Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dziś rocznica rzezi Ormian – prawda o tureckiej zbrodni!

Posted by Marucha w dniu 2020-04-24 (Piątek)

Dziś 24 kwietnia Ormianie na całym świecie obchodzą 105. rocznicę Genocydu – masowej zbrodni ludobójstwa dokonanej na Ormianach w latach 1915-1917 przez Turków.

To właśnie 24 kwietnia 1915 roku, od porannych godzin trwało polowanie w Konstantynopolu na Ormian, choć w rzeczywistości mordy na terenie całego imperium tureckiego trwały już od kilku tygodni, zgodnie z decyzją państwa tureckiego, które założyło ostateczną likwidację Ormian na swoim terytorium.

Mordy z tego okresu były apogeum długofalowego procesu eksterminacji i prześladowań Ormian, który rozpoczął się jeszcze pod koniec XIX wieku. Na skutek pogromów z okresu sułtana Abdulhamid liczba ludności ormiańskiej w Turcji spadła z 2,6 mln w 1882 roku do 2,1 mln w 1912 roku. Wymordowanie pół miliona Ormian w okresie 30 lat, było mimo ogromnej skali zbrodni jednak dopiero jedną piątą całej ormiańskiej populacji.

W okresie I wojny światowej populacja Ormian w Turcji spadła z poziomu ponad 2 milionów do poziomu 150 tysięcy. Przywódcy tureccy triumfalnie donosili, że w trzy lata udało im się wymordować znacznie więcej Ormian niż sułtanowi Abdulhamidowi przez 30 lat. Zgładzono w sumie 40 % wszystkich Ormian i 75% zamieszkujących Imperium Osmańskie.

Ormiańskie kobiety czy dzieci nie były jednak zabijane od tak po prostu z użyciem broni palnej. Ormianie przed śmiercią byli bici, głodzeni, torturowani, zakopywani żywcem, okaleczani. Rozmach tureckiego bestialstwa porównać można do tego, jakiego dopuścili się Ukraińcy na Polakach i innych narodowościach, w trakcie rzezi na Wołyniu, niespełna trzydzieści lat później.

Co roczne obchody Genocydu w stolicy Armenii Erywaniu były ewenementem na skalę światową. Na uroczystości w miejscu specjalnie utworzonego mauzoleum Cicernakaberd położonego na obrzeżach stolicy, przybywały z całego świata setki tysięcy Ormian. Rozmach tego zjawiska obrazuje fakt, że Armenia ma niespełna trzy miliony mieszkańców.

W tym roku po raz pierwszy od czasu odzyskania niepodległości przez Armenię w 1991 roku uroczystości z powodu pandemii COVID-19, odbędą się jedynie w wymiarze symbolicznym, co potęguje skalę przygnębienia mieszkańców Armenii, dla których udział w uroczystościach był nie tylko formą oddawani czci przodkom, ale również manifestem jedności narodowej i solidarności Ormian zarówno tych w kraju jak i dziesięciomilionowej diaspory. Jest bowiem niewiele narodów na świecie, które miałby tak oddaną sprawie swojego narodu diasporę, jak ta jaką ma Armenia.

Tradycja obchodów sięga czasów ZSRR, kiedy to Armenia została siłą wcielona w skład ZSRR, po uprzednim jej podziale między ZSRR a Turcję. W 1965 r. ludność radzieckiej Armenii zażądała od komunistycznych władz budowy pomnika ofiar ludobójstwa, który stałby się centralnym miejscem upamiętniania ofiar rzezi w Armenii, ponieważ ormiańska diaspora na całym świecie upamiętniała co roku, to tragiczne wydarzenie na własną rękę.

Mimo, że Turcja była wówczas sojusznikiem USA, a tym samym wrogiem ZSRR, władze w Moskwie torpedowały dotychczasowe ormiańskie inicjatywy zmierzające do godnego upamiętnienia tej zbrodni. Skoro ZSRR traktowało Turcję jako wroga czemu nie skorzystało z okazji do organizacji uroczystości o antytureckiej wymowie? Po pierwsze władze nie chciały przypominać niewygodnych faktów dotyczących udziału ZSRR w rozbiorze Armenii i oddania jej historycznych ziem, w raz ze świętą dla Ormian górą Ararat Turkom, a po drugie obawiano się, że organizowane co roku obchody będą wzmacniać ormiańską tożsamość narodową, ormiański nacjonalizm, a tym samym tendencje odśrodkowe.

Każdy kto choć trochę zna ormiańską mentalność wie, że Ormianie nie odpuszczą i tak też się stało w tym przypadku. W dniu 24 kwietnia 1965 r. zorganizowano masowe demonstracje na centralnych placach miast radzieckiej Armenii. Pod naciskiem ludności 16 marca 1965 r. lokalne władze komunistyczne, postanowiły wznieść pomnik upamiętniający ormiańskie ofiary ludobójstwa. Sporą odwagą i determinacją wykazał się wówczas Jakow Zarubjan pełniący rolę pierwszego sekretarza Komitetu Centralnego Armeńskiej Republiki Radzieckiej, który mając poparcie społeczeństwa, postawił temat budowy mauzoleum na ostrzu noża narażając się władzom Kremla.

I tak od 55 lat, niemal z każdym rokiem w coraz liczniejszym gronie, Ormianie manifestują swoje narodowe wartości, kierując jednocześnie do wszystkich państw świata, które jeszcze tego nie zrobiły, apel o oficjalne uznanie tureckich rzezi na Ormianach za ludobójstwo.

Polski Sejm odpowiadając na apel Armenii, uznał zbrodnię turecką za ludobójstwo 15 lat temu. Turcja do dziś nie przyznaje się do zbrodni i wszelkimi możliwymi sposobami stara się torpedować inicjatywy ustawodawcze kolejnych państw, uznające jej odpowiedzialność za tę zbrodnię przeciwko ludzkości. Traumatyczne doświadczenie ludobójstwa zbliża do siebie Ormian i Polaków, determinując wspólne działania zmierzające do przybliżenia światu zbrodni dokonanych na obu naszych narodach.

Arkadiusz Miksa
https://miksa.neon24.pl

Komentarzy 30 do “Dziś rocznica rzezi Ormian – prawda o tureckiej zbrodni!”

 1. Greg said

  To nie Turcy dokonali tej zbrodni.
  Kto wie, ten wie.
  Wystarczy trochę poszperać tu i tam.

 2. Greg said

  Zbrodni w Katyniu też nie dokonali Rosjanie.
  Każdy bywalec Gajówki to wie.

 3. sanning said

  ad:1, 2 Greg
  Każdy w GAJOWCE wie, że Greg jest śmieciem nad śmieciami.

 4. rycho08 said

  „Tradycja obchodów sięga czasów ZSRR, kiedy to Armenia została siłą wcielona w skład ZSRR, po uprzednim jej podziale między ZSRR a Turcję”

  NIE SIŁĄ a na prośbę Ormian – w innej sytuacji bandyci tzw. młodoturcy by ich wszystkich wymordowali.

 5. Marucha said

  Re 3
  Dlaczego?

 6. wanderer said

  Greg,
  Dobrze prawisz. Ataturcy mieli z Turkami tyle wspolnego co kon z koniakiem. To samo nie Rosjanie mordowali Polakow w Katyniu.

 7. . said

  Greg @

  Nie zmienia to faktu, że zwykły bisurman popierał żydomasońskie mordy na chrześcijańskiej ludności Turcji tj. Ormianach i Grekach. A także, że spory kawał wschodniej Anatolii należy się Armenii i niepodległemu Kurdystanowi, a Konstantynopol Grecji bądź Rosji.
  Dziś mówi się, że Erdogan to sojusznik Putina. Na co ja parskam śmiechem, bo widać, że facet lawiruje dookoła, żeby dla siebie jak najwięcej wykręcić, a tak naprawdę to ściemnia i jest projankeski. Pojawia się tam, gdzie jankesi i ich terroryści dostają w tyłek (najpierw Syria, teraz ponoć Libia). Turcja cały czas jest w NATO i dlatego jest w obozie diabła.

 8. Urwis said

  Mordow dokonali Młodo-Turcy.

  Zydo-masonska oganizacja, ktora doszla do wladzy w Turcji po dokonanym przewrocie politycznym.

 9. gnago said

  pomocnikami i to bezpośrednimi byli Kurdowie i to oni są bezpośrednio zyskali na mordzie to oni populacyjnie opanowali w części tereny po ormiańskie. I widzimy od kilku dekad odpłatę za te zbrodnie

 10. Boydar said

  @ Pan Gajowy (5)

  „… dlaczego ? …”

  Dlaczego co ? Dlaczego Pan Greg „jest śmieciem” czy dlaczego obywatel Sanning napisał że jest ?

  Tak się tylko pytam 🙂 Opcja druga bowiem jest retoryczna, więc tym bardziej odpowiedzi nie wymaga.

  ——-
  Chodzi mi o opcję drugą. Nie jest dla mnie retoryczna.
  Admin

 11. Boydar said

  Uwzględniając profil obywatela Sanninga to jest. Ale to dla mnie, może za mało rozumiem. W takim razie ja pas.

  ————
  A ja chciałbym tylko wiedzieć, dlaczego p. Sanning tak właśnie, bardzo agresywnie, potraktował Grega.
  Admin

 12. JADAM said

  Ad 5) i 10)
  W.Sz. Panowie Gajowy i Boydar .
  Z perspektywy organu , którym jest zwieracz odbytu – sanning – jest to prawdopodobne.
  …….
  Każdy sądzi według siebie .

 13. walthemr said

  Re3
  Wasc jestes prowokatorem!
  Prawda zawsze jest antysemicka
  Szkoda mojej reki na wytlumaczenie historii

 14. . said

  Może sanning to inkarnacja gd upa? Ten też na powitanie obrzuci gównem.

 15. revers said

  a czasami podkaukazie nie wyczyszczono z Ormian dlatego ze ktos z wysokiej finansjery od Rotszyldow nie chcial bogatych zloz ropy naftowej wokool Baku?

  przy okazji wyczyscil chrzecian, turkow podjudzono do czystek etnicznych..

 16. sanning said

  Re:3
  Komentarz Nr 1, 2 Greg — bez uzasadnienia i dowodów. Gajówka zasługuje na większy poziom komentarzy.
  Wypowiadanie się w imieniu wszystkich „bywalców” Gajówki jest aktem narzucania własnych poglądów
  niepopartych żadnymi dowodami, co jest niewłaściwe i niesprawiedliwe.

  ————–
  To nie jest odpowiedź, lecz kpina.
  Admin

 17. NICK said

  Sanning.
  Mało tobie?
  No to.
  Zanim Grega ponownie się czepisz.

 18. Greg said

  Towarzyszu Sanning, nie jestem ks. Chrostowskim i nie wchodzę w dialogi polsko-żydowskie !

  ————–
  Ks. Chrostowski już dawno z nich zrezygnował.
  Admin

 19. Piskorz said

  re 16 A ozór chamski..można w ryzach trzymać. Decorum tego wymaga.!!

 20. sanning said

  Ad: 18 Greg
  Teraz wszystko jasne, wycofuje mój komentarz nr 3.
  PS: Aby wszystko było jasne z mojej strony, informuje Panie Greg,
  że mimo wielu nacisków i obiecanych wisienek nigdy nie bylem towarzyszem.

 21. JARNO said

  ale przecież Turcja jest naszym PARTNEREM w NATO? duda sam mówił – po jakimś parteitagu NATO- że jest wdzięczny Turcji za zgodę na coś tam-coś tam ‚na wschodniej flance NATO’ tzn. coś przeciw Rosji oczywiście
  Poza tym duda w czasie ostatniego Davos Economic Summit 2020, w czasie dyskusji ‚panelowej’ o ‚zaslugach-dokonaniach-przyszłości’ NATO>se posłuchajcie>‘
  The Future of NATO’ discussion with Stoltenberg, Cavusoglu and Duda>
  . https://www.youtube.com/watch?v=ga8X7tHf__w
  i śmiechu warte-bo – Cavusoglu to MZ Turcji.
  wg moich informacji- Ormianie (chrześcijanie) nie byli tacy niewinni w swoich relacją z Turkami ( IMPERIUM OSMAŃSKIE to było coś) -było nie było muzułmanami>ich ‚marzenia-plany-realizacja były identyczne jak innemu plemieniu z tamtego rewiru>>CHAZARÓW!!
  Ale Imperium Osmańskie – charakteryzowało się tolerancją religijną (Haga Sofia jest klasycznym przykładem>po przejęciu świątyni chrześcijańskiej zachowano ‚malowania’ postaci zabronionych w islamie) o jakiej mogłyby śnić kraje ‚stowarzyszone’ w DEEP JEWISH STATE.
  Kiedyś Chazarowie, Ormianie >prawie o równej ‚mocy’ w wykorzystywaniu swoich diaspor w ‚wolnym świecie’ >tak dzisiaj ‚wykorzystuje’ się Kurdów w Turcji-Iraku-Iranie: całkiem fajne narzędzia Deep Jewish State.

 22. Marucha said

  Re 20:
  Nie wystarczy „wycofać” swój komentarz.
  Trzeba zrobić coś więcej.

 23. sanning said

  Ad:20
  I słusznie Szanowny Panie Marucha, bardzo słusznie.

  Słowo „PRZEPRASZAM” samo automatycznie ciśnie mi się na usta. I to robię.

  Panie Greg!!! Poniosło mnie i proszę przebaczyć. Przykro mi.
  Uprzejmie Pana proszę Panie Greg nie nazywać mnie towarzyszem.

 24. Boydar said

  „The Truth Is Anti-Semitic”

  To tytuł filmu.

 25. Isreal said

  Greg , co Ty z tym Chrostowskim?

 26. Greg said

  Ks. Waldemar Chrostowski brał udział z ramienia Kościoła w dialogu polsko-żydowskim.
  Wycofał się po czasie, bo ten dialog jest NIEMOŻLIWY !
  Zapoznaj się z jego wykładami na ten temat, lub ewentualnie książkami.
  Temat rzeka.
  To inna cywilizacja gdzie prawda nic nie znaczy, ważne co powie rabin.

 27. NyndrO said

  kurwa nieźle.

 28. NyndrO said

  jedenzdrógim

 29. sanning said

  Ad:26 Greg
  Serdeczne dzięki Szanowny Panie Greg.
  Z wielką ciekawością posłuchałem i zrozumiałem.
  Warto było. Polecam.

  „Waldemar Chrostowski o dialogu z Żydami.”

 30. JARNO said

  ale ‚wersal’ !!
  chociaż inny pisze>
  ‚Idziemy na dno, choć może tego jeszcze nie czujemy’
  .https://marucha.wordpress.com/2020/04/26/na-to-nie-wpadliby-nawet-sowieccy-prawnicy-od-slusznej-woli-ludu/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: