Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Wojna, ropa i pieniądze

Posted by Marucha w dniu 2020-04-20 (Poniedziałek)

Rosja odniosła sukces militarno-dyplomatyczny w konflikcie syryjskim. W regionie rujnowanym konfliktami od Arabskiej Wiosny 2011 roku, skutecznie przywraca stabilizację przy skromnym zaangażowaniu militarnym i wielowektorowej dyplomacji. Wykorzystuje słabe punkty amerykańskiej rozchwianej polityki zagranicznej.

A płonący Bliski Wschód to śmiertelne zagrożenie dla muzułmańskiego południa Federacji. Wprowadzenie tam fundamentalistów to destabilizacja Rosji.

Taką strategię realizował Zbigniew Brzeziński, wciągając ZSRR do Afganistanu, teraz te same cele chcą osiągnąć przez eksport fundamentalistów, sponsorowanych przez państwa Zatoki. Jednak o ile Europa jest sparaliżowana przez amerykańską presję, nie potrafi nawet prowadzić skutecznie własnych interesów w Iranie czy Turcji, ograniczając się do pustych deklaracji i nieskutecznych działań, o tyle Rosja sprawnie wykorzystuje swoje skromne możliwości.

Wizyta rosyjskiego prezydenta w Arabii Saudyjskiej była raczej przełamywaniem lodów niż rozwijaniem współpracy. Saudowie i Kreml mają sprzeczne interesy w sprawie Syrii i Iranu, jednak w ropie naftowej jest dokładnie odwrotnie. Potęga OPEC słabła w oczach, ale skutecznie działa “OPEC plus” – budowany już 4 lata sojusz z Rosją. Ceny ropy są stabilne, nawet po ataku jemeńskich dronów na saudyjskie instalacje spekulanci nie potrafili rozhuśtać rynku. I współpraca ta jest bardzo korzystna – dodatkowe dochody w ciągu trzech Rosjanie oceniają na 110 miliardów dolarów. A saudyjsko-rosyjskie negocjacje już dzisiaj zastępują spotkania w Wiedniu, mniejsi producenci stracili znaczenie i cynicznie się pytają “a po co komu spotkanie OPEC?”.

Podobnie jak ropę, obie strony mają pieniądze. To one zasilają światowy system finansowania Zachodu, umieszczając dochody z eksportu ropy i gazu na globalnych rynkach finansowych. Nie potrzebują kredytów, ale alternatywy wobec dzisiejszego modelu, w którym są bezradni wobec amerykańskich żądań. Więc więzy bilateralne, wzajemne inwestycje bezpośrednie, handel bez rozliczeń w dolarze – to są mechanizmy, które mogą osłonić przed pazernością i gniewem Hegemona.

Jednak wyzwalanie się z tego systemu nie jest łatwe ani szybkie. Zawierane porozumienia są w niewielkiej części realizowane (z umowy sprzed dwóch lat na 10 miliardów dolarów, jedynie 2,5 mld zostały realnie uruchomione). Dzisiejsze umowy na kolejne 2 miliardy są też jedynie wstępnymi porozumieniami, które mogą nie dojść do skutku.

Także handel jest mikroskopijny wobec amerykańskiego. Rosja ma z Arabią Saudyjską wymianę rzędu jednego miliarda, podczas gdy Saudowie z USA – prawie 50 miliardów. A Waszyngton nie śpi, wręcz przeciwnie, żąda od Rijadu nowych zakupów broni, technologii, żywności.

Ani Chinom, ani tym bardziej Rosji nie będzie łatwo wedrzeć się na saudyjski rynek. Także na tak lukratywny jak energia jądrowa, gdzie Rosja jest liderem w światowych inwestycjach, a w tym regionie wybudowała już bloki w Iranie, kończy w Turcji i zaczyna w Egipcie.

Jednak Saudowie marzą o broni jądrowej, więc znacznie ważniejsze sprawy się tu decydują. Jak mi powiedział kiedyś członek rodziny królewskiej (jest ich tam bez liku), “we don’t trade, we make friends“.

A już w ogóle nie ma mowy o jakiejś “strategicznej współpracy“, do tego Ameryka nie dopuści i ma do tego narzędzia – znacznie potężniejsze niż w przypadku Turcji. Więc szpilki wbijane przez Władimira Putina, że „S-400 obroniłyby rafinerię“, co najwyżej mogą podnieść adrenalinę Saudom, którzy wiedzą, że trzeba się opłacać Ameryce za łaskawe tolerowanie tego tworu państwowego o obyczajach ze średniowiecza.

Setki miliardów dolarów na zakup amerykańskiej broni chronią Saudów nawet przed konsekwencjami okrutnego mordu na dziennikarzu. Ale każda forma wrzucenia petrodolarów do amerykańskiej skarbonki jest mile widziana. Byle dużo, i ani mi myśleć  o jakichś skokach na bok!

Andrzej Szczęśniak
szczesniak.pl
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 19 do “Wojna, ropa i pieniądze”

 1. AlexSailor said

  Dla nas to bardzo źle, że doszli do jakiejś tam ugody w kwestii ropy, zresztą wymuszonej na beduinach przez JE Trumpa. Ceny ropy windowane przez zmowę i związanie z USD były 3-5 razy zawyżone, za co płaciliśmy my i Europa głownie, bo Stany swoją ropę mają, a za beduińską płacą drukowanymi dolarami. W interesie Polski i UE jest otwarcie rynków dla ropy Irańskiej tak szeroko, jak się da, by tą zmowę cenową przełamać.
  Podobnie Europa powinna zabiegać o import ropy z Wenezueli. Ba, gdyby nie idiotyczny lewacki i zboczony zarząd UE, to Europa powinna importować tylko ropę Iranu i Wenezueli po cenie nie wyższej niż 30 euro uzupełniając ten import ropą z Rosji, ale tylko w granicach wymiany handlowej z poszczególnymi państwami.
  Musimy przestać być jeleniami pracującymi na złote wyposażenie beduińskich samolotów do przewozu koni oraz finansującymi podbój Europy dżihadem.

 2. Anucha said

  Karwa , hegemon. Zajefajnie
  Grzecznie trzyma Saudów za brodę
  Wydobywają ich ropę i płacą ochłapy.
  A te ochłapy muszą wydać w kantorze pod „Czerwonym szyldem”
  Lepiej kraść już nie można.

 3. plausi said

  Przyznamy się szczerze,

  że w tej fazie roszady aktorów globalnego imperium

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  nie potrafimy precyzyjnie ocenić znaczenia poszczególnych jego centrów, także potencjalnych. Na obecnym etapie trudno jest rozpoznać w jakim kierunku zmierza MWF.

  Ostatni atak „pandemią” na EU, zmierzający do ograbienia ludzi i firm,

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/19/kto-zyska-na-zniszczeniu-gospodarki/#comment-895174

  nie oznacza, że UE nie odgrywa żadnej roli w przedbiegach o stanowisko centrum imperium. Oznacza to, że MWF chce przejąć większą kontrolę nad realną gospodarką tego regionu. Jak widać, zarządy w krajach UE i samo UE kontroluje MWF szczegółowo, co skakanie z gałęzi na gałąź w rytmie żądań B&M. Fundacji i podobnych tych zarządów najlepiej świadczy.

  Namiętność, z jaką Rosja realizuje zadania „pandemii”, świadczy o tym, że jest także całkowicie zintegrowana w strukturę globalnego imperium i jej samodzielność, którą tak wielu podziwia, jest być może dość iluzoryczna i nie należy jej przeceniać, a cóż dopiero przeceniać rozpadające się „mocarstwo” USA. Jak już pisaliśmy, starzy indianie mieli taką zasadę:

  „Jeśli zauważysz, że ujeżdżasz padłego konia, zsiądź z niego.”

  No cóż, zarządcy w Polsce może i zauważyli, ale okupant trzyma ich mocna za jaja i ani pisną, żeby nie zostać okstrowanym. Tzw. „prezydent” w RP najlepiej to demonstruje:

  aportując.

 4. Mietas said

  Bzdury!!!,notowania na dzisiaj łupków, wynoszą ok 11 dol za baryłke WTI, a ropa URALS ponad 23 dol za baryłke, i jest to efekt przegranej jankesa i Saudów, oczywiście z Rosją, jak się szacuje, przy średniej cenie ok 30 dol za baryłkę, w budżecie Arabów może w tym roku być deficyt w wysokości nawet 50 mld dol, przy rezerwach ok 500 mld dol, porównując Rosje, to w budżecie Rosji deficyt łącznie z pandemią, według ministra finansów, wyniesie góra bilion rubli, czyli ok 15 mld dol, ale ten deficyt i tak spokojnie sfinansuje Bank Centralny, Jak tak dalej pójdzie, do końca roku zbankrutuje większość firm wydobywająca łupki, i to zarówno naftowe, jak i gazowe, po ostatnim blamażu Saudów w Chinach, Amerykanie dla osłody porażki wpuścili Arabską ropę na swój rynek, czego efekty właśnie obserwujemy.
  Od siebie dodam, że era łupków w Ameryce właśnie się kończy, chyba że wynajdą jeszcze wydajniejsze technologie, Ale konkurencja nie śpi, Już w przyszłym roku Gazprom rusza z wydobyciem ropy z rosyjskich łupków, szacowane zasoby, to biliony ton, Rosjanie mają już technologie które dają zysk, już przy kilkunastu dolarach za baryłkę, przypomnę, u amerykanów, to ok 50 dol, przy tym rosyjskie złoża są bardzo płytko.

 5. revers said

  Niemiecka gazeta ale pod zaraadem koszernych i ciaj Bild oskarza bezceremonialnie chiny o pandemie koronowirusem

  https://nczas.com/2020/04/20/bezprecedensowy-atak-na-chiny-niemiecka-gazeta-oskarza-przywodce-komunistycznego-rezimu-o-klamstwa-i-zarazenie-swiata/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

  wyliczajac po 1750 euro na mieszkanca brd gmbh odszkodowan za uszczerbek na zdrowiu i spadek PKB o 5%.

  no pieknie to ile wyliczyly sobie nase icki odszkodowan za virusa?

  Gdy w tym samym czasie rosjanie oskarzja stany o 75 ofiar badan i prob z bronia biologiczna w Gruzji.

  https://www.themoscowtimes.com/2018/10/05/moscow-accuses-us-73-deaths-biolab-near-southern-russia-a63094

  wojna trwa o rope i biologiczne przetrwanie z walkaa z koronowirusem, ptasiaa grypaa i afrykanskiego pomoru.

 6. Mietas said

  Revers, tylko jak się Chiny wk-rwią, i wycofają papiery dłużne z USA, to u jankesa będzie pozamiatane, bo oni też chcą Chiny oskubać, za tego wirusa, tylko mogą nie zdążyć, bo Chiny to co cwana bestia, i tak łatwo się nie da, tym bardziej, że grają z Rosją w jednej drużynie.

 7. Mietas said

  Trump kłamca?
  Prawdziwa odpowiedź tutaj powinna być jasna: jeśli potężni szerzą kłamstwa zagrażające życiu, nie dawaj im swobodnie ogromnej platformy do docierania do większej liczby ludzi za pomocą tych kłamstw. Oferując Trumpowi czas antenowy na żywo podczas swoich spotkań informacyjnych na temat koronawirusa i kampanii (i wzruszając ramionami), media powtarzają te same błędy wyborcze w 2016 r. – z jeszcze bardziej szkodliwymi konsekwencjami.
  https://www.newsweek.com/trump-using-his-briefings-spread-lies-steal-airtime-media-should-not-let-him-opinion-1498931

 8. Mietas said

  No to mamy DNO!!
  Łupki kosztują 2,7 dol, za baryłkę!!
  Futures & IndexesLastChange% Change

  WTI Crude 2.730-15.540-85.06%

  Brent Crude 26.36-1.72-6.13%

  Mars US 19.67-1.10-5.30%

  Opec Basket 17.73+0.22+1.26%(4 days Delay)

  Canadian Crude Index 12.43-1.62-11.53%

  DME Oman 24.68+1.26+5.38%(2 days Delay)

  Urals 23.05-0.25-1.07%(3 days Delay)

  Mexican Basket14.17-0.06-0.42%(4 days Delay)

  Indian Basket19.53+0.21+1.09%(4 days Delay)

  Western Canadian Select4.230-1.560-35.06%(2 days Delay)

  Dubai26.77+0.90+3.47%(4 days Delay)

  Brent Weighted Average27.93-2.78-9.05%(4 days Delay)

 9. JARNO said

  re.3: plausi said>>”Przyznamy się szczerze,
  że w tej fazie roszady aktorów globalnego imperium”
  .
  nie podzielam tego poglądu>bo -nie aktorzy – ale REŻYSERZY globalnego imperium>DEEP JEWISH STATE>US-IZRAEL-UN-NATO-WB-IMF-BIS-WTO-WHO-WIPO
  nie są idiotami i już działania są w toku:

  1szym krokiem nowej układanki to tzw. ‚virtualne’ spotkanie państw G20 o ‚COVIED-19″ >G20 Leaders Statement Extraordinary G20 Leaders’ Summit Statement on COVID-19
  .https://g20.org/en/media/Documents/G20_Extraordinary%20G20%20Leaders%E2%80%99%20Summit_Statement_EN%20(3).pdf
  i
  2. żeby było śmieszniej>na ‚pandemią’ pracowaly od 2015>
  Coalition for Epidemic Preparedness Innovations …https://cepi.net/ >>>https://en.wikipedia.org/wiki/Coalition_for_Epidemic_Preparedness_Innovations
  ALE
  3. istnieje taki geszeft jak
  GPMB>>Global Preparedness Monitoring Board
  https://apps.who.int/gpmb/index.html >
  .
  4. 2gi KROK> zbrodniarz wojenny henry kissinger>czystej wody DEEP JEWISH STATE (vide powyżej) MÓZG – oczywiście wykorzystując Covied-19 pandemia, na łamach The Wall Street Journal – do wcześniejszych z 2014 swoich ‚przemyśleń”>>dodał 03.04.2020>ca —1 tydzień po G20 ‚wirtualnym’ orędziu o pandemii>>
  .https://www.wsj.com/articles/the-coronavirus-pandemic-will-forever-alter-the-world-order-11585953005 i oczywiście chwali Trumpa za walkę z corona w USA – ALE wytycza ‚nowy projekt’>w skrócie: trzeba BB wiele zmienić, żeby nic nie zmienić
  to jest to co on kiedyś–po wyborze Trumpa na prezydenta w 2016a przed objęciem przez niego urządu POTUS–powiedział:THIS WORLD MUST BE SORT OUT FROM SQUERE ONE=trzeba ten świat na nowo poukładać.
  i to się dzieje
  bo>The Trilateral Commission: Using Crisis As An Opportunity To Reform>.https://www.zerohedge.com/geopolitical/trilateral-commission-using-crisis-opportunity-reform i tam trzeba iść po linku dalej.
  .
  Stąd lokalsi>zarówno zjednoczone prawiczki realizujące testament Lecha Kaczyńskiego pod wodzą Jarkacza >dudabus+morawiecki junior
  jak i ‚totalna opozycja’ są ‚pewni’ że się NIC NIE ZMIENI-na świecie-i lokalnie.
  Ale trzeba jeszcze uzupełnić>
  US zaczęły akcję tzw. ‚bashing China’ – US Blame Game Twist: Suing China for COVID-19 Outbreaks
  .https://stephenlendman.org/2020/04/us-blame-game-twist-suing-china-for-covid-19-outbreaks/ i stosowny ‚bill’ jest już w US Congress
  czy
  COVID-19: A Diabolical US Anti-China Plot?
  .https://stephenlendman.org/2020/04/covid-19-a-diabolical-us-anti-china-plot/
  a
  Soros wskazał najważniejszego winnego>Komunistyczną Partię Chin>KPCh i jej przewodniczącego Xi.
  a Lech Wałęsa ‚wybiera’ się wyzwalać Hong Kong i Uygurów vide The Washington Post>https://www.washingtonpost.com/opinions/2019/11/25/he-helped-end-soviet-empire-now-lech-walesa-wants-help-hong-kong/ co oczywiście upewnia ‚lokalsów’=zjednoczonych prawiczków + totalną opozycję, że są na ‚kursie i ścieżce’ i nie muszą sobie głowy zawracać problemami bo DEEP JEWISH STATE czuwa aby ekonomia FIRE>Finance-Insurence-Real Estate miała się dobrze i Modern Monetary Theory (MMT) idzie na całego>i do długu ‚globalnego’>ca 2 KWADRYLIONY USD (10 do 24tej) dojdzie jeszcze trochę ALE KTO TO BĘDZIE PŁACIŁ??? a ponieważ jesteśmy w neoliberaliźmi-globalizacji-washington consense to jasne, Pan,Pani, ja, moje dzieci, etc.
  i dlatego dzisiaj dudabus tak dzielnie podpisuje tzw. Polska+ co na język praktyczny, socjalny, dla szarego robaczka oznacza tzw. dochód gwarantowany-BEZ PRACY!! co jest od zawsze postulatem Soros’a !!!czyli DEEP JEWISH STATE tak jak
  — ‚głosowanie korespondencyjne’ w ‚oczyszczalni ścieków=Polin’
  — czy ‚walka z przemocą w rodzinie’ ><czyli 'donieś na sąsiada, męża' i eksmisja męża oczywiście, bo żony są pod ochroną
  — czy 'walka z depresją' (zamiast walczyć z przyczynami depresji)
  .
  Oczywiście Chinole+Ruskie ale również tzw. 'populiści-dysydenci-faszyści-komuniści' internet of things czy e-sport=gaming)
  .
  Aha, jeszcze jedno> JP MORGAN przewiduje, że druga fala ‚corona virusa’ będzie na jesień 2020 (wtedy wybory prezydenckie w USA a poza tym na północnej półkuli-jesień czyli okres zachorowań na grypę, oops, na COVIED-19.
  Ukłony i byłbym wdzięczny za Pański komentarz.

 10. Siekiera_Motyka said

  Wojna

  https://www.zerohedge.com/markets/historic-oil-crash-sends-canadian-oil-prices-negative

 11. Peryskop said

  Ceny WTI futures spadły wczoraj do wartości ujemnych.

  To znaczy kontrahenci, którzy zamówili na ten dzień ropę, pozbywali się jej ze stratą – nawet ponad $30 za baryłkę.

  https://www.presstv.com/Detail/2020/04/20/623496/US-oil-prices-crash-to-negative-territory–

  Zatem 20.04.2020 może przejść do historii jako feralny dla Usrahella dzień, w którym upadł petrodollar !

 12. sanning said

  „Amerykański przemysł naftowy stoi w obliczu zagłady.

  Pandemia koronawirusa spowodowała, że popyt na ropę spadł tak szybko,
  że na świecie zabrakło miejsca na przechowywanie beczek.
  Jednocześnie Rosja i Arabia Saudyjska zalały świat nadmierną podażą.

  Ten podwójny czarny problem spowodował, że ceny ropy spadły do poziomów,
  które uniemożliwiają amerykańskim koncernom łupkowym naftowym zarabianie pieniędzy.

  Ropa naftowa w USA z dostawą w maju stała się ujemna – coś, co nigdy się nie zdarzyło,
  odkąd kontrakty terminowe na ropę naftową NYMEX rozpoczęły handel w 1983 roku.
  To był z pewnością najgorszy dzień na rynku ropy naftowej.”
  Sa zalatwieni.

 13. Maverick said

  Dzisiaj był odbiór majowych dostaw ropy naftowej cena baryłki w pewnym momecie poleciała na negatywny teren czyli minus 40 dolarów za baryłkę tzn. sprzedający placili tyle abyś ty tylko wziął ich ropę. jednak z powodu zamarcia ekonomi nie było chętnych. Więc w chwili zamknięcia się giełdy już minus 29 dolarów nie tylko dostałeś eopę ale i 29 dolarów. Jest to oznaka deflacji, i tylko giełgy nie zareagowały bo to jest kasyno napędzane drukowanym z niczego pieniądzem. Czyli kolejny atak na amerykański przemysł wydobywczy bo opłacalność wydobycia jest na poziomie 50 dolarów. Będą zwolniemia i wiele firm zbankrutuje. A Sadyjczycy zalałi już wcześniej rafinerie tanią ropą. Neocony zaczynają pomrukywać że Sadyjczycy znaleźli sobie nowego protektora Chiny i być może to jest koniec petrodolara.

 14. Re: 12 Maverick
  zydowskie federal reserve drukuje puste „dulary” od 1972 roku praktycznie bez opamietania i bez opamietania (wlacznie z militarnym) zasmiecil caly swiat zarazajac „zielonym” fetyszem…
  z ciekawym napisem: „In God we trust”…
  A co bedzie bardzo ciekawe? Jak zydowskie dolary beda wracac spowrotem statkami do USA (zreszta juz wracaja) w wersji 1200 dolcy „zasilku” dla amerykanskiego podatnika i po 500 dolcy na czlonka rodziny…
  No to sie naciesza tymi „papierkami” stojac w niekonczacej sie kolejce po „paczki zywnosciowe” i pustoszejacych „marketow”, a tania ropa beda sobie Amerykanie ogrodki warzywne podlewac uczac sie przy tym, jak zrobic mlotek i gwozdzie z napisem made in USA…

  Oto caly obraz „panstwa powaznego” i „demokratycznego” pod „sufit” zadluzonego u lichwiarzy, ktorzy jak zawsze pozostawia po sobie „plesn i zgnilizne”… w medialnej wersji: „American dreams”…
  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. bryś said

  Marynarz – w większości płacimy kupując paliwo na stacji haracz państwu. Na to mamy wpływ i tym się możemy zająć. Ropa spadła ze 100 na 20 a na stacjach z 5 pln na 4.50. To obrazuje kto nas głównie kasuje.

  Ktoś pamięta jeszcze lpg po 40 groszy? Chociaż minimalna była wtedy około 500.

 16. Ale dlaczego? said

  AD. Mietas
  No i dobrze.
  Niech jankesi dostaną po dupie. Łupki od początku były dotowane. Na dodatek przez nie Trump zmusił pisiorów do kupowania łupkowego droższego jankeskiego gazu.
  A sama technologia wydobycia z łupków to katastrofa ekologiczna i katastrofa dla wywłaszczanej ludności.
  Ciekawe, czy Rosjanie też będą w podobny sposób rujnować swój kraj.

 17. sanning said

  1. Wydobycie gazu łupkowego powoduje katastrofe ekologiczną.

  Amerykański urzędnik z EPA na filmie mówi że nie ma takiego wiercenia, które miałoby zerowy wpływ na środowisko,
  to jest oczywiste, gdy się setki ton chemikaliów wpuszcza w glebę, potem wszystko z czasem wyjdzie na wierzch,
  a część jest od razu bo wypompowują i nie ma technologii żeby to w pełni oczyścić.
  Tu chodzi o toksyczne chemikalia. W Europie na szczescie technologia wydobycia gazu łupkowego jest zakazana prawnie.

  2. Shale gas risk or opportunity?

  .https://www.youtube.com/watch?v=Ag9GUogWEa0

 18. plausi said

  Pani/-e JARNO

  ad 9, JARNO

  „1szym krokiem nowej układanki …”

  My nie potrafimy w obecnej sytuacji zadeklarować zbyt precyzyjnie, jaki może być dalszy rozwój i jakie są szczegóły realizowanego projektu, zresztą sam projekt będzie w razie potrzeby modyfikowany. Ma Pan/-i rację jeśli chodzi o oficerów, a może tylko pod-oficerów, operacji: Kissingera i Sorosa, że wykonują dość ważne czynności, ale to nie jest sztab operacji, naszym zadaniem. Jaki to miałoby sens, gdyby sztab operacji opublikował, kto do niego należy ? Nie przywiązujemy zbyt wielkiego znaczenia dla błahostek, ale istotę jest wcale niełatwo wyfiltrować.

  Pan/-i używa terminu JEWISH DEEP STATE, w gruncie zarówno jewish jak i state jest tu być może niezbyt istotne. Wcale nie uważamy, że MWF musi być zaraz jewish, rola żydostwa bierze się stąd, że żadna inna społeczność nie dysponuje tak zbrodniczą ideologia jak żydostwo, żadna grupa społeczna nie dysponuje tak rozgałęzioną międzynarodową siecią przestępczą jak synagoga i jej diaspora. Ta zbrodnicza sieć dysponuje w końcu doświadczeniem wielu tysięcy lat, przynajmniej 2,5, i sprawdzonymi metodami, jedynie mała próbka:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/#Toledo

  a co najważniejsze, nieokiełzaną nienawiścią do ludzi, to są alliens, wyalienowani ze społeczeństw ludzkich, to skutek indoktrynacji kohemów.

  Któż może się lepiej nadawać, do roli nadzorcy narodów ? Polacy, Amerykanie, Niemcy, Chińczycy .. ? Likwidacja żydowskiego pogłowia w latach czterdziestych wskazuje na to, że aż tak ważni i niezbędni to nie są, ale są przydatni.

  STATE, struktury globalnego zarządzania wcale nie tworzą żadnego państwa, panujący nie potrzebują takiej struktury; państwa, ich administracje, jak operacja „Pandemia” pokazuje, to są posługacze tej struktury władzy. My używamy terminu MWF, gdyż jest to termin niejako oficjalny, wypłynął przy okazji operacji „kryzys 2008”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  Zna Pan/-i przecie ten cytat z d’Izraelego o tym, że tych, którzy działają poza sceną, to wcale nie znamy. My bierzemy to poważnie, d’Izraeli był sam takim aktorem na scenie jak wymieni przez Pana/-nią.

  Wracając jednak do realizowanej koncepcji, na marginesie n.p. „Event 201”, ta symulacja była naszym zdaniem jedną z wielu, które przygotowały operację „Pandemia”, ale gdzie i kiedy się odbyły, jakie były ich wyniki ? Tego nie wiemy, jedynie „Event 201” został opublikowany, ale czy był tym najważniejszym. To jedynie jeden z tych znaków.

  Modelowanie komputerowe procesów społecznych datuje się wg naszej wiedzy na lata 60-te-70-te, pół wieku minęło i są niezliczone thing tanks, które się tym zajmują.

  Naszym zdaniem dwa podstawowe cele można rozpoznać:

  1. stworzenie globalnego systemu niewolnictwa, pozbawienie znaczenia gospodarczego ludności, co się dziś dokonuje w ramach operacji „Pandemia”, oznacza pozbawienia jej znaczenia jako ludzi. Niewolnik, to ktoś, kto nie jest w stanie tworzyć związków społecznych, co w „pandemii” osiągnięto jednym zakazem, dlatego opisywane przez nas zjawisko atomizacji osobników ludzkich, jakie ma miejsce, czyni z nas niewolników, każdego z nas.

  2. likwidacja ludzkiego pogłowia, nadmiaru niewolników, w końcu dla elity władzy jest rzeczą nieco niezręczną, że na ziemi nie ma praktyczne zdrowych miejsc dla nich i nic się nie zmieni, jak długo te miliardy ludzkie będą tę ziemię zaświniać. Eksperyment „pandemia” dowiódł, że zdławienie aktywności gospodarczej dość szybko regeneruje naturę. To nie pozostało niezauważone.

  W sumie musimy się spodziewać w następstwie zorganizowanej operacji eutanazji, w formie zdrowotnej (za pomocą produktów farmaceutycznych, „szczepionki”, „lekarstwa”) lub klasycznej, jak to dziś odbywa się na BW. Ta właściwa pandemia, to chyba dopiero nastąpi. Zresztą bieżąca „pandemia” jest przedstawiana pajacom z administracji państw (STATEs) jako operacja wieloletnia, tak paplają.

  To jest nasza interpretacja zjawisk, Pan/-i może mieć naturalnie inną i wcale nie znaczy, że nie jest słuszna, trudno jest na dziś o dokładną analizę, wiemy albo widzimy za mało.

 19. JARNO said

  re.18>SzPanie Plausi,
  ja od czasu kiedy Kissinger w 2016 (po wyborze Trumpa na prezydenta USA) powiedział>
  The world must be sort out from square one
  co na nasze:trzeba ten świat na nowo poukładać
  .
  i ja od tego czasu obserwuję ten świat z pozycji Nietzsche’go>The higher we soar the smaller we appear to those who cannot fly.” >wyżej się wznosisz, więcej widzisz, mnie cię widać (moje)
  !
  to co w swoim poście jaki Pan komentuję uzasadniałem.
  Ma Pan ABS rację w tym co Pan pisze
  ale nie podzielam Pańskiego poglądu, że ‚nie wiemy’. Chodzi po prostu aby BB wiele zmienić, żeby nic się nie zmieniło (jak Książe w Lamparcie Tommaso di Lampedusa ‚o rewolucjl’ a wg ‚dzisiejszych’ zasad>EMMANUEAL ‚DANCER’ RAHM>>(‚robił’ u Clintona, Obamy, mayor Chicago.https://en.wikipedia.org/wiki/Rahm_Emanuel
  > ‘Never allow a crisis to go to waste’>NIGDY nie pozwól aby się kryzys zmarnował.

  Wiemy aż nadto i dzisiaj każdy dzień przynosi nowe dowody ‚w sprawie’. Świat ‚poukładany’ przez Deep Jewish State post1944 >znalazł się w tak dramatycznej sytuacji ekonomicznej-cywilizacyjnej>ZNACZNIE GORSZEJ niż w 2008 a ten był ZNACZNIE GORSZY niż 1929!!! >suma długu globalnego>tego co jest oczywiście w bankach> wynosi 2 KWADRYLIONY USD (10 do 24tej)>>>https://www.zerohedge.com/markets/world-cannot-be-saved-von-greyerz-warns-global-financial-system-broken-bankrupt
  -dług jest w BANKACH i nosi znamiona tzw. junk assets> czyli ŚMIECI a tego banki ‚nie lubią’ i stąd cała akcja jaką amerykański FED czy BoJapan czy ECB czy BoEngland>>potrzebują ‚kasy’ na uratowanie zarówno płynności (to dla handlujących na giełdach) i akcji kredytowej (bo przecież kredyt jest źródłem ‚wszelkiego dobra’czyli KONSUMPCJI-INWESTYCJI i NIERÓWNOŚCI, POVERTY, etc no bo ‚neoliberalizm-globalizm-washington consens’ etc
  .
  i w całej tej biedzie jest grupa > tzw. „one percenters” czyli skrótowo: 1 % populacji zawłaszcza 99% bogactwa (wealth) podczas gdy 99% populacji ‚zawłaszcza’ 1% ‚wealth’ POVERTY-INEQUALITY,
  że trzeba było znależć ‚pretekst’ do zmian. Historycznie, każda ‚zaraza’ przynosiła korzyści ‚bogatym’>>
  The Black Death, social distancing and summer holidays
  .https://www.sott.net/article/431552-The-Black-Death-social-distancing-and-summer-holidays
  .
  Kiedyś takim pretekstem ‚do zmian’ była wojna (która ZAWSZE przynosiła benefity jednej stronie>BANKOM) -a dzisiaj jest ‚corona-virus’ zaraza.
  A rozwiązania muszą być ‚totalitarne w skali globalnej’
  WHO Expert: Lock-Downs Won’t Stop This Virus
  solution is complete global totalitarianism
  .https://www.zerohedge.com/geopolitical/who-expert-lock-downs-wont-stop-virus
  .
  Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie ‚kroki’ jakimi jest obwarowana ‚walka z corona-virusem’ we WSZYSTKICH krajach są IDENTYCZNE i bez sensu jest zarzucaniu Szumowskiemu to czy owo>od kiedy G20 czy ONZ ‚uznały’ corona-wirus za ‚pandemię’ godną uwagi ”zaczęlo się’ a dzieje się tak bo od 2015 – działa ‚oprzyrządowanie’ w postaci:
  1. Coalition for Epidemic Preparedness Innovations …
  >>https://cepi.net/ >>
  >https://en.wikipedia.org/wiki/Coalition_for_Epidemic_Preparedness_Innovations
  czy
  2. Global Preparedness Monitoring Board
  .https://apps.who.int/gpmb/index.html
  i to są wszystko narzędzia NEOLIBERALNE-GLOBALISTYCZNE!!! LEWACKIE!!
  Proszę zwrócić uwagę na reakcję tzw. paleokonserwatystów jak Trump w USA (żeby Ameryka jak najszybciej Ameryka wróciła do pracy) czy Kurz w Austrii czy Szwecja
  podczas gdy lewactwo-w USA ‚demokraci’ a u nas ‚totalna opozycja’>>jak najdłużej ‚kwarantanna’-social distancing-
  a lokalnie>PIS ‚łyka’ narrację lewacką (zadłużanie państwa, petryfikację stanu postindustrialnego RPjakiśtamnumer>nie mamy przemysłu jak Amerykanie), łyka agendę ‚klimatyczną’ vs Greta Thunborg, LGBT+transgender, ustawa o ‚przemocy w rodzinie’ czy ‚walka z depresją’ czy Vote-By-Mail Is „The Most Massive Fraud Scheme In American History>
  >https://www.zerohedge.com/political/top-elections-lawyer-vote-mail-most-massive-fraud-scheme-american-history
  >to WSZYSTKO LEWACKIE ‚patenty”
  co pozwala ‚totalnej opozycji’ ….dbać ‚o prawa czlowieka’, etc.
  Proszę zwrócić uwagę na jedną kwestię>tzw. ‚oprzyrządowanie’ tzn. prawo międzynarodowe (a do tej kategorii zaliczam ustawodawstwo USA) jak i ‚executive orders’ POTUS’a, traktaty, konwencje.
  ‚Dzisiaj’ Kissinger ‚dał’ znak swoim op-ed w The Wall Street Journal
  >https://www.wsj.com/articles/the-coronavirus-pandemic-will-forever-alter-the-world-order-11585953005
  czy Bill Gates>
  Bill Gates Continues To Push ‚Immunity Passports’ And Tech-Enabled Surveillance State To Combat COVID
  https://www.zerohedge.com/health/bill-gates-continues-push-immunity-passports-and-tech-enabled-surveillance-state-combat >>tu opisuje jak ‚ten świat’ ma wyglądaćidentycznie jak Kissinger w WSJournal>
  >https://www.wsj.com/articles/the-coronavirus-pandemic-will-forever-alter-the-world-order-11585953005
  .
  ale KTOŚ musi ‚zapłacić’ za STRATY jakie zostały spowodowane ‚corona-virusem’ i znalazł go kto>SOROS ‚wskazujący’ na Komunistyczną Partię Chin upostaciowanej przez przewodniczącego XI>>>PROJECT SYNDICATE> The Chinese Health Organization?
  .https://www.zerohedge.com/geopolitical/chinese-health-organization
  i
  Amerykanie ‚wymyślili’ Bill>pozwalający skarżyć Chiny- oczywiście przed amerykańskim sądem – za WSZELKIE straty jakie ‚pozywający’ wymyśli, że poniesione z powodu ‚corona-virusem’ i.e. lockdown, etc
  i
  PROJECT SYNDICATE>Dealing with China After COVID-19 Chris Patten Apr 21, 2020
  .https://www.project-syndicate.org/commentary/western-relations-with-china-after-covid19-by-chris-patten-2020-04 >>to jest ‚lewactwo’ od Sorosa=Michnika a Patten to koleś Kwacha w Yalta European Strategy >https://yes-ukraine.org/en/about/yes-board czy .https://yes-ukraine.org/en/about/circle-of-friends (a Burisma nie wspomnę)
  . i był ostatnim gubernatorem Hongkongu, który Wałęsa chce wyzwalać ‚od komuny’ tak jak Ujgórów w Chinach>>https://www.washingtonpost.com/opinions/2019/11/25/he-helped-end-soviet-empire-now-lech-walesa-wants-help-hong-kong/
  i
  w jednym Pan ma rację>NIE WIEMY
  ale dlatego
  bo jednak są Chiny i Rosja a nie sądzę, aby się ‚dały’>>a UN jest ‚stroną w postępowaniu’ bo jest częścią JEWISH DEEP STATE
  jak również kwestia podstawowa>
  czy Trump zostanie ‚odstrzelony’ – tzn. nie zostanie wybrany na 2gą kadencję
  a w USA ‚lewactwo’ tzn, US democrats tak jak ‚totalna opozycja’ w ‚oczyszczalni-ścieków=Polin’ czy cała EU>organizacja zbrodnicza założona przez Deep Jewish State>poza dyskusją. O ile działania FED w USA pozostają pod kontrolą ‚lawmakers’>US SENAT-CONGRES
  to ECB>>poza wszelką kontrolą i stąd np.
  i EU nie może ‚dogadać się’ jak walczyć z ‚corona-virusem’ (chodzi o kasę, oczywiście)>
  European Summit Flops: No Agreement Reached, Four „Frugal” EU Countries Oppose Grants (!!!)
  .https://www.zerohedge.com/economics/all-eyes-turn-biggest-make-or-break-event-day
  to Soros – czujnie z Nowego Jorku donosi -ma odpowiedź>
  The EU Should Issue Perpetual Bonds
  €1 trillion European Recovery Fund.>
  https://www.project-syndicate.org/commentary/finance-european-union-recovery-with-perpetual-bonds-by-george-soros-2020-04
  i widzi Pan kogoś między Bugiem a Odrą, kto by sprostał wyzwaniom dnia dzisiejszego- za wyjątkiem naszej specialite de le maison>WALKA Z KOMUNIZMEM?
  Ale jak tak obserwuję ‚świat’ z góry, a ostatnio mi doniósł kumpel z niemieckojęzycznego obszaru ale nie podwładny ‚mutti merkel” zaczyna się dziać coś ‚dziwnego’, coś co opisał Voltaire dawno, dawno temu>
  KIEDY ZBYT PODRAŻNIĆ LUD, KRUSZĄ SIĘ OKOWY
  ale Deep Jewish State zrobi i ROBI wszystko, żeby okowy zachować, ale ‚puchowe’ albo ‚jedwabne’>>co się dzieje, wg mnie
  UKŁONY

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: