Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Na Ukrainie bez zmian

Posted by Marucha w dniu 2020-04-30 (Czwartek)

Taka zdumiewająca sytuacja powstała niedawno w kilku sąsiednich wsiach gdzieś na Zachodniej Ukrainie. Jakiś czas temu, z Włoch, w związku z epidemią, wróciła pracująca tam kobieta. I zamiast siedzieć w domu oraz wypełniając zalecenia odbywania kwarantanny, nie unikała ona kontaktów z miejscowymi ludźmi.

Efektem tego było pojawienie się wielu zarażeń w trzech wioskach. W odpowiedzi na to, tym razem, drogi zostały odcięte szlabanami i kwarantanna została skutecznie wymuszona.

Straszna atmosfera musiała się wytworzyć wokół tej kobiety i jej rodziny, gdyż nagrała ona i upubliczniła na You Tube krótki filmik, gdzie płacząc prosi ona współmieszkańców by nie zabijali jej rodziny, gdyż słyszała, że miejscowi chcą spalić jej dom i rozprawić się z nią, z jej dziećmi i wnukami.

Zalana łzami prosi: „Nie zabijajcie ich. Chcecie to zabijcie mnie, zarżnijcie, zarąbcie …. każdą noc moje dzieci, jak zajęczaki, nie śpią, boją się każdego szmeru na dworze”.

Żali się, że w domu nie ma już owoców, ziemniaków i chleba. Dojadają makaron. W końcu na kolanach prosi o darowanie życia swoim dzieciom, wymieniając je po kolei z imienia.

W jakiś sposób, uwzględniając różnice, to wszystko przywodzi na pamięć historie z lat 1943-1945, związane z losem Polaków na tamtych ziemiach. Niewiele się chyba zmieniła, od tamtego strasznego czasu, mentalność tych ludzi, skoro ta kobieta boi się zagrożenia życia swojego i swojej rodziny i ostatnim ratunkiem jawi się jej proszenie ich o litość na kolanach. Ta kobieta żyła wśród nich, zna ich dobrze i pewnie wie, że zagrożenie jest bardziej niż realne i musi też wiedzieć, że litość oni rzadko okazują.

Stanisław Lewicki
https://konserwatyzm.pl

Ten „naród” nadaje się tylko do utylizacji.
Admin

Komentarzy 31 do “Na Ukrainie bez zmian”

 1. Ten „naród” nadaje się tylko do utylizacji.
  Admin

  Wystarczy posłuchać tego samego tekstu powiedzianego po: polsku, rosyjsku, białorusku i ukraińsku. Cztery różne melodie, cztery różne nastroje, cztery psychiki…

 2. Sarmata said

  Ukraina, jak sama nazwa mówi, nie jest żadnym państwem. Aktualnie, od 100 lat, to niemiecki wymysł.
  Te ziemie są „u kraja” czyli na pograniczu Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
  To są Dzikie Pola. Ukraińcy nie są też żadnym narodem. „Nigdy nie byli i nigdy nie będą” jak powiedział pewien 95 letni AK-owiec mieszkający tam całe życie i znający dobrze kresowe sprawy.
  Ukraińcy to czerń. Chazarska dzicz, potomkowie Hazaro-Turków i Mongołów zamiłowanych w mordowaniu.
  Odpowiedź jest w napisanej piękny językiem i budzącej grozę książce „Pożoga” Zofii Kossak. To co się działo tam w 1917 a następnie poprawka w 1943 to nie był przypadek. Ci ludzie – Ukraińcy – tacy właśnie są. Oni są gorsi od Rosjan. Nie ma możliwości wspólnego z nimi życia. To niebezpieczna i bezczelna dzicz. Patrz szczegóły w tym wielkim i tragicznym dziele pt. „Pożoga” wspaniałej Polki pani Zofii Kossak.

  Ukraina i Ukraińcy są bardziej wrodzy – jakieś 46x – Polsce i Polakom niż Rosja i Rosjanie.
  I mają roszczenia terytorialne aż po Lublin i Kraków. Puknij się ob. Jacek Czaputowicz w swoją niekształtną głowę jak będziesz pluł na Rosję i Rosjan.

  Dodam, że Litwa i Litwini są jeszcze bardziej wrodzy – jakieś 146x – Polsce i Polakom niż Rosja i Rosjanie.
  I mają roszczenia terytorialne aż po Suwałki.

  —————–
  Widzę, że u Pana Rosja i Rosjanie są uniwersalnym wzorcem nienawiści i barbarzyństwa…
  Admin

 3. BK said

  Toż to Hazarowie nieudolnie „przemalowani” na homo sapiens są.

 4. Mietas said

  Co tam wirus! Ukraina może nie przetrwać do końca roku!.
  Do końca kwietnia ministerstwo sporządziło listę słów i zwrotów, których urzędnikom nie wolno używać w komunikacji publicznej na temat długu publicznego . Tabu zawiera tak niebezpieczne słowa i wyrażenia, jak „niewykonanie zobowiązania”, „niewykonanie zobowiązania technicznego”, „restrukturyzacja”, „przeprofilowanie”, „krytyczny poziom rezerw i jednolitego rachunku skarbowego”, „problemy z płynnością”, „recesja”, „spadek gospodarczy „, zniesienie nacjonalizacji Privatbanku ”, „kompromis z byłymi właścicielami Privatbanku”.

  Ponadto urzędników nie zachęca się do przedstawiania szacunków i prognoz dotyczących długu publicznego, suwerennych euroobligacji, ratingów kredytowych itp.

  Według ukraińskiego Ministerstwa Finansów nieprzestrzeganie tych zaleceń może mieć poważne konsekwencje, w tym sprzedaż przez inwestorów ukraińskich dłużnych papierów wartościowych, znaczny wzrost kosztów pozyskania środków finansowych i tym podobne. Każde zawiadomienie urzędnika na temat długu publicznego i perspektyw gospodarczych Ukrainy jest podstawą do podjęcia decyzji inwestycyjnej przez inwestorów, którzy posiadają zobowiązania dłużne Ukrainy w wysokości 25 miliardów dolarów.

  W rzeczywistości polityka długu Ukrainy nie wydawała się rozsądna przez długi czas. A w ostatnich latach było tak katastrofalnie, że dziś kraj znajduje się na skraju niewypłacalności: bez pożyczki z MFW może się to zdarzyć w maju. Ale nawet w przypadku uzyskania nowej pożyczki z funduszu problem obsługi długów będzie tylko nieznacznie opóźniony w czasie. A możliwość jego rozwiązania będzie zależeć od woli Waszyngtonu, dalszych koncesji na Kijów, a mimo to z pewnością przystąpi do negocjacji w sprawie restrukturyzacji.
  Ale obligacje rządowe nie są jednolite: dług pod koniec marca wyniósł 857 miliardów hrywien, czyli mniej niż 38 procent całkowitego stanu i publicznie gwarantowany dług 2,3 biliona hrywien (80,4 miliarda dolarów). Zadłużenie zagraniczne Ukrainy wyniosło 1,4 biliona hrywien (50 miliardów dolarów).
  Główną częścią długu zewnętrznego nie jest dług wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). Fundusz Ukrainy jest winien 10,9 miliarda dolarów.
  Ale na obligacje zewnętrznej pożyczki państwowej – ponad 23,6 miliarda dolarów. Co więcej, większość tych pieniędzy pożycza się na 7,75 procent rocznie. To prawda, że ​​ta sama kwota to „siedzenie” dwóch miliardów tanich obligacji „Biden”, które zostały objęte gwarancjami USA i których Biden zagroził, że nie pozwoli na ich umieszczenie, jeśli prokurator generalny Shokin, który wszczął postępowanie karne przeciwko „Burisma”, nie zostanie zwolniony.

  Ogólnie rzecz biorąc, czas, który upłynął od Majdanu, dług państwowy Ukrainy wzrósł 3,3 razy – z 683 milionów do 2,3 bilionów hrywien. Średnio każdego dnia wzrosła o 707 milionów hrywien.

  Do końca tego roku 332 miliardy hrywien (12,3 miliarda dolarów) należy wydać na obsługę i spłatę długu publicznego. Przy 1,4 miliarda hrywien dziennie.
  Ponadto połowa kosztów dotyczy nierezydentów, których w ogóle nie można urazić.
  Aby żyć w poprzednim systemie, dodając 700 milionów hrywien długu dziennie, Ukraina musi pożyczać 2,1 miliarda dziennie. I to nie bierze pod uwagę obecnych problemów z wypełnieniem budżetu. Ale, jak już wspomniano, nikt tak naprawdę nie chce kupować OVDP, a nierezydenci, wręcz przeciwnie, czekają w kolejce, aby wyjść z tych obligacji. Obecnie szanse na pomyślne umieszczenie obligacji zewnętrznych są jeszcze mniejsze.

  Jednocześnie MFW w najlepszym przypadku obiecuje przeznaczyć dwie transze po 1,75 miliarda dolarów każda do końca roku. Być może kolejne dwa do czterech miliardów będzie w stanie przeszukać wnętrzności IBRD, EBOiR, Europejskiego Banku Inwestycyjnego i samej Unii Europejskiej .
  Ale nawet w tym przypadku arytmetyka nie jest zbieżna.
  Od pewnego czasu możesz próbować spłacać długi kosztem rezerw Narodowego Banku – sprzedając niezbędną walutę Ministerstwu Finansów. Ale do tego przynajmniej hrywna powinna wystarczyć w budżecie państwa. I tam, w obecnych warunkach, może to wystarczyć tylko poprzez emisję.
  Ale biorąc pod uwagę bardzo skromną kwotę rezerw i bardzo skromną kwotę długu, ta opcja spłaty nie będzie mogła trwać długo.

  Krótko mówiąc, Ukraina musi oddać do końca roku ponad 12 mld dol, ci co chcą jeszcze pożyczyć, dają ok 7 mld dol, jak widać, ktoś będzie musiał wyłożyć jeszcze ok 5 mld dol.
  Czy znajdą się naiwni? Skoro cała gospodarka Ukrainy leży na łopatkach!.

 5. Oto efekty polityki PIS i PO szczególnie Gowina!i jeszcze paru!!Brawo!!
  Czy ktoś jeszcze nie nasrał na Polskę i nie zażądał P I N I N I N D Z Y?????nawet ta ruina pod żydowskim zarządem!!przy okazji wyrywania Polakom fałszywych „roszczeń” obłowią się bander cwele.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/zwiazek-ukraincow-w-polsce-domaga-sie-zwrotu-nieruchomosci/

 6. Ad Pan Mietas jak to nie przetrwa???polski ” rzond ” kolejne pożyczki i im da!!spłacać będa nasze dzieci i wnuki!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ukraincy-dostana-polskie-wizy-poczta/

 7. Bogdan said

  Ukraińcy i Litwini są szowinistami, dla których spoiwem jednoczącym jest nienawiść do Polaków(!). To sztuczne twory społeczne – ludy (nie narody!), stworzone przez zaborców Polski: Niemców i Rosjan, w drugiej połowie XIX w., aby Polskę osłabić i nie dopuścić do odrodzenia się Wielkiej Rzeczpospolitej.
  Ci, którzy obecnie nazywają siebie Litwinami, to potomkowie małego plemienia Żmudzinów. Historyczni Litwini zamieszkujący obszar obecnej Litwy i Białorusi spolonizowali się.
  A ci, którzy określają się mianem Ukraińców (taki lud nigdy nie istniał), to mieszanka etniczna z Rusinów (historyczny lud ziem ukrainnych), Chazarów i Tatarów.
  Podsumowując: ”Litwini”, „Ukraińcy” i Białorusini nie mają prawa tworzyć na prawowitych naszych ziemiach swoich państw! Są okupantami naszych pradawnych ziem, które muszą powrócić do Macierzy!!!

 8. Birton said

  probanderowski, żydowski , antypolski rząd Żyda Morawera z warszawki znowu zaczął sprowadzanie potomków ukrainnych morderców, aby Polacy nie mieli roboty albo pracowali za 5,50

 9. Ad. 4

  Co tam wirus! Ukraina może nie przetrwać do końca roku!.

  No, nareszcie jakaś dobra wiadomość. 🙂

 10. sanning said

  Ad:2 Sarmata
  „Ci ludzie – Ukraińcy – tacy właśnie są. Oni są gorsi od Rosjan. Nie ma możliwości wspólnego z nimi życia”.

  To nieprawda Panie Sarmata. Sam Pan udowodnił, że nie jest pan w temacie, mówiąc delikatnie.

  Ukraińcy z Rosjanami od ponad 300 lat są związani krwią i kością.
  Maja wspólne ukraińsko — rosyjskie rodziny, dzieci, wnuki i prawnuki.
  Genetycznie od ponad 300 lat są powiązani i wzajemnie jako ludzie się szanują.
  Ponad 1,7 mln Ukraińców znalazło w ostatnim czasie swój nowy dom i swoją matkę w Rosji,
  która daje im chleb, prace ubezpieczenie społeczne i lepsza przyszłość niż na Ukrainie.
  W Donbasie i Ługańsku żyje ponad 20% Ukraińców i Rosjanie na nich nie plują.
  Maja pozakładane wspólne rodziny i się wzajemnie szanują.

  Prawda jest, że Ukraińcy jako społeczeństwo nie mają narodowej świadomości, nie dorośli jeszcze do tego
  i dlatego jako państwo jest i będzie tam coraz to gorzej. Ludzie uciekają, za chlebem gdzie się da.
  Nowa demokracja zachodnia pogorszyła w ostatnich latach ich poziom życia o ponad 500%.
  Maja konflikt z Zachodem, z suwerenami i z Rosja, ale sami są w większości sobie winni.

 11. Tadeusz said

  Pewien docent,nazwiska nie pomnę, udowadniał ,że to nie jest żaden naród.Pokrótce wyglądało to tak. Na miejscowych napadli tatarzy. chłopów wybili baby zgwałcili. Przyszli Rusowie. Chłopów wybili baby zgwałcili. Przyszli Turcy. Chłopów wybili baby zgwałcili. Przyszli Polacy . Chłopów wybili baby zgwałcili. I tak w kółko. O jakim k….a narodzie mówimy?

 12. Piotr Podgórni said

  Nie wiem kim jest Stanisław Lewicki ale ten tekst jest historia wymyśloną. Po pierwsze nie można chodzić i zarażać wirusem, po drugie w tekście jest dużo niedookreśleń typu: gdzieś na. jakiś czas temu, niedawno, musiała się wytworzyć. Jedynym celem filmiku jest sianie strachu przed konsekwencjami nieposłuszeństwa wobec zamordystycznych zarządzeń. Przecież nie robi się filmu i wrzuca na yutuba aby sąsiad go zobaczył. Z tekstu zaś wynika, że Lewickiemu taki zamordyzm się podoba.

 13. Lily said

  „Chwala Ukrainie,Ukrainie chwala”.
  Pokrzykiwal na Majdanie w Kijowie,
  Jaroslaw Kaczynski,otoczony narodowcami
  Ukrainskimi,takimi jak Kliczko i Jemu podobni.

 14. Joannus said

  Ad 2
  ”Ukraińcy to czerń. Chazarska dzicz, potomkowie Hazaro-Turków i Mongołów zamiłowanych w mordowaniu.”

  Tymczasem neofici Światowida z wywodem genealogicznym od Wielkiej Lechii, uznają ich za Słowian.

 15. Joannus said

  Na świeżo ze Sputnika
  ”W Charkowie na Ukrainie policjanci zatrzymali na ulicy nagą kobietę z nożem w ręce i reklamówką. Jej zawartość przeraziła policjantów. W środku znajdowała się odcięta głowa nastoletniej dziewczynki – poinformowała w czwartek służba prasowa obwodowego wydziału Narodowej Policji Ukrainy.”

 16. Boydar said

  Panie Janie. Sto razy było pisane, że na obszarze zwanym obecnie Ukrainą żyje (albo udaje że żyje) wiele nacji, wymieniać po raz enty nie będę. Ani Pan ani ja, nie mamy rzetelnej wiedzy ile jest bandytów i degeneratów. A to oni a nie kto inny „dają głos”, bo gów*no zawsze po wierzchu pływa. Pozostali siedzą cicho, dokładnie jak Polacy w Polsce. Bo kto by się wychylił od razu po łbie dostanie, jak będzie miał szczęście.

  A skoro już o głowach mowa; ta obywatelka (15) z pewnością normalna nie była, znaczy się właśnie cuś z głową miała nie halo. To się zdarza kobietom, nie tylko na Ukrainie, więc argument żaden a nawet podejrzany. Najczęściej takie ekscesy mają miejsce w ostoi światowej demokracji czyli USA. No ale u nich jak rzuci cegłą to zawsze trafi żyda, masona albo protestanta, a jak się ma farta to nawet trzy w jednym. Więc poniekąd to tradycja, od czasu My Flower. Bo dzihad to raczej nie był, kozojebce gołe nie biegają.

 17. Boydar said

  O, tu Pan masz, news’a – https://www.o2.pl/informacje/egzekucja-pod-warszawa-16-latka-zabita-i-zakopana-w-dole-makabryczne-odkrycie-6505422028498561a i czym to się różni. Może tym że tam zwykła wariatka a tu twardo pier*dolnięci.

 18. Birton said

  żydowskie rządy z warszawki i ukraińscy banderowcy rezydujący w Polsce od zawsze byli przeciw Polakom;
  problem jest taki, że żydowski aparat siłowy od zawsze zabijał Polaków, którzy broni nie posiadają
  https://wprawo.pl/kolejne-roszczenia-wobec-polski-ukraincy-zadaja-zwrotu-nieruchomosci-utraconych-podczas-akcji-wisla/
  trzeba tych niewiernych wobec Rzeczypospolitej psów ukrainnych wypier-papier z Polski, słyszysz Żydzie Morawiecki, ty zakało premierostwa wszelakiego ?

 19. JADAM said

  Ad 7)
  W.Sz.Panie BOGDAN
  ,,,” Litwini zamieszkujący obszar obecnej Litwy i Białorusi spolonizowali się.
  A ci, którzy określają się mianem Ukraińców (taki lud nigdy nie istniał), to mieszanka etniczna z Rusinów (historyczny lud ziem ukrainnych), Chazarów i Tatarów.
  Podsumowując: ”Litwini”, „Ukraińcy” i Białorusini nie mają prawa tworzyć na prawowitych naszych ziemiach swoich państw! Są okupantami naszych pradawnych ziem, które muszą powrócić do Macierzy!!!”
  Jeśli chodzi o „Litwinów” i „Białorusinów” – to święta prawda , Ale z Rusią Białą to stop orkiestra .
  Od lipca 1569 r. „” Królestwo polskie i Wielkie Księstwo litewskie jest jedno nierozdzielne i nierożne ciało, a także nierożna ale jedna a spolna Rzeczpospolita, która się ze dwu państw i narodów w jeden lud zniosła i spoiła[1]. W jej wyniku powstało państwo znane w historiografii jako Rzeczpospolita Obojga Narodów – ze wspólnym monarchą, herbem, sejmem, walutą, polityką zagraniczną i obronną … ” ( to z viki – UNIA LUBELSKA .)
  Co zostało z „KORONY” – każdy widzi ( tłumek znad Wisły ) .
  Więcej instynktu samozachowawczego ma „POGOŃ” , czyli aktualnie Białoruś ( a nawet
  trochę więcej terytorialnie ) .
  Pomimo , że warsiawka + fagasy szkalują Rusinów , – to rzeczywistość skrzeczy .
  Rusini mają S W O J E .ROLNICTWO i PRZEMYSŁ .
  A polactwo tylko długi , niemożliwe do spłacenia , oraz
  demokrację i wolność made in poland
  Q wasza m.ć zasrana

 20. Sarmata said

  re Admin:
  —————–
  „Widzę, że u Pana Rosja i Rosjanie są uniwersalnym wzorcem nienawiści i barbarzyństwa…
  Admin”

  Myli się Pan. Wszak napisałem: „Puknij się ob. Jacek Czaputowicz w swoją niekształtną głowę jak będziesz pluł na Rosję i Rosjan.”

  Odniesienia były, że tak powiem standardowe/PiSowskie. Dodam, że w wielu działaniach prezydenta Putna chciałbym widzieć takiego prezydenta Polin (kary za profanację Cerkwi, pogonienie Soroscha, odebrani majątków Chodorkowskim, dbanie o swój kraj, prowadzenie rozmów z godnością a nie na kolanach z największymi tego świata … itd.) ale to są ludzie z judzkiej hodowli więc próżne moje nadzieje. Jeszcze za pierwszej żydokomuny szanowali Polaków w etnicznej Rosji – patrz choćby występy polskich artystów i zespołów muzycznych.

  Naprawdę nie mam nic do Rosji i Rosjan a zdarza się, że ich podziwiam więc Pan tak nie mówi.

  Kiedyś chciałby tam nawet pojechać ale zdrowia nie ma i pieniędzy.

  Załączam pokłony Panie Bracie

 21. JADAM said

  Errata do 18)
  Okropny błąd w 8 linia od góry a 14 od dołu
  było „Litwinów ” i „Białorusinów ” – , a po prawdzie jest …”Litwinów” i „Ukraińców „…
  i ad 12) W. Sz. Panie Piotrze Pogórni .
  Z tą opinią cokolwiek Pan poteoretyzował .
  Pół roku temu byłem kilka tygodni w Truskawcu .
  Zwiedziłem też miasteczko , w którym miał kilka lat służbę mój dziadek , jako Polski
  podoficer Policji. Tam też urodziły się starsze siostry mojej matki . Co miałem zwiedzić ,
  odwiedziłem . Co miałem się dowiedzieć – dowiedziałem się .
  Więcej tam już nie pojadę .
  Nie jestem lękliwy , ale kilkukrotnie czułem coś dziwnego na plecach .
  Do ludzi z dwóch plemion nie wolno odwracać się plecami .
  ………
  A historia tej tej pani z artykułu jest bardzo prawdopodobna.

 22. Lily said

  KTORZY,
  odzwierciedlaja zupelnie inny tok myslenia,
  postepowania.sprawiedlowosci,oraz uczciwosci.

 23. Irek said

  Pan Jezus o Ukraińcach.

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/08/10-viii-cz-2-20-viii-2019-cz-1-jak.html

  10 VII 2019

  (…)

  – Jak mówiłem dziecko – Ukraińcy w Polsce z a w s z e będą narzędziem w rękach wrogów Polski.
  Mniejszość ukraińska w Polsce jest cały czas Polsce nieżyczliwa a nasiliło się to po roku 90- tym i zwłaszcza w ostatnich latach.
  Polska nie może przyjmować nowych Ukraińców do pracy nie może nadawać im obywatelstwa.
  Wrogowie Polski będą chcieli by tak się stało i wiele więcej, ale Polacy muszą się temu przeciwstawić. Wrogowie wewnętrzni i zewnętrzni. Musicie mówić : Tak, tak, nie, nie.
  Nigdy w czasie Mego nauczania na ziemi nie kazałem przyjmować do domu rozbójników i złoczyńców, czy choćby potencjalnych zbójników i złoczyńców.
  Nikt nie ma prawa narażać swojej rodziny. Jeszcze bardziej kraju.
  Ukraińcy to szczep dziki i bezwzględny.
  Szkodzili Polsce i będą szkodzić w jej granicach.
  Przyjmować pracowników można, ale należy trzymać właściwą miarę.
  Dla nikogo nie było tajemnicą, że w Polsce od lat 90- tych przebywało stale około pół miliona Ukraińców.
  Tymczasem można usłyszeć o sieci domów publicznych zarządzanych przez Ukraińców gdzie są też i właścicielami ( przynajmniej oficjalnie) i miano nagrywać ważne w Polsce osoby. Kto za tym stoi? I czy to jest wszystko.
  Polacy też są winni. Czyż i ktoś z Twojej rodziny nie mówił o wynajęciu Ukraińców aby zrobić porządek z pewnymi ludźmi. A to uczciwy Polak.
  Polacy jednak nie mogą sobie pozwolić na głupotę i korzystanie w jakikolwiek sposób z ukraińskich, grzesznych usług.

  Ukraińcy muszą oddać Lwów.

  – Dlaczego się obawiasz dziecko?
  – Tam są Ukraińcy i to bardzo banderowski rejon. Nawet jakby nie było kwestii przyjezdnych Ukraińców w Polsce to jako polityk nie chciałbym wziąć Lwowa bo przecież to razem z Ukraińcami i z okolicy.
  – A jednak dziecko. Lwów musi wrócić do Polski.
  – Jak uważasz Panie Jezu, to znaczy i ja Twój marny sługa uważam, że powinien wrócić, ale nie z Ukraińcami albo raczej myślałem kiedyś by ich związać z państwem polskim i by chcieli. Tymczasem oni mają korzyści i głaszcze się ich gdy oni plują w twarz. Nawet i Krakowa by chcieli.
  – A jednak dziecko.
  – No to nagle mielibyśmy, powiedzmy, Lwów z okolicami, milion Ukraińców na terytorium Polski z największym żywiołem banderowskim a Ty, Panie, mówiłeś, że to szczep dziki i bezwzględny. Tu jesteśmy u siebie. Możemy się ich pozbyć póki co a jakby był Lwów nasz.
  – Zostaliby Ukraińcy lojalni wobec państwa polskiego.
  – Panie Jezu, mamy problem z napływowymi Ukraińcami w Polsce. Gdzie tu myśleć o Lwowie.
  Poza tym, myślę, Panie, że Ukraińcy z Lwowskiego mieliby dopiero inklinacje do Polski gdyby nie mogli u nas mieszkać i pracować, mieć różne prawa, jak dopiero w jednym państwie.
  – Nie chodzi, dziecko, o łączenie się z Ukraińcami w jedno Państwo. Oni nie są państwem. Chodzi o przyłączenie Lwowa na początek.
  – Jeśli, Panie Jezu, jak powiedziałeś upomnieć ma się Anglia o Ukraińców w Polsce i USA, to tym bardziej upomną się o nich we Lwowie czy rejonie.
  – To nie jest po myśli wrogów Polski abyście mieli Lwów.
  Ten fakt wywołałby wielką wściekłość waszych wrogów i pomieszał im szyki.
  – Ale mówi się, Panie o tym, że żydzi chcą stworzyć Judeopolonię, połączyć Ukrainę z Polską całą ,czy do Wisły.
  – Dlatego musicie się temu przeciwstawić i Lwów wcielić do Polski.
  – Jak wcielić Panie? Poza tym co z tymi Ukraińcami, którzy tam mieszkają. A czy nie będzie to pretekst i zachwianie naszych granic. Skoro dostajemy na wschodzie to powinniśmy oddać na zachodzie. .
  – Niemcy będą chcieli odebrać ziemie, które skrwawili przez wieki wymordowaniem Lehitów i obróceniem ich w ludzi drugiej kategorii. Lecz im się to nie uda.
  Zapadł na nich wyrok. Może być tylko cofnięty gdy idzie o wygubienie ich prawie całego narodu. Ale nie będzie cofnięty gdy idzie o upadek ich państwa jako zagrażającego ich sąsiadom.
  – A jeśli chodzi o Wilno Panie?
  – Litwini rozumieją, że tylko będąc w państwie polskim mogą ocaleć.
  Moja Matka, Matka Boska Ostrobramska zadba o sprzymierzenie.
  – Ale gdzie, Panie Jezu czas na to. Niedługo Trzy Dni Ciemności.
  – A jednak tak musi być. Polska odzyska Wilno i Lwów.. Lecz najpierw Polska dozna ucisku.
  – Dziękuję Panie Jezu.
  Chwała Tobie Chryste.

 24. Ale za to obchody niewyobrażalnych w swoim bestialstwie ukraińskich mordów na Polakach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej zostały goodnie uczczone przez władze.!!Teraz można je już wymazywać ze świadomości narodu polskiego.
  .https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/videos/obchody-na-wo%C5%82yniu-znowu-choroba-filipi%C5%84ska-czy-duda-zast%C4%85pi-kwa%C5%9Bniewskiego-w-me/322710525080436/

 25. NICK said

  P. Janie. (15).
  Po co ten wpis?
  Gdzie link do źródła?
  Co? Chce Pan osiągnąć; przekazać???
  Po co?

  Lubelak zaczął a ja kończę… .

 26. Ale dlaczego? said

  To „świetna” wiadomość dla polactfa kochającego „braci Ukraińców”.
  Pisiory tworząc mniejszość ukraińską w Polsce i wspierając banderowską Ukrainę są oczywistymi wrogami Polaków.

 27. towarzysz0 said

  Ad 2
  Panie Sarmato
  Dobrze Pan określił – nasza wspaniała Polka Zofia Kossak-Szczucka. I ona, będąc wielką patriotką, miałem wrażenie, że nie była szowinistką. Potrafiła dostrzec w Ukraińcach również przejawy ludzkie ( podczas jednego z buntów została oszczędzona. Bo jej mąż swego czasu, wcześniej, nie zabił żon buntowników ukraińskich, mówiąc, że nie wojuje z kobietami.
  Ona była Wielka, nie myślała kategoriami plemiennymi, potrafiła również zobaczyć wady własnego narodu.

  Czy my, Polacy, będziemy więksi, nazywając tych Ukraińców, którzy niby nie są Ukraińcami, dziczą, tłuszczą itd. Nie, tak nie pisali ani Kossak-Szczucka, ani Rodziewiczówna, ani Mackiewicz. Nie wiem, czemu tych autorów wymieniłem w jednym rzędzie, ale tak mi wyszło.

  Zastanawia mnie – czy nie odegrała złą rolę nasza pycha w stosunku do Ukraińców? Bo jednak często czuję taki właśnie stosunek do wschodnich Słowian, a zarazem poczucie niższości wobec zachodnich europejczyków, hamerykańców. Nawet uleganie Niemcom nie przynosiło nam ujmy, jak uleganie wschodniemu niedźwiedziowi.

  NIe, to nie jest prawdziwa polskość, o polskości dobrze napisał p. Krajski.

 28. NICK said

  „Czy my, Polacy, będziemy więksi, nazywając tych Ukraińców, którzy niby nie są Ukraińcami, dziczą, tłuszczą itd”
  I.
  Jakich Słowian?
  Towarzyszu.
  Pana coś trzepło?

  Nie poznaję Pana.

  TOTO to zlepek/ulepek.
  Nie wiem kto lub co zwycięży na ziemiach „ukraińskich”.
  Oby Słowianie, którym te ziemie są przynależne.

  Sarmata i Pan bywacie w innym towarzystwie; gdzie indziej.
  Mało Wam?
  Tam?

 29. towarzysz0 said

  Ad 27 NIck
  „Jakich Słowian?”
  Wschodnich, panie, panie NIcku, wschodnich. Można tam również pojechać, wypić i zakąsić. Za pieniądze, tam zarobione. I wtedy można mówić o własnych spostrzeżeniach, wnioskach.

 30. NICK said

  To jest żadna riposta.
  Dalej nie odpowiem.

  Nawiasem.
  Gdzie Pan chodzisz na Mszę Trydencką?

 31. NICK said

  Towarzyszu.
  Pan jest protestantem. Po-NRD-owskim, co gorsza.
  Zaśmiecasz.
  Jak G. „braun” środowisko.

  Nie chodzi o LUDZI niewiedzących.
  Nie chodzi nawet o relacje z tzw. vatykanem.

  Jestem we katakumbie.
  Tradycję zachowuję.

  Kapłan Tradycyjny jest potrzebny.
  Gdzie on?
  Jest.
  Daj Pan przykłady… .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: