Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Marek o Rozbić system samowładzy
  piwowar o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Godzimir o Unia prze do wprowadzenia tej…
  lewarek.pl o Muzyka klasyczna może być…
  lewarek.pl o Inter pedes
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Boydar o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Olo o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Tajemnica słowiańskich mumii w Chinach

Posted by Marucha w dniu 2020-05-20 (Środa)

Jałowa pustynia południowego basenu chińskiego Tarymu była źródłem znaleziska najbardziej tajemniczych wytatuowanych mumii starożytnego świata. Wielkość odkrycia jest niespotykana. Do tej pory znaleziono 330 grobowców w wielu różnych warstwach, w tym groby dorosłych i dzieci, a także 15 nietkniętych mumii.

Prawie połowa grobowców została zrabowana. Po raz pierwszy na Ziemi znaleziono tak wiele mumii w jednym miejscu.

Niespotykane odkrycie

W 1939 r. szwedzki archeolog Bergman Folke dokonał niezwykłego odkrycia. Znalazł wiele grobowców w chińskiej prowincji Xinjiang w basenie Tarymu.

Obszar ten jest jednym z najodleglejszych (daleko od oceanów i mórz, wzdłuż których podróżowali pierwsi ludzie) i ostatnich zaludnionych miejsc na Ziemi.

Nie było dowodów na to, by w okresach paleolitu i neolitu (przed 2000 r. p.n.e.) istniało trwałe osadnictwo w dorzeczu Tarymu. Jednak od epoki brązu (począwszy od około 2000 r. p.n.e.) region był kluczowym miejscem interakcji między zachodnią i wschodnią Eurazją.

Wielkie odkrycie szwedzkiego archeologa aż do 2000 r. zostało jednak zapomniane.

Dopiero kiedy to naukowiec, kierownik Xinjiang Cultural Relics and Archaeology Institute ponownie je odnalazł, rozpoczęto intensywne prace wykopaliskowe, które ukończono dopiero w 2005 roku.

Słowiańskie mumie

Niestety region, w którym znaleziono mumie, jest politycznie niestabilny, dlatego ich odkrycie było postrzegane w Chinach jako potencjalny czynnik wzbudzający niepokoje.

Rząd chiński niechętnie zezwalał na pełny dostęp do mumii z powodu ich przynależności rasowej.

Znalezione mumie są rasy białej, a fakt ten potwierdziłby roszczenia miejscowych ludów, Ujgurów, którzy zawsze twierdzili, że mają europejskie, a nie azjatyckie pochodzenie (to sugeruje również ich wygląd) oraz że są potomkami pierwotnych mieszkańców tego obszaru.

W 1993 roku genetykowi z Pensylwanii udało się uzyskać dostęp do próbek DNA mumii. Badania potwierdziły, że ciała rzeczywiście należą do Europejczyków. Dowodzi to tezy, że Europejczycy dotarli do Chin co najmniej tysiąc lat wcześniej, niż przyjęto w historii.

Rząd chiński pozwolił na dalsze testy w 2007 i 2009 roku. Ich wyniki sugerowały mieszanie rasowe ludzi z Mezopotamii, Doliny Indusu, Europy i innych nieznanych źródeł.

Mumie? Czy na pewno?

Trumny, które odkryto, zostały wykonane z drewna i miały kształt łodzi. Były zakopane do góry nogami, co jest podobne do egipskiej koncepcji łodzi, która zabiera faraonów do krainy „Bogów”.

W małych koszach ze zmarłymi chowano także ubrania i biżuterię.

Zwłoki owijano wełnianymi szatami, a bydlęcą skórą owinięto trumny w tak doskonały sposób, że w środku nie było ani jednego ziarna piasku. Słoma użyta do wypełnienia koszy nadal wyglądała świeżo, chociaż minęło tysiące lat.

Oprócz zwykłych drewnianych trumien znaleziono także cztery drewniane trumny pokryte gliną. Trumny te miały kształt prostokąta pokrytego grubą warstwą gliny i były otoczone okręgiem złożonym z od sześciu do ośmiu drewnianych palików.

Znaleziono też sześć trumien zawierających drewniane ciała zamiast prawdziwych zwłok.

Drewniane ciała miały ten sam kształt, wizerunkiem przypominały mężczyzn i miały na sobie czerwony znak „X”.

Oprócz mumii znaleziono wiele innych reliktów, w tym drewniane maski i inne rzeźby.

Pozostaje pytanie, czy odnalezione szczątki ludzkie w rzeczywistości można nazywać mumiami?

Może i można, aczkolwiek nie są one mumiami, lecz raczej wysuszonymi zwłokami. Ich niesamowity stan zachowania nie wynika z żadnych sztucznych środków – takich jak stosowano u mumii egipskich- ale z powodu ekstremalnej jałowości i zasolonych gleb środowiska, w którym zostały pochowane.

Bardzo mroźne zimy również odegrały znaczącą rolę w zahamowaniu procesów gnicia i rozkładu ludzkich szczątków.

Podróżujący kupcy

Odkryte groby sugerują, że ich właściciele prawdopodobnie byli kupcami tkanin i być może wyrobów skórzanych.

Zostali pochowani z wieloma ubraniami, np. jeden mężczyzna został pochowany z dziesięcioma kapeluszami, wszystkie w różnych stylach.

Obecność Jedwabnego Szlaku sugeruje równie dobrze, że było to miejsce spotkań, w których kupcy z zachodu wymieniali swoje towary na towary ze wschodu.

Najbardziej znaną mumią odkrytą w tamtym regionie jest ciało słowiańskiej kobiety nazwanej Pięknością z Loulan.

Jest ona najstarszą znalezioną tam mumią liczącą około 4000 lat. Jej ciało zostało pochowane w ciepłym płaszczu lub całunie, kapeluszu i butach. Zmarła w wieku 40- 45 lat, prawdopodobnie z powodu choroby płuc.

Wyjątkowo dobrze zachowane jest także ciało Pięknej Xiaohe (ok. 1800–1500 p.n.e.).


Znaleziono je owinięte szerokim wełnianym płaszczem.

Wiele mumii jest wytatuowanych, być może nawet większość z nich, ale rzadko się o tym wspomina.

Jedna z mumii ma wytatuowane symbole półksiężyca i owale na twarzy, które mogły mieć charakter symboliczny lub po prostu dekoracyjny.

Mumie z chińskiego basenu Tarymu są „żywym” dowodem na to, że 4000 lat temu ludzie podróżowali na duże odległości, wchodzili w interakcje, łączyli się, rozmnażali i rozpowszechniali swoje praktyki kulturowe.

https://www.tajemnice-swiata.pl/

Komentarzy 7 to “Tajemnica słowiańskich mumii w Chinach”

 1. . said

  Zawsze jak o tym czytałem to było napisane, że w tych trumnach znaleziono materiał z wzorem na kształt szkockiej kratownicy, a więc byliby to Celtowie nie Słowianie. Z drugiej strony w Dżungarii tj. chińskim Turkiestanie odkryto wśród Ujgurów haplogrupę krwii R1a1 czyli słowiańską.

 2. Yagiel said

  Jakieś 25 lat temu na jakiejś wyprzedaży w bramie przy Nowym Świecie kupiłem książkę-zbiór dziwnych tekstów innej historii; m.in. o naszych przodkach w relacjach z Chinami ze 3 tys lat temu… Książka mi zanikła w przeprowadzkach – szkoda.
  W tekście o relacjach z Chinami było coś – myślę – ważnego: to wtedy nie były Chiny przecież. No ale nie jestem specem od dawności pojęcia ‚Kitaj’ czy jak tam… W każdym razie – czy słuszna jest zbitka ‚słowiańskie mumie w Chinach’? Bo to jakby powiedzieć, że Neandertale mieszkali w Polsce albo że Legion Rzymski wszedł do Polski…

  Ludzie-śmy różni, ale ring species, zarówno biologicznie, jak mentalnie.

 3. Longinus said

  Panie said niekoniecznie zaraz szkoci czy celtowie.Nie pomniejszac slowian.W reionach srodkowej Europy czyli w naszej przestrzeni zylismy w puszczach bagnach I bylismy rejonem zimnym A wiec musielismy pracowac karczowac lasy by sie uczymac w tak ciezkich warunkach Z tad wiele mumii jest owinietych plaszczamy z welny.Niemcow czy jakis tam celtow czy wikingow w naszej przestrzeni nie bylo.Oni przemieszczali sie gluwnie po rzekach I Oceanach.Takze w srodkowej Europie I centralnej Europie byli wylacznie SLOWIANIE .Pomyslmy logicznie w tak trudnych warunkach jaka byla srodkowa Europa trzeba bylo pracowac charowac by bylo jakos sie utrzymac A wiec musieli to byc ludzie dobrze zorganizowani pracowici jak (SLOWIANIE)Juz dzisiejszych czasach sie slyszy ze Polacy to moze zydzi Co za glupoty ludzie wygaduja.
  Jak zydostwo moglo by zyc w tak trudnych warunkach.Oni nie sa skorzy do roboty I to ciezkej.Raczej do zlodziejstwa mataczenia I kreowania spiskow opodaktowania tych ktorzy uczciwie pracuja.Ludy pochodzace z Bliskiego Wschodu To wieczni malkontenci marzyciele afrodyzjaki mieczaki .Ludzie czesto popadajacy w konflikt z prawem Lubia dumac pisac glupoty o rzekomy niebianskim pochodzeniu.Poprostu inteligentni glupcy azarazem cwani I podstepni.Z tad w tym swiecie spiski kryzysy wojny I rewolucje.Bo z tego sie utrzymuja I zyja .A nie z karczowania lasow I ciezkej pracy. Moze sie myle Ale tak rozwazam sobie.

 4. Galernik said

  Ale gówniany artykuł. Jacyś „podróżnicy” i do tego słowianie, 4000 lat temu ??? sic
  Przecież wiadomo nie od dziś, że pn-zach Chiny były zamieszkame przez aryjski lud Tocharów. Zresztą cała cała środkowa azja była zamieszkana przez ludy aryjskie.

  —————
  No to mamy nowego eksperta. Oczywiście nic nam nie wyjaśni. Wystarczy rzucić gównem…
  Admin

 5. czaruś said

  Czy My wiemy cokolwiek? Twierdzi się, że dziesiątki milionów lat temu żyły dinozaury, potem m.in. ssaki, a My ludzie w tej formie od kilkuset lub kilkudziesięciu tysięcy lat istniejemy. I nagle w ciągu kilkuset lat taki rozwój cywilizacji? Już nie mówiąc o ostatnich 100 latach. A może było wiele cywilizacji, które upadały, ale nie do końca i w efekcie jesteśmy jakąś tam kontynuacją. W kosmosie są miliardy galaktyk, a w nich miliardy gwiazd i jeszcze więcej planet, a życie podobno przybyło do nas z zewnątrz. To co musi być tam? Może cały kosmos jest pełny życia, tylko My o tym nie możemy się przekonać.

  ————
  Może.
  A może nie.
  Admin

 6. Galernik said

  @admin
  Ale tu nie ma czego wyjaśniać.
  Istnienie Tocharów nie jest żadną tajemnicą:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tocharowie
  albo tu
  https://wrehds.wordpress.com/2015/01/24/indoeuropejczycy-w-starozytnych-chinach/

  Był to lud osiadły na terenie dzisiejszych pn-zach Chin, a nie żadni „Podróżujący kupcy”.
  Autor tekstu chyba o nich nie słyszał i nie wiem skąd wziął tu Słowian. Mi to zajechało jakimś turboslawizmem i Wielką
  Lechią. Zresztą w tamtym czasie Słowianie jeszcze nie zdążyli się wyodrębnić z grupy zwanej bałto-słowiańską. Poza tym wiadomo jakim językiem te mumie posługiwały się za życia- i nie był to język słowiański.
  Nigdzie nie napiałem, że jestem „ekspertem”. Wiedza ogólna (zapobiega łykaniu gówna).

 7. Według mej IN Wandaluzji, o czy piszę od 50-lat, to są TOCHAROWIE czyli Grecy kultury pucharów lejkowatych, wypędzeni z zachodniej Ukrainy przez Ariów kultury amfor kulistych w końcu III tysiąclecia pne. Jeśli idzie o Szkocką Kratę to Szkoci pochodzą od dwóch armii słowiańskich, które przybyły do Anglii do walki z Rzymianami.

Sorry, the comment form is closed at this time.