Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Adidas wprowadza odzież dla…
  osoba prywatna o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  revers o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  Carlos o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  Kula o Ile za ciało? Ile za dusz…
  revers o PiS już wybrał: nie zdrowie, a…
  Ewelina Anna (@AnnaK… o Ile za ciało? Ile za dusz…
  revers o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 518 obserwujących.

Chiny grożą USA zbyciem amerykańskich papierów wartościowych

Posted by Marucha w dniu 2020-05-10 (Niedziela)

Ciągłe oskarżanie Chin o przyczynienie się do rozprzestrzeniania koronawirusa oraz groźby z tym związane mogą zmusić Pekin do odwetu z użyciem amerykańskich papierów wartościowych – pisze chińskie wydanie South China Morning Post.

Według gazety, Chiny, znużone oskarżeniami ze strony USA, mogą sprzedać część amerykańskiego długu publicznego, a tym samym doprowadzić do załamania kursu dolara.

Według dziennikarzy Pekin rozważa możliwość wyciągnięcia „karty atutowej trzymanej w rękawie”, która w najbardziej nieodpowiednim momencie może wstrząsnąć amerykańskim rynkiem papierów wartościowych. Faktem jest, że Waszyngton jest obecnie zajęty emisją nowych obligacji w celu sfinansowania szeregu programów przyjętych celem zwalczania epidemii koronawirusem i jej konsekwencji, a ich wartość sięga 4 bln. dolarów.

– Kraje takie jak Chiny i Rosja bardzo pragną odejść od rozliczeń w dolarach amerykańskich. Przynajmniej w celu „rozbrojenia” rządu USA – powiedział Xu Sitao, główny ekonomista Deloitte China.

Należy pamiętać, że dług publiczny USA wobec Chin wynosi 1,1 bln USD. Chiny mogą znacznie zmniejszyć wolumen inwestycji w amerykańskie papiery wartościowe, a nawet sprzedać część amerykańskiego długu publicznego, co doprowadzi do gwałtownego wzrostu oprocentowania amerykańskich papierów wartościowych.

Jednak, według niektórych ekspertów, sprzedaż przez Chiny nawet całego długu publicznego USA nie doprowadzi do załamania kursu dolara, ponieważ Rezerwa Federalna USA kupi go „do ostatniego centa”. Czymże jest 1,1 biliona długu rządu USA, którego dysponentem są Chiny, w zestawieniu z tym, że FED w ciągu półtora miesiąca wykupił obligacje rządowe za 2,5 bln USD. dolarów i nadal bierze udział w takim wykupie.

Z drugiej strony, zbycie długu rządowego USA przez Chiny może doprowadzić do reakcji łańcuchowej, która może wpłynąć na gospodarkę amerykańską.

/topwar.ru/
https://www.magnapolonia.org/

Komentarzy 27 to “Chiny grożą USA zbyciem amerykańskich papierów wartościowych”

 1. Anucha said

  Bilion to jest kwestia e=m•c2
  Czyli energia FED= masie dolarów wyprodukowanych z prędkością światła 😀
  Eureka!
  Muszę tylko jeszcze wylecieć z chałupy z gołą doopą,
  ale w maseczce oczywiście.

 2. Jabo said

  Żydzi to jednak genialny naród. No, może nie wszyscy, ale pewni jego przedstawiciele na pewno.Wymyślić tak złodziejski system finansowy, wielu potrafiłoby, ale zmusić wszystkich do jego akceptacji, to jest epokowe osiągnięcie. Sprzedać papier, który wart jest tle, co makulatura, za twardą gotówkę [czytaj: towary wytworzone przez Chińczyków i nie tylko], a potem odkupić je za taką samą makulaturę wyprodukowaną przez FED. Czyż nie jest to genialne?!!!

 3. Birton said

  taki genialny, że Żydzi zabijają po prostu oponentów – vide Dallas i śmierć z rąk żydowskich JFK, który chciał, aby to rząd amerykański wypuszczał pieniądze, a nie FED – geszeft żydowski

 4. Aaron Blumblemblaum said

  Dla mnie te sprawy typu długi, papiery wartościowe, cyferki, różne przeliczania kto i co zrobi to jest po prostu zwykła kabała.

 5. Kojak said

  Powinni wreszcie zydhitlerowcow z Usraela puscic z torbami ! Dosc szarogeszenia sie i coraz bardziej bandyckiej bezczelnosci zydowskich zbirow z bydlakiem Trampkiem na czele

 6. Kojak said

  A czas jest wyjatkowo odpowiedni ! Miliony bezrobotnych w Usraelu sa coraz wieksze i bija kolejne rekordy ! ! Bylby to cios w sama szczeke zakonczony na pewno ciezkim nokautem zydoihterowcow z Usraela

 7. Maverick said

  Jakby kogoś interesowało amerykański dług zaczyna przyśpieszać, i następna apokalipsa będzie raczej finansowa.

  https://www.usdebtclock.org/

  To jest supermocarstwo czy upadające mocarstwo, które tylko opóźnia swoją agonię ciągłym drukowaniem lub dodawaniem numerycznych kwot do kont FED-u, aby potem rozdawać je innym bankom a procenty, które mają pokryć podatnicy, tylko że procenty będą coraz to więcej pożerać ich dochodów i niczym nie podparta waluta zamieni się w papier bezwartościowy. To tylko kwestia czasu.

 8. >Z drugiej strony, zbycie długu rządowego USA przez Chiny może doprowadzić do reakcji łańcuchowej, która może wpłynąć na gospodarkę amerykańską.

  Nie ma takiej możliwości, bo jak już powiedziano w artykule FED może drukować „ile chce”. Jedynym ograniczeniem jest to czy jest jeszcze ktoś kogo można pod ten druk okraść. Dwa – Chiny musza mieć dostęp do rynku zbytu, a ten kontroluje USA.

  I być może z tą cala korona chodziło własnie o to, żeby sprowokować Chiny to pozbycia się obligacji USA, bo właściwie co innego mogą zrobić?

 9. Zupa z gniazd jaskółczych said

  Jak ktoś produkuje buble o trwałości od miesiąca do pół roku, to otrzymana za ten bubel zapłata też powinna zachowywać wartość od miesiąca do pół roku.

  ——–
  Dureń.
  Admin

 10. Boydar said

  To co z Pana Aarona za żyd, Pan zamiast do chederu to na wagary uczęszczał, jak zwykły goj; wstyd !

 11. Boydar said

  Panie Zupa, Pan żeś jest głupszy od najgłupszego goja. Chińczyk wyprodukuje dokładnie to, za co Pan zapłacisz. I o takiej trwałości na jaką Pana stać. Zamów (i zapłać) Pan trwałe to wytrzyma sto lat, potrafi. To (9) pretensje garbatego do ściany.

 12. revers said

  re2-3

  no w koszernych finasach wychodzi fiatowy piniadz przekraczajacy 8-9 razy warstosc produkcji swiatowej.

  nagla wyprzedaz obliacji usraela nie wiele da, a moze przyspieeszyc tylko wojne swiatowa, gdzie najlepiej robii likwiduje sie dlugi, albo zaciaga nowe dlugi, likwiduje sie troche fiatowskich pieneiedzorow.

 13. Ad. 2

  Żydzi to jednak genialny naród

  A jaki procent ich sukcesów jest oparty na prawdzie i uczciwości?

  ————
  Panie Krzysztofie, genialność nie musi iść w parze z moralnością.
  Admin

 14. Yah said

  Panie Campbell’s Soup te wszystkie amerykańskie i niemieckie wyroby , które Pan masz, wyprodukowano w Chinach, a Pan żeś frajer, bo 10 razy przepłaciłeś kupując te „buble o trwałości od miesiąca do pół roku”.
  😀 😀 😀

 15. Marucha said

  Re 8:
  Panie Bill…
  Po pierwsze – nawet FED nie może wydrukować tyle dolarów, ile chce, bo staną się bezwartościowe.
  Po drugie – jak USA kontroluje rynki zbytu? Dla Chin same Chiny są największym rynkiem zbytu. Takie Huawei świetnie sobie radzi nawet bez eksportu. Pan myśli, że Chińczyków stać tylko na miseczkę ryżu?

 16. Marucha said

  Re 11:
  Dokładnie.
  Ale Polak chciałby kupić coś za grosze i żeby do tego było trwałe, dobre i oparte na najnowszej technologii.

 17. NICK said

  Wyłożę to po chłopsku.
  inwokacja.
  „Czemuś biedny? Boś głupi.
  Czemuś głupi? Boś biedny”

  Jeżeli, biedny czy bogaty, ma, minimum rozumu, wiedzy, świadomości… .
  Wybiera.
  Towary z półki wyższej.
  Płaci drożej x2.
  A służą mu dłużejx4.
  Najkrócej mówiąc: wychodzi taniej. A „towar” sprawuje się elegancko. {nie jak gacie z biedronki}

  Nie do końca jest to kwestia zamożności.

  Nie kupuj roweru co cztery lata. Kup jeden… .
  Sobie i dzieciom; na zaś.

 18. Radius said

  fed ( kilkanascie klanów / rodzin )przeciez jak wiemy całkowicie prywatna ”instytucja międzynarodowa ” bardzo chetnie od dekad wykupuje usa po kawałeczku. Typowy nowotwór na zdrowym organizmie.
  Inna sprawa ze Chiny nie mogą wszystkiego pchnąć bo to tez uderzy w nich troche.
  Powiązania Rosji i Chin z systemem BIC Banku ( bezposrednio zarządcy BŚ) komplikuje dość mocno stawianie się Rotschildom i klanami powiązanymi.
  Nawiasem mówiąc czy Marucha juz prezentował tu może jak potoczyła się prezentacja okrętu podwodnego Kursk( rakiety Granit) dla Chin ?
  Mam na mysli prawdziwe wydarzenia a nie oficjalną wersję .
  Bardzo przypomina to interwencję Blackstone Jacoba Rotszylda w kwestii czipu najnowszej generacji firmy Reescale Semi Conductors i słynnego samolotu lecącego do Chin którego nigdy nie znaleziono….

  Na razie mi sie wydaje najbardziej palącym tematem jest start prezydenta Rządu Światowego Billa De Gatesa i jego super wynalazki podskórne które maja byc prawdopodobnie ZA DARMO !

  Dobranoc:)

 19. Zdzicho said

  USDolar będzie bez wartości. Zmienią walutę? Ale, ile zer skeślą z kwot na rachunkach. Cztery zera, pięć…. ??? Tak z tego olbrzymiego długu USA, Amerykanie staną się wyłącznie niewolnikami Rotschildów ii Rockefelerów. Czy mają sprzymierzeńców. Wygląda na to, że za Bankrutem nikt się nie ujmie. Nawet ,,własny” rząd i własna armia. OTO WŁAŚCIWY WYGLĄD KORONAWIRUSA.

 20. JARNO said

  autorom z magnapolonia>>Chinczycy musieli być idiotami równymi ‚zjednoczonym prawiczkom’ realizującymi testament lecha kaczyńskiego pod nadzorem ‚zwykłego posła’ rąsiami Morawieckiego-Błaszczaka-Maciarewicza-Czaputowicza czy dudexa.
  Cała ustawka ‚corona-pandemia’ jest m.in dlatego, finansowo świat – stan tzw. postindustrialny jako efekt ekonomii idioty>neoliberalizam-globalizm-washington consens=FIRE (FINANCE-INSURENCE-REAL ESTATE>>NO MANUFACTURING) wpadł w takie zadłużenie (dwa kwadryliony USD> estimated two quadrillion of derivatives and debt in the global financial system (KWADRYLION USD=10 do 24tej)>
  .https://www.zerohedge.com/markets/world-cannot-be-saved-von-greyerz-warns-global-financial-system-broken-bankrupt
  i istnieje obawa, że….LUDZIE SIĘ W….WIĄ czyli nastąpi sytuacja rewolucyjna i trza toto (publikę) spacyfikować (1) a bogaci muszą zachować swoje bogactwo>>tak się ‚historycznie’ kończyły wszystkie pandemie od wieków>
  Lendman>>COVID-19 a Diabolical Totalitarian Plot?
  .https://stephenlendman.org/2020/04/covid-19-a-diabolical-totalitarian-plot/
  czy
  The Black Death, social distancing and summer holidays
  .https://www.sott.net/article/431552-The-Black-Death-social-distancing-and-summer-holidays

 21. Ad. 13 (Admin)

  Więc w Machiavellim będziemy podziwiać genialność, czy potępiać amoralność? – Od tego tylko krok do handlu ludźmi dla zysku..

  Ich „genialność” jest oparta na naszej ignorancji.

  —————
  Powtarzam: genialność nie musi iść w parze z moralnością. Co mam jeszcze dodać?
  Admin

 22. Re: 21 Krzysztof M

  Zydowska „genialnosc” (zlodziejska, oszustwa, klamstwa) jest wprost proporcjonalna do naszego zdemoralizowania narodowego.
  Bo aby zapanowac nad (jakimkolwiek) Narodem, to wpierw go trzeba zdemoralizowac…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 23. Ad. 22

  Zydowska „genialnosc” (zlodziejska, oszustwa, klamstwa) jest wprost proporcjonalna do naszego zdemoralizowania narodowego.

  Zdemoralizowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy demoralizowany NIE WIE, w którą stronę go prowadzą. On nie ma rozeznania, co się tak naprawdę dzieje.

  Dlatego już od czasów LPR-u powtarzam z uporem maniaka – EDUKACJA.

  Edukacja, czyli świadomość stanu rzeczy. Właściwy obraz człowieka i świata. Znajomość związków między rzeczami, zjawiskami, procesami.

 24. Re: 23 Krzysztof M

  Jesli demoralizowany NIE WIE czy go prowadza na „pustynie” czy do „lasu” i nie odroznia „weza” od „jajka”, to demoralizowany na wlasne zyczenie CHCE BYC demoralizowany…
  (i za wlasne pieniadze placi za „plazmowy oltarzyk” na scianie wlasnego mieszkania wraz z demoralizujacymi nan programami)

  A tak na marginesie: Niewiedza (vide edukacja) w kwestii umiejetnosci poslugiwania sie bronia palna zazwyczaj prowadzi do zniewolenia…

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. Bili de kid said

  @15 Marucha

  >Po pierwsze – nawet FED nie może wydrukować tyle dolarów, ile chce, bo staną się bezwartościowe.

  Dokładnie to napisałem pod 8.

  > Dla Chin same Chiny są największym rynkiem zbytu.

  Tak i ten ich cały „jedwabny szlak” to kompletnie bez sensu.

 26. Ad. 24

  Jesli demoralizowany NIE WIE czy go prowadza na „pustynie” czy do „lasu” i nie odroznia „weza” od „jajka”, to demoralizowany na wlasne zyczenie CHCE BYC demoralizowany…

  Więcej tego bełkotu pan nie ma? 🙂 🙂

 27. Zupa z gniazd jaskółczych said

  Jak ktoś produkuje buble o trwałości od miesiąca do pół roku, to otrzymana za ten bubel zapłata też powinna zachowywać wartość od miesiąca do pół roku.

  ——–
  Dureń.
  Admin

  ============
  Panie Adminie!
  Czy, jak dodam pytajnik na końcu mojej powyższej jednozdaniowej wypowiedzi o jakości towarów i wartości zapłaty za nie, to Pan Admin zmieni opinię o moich zdolnościach umysłowych?

Sorry, the comment form is closed at this time.