Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Liwiusz o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  prostopopolsku o Nie chcą umierać za pomniki…
  Marucha o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (32 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-04-27 (Poniedziałek)

Myśleliśmy zawsze, że pisanie listów miłosnych do zbrodniarzy odsiadujących wyrok to wyłączność kobiet. Otóż musimy zrewidować swoje poglądy. Osławiona „matka Madzi” (Katarzyna Waśniewska), skazana na 25 lat więzienia za okrutne zamordowanie swej 6-miesięcznej córeczki, dostaje wiele listów od zauroczonych nią mężczyzn…

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/04/23/wolne-tematy-31-2020/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2020/05/01/wolne-tematy-33-2020/

Gajowy Marucha

Komentarze 233 do “Wolne tematy (32 – 2020)”

 1. Głos Prawdy said

  znalazłam objawienia s. Faustyny pewnej kobiecie, nie wiem,czy to prawda, co tu jest napisane. I o jakiej prawdzie chodzi o wojnie światowej, czy nie tej, której nie chcą w Polsce przyjąć..
  Święta Faustynko, gdy byłam nastolatką to ksiądz na ambonie uprzedzał nas:”nie kupujcie książek Faustyny Kowalskiej”, to ja i nie tylko ja byliśmy posłuszni księżom. A przecież oni tego od siebie nie mówili, lecz musieli być posłuszni przełożonym. I tak sobie myślałam – dlaczego biskupi nie byli posłuszni Panu Bogu a przecież to słowo MIŁOSIERDZIE jest tak piękne, bogate i obiecujące a oni nie chcieli uwierzyć. Nawet nie chcieli się zagłębić w teksty Boże, a przecież Pan Jezus Miłosierny prosi o Modlitwę – czyli ich przełożonym był diabeł. A przecież powinni się cieszyć, że Bóg osobiście przychodzi do Polaków, czyli nas wyróżnia spośród innych państw. Przez pysznych biskupów Polska straciła przez 50 lat mnóstwo łask Bożych. Dziękujemy Papieżowi JP II, że zrozumiał.

  ŚWIĘTA FAUSTYNA.

  „Ja bardzo przeżywałam niezrozumienie przełożonych Kościoła Katolickiego.
  Ja nie rozumiałam dlaczego nie chcą podjąć tak pięknego tematu.
  Tak jak i dzisiaj przełożeni niszczyli tych księży, którzy wierzyli w Objawienia Boże, tak i kiedyś ich prześladowali. Dla mnie ta Łaska była nadzwyczajna, bo przecież Bóg chce nas obdarzyć swoimi pięknymi Łaskami. Nie miałam do kogo się pożalić, bo siostra przełożona także mnie wyśmiewała i inne osoby były przeciwko mnie. Mnie było bardzo przykro, bo Bóg mówił do mnie takimi pięknymi Słowami, a ludzie nie chcieli przyjąć Bożych Łask. Bóg wybiera sobie kogo chce i trzeba być posłusznym, bo grzeszny człowiek nigdy nie będzie mądrzejszy od Boga tak jak uważali się rządzący naszą religią katolicką. A przecież Bóg jest Miłością i nie chce śmierci grzesznika, a kochając chce go wyrwać z potępiającego ryzyka. Bardzo płakałam w Niebie, gdyż ci od których zależały Łaski Miłosierdzia Bożego dla Polski, że przecież powinni modlić się do Ducha Świętego, aby umieć rozeznać Słowo Boże w pokorze. A oni mieli słabą wiarę w Boga Jedynego i dlatego nie zwracali się do Jezusa Miłosiernego. Oni powinni błagać Jezusa Cudami słynącego, a Hlond zdrajca Boga i Ojczyzny zamiast zaufać Jezusowi Miłosiernemu oraz Polskę oddać Jezusowi Miłosiernemu, to on uciekł z Polski. To jest straszne, co Hlond zdrajca uczynił a teraz jego wielbiciele uwielbiają go za miliony ludzi wymordowanych w wojnę. Wtedy to był temat tabu, lecz obecnie wszyscy wiedzą dlaczego wybuchła okrutna wojna. Do mnie mówił Jezus Miłosierny, a do Rozalii mówił JEZUS CHRYSTUS KRÓL POLSKI. Wtedy nie posłuchali a przed wojną nie posłuchali Króla Polski i to nie jest dobrze, że i teraz nie słuchają Boga mówiącego do zarozumiałego Episkopatu. A przecież najwięcej osób duchownych jest potępionych za nieposłuszeństwo Panu Bogu i August Hlond także. Ja Faustyna bardzo pragnę, aby Polska chciała być posłuszna Bogu Jezusowi Miłosiernemu oraz Jezusowi Królowi, gdyż jest Miłością i z miłości będzie bronił naszego katolickiego Kraju Polskę. Bóg Ojciec stworzył taką piękną Ziemię, a grzesznicy nieustannie ją niszczą. Siostra Faustyna”.

 2. OutsiderR said

  Ku serc pokrzepieniu.
  PS mam nadzieję, że tego jeszcze nie było w Gajówce.

  .https://www.youtube.com/watch?v=HPJybPUsBes&feature=share&fbclid=IwAR2ZhUhakBsmYVm42cBCT-hZuk4w3qnFEnxktknSr2-tSdJzBZaRHtWZfto

  No i oglądać, póki z YouTube nie usuną. A ksiądz nie otrzyma zakazu publicznych wystąpień…

 3. Aspera said

  transmisja internetowa z Mszy, nie wiem czy świętej, w katowickiej katedrze w dniu 26.04. 2020 o godz. 12:00;
  .https://www.youtube.com/watch?v=2bZ9G3sT3-g

  na tym nagraniu początek Mszy: 11:57
  prezbiterzy, w tym główny – arcybiskup Wiktor Skworc z całą służbą liturgiczną wychodzą procesyjnie z zakrystii, przez kaplicę Najświętszego Sakramentu. Nikt nie klęka przed tabernakulum
  15:19 Arcybiskup Skworc, również członkowie jego orszaku zasiadają na tronach ustawionych w miejscu centralnym w prezbiterium, gdzie pierwotnie stał ołtarz z tabernakulum (ołtarz został zlikwidowany, a tabernakulum przeniesione do kaplicy Najświętszego Sakramentu, czyli, pod względem lokalizacji, do kąta). Jednym słowem arcbp podsiadł Pana Jezusa, któremu wyznaczył miejsce w kącie.
  16:20 Arcybiskup rozpoczyna liturgię słowami „Pokój z wami”, zamiast – jak jeszcze do niedawna: „Pan z wami”. Pana Boga zamienił na pokój.
  1:13:37 Dreptając w kolejce ludzie podchodzą do Komunii, którą przyjmują w postawie stojącej i na rękę.
  1:15:40 Ostatnia w kolejce do arcybiskupa osoba, aby przyjąć Komunię klęka na oba kolana, widać na filmie, że prosi o Komunię do ust, bo ręce trzyma z tyłu. Arcybiskup Skworc po bezskutecznej perswazji odchodzi, nie udzielając Komunii temu człowiekowi. Odchodzi w sposób, który na Śląsku niektórzy nazywają: „z pełną dupą złości”. Wśród księży przy ołtarzu konsternacja, jeden chciał chyba podać klęczącemu wiernemu Komunię, ale – jak widać – nie uzyskał zgody. W efekcie klęczący człowiek odszedł sprzed ołtarza bez Komunii.
  1:30:40 Po Mszy prezbiterzy z całą służbą liturgiczną wychodzą procesyjnie (procesja chyba po to, żeby było uroczyście na pokaz) do zakrystii, przez kaplicę Najświętszego Sakramentu. Znowu, jak na wejściu, nikt nie klęka przed tabernakulum, więc pewnie wiedzą, że w tabernakulum nie ma Najświętszego Sakramentu, bo tylko w ten sposób można takie zachowanie wytłumaczyć. Bo jeżeli wiedzą, że w tabernakulum jest Pan Jezus a mimo to tak się zachowują to aż strach pomyśleć, co to oznacza.

  Święty Michale Archaniele – przyjdż na odsiecz

  PS. Do tej pory myślałam, że odmówienie Komunii św. osobie chcącej ją przyjąć do ust i na kolanach, zdarza się tylko w dalekich krajach.

 4. Głos Prawdy said

  Kroniki światowego cynizmu i hipokryzji
  Światowe statystyki śmiertelności.

  51, 560- zmarło na koronawirusa (naprawdę?)
  123, 755- zmarło na grypę sezonową
  214, 357- zmarło z powodu spożywania brudnej wody
  249, 673-zmarło na malarię
  272, 956-zmarło na samobójstwo
  343, 604-zmarło w wyniku wypadku
  427, 892-zmarło na HIV (AIDS)
  636, 628-zmarło na alkohol
  1, 272, 451-zmarło z powodu palenia
  2,090, 499-zmarło na raka
  2,846, 843-zmarło z głodu
  10, 819, 041-zmarło z powodu aborcji

  Źródło: worldometers.info

  https://vk.com/id51590065?z=photo-66196158_457251378%2Fwall51590065_73393

  —————–
  ŚWIETNE DANE.
  Skądinąd półgłówki i tak ich nie zrozumieją, bo się nie znają na cyfrach.
  Admin

 5. Boydar said

  Oj oj, obywatelu Selerze, jeżeli mogę coś doradzić rzyczliwie, to żeby się obywatel przemógł i pomodlił. Wprawdzie nie wiem do kogo czy raczej czego w przypadku obywatela, ale nawet Selery podobno czasem się modlą. A teraz o co. No o to, żebym całkiem przypadkiem nie został namiestnikiem d/s lewych Cyganów. I ani tu w Gajówce ani tym bardziej gdzie indziej.

 6. revers said

  Boydar said
  2020-04-27 (Poniedziałek) @ 20:04:30

  https://tech.wp.pl/roznorodnosc-biologiczna-to-klucz-do-walki-z-covid-19-i-kolejnymi-pandemiami-6504441504594049a

  I co teraz żyd pocznie ze swoim odwiecznym chowem wsobnym ? Pewnie podziękuje rabinom ? Nie, jest głupszy od najgłupszego goja.

  _________________________———–

  Szumscy juz notowani na WIG-u, szczepionki serwowane kazdemu gojowi polksimu obowiakowo

  https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10119023/spolka-brata-ministra-zdrowia-weszla-na-warszawska-gielde.html?fbclid=IwAR2JJv_dGz1p5exOobPqz0CShM3w_KKiomO5aqHXZ9gAY18tTjzpyBtdwXE

  lub przerob polakow na nawoz i mydlo …

 7. revers said

  Jackowski nie sciemnia? lub jasno widzi ..

  „Coś politycznie wypali w Polsce. To już jest zaplanowane! […] 5 dni, albo okolica 5 dni przed wyborami. […] Coś wypali w taki sposób, że PiS niby nie będzie miał wyboru, ale to będzie zagrane. Mam przeczucie, że do tych wyborów nie dojdzie, że będą przesunięte – wyjawił jasnowidz.”

  http://4mens.pl/index.php/2020/04/27/szokujaca-wizja-krzysztofa-jackowskiego-5-dni-przed-cos-sie-wydarzy-wybory-beda-przesuniete-wideo/?fbclid=IwAR2oQoTjsc3-RjS4BaPeJtZeRs0G97gVh5ccEQuIJ-3RTQxYitdl_1TW1V4

 8. Majątek amerykańskich miliarderów podczas pandemii wzrósł o… 280 miliardów dolarów.
  cui bono qui prodest?

  https://www.wprost.pl/gospodarka/10319935/majatek-amerykanskich-miliarderow-podczas-pandemii-wzrosl-o-280-miliardow-dolarow.html

 9. Elon Musk chce podłączyć mózg bezpośrednio do komputerów – od przyszłego roku
  Założyciel Tesli i SpaceX ogłosił cel wszczepienia chipów do ludzkich mózgów już w przyszłym roku, aby stworzyć bezpośrednie połączenia ludzkie z komputerami.

  https://www.nbcnews.com/mach/tech/elon-musk-wants-hook-your-brain-directly-computers-starting-next-ncna1030631

  Ten psycho nie ustanie….

 10. seler said

  „Myśleliśmy zawsze, że pisanie listów miłosnych do zbrodniarzy odsiadujących wyrok to wyłączność kobiet. Otóż musimy zrewidować swoje poglądy. Osławiona „matka Madzi” (Katarzyna Waśniewska), skazana na 25 lat więzienia za okrutne zamordowanie swej 6-miesięcznej córeczki, dostaje wiele listów od zauroczonych nią mężczyzn…”
  _____________

  chcą ją – pochwę – po prostu wyruchać
  i, żeby potem dzieci nie było…

  Marucha, po co wracasz do tego tematu ?
  żeby szie napawać, czy ostrzec ?

  kurwów nie poskromisz
  a, innych zniesmaczysz

  tym, że była taka
  bladź ?
  którą rozreklamowali ?

  nadzieję miałem… miałem nadzieję,
  że

  TUTAJ znajdę ucieczkę ku Bogu

  żadnej, ale to żadnej Ewangelii nie znalazłem
  prócz obelg…

  chwali szie… komentarze moje udostępniałeś
  by zrozumienie było
  i walka

  Marucha… jesteś…
  ale tak… jakby Ciebie nie było….

  rozpoznanie „świata tego” nie jest zbawieniem
  zbawieniem JEST Chrystus

  czyli ?

  zbanuj mnie raz na zawsze i na wieków wieki
  by Boydar szie ucieszył, i Listwa
  a nawet NyndrO

  maseczek nastał czas, by Duszy nie widzieli ?

  Gajowy,
  żegnam

  i żeby ślad po mnie nie pozostał,
  że seler tu pisał…

  Gajowy – szanuję Cziebie i będę wspominał

  rozstańmy szie w pokoju

  Цыганская песня — „Ай дану дану данай”

  .https://www.youtube.com/watch?v=NIu5ZVDO3kQ&list=RDk5ETkgsFM54&index=8

 11. „Nowe kadry” dla „polskiego” rządu:
  https://nczas.com/2019/03/18/szkola-kadry-dla-policji-i-wojska-teraz-otwieraja-klase-mundurowa-dla-ukraincow-w-lodzi-jest-juz-ich-ponad-70-tysiecy/

 12. Jurek said

  Ponoć Bergolio jest ostatnim Papierzem, za pomocą strzykawki dla ubogich.
  Wejściówka na Arkę kosztuje 2 miliardy …. Euro ( zostało to zaprorokowane? w filmie 2012 )

 13. . said

  Pólgłówki powiedzą, że to nie są dane, bo nie ma dowodu i że to tylko ktoś tak napisał, fejknius itp. Tak też na temat koronawirusa napisała mi wczoraj studentka medycyny. Zawsze postawa negująca. Nawet jakby Pan Jezus przyszedł do niej z nieba to nie uwierzy, bo pomyśli, że ktoś jej czegoś dosypał do jedzenia albo pójdzie do psychiatry bo ma zwidy. Zawsze negacja. Kiedyś szło się na studia, żeby mieć wyższe wykształcenie, dobrą pracę, zdobyć wiedzę. Dziś studia to indoktrynacja, ryją banię.

 14. sam said

 15. wanderer said

  re 12 Kropka,
  Dlatego ten zidiocialy swiat musi zginac. Musi sie oczyscic. Takiego zidiocenia i zdziczenia obyczajow jak w obecnych czasach to prawdopodobnie w dziejach swiata nie bylo. Jeszcze nigdy osoby tepe, glupie i kury nie mialy tyle do powiedzenia co obecnie. Oczywicie wszystko to dzieje sie za aprobata i pod naciskiem wiadomej „nacji” ktora chce panowac nad bydlem.

 16. Katarzyna T said

  Ad.1

  08.10.2011, 16:20 – Era dla rozlicznych fałszywych proroków wysłanych przez szatana
  Moja szczerze umiłowana córko, tak jak Moi prawdziwi wizjonerzy idą w świat, tak samo uczynią fałszywi wizjonerzy. Poznacie ich przez staranne analizowanie ich orędzi dla świata. Gdzieś w głębi będziecie mieć przekonanie, że Moje Nauczanie i Prawda zawarta w najświętszej Biblii zostały sfałszowane. Tak subtelne są te przekłamania, że będą w stanie je dostrzec tylko osoby z prawdziwą znajomością Pisma Świętego. Uważajcie na każdą nienawiść, którą tacy wizjonerzy wywołują wśród swoich zwolenników, kiedy oni walczą, rozbijają i dzielą rodziny. Sekty, które pojawiają się na skutek pracy takich wizjonerów, będą teraz zalewały świat, aby spowodować zamieszanie i niepokój wśród wiernych.
  Gdziekolwiek obecne jest Moje święte Słowo, tam znajdziecie Miłość. Moje Orędzia rodzą miłość i harmonię i poruszą wasze dusze. Moje Orędzia będą zawsze mówić prawdę i, chociaż czasami są surowe i przerażające, one są wam dawane, Moje dzieci, z Miłości.
  Fałszywi wizjonerzy będą przekazywać orędzia, które nie są łatwe do odczytania i zrozumienia. Na pierwszy rzut oka będzie można wyczuć emanujący autorytet, a one będą wytwarzać odczucie miłości. Nie przyniosą wam jednak pokoju duszy. Tacy wizjonerzy, z których wielu nie pochodzi od Boga, najpierw uwodzą, potem kontrolują, aż w końcu wciągają was w łoże kłamstw i oszustw. Szatan ze swoją armią będzie wpływał na takich fałszywych wizjonerów i widzących. Może nawet zaatakować prawdziwych wizjonerów, zachęcając ich do odejścia ode Mnie w zamęcie. Wzywam was, dzieci, miejcie się cały czas na baczności. Odrzucajcie Orędzia, które w jakikolwiek sposób są sprzeczne z Moim Nauczaniem, bo możecie mieć pewność, że są fałszywe.
  Mówię dzisiaj na świecie jedynie poprzez wybraną liczbę prawdziwych wizjonerów i widzących. Jest ich mniej niż dwudziestu i mniej niż myślicie. Każdemu z nich dano inną rolę, ale Mój Głos i Moje wskazania będą miały znamię zrozumienia, które odczujecie. Ich orędzia będą miały pewien cel – wszystkie z nich są przeznaczone, aby zachęcić was do działania dla przygotowania waszych dusz.
  Odrzućcie akcje popierane przez tych, którzy sami siebie nazywają wizjonerami i widzącymi, a które wydają się dziwne lub które zachęcają ich zwolenników do podejmowania działań niemających związku z miłością do bliźniego.
  Uważajcie teraz, bo to jest era fałszywego proroka, który wkrótce da się poznać światu. Jest to także era dla rozlicznych fałszywych proroków wysłanych przez zwodziciela w świat, aby powodowali zamieszanie i ciemność w duszach.
  Wasz umiłowany Jezus
  http://www.paruzja.info/

 17. NyndrO said

  Seler, niestety cię nie pobiję. Nawet jeśli byś bardzo prosił. Bo najbardziej bym pragnął, żebyś był młodszy, a już za klasykiem-wisienką na torcie byłoby, że Człowiek. Tobie nie wysmyknęło się o Pani Matce Pana Jezusa Chrystusa. Ty to robisz systemowo, ciulu. A o współbraciach. Znam więcej cyganów, niż ty. Serio. Trudno jest szanować kogoś kto se kpi z porządnych katolików. Pomyślałeś o tym? Buroku?

 18. Yah said

  Panie Kropka bo fake news to umiejętność logicznego i przyczynowo skutkowego myślenia. Medycy ( za wyjątkiem Pana Nicka i mojej mamy) nigdy nie byli w tym dobrzy ….

 19. Głos Prawdy said

  4
  to od 1 stycznia do 2 kwietnia 2020

 20. osoba prywatna said

  26.04.2020 Salezjanie oblewają Najświętszy Sakrament wodą z okna. Profanacja podczas procesji.
  .https://www.youtube.com/watch?v=5dn53TW_eLU

 21. witra99 said

  dewoty sie mnożą jak kroliki…w czasach pandemi rozumu…dobra pożywka dla nich…

  ——
  Kto jest dla Pana „dewotą”?
  Admin

 22. NyndrO said

  Seler, skup się. Zoba. Ja nie jestem katolikiem. Chociaż mnie ochrzczono, co uważam niejako za sukces moich Rodziców i Babci. No cywizacyjny. I dobrze się z tym czuję Bo jestem porządny poganin. I teraz: (tylko sup się) wedle źródeł Pan Jezus Chrystus jest Człowiekiem. A jak ktoś jest Człowiekiem, to musi mieć Mamę. A ty? Szanujesz Mamę? Poświęcam ci dużo czasu, kłamczuszku.

 23. Godność i potęga katolickiego kapłaństwa. Ks. prof. Stanisław Koczwara.

 24. NyndrO said

  Panie Kierowniku, paradoxalnie ja! Ci debile już bardziej oszaleć z nienawiści nie umio. Boki zrywać. Dobrze, że chociaż służbowo poczytają mądrych Ludzi.

 25. witra99 said

  dewot-osoba, która publicznie manifestuje swoją przesadną pobożność, niezwiązaną z głębszymi przeżyciami religijnymi, ale służącą pokazaniu gorliwości religijnej….wersja łagodna i politycznie poprawna,,,jednym słowem strasznie upierdliwa…

 26. NyndrO said

  A szechter cały czas jes prezesem?

 27. NyndrO said

  A ile teraz zarabicie? Bo akcje spółki Agora ostatnio tak więcej mniej koszerne.

 28. Yagiel said

  Jeśli przyjąć, że tzw. pandemia to fake news, trzeba też uznać, że jest świetnie zrobiona, z rozmachem. Wziętym ze 40 lat temu.
  Patrzę na wieści ze Swecji – normalnie żyją, biorąc poprawkę na zalecenia. Czyli przyjęli z fn do wiadomości 10-20% prawdy, a mają gdzieś >80% fake… Widocznie coś, co jest przykryte fakedemią, nie dotyczy Swecji (albo imigranci w Sw nie daliby się zamknąć ani omaseczkować) ?

  Myśl, że kiedyś było lepiej w polityce, etc. – dziecinada. Politykę zawsze robi się tak samo: na emocjach ludzi, które są zwierzęce – niewiele trzeba wysiłku, podpałki, żeby ludzie zachowywali się jak krokodyle czy T-Rex – jedni, bo drudzy, te 90%, zachowują się, jak bizony, owce, kurczaki… Aż ciśnie się na usta, że człowiek – w sensie rozum, itd. – to w 90% fake news…

  Jeśli wiemy, że fakedemia jest, by coś przykryć – a 90% ludzi/polactwa tego nie wie – to można zastanawiać się, CO zostało przykryte? W Polsce: że od dawna nie ma Polski w sensie patriotycznego rozumu władz/gospodarzy, że zarządzani jesteśmy władzą fake-demokratyczną – i to zadowala 95% polactwa – która składa się z ludzi wyhodowanych jakąś Bourne/hipnozą i pilnujących, by polactwo ulegle pracowało na zysk anty-Polaków. W Polsce: że rzeczywistym zagrożeniem jest SUSZA, ale rząd zajmuje się pośpiesznym oddawaniem bogactw naturalnych Big Biznesowi. W Polsce: że mentalnie wydajne polactwo ma nadal być wysysane na tzw. Zachód, a polactwo smartfonowe ma zostać w charakterze wołów roboczych; ile ma zostać ? 10-15 mln ?
  Dołoży się z ukraincew, z bangladeszów…

  Zatem nie ma sensu zajmować się tu fakedemią – a czy jest sens zajmować się TYM CZYMŚ za nią/nad nią ? Nie wiem. Głowę tracić na gówno, przed którym i tak nie ma jak uratować się ? Może mądrze jest przyjąć, że cały ten Big Biznes/Big Pharma/B5G to BIG FAKE… „I zachwiało się całą postaci wagą. I – nie ma go…”
  Myślę, że – odkąd żyję – bliźniacy byli szykowani na władców polactwa; że od stanu wojennego dzisiejszy premier, poprz. premierka, itp. szykowani byli na pomocników bliźniaków przy likwidowaniu resztek dekoracji w teatrzyku „Polska”…
  Wiemy za mało – nie mówię o polactwie, które „wie” tylko to, co łyknie z tv czy disco-net – za mało wiemy, żeby silić się na zrozumienie planistów BIG FAKE. Wystarczy mi tyle:

  Jeśli użyli JK, który nie odmówił/sobie/ poświęcenia brata-bliźniaka, to czy ten JK ma więcej szacunku czy względów dla milionów rodaków? Rodaków aby ? Nienawidzi nas, pogardza nami, pyszni się swą władzą „bez żadnego trybu” – tym bardziej, im bardziej jeszcze trzyma się polactwo ostatnich resztek demokracji („Przyjdzie czas sądzenia was!”), jeszcze chwyta się tego, jak tonący BRZYTWY. Właśnie BRZYTWY: utopimy się we własnej krwi…
  Lecz przecież – w miarę ubywania krwi człowiek robi się spokojny, zwierzę robi się spokojne: robi się tak miło… już bez emocji ciała… bez emocji: czy Duda wygra czy wydra wygra ? Yhm, taki miły bezsens ogarnia wtedy, jakaś piosenka czy wyliczanka z dzieciństwa… Ene-due-rabe połknął bocian żabę…

  Pomyśleć – teraz – że dzieci odporne są na fakedemię, na tego wirucha, który niby w koronie – a nagi, na głowie też nic… Organizmy dzieci bowiem jeszcze mądre są, naturalnie odporne na gówno/fejki cywilizacji – ale potem, my psujemy, niszczymy je np. edukacją, e-dukacją… 65+latki padają, jak muchy: sprawiedliwie… Pomyśleć to i – wyjechać do Swecji ? Żoliborz jest jak Swecja – tym bardziej przy dominującym wietrze zimnym z Północy oraz Słońcu gorącym z Południa: co za piękny kontrast ! Jaki ostry! Jak brzytwa…

 29. NyndrO said

  Szóstkę to pewno byś chciał/a.Bo na Olejnik, to nie brzmisz.Ta jest jeszcze mondzejsha niż ty.

 30. https://marucha.wordpress.com/2020/04/23/wolne-tematy-31-2020/

  Pan Paweł Szydłowski z USA zelżył Uniwersytet Jagielloński od FEKALIOMACHÓW HITLEROWSKICH za ignorowanie Wielkiej Lechii, której do II.WŚ bronili Amerykanie. Za to Pan Szydłowski został USUNIĘTY z forów IN, ale powrócił na forum MARUCHY dzięki memu wpisowi 156: WSPANIAŁY RZYM, filmowym wykładem 184: 49 KLATW WATYKANU NA POLSKĘ.
  Uprzednio wykazywałem, że UJ jest nie tylko Hitlerowskim Fekaliomachem z racji Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera, który pokazywał Fuehrerowi zamek GERMANIA, ale i HITLEROWSKIM TURUCICELEM, jak Uniwersytet OXFORDZKI Trucicielem Żydowskim. Chodzi o WYTRUCIE Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej trutką Majranowskiego, że zostałem Tylko Ja, oraz wywiezienie do Niemiec metrem fortecznym archiwum Sejmu Śląskiego, który funkcjonował nieprzerwanie od roku 2175 pne do 1944 ne.
  LWSAiAH pilnowała tego archiwum, zdobytego przez Armię Czerwoną i podarowanego nam przez Leningrad, które kwalifikowało Anglików na Zdradzieckich Albańczyków, bo to Wielki Albion utworzył Sejm Śląski a Anglicy od Cromwella chcą być Holokaustami.
  Oliwer Cromwell chciał Handlować Żydami i ORAĆ nimi Amerykę Północną. Kazał więc nałapać pejsatych, załadować na zdezelowane statki i popłynął z nimi na Antyle, co się nazywa SKOKIEM CROMWELLA NA JAMAJAKĘ. Hiszpanie nie chcieli jednak brodaczy kupować więc kazał statki z trefnym towarem ZATOPIĆ. Wtedy wytłumaczono mu, że według Prawa Chrześcijańskiego to prawo do handlu niewolnikami mają Tylko Żydzi, więc utworzył Nowy Izrael z obrzezaniem Po Śmierci. Dowiedział się jednak o pakcie hiszpańsko-polskim, który dawał Anglię Hiszpanom a Polsce Turcję, wobec czego SKAPITULOWAŁ przed rabinami, którzy jako jezuici byli polską policją polityczną, dzięki czemu Cameron-Krzywonos zdobył skarbiec Rzeczpospolitej na Wysokim Zamku.
  Skutkiem tego jest MASONERIA czyli Niewola Rabinacka. Mason Nowojorski i Wielki Mason Polski, Żyd Chazarski Julian Tuwim, zaśpiewał w Kwiatach Polskich niczym Król Dawid: CAŁE ZŁOTO ŚWIATA W PIWNICACH SYNAGOG.
  Amerykanie modlili się ŚWIETY STALINIE, CHROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI. I mieli rację, bo przyjdzie taki Rycerz Katolicki Piast-Rotszyld i zrobi z USA Folwark Rzymski. – I dlatego Anglicy NIENAWIDZĄ Polski i Polaków z racji antytezy Prawa Rzymskiego z Sarmackim czyli LECHICKIM. W Rzymie było niewolnictwo i lichwa czyli ludożerstwo, czego w Lechii nie było, bo system finansowy oparty był na INNYM systemie, którego podstawą był Babski monopol złota.
  Anglicy odkryli, że Homoseksualista to mózg kobiecy w ciele męskim – skąd seksualny pociąg do mężczyzn. Wobec tego angielscy masoni modlą się o Raj Na Ziemi, czyli Zapładnianie bab spermą z dupy cherubina i obcinanie niewolnikom penisów. Długie śledztwo Prezydenta Mościckiego przeciw masonom doprowadziło do konkluzji: Mason to niewolnik żydowski, enkawudzista i intelserwisista, homoseksualista i prawdopodobnie jezuita.
  Mao Tse-tung kazał zburzyć 40-kilometrowe mury obronne Pekinu, żeby zbudować obwodnicę MAO-TSE-TUNGA. To w Krakowie zrobili Austriacy budując obwodnicę SŁOWACKIEGO. Ja zauważyłem, że fortycja szwedzka, zwana PIERŚCIENIEM WEWNĘTRZYNYM Krakowa NIE MIAŁA bastionów na Cytadeli PODGÓRZE, którą obsadził książę spiski Lubomirski góralami, co się nazywa Powstaniem Góralskim.
  Z tego wynika, że bastiony szwedzkie zostały DOBUDOWANE do wału okołowego, który prawdopodobnie był systemu babilońsko-kartagińsko-pekińskiego SPRZED roku 150 pne, gdyż Kartagina upadła z powodu Niemożności ostrzału muru obronnego od wewnątrz. Potem PODWÓJNYCH murów wypełnionych gliną z jezdnią na górze Nie Budowano. My to znamy jako Wielki Mur Chiński. Biorę na świadka generała amerykańskiego Pattona, który BRONIŁ Kartaginy przez Rzymianami.
  Z tego wypływa taki oto MAKABRYCZNY wniosek: Wspaniały Kraków był 20 razy większy od Krakowa Średniowiecznego. Pierwotne WAŁY obronne Krakowa znajdowały się na linii Okopów Kościuszki, ale prawdopodobnie z powodu zagrożeniem przez Dianę-Artemidę z Kielc Olimpiada zbudowała WEWNĘTRZYNY PIERŚCIEŃ OKOŁOWY z cytadelą na Podgórzu w systemie BABILOŃSKIM, 10 czy 12 razy większy od Krakowa Średniowiecznego.
  Tu zbliżamy się do rzeczy MAKABRYCZNEJ, którą można czytać na Własną Odpowiedzialność. Otóż Brzetysław zdobył Kraków dzięki 2 trykom, które wymagały Inspiracji z Rzymu: Zastrzelenie Bolesława Zapomnianego przez czeskiego kusznika wyborowego a kusza była ZAKAZANA wobec chrześcijan, oraz wprowadzenia Czechów do Krakowa przez Kazimierza Mnicha, którego potem Czesi wygnali na Węgry.
  Otóż Czesi obsadzili zaraz BABILOŃSKIE mury Krakowa i kazali mieszkańcom BURZYĆ Wspaniały Kraków, obiecując, Uwolnienie po dokonaniu tego. Gdy ci zburzyli Kraków Olimpiady to Czesi WYMORDOWALI ICH, co też wymagało aprobaty Papieskiego Rzymu. Jak to wyglądało to wiemy z Pacyfikacji Sobótki, który to opis pochodzi z archiwum Sejmu Śląskiego, tylko że pod Ślężą zachowali się świadkowie a w Krakowie ŻADEN.
  Po odzyskaniu Krakowa i Śląska w r. 1050 Kazimierz podjął ODBUDOWĘ Krakowa „od fundamentów”, na planie 12 razy MNIEJSZYM od Krakowa Olimpiady.

 31. bryś said

  Witra99 – co to przesadna pobożność?

 32. osoba prywatna said

  Interesujący wykład na temat Iranu, z pouczającym komentarzem na koniec.
  .https://www.youtube.com/watch?v=pVckMhF34PM

 33. Boydar said

  Popatrz NyndruŚ, obywatel Seler staje się powoli centrum dyskusi w Gajówce, niewiarygodne. No alemy jestemy ludziamy, i ludzie tak mają. O czymś gadać muszą, zwłaszcza gdy stoi na parapecie.

  I do obywatela Selera.

  Wy obywatelu, potrzebujecie bożka na wymiar i pod potrzeby, dokładnie tak jak żyd. I go sobie w życiu lepicie z różnych takich. A Bóg prawdziwy i Jedyny wam tylko przeszkadza. Nie poradzę nic. Mógłbym się pomodlić, to prawda. Ale tak po uczciwości, dlaczego za Selera a za inne warzywa już nie ? Przecież was jest w ch., cały Lublin i pół szwiata. Życia by mi zbrakło.

  Radźcie sobie sami, chcącemu nie dzieje się krzywda, dostanie czego chciał. Ja nadstawię drugi policzek, żeby było szybciej.

 34. osoba prywatna said

  Szef wywiadu rosyjskiego o koronawirusie.
  https://piotrzw-neon24-pl.neon24.pl/post/154891,szef-wywiadu-rosyjskiego-o-koronawirusie

 35. NyndrO said

  Jest centrum chwilowo. Bo Pan Kierownik ma takie poczucie humoru.Jak ten „cygan”, to ten Kierownik.

 36. Boydar said

  Nie przypuszczam, że dla towarzystwa, raczej z poczucia obowiązku. Alle, nie będzie tak źle 🙂

 37. Yah said

  Profesor Rosyjskiej Akademii Nauk nazwał niebezpieczeństwem hospitalizację pacjentów z koronawirusem

  „Głównym zagrożeniem hospitalizacji pacjentów z łagodnym koronawirusem jest to, że prawdopodobieństwo wtórnego zakażenia może wzrosnąć. Tak więc szpitalne zapalenie płuc jest znacznie bardziej niebezpieczne niż zapalenie płuc pozaszpitalne, ponieważ są tam oporne na antybiotyki. Ogólnie po pewnym czasie na oddziale zapalenia płuc będzie cała masa – powiedział Aleksander Łukaszen.

  .https://www.pravda.ru/news/health/1492695-koronavirus/?utm_medium=cqc&utm_source=all_materials_12

 38. Yah said

  Czy sensowne jest rozszerzanie ograniczeń, powiedział w ekskluzywnym wywiadzie dla Pravda.Ru, doktoranauk medycznych, przewodniczący Moskiewskiego Towarzystwa Naukowego Terapeutów, profesor Paweł Worobjow:

  Myślę, że wszystkie wprowadzone ograniczenia są kwestią polityczną. Ponieważ z punktu widzenia medycyny są one rzecz bez znaczenia, a politycznie – nie jest do końca jasne. Ktoś zrobił na tym kapitał polityczny, podczas gdy ktoś zrobił prawdopodobnie antykapitał.

  Dlaczego jest to bezcelowe z medycznego punktu widzenia?

  Niemal w dowolnym miejscu na świecie nie podjęto takich środków. W Europie nic takiego nie było.

  Tak było. Materiały i artykuły były.

  We Włoszech, w Hiszpanii i Francji. To wszystko. W całej reszcie były oczywiście pewne ograniczenia. Gdzieś kawiarnie, restauracje się zamykały, gdzieś się nie zamykały. Gdzieś zatłoczone miejsca były zatłoczone i wymagały, aby ludzie nie gromadzili się w dużych tłumach. Ale tak, że 100 metrów od domu – nigdzie w Europie nie było takich rzeczy.

  .https://www.pravda.ru/news/health/1492204-o_samoizolyacii/

 39. osoba prywatna said

  WYKRYTO NOWĄ MUTACJĘ! Nadciąga COVID-20!
  https://tylkotata.pl/wykryto-nowa-mutacje-nadciaga-covid-20/

 40. NyndrO said

  Dla mnie bynajmniej nie jest źle, Ziomeczku. Inaczej już by mnie Tu nie było. Czuję się conajmniej komfortowo. Mam jeden jednak problem. Przeciwnicy są zbyt tępi. Nuda się wkrada.

 41. osoba prywatna said

  Kolejny głos na temat 7ydowirusa. Indyjski lekarz i jego ocena.

 42. Boydar said

  Zrób se bachorka, wyrośnie i Ci dopieprzy 🙂

 43. NyndrO said

  Chociaż ktoś powiedział, że tylko idiota się nudzi, więc staram się nie dopuszczać. Z przekory. Na złość. Jako ukrainiec na bak kumasz bazę/czaczę.

 44. Boydar said

  Komfortowo, powiadasz ? Że niby w kupie raźniej ? Zaprawdę powiadam Ci, „miliardy much nie mogą się mylić”, ale rozumisz że to cytata, aż taki mundry to ja nie jestem, może mundry, ale taki to już nie.

 45. Boydar said

  Idę w grządki, na gazie.

 46. NyndrO said

  Szczególnie kilka córek i Kobita. Zoba na co wyrosłeś. Podziękuję.

 47. NyndrO said

  Gupi jesteś strasznie. Ale mądry jeszcze mocniej i mi tu gupka nie zgrywaj. To też cytata. Ale Tym, a nie duże cyce.

 48. osoba prywatna said

  OJCZYZNA FUTBOLU mówi stop WIRUSO-KŁAMSTWU! Brazylijczycy wyszli na ulice powiedzieć, że są wolni!
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZXcNoOvTG-U

 49. osoba prywatna said

  -Koronowirus pojawił się w prowincji Wuhan, gdzie znajdują się/znajdowały się (nie wiemy czy jeszcze znajdują się) fabryki Adrenochromu
  – Adrenochorm został zakażony koronowirusem w celu zidentyfikowania odbiorców tego specyfiku głównie w Ameryce, chociaż jak wiemy, zarażeni tym wirusem zostali także premier Anglii i książę Karol i są na kwarantannie. Czy jeszcze żyją tego nie wiemy.
  – tych którzy dostali cynk że Adrenochrom jest zarażony tym wirusem i go już nie zażywają, łatwo teraz poznać po tym, że niemal z dnia na dzień zestarzeli się bardzo widocznie
  – cała akcja Pentagon Pedophilic Task Force zbiegła się z wielkimi manewrami wojskowymi Nato a w zasadzie US Army w Europie a w zasadzie w Polsce przeciw Rosji, ale… podobno z udziałem Rosji…

  Dla obserwatora z zewnątrz jest tutaj bardzo dużo niewiadomych, bardzo dużo ruchów niezrozumiałych i pewnie zostaniemy jeszcze wiele razy zaskoczeni.
  Jan Paweł 28.04.2020 08:01:32

 50. osoba prywatna said

  O globalizacji, sankcjach i wirusie
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/154864,o-globalizacji-sankcjach-i-wirusie-26-04-2020

 51. markglogg said

  Czy OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA PRZECIW GRUŹLICY, W B. BLOKU SOCJALISTYCZNYM, PRZYCZYNIŁY SIĘ DO WIĘKSZEJ ODPORNOŚCI NA COVID-19?

  Przed chwilą miałem dłuższą rozmowę telefoniczną ze znajomym młodym lekarzem z Warszawy. Będąc dobrze „oblatany” w świecie lekarskim (m. in. był w Chinach przed wybuchem epidemii) przekazał mi kursującą wśród epidemiologów opinię, że WYRAŹNIE MNIEJSZA ZACHOROWALNOŚĆ (i ŚMIERTELNOŚĆ) na COVID-19 w krajach byłego „SOJUZA” jest być może wynikiem większej odporności na rozmaite choroby, wymuszonej obowiązkowymi szczepieniami BCG. (Ponoć to widać także w różnicy Zachorowań i Śmiertelności tej choroby liczonej na milion mieszkańców w Portugalii (Z- 2,356 i Ś- 91) oraz Hiszpanii (Z – 4,907 i Ś – 503)

  Ciekawa hipoteza. W statystyce WHO / OMS widać też wielki różnice ETNICZNE między narodami na Zachodzie. W SZWAJCARII (która, jako NAJBOGATSZY kraj Europy do niedawna PRZODOWAŁA w ilości zachorowań na mln. mieszkańców – 3,370, obecnie „przegoniły” ją i Hiszpania i Belgia) w kantonach NIEMIECKICH umieralność na COVID-19 jest 4 x mniejsza niż we francuskich i aż 6 x mniejsza niż we włoskim Ticino. Podobna różnica – w kilkukrotnie większej skali – występuje między Niemcami i łacińsko- (Włochy, Francja, Hiszpania) -anglosaskimi (Anglia) krajami Zachodniej Europy.

  Czytać więcej: https://zakop999pl.neon24.pl/post/154856,czy-covd-19-wynalazly-nietoperze-czy-tez-ludzkie-stwory

 52. revers said

  re12,13
  Z takimi medykami od Szumowskiego z resortu smierci i studentami medyczyny zasczepi sie wszystko …

  .https://www.youtube.com/watch?v=80GxWFcxgi8
  .
  A TU LINK DO DRUGIEJ WYPOWIEDZI GDZIE UŻYWA WOBEC NAS POLAKÓW OBRAŹLIWEJ FORMY „WYSZCZEPIĆ” JAK O BYDLE

 53. baniek said

  Nikt nie ma odwagi „ruszyć” zaplecza Morawieckiego, a tylu „odważnych”..

  naprawdę dobre

 54. osoba prywatna said

  „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! To jest sposób aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!”

  Takie słowa padają obecnie we włoskim parlamencie
  .https://www.facebook.com/mateusz.tatkowski/videos/2729835627144014/

 55. Listwa said

  @ 10 seler

  „nadzieję miałem… miałem nadzieję,
  że
  TUTAJ znajdę ucieczkę ku Bogu”
  – miałes nadzieję że oszukasz.

  „Gajowy,
  żegnam

  i żeby ślad po mnie nie pozostał,
  że seler tu pisał…”
  – też oszukujesz. Naciagaczu drobny.

 56. rycho08 said

  Ad.47 O.P.

  Bardziej wiarygodna informacja to ta, że wirusa przysłali marsjanie bo bardziej odpowiada im klimat na Ziemi a przeszkadzają jej mieszkańcy.

 57. Yagiel said

  Właśnie zobaczyłem na YT zdanie przypisane Felietoniście St.M.: „amerykańskie ustawy w Polsce nie obowiązują” – że co?
  To, że de jure nie jesteśmy 54 stanem USA, nie znaczy, że nie jest de facto; de politico jesteśmy poniżej Stanu/USA jako własność pani Mosbacher…
  Ciekawe, czy Felietonista powiedział to ku pocieszeniu polactfa, czy wygląda, jakby sam w to wierzył ? No nie, sorry Winetou…

  Owszem jest różnica, czy oddani jesteśmy p.Mosbacher i jej rodakom na daczę z wygodami, czy jednak na pole walki III WŚW ?
  Tylko że Kreml musiałby być głupi… Albo ma już wygodne kabinki w górze Yamantau, a Słowianie niech tam se powojują…

  Mam nadzieję, mam przekonanie – nono! – że Kreml jest jednak Słowian. Ze Słowianie Słowo Mają !

 58. Listwa said

  @ 49 markglogg

  Być moze wynikiem , ciekawa hipoteza – tania ściema,

  „jest być może wynikiem większej odporności na rozmaite choroby, wymuszonej obowiązkowymi szczepieniami BCG”
  – ale bzdura.

 59. Listwa said

  @ 16 Katarzyna T

  Do czego to doszło, http://www.Paruzja o sobie

 60. osoba prywatna said

  Czy melioranci robią nas w wała? Powodzie, susze, prostowanie rzek
  .https://www.youtube.com/watch?v=VMX_hrR_jJc

 61. Yagiel said

  Odsłuchałem to wystąpienie Michalkiewicza (stojącego między Gadowskim a … nie znam) – wszystko jasne:

  Oczywiście, że ustawodawstwo USA obowiązuje w Polsce, a już zwłaszcza 444 JUST. Oczywiście, że realizacja już jest w toku i kłopotem jest tylko stopień zakamuflowania jej, żeby się jacyś patrioci nie zbuntowali…Być może znów-wybór PADł na Prezydenta RP – przed jesienią – jest konieczny dla, hm, pokojowego przeprowadzenia wypłat czy oddania naszej własności… Być może Fakedemia jest po to w Polsce hodowana usilnie MfakeZ Szumowskim, żeby wynik i termin wyborów był kontrolowany poza Polską…

  Mamy sobie sami odciąć rękę i nogę, pół żołądka i 3/4 mózgu, bo jak nie – oni nas zawieszą na pętli skręconej z namordników i 5G… Michalkiewicz powiedział, że już na wydziałach judaistyki uniwersytetów w Polsce szkolone są kadry tego skręcania pętli.
  Ciekawe, czy Rydzyk ma też ten wydział ?

 62. osoba prywatna said

  Depopulacja, zrównoważony rozwój. Bill Gates na froncie ideologicznej walki
  .https://www.youtube.com/watch?v=1R0Ae7-uWk8

 63. Listwa said

  @ 50 revers

  To jest człowiek który opowiedział się za aborcją. Teraz wszystkim Polakom zycia broni. Dla majątku i pozycji własnej. .

 64. Marucha said

  Re 25:
  Kto będzie decydował, kiedy pobożność jest „przesadna”?

  Dlaczego Pana niepokoi jakaś „przesadna pobożność” w czasach, gdy większość Polaków nie ma ŻADNEJ pobożności?

 65. Yah said

  Ja myślę Panie Gajowy, że oni sobie myślą, że przesadna pobożność to wiara w to, że Pan Bóg wszystko może i wywiera wpływ na świat.

  Dopuszczalna przez nich, nie przesadna pobożność sprowadza się do ukrytej przed wzrokiem ludzkim obrzędowości i agnostycznego pojmowania Boga.

  Sprowadza a się to wiec do ” Możesz sobie w Boga wierzyć, ale masz postępować tak jak my ci każemy”

  ————–
  2 × 2 = 4
  Przesadna dokładność.
  Admin

 66. osoba prywatna said

  Świetne streszczenie wywiadu jakiego udzielił B. Lipton kanałowi Londonreal.
  .https://www.youtube.com/watch?v=rg_IU3j3JkM

 67. osoba prywatna said

  Naukowcy pracują nad wynalazkiem mogącym zrewolucjonizować rynek diagnostyczny. Już w przyszłym roku powstanie toaleta w wersji smart wyposażona w czujniki i kamery, mające identyfikować korzystającą z niej osobę i wykrywać potencjalne choroby.
  Read more: http://www.pch24.pl/rewolucja-w-diagnostyce-czy-nowa-forma-inwigilacji–nasz-stan-zdrowia-zbadatoaleta,75645,i.html#ixzz6Kutu5Znd

 68. osoba prywatna said

  Bill i Melinda Gates. Dwie dekady napędzania postępu [PODCAST]
  .https://www.youtube.com/watch?v=0nrJcmy9au8&feature=emb_title

 69. Yah said

  Mam alergię na trzy wyrazy – lekarz, naukowiec i ekspert.

  Z politykiem, teoretycznie można dyskutować, z ekspertem nie bo wie lepiej. Dlaczego ? Bo tak.

  ————–
  I z wieloma ekspertami (nie takimi mianowanymi przez media) nie ma co dyskutować, bo po prostu wiedzą o czym mówią. W odróżnieniu od influencerek, youtuberów, bloggerów itp.
  Admin

 70. osoba prywatna said

  Nowa Wspaniała Normalność
  https://pracownia4.wordpress.com/2020/04/26/nowa-wspaniala-normalnosc/

 71. Manoppello said

  Obalenie Rządu Edwarda Gierka puste półki w sklepach w prl sabotaż gospodarczy za komuny

  Ciekaw jestem, czy zawiera ona opis sabotaży gospodarczych, ale i ideowych robionych Gierkowi, przez tzw (przez niego) wichrzycieli, takich jak celowe niszczenie żywości np poprzez zakopywanie potężnych jej zapasów w dołach wykonywanych ciężkim sprzętem, albo celowe niszczenie nowych zakładów np produkcji trzody chlewnej (w PGR-ach), albo odstawianie całych pociągów z artykułami np AGD na bocznice, gdzie czekały na poszczególnych stacjach szajki złodziei i to u nich można było potem kupić np maszyny do szycia, czy odkurzacze. Itd, itp…
  Ideowe zaś sabotaże były robione np w taki sposób :
  .https://www.youtube.com/watch?v=nzSj7_2BUl8&t=19s
  (tam na plakacie jest skromna przykładowa lista tych sabotażystów ideowych)

  @PiotrZW 10:22:56
  Ówczesne Dzienniki Telewizyjne pokazywały odkryte w lasach przypadki zakopania towarów które zamiast na sklepy poszły do lasu. Ja sam widziałem wtedy dwa takie reportaże z takich leśnych odkryć (ciężkim sprzętem).
  Zaś jakiś już czas temu spotkałem kierowcę, który powiedział, że brał udział w tych akcjach. Opowiadał, że jeżeli wiózł np skrzynki w pomarańczami, to zawsze jedną, dwie zrzucił gdzieś po drodze i gdy wracał zabierał ze sobą do odmu, gdzie czekali już sąsiedzi, którzy pytali „co dzisiaj masz”.
  Mówił że on miał „wszystkiego potąd”(przesuwał palcami po czole) a i kasy miał tak samo, bo sprzedawał jeszcze to wszystko sąsiadom, więc wszyscy byli zadowoleni i… siedzieli cicho…
  A sklepy były puste, by wygłodzeni robotnicy wywalili Gierka z czego jak wiemy wywiązali się doskonale, będąc z tą całą Solidarnością narzędziami w rękach tych ludzi :
  .https://www.youtube.com/watch?v=mOypdIhNrME

  Pamiętam także, jak kiedyś, już po „odzyskaniu” wolności, w sklepach pojawiały się już jako cudownie te wszystkie towary, to widziałem na własne oczy kostkę masła z przebitą (drukarkę igłową z cyframi wbijanymi igłami w masło) datą o… 7 lat…
  Dlaczego to masło było aż tak długo przechowywane?
  Czekało na obalenie Gierka i pokazanie nam głupcom, że opłacało się go wywalić?

  https://piotrzw-neon24-pl.neon24.pl/post/154891,szef-wywiadu-rosyjskiego-o-koronawirusie
  żyd Felsztyński i Goldfarb i Aleksander Litwinienko
  https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Goldfarb_(biologist)
  https://en.wikipedia.org/wiki/Yuri_Felshtinsky
  .http://shevkunenko.ru/raznoe/chekulin/ne_svoya_igra/11.jpg

  https://ram.neon24.pl/post/154857,patent-wo2020060606-kolejne-piekielne-koorevstwo-gates-a
  https://rebeliantka.neon24.pl/post/154892,czy-polacy-wrocili-do-kosciolow
  https://lotna.neon24.pl/post/152243,judeo-isis-judeo-nazizm-a-knesejm
  http://niepodległy.pl/580/-mama-/
  Otóż historia konfederacji barskiej przypomina żywo historię walk z Indianami w Ameryce. To znaczy jasne jest, że Indianie przegrają, kwestia nie jak szybko, ale kto na tym zarobi i ile, a także kto straci.
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-biskupach-masonach-i-o-poczatkach-najgoretszego-patriotyzmu
  Always the irreverent comedian, Francis says ‘whisky is the true holy water!’
  Papież Kabareciarz Franciszek whisky to prawdziwa woda święcona
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2020/04/always-irreverent-comedian-francis-says.html
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2017/04/opus-dei.html

 72. osoba prywatna said

  Saudyjski serial ociepla wizerunek Żydów
  http://www.autonom.pl/?p=31177

  Spółdzielnie mleczarskie kupują zagranicą
  http://www.autonom.pl/?p=31173

  Taylor Swift atakowana za krytykę rodziny Sorosa
  http://www.autonom.pl/?p=31215

 73. Manoppello said

  „dobry” lewak Jarosław Lipszyc z Fundacji Nowoczesna Polska :

  Czy epidemia zwiększy pokusy kontroli cyfrowej obywateli w świecie zachodnim?

  One już się zwiększyły, a my już przesunęliśmy granicę tego, co jest społeczne akceptowane jako właściwa forma nadzoru.

  Ta sytuacja pokazała zresztą, jak w różny sposób może wyglądać izolacja ze względu na podziały klasowe.
  Nagle się okazało, że przedstawiciele klasy średniej i wyższej, którzy mają działkę czy domek na wsi, wyjeżdżają tam, żeby pracować zdalnie w dobrych warunkach lub po prostu odpocząć.

  Reprezentanci wielkomiejskiej klasy pracującej i „infotariatu”, czyli pracownicy korporacji, sklepów, sektora usług itd., są natomiast uwięzieni w swoich blokach bez żadnej szansy ucieczki.

  W pewnym sensie izolacja, której jest poddawane całe społeczeństwo zachodnie, jest jak eksperyment więzienny profesora Philip Zimbardo. Przy czym strażnikami póki co są głównie nasi przyjaciele, rodzina i sąsiedzi. To oni pilnują tego, czy ty jesteś w należyty sposób uwięziony.

  Czy wprowadzenie systemu nadzoru cyfrowego byłoby trudne w Polsce?

  Kiedyś miałem okazję być na krótkiej konferencji prasowej ministra cyfryzacji dotyczącej pomysłów na wprowadzenie kontroli dostępu do stron pornograficznych. Dziennikarz zadał pytanie o prywatność i minister żartując, powiedział coś w stylu: „proszę pana, ja nie potrzebuję żadnych nowych narzędzi, żeby sprawdzić, z kim pan rozmawia, z kim pan się widuje i na jakie strony internetowe pan wchodzi”.

  Gdybym miał dzisiaj powiedzieć, co należy w związku z tym zrobić, to polecałbym natychmiastowe zlikwidowanie telefonu komórkowego. Jeżeli już musimy go mieć, to lepiej wyposażyć się w jakiś najprostszy model

  Rekomenduję też wszystkim wykupienie dobrego VPN pozwalającego na anonimowe korzystanie z internetu. Najlepiej od firmy zarejestrowanej w kraju, który nie jest z nami zaprzyjaźniony. No i polecam jeszcze korzystanie z szyfrowanych kanałów komunikacji, kiedy tylko jest to możliwe. Zamiast SMS-ów – Signal lub Telegram. Zamiast Skype i Zoom – Jitsy.
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2020/04/co-bedzie-dalej-jarosaw-lipszyc.html
  KORONO PIERDOLEC
  Za: https://teresagarland.neon24.pl/post/154762,znaleziony-w-sieci-koronapierdolec
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2020/04/znaleziony-w-sieci-koronapierdolec.html
  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2020/04/dr-dariusz-ratajczak-prawda-przeciw.html
  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2020/04/x-rafa-trytek-icr-gos-kapanski-jakie.html
  https://forumemjot.wordpress.com/2020/04/21/efekt-pandemii-stygmatyzacja-i-wykluczanie-spoleczne-seniorow/
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2020/04/16/bill-gates-religia-katolicka-moze-byc-na-zawsze-zawieszona-wideo/
  „W powiecie łukowskim nie zmarła ani jedna osoba z powodu koronawirusa, podczas gdy stwierdzono u trzech osób grypę sezonową i te trzy osoby nie żyją” – mówi dyrektor łukowskiego szpitala.
  https://forumemjot.wordpress.com/2020/04/24/dyrektor-szpitala-trzeba-wlaczyc-myslenie-ludzi-wideo/
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2013/11/25/przyczyny-potepienia-przez-kosciol-nabozenstwa-do-bozego-milosierdzia/
  https://forumemjot.wordpress.com/2020/04/22/dach-nad-glowa-niezbywalnym-prawem/

 74. Manoppello said

 75. Yagiel said

  Wracam jeszcze do wypowiedzi Felietonisty – raczej do reakcji na nią:
  Michalkiewicz szybko zgłasza się do odpo na pytanie, czy jest związek między przybyciem do UE dżihadu jako imigrantów a panoszeniem się w Polsce i masowym napływem Żydów – mówi krótko, czyli długawo, ale na temat. Raz czy dwa dostaje śmiechy akceptacji i brawa, zwłaszcza po poincie: a my będziemy musieli przyjąć i tych, i tych…

  No i Gogola pytanie: z kogo się śmiejecie ? Śmieją się Polacy ? czy polactfo ? publisia kabaretowa na poziomie… machania łapką do kamery. Michalkiewicz mówił o rzeczach strasznych, o FINIS POLONIAE – śmieją się i klaszczą, że będą pod podwójną okupacją i podwójnie oczynszowani za mieszkanie u nowych panów !

  Doprawdy trudno mi powstrzymać obrzydzenie taką publisią, co to pytana, kogo wolicie jako kata: dżihada czy żyda ? – wytęźa umysły i… słyszy odpowiedź: obaj będą ścinać! – i śmieje się z ulgi, że nie trzeba będzie wybierać…

  Popatrzę raz jeszcze: na ile Felietonista zadowolony był z tego rechotu i przyklasku… ? Nie-przesadnie Polaków.

  ————–
  Zadowolony???
  Felietonista po prostu nie grzmi, nie załamuje rąk, nie rwie włosów – bo wie, że na skretyniałe „społeczeństwo” nie będzie to miało żadnego wpływu. Po prostu opisuje rzeczywistość.
  Admin

 76. Piskorz said

  re 54 B. ważna info..Tak to tam teraz wygląda..

 77. Marucha said

  Jakiś polski politolog poinformował naród przez TVP Info, że Putin wykorzystuje pandemię koronawirusa do atakowania Polski i osłabiania jej obronności.

  Zastanawiam się, jaka jest różnica między gównojadem a polskim politologiem… chyba taka, że ten pierwszy jest mniej obrzydliwy…

 78. osoba prywatna said

  Inteligencja a koronawirus i co z tego wynika
  https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/1041569,inteligencja-a-koronawirus-i-co-z-tego-wynika

 79. o said

  Najlepsze podsumowanie epidemii koronawirusa
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27907&Itemid=47

 80. osoba prywatna said

  Prof. Jecek Bartyzel o USA jako “synagodze szatana”
  http://www.bibula.com/?p=113806

  We Francji katolikom przerywają msze, ale nakazują policji nie ruszać muzułmanów
  http://www.bibula.com/?p=113804

 81. osoba prywatna said

  Jam minizdro jest wszechwładny,

  wielki, mocny, choć nieładny,

  to przez podkrążone oczy.

  Ale ciężką walkę toczyć

  muszę w dzień i w noc, bez przerwy.

  Nie śpię, same jem konserwy,

  zimny wrzątek tylko piję,

  oraz walczę, siekę, biję.

  A wy mi tu zawracacie

  głowę. Weźcie sobie gacie,

  spodnie, szal albo koszulę,

  i owińcie tym twarz czule.

  Będą kary i nagrody,

  jam dziś jest dyktator mody.

  Ja tu ciężkie toczę boje,

  a ty te wirusy swoje

  mi przynosisz i chcesz leku,

  weź od… czepże się człowieku,

  noś maseczkę i licz kroki,

  rok, dwa albo i trzy roki,

  włosy w warkocz lub ogonki

  spleć i czekaj na szczepionki.

  Nie rozumie głupi przecie,

  że ze szczytu można zlecieć,

  a ja walczę każdej doby,

  by opóźnić szczyt choroby.

  Bo ja siedzę na tym szczycie,

  przeto bój to jest o życie.

  Jużem się ze skromnej kiesy

  nażył u Matki Teresy,

  jużem dosyć się napościł,

  już wystarczy tej skromności,

  zwarty muszę i gotowy

  być, by szczyt mój ten chwilowy

  do niezbędnych użyć przemian,

  bo wszak kiedyś ta pandemia

  skończy się, i od tej pory

  inne będą dyktatory.
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27910&Itemid=47

 82. Maksymowicz i Gowin będa „wyszczepiać” całą populację Polski!!oraz informacja o kolejnym powiększeniu najliczniejszego w Europie rządu:”Musimy powołać pełnomocnika rządu ds. walki z Covid19 w randze Wicepremiera.”

  .https://twitter.com/i/status/1255078309664378880

 83. ? said

  Re 28 Yagiel o JK: „Nienawidzi nas, pogardza nami, pyszni się swą władzą „bez żadnego trybu” ”

  Lepper powiedział o nim w 2007:
  (Jacek Żakowski): A pan wcześniej nie znał Jarosława Kaczyńskiego i myślał pan, że to będzie idylla? Wyobrażał pan sobie, że koalicja z PiS to będzie taka Drużyna A, ramię w ramię zbawiająca Polskę?

  (Andrzej Lepper) Jednak mimo wszystko myślałem, że oni są ludźmi.

  Bo są.

  Nie. To są potwory polityczne. Tam w ogóle nie ma człowieczeństwa. Zwłaszcza w Jarosławie.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/225840,1,andrzej-lepper-w-niektorych-przypadkach-udawalem-glupiego.read

 84. Wielka Kopa Tatry said

  Zjednoczony Ursynów System.

 85. osoba prywatna said

  Z własnego doświadczenia i z czystym sumieniem polecam metodę Wima Hofa, o którym mowa w tym filmiku. Rano po przebudzeniu, koniecznie na pusty żołądek, przystępujemy do sesji oddechowej polecanej przez Hofa. Następnie wskakujemy pod zimny prysznic. Dobrze zanim się nie przyzwyczaimy, zacząć od letniej wody i stopniowo ją obniżać. Całość tego zabiegu to tylko – 15 min. Co zyskujemy?
  Świetne samopoczucie, energię, odporność organizmu.
  Nie trzeba żadnej kawy na ranny rozruch. To jest 100 x lepsze. I zdrowsze.
  Stosujemy z żoną od 2 m-cy. Dopiero od 2, ponieważ wcześniej jej nie znałem. Gorąco zachęcam.
  .https://www.youtube.com/watch?v=h7cRzZw1yhg

 86. Boydar said

  „… rano po przebudzeniu, koniecznie na pusty żołądek …” (86) potrzebne jest 50 gram czegoś konkretnego. Inne opcje są zwykłą bujdą.

 87. gdfd said

 88. Yagiel said

  Wie Pan, Adminie, czasami trzeba spojrzeć 3 razy, żeby zacząć rozumieć… Nigdy nie pretendowałem do bycia równym Adminowi czy Felietoniście – a już Marusze! – mogę sobie pochlebić, że nie jestem równy publisi tej. Tylko co z tego polskiego ?
  Sytuacja jest właściwie jasna: z siebie się śmieją bezwiednie – aktor już nie ma siły pytać i dziwić się. Ale czemu się dziwić? Za Gogola był car, byli Romanowowie – monarchia Romanowów, może nie najbardziej ulubiona przez Gogola, ale ! Teraz, za Felietonisty, jest carek Jarek – monarchia Kaczyńskich na zejściu na smyczy Mosbacher albo wprost Trumpa – z tego punktu widzenia/porównania Gogol miał chyba jednak nadzieję, gdy Michalkiewicz już nie… Mentalni synkowie Kaczyńskiego są… nie, nie ma. Nie chciał być ojcem, skupiać się na płodzeniu, wychowywaniu – wolał nienawidzić, skupiać się na kradziejstwie, złodziejstwie, dzieleniu i niszczeniu „komunistów i złodziei” rękami komunistów i złodziei. Ma ich tylu, że… twardy elektorat.

  Myślę, że ilość sprzedanych książek już nie cieszy Michalkiewicza. Słysząc po takiej poincie te oklaski – nie wyglądał na zadowolonego…
  Ciekawe, jak potraktuje porównanie z Gogolem ? Czasami piszę do niego, Adminie, więc napiszę i teraz. Mądrzejszy po Pana uwadze.

 89. Yagiel said

  ad ?@83 – czytałem kiedyś ten wywiad… Wie Pan,co mnie bawi /nie cieszy!/ – że carek Jarek wrócił do władzy mimo żemiał za przeciwnika red. Żakowskiego…? Który pewnie uważa się za nieskończenie wyższego od JK. Który takich red.ów zjada na śniadanie, wypluwając resztki… Tylko nie do kuwety Kota.

  Ale o czym innym: JK to człowiek biologiczny. Oraz człowiek mentalny – typu Kain. Miał brata, ale nie ma i za to dostał nagrodę, z której korzysta do woli. Pan ani ja nie jesteśmy ani t. Kain, ani t. Abel – jak prawie wszyscy tu – a ja zastanawiam się, co Adamowi z Ewą poszło nie tak…? Kilkanaście lat wychowania synków poszło się je.ać ! Można było ich nie spłodzić…
  Można było ? Toż to depopulacja ! ano tak: tyle że ich, nie nas.
  Pomyśleć: ich nie ma, a my we dwoje jesteśmy, tak, w latach (jak Osoba Prywatna z żoną / rano pod prysznicem…/ np.) owszem w latach, wszelako kiedy Pan Bóg dopuści, to i z kija… Tyle że Mógł się był w EDEN zastanowić dłużej…np. 6.dnia. I 7. I stworzyć człowieka, jeśli stworzyć – tego? tak? – w poniedziałek. Wypoczęty, po porannym konkrecie oddechowym…A potem kąpiel w zimnej rzece…
  Nawet do jutra, pojutrza, poweekenda majowego. ?

 90. Yagiel said

  O-o! my we dwoje, tj. ja z Panią Mą – co za niezręczność! prawda ?

 91. Yagiel said

  Warto się ze 3 razy zastanowić – np. do poweekenda majowego 2020 – zanim………
  Już mi spać Pora.

 92. Marucha said

  Re 89:
  Żeglarz prowadzi dziennik podróży (jachtowy, okrętowy itp), zapisując co się wydarzyło. Nie moralizuje, nikogo do niczego nie przekonuje…
  Red. Michalkiewicz pisze właśnie taki dziennik.
  Bardziej literacki, niż okrętowy.
  Ale też ma na celu głównie opis rzeczywistości, jaką widzi i z którą raczej nic już się nie da zrobić.

 93. NyndrO said

  Panie Yagiel, profesorze, co z tym smarkaczem, co z Pana i reszty klasy zakpił?

 94. NyndrO said

  Panie Kierowniku, widzę że Pan nie śpi. Czy mogę zadać pytanie, które kiedyś mogło Pana wkuwić, a teraz już nie?

 95. NyndrO said

  W sumie ni ma sensu. I tak Pan prawdy nie powie. Nie, że kłamczuch. Tylko misja nie miałaby sensu.Nieźle. Ty Panie Siwy. Nieźle.

 96. Yah said

  Ad 82

  Zastanawiałem się wielokrotnie skąd ta popularność tweetów u tzw. polityków. Po co tweety zamiast rozporządzeń etc. Tak sobie mysle, że tweeter służy do kontroli poczynań i zamierzeń tzw. polityków, przez kogoś kto ich kontroluje. Dobry pomysł pisz rozporządzenie, zły nic dalej się nie dzieje.

  Chore pomysły Gowina wynikają z tego, że chce zdobyć NWOwskie punkty i zwija się jak w ukropie wymyślając jedna eugeniczna głupotę za drugą.

  Przecież nikt mi nie powie, że tweetuje po to by Kowalski odetchnął z ulga, że Pan Gowin myśli o nim, żeby go zaszczepić i uchronić od śmierci. Ilu kowalskich Gowina obserwuje 100 000 ? Co to jest ? Nic…..

  Ale w tych 100 000 sa osoby, które mogą mieć wpływ na przyszłość tego pana, no to chłop się stara jak tylko może i „umi”.

 97. osoba prywatna said

  Czy przygaszenie słońca może uratować Ziemię? Bill Gates chce rozpylić miliony ton pyłu w stratosferę, aby powstrzymać globalne ocieplenie … krytycy obawiają się, że może to spowodować katastrofę.
  https://forumemjot.wordpress.com/2020/04/28/bill-gates-chce-przycmic-slonce-aby-uratowac-ziemie/

  ——
  Temu kretynowi odbija.
  Kretyn nie zdaje sobie sprawy ze skutków takiej ingerencji. Nie ma żadnego wykształcenia ogólnego.
  Admin

 98. Yagiel said

  ad NyndrO@93 – o! musi Pan tak od rana dawać do myślenia?
  chłopak męczy się e-szkołą! Pisze mi, że już tak chce przychodzić do szkoły – pewnie znów spóźniony, bo nocami siedzi w internecie, rozmawia z kumplami z Mohyleva… To taki wesołek w typie Zbyszka z Bogdańca na etapie żreć, piwo pić, Danuśka, a ja robię trochę za Maćko ?
  Tzn. ja tak myślę, bo on KRESTANOSCEW zna tylko troszkę. Ale piszemy sobie prywatnie, bo pyta mnie, czemu nasze narody w nienawiści ? (Ostrzega?) Pytam go: a my? No nie! A czy pamięta Jokery nad Królami ? Tak. A zasadę, pytam go, DIVIDE ET IMPERA ? Pamięta. No to pomyśli… Obiecał z dziadkiem pogadać.
  I nie może się nadziwić, że ich Tryzub jest bałtycki i że to odwrócony ptak, który spada w wodę, po rybę, ogonem w dół ! Cóż, ciało mu uciekło w przyszłość i zanim je rozum/dusza dogoni… potrwa. Jest duży i ciężki, trudno mu być ptakiem 🙂 Zwłaszcza odwróconym…
  A propos, Panie NyndrO – skąd vikingom przyszło do głowy odwrócić ptaka ? Żeby tylko im !

 99. Yagiel said

  ad 92 – żeglarz, Sz.Marucho ? Raczej nie zmienia wiatru, tylko wykorzystuje… A na okręcie wiosłowym to chyba wioślarzy wykorzystuje ? Bawiąc.
  Ale nie – wioślarze to mają wiosłować, a śmiech przeszkadza. To kogo on bawi, ten Odys ? Wiatr?

  Zaczął kropić deszcz – i przestał. Trudno zebrać myśli.

  ————
  Co Pan chciał powiedzieć?
  Admin

 100. Paweł Szydłowski został usunięty z forów IN za ZELŻENIE UJ, ale powrócił na forum Maruchy dzięki memu postowi Ad. 156, WSPANIAŁY RZYM (https://marucha.wordpress.com/2020/04/23/wolne-tematy-31-2020) filmem 184: 49 KLATW WATYKANY NA POLSKĘ I POLAKÓW. Do II.WŚ protektorem Wielkiej Lechii były USA, które zrzekły się tej roli na mocy kapitulacji przed Juden-SS w r. 1943. Przypominam, że przed Juden-SS jako Holokaustami nie skapitulowali tylko Polacy Amerykańscy i Murzyni.
  Ja post Wspaniały Rzym napisałem jako reakcję na ODMÓWIENIE mi na Wikipedii prawa do założenia Dyskusyjnej strony PŁOCK-Historia jako kazusu kapitulacji USA przed Juden-SS po bitwie Śródziemnomorskiej z Regia Aeronautica i II flotą Luftwaffe ze ŚMIGŁAMI W DUPIE, które zdenerwowały Fuehrera.
  To rzuca światło na zaproponowanie mi przez Profesora Konika – ponoć kuzyna Kanclerza Kohla – pisania pracy doktorskiej u Profesora Włodzimierza Szafrańskiego, który NIE MIAŁ KOMU POZOSTAWIĘĆ PŁOCKA, jako Zamachu na mnie. Powiedziałem, że w Płocku rządzi Petrochemia, której Wspaniały Płock jest potrzebny jak Piąte Koło u Woza – więc najpierw będą chcieli mnie przekupić a potem zepchną ze skarpy. W Warszawie jest dość alfonsów i dziwek, którzy przyjmą Każde Pieniądze, no i nie pomyliłem się.
  Przy tej sprawie przypominam, że To Ja URATOWAŁEM PŁOCKĄ SKARPĘ. Gdy był Dramat Narodowy w postaci zjeżdżania do Wisły płockiej skarpy to poszedłem na PWr i oświadczyłem, że NIE POTRZEBNA JEST DROGA TECHNIKA AMERYKAŃSKA TYLKO AUSTRIACKI REGULAMIN SAPERSKI, KTÓRY MÓWI, ŻE JAK LESS DOSTANIE WODY TO ROBI SIĘ SZAJS. Dlatego w każdym płockim domu musi być Wodomierz. Następnego dnia PETROCHEMIA URATOWAŁA PŁOCKĄ SKARPĘ, ale nie podziękowała mi – jak później Kaczyńscy za uratowanie stu milionów zł w bonach skarbowych na budowę Poznańskiego GARGAMELA.
  Niemcy Na Głowie Stawali, żeby PRZENIEŚĆ Gargamel z Krakowa do Poznania, jak też w OBRONIE Moskiewskiego Kremla. Temu miała służyć Odbudowa Zamków KAZIMIERZOWSKICH w Jurze jako argument Przeciw Kremlowi kazimierzowskiemu, aż w końcu sami Rosjanie ogłosili, że moskiewski Kreml zbudował nie Dymitr Doński, ale Kazimierz III, co ja uzupełniłem, że ZA ŻYDOWSKIE PIENIĄDZE.
  Masoni są PRZERAŻENI, że ŚRÓDZIEMIE Tolkiena to Płock…, i dlatego odmówili mi Dyskusyjnej Strony PŁOCK-Historia. To bowiem powołuje w Płocku nie tylko festiwal Szekspirowski, ale i Tolkienowski.

 101. Yah said

  Ad 97

  Macie zwolennicy kapitalizmu to skapywanie bogactwa.

  Jedynym skutkiem kapitalizmu jest to, że ci najbogatsi uwazaja się za bogów, którzy mogą wszystko.

  Przecież ten miliarder po raz kolejny udowadnia, że pomimo bogactwa jest małym , głupim ale pysznym człowieczkiem.

 102. Yah said

  Myślę, że ten pomysł Gatesa to efekt fiaska projektu obniżania temperatury przez uruchomienie tanich linii lotniczych. Samoloty swoimi smugami kondensacyjnymi miały blokować promienie słoneczne. Oczywiście , żaden z tych inteligentµow nie zauważył, że para wodna to gaz cieplarniany, który spowoduje blokadę ucieczki ciepła w kosmos, czego skutkiem będzie wzrost temperatury i bardzo ciepłe noce ( co od 10 lat mogliśmy zaobserwować).

  Pomysł ten jest modyfikacja poprzedniego, bo używają substancji, która nie jest gazem cieplarnianym jak para wodna i tylko blokuje dopływ promieniowania słonecznego. Oczywiście te naukowe debile nie uwzględniają prądów strumieniowych, które zbiorą pył przeniosą nad bieguny, zmniejszając ilość dostarczanego tam promieniowania słonecznego, czego efektem będzie …. epoka lodowcowa.

  Debile zwani ekspertami nie myślą logicznie tylko zaklinają rzeczywistość sadzać, że natura postąpi tak jak oni sobie w durnych główkach zaplanowali.

 103. Leo said

  Ad 4. Lektura ciekawa do momentu liczby zmarłych „z powodu palenia”. Jeśli reszta danych jest równie realna, to …już nie tak ciekawie.

 104. osoba prywatna said

  Kamery termowizyjne wytropią chorych w centrach handlowych? Rząd stawia warunki
  https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/kamery-termowizyjne-wytropia-chorych-w-centrach-handlowych-rzad-stawia-warunki/t1vqvs4

  Uderza w nas coś równie groźnego jak koronawirus. Skutki będziemy odczuwać bardzo długo
  https://businessinsider.com.pl/firmy/susza-pustoszy-pola-niebawem-spustoszy-nasze-kieszenie/3e6lw0q

 105. osoba prywatna said

 106. Niejaki Ardanowski ,omyłkowo zwany ministrem rolnictwa , pobierający sute wynagrodzenia z naszych podatków i rozdzielający sute nagrody swoim pracownikom, z naszych podatków, zgłosił do kolejnej wersji ustaw tworzących tarczę antykryzysową zakaz odbierania właścicielom maltretowanych zwierząt przez organizacje broniące ich praw.
  Info za rzeczpospolita pl

 107. osoba prywatna said

  Stary Film – Anna Treter

 108. osoba prywatna said

  Odmówisz szczepienia? Nie masz takiego prawa
  https://romualdkalwa.neon24.pl/post/154919,odmowisz-szczepienia-nie-masz-takiego-prawa

  Czym przekonać zdrowego człowieka że potrzebuje pomocy chorych ludzi.
  https://dolby.neon24.pl/post/154920,czym-przekonac

 109. bryś said

  Osoba Prywatna 97 – zasłona dymna, będą rzucać teraz kolejne kontrowersyjne tematy, a niby epidemia staje się faktem i nie podlega dyskusji? No i oczywiście konieczność szczepień.

 110. Ale dlaczego? said

  Jeszcze o 5G:
  https://romualdkalwa.neon24.pl/post/154915,jest-cos-co-laczy-opozycje-totalna-i-dobra-zmiane
  Dodałbym do tytułu, że POPIS łączy ogólnie antypolskie nastawienie.

  —————-
  Niech zgadnę bez czytania: wiernopoddańczość tasiemcom?
  Admin

 111. NICK said

  Natanek mój.
  Czekam na piątkowe kazanie.

 112. Katarzyna T said

  Ad.111
  NICK said
  2020-04-29 (Środa) @ 10:23:08
  Natanek mój.

  Ps.Informatorów politycznych i historycznych ma niewłaściwych. Trzeba mieć sito PRAWDY.

 113. osoba prywatna said

  ROBBIE ROBERTSON — STOMP DANCE UNITY
  .https://www.youtube.com/watch?v=A-Jj3JvFImo

 114. NICK said


  Wirusolog, prof. Gut.
  Pamiętajmy, że nieco krąży.
  A humor?
  Dotrzymuje.

 115. Zdzicho said

  POPiSy i Duda chcą nas wszystkich oznakować szczepionką z wszczepionym numerem PESEL.  Kościół milczy, czyli jest za wyszczepianiem nanoczipami. A zatem czeka nas wojna z własną ELYTą, niemal, a może nawet bardziej, niż jak w stanie wojennym. Po wyborze nowego Sędziego Sądu Najwyższego, czeka nas zapewne stan wojenny i obowiązkowe szczepienia całej naszej nacji numerem PESEL w wersji cyfrowej. Czy mamy broń, aby się bronić. Czy mamy siłę i odwagę. Cze potrafimy się w tym celu zjednoczyć. Czy potrafimy stworzyć nową jakość życia bez żydowsko chazarskiej masonerii. Czy potrafimy, może jak Islandia, stworzyć i wyemitować nową, odzwierciedlającą realną wartość walutę, bez jakichkolwiek obcych banksterskich wpływów. Mam taką nadzieję. Tutaj jednak sama medytacja to za mało, decyzje już zapadły. Tylko pozostaje kwestia czasu, kiedy się zacznie. Ta walka, wojna elit z Narodem już nas czeka niebawem. Pora się zbroić i jednoczyć. W wielości jest siła. Ale nie rozproszonej, tylko zjednoczonej, jak bracia krwi. HOWG.

 116. Ale dlaczego? said

  AD. 110
  😉
  To bez 2 zdań. Od „zawsze”, czyli odkąd rządzą.

 117. osoba prywatna said

  Pod względem wzrostu PKB III RP nie przebiła PRL
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/pod-wzgledem-wzrostu-pkb-iii-rp-nie-przebila-prl/?fbclid=IwAR3qhwgHrRrWjIPjVDpjJiUI5qHN16FSgoViWJMIlovhggIdMGlqQQJGydI

 118. brys said

  OP 115 – znacznie ciekawiej wyszło by zestawienie produkcji stali, mleka, ,traktorów itp, itd. (realnej gospodarki POLSKIEJ, lub płacącej w Polsce podatki) A nie to przecież przeżytek, bo już jesteśmy w 32856 fali wirtualizacji i intensyfikacji. Niech głupole babrzą sie w ziemi i stawiają huty, bo my już mamy internet mnóstwo szybki wszendzie dostempny.

 119. osoba prywatna said

  Z dyplomem kontra bez dyplomu, czyli nowa wojna klasowa
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/z-dyplomem-kontra-bez-dyplomu-czyli-nowa-wojna-klasowa/

  Łosoś nie zastąpi ropy. Norwegia w kryzysie
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/losos-nie-zastapi-ropy-norwegia-w-kryzysie/

 120. bryś said

  Jak rozpocząć uprawy wertykalne w czasach suszy i „pandemii”. Cudzysłów mój.

 121. bryś said

  Nic nigdy z tego nie rozumiałem, ale jakże miła odskocznia w czasach „zarazy”. Szadoki i Wielki Nic – Parasole przeciwkońcoświatowe [PL]

 122. osoba prywatna said

  Zapory w Myczkowcach i Solinie – budowa
  http://www.twojebieszczady.net/zapora.php

 123. osoba prywatna said

  Susza. Dlaczego nie pomogą nam zapory?
  .https://www.youtube.com/watch?v=Zt5WXgjx4zg

 124. Bezpartyjna said

  Gowin: Wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilkunastu miesięcy 70 proc. Polaków będzie nosicielami. [Nie wiem na jakkej podstawie oparł swoje obliczenia?]

  „Cieszę się, że mamy zabezpieczone ponad 1 mln testów kupionych za granicą. Jednak trzeba jak najszybciej je uzupełniać, a z czasem zastępować polską produkcją – mówił w Sejmie prezes Porozumienia Jarosław Gowin, prezentując we wotrek założenia programu „Bezpieczny Obywatel”…

  A najważniejszą wisienką na torcie jest poniższa propozycka p. Gowina

  „Prawdopodobnie szczepienia będą dostępne na początku przyszłego roku. Nie możemy jednak na nie biernie czekać, ale przygotować się do tego by być przygotowanym na szczepienia masowe. Trzeba przygotować taki system, który pozwoli w krótkim czasie zaszczepić wiele milionów Polaków – przekonywał polityk.”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25904798,gowin-wszystko-wskazuje-na-to-ze-w-ciagu-kilkunastu-miesiecy.html&ved=2ahUKEwis_LDK2o3pAhWjxMQBHVVXBeIQFjAEegQIBxAB&usg=AOvVaw2lh1zgAuRnLZFHTM-RXNui&cshid=1588166633263

  Gowin chyba pragnie być: premierem, marszałkiem sejmu a nawet może prezydentem oraz mężem opatrznościowym – wszystko naraz.
  Żeby tylko ta jego szalona ambicja nie pożarła go wraz z kokpytami?

 125. osoba prywatna said

  Nie zabierajmy rzekom przestrzeni
  .https://www.youtube.com/watch?v=Aht_60-TpXQ

 126. Zdzicho said

  Czy nazwisko Gowin oznacza go i win, czyli idź i wygraj, czy też, jak mniemam najgorszy ludzki sort, czyli gów..niany. Po Jego dotychczasowych działaniach działaniach to drugie jest bardziej właściwe.

 127. Bezpartyjna said

  „Rząd ogłosił terminy i przebieg drugiego etapu odmrażania Polski z ograniczeń nałożonych z powodu pandemii koronawirusa. Wiadomo, że już niebawem ruszą m.in. hotele, centra handlowe i wybrane instytucje kultury. Niestety – nic nie zmieni się w kwestii dostępności kościołów dla wiernych”.

  https://www.pch24.pl/od-4-maja-ruszaja-hotele-i-centra-handlowe–koscioly-nadal-w-zamrozeniu,75665,i.html#ixzz6L0eAYIit

  A ja zapytowywuję się d!aczegl w kwestii dostępności kościołów dla wiernych ma być ” po macoszemu”? Dlaczego wierni wraz z Episkopatem sami nie mogą o tym decydować?

  Bardzo mi się to niepodobna i już!

 128. Yagiel said

  Sz. Marucho, co Pan chciał powiedzieć ?
  „Żeglarz prowadzi dziennik podróży (jachtowy, okrętowy itp), zapisując co się wydarzyło. Nie moralizuje, nikogo do niczego nie przekonuje…
  Red. Michalkiewicz pisze właśnie taki dziennik.
  Bardziej literacki, niż okrętowy.
  Ale też ma na celu głównie opis rzeczywistości, jaką widzi i z którą raczej nic już się nie da zrobić.” ?

  Felietonista to nie CZARNA SKRZYNKA rejsu, to raczej operetka na CzSr, jak we Wiedniu pod koniec XIXw. 🙂 / 😦
  Ale jeśli „raczej nic już się nie da zrobić”, to CzS TITANICa, w której on orkiestrą, która wciąż gra…
  Ale myślę, że on jest ODYS i lubi płynąć, mając w żaglu wiatr… Który coś tam jeszcze może zrobić.

  Wiatr zwykle pcha i górę lodową, i okręt w tę samą stronę, ok ?

 129. Bezpartyjna said

  „W zeszłym tygodniu szykujący się do przeprowadzenia korespondencyjnych wyborów prezydenckich krajowy operator pocztowy pozyskał dane obywateli polskich z rejestru PESEL.

  Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało w poniedziałek, że w posiadanie danych z tego rejestru weszła również Poczta Polska. Stało się to na podstawie specjalnej ustawy obowiązującej od 18 kwietnia. Szef resortu jest zobowiązany do przekazania PP danych w ciągu dwóch dni od złożenia wniosków. Po wyborach poczta musi skasować bazę.”

  https://www.pch24.pl/wybory-prezydenckie–dane-polakow-trafily-juz-do-poczty-polskiej,75639,i.html#ixzz6L0hSQFY8

  Rządzący po raz kolejny pokazali nam „środkowy palec” – a kto im zabroni?

 130. Marucha said

  Re 128:
  Wyjaśniam już nie wiem, który raz.

  Red. Michalkiewicz pisze felietony. Felietony. Nie zbiory recept na różne sytuacje polityczno-gospodarcze. Nie poradniki dla rewolucjonistów lub partyzantów.
  Opisuje rzeczywistość, jak ją widzi. Czasami stara się przewidzieć najbliższą przyszłość.
  Nie zamieszcza porad, jak ją zmienić.

  I w tym właśnie jego felietonistyka jest podobna do dziennika jachtowego: opisuje, co się dzieje.

  Czy jeszcze Pan czegoś nie rozumie?

 131. Bezpartyjna said

  Trwa odwieczna walka zła i ciemności z naszą wiarą katolicką, chociaż w ostatnich czasach przybrała ona znacznie na sile.
  Garść przykładów poniżej.

  „Od wieków w obliczu różnych nieszczęść i kataklizmów, ludzie uciekali się do krzyża i Eucharystii. Teraz jednak – czasie trwającej paniki związanej z koronawirusem – można odnieść wrażenie, że wielu kapłanów, a nawet biskupów zniechęca wiernych oraz podejmuje konkretne działania mające na celu zniechęcenie wiernych do udziału w Mszy Świętej i korzystania z Sakramentów Świętych. Jedni skrócą Eucharystię do minimum, inni będą udzielać Komunię Świętą tylko na rękę, jeszcze inni wyczyszczą kościoły z wody święconej, a najbardziej „przezorni” zawieszą odprawianie Mszy Świętych.

  Można to nazwać dezercją, można to nazwać zdradą. Niezależnie jednak od wszystkiego to właśnie wiara jest tym, czego obecnie najbardziej potrzebujemy i czego utracić nie możemy.”

  https://www.m.pch24.pl/od-4-maja-ruszaja-hotele-i-centra-handlowe–koscioly-nadal-w-zamrozeniu,75665,i.html

  „Episkopat Francji wyraził zdziwienie, dlaczego udział w publicznie sprawowanej liturgii miałby bardziej sprzyjać rozprzestrzenianiu się „pandemii koronawirusa” niż szereg innych działań, które mają wkrótce zostać wznowione – czytamy w komunikacie Rady Stałej tego gremium.”
  Francuski premier Édouard Philippe ogłosił we wtorek, że uroczystości z publicznym udziałem wiernych mogą zostać wznowione dopiero po 2 czerwca, chociaż miejsca kultu pozostaną otwarte tak, jak obecnie, …”

  https://www.pch24.pl/francja–biskupi-zaniepokojeni-dyskryminowaniem-ludzi-wierzacych,75655,i.html#ixzzkatolików.

  „Media próbują wykorzystać słowa papieża do przedłużenia restrykcji wobec katolików.

  W tym kontekście słowa papieża Franciszka z Mszy świętej w Domu Świętej Marty część mediów traktuje jako poparcie dla działań rządu. „W tym czasie, kiedy zaczynają się działania na rzecz wyjścia z kwarantanny, módlmy się do Pana, by dał swojemu ludowi – wszystkim z nas – łaskę roztropności i posłuszeństwa po to, by pandemia nie wróciła” – powiedział papież Franciszek na wczorajszej porannej Mszy św. w Domu św. Marty. Słowa Ojca Świętego zostały odebrane przez niektórych komentatorów jako skarcenie włoskiego episkopatu i poparcie dla środków w walce z epidemią koronawirusa, jakie podejmuje premier Włoch Giuseppe Conte.”

  Read more: https://www.pch24.pl/media-probuja-wykorzystac-slowa-papieza-do-przedluzenia-restrykcji-wobec-katolikow-,75674,i.html#ixzz6L0sYnvtl

  Na koniec i p. Kosiniak-Kamysz ujawnił swoją „gębe” w istotnych, światopoglądowych kwestiach. Dlatego ni ma na kogo głosować w tym zatrutym oraz zgniłym państewku.

  „– Przez ostatnie lata doświadczyłem, że nie ma w Polsce szans na poważną debatę o ochronie życia. Dzisiaj gwarancją ochrony życia jest zachowanie kompromisu aborcyjnego – odpowiedział Kosiniak-Kamysz.”

  https://www.pch24.pl/zaskakujace-slowa-szefa-psl–zachowanie-kompromisu-aborcyjnego-gwarancja-ochrony-zycia,75664,i.html#ixzz6L0vbaNkF

 132. Bezpartyjna said

  Oj, Panie Zdzichu – ja też jestem za tą drugą opcją.
  Są na tym świecie kreatury, którym ga…wno nie jest obce i nawet ładnie im pachnie, bo … zielonymi.
  Można tu jeszcze dodać p. Czarneckiego czy M. Kamińskiego – zmieniali partie,
  poglądy jak przysłowiowe rękawiczki.

 133. Bezpartyjna said

  Polacy – społeczeństwo najsilniej okradane z oszczędności.

  „W ostatnich miesiącach coraz silniej daje o sobie znać inflacja. Nie ma tygodnia, aby w sieci nie pojawiały się artykuły obrazujące jak bardzo rosną ceny. Niestety to dopiero początek. To co się dzieje w Polsce jest odzwierciedleniem tego co dzieje się na świecie. W planach instytucji, które kontrolują system monetarny jest dewaluacja zadłużenia, które narosło na przestrzeni ostatnich 4 dekad, a które w zależności od metodologii liczenia oscyluje na poziomie 300 – 350% PKB (dług rządowy, korporacyjny, osobisty).

  Tak gigantycznego długu nie da się spłacić w normalny sposób.”

  http://www.bibula.com/?p=113867

  Ze swej strony dodaję : najbardziej okradanym ze wszystkiego, strzyżonym jak owce (wszelakiej fundację, akcje charytatywne, dobroczynne itp.), wyzute z instynktu samozachowawczego oraz jakiejkolwiek refleksji i bezbronne (brak posiadania broni).

  I bardzo długo nic nie poprawi się w powyższej materii. NUL

 134. osoba prywatna said

  Ballada o Świętokrzyskiem
  .https://www.youtube.com/watch?v=w3PhYOuxK8Y

 135. osoba prywatna said

  28.04.2020 Rozmowa red. R. Mossakowskiego (CEPolska) z Ks. M. Woźnickim SDB

 136. Bezpartyjna said

  Znalezione w necie… Na wesoło…

  „Najlepsze podsumowanie epidemii koronawirusa.

  Niech żyją domorośli eksperci kanapowi! Niech żyją mędrcy komentarzy internetowych! Macie swoje 5 minut. W zasadzie możecie ogłosić tutaj każdą teorię na temat tego wirusa i będzie ona tak samo prawdopodobna jak wywody profesorów uniwersytetu…”

  http://www.bibula.com/?p=113859

 137. witra99 said

  ten gut cos zmienił zdanie …kiedy pierwszy raz sie wypowiadal gadal cos zupelnie innego .teraz mowi jakby czytal ten sam oficjalny scenariusz …

 138. osoba prywatna said

  Odwagę ks. Woźnickiego zauważono i pokazano nawet na amerykańskim jutubowym kanale.

 139. Bezpartyjna said

  „W Izraelu zakończył się kryzys polityczny poprzez powołanie rządu jedności w obliczu pandemii SARS-CoV-2. Władze nie zapomniały jednak o aneksji nielegalnych osiedli żydowskich, które powstały na Zachodnim Brzegu i w Dolinie Jordanu, a Stany Zjednoczone zamierzają poprzeć zajęcie ziem palestyńskich.”

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-uznaja-izraelska-aneksje-zachodniego-brzegu-i-doliny-jordanu

  Uj, jak une lubią mięszać w każdym zakątku świata i w każdym państwie.

 140. Yagiel said

  ad 130:
  Sporo jest tego, czego nie rozumiem. Ale wypowiedź Sz. Pana. rozumiem. Metafora żeglarza, dziennika okrętowego – ok.
  Po prostu trochę inaczej widzimy St.M. jako osobę publiczną. Zresztą zwróciłem uwagę na reakcje jego słuchaczy…

  Na tym spotkaniu, na wielu owszem udzielał rad: że można by zrobić tak-a-tak, a wtedy byłoby lepiej dla Polski – bywa doradcą, recenzentem, w lekkiej formie ciężka/poważna treść. I nie ma złudzeń, że coś się da poprawić w naszym nieszczęśliwym kraju, którym rządzą służby specjalne=chętne agentury poważnych państw ? Odszedł z polityki/partii – za to też go szanuję.

  W ogóle to jedna z wybitniejszych intelektualnie postaci w Polsce: oczytana, myśląca, dowcipna – smutna. Ten smutek jest mi bliski. Bardzo bardzo cenię Stanisława Michalkiewicza, troszkę inaczej widząc niektóre sprawy.
  Podobnie jak Pana.

 141. Bezpartyjna said

  „Cóż robi „nasz rząd”? W styczniu 2020 wysyła 311 tysięcy ton pszenicy za granicę, to jest sześć razy więcej niż przed rokiem, ogółem od lipca 2019 do marca 2020 wysłaliśmy 2,8 mln ton czyli niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej (1,5 mln ton)* Dziś jesteśmy świadkami wzrostu cen hurtowych mąki, przewiduje się w najbliższym czasie 10-20% wzrost cen pieczywa, makaronów, kaszy.”

  https://zawisza.neon24.pl/post/154927,obraza-czy-zdrada-tajemnicy-panstwowej

  Nasz nierząd na złość babci odmrozi sobie uszy i musi działać irracjonalnie oraz sprawiać ludzi w osłupienie. Nigdy nie może być dobrze i nie będzie w tym zakichanym państwie.

  Józef z Biblii zupełnie co innego doradzał faraonowi.

 142. osoba prywatna said

  Iwermektyna – lek testowany w Brazylii może zwalczać covid-19 w… 48 godzin
  https://natemat.pl/zdrowie/306491,iwermektyna-lek-na-covid-19-testowany-w-brazylii-zwalcza-chorobe-w-2-doby#

 143. Czaruś said

  ad. 127/ W Polsce obowiązuje od 1998 roku Konkordat – na jego podstawie w kościołach i kaplicach rządzić ma władza kościelna, a nie władza świecka. Ale „polscy” biskupi wydają się nie znać tych przepisów! ONI wszyscy sprzedali katolików w Polsce zarządzającym w naszym państwie, a wysługującym się NWO.

 144. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia/4502-konwencja-rosyjsko-pruska

  Opublikowanie konwencji rosyjsko-pruskiej z roku 1772 w sprawie I rozbioru Polski kładzie kres publikowaniu grancy TARGOWICKIEJ jako granicy polsko-rosyjskiej od Potopu rosyjskiego. Potop rosyjski zaczął się odbiciem Kijowa przez Litwinów, w trakcie czego Chmielnicki zerwał się z tureckiego łańcucha i poleciał do Moskwy, gdzie został przyjęty Jak Król.
  Najazd rosyjski skończyłby się klęską, gdyby nie wyjątkowy zbieg okoliczności: W bitwie pod Ochmatowem ZJAWIŁ SIĘ wracający z Persji Iwan Bohun i zaatakował Polaków. Po bitwie pod Beresteczkiem król mianował bowiem Bohuna Dowódcą Obozu Kozackiego i kazał mu poprowadzić sto tysięcy kozaków na pomoc szachowi perskiemu przeciw Turcji, ale szach wysłał tych kozaków na Podbój Indii.
  Następstwem Potopu rosyjskiego był najazd szwedzko-brandenburski, który się udał z powodu austriackiego embarga na saletrę jesionicką, choć w Sandomierzu były STRATEGICZNE zapasy saletry o których Polacy NIE WIEDZIELI a jezuici jako polska policja polityczna oddali je Szwedom.

 145. Listwa said

  @ 115 Zdzicho

  „Kościół milczy, czyli jest za wyszczepianiem nanoczipami.”

  – panie Zdzicho, bądź pan obiektywny. Jeśli juz, to trzeba pojechać i wymienić wszystkich tych którzy są za wyszczepieniem. Nie jest rolą Kościoła zajmować sie szczepieniami, a ci co winni przedstwawienia pełnej informacji milczą albo zapowiadają te badziewie jako szczęście i zdrowie.

  Kościół jako instytucja moze zajać stanowisko, ale nie w stosunku do domysłów czy niejasnych zapowiedzi.
  Moze to zrobić, gdy będą konkretne decyzje o wyszczepianiu i czym. I ma zajmowac się wiarą i moralnościa, a ne medycyną i składem. A ci co plują na Kościół i chcą go wyredukowac z rzeczywistości świata maja prawo wymagać od Kościoła żeby ich bronił kosztem siebie?

  Jeśli taki jakiś antykatolicki Kempes będzie żądał, żeby Kościół go teraz bronił, to niech wylezie z krzaków i działa, a nie gada i wypisuje głupoty.

 146. Bezpartyjna said

  Re: P. Czaruś

  Eh, trudno się z Panem nie zgodzić.

 147. Listwa said

  ad 144

  Jest jeszcze kwestia tych rzesz, co to naoglądają sie przekaziorów kłamstwa i sami będą lecieć z błaganiem o szczepionke. Weź i takich broń, jak on jest „mondrzejszy: i chce. I Kościół miałby wystąpić przeciwko różnym Szumowskim żeby takich nie szczepić? .

 148. Boydar said

  Panie Yagiel (128), o jakim statku Pan mówisz ? Po uwzględnieniu kilku tysięcy lat praktyki żeglarskiej, z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że wiatr statek pcha zgodnie z „ustawieniami” żagli i steru. I za wyjątkiem dmuchania prosto w dziób, statek płynie tam, gdzie chce sternik.

 149. temat said

  By stwierdziłem ile osób zmarło na covid, trzeba zrobić sekcje zwłok. u nas nie zrobiono ani jednej…

  co do prof. Gut – tylko świnia nie zmienia poglądów :>

  ————–
  Krowa. Krowa, panie „temat”.
  Świnia poglądy zmienia chętnie i często.
  Nie psujmy polskiej frazeologii.
  Admin

 150. seler said

  [to nie jest komentarz – zapodaję tylko INFO]

  Bułgarskojęzyczny rząd będzie śledził ludzi za pomocą opaski elektronicznej. Inne kraje podobnie.

  .https://www.youtube.com/watch?v=_EfSzqhPkuw&feature=emb_logo

  źródło: https://detektywprawdy.pl/2020/04/29/bulgarskojezyczny-rzad-bedzie-sledzil-ludzi-za-pomoca-opaski-elektronicznej-inne-kraje-podobnie/

 151. seler said

  Grzegorz Braun MASAKRUJE Szumowskiego: To człowiek NIEBEZPIECZNY!

  .https://www.youtube.com/watch?v=fTMcIWiIB3w

  [to nie jest komentarz – zapodaję tylko INFO]

  —————–
  To samo robi Stonoga:
  >https://www.facebook.com/gazetastonoga/videos/230854534808141/?v=230854534808141
  Admin

 152. Zdzicho said

  Kościół jako instytucja wykazuje brak sprzeciwu i brak zajęcia stanowiska wobec działań rządu. Milczy. Czy słusznie. To czas pokaże. Na razie nie biorąc strony wiernych i nie wykazując wiary w Pana Boga, godząc się na wszystko, co mu władza każe odwraca się od swoich owieczek. Kościół milcząc bierze niestety stronę władzy. A jak wiadomo tylko prawda i dążenie do niej jest istotne. Udawanie, że koronawirus jest silniejszy od Stwórcy, bardzo źle świadczy o stanie kościoła w Polsce. Przecież to są wykształceni ludzie. Wiara i dążenie do poznania prawdy są najważniejsze, ale i miłość bliźniego. Oprócz serca ważny jest jednak i rozum. A nie wyrachowanie i jako pryncypium powiększanie swojego majątku. Bo i Kościół ma swoje 500+ . Od Rządu. A zatem fakty zostały pominięte, na kożyść faktów medialnych, potrzeby kontaktu wiernych ze Stwórcą także. Jak to się może skończyć. Miejmy tylko nadzieję, że Władza Świecka nie wskaże Pana Boga jako Koronawirusa.

 153. Zdzicho said

  …korzyść… errata

 154. Katarzyna T said

  Panie Adm. czyli VII nie kradnij w wykonaniu dobrej zmiany -dalej popieranej przez RM .https://www.youtube.com/watch?v=ANSjU1pQzB4

 155. Listwa said

  @ 152 Zdzicho

  Posoborowe władze Kościoła są bardzo słabe, także w kwestii nauczania, kultu, dbania o sprawy Kościoła.
  Nawet np. bp Hoser namawiał do szczepień (nie chodziło akurat o koronawirusa, on jest też lekarzem), była też agitacja do bezgranicznej transplantologii, pokazywana w TV Trwam. Kiepscy są. Ale Kościół to coś wiecej niż hierchia, jeśłi już, to trzeba umiejętnie oskarżać. Bo ma tyczyć winnych.

 156. seler said

  [152] Zdzicho

  26.04.2020 Salezjanie oblewają Najświętszy Sakrament wodą z okna. Profanacja podczas procesji.

  .https://www.youtube.com/watch?v=5dn53TW_eLU

  [to nie jest komentarz – zapodaję tylko INFO]

 157. seler said

  [to nie jest komentarz – zapodaję tylko INFO]

  Nadawane na żywo 13 godzin temu

  🔴 WYCIEKŁO JAK MA BYĆ!!! → Śr. 29.04.2020 g. 10:10. Jabłonowski, Osadowski
  Skandal z udostępnianiem wrażliwych danych osobowych.
  Wyeliminowanie Polaków, którzy utknęli za granicą.
  Brak informacji dla Polaków poza miejscem zamieszkania.
  Już szykują się pozwy do trybunału w Strasburgu…

  Link do ulotki do pobrania: https://we.tl/t-i73nAp3u91 Rozporządzenie na stronie Sejmu: http://isip.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocD

  .https://www.youtube.com/watch?v=f5Bu1owo2u4

 158. Yagiel said

  Na wieczór popadał deszcz, tylko 1 cm wilgoci w ziemi, ale jednak. Jak miło pospacerować, powąchać wilgoć! Może jeszcze popada.

  ad Bezpartyjna@141 – Józef w Egipcie przewidział i… obsadził swoich jako strażników spichlerzy – z wiadomym skutkiem. Ten sam etatyzm obecnego nie-rządu w Polsce.
  Rząd II RzPlitej też od wiosny’39 robił wiele, żeby osłabić ją, rozbroić: a to najlepsze samoloty do Jugosławii, a to karabiny przeciwczołgowe limitowane i ukryte, a to mobilizacja… albo nie. I jeszcze we wrześniu w wojnę… !
  Dziś taki sam polskojęzyczny rząd III RzPlitej – osłabiacz, a raczej dywersant. Może za 3-4 miesiące zacznie odkupować zboże? Za x3 cenę. Wolno jeszcze rolnikom mieć ziarno w stodole ? Ale w pył nie posieją.

  W W-wie nie widać śladu pomysłu na zatrzymywanie, zbieranie wody deszczowej – spływa po asfaltach, brukach/kostkach, chodnikach. To jeden z powodów, że i to miasto umrze – cała ta wyasfaltowana aż po mózgi cywilizacja.
  Nawet jeśli weather-inżynierowie USRael Army taktycznie przychylają się do prośby o deszcz, to przecież strategicznie ma być Susza i Pustynia Polska – żeby Polin mógł rozkwitnąć niepojętą dla polactfa sztuczką dziurkowanych rurek z wodą bieżącą zamiast rowów melioracyjn… Melioracyjnych ? Co znaczy to słowo ?
  „Polepszanie np. przez regulację stosunków wodnych: osuszaniem lub nawadnianiem !
  Spytajcie polactfo – połowa nie zna słowa, a z tej drugiej połowy 90% wie tylko, że osuszanie… Drenki i rowy wykopane 50 lat temu nie są zamknięte – z pól woda spływa prawie tak szybko, jak z Warszawy. Zastawek nie ma komu zrobić.
  Zmeliorowane polactfo – mózgi wysuszone.

  Nie słychać deszczu – usnąłbym pod szum…

 159. Domino said

  O demokracji i wyborach – 28.04.2020.
  Widać wyraźnie, że kontr-kandydaci Andrzeja Dudy to takie same albo gorsze cwaniaczki, którym ktoś coś obiecał.
  Jest to najlepiej widoczne w USA. Było trudno uwierzyć, żeby wygrał na przykład Trump, który ma 3500 wezwań do sądu. Jest kilkakrotnym bankrutem. Jego słynne Kasyno Taj Mahal zbankrutowało dwa razy i zostało sprzedane za pół-darmo.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/154908,o-demokracji-i-wyborach-28-04-2020
  https://ram.neon24.pl/post/154912,josh-rogin-i-trump-w-zydowskich-malinach
  Walcząc na słowa w sprawie koronawirusa, potęgi światowe zaczęły wymuszać lojalność w innych krajach dla własnej narracji i szukać sprzymierzeńców. W Europie można prześledzić, które państwo powtarza czyją narrację; Grecja jest prochińska, a Polska jest za Ameryką. USA rozwinęły propagandę nie tylko w Europie, ale również w Ameryce Pd. gdzie Chiny się zaangażowały inwestycyjnie a tym samym państwa stały się chińskimi dłużnikami. Indie są lekko antyemerykańskie i próbują naśladować Rosję.
  https://an40na.neon24.pl/post/154932,kto-winien
  (..)pierwsze „objawienia” Medjugorie (i prawdopodobnie większa cześć kolejnych zjawisk) są „więcej niż naturalne”, to znaczy, pochodzą od złych duchów, których owoce widać w nieposłuszeństwie, kłamstwach i innych moralnych upadkach” – Ks. prof. M. Hauke
  https://via-vitae-neon24-pl.neon24.pl/post/146124,jakie-jest-prawdziwe-zrodlo-fenomenu-medjugorie
  https://zbigniew1108.neon24.pl/post/154844,jaroslaw-kaczynski-kontra-jaroslaw-gowin-lub-na-odwrot
  https://zbigniew1108.neon24.pl/post/154918,who-wycofuje-sie-rakiem
  https://zbigniew1108.neon24.pl/post/154907,12-osobowe-grono-biskupow
  UFO to takie współczesne pogaństwo
  UFO jest jak reptilianie – gady rządzące Ziemią. Reptilianie to również niezły sposób, aby odwrócić uwagę od kilkunastu znudzonych życiem rodzin, od służb, polityków, czy od koncernów na ich usługach. Reptilianami, zmiennokształtnymi, mają być najważniejsi ludzie na świecie.
  https://romualdkalwa.neon24.pl/post/154869,ufo-najwieksza-sciema-naszych-czasow
  czym przekonać
  zdrowego człowieka
  że potrzebuje pomocy chorych ludzi.
  https://dolby.neon24.pl/post/154920,czym-przekonac
  https://dolby.neon24.pl/post/154916,zaraza-szaleje
  https://prezydent.neon24.pl/post/154939,spolka-rodzinna-ministra-zdrowia-szumowskiego
  Dla oceny decyzji naszych pilotów i dyspozytora lotniska ważnym jest, że me­teo żadnego pań­s­twa przed mgłą w tam­tym rejonie tamtego po­ranka nie os­t­rze­ga­ło.
  https://www.salon24.pl/u/almanzor/173798,falsyfikacja-hipotezy-sztucznej-mgly
  Zdumiało mnie, kiedy kilka miesięcy później polska prokuratura wystąpiła do pro­ku­ra­tu­ry amerykańskiej o zbadanie hipotezy możliwości ustawienia 10. kwietnia 2010 sztucznej mgły na ścież­ce zejścia naszego tupolewa. Uznałem to wtedy publicznie za „obciach” pol­s­kiej prokuratury, która zamiast zapytać o to jakiegoś polskiego ab­sol­wen­ta fizyki lub nawet zdolnego studenta, zawraca tym głowę amerykańskiej prokuraturze narażając siebie i Polskę na śmieszność.
  https://bejka.neon24.pl/post/148436,przepraszam-za-ekshumacje
  https://almanzor.salon24.pl/478558,czy-rosjanie-wsypali-trotyl-do-wraku-tupolewa
  W czasach „budowania socjalizmu”, gdy staliśmy w kilometrowych kolejkach, gdy wprowadzano kartki na cukier, znajomy rodziców pracował w Algierii i opowiadał, że tam polski cukier sprzedawany był w sklepach jako najtańszy.
  http://niepodległy.pl/597/obraza-czy-zdrada-tajemnicy-panstwowej/
  https://forumemjot.wordpress.com/2020/04/26/kamery-termowizyjne-wytropia-chorych-w-centrach-handlowych/
  https://forumemjot.wordpress.com/2015/11/24/list-okolicznosciowy-jako-protest-przeciw-oredziu-polskich-biskupow-do-biskupow-niemieckich/
  Do najbardziej spektakularnych, a przy okazji komentowanych przeze mnie, należy aktywność PFR w obszarze przejmowania wodociągów od jednostek samorządu terytorialnego.
  I właśnie ta woda spędza mi sen z powiek. Oficjalna narracja mówi o tym, że samorządy tylko na pewien czas odpłatnie „odstępują” swoje udziały w spółkach wodociągowych i będą miały możliwość ich odkupienia.
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2020/04/krzysztof-zagozda-polski-fundusz-rozwoju.html
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2020/04/krzysztof-zagozda-biaa-flaga.html
  Pan „prymas” Wojciech Polak wymyślił nowy „grzech” – chodzenie do kościoła
  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2020/04/pan-prymas-wojciech-polak-wymysli-nowy.html
  Dla rządzącej „centroprawicy” ochrona dzieci nie jest sprawą naprawdę istotną. Jest to fundamentalny, metafizyczny błąd: oglądanie się bezustannie na okoliczności polityczne, przy równoczesnym „zapominaniu”, kto jest Władcą Dziejów, przyniesie z pewnością karę Bożą. ks. Rafał Trytek 18 kwietnia AD 2020 obywatelski projekt delegalizacji aborcji eugenicznej.
  http://glostradycji.blogspot.com/2020/04/x-rafa-trytek-jesli-bog-z-nami-ktoz.html
  W innej odsłonie po raz kolejny ukazał się światu obraz kościoła Novus Ordo. Kościoła, który nie pierwszy raz od lat sześćdziesiątych XX wieku wyrzeka się wiary i przykazań Boskich na rzecz ludzkich dyrektyw. Pod pozorem zdrowia i bezpieczeństwa kościół „świętego” Jana Pawła nakazał swym wiernym przyjmowanie „komunii” na rękę, odradził spełniania przykazań Boskich i kościelnych oraz korzystania z „Sakramentów”. Jeszcze bardziej zarysowuje się czym jest ten kościół w czasach globalizmu.
  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2020/03/29/luzne-spostrzezenia-z-ostatnich-tygodni/
  Siedmiostopniowy przepis na wzbudzanie zainteresowania i popytu na szczepionkę przeciw grypie (lub jakiejkolwiek innej chorobie)
  https://pubmedinfo.org/2020/04/29/szczepionkowa-goraczka/
  Przepis na zwiększenie popytu i zainteresowania szczepionkami przeciw grypie – Dr Glen Nowak profesor ds. reklamy, public relations, wizerunku, marketingu, sprzedaży, peerowiec, spin doktor
  https://pubmedinfo.org/2020/04/28/przepis-na-zwiekszenie-popytu-i-zainteresowania-szczepionkami-przeciw-grypie/

 160. lewarek.pl said

  152.
  Panie Zdzichu, niech Pan nie oskarża całego polskiego Kościoła w związku z obecną sytuacją. Nie wiem jakie są Pana związki z Kościołem, z księżmi, z życiem sakramentalnym i na ile Pana oskarżenia są uzasadnione. Na pewno jednak generalizacja oskarżeń nie jest słuszna. Zapewniam Pana, że nie jest tak źle jak Pan napisał.
  Inna sprawa, że wygląda na to, iż hierarchia polskiego Kościoła idzie na pasku władzy. To widać. Mniej jednak widać, że w tym gronie jest trochę przyzwoicie zachowujących się biskupów.

 161. pamiętam said

  „Chociaż ktoś powiedział, że tylko idiota się nudzi” (ad 43 NyndrO)

  Redaktor/psycholog Stefan Garczyński, wczesne late 60-te

 162. lewarek.pl said

  Premierze! Otwórz kościoły!

  Ogólnopolska zbiórka podpisów pod protestem do premiera Mazowieckiego.

  https://www.protestuj.pl/my-chcemy-boga-,106,k.html?ka=004146

 163. lewarek.pl said

  Ukraińcy idą w ślady Żydów.
  W rocznicę przymusowego przesiedlenia ludności ukraińskiej w ramach Akcji „Wisła” Związek Ukraińców w Polsce postawił żądanie zwrotu mienia przesiedlonym lub ich potomkom. Gdyby jednak zwrot okazał się niemożliwy, wówczas powinni otrzymać właściwą rekompensatę. Organizacja stawia takie żądanie, mimo że przesiedlani otrzymywali nowe nieruchomości na Ziemiach Odzyskanych.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/zwiazek-ukraincow-w-polsce-domaga-sie-zwrotu-nieruchomosci/

 164. lewarek.pl said

  158.
  Poprawka: „premiera Morawieckiego”.
  A w końcu – jeden czort.

 165. lewarek.pl said

  Nagroda dla Polski za udział w wojnie z Rosją – obwód kaliningradzki.

  https://kresy.pl/wydarzenia/eksperci-z-usa-w-razie-rosyjskiej-agresji-polacy-razem-z-silami-usa-maja-zajac-obwod-kaliningradzki/

 166. marteczka said

  O Antychryście – katecheza ks. Dawida Pietrasa

  Stąd wynika, mówi św. Cyryl Jerozolimski, że będzie wówczas mnóstwo męczenników chwalebniejszych niż ci, którzy walczyli niegdyś przeciwko lwom w amfiteatrach Rzymu i Galii. Tamci walczyli tylko przeciwko zwykłym sługom demona, a wyznawcy czasów ostatecznych będą walczyli przeciwko temu, który jest zabójcą od początku. Odwieczny nieprzyjaciel rozpęta prześladowania, aby ich męczyć potwornymi i wyrafinowanymi cierpieniami, jakich nie było w przeszłych czasach i których człowiek nigdy nie potrafiłby wymyśleć”. W Komentarzu Praktycznym do Nowego Testamentu z 1999 r. czytamy: „Przyjdzie czas, że Antychryst ukaże się zupełnie jawnie i niczego już nie będzie ukrywał ze swej mocy” (kom. do 2 Tes 6-7).

  http://pietrasdawid.pl/kazania-konferencje/pisane/wiecznosc-i-przygotowanie-do-niej/o-antychryscie-katecheza

 167. Yagiel said

  Koniec rządu Morawieckiego ?
  Jeśli prawdą jest to, co ujawnia GW – rząd polskawy sprowadził MEGAsamolotem z Chin fakeowe maseczki, kupione za dużą kasę (za ile?), które są „do wyrzucenia ” (fake-atest) – to rząd Morawieckiego/MZ/Sasina won!
  Oczywiście – jeśli w Polsce są siły polit., mogące egzekwować demokrację… Nie żebym miał tę nadzieję, ale: jakie/ś będą konsekwencje ?
  Ta jeszcze okoliczność, że inne rządy, podobno, tych maseczek nie chciały, a sprowadziły ok.maseczki za darmo, to znaczy w ramach jakiegoś UE-funduszu ?

  Jeśli wiadomość GW jest prawdą, to – ? I co zrobili z tymi maseczkami ?

 168. Syriusz said

  https://kresy.pl/wydarzenia/eksperci-z-usa-w-razie-rosyjskiej-agresji-polacy-razem-z-silami-usa-maja-zajac-obwod-kaliningradzki/

  A jaki obwod maja zajac Rosjanie w razie agresji amerykanso-polskiej na Rosje?

  Syriusz

 169. Dziś, 30 IV 2020 o godz. 9:15, sięgnąłem do skórzanej brązowej teczki, którą mam ZAWSZE Przy Sobie, i stwierdziłem BRAK w przezroczystej plastikowej półtwardej kopercie A4 większości dokumentów. Ostatni raz korzystałem z tej teczki i Koperty 21 bm. przed południem, kiedy zagadałem się i pozostawiłem teczkę w pustej Jadalni. Gdy przekroczyłem próg budynku to zorientowałem się, że Nie Mam Teczki więc wróciłem szybko kilkanaście kroków do Jadalni, przed która było kilka pań, co mogło trwać Minutę.
  Byłem wielokrotnie okradany przez policję polityczną czyli Mossad, ale tym razem to musiano zastawić pułapkę PREWENCYJNIE. PRZEWIDZIANO, że ja się Zagadam i zostawię teczkę: OBLICZONO ilość Kroków i CZAS, który starczał TYLKO na wyjęcie dokumentów w technikolorze, bo były też Inne Ważne.
  Ważne dokumenty odbijałem w kilku egzemplarzach i chowałem w grubych plikach Mniej Ważnych, ale teraz zginęły mi Ostatnie Egzemplarze Niektórych. Jestem ZAŁAMANY. Jedyna nadzieja w tym, że mój komputer jest monitorowany przez FBI i ONZ, które MANIERZYŁY niektórych hakerów.

 170. Głos Prawdy said

  HASHTAG ” NAGRAJ SWÓJ SZPITAL»
  Patrzymy i wyciągamy wnioski. Media inspirują jedno, a rzeczywistość jest zupełnie inna.
  ______
  Prezydent USA Donald Trump powiedział, że już 29 stanów planuje znieść ograniczenia, które zostały wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. (22 kwietnia 2020 r.)
  Źródło – Halina Carewa
  https://www.youtube.com/channel/UCLMiNIb7jIvMfl6Ki6XVFQw
  Z postów czytelników:
  Marina Trevisan
  Potwierdzam z Włoch. Od 3 marca nadal leżę z dzieckiem w pediatrii w Padwie. Parkingi są puste przez cały miesiąc, lekarze na izbie przyjęć mówią, że jest bardzo niewielu pacjentów. Kilkakrotnie przechodziłam obok namiotów obrony cywilnej, rzekomo przeprowadzających masowe testy ludności. Nikt, w namiotach siedzą dwie lub trzy osoby w kombinezonach ochronnych i wydają się opowiadać anegdoty. To samo piszą pielęgniarki we Włoszech w sieciach społecznościowych: oddziały są puste. Niektóre szpitale w ogóle się zamknęły.
  Siergiej Zacharow
  Normalni ludzie, blogerzy – uruchommy „Zdejmij swój szpital” w całej Rosji!Julia Iwanowa
  Pracuję od kilku dni na oddziale zakaźnym szpitala. Nie widzę żadnych oznak bałaganu. Wszystko jest w porządku. Sprzątacze sprzątają, siostry robią zastrzyki, lekarze przepisują leki. Zwłoki nie wyrzucają z okien, chorzy na korytarzach nie leżą. Nikt nie pędzi po korytarzach z przerażającymi krzykami, wyrywając ostatnie włosy.
  Kilka izb jest w ogóle wolnych.
  Julia Wołkowa
  Kraj Krasnodarski. Siostra trafiła do szpitala z powodu wstrząsu mózgu drugiego stopnia.. Włożyli pod kroplówkę. Co 4 dni, kiedy tam leżała, odwiedzałam ją. Była sama w pokoju, jedna na piętrze. Jedyną osobą, z którą rozmawiała w szpitalu, poza lekarzami, był 25-letni chłopak. Leżał z otwartym złamaniem ręki
  TO WSZYSTKO.
  NASZE POKOJE SĄ PUSTE. PRAKTYCZNIE NIE MA LUDZI. NIE MA POŁOWY LEKARZY. NAWET POCZEKALNIA PRAWIE PUSTA.
  Cóż, statystyki, oczywiście, mówią nam coś przeciwnego…
  Tylko gdzie są ci wszyscy chorzy???
  Marina Todua
  Wszyscy, którzy dokonali tego bezprawia-pod sąd. Tak myślę. Nasze konstytucyjne prawa zostały naruszone, przestańcie robić z nas głupców. Dzięki Bogu, są rozsądni ludzie i nie wierzą w to szaleństwo. Ja też.
  https://vk.com/video-92523713_456240964

 171. Boydar said

  Chorujemy śmiertelnie na brak autorytetów. A nawet tylko ludzi godnych popatrzenia, jak żyli i postępowali

  https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/historia-gerarda-cieslika/2b4g9l

  i coś o antyautorytetach, znaczy się o trocinach zamiast

  https://noizz.pl/big-stories/co-dalej-krzysztof-gonciarz-o-pandemii-i-influencerach/h1ec7eg

 172. ? said

  Mainstream też się podkłada. Na wykresie opublikowanym na money.pl bardzo ładnie widać wzrost zachorowań w Czechach na wirusa po wprowadzeniu obowiązkowych maseczek.
  https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-mozemy-zazdroscic-czechom-niemcom-i-austriakom-6505171901294721a.html

 173. Bezpartyjna said

  „Światowa Organizacja Zdrowia, WHO, jest ostatnio bardzo krytykowana z powodu reakcji na koronawirusa. Jedni zarzucają im zbyt późną reakcję na chińskie zagrożenie, a inni wręcz przeciwnie, że robi się z igły widły. Okazuje się, że taką panikę jak ta obecnie na świecie, WHO próbowało wzniecić już wielokrotnie, ostatnio w 2009 roku.”

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zapomniana-pandemia-grypy-ah1n1-dlaczego-wtedy-swiat-nie-zatrzymal-sie-po-panice-who

 174. osoba prywatna said

  Wojna stwarza okazję
  http://marianmiszalski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=620&Itemid=1

 175. osoba prywatna said

  Rosyjskie badania nad stresem i bólem – Halina Jurkowska

 176. Yagiel said

  Marian Miszalski ciekawie pisze. Np. że finansowo-społecznie opłacalne jest pozwolić upaść… bankom. Co prawda nie po to banksterek Morawiecki został pchnięty na premiera w Polsce, ale
  Miszalski na koniec daje do zrozumienia, że w Polsce „pokoronawirusowej”, tj. powojennej są dwa ZŁE wyjścia: liberalizm złodziejski PO/KO albo etatyzm złodziejski PiS+; za źlejsze wyjście uważa liberalizm złodziejski… Ale
  Jest w tym zakończeniu sugestia z analogii: skoro opłaca się pozwolić zbankrutować złodziejskim bankom, opłaca się też pozwolić zbankrutować złodziejskim państwom, np. Polsce. Zatem TERTIUM DATUR.

  Jak powiada Felietonista Michalkiewicz, Polski nikt nie chce – poza Polakami: chcą Jeszcze-Polski…! Ale Polacy – dwojacy: złodzieje liberalni i etatystyczni to strona rządowa oraz strona rządzona: ofiary, tj. polactfo demokratyczne. I doprawdy trudno ocenić, którzy bardziej chcą Polski: kradzieje czy okradani ?
  Czemu polactfo tak koniecznie chce być okradane przez Polaków ? Patriotyzm ! Naiwny, gdy polskawa władza kradziejska bierze mały % tego, co bierze sobie nad-władza UE (i nad-UE władza, i…)

  Myślę: Polska zbankrutuje – Żoliborz zostanie Żoliborzem ? No-ż chyba nad-Żydzi nie byliby aż tacy głupi, żeby ryzykować niszczenie Żoliborza ! Oni nawet niszczenia Jeszcze-Polski nie ryzykują – bo po co ? ile więcej by wyciągnęli z Pola… z polactfa bez pośredników – no ile więcej ?

  Zastanawiam się: Polonia Warszawa zostanie, czy przemianują ją na np. Beitar W-wa ? A może przemianują Legię ? Ok, życie im miłe… Znaczy powstanie nowy trzeci klub: żydowski np. Beitar W-wa.Czy to wystarczy, by Polonia i Legia pogodziły się ? Nie sądzę, ale przynajmniej będzie jak… przed wojną. Nie III wiruchową, bo II WŚW.
  I po co ten cały pesymizm – czy też teza założona – Miszalskiego ? (Może wróci przed-rok 1815 ?)

 177. osoba prywatna said

  Tak powinni postępować ludzie!
  .https://www.youtube.com/watch?v=sQ3M3lHSqVw

 178. Yah said

  Ad 174

  Dziwię się trochę autorowi, no bo jak można nie widzieć tego, że epidemii nie ma.

  Po za tym jak można cały czas operować rozwiązaniami z przeszłości, które , co zapowiadają politycy w Wawie i wszystkie znaki na niebie i Ziemi, maja odejść w niebyt.

  O jakim odrabianiu strat autor pisze, skoro ktoś się nieźle natrudził, żeby te globalne straty wywołać. Chyba jednak globalnego kryzysu nie wywołano celem zwiększenia innowacyjności gospodarek.

  Pan Miszalski mysli po staremu, a my jesteśmy na zupełnie innym nowym poziomie gry.

 179. osoba prywatna said

  Parch krzywousty jakieś wiersze zaczął pisać.
  .https://www.facebook.com/wierszemorawieckiego/

 180. osoba prywatna said

  Co robiła pierwsza żydówka polski na nieformalnym spotkaniu w chińskim domu z pijakami.
  .https://www.facebook.com/gazetastonoga/videos/179710403174812/?v=179710403174812

 181. Yah said

  A teraz popuśćmy wodze fantazji i wyobraźmy sobie, że specjalne uprawnienia w związku z klęską suszy w rolnictwie otrzymał minister rolnictwa. Zablokował import wszelkiej żywności zza granicy, wprowadził racjonowanie wody pozwalając na włączenie wodociągów na dwie godziny w ciągu doby, obniżył możliwość zakupu wody mineralnej do 1 butelki na rodzinę ( no bo pobór wody to obniżanie poziomu wód gruntowych), a sikać można tylko na trawnik aby zwiększyć parowanie wody do atmosfery.

  Oczywiście możemy sobie tak wyobrazić każdego ministra realizującego szalony plan ratowania czegoś kosztem wszystkiego innego.

  Abstrahując od tego, czy wykonują polecenia zagranicy, potwierdza się jednak moja koncepcja , że w PiS są najgłupsi z głupszych.

  W PO byli aferzyści i złodzieje , ale nie tak głupi, żeby zarzynać kobyłę na której jadą.

  Coraz mniej ludzi ogarnia całość, a coraz więcej wycinek, który sami widza, albo im pokazano.

  „Co ciekawe, chociaż Szumowski wypowiada się z pozycji coraz bardziej wszechwładnego autorytetu, nie sposób dociec, gdzie znajduje się źródło jego wiedzy na temat postępu koronawirusa w Polsce. Usiłował zasięgnąć języka w tej sprawie dociekliwy Łukasz Warzecha, który zapytał resort zdrowia o modele, jakimi ten posługuje się w ocenie szerzenia się epidemii. W odpowiedzi biuro prasowe ministerstwa zbyło jednak Warzechę typową paplaniną o biurze analiz, stanowiącym część struktury resortu – i tak dalej, i tym podobne.”

  .http://www.bibula.com/?p=113684

 182. danek said

  Ciekawosci o Szumowinie: https://www.youtube.com/watch?v=ANSjU1pQzB4

  Tak PiS walczy ze zlodziejstwem i korupcja w PiS-ie.

 183. osoba prywatna said

  4-letni chłopiec wpadł na wybieg goryla
  .https://www.facebook.com/Newsnerpolska/videos/1063126197367999/?v=179710403174812

 184. Boydar said

  „… ale nie tak głupi, żeby zarzynać kobyłę na której jadą …”

  Bezapelacyjnie. Pełowcy chcieli ciągnąć „to” ile się da. Ci teraz, mają polecenie zarżnąć. I zarżną. Ponieważ jednak natura próżni nie znosi, coś musi wychnąć z niebytu. Pytanie – czy może być gorsze ? No i dla kogo, bo to jest dość istotna sprawa 🙂

 185. Marucha said

  Re 176:
  Czemu polactfo tak koniecznie chce być okradane przez Polaków ?

  A którzy to „Polacy” okradają polactfo?

 186. Zerohero said

  wiedziałem, że to bandyci, ale żeby aż tak…?

  https://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/pomysly-wojne-asymetryczna-kaperstwa/

 187. revers said

  re181

  o przepraszam dzis widzilem turystow z kochanego przez naczelnika i pada z swita izraela jak wywozili z najasniejszej 6×1,5 litra zywieckiej wody zrodlanej, prosto na lotnisko berlinskie z lotem do matecznika.

  Mozna , mozna wywozic wode nawet na pustynie byle to swoi ludzie robili w swoich sieciach lotniczych.

 188. Yah said

  Mengele przy nich to przedszkolak, nigdy nie osiągnął takie stopnia masowości co dzisiejsi „medycy”

  Zbyt mała ilość respiratorów w Polsce obniża efektywność eksterminacji staruszków.

  .https://ram.neon24.pl/post/154963,covid-19-w-szpitalach-nowojorskich-chorych-zabija-sie

 189. seler said

  [to nie INFO – to piosenka]

  Andrzej Korycki i Dominika Żukowska – Modlitwa (Bułat Okudżawa)

  .https://www.youtube.com/watch?v=DYHnd9DUMJU&list=RDDYHnd9DUMJU&start_radio=1#t=30
  ___________

  o innych „maseczkach”

  Opole 1979 Koncert laureata Jan Kaczmarek. Prowadzą Zenon L. i Bohdan S.

  .https://www.youtube.com/watch?v=W7W7JhOmqL4

  [komentarz mi ukradli… nie ma]

 190. Yah said

  W świetle tego co sie moderuje, te wszystkie opisy wpływu fakewirusa na płuca to były brednie wyssane z brudnego palca.
  To niszczące działanie fakewirusa na płuca tom był pop prostu opis uszkodzeń plus przez celowo źle ustawione respiratory .

  Niepokój o brak respiratorów wynikał z obaw, że nie będzie dość efektywnie zwiększał ilości zgonów wśród chorych staruszków.

  Ale … po co respiratory są inne środki eutanazji wystarczy tylko osoby starsze izolować i odciąć od pomocy bliskich jak majaczy Gowin.

  Przecież to wszystko ludobójstwo pełną gębą, które w szpitalach już się odbywało. Na podstawie danych z zakładów pogrzebowych możemy wywnioskować, , że 40% zgonów w szpitalach to była eutanazja czyli takie procedury, które miały doprowadzić do śmierci pacjenta.

 191. Wielka Kopa Tatry said

  Saszka Jabłonow o aktualnej sytuacni

 192. Yah said

  Patrzcie Państwo z jakiej lokalnej , typowej zresztą dla gęsto zaludnionych Chin epidemii w sumie niegroźnej dla nas infekcji zrobić fakeplagę rozwiązując wiele”problemów” współczesnego świata i jeszcze dająca nieźle zarobić:

  – wprowadzić totalna inwigilacje i możliwość wyeliminowania każdego pod pozorem nieweryfikowalnych przepisów sanitarnych;
  – zarobić na testach i fakeszczepionkach, bo przed niczym nie chronią za to można przeprowadzić eksperyment genetyczny na miliardach osób;
  – zarobić na opcjach w efekcie spadków i odbić od dna na giełdach;
  – zaoszczędzić na wydatkach na leczenie chorych na zwykłe choroby
  – poprawić strukturę wiekowa społeczeństw wysyłając staruszków na tamten świat;
  – poprawić sytuacje systemów emerytalnych;
  – dofinansować szpitale, bo leczenie fakewirusa nie kosztuje nic z wyjątkiem prądu do respiratora;
  – poprawić efektywność gospodarki przez obniżenie płac i likwidację praw pracowniczych.

  Ciekawe czy dawno to planowali czy tak nagle wpadli na te pomysły ?

 193. seler said

  „Trzy miłości” Bułata Okudżawy – Andrzej Korycki

  [ze składanki powyżej]

 194. cedric said

  Prawda o pozarach w Australii

  Click to access 102.pdf

  „Pożary
  W ostatnim roku dużo i głośno było o pożarach w Brazylii, Kalifornii, Australii i na południu Europy. Obwinia się oto zmiany klimatyczne, rzekomo spowodowane antropogeniczną emisją CO2. Okazuje się, że to fikcja. W Brazylii nie było nic nadzwyczajnego – palono rżyska, co robią w sposób kontrolowany rolnicy co roku i to widać z kosmosu. Chodziło o spowodowanie gniewu na obecnego prezydenta, którego lewackie media nie lubią.
  Pozostałe pożary to autentyczne, ale wcale nie nadzwyczajne – takie bywają co jakiś czas. Np. w Australii w tym sezonie spaliło się 18 milionów akrów lasu, a w roku 1974 było to 290 milionów akrów, kontrolowanych pożarów buszu. Teraz zginęło od pożarów 27 ludzi. W 2009 r. zginęło ich 17317. Pożary, to australijska rzeczywistość co jakiś czas, bez względu na rzekome zmiany klimatyczne. Okazuje się, że winni pożarów są właśnie „zieloni”. To oni wymusili, by zrezygnować z kontrolowanego używania ognia, w imię redukcji emisji CO2 i w imię obrony naturalnych procesów. A właśnie kontrolowane pożary, organizowane w chłodniejszym sezonie, redukują te groźne. Kiedyś to należało do naturalnej praktyki, również tubylców australijskich, by palić nadmiar posuszu zalegającego po upalnych latach. Zieloni wymusili zaniechania tych praktyk. Jak pokazuje załączony wykres ma to związek z wielkimi pożarami.
  To są dane z południowo-zachodniej Australii. Górny wykres to kontrolowane pożary, a dolny to katastroficzne w jednostkach powierzchni (akrów) objętej tymi pożarami. Tak więc rezygnacja z kontrolowanego spalania ściółki prowadzi do pożarów katastroficznych. Na półwyspie Tilligerry nie było wielkiego pożaru, bo rok wcześniej był niewielki pożar buszu, kontrolowany, który zlikwidował zapasy opału w ściółce. Bez nich duże drzewa nie zapalą się18.
  Istnieje też podejrzenie, że winni pożarów są podpalacze, aktywiści „zielonych”, działający w czasie największej suszy i dużych wiatrów, którzy chcą udowodnić, że globalne ocieplenie to szkodliwa prawda. W Australii oskarżono już 24 osoby o świadome podpalanie w obecnym sezonie.
  Nie należy słuchać zielonych, tylko stosować sprawdzone przez mądrość stuleci praktyki ograniczające nagromadzanie się materiału łatwopalnego.
  Do metod przygotowawczych przeciwko wielkim pożarom należy redukowanie zagęszczenia w lasach (przecinki) i tworzenie pasów bezleśnych co jakiś kawałek lasu, by zablokować szerzenie się pożaru i ułatwić dojazd strażakom19.
  Ostatnio prezydent Donald Trump powiedział, że za pożary w Kalifornii odpowiedzialna jest niewłaściwa gospodarka leśna. Zapowiedział redukcję pomocy federalnej na gaszenie pożarów, jeżeli nie nastąpią zmiany w leśnictwie. Pożary występują nie tam, gdzie jest las naturalny, ale tam, gdzie intensywnie działa człowiek. Trzeba dostosować te działania do perspektywy, że mogą wystąpić pożary20.
  Równolegle z wielkimi pożarami w Australii, były silne opady deszczu i powodzie w Afryce oraz wyjątkowo niskie temperatury w północnych Indiach i Pakistanie. Za wszystkie te ekstrema obwinia się antropogeniczne zmiany klimatu – bezsens.

 195. Piskorz said

  re 180 B. dziękuję..to trzeba wiedzieć. ps Ten chiński kapitalizm to taki leninowski..

 196. NICK said

  No i widzisz ‚feler’?
  Można pisać po polsku?

  Witra99. (137).
  Ja go lansuję i zauważam podobnie jak Ty.
  Cóż.
  Patrzmy.
  Brawo za skrupulatność.

 197. Boydar said

  Trzeba było poczytać felietony Adama „Michnika”, najczystsza polszczyzna, i też szechter.

 198. NICK said

  W.K.T.
  (191)
  Warte obejrzenia.

 199. cedric said

  https://biznesalert.pl/polska-gornictwo-import-energetyka-wegiel/
  Bardzo dobry artykuł na temat polskiego węgla. Warty przeczytania dla każdego

 200. Zerohero said

  Koronawirus pretekstem do likwidacji rodziny

  https://www.opendemocracy.net/en/oureconomy/coronavirus-crisis-shows-its-time-abolish-family/

  Duża organizacja. nie chce mi się sprawdzać kto za nimi stoi. CIA, Soros, korporacje….łby tej samej hydry.

  ———–
  Ci sami, co zawsze:
  >https://www.opendemocracy.net/en/supporters/
  Admin

 201. Yah said

  Porządny chłop z tego Бацьки.

  „Osoby noszące maseczki ochronne narażone są na kary. Blogerzy czy dziennikarze, którzy mają odwagę „straszyć” pandemią, są oskarżani o sianie paniki, z czego później mogą mieć problemy prawne. Jak twierdzą zagraniczni komentatorzy, białoruska władza „zakazała koronawirusa”. Sam prezydent przecież nazwał wirusa „psychozą”.”

  .http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=20428

 202. NICK said

  Tak.
  Z.H.
  (200).
  Apeluję.
  Spotykajcie się z RODZINĄ, pouczajcie Ją.
  A dobrych znajomych też

  Wróćcie do Boga.
  Sami.
  Bez kapłanów.

  Powtarzam.
  Bergolnięty jest.
  Antychrystem… .

 203. Z Forum Maruchy: WNUKI DYREKTORÓW IG FARBEN W OŚWIĘCIMIU SĄ DZIŚ MULTIMILIAIRDERAMI AMERYKAŃSKIMI.

  Auschwitz-Birkenau było obozem Pracy Niewolniczej SS Himmera a IG Farben było kapitałem żydowskim z Frankfurtu nad Menem, gdzie obowiązywało SALUTOWANIE dyrektorów kapitału staniem na Baczność.
  Po krachu giełdowym 1873 Bismarck nakazał śledztwo KRYMINALNE, które wykazało, że Krach był żydowskim zamachem Hipotekę Niemiecką. Pojechał więc do Szachraja Żydowskiego we Frankfurcie Rotszylda – jak go zarekomendował w Reichstagu – który pogroził mu: JA JESTEM TYLKO SZACHRAJEM ŻYDOWSKIM, ALE JAK PAN NIE BĘDZIE MNIE SŁYCHAŁ TO PRZESTANIE PAN BYĆ WIELKIM OSZUSTEM PANIE KANCLERZU. Szachrajstwo żydowskie tym się różni od dość sporadycznego oszustwa gojowskiego, że jest FRONTOWE: Każdy Żyd jest żołnierzem, czy MOŻE nim być w razie potrzeby, żydowskiego Kapitału Kryminalnego, który w r. 1873 dokonał zamachu na Hipotekę Niemiecką.
  Ten niebywały awans Dyrektorów IG Farben był SKUTKIEM Bitwy Śródziemnomorskiej, w której Regia Aeronautica i II flota Lutwaffe ZE ŚMIGŁAMI W DUPIE rozgromiły US Air Force. TIEPER ANGLOSASOW NIET, bo USA skapitulowały w Szwajcarii przed Juden SS, które dokonało okupacji USA jako HOLOKAUŚCI.
  Bierut wysłał mego dziadka do Waszyngtonu w sprawie kapitału amerykańskiego na Górnym Śląsku. Kapitał ten wziął się stąd, że Flick kazał polskim kapitalistom górnośląskim obrzezać się i przyjąć paszporty amerykańskie. Do tych Kapitalistów Amerykańskich należał Preskott Busch-Sherff-Bush, dyrektor obozu pracy Niewolniczej w Oświęcimiu i ojciec 39 Prezydenta USA. Jego popularne zdjęcie z Hitlerem przed bramą ARBEIT MACHT FREI Zniknęło dwukrotnie z mego komputera a teraz nie ma go na Tagu IN.
  W roku 2008 niewątpliwie Niegdyś Piękna dziwowała w Parku Południowym: TO BYLI TACY PORZĄDNI ŻYDZI KRAKOWSCY A TAK ROZBISURMANILI SIĘ W TEJ AMERYCE. Z jej wywodu wynikało, że JUREK obiecał ją zabrać do USA, ale Gdzież Tam. Ja to uzupełniłem, że Tesla Prosił UJ o Zdolnego Asystenta więc wysłano JURKA, który w drodze do USA otrzymał od Hitlera zlecenie ZAMORDOWANIA Tesli i Kennedych.
  Praktykujący katolik i Dobroczyńca Kościoła Otto Skorzenny zeznał na Łożu Śmierci przed hiszpańskimi hierarchami kościelnymi i bonzami Falangi, że to NIE ON zamordował Teslę i Kennedych, ale generał Obce Armie WSCHÓD Gehlen i asystent Tesli Sherff-Bush, na dowód czego wręczył przytomnym pudełko ze zdjęciami hitlerowskich miliarderów nowojorskich, których obsługiwał fotograficznie.

 204. https://swietatradycja.wordpress.com/2020/04/30/kto-pozywa-cialo-moje-i-pije-krew-moja-we-mnie-mieszka-a-ja-w-nim-responsoria-bozego-ciala/

  Comedétis cárnes et saturabímini pánibus: Iste est pánis, quem dédit vóbis Dóminus ad vescéndum.
  Non Móyses dédit vóbis pánem de caélo, sed Páter méus dat vóbis pánem de caélo vérum.
  (Responsorium 2. Comedétis Carnes -Liber Usualis, 1961. str. 927 )

  Ego sum pánis vítae: Pátres véstri manducavérunt mánna in desérto, et mórtui sunt: Hic est pánis de caélo descéndens, ut si quis ex ipso mandúcet, non moriátur.
  Ego sum pánis vívus, qui de caélo descéndi: si quis manducáverit ex hoc páne, vívet in aetérnum. Hic est. Gloria Pátri, et Fílio, et Spirítui Sáncto. Hic est.
  (Responsorium 6. Ego Sum -L.U. str. 933 )

  Qui mandúcat méam cárnem et bíbit méum sánguinem,
  In me mánet, et égo in éo.
  Non est ália nátio tam grándis, quae hábeat déos appropinquántes síbi, sicut Déus nóster ádest nóbis. In me.
  (Responsorium 7. Quimandúcat -L.U. str. 938 )

 205. Maverick said

  Kolejny odcinek 5 – ciu groszy.

 206. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/%e2%80%9epogrom-lwowski%e2%80%9d-%e2%80%93-historia-prawdziwa-zagraniczna-prasa-zrobi%c5%82a-wtedy-z-polski-antysemickie-piek%c5%82o/ar-BB13n4lN?ocid=UE12DHP//

  Prasa amerykańska publikowała ŁGARSTWA, że Polacy zamordowali we Lwowie Tysiąc Żydów. To jest SPRZECZNE z wersją Biblioteki Kongresu USA, że Największy Pogrom był TEŻ WE LWOWIE 7 LAT PÓŹNIEJ, w którym zamordowano około 200 endeków i POTURBOWANO żydowską parę Zakochanych.
  W I pogromie lwowskim Polacy ROZSTRZELALI Żydów, którzy strzelali Polakom „w plecy” podczas walk z Austriakami o Lwów. Tych ZBROJNYCH Żydów wydawali zresztą sami Żydzi, więc śledztwo było Ułatwione. Liczba rozstrzelanych Wyrokiem Sądu Wojennego we Lwowie nie przekroczyła 200. To były ofiary’ Rotszlda Paryskiego – tego samego, który według FBI obdarzył Hitlera 900 milionami $ a Himmlera stoma.
  Orłowski napisał, że w rozmowie z Rotszyldem Paryskim usłyszał takie oto wyznanie: PANIE HRABIO, WY NAPOTKACIE NAS, NIEZWYCIĘŻONYCH ŻYDÓW, NA SWEJ DRODZE DO WILNA I LWOWA, NA ŚLĄSK AUSTRIACKI I PRUSKI… 20 lat temu była afera najstarszego banku francuskiego SG, którego młody bankier Kadawir skupował rosyjskie papiery wartościowe, wygnane z Giełdy Berlińskiej i przyjęte przez Giełdę Paryską. Skupił ich za 6,5 miliardów $. Dowiedziałem się, że były Papiery rosyjskie nieobligowane przez Parlament RF ?

 207. Boydar said

  https://www.newsweek.pl/wiedza/cud-nad-odra/wz096sr

 208. revers said

  cud w koszernych galeriach handlowych, bez aplikacji ProteGO i testu na zdrowie ani kroku w przod, pomocaa bedaa kamerki termowizyjne..

  https://biznes.radiozet.pl/News/ProteGO-Safe.-Do-galerii-handlowej-tylko-z-rzadowa-aplikacja?fbclid=IwAR132-FiGaZll4fPiJ0n5WHDdmX_977drIIR7vK5J8cLI9EuTEVOkUJb_YE

 209. Boydar said

  „… do nieuczciwych wyborów się nie chodzi” – ob. Żakowski Jacek, ten z trzody ob. Michnika

  https://wiadomosci.wp.pl/co-jesli-pis-dopnie-swego-jacek-zakowski-do-nieuczciwych-wyborow-sie-nie-chodzi-6505490747381377v

  A czym jest uczciwość wytłumaczył mu sam mistrz Szechter. Nie wiem o czym rozmawiali nie mniej teza jest słuszna, zawsze.

  Znaczyłoby to jednak, że tow. Duda jest jakby z innej grządki, czyżby przepikowany ?

 210. Lily said

  Re 207; Revers
  WYTYCZNE architektow,od N.W,O.
  Calkowita INWIGILACJA.
  Calkowite ZNIEWOLENIE.

  „ZNAJDUJEMY SIE NA POGRANICZU
  GLOBALNEJ PRZEMIANY. WSZYSTKIEGO
  CZEGO POTRZEBUJEMY,to ODPOWIEDNI
  KRYZYS,a NARODY ZAAKCEPTUJA NOWY SWIATOWY PORZADEK”.= N.W.O.

  David ROCKEFELLER,1991r.

  WYSZUKIWARKA youtube,wpisz JACK OTTO.
  Wiecej w TYM TEMACIE.

 211. Boydar said

  „… wypompowują wodę, która stoi w rowach /…/ to jest nielegalne, bo te rowy nie należą do nich …”

  https://kobieta.wp.pl/susza-2020-rolniczki-mowia-co-dzieje-sie-obecnie-w-ich-wioskach-6505509272094337a

  Przecież to żaden problem. Niech wybrane nie tak znowu dawno władze wyjaśnią do którego żyda należy dany rów i rolnik się z nim dogada. Najwyżej użyje wideł lub siekiery i nieco więcej wapna.

  Ale to wszystko to i tak jest ściema i sofizmat bo żaden rów nie został ukradziony, więc własność żyda pozostaje nienaruszona.

 212. revers said

  re209

  dokladnie mowil o tym Aron Russo, zanim go nie wykonczyli …

  jak nie wojma z nikonczacym sie terroryzmem, to wojna z koronowirusem – Ostateczny cel NWO – Aaron Russo w linku j.w.

 213. revers said

  ad190

  tak bylo panie Yah, dodatkowo podwyzszano cinienie powietrza w respiratorach zeby szybciej wykonczyc pacjenta, rozsadzic pecherzyki plucne pacjenta.
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-8262351/Nurse-New-York-claims-city-killing-COVID-19-patients-putting-ventilators.html?fbclid=IwAR317Z0yBZhEaZfz91fbcYB78c9tFHXFpl1pVFj-Z8vvE3PREQojyydDxk4

 214. Kar said

  184/Boydar

  – panie Boydar, odnosnie tego polskiego ustawicznego-upierdliwego wyszczegulniania (PO vs. PIS)..czym ONE sie roznia ??..przeciez kazdy wie, ze to jest wciaz ta sama holota przywieziona na taczkach ze Wschodu

  ——
  Chyba z Londynu..
  Kto niby jest ze Wschodu?
  Admin

 215. Boydar said

  A jak Pan Kar odróżnia, która przywieziona (na czołgach, nie na taczkach) a która zastana ? Będę wdzięczny za wskazówkę.

 216. Kar said

  Boydar/..zostana??

  my to se mozemy fantazjowac, a wirusowy jezyczek na skali wciaz swoje…tej rasy pies z najlepszymi pazurami nie bylby w stanie wydrapac za ch.p.

 217. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/%e2%80%9epogrom-lwowski%e2%80%9d-%e2%80%93-historia-prawdziwa-zagraniczna-prasa-zrobi%c5%82a-wtedy-z-polski-antysemickie-piek%c5%82o/ar-BB13n4lN?ocid=UE12DHP//

  Prasa amerykańska publikowała ŁGARSTWA, że Polacy zamordowali we Lwowie Tysiąc Żydów. To jest SPRZECZNE z wersją Biblioteki Kongresu USA, że Największy Pogrom był TEŻ WE LWOWIE 7 LAT PÓŹNIEJ, w którym zamordowano około 200 endeków i POTURBOWANO żydowską parę Zakochanych.
  W I pogromie lwowskim Polacy ROZSTRZELALI Żydów, którzy strzelali Polakom „w plecy” podczas walk z Austriakami o Lwów. Tych ZBROJNYCH Żydów wydawali zresztą sami Żydzi, więc śledztwo było Ułatwione. Liczba rozstrzelanych Wyrokiem Sądu Wojennego we Lwowie Żydów nie przekroczyła 200. To były ofiary’ Rotszlda Paryskiego – tego samego, który według FBI obdarzył Hitlera 900 milionami $ a Himmlera stoma.
  Orłowski napisał, że w rozmowie z Rotszyldem Paryskim usłyszał takie oto wyznanie: PANIE HRABIO, WY NAPOTKACIE NAS, NIEZWYCIĘŻONYCH ŻYDÓW, NA SWEJ DRODZE DO WILNA I LWOWA, NA ŚLĄSK AUSTRIACKI I PRUSKI… 20 lat temu była afera najstarszego banku francuskiego SG, którego młody bankier Kadawir skupował rosyjskie papiery wartościowe, wygnane z Giełdy Berlińskiej i przyjęte przez Paryską. Skupił ich za 6,5 miliardów $. Dowiedziałem się, że były Papiery rosyjskie nieobligowane przez Parlament RF ?

 218. solariz said

  ZAUWAŻCIE NIE SZKOLY otwarte bedą ale BRAMY do RAJU..galerie…..UWAGA! UWAGA ! na kamery termowizyjne/ +ROZPOZNAWANIE TWARZY/ bo bedą łapanki czyli eliminacja kazdego..na kogo beda miec zlecenie..potem cela pod respiratorem w konsekwencji.. cela na cmentarzu…

 219. Boydar said

  Wiem, Panie Kar. Pan Jezus też wiedział. I stara Kopernikowa wiedziała. I w końcu wujek Stalin pojął. A teraz rozumie Władymir Władymirowicz.

  Chyba pora i nam zrozumieć; lżej nie będzie ale na pewno weselej. Zawszeć miło popatrzeć jak się draństwo wzajemnie wybija, choć zupełnie nie po chrześcijańsku.

  Najśmieszniejsze zaś jest, że une też wiedzą („największym i jedynym wrogiem żyda jest tylko drugi żyd”, „strzeż się żyda z innego miasta”), i nic nie mogą na to poradzić. Taka karma 🙂

 220. mamek said

  „Kontrolujemy ich rząd, niezależnie od tego, kto siedzi w Białym Domu” „Żaden amerykański prezydent nie może rzucić nam wyzwania, nawet jeśli zrobimy coś nie do pomyślenia” -Tzipora Menache

 221. osoba prywatna said

  Nasze życie w PRL-u – 01.05.2020.
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/05/01/nasze-zycie-w-prl-u-01-05-2020/

 222. mamek said

  Niemal już jawnie nawołują do wojny….

 223. Anucha said

  Kolejna sprzeczność, a raczej niedorzeczność..
  Młodzież powyżej 13 roku , może wychodzić z domów.
  Ale do szkoły nie pójdzie.
  Kajtki nie mogą wychodzić ale mają wrócić do przedszkoli.
  Rodzicom kajtków trzeba płacić za opiekę .
  Czyli
  Kajtek z domu ZUS-owi lżej.

 224. osoba prywatna said

 225. osoba prywatna said

 226. Yagiel said

  ad 185: od szczegółu do ogółu pozwoli Pan:
  Znam troszkę p. Sasina i uważam, że to Polak. Oczywiście w typie Jędrusia Kmicica (nie wiem, czy ma swą Oleńkę) i w razie wojenki Hutu-Tutsi na niego pierwszego bym uważał z ręka na… Więc sprzedajny Polak – w sensie pod. przez Michalkiewicza: chociaż drogo sprzedać się! – ale Polak. Z drugiej strony polit. – p. Czarzasty to Polak. (I chyba się lubią ci dwaj.)
  I jeszcze p. Kropiwnicki: od jego pazerności w przegłosowaniu NA ZAPAS sędziów TK się zaczęło zło, bo PiS potem to skrzętnie wykorzystał. Samobójstwo polit. PO/KO, że go nie wyrzucili… Wg mojej wiedzy – to Polak, a nawet Sarmata.

  W ogóle te trzy osoby bardzo pasują do TRYLOGII i myślę, że t a c y równie ważni jak dziś, byli wtedy – ale wtedy byliśmy monarchią, RzPlitą Sarmatów i gdyby nie głupota Sobieskiego pod Wiedniem… Eeeh!
  Król Sobieski był Polakiem – jego żoneczka/pipeczka to nie-Polka.

  A propos królów Polski dziś: żonaty Komorowski to Polak, choć nie lepszy od tego Komorowskiego od Powst. Warszawskiego… żonaty Radosław Sikorski to Polak, który nie skończył, jak ten Sikorski od Gibr-al-Tar…
  Jak powiada Felietonista: trzeba umieć drogo się sprzedać 😉

  ps/ o Sarmatach: Sz.P. MID Rosji Ławrowa uważam za Polaka znacznie bardziej nić większość Polaków (polactfo pominę). Za Polaka w sensie Sarmatę, w sensie obywatela RzPlitej ! (Nawet jeśli dzisiejsza FR nie jest RzPlitą II, to i tak mam nadzieję, że MID Ławrow nie wezmie mi za złe takiego określenie go. /Ani Sz. Wandaluzja./)

 227. Yagiel said

  ad 185: Sz. Marucho, właśnie odpowiedziałem, dałem komendę ‚opublikuj’ i wtedy – komputer zawiesił się: nieruchoma-niemowa.
  Więc nie wiem: poszło, czy nie…?

  Odp. od szczegółu do ogółu, na przykładach panów Sasina, Czarzastego (kt.bodaj lubią się), Kropiwnickiego – jakby wyjętych z Trylogii… Przy czym nie wiem, czy Sasin/Jędruś ma swą Oleńkę ? Czemu PO/KO nie wywalili Kropiwnickiego z partii? Wspomniałem o błędzie (kt. dokończył potop swedzki) króla Sobieskiego pod Wiedniem, Polaka, ale ożenionego z nie-Polką… Wspomniałem niedawnego prezydenta Komorowskiego, niedawnego ministra Sikorskiego i kogo jeszcze z Polaków dziś ?

  Aha! MID FR Ławrowa, kt. uważam za Polaka/Sarmatę w sensie RzPlitej ! Bardziej Sarmatę/Polaka niż wielu Polaków (o polactfie nie wspom.) Nie powtórzę słowo-w-słowo, żeby znowu nie nie-nie…

  Lekko w stresie jestem: czy Pan uzna odpo ? czy ona w ogóle poleci ?
  Idę na rower/y 🙂

 228. Głos Prawdy said

  Oto przykład błędnego koła.
  Matka mówi: „Słuchaj ojca”.
  Ojciec mówi: „Nigdy nie słuchaj kobiet”.

 229. https://www.google.com/search?sa=G&hl=pl&tbs=simg:CAQSowIJ-x7vAlS4cicalwILELCMpwgaYQpfCAMSJ4oDjgOuCFutCJADjAOWA48DkQPNK90q5irkOMorxTbvKoU4iD7ENhowZemJBAOVllk5D3WEClinvCctXMGKgsjWmsuZwsa-Cbde9jG9M8oBd1zXVmjIkgZqIAQMCxCOrv4IGgoKCAgBEgT738i3DAsQne3BCRqQAQoYCgZjYXN0bGXapYj2AwoKCC9tLzBkNWd4ChgKBnBhbGFjZdqliPYDCgoIL20vMDV6cDgKIAoNZm9ydGlmaWNhdGlvbtqliPYDCwoJL20vMDFjenYzChwKCWFsbXNob3VzZdqliPYDCwoJL20vMDJkcGM0ChoKCGNow6J0ZWF12qWI9gMKCggvbS8wZ3JsXww&q=klasztor+karmelit%C3%B3w+w+strzegomiu&tbm=isch&ved=2ahUKEwjw7Oant5LpAhXnsosKHb98DN0Qwg4oAHoECAYQJw&biw=931&bih=679
  https://strzegom.pl/gmina-strzegom/historia-strzegomia.html#

  Rysunki Pałacu Królewskiego i Rezydencji Cesarskiej w Strzegomiu przy ul. Paderewskiego świadczą, że KOPIA Paryskiego LUWRU nie została ukończona. Agnieszka Meranka przywiozła z Paryża plany Luwru i podjęła budowę w Strzegomie, gdyż Bez Luwru ŻYĆ NIE MOGŁA.
  Budowa Pałacu Królewskiego była zresztą Konieczna po zburzeniu Świątyni Ślężańskiej jako Bałwochwalni w roku 1198, która pełniła rolę Pałacu Imperialnego. Po przebudowie Pałacu Strzegomskiego na TWIERDZĘ Austriacy podjęli budowę Pałacu Cesarskiego w Lubiążu, jako POMNIKA Bitwy pod Wiedniem.

 230. osoba prywatna said

  Ruszają zabiegi planowe w szpitalach. „Włączamy trzeci bieg”
  https://www.money.pl/gospodarka/ruszaja-zabiegi-planowe-w-szpitalach-wlaczamy-trzeci-bieg-6505106802062977a.html

 231. bryś said

  211 Boydar – jak żyję nie było potrzeby żeby baby jeździły na traktorach. A zresztą to fizyczna, do niedawna ciężka tyra. Co to za zwierzę „rolniczka”? Żona rolnika „w miarę nie oszukiwanego” to gospodyni. Pi…a interia z namolną promocją feminizmów.

 232. Lily said

  Re 225;Osoba Prywatna
  SAMI swoi,towarzystwo wzajemnej adoracji.
  „Synku,MUSISZ BYC SILNY”,upominal
  tatus synusia.
  ” Po owocach Ich poznacie”,cytat z Biblii.
  Ksiazka.pt.”Rodzice prezydenta”.
  Powod wydania,jak powiedziala mamusia,zeby
  Lud wiedzial,z jakiego domu wywodzi sie synek.
  COZ,w owej ksiazce wszystko przedstawione
  jest,w samych Superlatywach.A jaki KTOS
  jest,to kazdy racjonalnie myslacy widzi.

 233. Zdzicho said

  Wiara. Moja wiara w Boga. Serce mówi, że Bóg jest i opiekuje się, ciągle kiwając głową na tak, na nie, i wzruszając ramionami. Generalnie jednak jak Ojciec i poniekąd też i Matka, w końcu jest w większości moich działań wyrozumiały. Każdy wiek ma swoje prawa, ale też ,, Wszystko się minie dzieciaszku „. Rozum mówi, że Boga w takim sercowym wydaniu, jako Najwyższego Obserwatora, może jednak nie być. A co gdyby Bóg był w każdym z nas i nasza wola oraz nasze postępowanie były Jego wolą i postępowaniem. Albo On Bóg stanowiłby wszechogarniającą energię i względy moralne oraz postępowanie w społeczeństwie są potrzebne, ale nie niezbędne do życia. W zasadzie żyć to znaczyłoby przetrwać jak najdłużej i jak najlepiej. To prowadzi jednak do wywyższenia się ponad innych, tak materialnie, jak i duchowo. Wywyższenie się ponad swojego Stwórcę. I gdzie tu serce. Tylko równowaga może mieć sens. Ale w związku z taką filozofią życia narzucanie siłą norm społecznych i religijnych ma sens tylko jako elementy powodujące spokój tej równowagi. Wszystko ma swój początek i koniec. Świat, Wszechświat, My oraz Bóg ( w znaczeniu fizycznym ). Czy energia także się skończy ??? Ale przecież nie zniknie. Będzie zawsze. Jako różnica potencjałów, czy stan pustej materii bez energii. Ale to nie koniec, Nas, Świata, Wszechświata, Boga ??? ostatnie tchnienie i … po skurczu -wydechu nastąpi kolejny wdech Brahmy. A może to właśnie my jesteśmy owymi upadłymi aniołami i wymagamy oczyszczenia, aby powrócić do swego Stwórcy. A na koniec hasło wyzwalające z hipnozy, jak u Zeliga Allena Wody:
  KONSTANTYNOPOL

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: