Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Strach ma wielkie oczy – 23.04.2020.

Posted by Marucha w dniu 2020-04-24 (Piątek)

Wystraszonym tłumom można wmówić absolutnie wszystko.

Pisze Alfax na moim blogu:

„Czasem ręce opadają jak politycy, ludzie mający wpływ na politykę czyli rządzący i ta najbogatsza na świecie elita manipulują ludźmi, ogłupiają, wykorzystują naiwnych, mając do dyspozycji wszelkie środki.

I nie pomaga to, że prawie nie istnieje analfabetyzm przynajmniej w Europie, a mimo to ludzie dalej nie myślą samodzielnie, tylko potrzebują mieć swojego guru. Który wykorzystuje ludzką naturę, głupotę”.

Odpowiada Tiamat:

Bardzo słuszna uwaga. Jest podobno w psychologii takie uzasadnienie, podobne jak w polskiej mądrości ludowej, że „strach ma wielkie oczy” – i widać – większe od rozumu. Na różne bodźce – w tym strachu – działamy instynktownie i odruchowo.

Niestety, wielkie machiny polityczne produkujące atmosferę strachu i paniki zatrudniają psychologów do programów kontroli tłumów. Bo jak można wytłumaczyć np. awanturę 9/11, która spowodowała panikę i ogarnęła cały świat? Jak to jest możliwe, że w XXI wieku, nawet ktoś bez wykształcenia, mógł uwierzyć, że przy pomocy benzyny lotniczej można zmieść z powierzchni ziemi potężne wieżowce zbudowane z żelbetonu i zamienić w proch i pył potężne konstrukcje?

Pamiętam, że w młodości często spędzałam wakacje u babci na wsi. Nigdy nie nauczyłam się zapalać w piecu bez pomocy… benzyny. A nauczyłam się tego od babci, która też polewała benzyną mokre drwa na podpałkę. Nie pamiętam, żeby ktoś we wsi spalił sobie chałupę, bo mu żelazne ruszta się stopiły od tej benzyny i ogień rozlazł się po całym domu i go spalił. I każdy uczeń szkoły podstawowej wie, że samolot nie jest zbudowany z żelbetonu i nawet najgroźniejszy nie wlezie w żelbeton jak w masło i wyleci drugą stroną potężnego wieżowca.

Tymczasem we wrześniu 2001 roku na nic zdały się nauki, prawa fizyki, tablica Mendelejewa i znajomość temperatury topnienia żelaza i maksymalna temperatura benzyny lotniczej. Pierwsze podejrzenie powinno być pod adresem materiałów budowlanych, z których Amerykanie budują wieżowce. Tymczasem, wszyscy uwierzyli, że kilku Arabów z Arabii Saudyjskiej, którzy nie byli pilotami, potrafili zniszczyć trzy potężne wieżowce dwoma samolotami. I to gdzie? – W najbardziej strzeżonym mieście na świecie, w którym akurat odbywały się manewry wojskowe.

Z radością i uczuciem wielkiej ulgi poparliśmy atak na… Afganistan, bo tam się ukrył jakiś ważny Arab, którego nie było w żadnym z tych dwóch samolotów, ale został mianowany przez USA wodzem operacji 9/11. Poszukiwania trwały kilkanaście lat i w końcu znaleźli tego Osamę w Pakistanie i to na terenie bazy amerykańskiej.

Tymczasem we wrześniu 2001 roku widać było na wszystkich ekranach światowych stacji telewizyjnych, że arabskie paszporty są zrobione z dużo lepszego materiału niż nowojorskie wieżowce. Bo oto policja w Nowym Jorku znalazła w sproszkowanym wieżowcu paszport jednego z Arabów, który to Arab prowadził ten wredny samolot, co się nie rozbił w zderzeniu z wieżowcem, tylko wleciał do środka. Szczątków samolotu tez nie znaleziono ani śladów konstrukcji stalowych. Został się tylko paszport jako ewidentny dowód, że to Arab w samolocie rozwalił wieże.

Po tym historycznym, epokowym wręcz wydarzeniu, można dojść do wniosku, ze wystraszonym tłumom można wmówić absolutnie wszystko… metodą medialnej perswazji.

Napisała: Tiamat
https://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarzy 9 do “Strach ma wielkie oczy – 23.04.2020.”

 1. Strach ma wielkie oczy. Czyli – z igły widły.

 2. Boydar said

  Ciszej nad tą trumną.

  Zawsze myślałem że „zabić śmiechem” to metafora. Nie.

 3. Czwartek, święto świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.

  Tak to wygląda pod szatańskimi rządami PiS.
  Kapłan broni Mszy św. w tradycyjnym rycie rzymskim. Policja w święto św. Wojciecha

 4. Atak masonerii w Polsce pod rządami zdradzieckiego PiS-u wspieranego przez O.T. Rydzyka i biskupów w Polsce.

 5. Okadwa said

  Żeż dali im te emploi na jedne melodie…
  I niby odziali we zło… ale tak tandetne że ino śmich bierze.
  I rzecze (a tyż z uśmiechem) ksiądz: – Mój panie Boże… co też z was zrobiono.

  A tu inny obraz ale… ten sam:

 6. Piskorz said

  re art operacji 9/11. ” O TEJ OPERACJI…chyba 6 m. wcześniej wspomniał chyba Rockefeler Aaronowi Russo, trzeba wpisać w wyszukiwarkę, to wyskoczy ten wywiad z A.R.

 7. JerzyS said

  Tekst Kacio Najmłodszy
  Wiara w to, że dzięki zarazie PiS straci władzę jest naiwnością. PiS z całej tej operacji wyjdzie wzmocnione i zwycięskie. Koronawirus spadł z nieba Kaczyńskiemu, podobnie jak 10 lat temu samolot pod Smoleńskiem. Sztucznie wywołana psychoza strachu przed pandemią jest dla obozu rządzącego świetnym alibii, zasłoną dymną do przykrycia nędzy budżetowej spowodowanej kilkuletnim rozdawnictwem 500+ i te rzeczy. Kaczyński i jego ekipa wszystko zrzucą na straszliwą zarazę i ludzie uwierzą. Wirus zostanie oskarżony o spowodowanie pustki w skarbcu państwa. PiS nie jest głupie.
  Tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się, że np obowiązek noszenia maseczek jest absurdalny. Z medycznego punktu widzenia, zdrowotnego, jest idiotyczny, ale psychologicznie jest jak najbardziej uzasadniony. Buduje bowiem powszechną świadomość zagrożenia, jest dramaturgicznym zabiegiem, spektakularnym gadżetem, symbolem tragedii, teatralnym rekwizytem walki o przetrwanie. Nie jest ważne, że wróg jest zmyślony. Ważne, że ludzie się boją, a władza za wszelką cenę chce im pomóc przeżyć…
  Pomór spadł dla PiS z nieba. Duda wygra w pierwszej turze a neopiłsudczycy porządzą Polską przez najbliższą dekadę. Wspomnicie moje słowa.

 8. Carlos said

  re7 JerzyS potwierdzam i zgadzam sie- ma pan racje

 9. Strach przed fikcją można jedynie pokonać jeszcze większym strachem przed czymś bardzo realnie teraz grożącym, a to przekieruje strach i uderzy z całą mocą w PiS.

  Dlatego też jest tak bardzo ważnym nagłośnienie planu Sośnierza akceptowanego i ujawnionego przez Gowina.
  Szaleńcy z PiS-u sięgną i po to rozwiązanie, jeśli to powszechnie nie będzie wiadomym.
  Jak wyjdzie rozporządzenie będzie już na wszystko za późno

  Uwolnić wirusa, uwięzić naród, zapobiec naszej biedzie. Osoby starsze do gett – ciśnie się samo na usta
  Jarosław Gowin –„Jesteśmy na wojnie. Wojna zaś wymaga jasnego systemu dowodzenia”. „Do końca epidemii trzeba izolować i otoczyć opieką osoby z grup szczególnego ryzyka.”

  https://jozefbizon.wordpress.com/2020/04/22/uwolnic-wirusa-uwiezic-narod-zapobiec-naszej-biedzie-osoby-starsze-do-gett-cisnie-sie-samo-na-usta/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: