ciesząc się, że dzisiaj Soros mianem ‚reżym’ określa czy przewodniczącego XI – bo ‚komunistyczna partia chin’ czy Putlera>bo rusek, kagiebista, a Walęsa w podskokach jedzie ‚wyzwalać’ HongKong czy Ujgurów>>https://www.washingtonpost.com/opinions/2019/11/25/he-helped-end-soviet-empire-now-lech-walesa-wants-help-hong-kong/
  to nie pomogą modlitwy czy o rozum czy o zdrowie>>

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: