Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Spada liczba pogrzebów. Branża funeralna nie wierzy w zabójczy efekt epidemii koronawirusa.

Posted by Marucha w dniu 2020-04-29 (Środa)

„Branża funeralna nie wierzy w zabójczy efekt epidemii koronawirusa w Polsce. W ostatnich tygodniach spada liczba pogrzebów. W niektórych regionach kraju nawet o 40 proc.”, informuje portal Wirtualna Polska.

– Podchodzimy bardzo ostrożnie do przypadków zgonów osób ze stwierdzeniem obecności COVID-19 jako głównej przyczyny śmierci. W zdecydowanej większości przypadków zmarli mieli tzw. choroby towarzyszące. Liczba pogrzebów w niektórych częściach kraju w marcu spadła nawet o 40 proc. – powiedział serwisowi prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej Robert Czyżak.

Według rozmówcy wp.pl obecna sytuacja może wynikać z faktu, że w szpitalach odwołano większość zaplanowanych operacji, co zmniejszyło liczbę zgonów oraz m.in. z mniejszej liczby wypadków drogowych. Trzecim, prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem jest mniejsza śmiertelność wśród „lekożerców”. Jego zdaniem „przy ograniczonym dostępie do lekarzy (funkcjonują jedynie teleporady) Polacy mający tendencję do nadużywania leków, w mniejszym stopniu trują się tabletkami”.

[Czyli, aby zmniejszyć liczbę zgonów należy, po pierwsze, nie przeprowadzać operacji, a po drugie nie dopuszczać do obrotu lekarstw. Czy dobrze zrozumiałem? – admin]

– Pomyślmy, ile osób choruje w najbliższym otoczeniu, a ile z nich przechodzi chorobę ciężko? W naszym powiecie zachorowało 7 osób, dwie są ozdrowieńcami, a pozostałe są w stanie dobrym. Nie zmarła ani jedna osoba z powodu koronawirusa. Podczas gdy z powodu grypy sezonowej nie żyją trzy osoby. Nie ma u nas jakiegoś stanu pandemii – stwierdził Czyżak.

W Polsce rocznie umiera około 400 tys. osób (około 1100 dziennie). Nowotwory odbierają życie 110 tysiącom osób, a choroby krążenia kolejnym 180 tysiącom. Prawdziwy obraz śmiertelności podczas epidemii poznamy dopiero za kilka miesięcy. Dane Głównego Urzędu Statystycznego o przyczynach śmierci Polaków w trakcie epidemii znajdą się w analizach, które urząd planuje opublikować dopiero na początku 2022 roku.

Źródło: Wirtualna Polska
TK

Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:

W “normalnym” czasie w Polsce dziennie umiera ok 1200 Polaków. Od ogłoszenia pandemii liczba ta to około 1000 ludzi. I spada :- Pozdrawiam ludzi myślących. Acha – podobnie jest w innych krajach – nawet w USA i Włoszech…
Hanys GórnoŚl

Potwierdzam to na 100%. W mojej miejscowości ,firma pogrzebowa wysłała część pracowników na wolne. Trzeba wyciągnąć trafne wnioski z tej sytuacji.
Roni

TAk jest potwierdzam to wnioski z obserwacji calej rodziny z ostatnich 10 lat
111

Wychodzi na to że kto trzyma się zdala od lekarzy ten żyje dłużej
Robak

“obecna sytuacja może wynikać z faktu, że w szpitalach odwołano większość zaplanowanych operacji, co zmniejszyło liczbę zgonów” – bezcenne.
sp

Cały ten niby “wirus” to tylko ćwiczenia przed NWO. Pan prezydent już chciałby szczepić przymusowo szczepionką której jeszcze nie ma!!! A co do branży pogrzebowej to zalecam cierpliwość, odbiją się po wprowadzeniu szczepionki tylko wtedy będzie odwrotnie każdy będzie znał kogoś kto albo ciężko zachorował albo zmarł w dziwnych okolicznościach a w TV będą wmawiali ludziom że szczepionka smaczna dobra i bezpieczna a każdy kto mówi inaczej to oszołom
Jan

Ludzie ludzie ludzie… co musi się jeszcze wydarzyć żebyście zaczęli patrzeć i widzieć ! Hasło Pandemia to tylko narzędzie do inwigilacji i wprowadzenia zamordyzmu na skalę globalną. Wystarczy zacząć myśleć samodzielnie i porównać fakty i wyłączyć tv oczywiście.
Polak

Czy ja dobrze rozumiem, że jest to sugestia iż brak obsługi pacjentów w szpitalach wpływa na spadek śmiertelności? Ciekawe wnioski…
karol

no nieźle, wirus uratował tyle istnień ludzkich!Takiego wirusa to ja szanuję.
Samanta

czekam na efekt całej tej układanki co szykują nam rządy bo to wszystko czemuś słuzy nie po to na nas trenują różne sytuacje które są fikcyjne
maria

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-04-29)

http://www.bibula.com

Komentarzy 28 do “Spada liczba pogrzebów. Branża funeralna nie wierzy w zabójczy efekt epidemii koronawirusa.”

 1. Yah said

  „Przyczyna zaniżonej ilości zgonów jest fakt, że rodziny nie zgłaszają śmierci krewnych i trzymają ich w zamrażarkach.

  Tak by pewnie napisano w Newsweeku 😀 😀 😀

 2. Sarmata said

  Nie wiecie co się dzieje w szpitalach? To wam opowiem prawdziwą historię, która się cały czas rozwija.
  TVP PiS, POLSAT i TVN tego nie powie więc to ja Państwu powiem.
  Było tak. Kolega lat 60 złamał nogę – dwie kości między stopą a kolanem . W Szpitalu Bródnowskim zrobili mu 2 badana na koronawirusa i AIDS i … na jakiś wymaz którego wynik będzie jutro (24.04.2020) o godz. 14.
  Gościa odesłali do domu – przyjechał po niego jego sąsiad, bo pogotowie nie wozi chorych ze względu na … koronawirusa – gdzie leży i wyje z bólu!
  Czeka go operacja w Szpitalu Bródnowskim jak został poinformowany – chyba będą łączyć na gwoździe – ale będzie ona pojutrze lub za 4! dni w poniedziałek ze względu na … „koronawirusa”.
  Dałem mu telefon i kazałem dzwonić na na izbę przyjęć SOR, do Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej św. Anny na ul. Barskiej w Warszawie, bo poniedziałku to kolega może nie doczekać. Co dalej to nie wiem … ale wiem już jak mason, min. Maseczka-Szumowski zorganizował „służbę zdrowia”. To są Tworki i Drewnica nie służba zdrowia.

  A tak nawiasem to ciekawe ile dziesiątek tysięcy jest podobnych przypadków w całej Polsce?

  cd. tej historii po trzech dniach:
  Kolega po 4 dniach, w sobotę dostał informację ze Szpitala Bródnowskiego, że na powtórne łamanie nogi – bo chyba po 5 dniach się już trochę zrosła – na poniedziałek z informacją dodatkową … i proszę dobrze się trzymać, – „żeby sobie tylko nie wyobrażał, że to będzie na pewno poniedziałek, bo takich jak on jest bardzo dużo!”.
  Szok w trampkach, co zrobiono z tą służbą zdrowia na bazie fałszywej „pandemii”.

  Tak w ogóle to Kolega jest strasznym PiSowcem (ja Korwinowcem-wolnościowcem) i jak sądzę dlatego, na moją kąśliwą uwagę, że „PiS go nieźle urządził”odpowiedział mi, że to traktowanie jego przez Służbę Zdrowia to wina … PO! Zaniemówiłem na kilka sekund … tego się nawet po nim nie spodziewałem.

  cd. tej historii po 7 dniach:
  Szpital Bródnowski poinformował połamanego kolegę, że do 4 maja są robione TYLKO operacje ratujące życie – cokolwiek by to znaczyło. Tak nawiasem to kolega robi sobie sam zastrzyki w brzuch celem rozrzedzenia krwi i uniknięcia zakrzepów.
  Nie jestem lekarzem tylko inżynierem elektrykiem, ale wydaje mi się, że w ciągu tych dwóch tygodni od złamania do ewentualnej operacji po 4 maja to ta noga kolegi się zrośnie a więc czeka go ŁAMANIE!

  Dzieją się rzeczy coraz bardziej niewyobrażalne w państwowej służbie zdrowia.

 3. Lolek said

  Wydaje się, że najbardziej zabójcze jest świeże powietrze. Duszne mieszkania i maseczki panaceum na długowieczność.

 4. NICK said

  Tytuł.
  „Spada liczba pogrzebów…”
  A zgonów?
  Wzrasta.
  Zatem nie wiecie?

  ————–
  Przechowują zmarłych w lodówkach czy wrzucają zbiorowo do dołów z wapnem?
  Admin

 5. . said

  kremują i do strugi?

 6. Rafal Cz. said

  Branza funeralna? Znowu anglizm. Po polsku branza pogrzebowa jak to trafnie zostalo ujete w artykule.

 7. Marcin said

  Sąsiad, pracownik firmy pogrzebowej powiedział, że do tej pory mieli tylko jednego nieboszczyka, który ponoć zmarł na tego medialnego wirusa.
  To chyba już wyjaśnia z jakim wielkim przekrętem mamy do czynienia.

 8. NC said

  „funeralna”?

  ———–
  No co Pan, nowoczesnej polstrzyzny Pan nie zna?
  Admin

 9. Marcin said

  Funeralna od słowa FUN (radocha).

 10. Birton said

  jeśli tak dalej pójdzie to z dodatniej, malejącej liczby pogrzebów zrobi się ujemna liczba rosnącą 🙂

 11. Carlos said

  3 miesiace temu !, jeszcze przed koronavirusem, wyladowalem w szpitalu, na tzw. pomocy wieczorowej ( sam dojechalem) z podejrzeniem zawalu. Po zrobieniu EKG skierowano mnie na SOR. Objawy mocne bole brzucha. Nastepne rozne badania i leczenie trwalo od 21 do 4 rano. Dostalem dozylnie paracetamol i leki rozcienczajace kwas zoladkowy. Nawet nie mam pretensji do personelu, bo starali sie jak mogli. Pielegniarka ( 8 lat przed emerytura) powiedziala mi ,ze jak jej rocznik odejdzie, to nie bedzie mial kto leczyc pacjentow. Na ok 50 pacjentow na tym dyzurze, byla: 1 lekarka, 1 pielegniarka i jej pomocnik, bo nie ma funduszy. Jak mi ktos powie,ze za komuny byl syf to ma u mnie wpie..l. 2 powazne operacje w dziecinstwie, sanatoria, kolonie lecznicze w czasie roku szkolnego( nauka nie przerwana) Kto ma swoje lata. to pamieta, mlodzi nie zrozumieja, a i niektorzy wiekowi, tez nie chca wiedziec, chwalac dzisiejsze czasy. Coscie quzwa zrobili z tym krajem, bandyci rzadzacy o ponad 30 lat?

 12. solariz said

  pełne przepełnione szpitale biednych chorych i bohaterskich lekarzy i pielegniarek…kużwa trzymajcie sie zdrowo..depopulacja trwa w najlepsze ,a ci ze złamaniami oczywiscie bezobjawowymi ,w myśl hasła pani rozenek i jej meża ..zostań w domu i nie zagrażaj innym. …a potem sie zobaczy…bandyci to mało powiedziane..debile ludzie też za malo powiedziane .ale maski na mordach … tak trzymać .i czekać konca…

 13. Carlos said

  Zapomnialem dodac ,iz kroplowke zawieszona na drzwiach, pobieralem na rozklekotanym krzesle ( bo wszystkie lozka zajete) . Nazwy szpitala nie powiem ze wzgledu na personel, ale jest to nowo wybudowany szpital we Wroclawiu.

 14. Adrem said

  Liczba zgonów tez maleje.
  I to znacznie, w porównaniu z analogicznym okresem 2 poprzednich lat.
  Wczoraj rozmawiałem z pracownikiem zakładu świadczącego kompleksowe usługi pogrzebowe. Stwierdził on, że maja o połowę mniej pracy.

  Być może część zmarłych dano do lodówek, aby po zniesieniu izolacji wyprawić normalny pogrzeb. Ale nie jest to duży procent, bo za takie przechowywanie zwłok trzeba zapłacić i to sporo.
  Cóż więc się dzieje , ze ludziska mniej umierają ?

  Ano jest bardzo utrudniony dostęp do lekarzy w przychodniach , oraz praktycznie brak przyjęć do szpitali z wyjątkiem wypadków nagłych.

  Czyli co ?
  Jak ludzie nie są leczeni, to przestali umierać ?!

  Stawia to naszą służbę zdrowia w bardzo podejrzanym świetle….

 15. Adrem said

  Poza tym zwrócić trzeba uwagę na niezwykłe zjawisko.
  Odkąd zaczęła się epidemia „chińskiego wirusa”, to epidemia odry …. wygasła !
  Wygasła sama z siebie !
  Bez leczenia i szczepień !

  Ta wirusologia to jednak jeszcze niezbadana dziedzina wiedzy.

 16. wywrotowiec said

  ….to prawda :
  – szpitale na calym swiecie to siedlisko zarazy,nie da sie tego odkazic skutecznie,chyba tylko przez wyburzenie budynkow- najgrozniejsze szczepy bakterii np gronkowcow ,wirusow,grzybow i innych patogenow ta wiedza jest obecna w spoleczenstwach rowniez na tzw Zachodzie np UK,szpital jest miejscem wysokiego ryzyka z ostatnich doniesien: najwiekszym siedliskiem koronawirusa szpital w Radomiu,szpital al Krasnickie w Lublinie niedawno pacjentka po operacji zacmy zakazenie oka i zamkniecie oddzialu
  – tzw bledy lekarske urazy jatrogenne itp,kazy o tym slyszal
  -chemioterapia,radioterapia od wielu lat jest naukowo udowodnione,ze skracaja znacznie zycie pacjentow onkologicznych vide dr Religa odmowil chemioterapii ponieaz doskonale o tym wiedzial
  -zatrucie lekami ,ok 40% lekow jest kancerogenna
  na ulotce kazdego leku jest dluga litania co moze sie stac zazywajac dany lek Bardzo glosna byla sprawa syropow dla dzieci w UK ,ktore powodowaly nawet zgony,ot wydawac by sie moglo niewinny syropek na kaszel,ok 20 lat temu czytalem w angielskiej prasie o tym oraz wszelkich pudrach,zasypkach ,kremach,perfumach,szamponach wszystko to jest rakotworcze nawet najlepszych czyt. najbardziej znanych francuskich firm- o tym w zeszlym roku jakas organizacja pisala dodam tylko ,ze byla to francuska organizacja w tym pasty do ebow z fluorem-fluor silna trucizna,odpad produkcyjny dodawany do past do zebow,latwo sprawdzic ,ze to prawda
  Reasumujac mozna by tak dlugo wymieniac,ale wniosek jest jak najbardziej prawidlowy:
  jak nie musisz to unikaj lekarzy ,w medycynie tzw akademickiej tylko ratownictwo jest skuteczne tak szczerze sa tez pewne ale oraz np chirurgia co ciekawe w Polsce mamy mnostwo specjalizacji ,ktore nie wystepuja na znow tzw Zachodzie,a o tym,ze Polacy najwiecej zra lekarstw zaraz po francuzach pisano juz wiele razy.
  Samo slowo „lek” jest czystym eufemizmem poniewaz „lek” to cos co powinno „wyleczyc”,a kazdy kto zacznie brac jakies prochy to zazwyczaj juz do „konca”. Pomyslcie czy znacie kkogos kto wyleczyl sie z cukrzycy,nadcisnienia,astmy i wszelkich chorob tzw cywilizacyjnych? no wlasnie nie ma takich sa tylko wyjatki od reguly.
  Cala medycyna ,przemysl spozywczy to jedno wielkie oszustwo.
  Polecam fajne ksiazki ” skutek uboczny smierc” w tym temacie np John Virapen byly nawrocony dystrybutor lekow stojacy wysoko w hierarchi napisal ksiazke i jezdzi z wykladami na ten temat po calym swiecie ostrzegajac w jaki sposob czyt. wprowdza sie na rynek nowe leki wykorzystujac falszywe badania na zamowienie.
  Jesli chodzi o szczepienia jest wielu lekarzy naukowcow z polskich polecam dr Dorote Majewska
  neurobiolog ,ktora wie wszystko w tym temacie jesli ktos nie wiec co jest zawarte w szczepionkach (np czastki plodow poaborcyjnych ,tydzien temu byl nakrecony potajemnie film w tym temacie z dyr „planned parenthood” ) polecam poczytac.Jest tez w USA Kennedy jr prowadzi organizacje doprowadzil do przesluchania w Kongresie i przyznania sie jednego z prezesow koncernu farmaceutycznego
  do oszustwa szczepionkowego,jest wiele krajow np Japonia,Skandynawowie ,USAgdzie koncerny placa miliardy odszkodowan za tzw NOP y ,ktore okaleczyly tysiace ludzi,sa lekarze ,ktorzy zaszczepili swoje dzieci i po paru godzinach z braci blizniakow wesolych,zdrowych staly sie autystykami
  Sa celebryci ,ktorzy wlaczyli sie do akcji przeciw szczepieniom np De Niro,Jim Carey,Mel Gibson. i inni sa udowodnione przypadki odwrocenia autyzmu czy aids za pomoca vit C. ,ktora odtruwa organizm,sa badania japonskie gdzie wykazano oslonowe dzialania vit C w przypadkach napromieniowania co moze byc potwierdzeniem,ze wokol Czarnobyla jest mnostwo zdrowych zwierzat,a zwierzece organizmy same wytwarzaja sobie vit C w przeciwienstwie do czlowieka i malp.

 17. ? said

  „Branża funeralna”

  Jaka, k…, funeralna?! Pogrzebowa. Szanujmy polszczyznę.

 18. Isreal said

  chwile prawdy )

 19. bryś said

  Może miało byc futeralna? Od futerału? Albo futra???

  Wywrotowiec – można jeszcze dodać działającye w Polsce stopnop.pl

 20. Sarmata said

  Powiem krótko: Andrzej Duda to twarz 447.
  Tu chodzi o nowy zamordyzm szykowany pod 447 a nie o wymyślonego jakiegoś wirusa który istnieje tylko w animacjach na cały ekran telewizora.

  P.S. Zauważcie, że te animacje na cały ekran telewizora są KAŻDA INNA a więc nie wiedzą nawet jak ten „wirus” wygląda.

 21. Isreal said

 22. Okadwa said

  To nic osobliwego…
  Toż wiadomo co w czas epidemii wszystko na odwyrtkę.
  I np. ministrowie chodzą tyłem a na tzw. sedes przodem siada.
  Bielizna zaś na twarz a imponderabilia co na twarzy (np. myślenie) ze zadku się trąbi.
  Mówią: zaraza… a grabarz jeden z drugim poziewa nad funeralną szklanką nicości.
  I nic że ten do tamtego ministra: – Memento Mori!… całe to aktorstwo na nic:
  – Wesołowski robi trumnę, a ja jemu gówno umrę – odpowiada ulica.
  Ano szpas… a przecie gdyby doktorzy więcej krajali to wtenczas grabarze by więcej kopali (a może i mniej chlali)… i było by tak jak to czytamy we czytance:

  Tak dla wspólnej korzyści
  I dla dobra wspólnego
  Wszyscy muszą pracować,
  Mój maleńki kolego.

  … ponoć minister Sasin do pocztowców taki elementarz śle.

 23. SZYMEK said

  Mandated Vaccinations – Get Ready To Say NO!
  są polskie napisy
  .https://videos.utahgunexchange.com/watch/mandated-vaccinations-get-ready-to-say-no_yhsGAT1XRuQeGOy.html

 24. mironik said

  Ja miałem złamaną rękę w 1999 w wypadku na rowerze, wymuszenie pierwszeństwa, zapakowali w gips i tyle, jedna kość sie zrosła druga wcale, potem łamali drugi raz i skręcali na śruby,to dopiero bolało, samo złamanie wypadek to nic, potem wyciągali tle śruby, to razem 3 tygodnie w szpitalu, musiałem pisać oświadczenie że nie wyjadę za granice, bo to platyna czy coś, jak mi ręka napuchła dziura sie zrobiła i leciała ropa to mi chirurg poradził kup se paracetamol,
  i rzeczywiście pomogło, dziura została.
  A to nie tylko ja jeden bo to juz wcześniej słyszałem że ani dzieciom ani starszym złamanych rąk i nóg nikt składać nie umie, albo nie chce, to dolnośląskie.

 25. Adrem said

  Mironik ad 24

  Masakra !
  O Jezu !

 26. NICK said

  Admin. (4).
  Znikają lub „znikają”.
  Sposób dowolny a jest ich więcej niż Pan zapodał.
  Piszę Prawdę czy przeginam?
  Hm?

  Depopulacja.
  Prawda czy fałsz?

 27. Marucha said

  Re 26:
  Jasne, że więcej jest.

 28. Mari said

  Może by wymyślić jakieś nazwy na epidemię i pandemię, kiedy przyrost nieboszczyków jest ujemny?

  Może ktoś zaproponuje?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: