Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Postmężczyźni i postludzie
  KONAR o 82 urodziny „Myśli Polski…
  UZA o Polski prawnik komentuje karę…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  maksj o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Zbigi o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  prostopopolsku o Tortura nadziei
  prostopopolsku o „Udu***y cię tak, że się…
  oszolomklasyczny o Demokracja jako broń. „Global…
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nie widać światełka w ciemniejszym tunelu – widziane z USA

Posted by Marucha w dniu 2020-04-24 (Piątek)

Na razie banksterzy realizują swój plan bez przeszkód w celu otrzymania niczym nie ograniczonej, totalitarnej władzy nad ludzkością.

Tytułem wstępu chciałabym jednak parę zdań poświęcić na moje prywatne, osobiste porachunki. Jakiś czas temu zostałam wyrzucona ze „Szkoły Nawigatorów” przez jej właściciela Gabriela Maciejewskiego. Niedawno znajomi zwrócili mi uwagę na teksty Pana Maciejewskiego, które w malutkiej części zostały poświęcone mojej osobie. Teksty te zostały opublikowane tuż po wyrzuceniu mnie z tego portalu, gdzie Pan Maciejewski bardzo brutalnie w swoich tekstach, zaatakował moją osobę, nie dając mi żadnej możliwości polemiki oraz obrony.

Nie trzeba nadmieniać, iż w taki sposób niszczono ludzi w czasach komunizmu. Sposób w jaki zostałam potraktowana wskazuje, iż Pan Maciejewski stawia siebie jako najgorszą kanalię, zaś jego przyjaciel, czy też dobry kolega Pan Osiejuk, nazwał mnie w jakimś komentarzu kurwą, dołączając w ten sposób poziomem do swojego kumpla Pana Maciejewskiego.

Książek Pana Maciejewskiego nie czytałam , więc może i on jest wybitnym pisarzem, ale jako człowiek jest najgorszą kanalią.

[Żeby Ślepa Mańka nie czuła się osamotniona, powiem jej, że na Internecie różne mendy, zarówno z lewa, jak i z prawa, robiły ze mnie m.in. kumpla Mieczysława Moczara, sekretarza PZPR w Łomży, fałszerza wpisów na forach i listach dyskusyjnych, esbeka, szpicla KGB/GRU/FSB, opłacanego przez Putina agenta wpływu, Żyda, faszystę itd. – admin].

W Chicago można sobie chodzić spokojnie po parkach i ulicach bez żadnych maseczek, jeśli tak sobie ktoś postanowi. Policjanci na rowerach pierwsi pozdrawiają spacerujących przechodniów, Nie ma żadnego przymusu trzymania paranoicznych odległości pomiędzy osobami, supermarkety takie jak Walmart, Target, wygrały na koronawirusie, gdyż tylko tam można kupić sobie m.in. sprzęt elektroniczny, buty, odzież i przede wszystkim żywność, gdyż tylko te sieci marketów sprzedają również żywność.

Inne sklepy wielkie i małe muszą być zamknięte. Z tego powodu sieć JC Penney złożyla wniosek o bankructwo, następne wielkie sieci to Macy’s i Kohl’s, które też wielkimi krokami zmierzają do bankructwa. Zaś największym wygranym jest Amazon którego to obroty wzrosły wielokrotnie.

Warto wspomnieć, że Amazon płaci tylko 1,2% podatku dochodowego, zaś jego szef Jeff Bezos zarabia w ciągu minuty 235 tys. USD. Tak maja wielkie korporacje od czasów Ronalda Reagana, których właściciele poprzez różnego rodzaju fundacje omijają w ten sposób podatki, a do ich kieszeni płyną pieniądze liczone w miliardach dolarów.

Przejdźmy do statystyki Covid19 w stanie Illinois, do którego to należy terytorialnie Chicago. Ludność tego stanu to ok. 12.8 miliona osób. Jeśli się do tego doda około dwóch milionów nielegalnych to mamy 14.8 milionów mieszkańców. Oficjalne statystyki koronovirusa mówią że zakażonych jest około 37000 zaś ofiar śmiertelnych jest 1696. Tyle mówią oficjalne dane. Jest to zaś odpowiedni procent:
– zakażonych 0,0025, po straszliwej pandemii trwającej od początku roku,
– śmierć z powodu Covid to tylko 0,00115.

Trzeba też uczciwie stwierdzić, że w szpitalach każdy przypadek chorób układu oddechowego jest traktowany jako Covid-19. Wiem, że kiedy lekarz określa chorobę jako np. zapalenie płuc i zapisuje to w komputerze szpitalnym, następnego dnia już ten przypadek jest zakwalifikowany jako Covid-19. Trzeba też powiedzieć prawdę, że osoby które mają jakiekolwiek problemy z układem oddechowym, nie idą do lekarzy i szpitala, tylko się leczą we własnym zakresie, obawiając się poważnych problemów w szpitalu.

Pomimo usilnych poszukiwań wśród moich znajomych, oraz znajomych znajomych, nikt z nich nie spotkał jakiegokolwiek polonusa z Covid-19.

Wczoraj gubernator stanu Illinois, Pritzker, przedłużył o kolejny miesiąc okres kwarantanny, Prawdopodobnie stało się to na skutek zorganizowania w centrum miasta demonstracji domagającej się otwarcia biznesów. Wczoraj również liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wyniosła około 1300 osób.

Sądząc więc po nawet oficjalnych danych, widać wyraźnie, że nie ma żadnej pandemii tylko jest jak co roku sezonowa grypa o raczej łagodnym przebiegu. Podobnie sądząc po oficjalnych danych, mamy również do czynienia z łagodną grypą w Polsce.

Widać to było po najważniejszej osobie w Polsce, przynajmniej oficjalnie, prezesie Kaczyńskim, który to publicznie pokazał podczas obchodów 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej, jaki jest jego stosunek do całej pandemii Covid-19, kiedy to pojawił się w towarzystwie pisowskich dygnitarzy, którzy podobnie jak on nie mieli na sobie żadnych maseczek na twarzach i raczej nie stali w prawidłowych odległościach, zgodnie z obostrzeniami Covid-19.  Nie wiem, czy jadąc limuzynami rządowymi siedzieli obok siebie, czy też każdy z nich przyjechał własną limuzyną. Pokazali całemu ogłupiałemu społeczeństwu, śmiejąc mu się bezczelnie w twarz, że żadnego zagrożenia epidemiologicznego nie ma, że to tylko kolejna ich hucpa.

W takim razie skąd się wziął tzw. koronawirus, na którego to pod wpływem coraz bardziej zmasowanej propagandy, coraz więcej osób daje się nabrać. Przejdźmy na moje podwórko, czyli Stany Zjednoczone. Ledwo co w mediach wybuchła straszliwa pandemia, najpierw pojawił się najostrzejszy kryzys finansowy od czasów Wielkiej Depresji. Na jakiś miesiąc przed wybuchem kryzysu, prezesi największych korporacji notowanych na giełdzie sprzedali swoje akcje, wcześniej je sztucznie zawyżając.

Trzeba też również wspomnieć, że od czasów Reagana, giełda w Nowym Yorku nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem, w którym to o wartości danej firmy decyduje jej produktywność i rzeczywiste wyniki finansowe. Od czasów Allana Greenspana mogą już tylko wygrywać ci, którzy są wtajemniczeni w przekręty ludzi związanych z Rezerwą Federalną i tzw. rynkami finansowymi z Wall Street.

Polega to w najkrótszym opisie do pompowania na giełdę od drobnych akcjonariuszy prawie wszystkich ich oszczędności, a kiedy Rezerwa Federalna uważa że można strzyc owieczki ogłasza się upadłość jakiegoś dużego banku, lub funduszu inwestycyjnego. Trudniej byłoby uwierzyć, gdyby np. Ford Motor Company ogłosił upadłość w chwili kiedy osiąga dobre wyniki. W przypadku banku dużo łatwiej jest uwierzyć w upadłość.

Przypominam słynny upadek Barings Bank z powodu transakcji jednego ich człowieka w Singapurze. I w taki oto prosty sposób paru cwaniaków zgarnia oszczędności dziesiątków milionów ludzi. Od czasów Reagana giełda nie ma już wspólnego z prawdziwą wyceną firmy, a raczej jest zgodnie z istniejącym prawem wielkim bezkarnym przekrętem.

W 2008 roku wymyślono upadek jednego z największych banków inwestycyjnych na Wall Street Lehman Brothers, by dokonać transferu pieniędzy od podatników by ratować banki i instytucje finansowe, wykorzystując do tego katastrofę wojny w Iraku i w Afganistanie. Więc Wall Street świetnie przykryła politykę bliskowschodnią neokonów, żądając za ten numer od podatników 16 bilionów USD, pod nazwa tzw, Planu Poulsona. Rząd Busha i Obamy zaakceptował te warunki banksterów. Więc w ten sposób grupka banksterów z Federal Reserve ograbiła podatników na numer z upadkiem Lehman Brothers, następnie każąc sobbie zapłacić 16 bln USD za przykrycie kryzysem finansowym katastrofy polityki bliskowschodniej neokonów.

Obecny najsilniejszy kryzys finansowy można nazwać Covid19. Wirus jest świetnym pretekstem do ponownego wyrolowania podatników wszystkich krajów przez kastę banksterów. Dodruk pieniądza staje się bezsensowny, wobec ogromnych potrzeb tzw. rynków finansowych. Więc pod przykrywką tzw. pandemii planują utworzyć tzw. społeczeństwo bezgotówkowe, czy jak to zwał.

Banksterzy w tym momencie zażądali od sprzedajnych polityków totalnej i niczym nieograniczonej władzy. Tak więc aby ukryć ten gigantyczny przekręt, trzeba ludzi zmęczyć tzw. kwarantanną koronawirusową. Tuż przed wybuchem pandemii dr. Fauci mówił o 2 milionach ofiar śmiertelnych koronawirusa w samych tylko USA, podczas gdy na dzień dzisiejszy pomimo zawyżania maksymalnego, liczba ta od początku pandemii osiągnęła niecałe 50 000 osób.

Obecnie ględzi o jeszcze gorszej fali pandemii, która to ma nastąpić na jesieni. Skąd lekarz ogólny może wiedzieć o kolejnej fali epidemii Covid, która to ma nastąpić na jesieni?

Więc już mówi się głośno, że w Chinach idzie już znacznie groźniejsza druga fala koronawirusa, że ten wirus już zmutował do ośmiu postaci, dając do zrozumienia że krajowe gospodarki muszą być zamknięte przez co najmniej kilka miesięcy, zgodnie z żądaniami banksterów.

I w tym miejscu trzeba wspomnieć o Billu Gatesie, jego cudownej szczepionce i technologii 5G.
Bill Gates nieśmiało wspomniał że jego cudowna szczepionka koronawirusowa będzie gotowa za 18 miesięcy. Szczepionki Gatesa jak i cała pandemia to taki przekręt, pod którym się kryją nanomikroczipy, które to pod pretekstem szczepienia będą wstrzykiwane każdemu czy chce, czy nie chce. Szczepienie ma być obowiązkowe w każdym kraju świata. Jeśli delikwent nie będzie chciał się zaszczepić, to zrobi się to na siłę, gdyż tego będzie wymagał interes społeczny.

Nie będę opisywała tutaj konsekwencji zaszczepienia, ale kod wszczepiony będzie naszym paszportem. Szczepionki Gatesa będą więc obowiązkowe i przymusowe, oczywiście dla naszego dobra. Jeśli ktokolwiek po zaszczepieniu będzie się opierał totalitarnej władzy, poprzez technologię 5G odszuka się i tak tego gościa przy pomocy jego wszczepionego kodu błyskawicznie i się go skutecznie unieszkodliwi jednym przyciskiem w dowolnym punkcie na Ziemi.

Dzięki takiej technologii banksterzy psychopaci, będą sobie mogli dowolnie ustalać liczbę ludności na danym obszarze na Ziemi. Trzeba też wspomnieć że wszystkie noworodki po zatwierdzeniu przez rządy poszczególnych państw szczepionek Gatesa będą musiały być obowiązkowo zaszczepione szczepionkami Gatesa.

Wydaje się że wąska grupa banksterów i psychopatów będzie dotąd nękała ludzkość plagami koronawirusowymi i gospodarki krajów pozostaną zamknięte, dopóki nie dostaną globalnego prawa do niczym nieograniczonej emisji pieniądza cyfrowego. W świecie pieniądza cyfrowego tylko banksterzy będą mieli możliwość dawania łapówek politykom, którzy się im całkowicie sprzedadzą i którzy sprzedadzą w totalna niewolę swoje narody. Tylko tacy przywódcy będą wybierani, wobec braku jakiejkolwiek alternatywnego wyboru po stronie autentycznej opozycji.

Oczywiście będzie istnieć tylko opozycja konstruktywna, tak jak obecnie raz PiS raz PO.
O ile w krajach europejskich oraz pozostałych pójdzie im łatwo, jedyna nadzieja pozostaje tylko w Ameryce patriotycznej która to jest częścią partii republikańskiej. Dlatego iż ta część Ameryki jest uzbrojona po zęby, zaś banksterzy nie mają pewności, jak się zachowa wojsko i miejscowa policja.

Ostatnio miały miejsce koronawirusowe bunty w wojsku, czego widowiskowym przykładem był lotniskowiec “Theodore Rooswelt”. Kiedy załoga lotniskowca otrzymała rozkaz wypłynięcia w rejon Bliskiego Wschodu, nagle na statku wybuchła epidemia koronawirusa. Jakiś neokoński urzędas zwolnił kapitana lotniskowca, ale wkrótce został on przywrócony do służby. Oczywiście lotniskowiec nigdzie nie wypłynął. Inne okręty wojenne również ogarnęła epidemia koronawirusa.

Neokonii nie rezygnują z wojny z Iranem, popychając wraz z banksterami prezydenta Trumpa do wydania rozkazu ataku na Iran. Byłaby to chyba największa katastrofa Ameryki pod każdym względem.

I tu dochodzimy do roli prezydenta Trumpa, jaka on odgrywa dla neokonów, Izraela i banksterów. Ci pierwsi są idiotami wierząc w bibijne granice Izraela, ryzykując iż jeśli Iran zostanie zaatakowany przez wojsko USA, to z terenu Syrii i Libanu natychmiast w kierunku Izraela wyleci dziesiątki tysięcy rakiet, które Iran tam zgromadził. O takim rozwoju sytuacji informował oficjalnie irański parlament.

Być może w planach banksterów w celu zdobycia niczym niekontrolowanej władzy poprzez pieniądz elektroniczny, istnieje plan likwidacji Izraela irańskimi rakietami, jeśli by dzięki tak skonstruowanej wojnie mieli zdobyć tę upragniona totalitarna władzę nad ludzkością. Wtedy neokoni wraz z izraelskimi jastrzębiami wyszliby na bandą kretynów zaślepionych wizją Wielkiego Izraela.

Wracając do roli Trumpa, to jest on w tej chwili jedynym czytelnym reprezentantem tej uzbrojonej, patriotycznej Ameryki. Jeśli ktokolwiek myśli, że miliarder amerykański opływający w luksusach miałby się poświęcać dla wartości patriotycznej Ameryki, ryzykując całą fortunę jak również własne życie, ten jest w błędzie. Jak widać do tej pory, spełnia w podskokach wszystkie rozkazy Izraela za pośrednictwem neokonów i będzie spełniał je nadal do momentu w którym banksterzy nie zdecydują inaczej.

Na razie jego decyzje w sprawach koronawirusa wprowadzają chaos, zaś ostatnio wydał rozkaz wojskom w rejonie Zatoki Perskiej, by odpowiadały ogniem na każdą próbę prowokacji ze strony Iranu, przy czym samo określenie prowokacji pozostawił do oceny noekonom. Czyżby więc banksterzy chcieli przyspieszyć swój plan przejęcia władzy poprzez wydania rozkazu Trumpowi do zaatakowania Iranu?

Jak wspomniałam w poprzedniej notce, Clintonowa musiała przegrać z Trumpem, gdyż przy jej prezydenturze plan banksterów by nie wyszedł. Jestem pewna, że przy jej prezydenturze wybuchłaby wojna domowa, a wtedy nie wiadomo jak zachowywałoby się wojsko, więc plany banksterów musiałyby być odłożone na czas nieokreślony.

Zaś prezydentura Trumpa poprzez odwołanie się do patriotycznej Ameryki, czyni ją niejako rozbrojoną, dlatego iż ci Amerykanie wierzą naiwnie Trumpowi. Dlatego więc głównym zadaniem Trumpa jest trzymanie w ryzach tej uzbrojonej Ameryki, aby oni nigdy nie użyli broni przeciwko władzy banksterów.

Dzięki wyniesieniu do władzy Trumpa, banksterom jest dużo łatwiej zoperować bez użycia broni tych Amerykanów o patriotycznych wartościach, ponieważ przy wojnie domowej każdy scenariusz jest możliwy, ponieważ banksterzy nie są pewni, jak zachowa się dowództwo wojskowe. Najlepiej by im było wysłać wojsko do walki z Iranem, przy okazji pozbywając sie kłopotliwego dla nich problemu Izraela, ale tu jest wielki problem, ponieważ dowództwo wojskowe doskonale zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszej gospodarczej kondycji Ameryki, wojna z Iranem zakończyłaby się totalną katastrofą. A wtedy też nie wiadomo, jak zachowywałaby się ta uzbrojona Ameryka.

https://slepamanka.neon24.pl/

 

Komentarze 23 do “Nie widać światełka w ciemniejszym tunelu – widziane z USA”

 1. Mietas said

  Coś w tym prawdy pewnie jest, jak wiadomo, gospodarka USA pogrąża się z każdym kolejnym rokiem, wyjścia z tej sytuacji, racjonalnego nie ma, więc każda teoria jest możliwa, wirus jest realny, i można to wykorzystać do różnych celów.
  W tym tygodniu prokurator generalny Missouri złożył pozew przeciwko chińskiemu rządowi w sprawie postępowania z wybuchem, twierdząc, że reakcja Chin doprowadziła do katastrofalnych strat gospodarczych dla państwa.
  Jak widać, przygotowania do grabieży papierów dłużnych Chin, idą pełną parą, a jest tego ponad bilion dolarów.
  https://www.cnbc.com/2020/04/24/lawsuits-outrage-over-chinas-handling-of-the-coronavirus-pandemic.html
  I jeszcze coś z naszego podwórka.
  Kraków. Pokonał koronawirusa, ujawnia kulisy. „Polska to kraina kłamstwa”
  https://www.o2.pl/artykul/krakow-pokonal-koronawirusa-ujawnia-kulisy-polska-to-kraina-klamstwa-6503286160709249a

 2. Mietas said

  Trump już chyba nic nie kojarzy, to wszystko mocno to już przerosło!.
  Prezydent Donald Trump zasugerował w czwartek zbadanie środków dezynfekujących,
  jako możliwego leczenia zakażeń koronawirusem.
  – niezwykle niebezpieczna propozycja, którą ostrzegają eksperci medyczni, która może zabijać ludzi.
  Czy nie macie wrażenia, że tam już wszystkim odbiło?.
  https://www.nbcnews.com/politics/donald-trump/it-s-irresponsible-it-s-dangerous-experts-rip-trump-s-n1191246

 3. Yagiel said

  Ciekawy tekst o tym, że im więcej wiemy, tym mniejsza nadzieja…
  Mówiąc poetycko: Polska jest trupem przysr.nym dawno temu – USA w trakcie utrupiania, o ile uzbrojeni patrioci dadzą się rozbroić… Trupofile i inne zboki szykują sztućce, o ile nie genitalia swe – to gówno ludzkie ma wygrać ?
  Mając tę wiedzę i perspektywę – mogę wyjść na spacer albo nie! Jakiż jestem wolny Polak ! Poetycki:

  Zwieść cię może ciągnący ulicami nikt…
  Lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
  oprócz tego, co się dzieje
  sprawdź !

 4. Listwa said

  „Allana Greenspana mogą już tylko wygrywać ci, którzy są wtajemniczeni w przekręty ludzi związanych z Rezerwą Federalną i tzw. rynkami finansowymi z Wall Street.”

  – a kto był partnerką Greenspana? Ayn Rand. Także ulubienica tutejszych wolnościowców.

 5. Wiadomo, że wszystko dupnie, nie wiadomo tylko, czy uda się znaleźć kozła ofiarnego.

 6. plausi said

  Proszę zważać na semantykę

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  ” szef Jeff Bezos zarabia w ciągu minuty 235 tys. USD” to jest nieprawda, bowiem nie wiadomo, czy Bezos kiedykolwiek coś zarobił, zarobić pochodzi od robota, Bezos jest spekulanten i chyba od dawna nie pracuje. Bezos po prostu zagarnia „w ciągu minuty 235 tys. USD” tytułem swego kapitału i korrupcji administracji wielu krajów w tym Polski. W przedmiocie operacji „Pandemia” kooperuje ściśle z niejakim Billem Gatesem, który od dawna przygotowywał tę operację „Pandemii”, próbą generalną była symulacja „Event 201”.

  Proszę się zastanowić nad takim wynurzeniem n.t. kapitału:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/marx-w-sluzbie-kapitalu/#Markscytat

  Jeśli się dokładniej przyjrzeć, to „każdy większy majątek powstał na drodze
  oszustwa,
  kradzieży,
  lub mordu, także mordu masowego,
  z reguły wszystkich trzech”.

  Jeśli wydaje nam się, że jest inaczej, to znaczy, że niezbyt dokładnie przyjrzeliśmy się sprawie.

  Szczególnie perfidną formą bogatego zbordniarza jest tzw. „filantrop”:

  https://marucha.wordpress.com/2020/03/26/zaskakujace-slowa-lekarza-nikt-w-polsce-nie-umarl-na-koronawirusa/#comment-889343

  „filantrop” rzuca ochłap swym ofiarom z tego co im zrabował.

 7. Piskorz said

  re 3 Ayn Rand.”….Ale jej książkę „Atlas zbuntowany ” /około 1200 str./ podobno warto przeczytać . Kto- wie dlaczego, ten wie. PS Pisze o- tym Song w „Walka o pieniądz” cz2. ps Książka ta była ponoć lekturą prawie obowiązkową w szkołach w USA. Greenspann był dla niej kimś w rodzaju mentora..i chyba odwrotnie.

  —————–
  „Ayn Rand”
  Urodzona jako Alisa Zinovyevna Rosenbaum.

  Admin

 8. Piskorz said

  re 5 czy uda się znaleźć kozła ofiarnego.” U NAS …TO NA PEWNO BĘDZIE WIRUS…z koroną na łbie. A u nich, nie wiem.

 9. Listwa said

  @ 7 Piskorz

  Niech czytają ci, co wszystko co złe zwalają na Kościół katolicki.

 10. sanning said

  Ad:5
  „Wiadomo, że wszystko dupnie, nie wiadomo tylko, czy uda się znaleźć kozła ofiarnego.”

  Jeśli wszystko dupnie jak Pan pisze, to proszę wyjaśnic, dlaczego indeksy światowe wzrosły w ostatnich
  3 tygodniach ponad 20%, a niektóre koncerny nawet ponad 30 do 40%. Amazon np. zwiększył
  swoja wartość o ponad 300 mld i na dzień dzisiejszy ma wartość – „Market Cap 1.202T”???

 11. wanderer said

  Alisa, fuj, co to jest?

 12. Ad. 10

  Amazon np. zwiększył swoja wartość o ponad 300 mld

  I wszystko fajnie się kręci, ale tylko dlatego, że jest na świecie popyt na dolara. Amerykańskie firmy winny dziękować za swoje powodzenie nie własnym talentom, ale USArmy.

  A giełda… Wie pan… Taki Enron w piątek był kwitnącą firmą wysoko notowaną na giełdzie, a w poniedziałek.. już Enronu nie było…

  Więc proszę mi wytłumaczyć, jakim cudem firma może być dziś warta 1.000.000, a jutro TA SAMA FIRMA! może być warta 10. Potrafi pan? … Może panu ułatwię: ona będzie warta 10, żeby Rotszyld mógł ją kupić za 10. W tydzień po zakupie ta sama firma będzie warta 1.000.000.

  Ot i tyle warta ta cała kapitalistyczna „ekonomia”.

 13. Lily said

  Re 7;Piskorz
  Wiecej kwiatkow,w TYM temacie..
  http://xdisciple.blogspot.com/2012/07/helen-thomas-is-ayn-rand.html
  Zrodlo; jak powyzej.

 14. Podstawowy mechanizm rabunku

  zaprezentował:

  ad 12, Krzysztof M

  Tzw. „wartość” powstaje w ten sposób, że liczni niewiedzący zgłaszaj swą gotowość kupna akcji, jest też tak, że spekulatywnie, bez angażowania pieniędzy, dokonuje się zakupu, aby zwiększyć „wartość”, czyli notowanie na giełdzie.

  Jest to podstawowy mechinizm rabunku niezorientowanych, którzy muszą dostarczyć wkładu, aby notowanie akcji rosło, przy odpowiedniej ilości tzw. „głupich pieniędzy” w „wartpścio”, jak to nazywają fachowcy giełdowi, przechodzi się do drugiej fazy, jak Krzysztof M said.

  Znany jest klasyk Rotszyldów na giełdzie londyńskiej po bitwie pod Waterloo, który Rotszyld przeprowadził wykorzystując doniesinie Reutera, późniejszej agencji, dokładnie wg. podstawowego mechianizmu rabunku.

  Giełda jest zinstytucjonalizowanym rabunkiem, co wynika z zasady funkcjonowania kapitalizmu.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/marx-w-sluzbie-kapitalu/#Markscytat

  Czy można wygrać na giełdzie ? Można, jeśli jest się insiderem.

  Kostolany, znany żydowski giełdziaż z RFN, tak określił „wartość” akcji:

  „Wartość akcji zależy od tego, czy na giełdzie jest więcej akcyji, czy więcej idiotów.”

 15. Piskorz said

  re 13 B. dziękuję.!

 16. Piskorz said

  re 9 Tu nie chodzi o kościół katolicki /w tej książce, na tyle wiem/. Chodzi o to /znam to z b. krótkiego opisu książki/. że co będzie ze światem…gdy elita nim
  rządząca…zbuntuje się..I jak sobie poradzi pospólstwo ? Takie jest główne przesłanie tej książki /+ coś tam naturalnie o robieniu szmalu, rozwijaniu interesów i takie tam „duperele”. ps Jak przeczytam..to wtedy mogę się wypowiedzieć. ps W każdej chwili jest ta książka do nabycia.

 17. Ale dlaczego? said

  „Neokonii nie rezygnują z wojny z Iranem, popychając wraz z banksterami prezydenta Trumpa do wydania rozkazu ataku na Iran.”
  „Najlepiej by im było wysłać wojsko do walki z Iranem, przy okazji pozbywając sie kłopotliwego dla nich problemu Izraela, ale tu jest wielki problem, ponieważ dowództwo wojskowe doskonale zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszej gospodarczej kondycji Ameryki, wojna z Iranem zakończyłaby się totalną katastrofą.”
  ………………

  Cenię artykuły autorki, choć nieraz nie do końca się zgadzam.
  I pewnie ma rację, co do zagrożeń ze strony hanksterów.
  Choć nie wierzę, żeby Chińcsycy byli w zmowie z banksterami by robić inscenizację w związku z koronawirusem.

  Ale chciałem o czym innym.
  Jak w powyższych cytatach.
  Neokoni chcą TYLKO w interesie Izraela wojny z Iranem. No może jeszcze dla ichniego mesjasza, o którym rabini coś majaczą. I zapewne grożba zniszczenia Izraela tylko ich powstrzymuje.
  Niestety te satanistyczno-syjonistyczne mendy mogą tylko w jeden sposób zaatakować Iran.
  Mam nadzieję w Bogu, że na to nie pozwoli…

 18. sanning said

  Ad:12 Krzysztof M
  „Enron shareholders filed a $40 billion lawsuit after the company’s stock price, which achieved a high
  of US$90.75 per share in mid-2000, plummeted to less than $1 by the end of November 2001.
  Enron’s $63.4 billion in assets made it the largest corporate bankruptcy in U.S. history
  until WorldCom’s bankruptcy the next year.”
  Przeliczyli się. Za dużo kredytów mieli. Słaby sztab zarządzający.

  To prawda, bankructwo jest jednym z elementów działania gospodarki kapitalistycznej.
  Można krytykować USA-rmy, żadnych wojen nie wygrali, ale największe i najbardziej wartościowe
  koncerny to mają i liczą się i są w ścisłej czołówce na świecie pod względem wielkości i wartości.
  Amazon w ostatnim czasie zyskał na wartości dzięki koronie i zaostrzeniami z tym związanymi.
  Dopóki Amazon będzie coraz zatrudniał więcej ludzi, spłacał kredyty, robił zyski,
  to wartość będzie rosła i możliwe ze za 4 -5 lat przekroczy 2Tr. $.

 19. Piskorz said

  re 18 Jest książka prof W. Morawskiego „Kronika kryzysów gospodarczych”. Najpierw były ..bankructwa /2 pol.XVIw./…a potem były kryzysy.. całe multum.

 20. Peryskop said

  Re komusze metody

  …Jakiś czas temu zostałam wyrzucona ze „Szkoły Nawigatorów” przez jej właściciela Gabriela Maciejewskiego. Niedawno znajomi zwrócili mi uwagę na teksty Pana Maciejewskiego, które w malutkiej części zostały poświęcone mojej osobie. Teksty te zostały opublikowane tuż po wyrzuceniu mnie z tego portalu, gdzie Pan Maciejewski bardzo brutalnie w swoich tekstach, zaatakował moją osobę, nie dając mi żadnej możliwości polemiki oraz obrony.

  Nie trzeba nadmieniać, iż w taki sposób niszczono ludzi w czasach komunizmu. Sposób w jaki zostałam potraktowana wskazuje, iż Pan Maciejewski stawia siebie jako najgorszą kanalię, zaś jego przyjaciel, czy też dobry kolega Pan Osiejuk, nazwał mnie w jakimś komentarzu kurwą, dołączając w ten sposób poziomem do swojego kumpla Pana Maciejewskiego.

  Książek Pana Maciejewskiego nie czytałam , więc może i on jest wybitnym pisarzem, ale jako człowiek jest najgorszą kanalią.

  [Żeby Ślepa Mańka nie czuła się osamotniona, powiem jej, że na Internecie różne mendy, zarówno z lewa, jak i z prawa, robiły ze mnie m.in. kumpla Mieczysława Moczara, sekretarza PZPR w Łomży, fałszerza wpisów na forach i listach dyskusyjnych, esbeka, szpicla KGB/GRU/FSB, opłacanego przez Putina agenta wpływu, Żyda, faszystę itd. – admin]. …

  koniec cytatu

  Mnie też tu jakaś menda szybsza od Pana Admina wciąż blokuje, wyzywa od świrusów i gorzej, przyzwala swoim pieskom na kąsanie i obrzucanie epitetami, oraz notorycznie odmawia mi prawa do riposty.

  Niegodziwe naśladownictwo krypto-szui Maciejewskiego i jego pobratymców.

  ——————-
  TY PIERDOLONA W DUPĘ KURWO MĘSKA…
  Dawałem ci więcej szans, niż na to takie gówno, jak ty, zasługuje.
  PASZOŁ WON!
  Admin

 21. NICK said

  Admin.
  Jeśli to wyżej to prawda?
  To co? Nanorurka, TU, porabiała dotąd… .

  —————
  To był mój błąd. Tolerancja-srancja. Liczenie na to, że ktoś się opamięta.
  Admin

 22. JARNO said

  re. Panie Admin>>Ayn Rand-o czym ileś razy tam pisałem – oczywiście krytycznie – ‚pod Michalkiewiczem’ za co spotkało się z zdecydowaną reakcją ‚PASZOŁ WON” to muszę uzupełnić bo nie za bardzo łapię kontekst>
  Ayn Rand ze swoim ‚obiektywizmem’>jest ideolo dla środowiska polskich LIBERALTARIAN>czyli środowiska Kurwin vel Mikke i Michalkiewicza a teraz to jest ‚konfederacja’ prowadzona przez Dziambora. Ayn Rand całą swoją ‚filozofię’ sprowadza do jednego hasła>
  CHCIWOŚĆ JEST DOBRA + cała narracja retoryka neoliberalna-globalistyczna > dla LIBERTARIAN to mocno ‚za dużo’ co ma wspólny mianownik z Sorosowy „open society’ ideolo (mające swojego guru ekonomicznego w Wiedniu-Karl Popper).
  A czy mnie Pan teraz ‚w…….li’ – Pan ma ‚guzik’ jako DECISION-MAKER.

  —————
  Pana obsesja na punkcie St. Michalkiewicza staje się dość irytująca. Michalkiewicz nigdy nie stawiał żydówki Ayn Rand za wzór ani nigdy nie głosił, że chciwość jest dobra.
  Zaczynam tracić cierpliwość.
  Admin

 23. NICK said

  A ja?
  Nabywam cierpliwości za Adminem. 🙂 .
  Nauk pobieram więcej niż dał bym rad.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: