Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

TVP nie krytykuje TVN-u po interwencji Mosbacher

Posted by Marucha w dniu 2020-04-23 (Czwartek)

Od wielkanocnego poniedziałku przez kilkanaście dni niemal codziennie w „Wiadomościach” Telewizji Polskiej ukazywały się niepochlebne materiały o TVN-ie.

Komercyjna stacja należąca do amerykańskiego Discovery przestała być jednak krytykowana niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ową czarodziejką okazała się być ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher, przestrzegająca na Twitterze przed atakowaniem stacji TVN.

Wszystko zaczęło się drugiego dnia świąt, czyli 13 kwietnia. W wielkanocny poniedziałek TVP wyemitowało materiał krytycznie odnoszący się do różnych aspektów działalności TVN-u. Miało to związek z materiałami komercyjnej stacji na temat wydarzeń z 10 kwietnia, gdy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zorganizował własne obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W ich trakcie politycy obozu władzy złożyli kwiaty pod pomnikiem na Placu Piłsudskiego w Warszawie, natomiast sam Kaczyński dodatkowo uczynił to samo na Cmentarzu Powązkowskim.

TVN krytykował więc zachowanie ekipy rządzącej, która wyraźnie lekceważyła wprowadzone przez siebie obostrzenia. Na Placu Piłsudskiego jej przedstawiciele nie mieli rękawiczek i maseczek, z kolei Kaczyński wszedł na cmentarz mimo, że w związku z pandemią koronawirusa jest on zamknięty, jak wszystkie zresztą tego typu obiekty w Polsce.

Publiczna telewizja nie omieszkała przeprowadzić kontrataku. W pierwszym swoim materiale przypomniała o kulisach założenia stacji TVN, sugerując między innymi jej związki z komunistycznymi służbami, przeprowadzanie prowokacji mających kojarzyć Polaków z nazizmem (osławiony reportaż o urodzinach Adolfa Hitlera w śląskim lesie), a także sianie nienawiści do partii rządzącej.

Cały spektakl trwał kilkanaście dni, zaś samo TVN także odniosło się do zarzutów stawianych przez TVP w specjalnym oświadczeniu swoich dziennikarzy.

Sprawa stała się na tyle poważna, że głos zabrała w końcu wspomniana Mosbacher. „Fakty TVN są częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe” – napisała amerykańska ambasador na Twitterze. [No i już, bajzelmama wyjaśniła, że jej pracownice to dziewice – admin]

Politycy Zjednoczonej Prawicy próbowali początkowo przekonać Mosbacher do swoich racji, stąd europoseł Patryk Jaki odpowiadając na jej tweet’a przypomniał o niepochlebnych materiałach TVN-u o amerykańskim prezydencie Donaldzie Trumpie. Mimo to jej wpis z 20 kwietnia znacząco zmienił podejście TVP. Od tego czasu w „Wiadomościach” nie pojawił się już żaden materiał krytyczny dotyczący komercyjnej stacji.

Na podstawie: tvp.pl, twitter.com
http://autonom.pl/

Komentarzy 13 do “TVP nie krytykuje TVN-u po interwencji Mosbacher”

 1. Greg said

  Q…wa…….Q….rwie łba nie urwie !

 2. Kojak said

  Ta kurwa to wsplczesny Nowosllcow ! Polska to kraj kolonialny rzadzony recznie przez zydowskich kryminalistow z Usraela ! Za zydowskich pachollkow z PIS staJe sie to zwyczajnie odrazajae ! Te smiecie z PP[YYYSSS sa bez jakiejkolwik godnosci i honOru !

 3. Ale dlaczego? said

  Jak zwykle pisiory nie zawiedli.
  😀
  Ciekawe czy wyznawcy kaczora są świadomi komu składają wyrazy uwielbienia.
  Co ja mówię, świadomość…

 4. Nina said

  Ktoś grzmi : „A co ona ma do Polski? Ambasador obcego państwa!” , „Wszędzie się wtrąca, to nie jest rola ambasadora”.

  I tak można sobie wyliczać (te oburzenia) do woli i do … śmierci.

  Zrozumcie : nie ma już czegoś takiego jak Polska! A ta pani to ambasador obcego państwa. Coś o takiej nazwie „Polska” już nie istnieje!!!

  Szczegóły w materiale – do spokojnego i poważnego wysłuchania!

 5. Birton said

  Morawer to antypolski Jude:
  https://www.timesofisrael.com/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister/

 6. Longinus said

  Czy jakis naprawde mezczyzna znajdzie sie w Polsce .I
  unicestwi te ;;badziewia ludzkie imitacje.?synagoga szatana rzadzi POLSKA.
  A narod sie boi Czego sie boi ?I kogo sie boi?Czy raczej pozbawiono nas jaj duchowych Przestalismy byc ludzmi ktorzy krzycza wrzescza ze sie im zle dzieje……Godzimy sie na wszystko Bo my chrzescijanie milosnicy ubustwa I cierpienia ? To jest wielka SCIEMA…………BIC w NICH nic nam wiecej nie pozostalo.

 7. Birton said

  żydomasoneria w Polsce zabija Polaków , to jest rzecz powszechni znana

 8. Pod dyktando ambasady USA, została zmieniona treść rozporządzenia dotyczącego sieci 5G w Polsce – Pada nawet wskazanie na konkretną placówkę – „według naszych źródeł w sprawie treści rozporządzenia z polskim rządem miała skontaktować się ambasada USA”.

  https://t.co/zR1du1AMY3?amp=1

 9. Tadeusz said

  no i co w tym dziwnego pani namiestnik robi wiosenne porządki w ogródku. Jeszcze się dziwicie?

 10. JARNO said

  19.04 to data ‚kluczowa’ dla zjednoczono-prawiczkowej polityki ‚łagodzenia’ czy ‚wychodzenia’ z czegokolwiek z bardzo prostego powodu>rocznica wybuchu powstania w Getto Warszawskim na którą to rocznicę zjechali Zydzi z całego świata do towarzystwa lokalnych Żydów obchodzących tą rocznicę w towarzystwie lokalnych szabes-gojów>i ŻADNA stacja TV >solidarnie morda w kubeł, zero informacji nie mówiąc o zdjęciach co pozwala przypuszczać, że w uroczystości wzięli udział oczywiście dudabus, morawiecki junior a najpewniej kaczyński>no przecież zarządzają terenem ‚powierniczym’ Deep Jewish State a co im i tak niewiele to pomoże>te głupki ‚nie wiedzą co się dzieje na świecie i nie wiedzą, że nie wiedzą’
  i oczywiście zapłacimy – sorki – JUŻ PŁACIMY – za brak CHARAKTERU.

 11. Joannus said

  Ad 9
  ”Jeszcze się dziwicie?”

  Owszem zdziwienia nie brakuje, gdyż żyje mocna wiara w odzyskanie wolności i nabycie bezcennej demokracji w 1989 r.

 12. urwis said

  nowojorski apartament pani Geargette Mosbacher, ambasador Stanow Zjednoczonych w Polsce

  Pani ambasador musi sie w Polsce stasznie meczyc. Ale czego sie nie robi dla dobra demokracji.

 13. JARNO said

  re.4>NINA co do info jutubera>Polska została zarejestrowana w SEC w 2002 przez SLD>>https://sec.report/CIK/0000079312
  i to jest istotne a wszystko co ten gostek mówi dalej>sorki ale ‚bredzi’, w DOBREJ WOLI ale ‚bredzi’ i ja już kilka razy w Gajówce pisalem lekko trawestując stare powiedzenie
  NEC LOCUS UBI POLONIA (TROIA- w oryginale) FUIT
  NIE MA MIEJSCA GDZIE BYŁA TROJA.
  .
  tak jak re.5 BIRTON ‚przypomina”
  Morawer to antypolski Jude:
  .https://www.timesofisrael.com/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister/
  bo ja mam pod ręką jeszcze haaretz czy JTA z identycznym przypomnieniem.
  i tylko jeden BIRTON doszedł do logicznego wniosku>ktoś kto (wg Żydów) ma żydowskie korzenie jest ŻYDEM.
  .
  Dla mnie najbardziej zabawne jest to, że
  >>>>’dzisiaj’ sprawę – a rejestrację ‚załatwił’ rząd SLD w 2002 >KWACHU jako Prezio a ‚końcowy’ premier to BELKA>ze stażem w WB (a potem, w 2003>jako przedstawiciel World Banku w Iraku po ‚obaleniu’ Saddama Husseina)
  >>> sprawę ‚odnalazł’ Robert Brzoza…w USA ‚od zawsze’ i ‚zawsze’ robi jako ‚doradca inwestycyjny’>Ministerstwo Finansów zarejestrowało Polskę jako korporację pod nazwą: „POLAND REPUBLIC OF”_Saturday, 11.04.2020 _ .https://robertbrzoza.pl/post/ministerstwo-finansow-zarejestrowalo-polske-jako-korporacje-pod-nazwa-poland-republic-of
  i żeby jeszcze ubogacić wszystkich czytających, że w sferze ‚zainteresowań’ Deep Jewish State (US-IZRAEL-ONZ=UN-NATO-WB-IMF-OECD-BIS-WTO-WHO-WIPO :
  począwszy od 1947>
  1. SURVEY OF THE ILLEGAL OPPOSITION IN POLAND
  CIA-RDP82-00457R000500200011-6
  .https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP82-00457R000500200011-6.pdf
  2. Tajna historia świata lat osiemdziesiątych CIA i „Solidarność”
  .https://abelikain.blogspot.com/2014/01/victory-czyli-zwyciestwo.html
  plus
  +CIA i Solidarność .https://cia.media.pl/cia_i_solidarnosc
  .
  3. w 2018 ukazała się książka>>
  Operacja „QRHELPFUL”, czyli 40 mln dolarów dla „Solidarności” – Wiadomości
  .
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/operacja-qrhelpful-czyli-40-mln-dolarow-dla-solidarnosci/vpej2f4?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  tak jak nikt w oczyszczalni ścieków=Polin nie raczył zauważyć coś od Rydzyka a co przypomina p.Piotr Bein z Kanady
  .https://piotrbein.files.wordpress.com/2016/08/nasz-dziennik.jpg
  oraz ‚stosunek’ lokalsów tj. ‚totalnej opozycji’ czyli ŚWIATOWEGO LEWACTWA do prez. Trumpa>>see
  .https://stanstasblog.wordpress.com/2019/12/09/the-violent-war-against-trump-is-real-but-trump-is-winning/

  czy w 2018
  The Deep State Is Doing Everything In Their Power To Remove Trump:Stephen Lendman
  .https://www.youtube.com/watch?v=hYIVBmFwk9Q
  i
  zastanawiam się co jeszcze potrzeba – politykom-Umiłowanym Przywódcom czy jeszcze bardziej Umiłowanym felietonistom
  między Bugiem a Odrą, ee dam se chyba spokój,
  żeby mnie ‚nie wy….lili’ z Gajówki, mojego domicilum, etc, etc

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: