Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  rycho08 o Wolne tematy (45 – …
  Jurek o Odnośne refleksje po pierwszej…
  wanderer o Odnośne refleksje po pierwszej…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Endecja niczym wino
  seler o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  seler o Wolne tematy (45 – …
  Błysk o Rozbić system samowładzy
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Fakt: spółka, której akcjonariuszem jest Szumowski Investments, pozyskała 74 mln zł dotacji

Posted by Marucha w dniu 2020-05-19 (Wtorek)

Łukasz Szumowski pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, East News

Po wybuchu afery z maseczkami kupionymi od znajomego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego media zaczęły interesować się jego powiązaniami. Tym razem Fakt postanowił przyjrzeć się działalności biznesowej żony Szumowskiego.

Jak podaje dziennik, minister w mediach wielokrotnie podkreślał, że jego żona jest lekarką, która jak wszyscy medycy zarabia skromne pieniądze:
– Przeszła z etatu, gdzie zarabiała cztery tysiące, na kontrakt, gdzie zarabia teraz około sześciu tysięcy – cytuje wypowiedź Szumowskiego z 2019 roku Fakt.

Dziennik zwraca uwagę, że minister zdrowia nigdy nie wspomniał jednak, że jego żona prowadzi działalność biznesową. Anna Szumowska zainwestowała w biotechnologicznego giganta OncoArendi. Oprócz tego posiada także warte ponad 12 mln zł udziały w firmie, której działalność określona została jako „działalność holdingów finansowych”.

Kiedy Łukasz Szumowski w 2016 roku został wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, jego żona Anna przejęła jego udziały w rodzinnej spółce Szumowski Investments. Drugim wspólnikiem w spółce jest Marcin Szumowski, brat ministra.

Szumowski Investments w 2016 roku wypracowała zysk w wysokości 591 tys. zł netto. Już wtedy spólka była udziałowcem biotechnologicznej badawczej firmy OncoArendi.

Jak podaje Fakt, w 2018 roku, kiedy Łukasz Szumowski został ministrem zdrowia, jego brat wraz z Anną Szumowską powołali spółkę SI Assets z kapitałem 5 tys. zł, która stała się jedynym właścicielem Szumowski Investments oraz spółki SIA Management.

Pod koniec listopada kapitał spółki SI Assets podniesiony został do ponad 40 mln zł, a żona ministra Szumowskiego miała w nim udziały warte nieco ponad 12 mln zł.

Dziennik zwraca uwagę, że spółka, której akcjonariuszem jest Szumowski Investments, w latach 2017-2020 pozyskała ok. 74 mln zł dotacji z publicznych środków:
„Jedynymi właścicielami SI Assets są Marcin Szumowski (brat ministra) i Anna Szumowska (żona ministra). Jedynym właścicielem Szumowski Investments jest SI Assets. Z kolei Szumowski Investments jest jednym z akcjonariuszy spółki OncoArendi Therapeutics – tej, która działa w obszarze biotechnologii i która w latach 2017-2020 pozyskała ok. 74 mln zł dotacji z publicznej kasy (w tym z funduszy europejskich)” – podaje Fakt.

https://www.donald.pl/

Komentarze 32 to “Fakt: spółka, której akcjonariuszem jest Szumowski Investments, pozyskała 74 mln zł dotacji”

 1. Zerohero said

  Jak już jesteśmy przy nowoczesnej medycynie. Oto co szczepionka zrobilła z mózgiem dziecka

  Immunologia jako dział medycyny – OK. Jako neonazistowski przymus – NIE.
  jeden „wakcynolog” – jedna kulka

 2. Kwal said

  No i mówią, że w Polsce źle…żyć nie umierać !

 3. Grażyna said

  Szumowski, ponoć katolik („rycerz” Zakonu Maltańskiego) stawia siebie ponad Bogiem, który dał nam wolną wolę. Szumowski ją łamie, skazując nas na przymusowe szczepienia. Czy jakiś biskup czy ksiądz zwróci mu na to uwagę?

 4. towarzysz0 said

  Ad 1
  Uprzedzając głupie komentarze – uważam, że szczepionki są działaniem nienaturalnym, czyli obrzydliwym. Nacięcie ropnia jest również nienaturalnym, ale wykonuje się je w sytuacji choroby.

  Niestety, wśród antyszczepionkowców jest również sporo dziwolągów, delikatnie mówiąc.

  Podstawowy zarzut mój do nich – utożsamianie związku czasowego z logicznym.

  Widok dziecka w napadzie padaczkowym jest przerażającym obrazem. I należy głośno o tym trąbić. Podejrzewać. Poddawać w wątpliwość rzekomą nieszkodliwość szczepionek. Ale twierdzić, że ten napad jest spowodowany szczepieniem w dniu poprzedzającym jest nadużyciem.

  Jest to zwyczajny fałsz wnioskowania. Ale mnie to tak bardzo nie oburza – lekarze również chętnie przypisują sobie zasługi, gdy po zastosowaniu jakiegoś leczenia ustępują jakieś objawy. Prawdziwy naukowiec zadawałby sobie pytanie – a może to było działanie placebo albo zgoła spontaniczna poprawa w wyniku włączenia się mechanizmu samonaprawy. Natomiast większośc tego pytania nie zadaje – moja tabletka zadziałała, pacjent kojarzy swoją poprawę z moim działaniem – czyli mam rację, mam prawo do odpowiedniej gratyfikacji.

  Obydwie postawy nie przybliżają nas do poznania problemu.

 5. Martusia said

  A czego innego mozna sie spodziewac po obecnych politykach? Kopiowania poprzednikow, co z wielkim talentem czynia.. Zachod drepcze do komuny ale nie pamieta, ze Stalin indywidualnego do wlasnej kieszerni zlodziejstwa wsrod wplywowych, a rzcej zadnych politykow nie tolerowal, bo to oslabialo sprawowana przez niego wladze. Tacy to na slupie konczyli kariere. Niech szumowskie uwazaja.

 6. bryś said

  Towarzysz0 – koincydencja to ulubione chyba słowo tych bydlaków. Wątpcie sobie i szukajcie, tylko spierd….ać od moich dzieci i o ode mnie. Możecie się szczepić i immunizować od rana do wieczora, będziecie bezpieczni. W międzu czasie sobie szukać i wątpić. Ale nie macie prawa mnie do niczego zmuszać, piiiii faszy…ci.

 7. bryś said

  Prawdziwi k….wa naukowcy, a w Polsce 200 000 autystyków. NIe licząc innych chorób. Ale nie. To koincydencja, mama za stara, ojciec za młody, za dużo ryb, za mało, ale ze aluminium z rtęcią wstrzyknięte w 3 kilogramowy organizm narobi szkód, to nie, niemożliwe.

  Masz Pan tu 100 przypadków, szukaj dalej, tylko delikatnie, prawdziwy naukowcu, bo przeciez NOP-y pojawiły się 4 dni temu i nic o nich nie wiemy.

  stopnop.com.pl

 8. bryś said

  „Obydwie postawy nie przybliżają nas do poznania problemu.” – przecież problem jest już od dawna OPISANY I KÓWA POZNANY. Przez lekarzy i naukowców, tylko ich Pan w tv nie zobaczysz, trzeba poszperać.

  A jak Pan czekasz że wyjdzie dupa z szumowiną i pana wątpliwośći będzie łagodnie rozwiewał, to się Pan nie doczekasz.

 9. bryś said

  ZAPRASZAMY DO WOJEWÓDZKICH I LOKALNYCH GRUP WSPARCIA „STOP NOP”12 lutego 2017Admin

  Grupy organizują się za pośrednictwem portalu Facebook.
  Każda nowa osoba prosząca o dołączenie do grupy prosimy o przesłanie krótkiej informacji o sobie (kim jest, w jakim województwie mieszka i dlaczego chce dołączyć do grupy). Informacje należy wysłać do administratorów grup (należy kliknąć opcję „Członkowie” i sprawdzić kto jest administratorem).

  Celem grup jest wzajemne wsparcie w temacie szczepień wśród osób, które nie szczepią/doświadczyły powikłań poszczepiennych oraz podejmowanie konkretnych działań zmierzających do respektowania praw człowieka i pacjenta.

  Napisz Pan do nich też, niech czekają, dziwolągi.

  https://stopnop.com.pl/grupy-wsparcia/

 10. Yah said

  Moja mama jest lekarzem. W latach 70-tych przeszło prze jej ręce ponad 20 tysięcy dzieci – sczepionych i …… żadnego odczynu poszczepiennego. ŻADNEGO.

  To nie szczepionki są złe, złe jest to, co jest sprzedawane jako szczepionki, bo to ma nagminne skutki uboczne. Dyskusyjne jest tylko to, czy są to skutki niezamierzone, czy celowe.

  Ad 4

  Panie Towarzysz, większość antyszczepionkowców reaguje emocjonalnie, bo to ich dzieci. Trudno się dziwić.
  Ale …. statystyki informują o tym, że od momentu wprowadzenia nowych szczepionek ( a ja za pierwszą nową traktuje MMR, tym bardziej, że w fachowych czasopismach opisywano , że skutkiem jej stosowania jest autyzm, a była to połowa lat 90-tych) zapadalność dzieci na pewne choroby neurologiczne wzrosła. Tak więc jest nie tylko związek czasowy, ale i logiczny.

  Natomiast emocjonalni antyszczepionkowy są wykorzystywani do dyskredytowania całego ruchu przz bigpharme , która z uporem maniaka przemilcza dane statystyczne.

  Sprawa przypomina chemiatrials, które nie służyły do rozpylania czegoś, ale były elementem geoinżynierii, który miał zmieniać klimat. Oczywiście zmieniał, ale nie tak ja te utytułowane jełopy zaplanowały. W konsekwencji :pandemia” stała się pretekstem to zakończenia tego geoinzynieryjnego projektu pod nazwa tanie linie lotnicze i ogólnoświatowa turystyka.
  No ale po co w obieg wpuszczono chemitrials ? Dla uzyskania szumu informacyjnego.

  Emocjonalni antyszczepionkowcy sa przez mainstream wykorzystywani do tworzenia takiego szumu, po to by nikt nie pytał o statystyki

 11. bryś said

  Panie Yah – czy zamiast „antyszczepionkowców” – słowo wymyślone przes główny nurt, nie było by właściwsze używać „przeciwników przymusu szczepień”. Bo to głównie o przymus się rozchodzi, a to co inni sobie wstrzykują to mam w głębokim poważaniu. A różnica w znaczeniu tych okresleń jest ogromna.

 12. bryś said

  Co do emocji – są one też wywołane tępotą społeczeństwa, tyle się mówi, tyle jest publikacji i badań o nop – ach, są wyroki sądowe, jest vaers, jest sąd zajmujący się powikłaniami w usa, a tu zawsze wychodzi jakaś mimoza i leci „no wie Pan, przecież to nic pewnego, nie ma badań, lepiej dmuchać na zimne, no ale przecież uratowały nas przed epidemiami, co za antyszczepionkowiec ciemnogród”. A z każdym dniem wzrasta liczba okaleczonych dzieci. Nie wierzycie? Poczytajcie na forach. I czytajcie ulotki, bo jak człowiek nie wie czego szukać i na co patrzeć jako powikłanie, zawsze da sobie wmówić – dzieci tak mają.

 13. Yah said

  We współczesnym świecie ogromna role odgrywa szum informacyjny ( Szumowski …. he, he, he) , który odpowiednio stosowany służy do ukrywania rzeczywistych celów i dyskredytowania osób, które wpadły na trop rzeczywistych beneficjentow pewnych działań.

  Weźmy 5G. Jej główny cel – śledzenie i inwigilacja ludzi, na tym etapie akurat pożądane przez przez rządzących.
  Czy oddziałuje na organizm ? Nie wiem, choć subiektywne muszę stwierdzić, że zrezygnowałem z WiFi na rzecz kabelka pod odczuwałem rozbicie, zmęczenie i zdenerwowanie.

  Uważam natomiast , że związki CoVid z rozwojem 5G , za właśnie taki szum informacyjny mający dyskredytować i przeciwników 5G i i zwolenników fakeowości pandemii.

 14. Yah said

  Panie Bryś, ja akurat wierze bo mam wśród znajomych i w rodzinie przykłady dzieci okaleczonych przez „nowoczesne” szczepionki. Dlatego jestem przeciwny przymusowi szczepień, a także produkcji szczepionek w oparciu o stare standardy.

 15. Yah said

  ad14

  „zwolennikiem produkcji szczepionek w oparciu o stare standardy” powinno być 🙂

 16. Aspera said

  @3 – Grażyna
  Biskupi, księża a nawet papież, o pardon – biskup Rzymu, modlą się publicznie o jak najszybsze wynalezienie szczepionki na „przyczynę” obecnej zarazy

 17. bryś said

  Towarzysz – „że szczepionki są działaniem nienaturalnym, czyli obrzydliwym. Nacięcie ropnia jest również nienaturalnym, ale wykonuje się je w sytuacji choroby.” Bezsensowne porównanie. Szczepionki niczego nie leczą.

  ————–
  Nacięcie ropnia uwalnia organizm od zanieczyszczeń.
  Szczepionka – wprowadza różne substancje do organizmu.

  Ale w kwestii formalnej: Szczepionka nie ma niczego LECZYĆ. Ma ZAPOBIEGAĆ chorobom. I wiele szczepionek to czyni.
  Admin

 18. Nina said

  „spółka, której akcjonariuszem jest Szumowski Investments, pozyskała 74 mln zł dotacji” – podaje Fakt, pytanie moje brzmi : a od kogo to pozyskała te miliony? (inne źródła podają jeszcze wyższą liczbę)

  A, ze skarbu państwa, czyli nie jakiegoś banku? Nie, nie z banku.

  Skoro tak – to jak poprawnie powinno być sformułowane zdanie?

  „spółka, której akcjonariuszem jest Szumowski Investments, pozyskała – za wiedzą i zgodą premiera M. Morawieckiego – 74 mln dotacji.

  Tymczasem, człowiek, który jest współodpowiedzialny za tę „dobroczynność” – jest poza kręgiem krytyki. Szumowski – nie lubię go i w żadnym wypadku nie mam zamiaru go bronić, ale sam sobie, ot tak, cichcem, na palcach tych pieniędzy nie wziął, nie schował do walizki i poszedł.

  Ktoś mu przecież na to pozwolił.

  Ps. Ta sekta PiS jest przerażająca

 19. Yah said

  Ad. 18

  Im, czyli PiSowi, ktoś przekazał takie info, że mogą wszystko. Ja osobiście to poczucie wyższości i bezkarności zauważyłem już 5 lat temu.

  Zwolennicy PiS pewnie napusza – PO było gorsze. Chyba jednak nie było. PO to takie drobne cwaniaczki, chcące coś ugrać , będąc u władzy, ale mające jakieś hamulce ( vide Kopacz i szczepionki). Właśnie te hamulce sprawiły, że NWOwscy decydenci , stwierdzili, że PO się nie nadaje, że lepszy jest PiS, bo hamulców nie ma.

  Mnie samego ciekawi ewolucja psychiki osób w PiS, bo znałem niektórych z czasów before.
  U normalnych ludzi pojawia się mieszanka lizusostwa wobec silniejszych i tępe, bezrefleksyjne wykonywanie najgłupszych poleceń jak by to były sterowane bioroboty.
  Co ciekawe, nie podejmują żadnej dyskusji, milczą lub powtarzają komunały z telewizji, żadnych samodzielnych wniosków.
  I jeszcze jedno, do perfekcji opanowali „kłamanie w żywe oczy” jak to się kiedyś mówiło.

  Czy są tacy głupi, że nie widza konsekwencji, czy wykonują polecenia otrzymawszy obietnice bezkarności?

  Nie mniej, za wszystko trzeba będzie odpowiedzieć, nie teraz , to po śmierci. Oczywiście PiSiaków o takie refleksje nie posądzam, u nich raczej dominuje podejście handlowe – zaprosiłem księdza, biskupa, poszedłem na Mszę, to sobie KUPIŁEM przychylność Boga, bez względu na to co robię.

 20. bryś said

  „Ma ZAPOBIEGAĆ chorobom. I wiele szczepionek to czyni.
  Admin” – jak?

  „Odporność” poszczepienna to 2-10 lat. Potrzebne są tak zwane przypomonające. Szczepienie nie zapobiegają zarażeniu, a osoba będąca nosicielem zaraża tak samo czy była szczepiona czy nie. Badania nie uwzględniają też innego czynnika – życia wirusa i jego cykli. Każda zaraza wygasa samoczynnie po x czasu. Społeczeństwo nabiera odporności – zanim nie pojawi się więcej osobników nieodpornych – złapanie patogena nie oznacza CHOROBY, lub nie pojawi się mutacja, nie ma epidemii.

  ———–
  Panie Bryś, daj Pan spokój i nie neguj rzeczy oczywistych. Szczepionki przeciwko ospie czy gruźlicy niemal wyeliminowały te choroby.
  Szczepionka ma chronić OSOBĘ SZCZEPIONĄ, a nie jej rodzinę czy kolegów z wojska.
  Admin

 21. bryś said

  Jest wiele danych, w szerszym zakresie czasowym pokazujące że dane choroby JUŻ wygasały, przed wprowadzeniem szczepionek. Po czym wprowadzanie szczepień, na wykresie często występuje pik do góry, zachorowania poszczepienne, i dalej spokojnie się zachorowalność zmniejsza. Ciekawy jest też przykład szczepień na gruźlicę – nie ma ich chyba w usa, w POlsce są obowiązkowe, a zachorowalność jest dokładnie taka sama. Śmiertelności nie znam.

  No i kwestia PRZYMUSU – bo o to się głównie rozchodzi. Same argumenty merytoryczne mogą nie wystarczyć dla nie wykształconych biologicznie i medycznie osób.

  ————-
  Oczywiście jestem przeciwko przymusowi, ale co do takiej gruźlicy, to należałoby porównać umieralność na tę chorobę tuż po II Wojnie i obecnie.
  Aktualnie na występowanie gruźlicy duży wpływ ma imigracja z m.in. Ukrainy, która zawyża statystyki.
  Admin

 22. bryś said

  Nie pisze Pan oczywiście o Ospie prawdziwej, tylko o wietrznej?

  Tu są wykresy, które jako umysł ścisły Pan zinterpretuje. Może porozmawiamy o konkretnych przypadkach „wyeliminowania przez szczepienia” na podstawie danych z tych publikacji? Jest też tam gruźlica, o której Pan wspomina.

  https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/szczepionki-nas-nie-uratowaly-cz-ii-polska/

 23. bryś said

  Gruźlica za: https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/posts/1946186102075475?comment_id=1947412525286166&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R%22%7D

  Masowe szczepienia przeciw gruźlicy nie mają wpływu na zmniejszenie zapadalności

  Z kart historii. Sławne badanie z Indii miało potwierdzić skuteczność szczepień BCG (gruźlica) a okazało się klapą. Mimo takiego wyniku, braku jakichkolwiek zastrzeżeń co do sposobu przeprowadzenia i metodologi badania (WHO je uznała), szczepienia były nadal kontynuowane.
  Cytat: „Po blisko 8 latach obserwacji stwierdzono, że częstotliwość występowania gruźlicy jest większa u szczepionych niż u nie szczepionych. Nie znaleziono dowodu na ochronne działanie szczepionki”.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2395884/

  Dyrektor Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, Kazimierz Roszkowski-Śliż na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia:

  „I jeszcze kwestia szczepień, które oczywiście nie mają żadnego znaczenia ochronnego dla zapadalności. Wiadomo jest tylko, że… Dlatego że średni spadek zapadalności na gruźlicę w Polsce jest dokładnie taki sam jak we Francji, chociaż we Francji nie szczepi się w ogóle. Jedynym pozytywem wynikającym ze szczepienia na gruźlicę dzieci – noworodków – jest niższy odsetek ciężkich postaci klinicznych gruźlicy. To jest bardzo ważne i dlatego nie rezygnujemy z tego. Zmodyfikowaliśmy system szczepień. Wyeliminowaliśmy rewakcynację szczepienia w wieku szkolnym, natomiast szczepienia noworodków pozostają. One są bardzo racjonalne i uzasadnione epidemiologicznie.” (…)

  Poseł Krystyna Kłosin (PO): „Pan profesor był uprzejmy powiedzieć, że szczepienia nie mają żadnego wpływu na zapadalność. Czy pan profesor byłby uprzejmy rozwinąć tę myśl, bo ja cały czas żyłam w przekonaniu, że szczepienia są głównym czynnikiem ograniczającym zapadalność na chorobę, przeciwko której się szczepimy, a tu okazuje się, że tak nie jest. Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby pan profesor uzasadnił to stwierdzenie i rozwinął tę myśl. Dziękuję serdecznie.”

  Dyrektor IGiChP w Warszawie Kazimierz Roszkowski-Śliż:
  „Dziękuję. Tak jest. Bardzo krótko odpowiem pani poseł, może najpierw odnośnie do roli szczepień ochronnych w gruźlicy. Przez długi okres były prowadzone badania nad skutecznością szczepionki, ale wątpliwości odnośnie do skuteczności szczepień przeciwprątkowych były od bardzo dawna. Są kraje w Europie Zachodniej, w których nigdy nie zostały wprowadzone szczepionki, dlatego że nigdy nie było dowodu na to, że szczepionki ochronne gruźlicy mają wpływ na zapadalność. Polska w minionej epoce, w poprzednim systemie, należała do takich krajów jak Kazachstan, w którym były szczepienia u noworodków, potem były rewakcynacje w piątym roku, w siódmym roku, w dwunastym – do osiemnastego roku życia. Ten archaiczny system był utrzymywany do czasu, kiedy to zmodyfikowaliśmy na podstawie medycyny faktów zgodnie z którą wiemy, że szczepionki nie mają żadnego wpływu na zapadalność i to również na zapadalność u dzieci. Dowód jest prosty. Mianowicie, jeżeli zbadamy tempo spadku zapadalności w krajach o najlepszych wskaźnikach epidemiologicznych i w Polsce, to tempo spadku jest dokładnie takie samo. Niezależnie od tego, że w tamtych krajach się nie szczepi, a w Polsce się szczepi, tempo spadku wynosi około 2,5% rocznie. Natomiast szczepimy dzieci, bo jest to również udowodnione naukowo, że u dzieci szczepionych występuje mniejszy odsetek ciężkich postaci klinicznych gruźlicy. I w związku z tym, że nasza sytuacja epidemiologiczna jest mimo wszystko gorsza… Mówię o wieku dorosłym, bo jeżeli chodzi o zapadalność u dzieci w Polsce jest mniejsza niż na przykład w Wielkiej Brytanii, gdzie jest to spowodowane wzrostem zapadalności u dzieci imigrantów z krajów o wysokim zagrożeniu. Nasza zapadalność u dorosłych jest na tyle istotna, że prawdopodobieństwo zakażenia dziecka jest na tyle duże, że to dziecko ma mimo wszystko większą szansę zachorowania, a jeżeli ma większą szansę zachorowania, to eliminujemy zachorowanie na ciężką postać gruźlicy, jaką jest na przykład gruźlicze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. I dlatego jest sens szczepić dzieci, bo nie wypływa to na zapadalność u dzieci, natomiast wpływa to na ograniczenie ciężkich postaci klinicznych.”

  Zapis przebiegu posiedzenia komisji z 15.01.2015 r. http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/biuletyn.xsp…

  WIĘCEJ O GRUŹLICY I POWIKŁANIACH SZCZEPIONKI
  http://stopnop.com.pl/gruzlica-i-szczepionka-bcg/

 24. bryś said

  Nie twerdzę że szczepienia nie DZIAŁAJĄ, bo działają, czego najlepszym przykładem jest wścieklizna, ale czy to oznacza że wszyscy powinniśmy się na nią szczepić co rok czy dwa? Specyficzne warunki zakażenia wzw b, czy jest potrzeba podawać ja noworodkom? Jak groźna jest świnka dla dziecka a jak dla dorosłego. Czy jest sens wyszczepiać wszystki, czy moze lepiej przechorować i mieć spokój na całe życie? W Norwegii z tego co wiem nie jest przymusowa. W ogóle one nigdzie poza Polską i Bułgarią nie sa WMUSZANE pod przymusem i groźbami aministracyjnymi grzywn kilku średnich pensji za każde szczepienie, dla każdego rodzica!!! A co najzabawniejsze i tak trzeba w końcu podawać. A to wszystko na podstawie załącznika do rozporządzenia, do ustawy. Jak na razie, bo jak sobie zachcą to prezydent – nie przezydent w obliczu „epidemii” może sobie ten obowiązek wpisać nawet w konstytucję.

  No i oczywiście rzetelność i dokładność firm je produkujących. Pamięta Pan Gajowy jak kiedyś podawałem zanieczyszczenia wykryte we Włoskim laboratorium? Najzabawniejsze było, że najczyściejsze były te dla kota.

 25. Lily said

  JESLI,ktos ma takie zyczenie.
  WPISZ w wyszukiwarke youtube.
  RZADY **** KACZYNSKIEGO w POLSCE.
  Zrodlo;dr. Kekus.
  Trzeba byc gapami karmiony, zeby nie
  wiedziec,ze naczelnik trzyma wszystko w lapskach.
  Jest rok 2015,deklaracja przedwyborcza J.K.
  „JESLI WYGRAMY WYBORY,TO BEDZIEMY
  KONTYNUOWAC POLITYKE MOJGO BRATA”.

  JAKA?Deklaracja L.K(2006r) Izrael.

 26. towarzysz0 said

  Ad 10
  Tak, tak. Właśnie o tym mówię. Jeśli nie chcemy obowiązkowych szczepień, to nasz głos musi być masowym. Czyli w naszym interesie jest przekonanie nieprzekonanych. A takie nierozważne wypowiedzi to uniemożliwiają.

  Widziałem niejeden napad padaczkowy u dorosłych. Widok BARDZO nieprzyjemny.
  Obejrzałem ten filmik, i, oczywiście, rozumiem gniew, poczucie bezsilności rodziców. I dlatego mówiłem, że mam dużą wyrozumiałość do pewnych błędów logicznych, którzy popełniają rodzice.

  Irytuje mnie postawa lekarzy, gdy wybiórczo stosują zasady logiki – wystąpienie pierwszych napadów padaczkowych w tym wieku nie jest rzadkością, mogą występować i bez związku ze szczepieniem. I to jest prawda.

  Ale musieli by krytycznie również oceniać pozytywne skutki swego leczenia – ustąpienie objawów/poprawa może nastąpić pomimo leczenia. Czyli musieliby powiedzieć pacjentowi, gorąco dziękującemu za wyleczenie – to nie nasza zasługa.
  Czy często spotykacie się z taką postawą. Któż chce podcinać gałąź? Tego typu biznesowe myślenie jest dominującym w każdej innej dziedzinie, nie tylko wśród lekarzy.

 27. ? said

  Kto w latach 80-tych szczepił na odrę, świnkę i różyczkę? Było? Odra od 1975 r. Skojarzona odra-świnka-różyczka od 2004 roku
  http://www.czytelniamedyczna.pl/578,szczepienia-skojarzone-przeciw-odrze-rozyczce-i-swince-w-swietle-zmian-w-kalenda.html

 28. bryś said

  „Czyli w naszym interesie jest przekonanie nieprzekonanych” – nie ma możliwości przegadania tvn i całej propagandowej maszyny. Nie szczepiący rodzice korzystają dziś z odroczeń, coraz niechętniej wystawianych (głownie przez psychiatrów i neurologów), lub przerabiają ścieżkę prawną. To kupuje czas, bo Sąd Najwyższy Administracyjny (tam trafiają głównie odwołania, na względy proceduralne) się zawiesił, i od jakiegos czasu jest spokój. Co nie znaczy że nie ma opracowanych materiałów i ścieżki dalszych odwołań, łącznie ze Strasburgiem.

  Co do mas. nie wygra Pan ze spreparowanym widokiem trumien z Włoch – jak się Pan zaszczepi, to przeżyjemy. Masy TO kupią. I sami Pana zaciągną pod igiełke, czy jaką tam postać będzie miał ten preparat.

  To oczywiście stan sprzed „epidemi” i „stanu nadzwyczajnego”.

  Po za tym na gadanie nie ma czasu, w pierwsze 3 lata dzieciaka ma Pan 36 szczepień. (nie pamiętam dokładnie). A już jedno z nich może Pana skazać i dzieciaka na życie z niepełnosprawnością, bez ODWOŁANIA!!!

  Było w tvn?

  „Irytuje mnie postawa lekarzy, gdy wybiórczo stosują zasady logiki – wystąpienie pierwszych napadów padaczkowych w tym wieku nie jest rzadkością, mogą występować i bez związku ze szczepieniem. I to jest prawda.” – to jest gówno. Jaką ma Pan grupę kontrolną niezaszczepioną?

 29. bryś said

  „napady padaczkowe” – wie Pan jaki wpływ na neurony i osłonkę mielinową mają rtęć czy aluminium? A działając razem potrafią wielokrotnie zwiększyć swoje działanie. I skąd się one biorą w mózgu? A z ryb, matka za stara, ojciec za młody, itd, itp.

 30. bryś said

  Po co dałem ten film z marszu – większość z tych osób ma doczynienia z NOPami w rodzinie, nie zjeżdżali się z całej Polski (ci co mogli, tak więc z 10 %???), z doświadczenia wiem że z niektórych miejscowości jeszcze mniej, niektórych nie stać, inni – największa grupa, nie wie że ich dziecko jest uszkodzone po szczepieniach!!!!, na majówkę. To może poniekąd zobrazować skalę problemu. Ta liczba po procent, a może promil problemu.

 31. JARNO said

  żalosne zaiste są te p……nie lokalsówtak jakby oczyszczalnia ścieków=Polin była pępkiem świata.
  I dzisiejsze ‚doniesienia’ z USA>corona+szczepionki+przewały (jak szumowski)>prosto z SZAP=stany zjednoczone ameryki północnej>
  The Myth of a COVID-19 Vaccine to the Rescue
  .https://stephenlendman.org/2020/05/the-myth-of-a-covid-19-vaccine-to-the-rescue/
  .
  no przecież mamy – między Bugiem a ODrą- wymarzony kapitalizm-wolność-niepodległość-dekomunizacja+dezubelizacja=in progress

 32. JARNO said

  ale dzisiaj rzecznik Min. Zdrowia-sam słyszałem na uszy- że wg polskiego prawa>osoby ‚zatrudnione’ rządowo tzn. ministrowie, mogą posiadać do 10% udziałów/akcji w jakiejkolwiek firmie, zwłaszcza w takiej w której się miało np 100% udziałów/akcji
  co oznacza> że ma prawo i obowiązek nie działać na niekorzyść tej spółki czyli działać na jej korzyść.
  Prawdę powiedziawszy>
  szczena mi opadła>JAJA jak w hameryce: dosłownie.
  Za komuny byłoby to niemożliwe.

Sorry, the comment form is closed at this time.