Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ponad milion rolników dostało propagandowy list od prezydenta. Skandal podczas zarazy!

Posted by Marucha w dniu 2020-04-22 (Środa)

Pretekstem do wysłania listów było przesłanie Kodeksu Etyki Żywnościowej, czyli uczciwych zasad w biznesie. W praktyce rolnicy dostali laurkę dla prezydenta Andrzeja Dudy.

„Konsekwentnie popieram działania sprzyjające rolnikom i służące polskiej wsi” – napisał kandydat na prezydenta, który ma ubiegać się o urząd za niecały miesiąc. – To typowa prywata, fikcyjne zainteresowanie rolnikami. Obłuda – komentują rolnicy.

Władza śle listy

Lity były dwa. Jeden od ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, drugi od prezydenta Andrzeja Dudy. „Andrzej Duda zapewniał, m.in. że “Konsekwentnie popiera działania sprzyjające rolnikom i służące polskiej wsi”. Minister Jan Krzysztof Ardanowski chwalił prezydenta: “kontynuując myśl polityczną i społeczną śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w swoich działaniach szczególną troską otacza wieś i rolnictwo”. – czytamy na OKO.press.

Ulotka wyborcza

Jest już zawiadomienie o nielegalnym postępowaniu ministra rolnictwa. Według opozycji wysłanie tego listu to finansowanie kampanii wyborczej ze środków publicznych i z wykorzystaniem mienia publicznego. Bo listy zostały wysłane do każdego z KRUS. Listy propagandowe trafiły do miliona 300 tysięcy rolników.

„Indywidualny przekaz urzędującego prezydenta, a zarazem kandydata w trakcie kampanii kierowany do ubezpieczonych w KRUS to ulotka wyborcza, która tylko udaje informację o zasadach płatności składek” – mówi OKO.press konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski.

Jak jest?

Z powodu koronawirusa wielu rolników traci majątki życia, wstrzymane są wypłaty za zeszłoroczną suszę, minister rolnictwa proponuje kolejne kredyty, a rząd traci pieniądze i siły przerobowe na wysyłanie listów. Narażając tym samym listonoszy. Ogrodnicy plajtują, a w supermarketach budowlanych 90 procent kwiatów pochodzi spoza Polski. Zrobiono takie zamieszanie z zamykaniem bazarów, że rolnicy nie mają gdzie sprzedawać swoich produktów.

Zamykają się rynki eksportu. Ceny mięsa w skupie są rekordowo niskie. Są nadwyżki na rynku. Rolnicy zastanawiają się czy utylizować kurczaki i wylewać mleko do rowu. Jakie rozwiązania zaproponował prezydent? Kiedy rolnicy z AGROunii przyjechali do Warszawy i protestowali przed Pałacem Prezydenckim prezydent był na nartach. Pokazał wtedy, jak traktuje rolników.

„Andrzej Duda kolejny raz kłamie i oszukuje. Pluje rolnikom w twarz. Jego kadencja charakteryzuje się tym, że nigdy nam nie pomagał i nas nie wspierał, a teraz robi sobie kampanię wyborczą podczas zarazy.” – mówi Michał Kołodziejczak lider AGROunii.

https://agrolajt.pl/

Komentarzy 13 do “Ponad milion rolników dostało propagandowy list od prezydenta. Skandal podczas zarazy!”

 1. bryś said

  Bustowski każe na Kołodziejczaka uważać. 1 000 000 rolników w Polsce?

 2. Lily. said

  KIELBASA przedwyborcza.
  A co sie robilo,do do tego czasu?.
  Obiecanki,cacanki,a (…) radosc.
  „Ciemny Narod wszystko kupi”,niejaki Jacek K.

 3. Yagiel said

  Kiedyś moja babcia mawiała jakoś tak: krowa tam nogą stanie, gdzie ona jej zgrubnie – to chyba podstawa mentalności chłopskiej. I PSLu.
  A chłopi polscy, katoliccy – przetrwają PADł? wydoją ?

 4. Mietas said

  Ludzie już zapomnieli o milionie samochodów, o elektrowni atomowej, czas przyszedł ogłupić chłopów.
  Ja nie rozumie, pisiory to takie prymitywy, a ludzie jedzą im z ręki.
  Przecież to ignoranci, oni na niczym się nie znają, kłamstwa mają opanowane do perfekcji.
  Póki kasa płynęła z Uni, uprawiali totalne rozdawnictwo, tak jakby ten raj miał trwać wiecznie, teraz kiedy mamy kryzys, kraj jest bez grosza, zaciągają kredyty jeden za drugim, byle do wyborów, i nie ma znaczenia, ile te ich kolejne obietnice bez pokrycia będą kosztować, a już pożyczyli ok 300 mld zł, teraz kiedy wybory się przeciągają, chcą pożyczyć kolejne 100 mld zł, tylko nic nie wspominają, że po wyborach budżet będzie pusty, według szacunków na koniec roku może być brak, ponad 100 mld zł.
  Tylko że wtedy będzie już po wyborach, i PiS wyrobi wszystkim miłość do ojczyzny.

 5. Leo said

  Zaraz! A czego wy tu …? Rząd z premierem-rzydofskim-bankierem i ktoś ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia? Nie zdziwiłbym się gdyby częścią hucpy koronawirusowej było „scalenie” ziem w rękach tych, co trzeba. A do tego należy zbankrutować setki tysięcy gospodarzy, nie?

 6. revers said

  Przeciz sam Duda i s-ka, lacznie z onz byl wsrood tych co zaplanowali biblijny glodomor, teraz raptem wszysczostrzegaja jak by do onz nie nalezlao who, lub odpowiednia komorka zdrowia przy onz nie wspolpracowala z who …

  https://nczas.com/2020/04/22/efekty-pandemii-koronawirusa-onz-ostrzega-grozi-nam-glod-biblijnych-rozmiarow/

  Glod biblijnych rozmiarow jak w linku wyzej …

 7. Yagiel said

  ad Mietas i Leo – piszecie właściwie to samo: że chłopi polscy idą na rzeź, nie zdając sobie z tego sprawy?
  Wygląda na to, Mietas, że chłopom nieważne słowa – ważne pieniądze. Tylko na co pieniądze, na upodobnienie się do miastowych? Taki AWANS ? Jakie to są pieniądze w porównaniu z big-fermiarzami z Danii czy innego Zachodu ! Jeśli chłopi dadzą się zepchnąć ze swej ziemi – koniec Polski. (nie mówię o PO-PiS/PADł „Polsce”) Bez wody – w gnojowicy.
  Właśnie zablokowany ruch po Polsce po Globie – gdzie rolnicy chcą pójść z torbami – do Wielkiego Miasta ? Żeby być bydłem smartfonowym, jak te 2 mln zbędnych w W-wie ? To powtórka z „rozrywki” typu Łódź a’ „Ziemia obiecana”.

  Dlaczego, jak pisze Leo, Żydzi chcą w Polsce pustyni ? Przecież sami mówią, że spodobało im się tu kiedyś, bo tyle Puszczy, rzek, lasów…! W Polsce pustynia – i żremy/żrą amerykańskie czy brazylijskie zmutowane/zmodyfikowane gówno ? I to jeszcze jako niewolnicy w żydowskich PGRach ?

  Coś mi tu do czegoś nie pasuje… Chłopi mogą być bezmaturalni, ale żeby bezmózgowi ? Wiedzą, że Żydzi plemię pustynne i gdzie wejdą, tam robią pustynię, z głupoty czy zazdrości… A księża na kazaniach nie mówią, żeby Ślimakami XXIw. być ? Przecież beż Ślimaków księża/parafie zanikną – a który proboszcz polski chce być eremitą pustynnym? chudzieniaszkiem?
  Głodu to oni pierwsi, proboszczowie, powinni się bać. Jeśli nie gniewu.

  Aha… Leo zaraz napisze mi: czego tu nie… ? Co to – chłop jesteś? W Wielkim Mieście żyjąc…

 8. plausi said

  Wzywamy do głosowanie na Dudę

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/16/nadchodza-psychuszki-i-lagry-beate-bahner/#comment-894616

  czy inne g… z tego PO.PiSu demokracji, jaki mamy do przeszło 30 lat, wzywamy każdego do głosowania, jeżli jego hymn ojczysty można ująć tymi prostymi słowami, tak miłymi dla ucha ludu:

  „Siedziałem za wychodkiem,
  klepałem … i.t.d.”

  i wyraża ten hymn jego dojrzałość nie tylko polityczną ale i gospodarczą.

  A takie były miłe złego początki:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  czyli jak pisał poeta:

  „Chcieliście Polski, to ją macie, …”

  Gdzie indziej piszemy o wspaniaöej perspektywie eutanazji w ramach projektu „Pandemia WHO”,

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/22/co-miesiac-kilkunastu-pacjentow-pilnie-kierowalem-do-szpitala-gdzie-teraz-sa-umieraja-w-domach/#comment-896070

  rolniku, rozważ, że samobójstwo, ku któremu zmierzasz, może być też skuteczną formą tego, jest wiele możliwości eutanazji, cały ich PO.PiS, nie ognoruj wszakże, że także SLD, PSL, SP, i każda inna hołota w rodzaju palikokotek, kukizków, czy nowoczesnych Petru jest gotowa ci przychylić nieba wieczności. I nie wzgardź pochopnie tą możliwością, jaką tzw. rząd i tzw. prezydent ci stworzyli, rolnicy w Indiach masowko rozwiązuje swe kłopoty i troski przez samobójstwo, jakimi zostali uszczęśliwieni, podobnie jak ty, przez ich rządy i prezydentów.

 9. Przecież pan minister i pan prezydent twierdzą, ze wszystko robią dla dobra polskiego rolnika!!Jak coś mówią to mówią!!!
  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/sadownicy-boja-sie-monopolisty-ukrainski-biznesmen-rujnuje-rolnikow-aa-E6SA-1Liy-g7BY.html

 10. Jak protestują to pan minister widzi w nich „pustkę intelektualną”.

  A wygląda na to , że Kołodziejczak jest bardzo „giętki”,nie nadaje się na lidera rolników!
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24614117,ardanowski-o-protestujacych-rolnikach-pustka-intelektualna.html

 11. ojoj said

  Jedni figuranci ubeccy zastępują innych. Kołodziejczaka zastąpi Bustowski i wszystko będzie ok. Ale polski chłopek roztropek będzie robił na ubeckiego potentata. Jakie to smutne.

 12. JARNO said

  re.11>ojoj jakim idiotą jestem-szkoła michalkiewicza się widzi>trzecie pokolenie ubeków vs trzecie pokolenie patriotów.
  sugeruję zapoznanie się z
  Tajna historia świata lat osiemdziesiątych CIA i „Solidarność” +https://abelikain.blogspot.com/2014/01/victory-czyli-zwyciestwo.html
  czy
  CIA i Solidarność https://cia.media.pl/cia_i_solidarnosc
  czy
  w 2018 ukazała się książka>>
  Operacja „QRHELPFUL”, czyli 40 mln dolarów dla „Solidarności” – Wiadomości
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/operacja-qrhelpful-czyli-40-mln-dolarow-dla-solidarnosci/vpej2f4?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  a tu masz ‚ojców założycieli”-pech chce – zjednoczone prawiczki realizujące testament lecha kaczyńskiego>Maciarewicz i Naimski >

  i posądzać ich o cokolwiek związanego z „magdalenką’ czy ‚okrągłym stołem’ to chyba ‚ZDRADA DYPLOMATYCZNA’ albo złamanie przepisów porządkowych Morawiecki jr (premier z żydowskimi korzeniami)

 13. Isreal said

  dostałem również (jako chłop z dziada pradziada, baby pra…..). Ale to nie pierwszy , który dostałem – miałem pocztę od innych pełniących …..
  dudę nieco przebijał upośledzony filipińsko, no ale ten pamiętał młode lata jak buszował w młodzieżówce i to wtedy układali hasełka „Rolnik musi wyżywić naród’ itp, a wiadomo, „jak się Go takim hasłem przyciśnie, to wyżywi i nie piśnie” …

  obrzydliwe za każdym razem , ale wszystkie środki dobre , które prowadzą do celu (???) …………… a celem jest polin, no pełnienie naczelnego szabesgoja

  a lud roboczy wytrzeszcza oczy …..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: