Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  Znowóż KATASTROFA ko… o Wolne tematy (24 – …
  zagłoba sum o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  zprowincji o Zanim padną salwy
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Dang o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  miś puchatek o Zielone ludziki
  matirani o Wolne tematy (24 – …
  Leo o Zielone ludziki
  sudbina Srba o Jak rosyjska ropa umknęła…
  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zwiędłe żonkile czyli niewygodna prawda o powstaniu w getcie

Posted by Marucha w dniu 2020-04-24 (Piątek)

Papierowy żonkil, to chyba jedyna rzecz, którą można dostać od Żydów za darmo.

Jak co roku w dniu 19 kwietnia jesteśmy zalewani informacjami na temat bohaterstwa bojowników żydowskich. Warto się jednak przyjrzeć jak wyglądała prawda o tym rzekomym bohaterstwie o tym kto bohaterem był, a kto na bohatera został po wojnie wykreowany.

Jak to bowiem często bywa najwięcej do powiedzenia o danym wydarzeniu mają ci, którzy nie brali w nich bezpośredniego udziału. Zatrważa sytuacja, w której Polacy dla zdobycia prestiżu i zysków finansowych przy okazji również tego wydarzenia w bezczelny i okrutny sposób kłamią obciążając własny naród.

Wybuch powstania poprzedziły z jednej strony działania organizacji syjonistycznych, które zebrane wśród diaspory środki finansowe na pomoc Żydom na terenie okupowanej Polski przeznaczyły na własne cele (sic!), a z drugiej strony na praktycznie zupełnej bierności wobec poczynań okupanta z drugiej strony.

Trzon przywódczy powstania należał do członków He-Halutz Ha-Tzair (Młody Pionier), która to organizacja była socjalistycznym syjonistycznym ruchem młodzieżowym należącym do He-Halutz (Pionier), która stanowiła centralę skupiającą wszystkie pionierskie ruchy syjonistyczne. Młody Pionier toczącą się wojnę traktował jako rozgrywkę pomiędzy mocarstwami, która zakończy się według nich miażdżącym zwycięstwem ZSRR, co zdecydowanie ucieszyłoby Pionierów. Związek Radziecki uważali oni za ideał państwa socjalistycznego, do jakiego chcieli dążyć po wojnie przy budowie własnej państwowości w ramach Izraela.

Punktem odniesienia nie była dla nich jednostka ludzka ale komuna ziemska. Rodzina wraz ze swoją otoczką autorytetu rodzicielskiego jako forma burżuazyjno-kapitalistycznego niewolnictwa była przez nich odrzucana jako wrogi przeżytek. Dlatego dzieci już od żłobka wychowywane były w duchu kolektywizmu i socjalizmu. Utopia kolektywizmu i poczucie wielkiej misji budowy nowego socjalistycznego świata przynieść miała tragiczne skutki właśnie w trakcie powstania. Odpowiedzialności za zgubne decyzje nie ponosił bowiem nikt indywidualnie, a jedynie wszyscy w formie zbiorowej.

Kapitulację Polski żydowscy syjoniści przyjęli z obojętnością [albo z radością – admin], zdając się nie dostrzegać powstałych struktur Polskiego Państwa Podziemnego i sprawnej działalności tego państwa zarówno na polu cywilnym jak i wojskowym. Religijni Żydzi zawierzyli się Bogu i w swojej bierności czekali na jego interwencję, natomiast ateistyczni syjoniści szukali sprzymierzeńców. Szukali porozumienia z Polską Partią Robotniczą, która zamiast wypracowania porozumienia zadowalającego obie strony chciała wykorzystać He-Halutz do zasilenia nimi własnych oddziałów partyzanckich a Żydzi nie byli skorzy do przelewania krwi w sprawie w której nie mieli interesu.

Z sojuszu z polskimi komunistami nic więc nie wyszło. Jednocześnie w getcie warszawskim mieli silną konkurencję do walki o władzę w powstałym w przyszłości Izraelu, w postaci skrajnie prawicowej organizacji syjonistycznych rewizjonistów Betar. Rewizjoniści z Betaru byli o tyle w komfortowej sytuacji, że posiadali własne magazyny broni oraz dobre kontakty z polskim podziemiem. Żydowscy socjaliści nie kryli wobec nich swojej pogardy, piętnując ich łatką faszystów. Pionierzy He-Halutz nie chcieli dopuścić aby żydowscy faszyści z Betar przejęli kontrolę nad gettem. Cechą wspólną obu zwalczających się nurtów było traktowanie mijania się z prawdą jako czegoś zupełnie naturalnego, czegoś co stanowi wspólną ich wspólne dziedzictw.

Dopiero kiedy Niemcy rozpoczęli w getcie pierwsze wysiedlenia żydowscy socjaliści zaczęli dostrzegać istnienie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Przywódcy kilku socjalistycznych organizacji żydowskich tworzą Żydowską Organizację Bojową. Następnie powstaje również Żydowski Komitet Narodowy (ŻKN) do którego nie wszedł jednak Bund ani Betar, który utworzył własną strukturę w postaci Żydowskiego Związku Wojskowego (ŻZW) w oparciu o żydowskich żołnierzy wywodzących się z Wojska Polskiego II RP. Mimo to ŻKN przedstawia zarówno wojskowym jaki cywilnym strukturom polskiego podziemia, dokument do zatwierdzenia, z którego wynikało, że polska strona uznaje ich za przedstawicieli całej społeczności żydowskiej w Polsce oraz przychyli się do ich oczekiwań w zakresie dostarczenia broni.

Dowództwo AK zdawało sobie sprawę, że ŻZW stanowi jedyną wartość militarną spośród wszystkich organizacji w getcie, a takie posunięcie żydowskich socjalistów ma na celu dobranie się do zgromadzonych przez konkurencję zapasów broni i amunicji. Strona polska żądała wyjaśnień dotyczących usunięcia z reprezentacji środowiska Bundu oraz przysięgi lojalności żydowskiej wobec Polski w jej konfrontacji z ZSRR.

Żydzi przysięgę złożyli ale jak wiemy wydatnie wsparli NKWD w likwidacji polskiego podziemia. ŻOB nie tylko domagał się broni ale domagał się dostarczenia jej bezpośrednio do getta przez AK, tak żeby nie narażać się na niebezpieczeństwo oraz kontakt z fekaliami w trakcie transportu broni kanałami.

Przyszły przywódca powstania Mordechaj Anielewicz tuż przed wybuchem powstania do żądań w zakresie dostarczenia broni dołączył jeszcze oskarżenia pod adresem polski podziemnej o antysemityzm. Tymczasem Betar dysponujący znacznie mniejszymi środkami finansowymi systematycznie na własną rękę produkował broń i amunicję, posiadali własną łączność oraz tunel na aryjską stronę służący do przerzutów broni i ludzi. Z tunelu tego w krytycznym momencie chętnie korzystali przy wycofywaniu się z getta ich socjalistyczni adwersarze.

Próby nieudolnych przygotowań do powstania oraz ich przebieg tłumaczony jest do dziś dnia jako efekt realizacji planu według którego getto miało być twierdzą w której jego socjalistyczni obrońcy będą się bronić z honorem do końca. Tymczasem planowali ucieczkę i pozostawienie ludności cywilnej na pastwę Niemców. W dodatku nie zadbali nawet o przygotowanie sobie tej ucieczki, oczekując wsparcia w tym zakresie ze strony AK i „faszystów” z Betaru. Dlatego też AK zachodziło w głowę czemu, syjoniści żądając broni chcieli dostać pistolety, a nie karabiny. Karabin służy przecież do walki, a pistolet doskonale sprawdzał w osłanianiu swojej ucieczki.

W trakcie powstania bohaterstwem nie popisali się członkowie ŻOB, tylko zwykli Żydzi (mężczyźni, kobiety i młodzież) nie należący do żadnych organizacji. To oni zdając sobie w końcu sprawę, z tego co ich czeka, w akcie rozpaczy walczyli z Niemcami wszelkimi dostępnymi metodami, rzucając się na Niemców z nożami, butelkami, kamieniami.

ŻOB nie przeszkodził Niemcom w wypędzeniu z getta ponad 19 tys. Żydów. Potyczki socjalistycznych syjonistów wbrew dzisiejszym zachwytom nad ich męstwem trwały zazwyczaj kilkadziesiąt minut czasami dochodząc do kilku godzin. Ciężar najcięższych walk wziął na siebie ŻZW, wspierany drobnymi siłami polskim. Bohaterstwem w walce wykazał się sekretarz Bundu Michał Klepfisz, odznaczony za co pośmiertnie odznaczony został przez rząd londyński Krzyżem Virtuti Militari.

Wyróżnienie, to zostało oprotestowane przez ŻOB, która na ręce przedstawiciela polskiego rządu złożył notę protestacyjną w której stwierdziła, że jest zdumiona postawą polskiego rządu ponieważ akcją zbrojną powstania w getcie kierował ŻOB pod dowództwem niezłomnego Anielewicza i to on powinien otrzymać, to odznaczenie: (…)” ludzie pracy całego świata byli uświadomieni, że powstanie w gettcie było zorganizowane i kierowane przez syjonistyczne organizacje pracy i że setki bojowników, którzy wzięli w nim udział oddały swe życie w walce, czyniły to w głębokim przekonaniu, że ich śmierć stanie się fundamentem socjalistycznej przyszłości dla mas w Eretz Israel”.

Tymczasem jak stwierdził znany żydowski celebryta Marek Edelman, Anielewicz nie udźwignął psychicznie roli przywódcy powstania do której mocno się garnął.

Walka w getcie zakończyła się katastrofą, ludność została wysiedlona do obozów śmierci, a przywódcy ŻOB, korzystając między innymi z kanałów przerzutowych Betaru, którego szczerze nienawidzili, zamelinowali się po aryjskiej stronie, część z nich zasila oddziały partyzantki żydowskiej.

Likwidacja getta była smutnym finałem postawy żydowskich środowisk politycznych oraz religijnych zarówno w kraju jak i na świecie. Najwięcej złego wyrządzili, Żydom poza Niemcami ich właśni pobratymcy z ruchu syjonistycznego, którzy tragedię własnego narodu postanowili wykorzystać do realizacji własnych celów politycznych, a odpowiedzialność za niepowiedzenia marazm zrzuć na karby polskiego antysemityzmu.

Dziś kłamstwa dotyczące genezy powstania oraz jego przebiegu promowane są nie tylko przez środowiska żydowskie ale niestety również przez ludzi uważających się za Polaków.

Arkadiusz Miksa
https://miksa.neon24.pl/

Komentarzy 14 do “Zwiędłe żonkile czyli niewygodna prawda o powstaniu w getcie”

 1. 1984 said

  Myli się autor. Żonkile robią za swoje i rozdają potulne goje. Żyd nigdy nikomu nic nie da.

 2. plausi said

  Wszystko dla żydów to interes, wojna też

  a jak żyd ma interes to na pewno tryfny.

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/20/wojna-ropa-i-pieniadze/#comment-895721

  co jest wręcz obowiiązkiem, bowiem „żadna grupa społeczna nie dysponuje tak rozgałęzioną międzynarodową siecią przestępczą jak synagoga i jej diaspora”

  Także wywóz żydów do obozów był dla innych żydów znakomitym gescheftem, o czym przypomina cały cykl artykułów w tym forum

  https://marucha.wordpress.com/2013/10/29/kolaboranci-zydowscy-w-czasie-ii-wojny-swiatowej-9/

  o żydowskich kolaborantach i żydowskim GeStaPo.

  Oddajmy choć raz żydom sprawiedliwość, żyd jest uosobieniem zbrodni. Dobrze jest to sobie raz zakarbować. Talmud jest niczym innym, jak tylko istrukcją zbrodni i przestępstwa..

  Tak rozpoczęli żydzi rozkład państwa polskiego na dobre, bo zdrada żydowska była obecna zawsze.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

 3. warszawiak z dziada pradziada said

  Żadnego powstania w getcie nie było. Grupka zapaleńców -bojówkarzy rozpoczęła walkę wbrew radom starszyzny . Po dwóch dniach bezładnej strzelaniny wycofali się kanałami zostawiając bezbronnych mieszkańców getta na zemstę Niemców, którym nawet nie chciało się uganiać po dzielnicy za „powstańcami” i po prostu podpalali budynki po wysiedleniu mieszkańców. W tzw. powstaniu zginęło 16 Niemców ,a właściwie 2 ch bo reszta to Ukraińcy na służbie niemieckiej. Wszystkie te informacje zaczerpnąłem ze wspomnień żydów którzy przeżyli tzw. powstanie.

 4. Birton said

  Morawer, Juda i Kalkstein powinni chodzić w myckach z żonkili, aby ogłupiały naród wiedział , kto zacz

 5. walthemar said

  Najlepsze zrodlo to Tadeusz Bednarczyk
  Ciekawie napisane i na faktach z jego zycia
  Dziwne ze nie dali mu drzewka w Yad Vashem

  Click to access bednarczyk.pdf

  Click to access obowic485zek-silniejszy-od-c59bmierci-tadeusz-bednarczyk.pdf

 6. walthemar said

  Sorry ze bez kropki

 7. galaszek said

  Nuuuuu!!!!! .. o jaki tu powstanie mowic w ten Getto- jak tu moszna i czeba mowic barzi o polozenie a nie powstanie

 8. galaszek said

  Nuuuuu!!!!! .. o jaki tu powstanie mowic w ten Getto- jak tu moszna i czeba mowic barzi o polozenie a nie powstanie…

 9. galaszek said

  Nuuuu!….. ja pszeprasza za dwojakie komentarz

 10. galaszek said

  Nuuuuu!!! …ja by chcialem wyjasnic i tem samem male usptawiedliwienic ten nazwa ZOB . zydowskie organizajca bojowa… bojowa dlatego sze une sze po prostu bojali zaczynac jakiegokolwiek walka bo nie moszna przeciez handlowac jak sze ma recy zajete walkiem..a propo tego ze SZydy nie chcieli przelewac dla Polinu swojego krew … czysz to taki tajemnica sze 99.i 9999999 procenta Szyda woli przelewac z konta na konto!..swoje oczywista … czyste geld a nie jakis krew!…… .

 11. NC said

  „Najwięcej złego wyrządzili, Żydom poza Niemcami ich właśni pobratymcy z ruchu syjonistycznego, którzy tragedię własnego narodu postanowili wykorzystać do realizacji własnych celów politycznych”

  To był modus operandi syjonistów.

  Po dojściu Hitlera (finasowanego przez Żydów nowojroskich) do władzy, tak zwany Światowy Kongres Żydowski spacyfikował falę protestów żydowskich na świecie i zawarł z Hoitlerem tajne porozumienie (Haavara Agreement) o przesiedleniu niemieckich Zydów do Palestyny, wyposażonych w niemiecki sprzęt rolniczy, w celu stworzenia podwalin pod powstanie Izraela. Woziły ich z portu w Hamburgu polskie statki.

  To przy tej okazji Izaak Grünbaum, dyrektor Żydowskiej Agencji do zasiedlania Palestyny stwierdził „Jedna krowa w Palestynie jest warta więcej niz wszyscy Żydzi w Europie”.

 12. NC said

  Re 5: Tutaj paszkwil na Bednarczyka, piórem niejakiego Gasztolda-Senia:

  Click to access oficer-korpusu-bezpieczenstwa,-hagiograf-zydowskiego-zwiazku-wojskoweg,4643.pdf

 13. JARNO said

  12. >NC>w tzw. ‚wolnym świecie’ wspominanie o Haavara Agreement lub inaczej ‚Transfer agreement’ jest podstawą do oskarżeń …o antysemityzm wobec tej osoby, która mówi o tym ‚kwicie’ .to wykorzystano przy ‚załatwieniu’ Kena Livingstona (byłego burmistrza Londony) i oczywiście dzieje się to na podstawie Working Definition of Antisemitism (co wykorzystano przy ‚załatwieniu Jeremy Corbyn ostatnio>i stąd Lewizna w oczyszczalni-ścieków=Polin – tzn. ‚lewica’-Sld-wiosna’ trzyma mordę w kubeł oprócz LGBT-transgender>.żeby przypadkiem nie ‚podpaść’>co dotyczy również ‚zjednoczonych prawiczków’ i ‚totalną opozycję’
  .
  ‚Working Definition of Antisemitism”
  International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA), an intergovernmental organization
  https://www.holocaustremembrance.com/working-definition-antisemitism
  i IHRA jest>>’The International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA) (until January 2013, known as the Task Force for International Cooperation on Holocaust Education (!!!!!!), Remembrance, and Research or ITF) is an intergovernmental (!!!!!!!) organization founded in 1998 which unites governments and experts to strengthen, advance and promote Holocaust education, research and remembrance worldwide and to uphold the commitments of the Declaration of the Stockholm International Forum on the Holocaust (!!!!!!-une kochają takie ‚deklaracje’)] The IHRA has 34 member countries one liaison country and seven observer countries.>>
  https://en.wikipedia.org/wiki/International_Holocaust_Remembrance_Alliance
  i chyba powinno być jasne-‚OCZYWISTE’- wszystko co się dzieje na świecie i oczywiście lokalnie>ja to nazywam DEEP JEWISH STATE.

 14. NyndrO said

  moźliweźemaszracjem

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: