Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zbigi o Ruska baba, czyli co dale…
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Liwiusz o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Władze szwedzkiego miasta rozrzuciły w parku odchody, by zniechęcić młodzież do imprezowania

Posted by Marucha w dniu 2020-04-30 (Czwartek)

Noc Walpurgii jest corocznym wydarzeniem, przypadającym na przełom 30 kwietnia i 1 maja. Aby zniechęcić mieszkańców do świętowania, władze szwedzkiego miasta Lund podjęły radykalne kroki.

W mieście Lund położonym w południowej części Szwecji mieszka ok. 90 tys. osób. Choć lokalni włodarze w tym roku z powodu koronawiruse zrezygnowali z organizacji hucznych obchodów tego święta, starają się dmuchać na zimne. Szczególnie, że niewykluczone, iż szczególnie młodzi ludzie nie wezmą sobie do serca zaleceń o pozostaniu tej nocy w domach.

Dlatego też w czwartek na terenie głównego parku miejskiego, w którym zwykle spotykają się zwykle mieszkańcy podczas świętowania, rozrzucono tonę kurzych odchodów.

Burmistrz miasta Philip Sandberg w rozmowie z CNN wskazał, że urzędnicy nie chcą, by Lund stało się epicentrum koronawirusa. Przypomniał, że wystarczy, by tylko kilkadziesiąt osób zgromadziło się w tym miejscu na nocnej zabawie, by znacząco podnieść liczbę zachorowań. A przy okazji park zostanie użyźniony na nadchodzące miesiące i doczeka się wreszcie nowego trawnika.

– Będzie śmierdzieć kurzymi odchodami i nie będzie to przyjemne dla przebywających w okolicy ludzi, ale zawarty w nich fosfor i azot przysłużą się parkowi i przygotują go na lato. Zostało udowodnione, że parki wiążą się z poważnym ryzykiem epidemicznym ze względu na liczbę osób w nich się gromadzących – podkreślał Sandberg.

Burmistrz wskazał, że mieszkańcy przyjęli działanie władz ze spokojem i zrozumieniem. [Jak zawsze – admin]

/dorzeczy.pl/
https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 9 do “Władze szwedzkiego miasta rozrzuciły w parku odchody, by zniechęcić młodzież do imprezowania”

 1. anatol said

  Park zamiast szacunku.
  Georges Henri Park – dawny cmentarz w Brukseli

  (Internetowe tłumaczenie z francuskiego)

  Usytuowany wzdłuż alei o tej samej nazwie, wielofunkcyjny park Georges Henri został zbudowany w latach 80. XX wieku na miejscu nieużywanego cmentarza Etterbeek.
  Cała populacja, wyrażając swoją opinię w momencie jej powstania, uważała, że konieczne jest spełnienie ich aspiracji. Stąd ta różnorodność w układzie parku, bardzo modna w tym czasie.
  Zachowano strukturę starego cmentarza. Zachowały się rzędy kasztanów i lip. Starożytne nagrobki były używane do chodzenia ścieżkami. Przy placu Meudon główne wejście oznaczone jest dwoma obeliskami, również pozostałościami starego cmentarza.
  Park otwiera się na duży okrągły basen, w którym unosi się silny strumień wody. Ta przestrzeń jest węzłem dystrybucyjnym głównych alejek parku. Prowadzą do różnych działek: ogrodu zapachowego, ogrodów klasycznych, ścieżki zdrowia, ogrodu pamięci z żydowskim pomnikiem, bardzo zróżnicowanego terenu rekreacyjnego i nowego placu zabaw.
  W obliczu różnych problemów (osiadanie gleby, starzenie się drzew, gatunki roślin źle dostosowane do charakteru podłoża) park musi być przedmiotem nowego planu zarządzania
  Pierwszy cmentarz Etterbeek znajdował się za koszarami na Boulevard Général Jacques, w tym czasie na obrzeżach miasta. Z powodu braku miejsca jego ruch zaplanowano na koniec XIX wieku na… Woluwe-Saint-Lambert. Było to wynikiem porozumienia między obiema miejscowościami: Woluwe przekazało Etterbeekowi 3 hektary ziemi, aby wybudować tam swój nowy cmentarz w zamian za udział w przedłużeniu rue Georges Henri między rue du Linthout i ten przyszły cmentarz.
  W latach 1898–1965 pochowano tam prawie 45 000 osób. Uznany za niewystarczający w tym czasie cmentarz ponownie przeniósł się na peryferia Brukseli, w tym przypadku do Wezembeek-Oppem. Stara strona została natychmiast wycofana z eksploatacji. Ponieważ został włączony do strefy zieleni w planie rozwoju aglomeracji brukselskiej, był odporny na miejską presję i był utrzymywany do momentu zakupu przez region brukselski w 1985 r .
  Z tego okresu pochodzi przekształcona nieużywany cmentarz w park. Opracowanie zostało powierzone dwóm biurom architektury krajobrazu, które wcześniej skonsultowały się z ludnością i rozszerzyły konsultacje za pośrednictwem komitetów sąsiedzkich.
  Prace trwały do 1989 roku .
  Dla przypomnienia, park bierze swoją nazwę od biegnącej wzdłuż niego alei Georges Henri. Aleja, która została nazwana na cześć dwóch synów właściciela ziemi wywłaszczonej na jej odwierty!
  Pomnik Żydów
  Ściana oznaczona gwiazdą żydowską i niektóre groby przypominają lokalizację starego cmentarza żydowskiego w Etterbeek.

  Pomnik Ravensbrück (2000)
  Witryna jest hołdem dla odpornych kobiet i ich dzieci, które zginęły w niemieckich obozach (a zwłaszcza w obozie dla kobiet w Ravensbrück) podczas II wojny światowej. Rzeźbiarz Thérèse Chotteau, aby uosabiać tragedię, przedstawiała kobietę w nieco hieratycznej pozycji: stopy w błocie, głowa uniesiona wysoko, ponury i smutny wygląd, wspiera swoje dziecko w trudnej sytuacji.

  Obok rzeźby (która wygrała doroczny konkurs rzeźby regionu stołecznego Brukseli w 2000 r.) Na pulpicie wygrawerowano tekst poety Marguerite Bergers, ścięty na Wolfenbuttel w 1944 r. Z drugiej strony kwietnik róż symbolizuje przyjaźń byłych więźniów politycznych obozu w Ravensbrück.
  Rzeźba
  Untitled (1995)
  Dzięki tej rzeźbie na pierwszy rzut oka przypominającej kadłub łodzi, Lucia Bru wygrała pierwszy konkurs rzeźbiarski w Regionie Stołecznym Brukseli. Sojusz drewna (rufa), stali (klatka / kabina) i metalu (trzy pręty otaczające kompozycję), ta „prawie” łódź wpłynęła na trawniki parku Georges Henri
  FAUNA I FLORA
  Ścieżki cmentarza pokryte są starymi kasztanowcami. Dziś zdestabilizowani, osłabieni piwnicą, która im nie pasuje, są u kresu życia.

  ZARZĄDZANIA
  Stare moduły placu zabaw zostaną zastąpione dużym labiryntem zwieńczonym dachem. Aby uwzględnić życzenia użytkowników dotyczące tej przebudowy, Bruxelles Environnement zorganizował warsztaty z udziałem dzieci z sąsiedztwa. Przeprowadzono również badanie obecności. Plac zabaw był szyty na miarę; wynik jest zatem zgodny z wyrażonymi życzeniami.
  Kiedy cmentarz został wycofany z eksploatacji, w celu oczyszczenia terenu wylano duże ilości wapna. Dzięki temu wkładowi gleba znacznie się zwapniła. Stare drzewa kasztanowe, które pokrywają ścieżki, ale także większość roślinności – często egzotycznej – posadzonej podczas rozwoju parku, nie są przystosowane do takiego składu chemicznego gleby. W rezultacie rośliny cierpią i starzeją się przedwcześnie. Ostatecznie konieczne będzie stopniowe odnawianie całej roślinności i przejście w kierunku rodzimych gatunków przystosowanych do gleb wapiennych. Dotyczy to starych kasztanów. Następnie zostanie opracowany plan zarządzania.
  Kolejny problem wynika z braku stabilności piwnicy. Kiedy groby zostały usunięte, do zasypania stosowano różne materiały – i prawdopodobnie szczątki ze starego cmentarza. Po kilkudziesięciu latach infiltracji obserwujemy obecnie wiele osiadań gleby. Na przykład schody prowadzące do kiosku wejściowego schodzą kilka centymetrów każdego roku. Ta sama obserwacja na trawnikach: tu i tam pojawiają się nierówności. Tor rolkowy ma te same problemy. Prace stabilizacyjne są zatem regularnie planowane.

  ZASADĘ ZARZĄDZANIA
  Powierzchnia : 3 hektary 90 arów.
  Typologia : półmiejski park parkowy pełniący funkcje rekreacyjne, dekoracyjne, społeczne i edukacyjne.
  Właściciel : Region Stołeczny Brukseli.
  Zarządzanie : środowisko brukselskie.
  Klasyfikacja : Georges Henri Park znajduje się w wykazie prawnym miejsc sporządzonym przez Departament Zabytków i Miejsc, ale nie jest klasyfikowany.

  INFORMACJE PRAKTYCZNE
  Godziny otwarcia
  Park Georges Henri jest otwarty 7 dni w tygodniu w następujących godzinach:
  -Od 1 st maja do 31 sierpnia, od 8 rano do 21h;
  -Od 1 st do 30 września, od 8 do 20 godzin;
  -Od 1 st października do 30 kwietnia, od 8 do 18 godzin.

 2. Zerohero said

  Władza oferuje obywatelom govvno. Jak zawsze.

 3. Anucha said

  Jak jakiś mieszczuch , chce obrazić magistra pochodzącego ze wsi.
  To mówi , że w dzieciństwie latał na boso po kokosim goownie.
  Czyli naszym mgr. taki wystrój parku odpowiadałby.🤣

 4. Birton said

  a przed synagogą to nie łaska kurze łajno porozrzucać?

 5. Wielka Kopa Tatry said

  Ten kto to wymyślił, musi mieć nieźle nasrane we Łbie.

 6. solariz said

  przecież wszystko to i jeszcze wiecej gówna dla naszego dobra ..zgodnie… na całym swiecie politycy jak jeden mąż STRASZNIE sie o nas martwią są wiarygodni rozważni ,madrzy, wszystkowiedzacy..empatyczni w stosunku do maluczkich..chodzacy aniolowie po ziemi…a motłoch wyje z zachwytu z poza masek…ledwie już zipiąc…posrane mózgi…i tyle…

 7. Czytelnik z Pólnocy said

  A mi się pomysł spodobał. Noc Walpurgii to chyba nie jest chrześcijańskie święto? Hehe. Więc jak nawet nieświadomie, ale spowoduje się, że ileś osób mniej będzie celebrować te święto, to zawsze coś.

  ——
  Zupełnie, jak nasze Wianki albo topienie Marzanny.
  Admin

 8. Isreal said

  to co, wpuściły „sieroty z syrii” w il;ościach hurtowych na tereny ….

 9. Żuraw said

  Szwedzi to jednak mają przesrane 😉

  ————–
  Pewnie mają, ale nie z powodu koronawirusa.
  Bo pod tym względem życie w Szwecji jest bez porównania normalniejsze, niż w Polsce.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: