Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Głodomor_Znikł o Wolne tematy (25 – …
  minka o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (25 – …
  minka o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  maksj o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  Mietek o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Mietek o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  karlik o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Blady Pank czyli ski… o Wolne tematy (25 – …
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  revers o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Ruska baba, czyli co dale…
  Mietek o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Mietek o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  NICK o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska marzeń Prezesa

Posted by Marucha w dniu 2020-04-24 (Piątek)

Pamiętacie Państwo obchody stulecia niepodległości. Rząd przez całe miesiące napinał się jaką to wielką fetę zorganizuje, ze aż wszystkim nam oczy zbieleją. Czego tam nie będzie? – parady, bale, cuda na kiju.

Z tygodnia na tydzień obietnice stawały się coraz bardziej mgliste, aż w końcu na jakiś miesiąc przed 11 listopada okazało się, że nic nie jest przygotowane i jedyne co się da, to na szybko ukraść coroczny Marsz Niepodległości.

Jako jednak, że organizatorzy i uczestnicy rzeczonego marszu nie mieli ochoty robić za tło dla różnej maści oficjeli, najpierw przeszedł karłowaty marszyk rządowo-prezydencki a później wielotysięczny oddolny marsz. Sukces obchodów stulecia był tak wielki, że nawet TVP spuściła na niego litościwie zasłonę milczenia.

Przypominam o tym wydarzeniu nie dla pustej facecji ale dla wskazania pewnej prawidłowości. Otóż działanie ad hoc i prowizorka są typową metodyką postępowania obecnej władzy. Widać to po procesie legislacyjnym, przeprowadzanym w wariackim tempie z nocnymi głosowaniami i kuriozalnie krótkim vacatio legis. Słynne słowa „Ja bez żadnego trybu” wypowiedziane onegdaj przez Jarosława Kaczyńskiego, w pełni opisują istotę tego modelu rządzenia.

Nic więc dziwnego, że ludzie, którzy prawa i procedury ważą lekce, przyjęli taką a nie inną metodę organizacji wyborów prezydenckich.

Uporządkujmy fakty. 27 marca pod pretekstem działań antykryzysowych zmieniono po raz pierwszy Kodeks Wyborczy umożliwiając głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie i powyżej sześćdziesiątego roku życia. Majstrowanie przy ordynacji wyborczej na mniej niż pół roku przed wyborami jest złamaniem nie tylko prawa ale, co równie ważne, dobrego obyczaju. Jednak pal licho, gdyby skończyło się na tym moglibyśmy to złożyć na karb nadzwyczajnej sytuacji.

Jednak to był dopiero początek. Marcowe zmiany prędko zblakły wobec prawdziwej rewolucji, którą rząd i sejm zafundowały nam 6 kwietnia. Rządowa większość błyskawicznie procedowała i przegłosowała (choć nie bez trudności) „Poselski projekt ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r.”, który na nieco ponad miesiąc przed wyborami wprowadził powszechne głosowanie korespondencyjne. Obecnie ustawa ta podlega legislacji w zdominowanym parez opozycję senacie, co potrwa zapewne do 6 czerwca.

Z senackimi poprawkami ustawa trafi do sejmu gdzie będzie procedowana powtórnie, następnie trafi na biurko prezydenta. Znając praktykę te dwa ostatnie etapy nie zajmą zbyt wiele czasu, chyba, że po drodze PiS utarci sejmową większość, co jakkolwiek mało prawdopodobne, nie jest wykluczone.

Nie zmienia to faktu, że obecnie ustawa nie obowiązuje. Nie przeszkadza to premierowi i rządowi zachowywać się jak gdyby było całkowicie odmiennie. Podejmują więc działania w oparciu o prawo, które jeszcze nie obowiązuje i być może nigdy nie będzie obowiązywać. W najlepsze drukowane są karty wyborcze a ostatnio Poczta Polska zwróciła się do samorządów o udostępnienie naszych danych osobowych. Jednym słowem: cyrk.

Dlaczego to takie istotne? Wyobrażacie sobie Państwo sytuację, że dostajecie mandat za przekroczenie prędkości na podstawie projektu ustawy? Albo, że odpowiadacie karnie za jakieś nowe przestępstwo określone w przygotowywanej dopiero nowelizacji KK? To byłaby kuriozalna, surrealistyczna i przerażająca rzeczywistość, bardziej przypominająca świat z „Procesu” Kafki niż cywilizowane państwo. Tymczasem to się dzieje już, tu i teraz, całkowicie realnie.

Obecni rządzący zdają się nie rozumieć, że praworządność jest ważna. Stanowi solidny fundament, na którym możemy wznosić gmach naszego państwa. Wytwarza dla nas czytelne reguły dziania, dzięki którym czujemy się bezpieczni w relacjach z nieskoczenie potężniejszym od nas aparatem administracji. W tym znaczeniu praworządność jest strażnikiem naszej wolności.

[Praworządność jest ważna, ale jeszcze ważniejsze jest wytresowanie narodu, aby pojął iż jest tylko nawozem, który rząd może traktować, jak chce – admin]

Państwo budowane bez niej nie będzie tworem solidnym. Jego architektura nie będzie harmonijna i spójna. Nie będzie ono silne i trwałe. Bardziej niż okazały pałac będzie przypominało skleconą ad hoc szopę. Wypisz wymaluj: państwo z dykty i blachy. IV Rzeczpospolita marzeń Jarosława Kaczyńskiego.

Przemysław Piasta
24.04.2020
http://mysl-polska.pl/

Komentarzy 17 do “Polska marzeń Prezesa”

 1. uwagi takie said

  1. Marsz o Niepodleglosc a nie Niepodleglosci, tak okreslam ten Marsz z punktu widzenia plebsu, ktorym jestem. Panstwo Polskie nie jest niepodlegle, jest wlasnoscia lichwiarza, na rzecz ktorego lud polski zostal wpedzony poprzez judenrat – lokaja lichwiarza, podajacego sie falszywie za sprzymierzenca ludu, w pulapke pozyczek, przekraczajacych mozliwosci splaty. Stad tez 447, jako realizacja rabunku zastawionej poprzez judenrat rekojmi po zniszczeniu wytworczosci polskiej.
  2. Haslo Marszu: „raz sierpem, raz mlotem w czerwona holote” jest perfidnie mylacym, mlodym ludziom robiacym mlyn w glowie, bowiem nie wydziela z „holoty” Polakow, przed trzydziestu laty juz pogonionych z grona „komunistow”, tak jak w czasie stanu wojennego pogonieni zostali Polacy z „Solidarnosci” a zostali ziomale z judenratu.

 2. Kojak said

  Jak PIS partia ewIdentnych bandziorow na czele z KAczynskim moze budowc praworzdnosc ? PRANOJA ! Niech najpierw odrazajace bandziory rozlicza sie ze sfalszowanych kryminalnie dokumentow na podstawie ktorej Kaczynski z przydupasami chcieli Sp Leppera wsadzic do wiezniea ! Nie moze bandzior i kanalia budowc praworzadnosci bo to OBLED

 3. Une się „niech” rozliczą? [Humor tysiąclecia.] Z jakichś dokumentów? Tylko? Raczysz waść żartować? Czy marzysz w wielkim strachu, żeby jutro dostać jednego bata w dupę mniej?

 4. Joannus said

  ”Polska marzeń Prezesa”

  To nic innego jak finalny Polin, w efekcie zorganizowanej i prowadzonej etapowo sztafety, począwszy od 1980 r.

 5. Czego spodziewaliście się po nieudolnej kopii Józka-bandziora? Może już czas nazywać tę kopię określeniami, na jakie zasłużył? Boicie się państwo nazywać rzeczy i ludzi „po imieniu”? I ja się boję. A więc cyrk z dyrekcją i całym personelem będzie się miał dobrze. A my będziemy się mieli coraz gorzej.

  Józek-bandzior chociaż na kasztance się prezentował nieźle (argument dla prostaków), a ten typ… (…), (…).

  Kto pierwszy krzyknie KRÓL JEST NAGI ?

 6. Birton said

  mów czyj ty jesteś, Kalkstein, Żydzie

 7. Roman B said

  Psioczenie na Prezesa, jego świtę, kapciowych, nadskakujących, przymilających się i próbujących ogrzać się w jego blasku nie ma sensu. A może czas już spojrzeć w lustro, że to MY JESTEŚMY NA TYLE SŁABI bo wciąż tolerujemy zastały stan rzecz a od roku 89 nie JESTEŚMY W STANIE WYGENEROWAĆ ELIT, CZY CHOĆBY JEDNEGO UCZCIWEGO!!! Baranami i owieczkami rządzą…karaluchy!

 8. Listwa said

  @ 4 Joannus

  Albo od 1976.

 9. Lily said

  O Polsce, bez Tubylcow?.”Gorszego sortu”.
  Co to za zdiecie?. ON nigdy TAK nie wygladal.
  Prosze sprawdzic,jak wygladal,kiedy byl przy
  p,Walesie,az do teraz.Jeno co sie pomarszczyl
  i posiwial. CO by nie powiedziec,cale zycie
  oplywa w luksusach. Raj na Ziemi.

 10. Olo said

  Polska Kaczyńskiego? To żydobanderowski łagier dla Polaków, który Kaczyński buduje wraz ze swoimi kumplami z kijowskiego Majdanu oraz Jonnym Danielsem, Lejbem Fogelmanem i sektą Chabad Lubawicz.

 11. Kwal said

  A.10. I to jest właściwa i prawidłowa odpowiedź…tragizm polega na tym, że Naród tego nie rozumie a nie rozumie bo nie ma już Narodu Polskiego…jest Masa. Żydostwo o ty doskonale wie.

 12. Lily said

  Do Tych,co nie wiedza,to w 2006 r,rok po
  przejeciu calkowitej wladzy przez Kaczynskich,
  L.Kaczynski wprowadza swiece chanukowe do
  palacu namiest………,a Marek Jurek do Sejmu.
  NIE BEZ KOZERY mowia,”glosuj na Pis,
  (Kaczynskiego) a z POLSKI pozostanie NIC”.

 13. Lily said

  Powod,dlaczego ten gosc,glosuje na Kaczynskiego partie,i zawsze bedzie.
  Pis nie byl,inicjatorem,(500+)przypisuje to sobie.

  Zrodlo;A.Olkiewicz.

 14. Ad. 13

  Facet skrzywdzony przez media. Ofiara propagandy.

 15. Polska marzeń to Ukrainopolonia pod zarządem chałaciarzy czyli „cudu naszych czasów” i Polakami jako parobkami…ja chcą ziomale spod Odessy.Z 3 mln /na razie/nadzorców ukraińskich demolujących Polskę, pijanymi w sztok rozjeżdżającymi ją samochodami…i żyjącymi z socialu, 500+, emerytury,300+,leczenie???
  Tu polski sklep..

 16. plausi said

  Nie wydarzenia są ważne, ale procesy

  Przeglądając starsze zapisy znaleźliśmy, 30 września 2017 pisał Michalkiewicz o Margaret Courtm ją cytując:
  „Oczekują teraz możliwości małżeństw (dla par homoseksualnych), ponieważ chcą je zniszczyć. Zaraz dojdzie do tego, że nie będzie Dnia Matki, Ojca, a potem Wielkanocy i Bożego Narodzenia.”

  Uwaga:
  „małżeństwa dla par ”, można zapytać, dlaczego tylko dla par, a nie n.p. dla grupy czy stada ?

  Uważni obserwatorzy „Pandemii WHO” dostrzegli, że „nie było … Wielkanocy”, i odbyło się to tak prosto.

  Paniktycy przeprowadzą każde zadanie, jakie tylko od cytowanego już przez nas MWF otrzymają, od czegóż jest paniktyka ?

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/24/szanse-i-dobrodziejstwa-epidemii/#comment-896513

  Niektóre procesy wymykają się uwadze jednego pokolenia, n.p. UE, koncepcja została opracowana przed wiekiem

  https://web.archive.org/web/20180513080311/http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php

  ale proces trwa nadal. Strony internetu, które zostały skasowane, można znaleźć w archiwum:

  https://web.archive.org/

  w pole adresu wpisać n.p. http://balder.org/avisartikler/Deklaracja-Barcelonska-Versja-Polska-2009.php

  archiwum przechowuje 400 miliardów stron internetu.

  Te nowsze media pozwalają ludność pędzić stadem od jednego wydarzenia do drugiego, które przez mendia zostało określone jako ważne. Po to tylko, aby ludność skoncentrowana na zdarzeniach nie zauważyła w jakich procesach bierze udział, a co ważniejsze, dokąd te procesy zmierzają.

  Nie można odmówić zbrodniarzom, którzy zorganizowali n.p. inscenizację „Pandemia WHO”, zręczności. Paroma kopniakami zmobilizowali wszystkich zarządców krajów Europy, włącznie z Rosją i Turcją, do internowania społeczeństw w ich domach i mieszkaniach. Proces zgłupienia ludności jest już tak dalece posunięty, że ta ludność, n.p. w Polsce, przyjęła to jako dobrodziejstwo. Jak można od takich zdeklarowanych kanalii

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  oczekiwać czegokolwiek służącego ludności ? Co się z resztką rozsądku Polaków stało, że oczekują zbawienia od takiego śmiecia ?

  https://plausi.files.wordpress.com/2018/09/pokojowiectrumpaduda.jpg?w=550

  No cóż, ale już przed dziesięcioleciami dali się nabrać na inną koszerną atrapę:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  To mści się dziś likwidacją Wielkanocy.

  Przepraszamy, że nie zabraliśmy głosu n.t. prezesa, ale czy nic może być przedmiotem rozważań ?

 17. Bezpartyjna said

  „Wypisz wymaluj: państwo z dykty i blachy”.
  W kontekście artykułu to raczej państwo z kaczych pypci.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: