Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nonsensy tubylcze i amerykańskie

Posted by Marucha w dniu 2020-05-10 (Niedziela)

Poza obozem dobrej zmiany, który nie ma wątpliwości, że wybory prezydenckie powinny odbyć się jeśli nawet nie 10 maja – chociaż ten termin byłby najlepszy – to przynajmniej w maju, a to ze względu na konstytucję, to inni mają wątpliwości, chociaż konstytucję oczywiście szanują jeszcze bardziej.

Kto by pomyślał, że konstytucja będzie otoczona takim powszechnym szacunkiem, skoro przeforsowała ją przecież „banda czworga”, to znaczy – Aleksander Kwaśniewski, znany z „postawy służebnej” Tadeusz Mazowiecki, Waldemar Pawlak i Ryszard Bugaj?

Każdy z nich miał, jak to się mówi – „na oku” – jakieś swoje upodobania, antypatie i interesy, toteż konstytucja aż się roi od nonsensów. Widać to już w preambule, bardzo podobnej do modlitwy francuskiego żołnierza z epoki rewolucji: „Panie Boże, jeśli jesteś, zbaw duszę moją, jeśli ją mam” – ale prawdziwym majstersztykiem jest art. 2, stanowiący, że Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

To duża sztuka w tak krótkim zdaniu zawrzeć tyle nonsensów. Nonsensów – bo państwo może być albo demokratyczne, albo prawne. Demokracja bowiem rządzi się zasadą, że im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja, podczas gdy nomokracja, czyli władza prawa, żadnej „Liczby” nie bierze w ogóle pod uwagę, a tylko Słuszność. Jeśli np. prawo własności jest „święte”, to nie wolno kraść nawet w tak zwanym „majestacie prawa”, to znaczy – nawet jeśli demokratyczna Większość pragnęłaby sobie trochę pokraść, na przykład oskubując „bogatych”.

A jakby tego głupstwa było mało, to jeszcze ta nieszczęsna „sprawiedliwość społeczna”. Co to jest, ta cała „sprawiedliwość społeczna”? To nic innego, jak redystrybucja bogactw, polegająca na tym, by obywatelom zaliczonym do jednej grupy odbierać część własności, by wręczyć ją innym grupom, a przy okazji – trochę wziąć i dla siebie.

Sprawiedliwość społeczna jest zatem tylko elegancką nazwą rabunku, więc jest nie do pogodzenia z zasadą państwa prawnego. Tymczasem to wszystko zostało przez „bandę czworga” upchnięte w jednym zdaniu! Toteż nic dziwnego, że z artykułu 2 konstytucji można wyprowadzić dowolny wniosek, co wynika z prawa Dunsa Szkota o konsekwencjach przyjęcia sprzeczności. I niezawisłe sądy skwapliwie z tego korzystają, żeby rozmaitym łajdactwom nadać pozór praworządności.

Skoro jednak padł rozkaz, że demokracja d’abord, to nie ma rady; wybory się odbędą, bo skoro dla Polski wolno nawet zabijać ludzi, czyli tak zwanych wrogów, to – zgodnie z wnioskowaniem a maiori ad minus (komu wolno czynić więcej, temu wolno czynić mniej), można i głosować.

Toteż tylko posągowa pani Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że w wyborach udziału nie weźmie, chociaż kandydatury swej nie wycofała. Znaczy – jeszcze nie wie, co myśli, toteż nic dziwnego, że jej notowania stopniały do rekordowo niskiego poziomu, bo kto by popierał kandydaturę na prezydenta państwa osoby, która nie może dać sobie rady sama ze sobą? I tak cud, że znalazło się aż dwa procent desperatów, którzy sobie w posągowej pani Małgorzacie dlaczegoś upodobali.

Nie jest wykluczone, że jest wśród nich również Książę-Małżonek, który przypadkowo przechodząc ulicą, natknął się na konferencję prasową Krzysztofa Bosaka i postanowił wziąć w niej udział, by go zdemaskować i skonfundować. Poszło o Unię Europejską, co do której Krzysztof Bosak ma wątpliwości, podczas gdy Książę-Małżonek żadnych wątpliwości nie ma, bo jako poseł do Parlamentu Europejskiego bierze sowitą dietę, więc oczywiście żadnych wątpliwości mieć nie może, a jeśli nawet by jakieś miał, to przecież nie wypada mu ich objawiać.

Kto mu jednak kazał przypadkowo przechodzić koło konferencji prasowej Krzysztofa Bosaka i się do niej włączyć – tajemnica to wielka tym bardziej, że Krzysztofa Bosaka, ale już jako ruskiego agenta, demaskuje również pan red. Tomasz Sakiewicz. Skąd wie takie rzeczy – to też wielka tajemnica, chociaż może nie taka duża jak w przypadku Księcia-Małżonka, bo związki pana red. Tomasza Sakiewicza ze Służbą Bezpieki Ukrainy, którą podobno kupił sobie stary żydowski finansowy grandziarz Jerzy Soros, są przecież znane, więc może to właśnie SBU podsunęła mu pomysł, by Krzysztofa Bosaka demaskować właśnie w ten sposób?

Kiedy takie są zabawy i spory w naszym bantustanie, w którym Umiłowani Przywódcy nawołują do maszerowania po ulicach z konstytucjami w kieszeni i w ogóle, premier Singapuru Lee Hsien Long powiedział, że chociaż jego kraj też walczy z epidemią, to w odróżnieniu od innych, nie będzie się zapożyczał, a 60 miliardów dolarów zaczerpnie z rezerw państwowych, „za które musimy podziękować naszym przodkom – za ich wartości, dyscyplinę i dalekowzroczność”.

Myślę, że nie tylko „przodkom”, chociaż oni niewątpliwie też byli pracowici, zdyscyplinowani i dalekowzroczni, ale i współczesnym mieszkańcom Singapuru, który miałem okazję i przyjemność dwukrotnie oglądać w odstępie 5 lat. I w jednym i w drugim wypadku byłem pod wrażeniem – pierwszy raz, że to „księstwo w którym ład i dostatek” oraz pod wrażeniem potęgi światowego handlu, którą widać było w singapurskim porcie, a za drugim razem – pod wrażeniem rozmachu, z jakim to państwo-miasto się rozwija.

U nas niestety tej dalekowzroczności nie widać, bo nasi Umiłowani Przywódcy nie wychodzą wyobraźnią poza wyborczą kadencję, toteż nawet w warunkach kryzysu nie myślą o „ostrożności i oszczędności” – jakie zaleca premier Singapuru. Przeciwnie – większość próbuje korumpować obywateli rozdawnictwem ich pieniędzy w nadziei, że w ten sposób uciułają sobie popularność.

Ryba psuje się od głowy, więc w tej rozrzutności przoduje pan prezydent Andrzej Duda, nie tylko zapewniając, że Polska „nigdy” nie wycofa się z dotychczasowych programów rozdawniczych, ale zapowiadając nowe. „Nigdy”, to, jak wiadomo, jest słowem, którego wymawiania niepodobna nikomu zabronić, ale co ono może znaczyć w sytuacji, gdy Polska, na skutek załamania gospodarki, nie będzie już miała żadnych rezerw? Co wtedy? Oczywiście – jak mawiał Prymas Wyszyński – wtedy „inaczej będzie” – ale o tym mało kto myśli, a już na pewno nie myśli – o ile w ogóle myśli, a nie tylko kombinuje – pan Władysław Kosiniak-Kamysz. Wszystkie te „programy” zbliżają się do jednego punktu – „dochodu gwarantowanego”, to znaczy – czy się stoi, czy się leży… I po co w takim razie było „obalać komunę”?

Tymczasem w stanie Michigan uzbrojeni po zęby demonstranci wdarli się do siedziby tamtejszego stanowego parlamentu, żądając zaprzestania błazeństw i otwarcia gospodarki. Te błazeństwa, to między innymi „wsparcie” dla „bezrobotnych”.

Jak donosi mi mój Honorable Correspondant, „nowym” bezrobotnym do normalnego świadczenia dodano ekstra 600 USD tygodniowo. „Taki, co zarabiał 600 dolarów, teraz ma 300 (normalny zasiłek od stanu, ok. połowy zarobków) i 600 dolarów jako bonus od Kongresu, czyli jakieś 900 (przed podatkami) przez 3 miesiące do końca lipca. Więc pozamykali biznesy i zarejestrowali się, kto tylko mógł. Jak pracodawcy zaczęli ich wołać z powrotem, to zaczęli kręcić nosem, że teraz im się nie opłaca, więc szopka będzie trwał do końca lipca”.

Tedy chyba rzeczywiście „błazeństwa”, żeby statystyki wzbudzały przerażenie, bo – jak zauważył Beniamin Disraeli – są „kłamstwa, ohydne kłamstwa i statystyka”. Skoro tedy przeciwko tym „błazeństwom” ludzie zaczynają chwytać za broń, to być może jesteśmy w przededniu zmiany konwencji? Ale nas to nie dotyczy, bo od czasów rozbiorów jesteśmy narodem rozbrojonym.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/ 

Denerwuje mnie to powiedzonko o kłamstwach, ohydnych kłamstwach i statystyce, a to z tego powodu, że trochę wiem, czym jest statystyka-nauka. Tak ona się ma do „statystyki” w sensie używanym przez pospólstwo, jak ekolog-naukowiec do gówniarza uwalniającego norki z hodowli.
Równie dobrze można twierdzić, że litery alfabetu to oszustwo, bo da się z nich ułożyć bardzo zgrabne kłamstwa,
Admin

Komentarzy 10 do “Nonsensy tubylcze i amerykańskie”

 1. Birton said

  my Żydów i cały holocaust głęboko w dupach mamy :
  https://pl.sputniknews.com/opinie/2020050912379790-dzien-zbawienia-i-wyzwolenia-9-maja-stal-sie-dla-zydow-religijna-kontynuacja-dnia-zwyciestwa-sputnik/

 2. Sarmata said

  Są sprawy ważniejsze niż wybory i konstytutka.

  Np. w parafii u św. Andrzeja Apostoła na Chłodnej, u ks. proboszcza prałata dr Leszka Slipka w Warszawie zanotowałem samym sobą następującą statystykę:
  15.03.20 – 11 wiernych + ja
  22.03.20 – 11 wiernych + ja
  29.03.20 – ja na zewnątrz pod zamkniętymi drzwiami głównymi przy lewym zawiasie
  05.04.20 – ja na zewnątrz pod zamkniętymi drzwiami głównymi przy lewym zawiasie
  12.04.20 (Wielkanoc) – 4 wiernych + ja
  13.04.20 (Wielkanoc) – 1 wierny + ja
  19.04.20 – ja na zewnątrz pod zamkniętymi drzwiami głównymi przy lewym zawiasie
  26.04.20 – ok. 25 wiernych + ja
  03.05.20 – ok. 35-40 wiernych +ja (jedna osoba spóźniła się ok. 5 min. – ks. proboszcz przerwał Mszę i kazał zamknąć drzwi na zasuwę)
  dzisiaj 10.05.20 – ok. 40-50 wiernych +ja – ks. proboszcz kazał otworzyć drzwi główne i boczne na oścież przez całą Mszę … ale wiernych już nie ma a na tej Mszy o 18:00 było zawsze 200 – 300 dusz. Do tego właśnie doprowadzili nasi „pasterze”. Ciekawe z czego teraz zapłacą kucharce i organiście, bo to chyba już ostatni problem, jaki pozostał im do rozwiązania.

  Tragedia trwa …

  Np. 29 marca 2020, w Parafii Pw. Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie ul. Chłodna 9 w Warszawie, o 18:00, ks. proboszcz zamknął drzwi w Kościele i NIKOGO nie wpuścił. Msza się odbyła, ale stałem na zewnątrz pod zamkniętymi drzwiami. Przyszły jeszcze dwie osoby, ale po chwili odeszły do domów. Stałem sam.
  30 marca 2020 poszedłem pod kościół od strony Tabernakulum i wyraziłem głęboki smutek i żal, za to, że wierni zostawili Pana naszego Jezusa Chrystusa samego. Stałem tam z 10 minut nic nie mówiąc, a odniosłem wrażenie, że jeszcze w życiu tak się nie pomodliłem. Nie mogłem nóg oderwać, żeby wrócić do domu.
  Wszystkim też szczerze i z serca radzę, przepraszać Zbawiciela za te zniewagi, jakie Go od miesiąca spotykają. To jest czas wielkiej łaski, czego nikt jeszcze nie zauważył, nawet wśród osób duchownych.

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

 3. Marek said

  Większość pragnęłaby sobie trochę pokraść, na przykład oskubując „bogatych”.
  ===
  Póki co, okrada się zwykle biednych.

 4. gd-ap said

  900 USD tygodniowo ????? – … dla każdego bezrobotnego

  Polski nauczyciel tyle na miesiąc nie wyciąga.

  Ameryka to jednak musi być rajem

 5. lewarek.pl said

  Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego te wybory MUSZĄ być korespondencyjne?
  Przecież w czerwcu czy w lipcu można już zrobić normalne wybory, bo do tego czasu koronawirus wyzdycha od słońca, a i szmaty wokół paszcz pójdą się bzykać,

 6. > Tedy chyba rzeczywiście „błazeństwa”, żeby statystyki wzbudzały przerażenie

  Nie, to kupienie spokoju na czas wojny.

 7. Iwet said

  Popieram panie Gajowy, ja z magistrem ze statystyki stosowanej.

 8. Boydar said

  Zarówno Teresa Orłowski jak i np. św. Teresa z Lisieux zbudowane były z tych samych białek.

 9. Marucha said

  Re 7:
  Inna powszechnie powtarzana (bez zrozumienia) klisza: „wyjątek potwierdza regułę”.
  Dotyczy bowiem ona reguły, która mówi, że pojawiają się wyjątki.
  I niczego innego.
  Matematyków odsyłam do rozkładu prawdopodobieństwa Poissona.

 10. lewarek.pl said

  „wyjątek potwierdza regułę”

  Ja się z tym uporałem w ten sposób: skoro jest jakiś „wyjątek”, to musi to być wyjątek od czegoś, a więc jest i „reguła”. Konstrukcja czysto logiczna, nic więcej.

  ——————
  Niech Pan nie kobinuje.
  Znaczenie tego powiedzenia jest zupełnie niezrozumiane przez 99.99% osób bezmyślnie go używających.

  A teraz przykład:
  – W zimie nigdy nie pada śnieg.
  – No coś ty, mamy zimę i przecież nawet teraz pada.
  – Wyjątek potwierdza regułę.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: