Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (46 – …
  Ale dlaczego? o Nie ma króla bez Boga
  Boydar o Przestańcie kłamać!
  Kwal o Wolne tematy (46 – …
  Olo o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Krzysztof M o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Krzysztof M o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  UZA o Przestańcie kłamać!
  Boydar o Wolne tematy (46 – …
  Krzysztof M o Towarzysze i towarzyszki! Oraz…
  Boydar o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  kenig o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Olo o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Olo o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Kar o Bill Gates twierdzi, że „przek…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

O mariażu globalnej oligarchii z chińską komuną

Posted by Marucha w dniu 2020-05-26 (Wtorek)

«Ostrzegałem, że amerykańska oligarchia imperialna będzie próbowała sprzedać społeczeństwu ów niedorzeczny pomysł, że aby pokonać Chiny, musimy stać się Chinami…»

Wszystko wprowadzane jest w życie według ściśle określonego wzorca – pisze Maurizio Blondet.

We Włoszech, osobą zajmującą się (z ramienia rządu) wykreowaniem post-covidowej przyszłości kraju jest Vittorio Colao (rezydujący w Londynie), zwolennik totalitaryzmu cyfrowego, przyjaciel Billa Gatesa i środowiska Bilderberg. Colao rozpoczął swą karierę od pracy w banku Morgan Stanley, po czym przeszedł do firmy konsultingowej McKinsey & Co, by następnie objąć stanowisko szefa Vodafone.

>https://www.wikiwand.com/en/Vittorio_Colao

W Nowym Yorku zaś, gubernator Andrew Cuomo, do roli «zbawiciela» stanu wybrał Erica Schmidta, byłego zarządcę Google’a, podkreślając, że robi to po to, by «technologię w sposób trwały zintegrować ze wszystkimi aspektami życia obywatelskiego».

Zaledwie dzień wcześniej, podobne partnerstwo Cuomo ogłosił z Fundacją Billa i Melindy Gatesów. Nazywając Gatesa „wizjonerem”, Cuomo powiedział, że pandemia stworzyła „moment w historii, w którym możemy skutecznie włączyć i rozwijać idee [Gatesa]…” Zapytał także retorycznie: „Wszystkie te budynki, wszystkie te klasy – do czego to potrzebne, jeżeli dysponuje się technologią dostępną dziś?”

>https://twitter.com/CNNnewsroom/status/1258065906061791233

Tzw „partnerstwo” dotyczące testowania i śledzenia, Cuomo nawiązał również z Michael’em Bloomberg’iem:

>https://www.politico.com/states/new-york/albany/story/2020/04/30/cuomo-bloomberg-detail-plan-to-trace-covid-19-contacts-1281576

Również Schmidt, podobnie do Colao, na długo przed pojawieniem się na scenie koronawirusa, zaangażowany był w ostrą kampanię lobbingową na rzecz budowania społeczeństwa «Black Mirror», do czego upoważnił go co tylko Cuomo.

Eric E. Schmidt (Ashkenazi Jew) – Executive Chairman
>https://thezog.wordpress.com/who-controls-google/
>https://en.wikipedia.org/wiki/Eric_Schmidt
>https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Mirror

Konkretyzacja działań (komentuje strona http://www.theintercept.com) uzależniona jest od «maksymalnej integracji państwa» z miliarderami z Silicon Valley, polegającej na tym, że «szkoły państwowe, szpitale, gabinety lekarskie, policja i wojsko – realizację wielu z ich podstawowych funkcji będą zlecać (outsourcing) prywatnym firmom technologicznym».

Jest to wizja, którą Eric Schmidt realizuje jako przewodniczący Defense Innovation Board – organu doradzającego amerykańskiemu Departamentowi Obrony w zakresie zwiększonego wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) w sektorze wojskowym oraz jako szef potężnej National Security Commission on Artificial Intelligence (NSCAI) – struktury konsultingowej przy Kongresie, zajmującej się kwestiami dotyczącymi „sztucznej inteligencji, tzw. machine learning i związanymi z nim technologiami” – mającymi na celu sprostanie „krajowym i gospodarczym zapotrzebowaniom na bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych „.

Obydwa podmioty są pełne potężnych CEO z Silicon Valley oraz kadry kierowniczej najwyższego szczebla takich firm jak Oracle, Amazon, Microsoft, Facebook, i oczywiście współpracowników Schmidta z Google’a.

>https://innovation.defense.gov/Members.aspx
>https://www.nscai.gov/about/commissioners

Obydwie struktury domagają się wykładniczego wzrostu wydatków rządowych przeznaczonych na badania nad sztuczną inteligencją oraz na infrastrukturę umożliwiającą rozwój technologii, takich jak 5G – inwestycje, które przyniosłyby bezpośrednie korzyści firmom, w których Schmidt i inni członkowie tych zarządów posiadają znaczne udziały.

Najpierw podczas zamkniętych prezentacji, a następnie w publicznych wywiadach, Schmidt stwierdził, że ponieważ chiński rząd skłonny jest wydawać nieograniczone środki publiczne na budowę infrastruktury nadzoru z zastosowaniem zaawansowanych technologii – pozwalając jednocześnie chińskim firmom technologicznym, takim jak Alibaba, Baidu i Huawei na czerpanie zysków z zastosowań komercyjnych – dominująca pozycja USA w kontekście gospodarki globalnej jest zagrożona.
[Alibaba to firma technologiczna??? – admin]

W maju 2019, Electronic Privacy Information Center – niezależny ośrodek badawczy z siedzibą w Waszyngtonie – otrzymał (na mocy Freedom of Information Act), dostęp do prezentacji przygotowanej przez NSCAI – zarządzanej przez Schmidta.

Slajdy stwierdzają, że stosunkowo luźna infrastruktura regulacyjna Chin oraz ich bezdenny apetyt na nadzór powodują, iż wyprzedzają one Stany Zjednoczone w wielu dziedzinach, takich jak „AI (sztuczna inteligencja) służąca do diagnostyki medycznej”, pojazdy autonomiczne, infrastruktura cyfrowa, „smart city”, „ride-sharing” i handel bezgotówkowy.

>https://epic.org/
>https://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_Privacy_Information_Center

Przyczyny przewagi konkurencyjnej Chin są (wg. Schmidta) niezliczone, począwszy od ilości konsumentów, którzy robią zakupy w Internecie; po „pomijanie tzw. legacy core banking systems” (bankowość klasyczna) obchodzące gotówkę i karty kredytowe i napędzające w ten sposób „gigantyczny handel elektroniczny oraz rynek usług cyfrowych” przy użyciu „płatności cyfrowych”; poważny niedobór lekarzy, co doprowadziło rząd do ścisłej współpracy z firmami technologicznymi, takimi jak Tencent w kontekście korzystania z AI dla tzw. „predictive medicine”.

Na slajdach, Schmidt zauważa, że w Chinach firmy technologiczne „są upoważnione do szybkiego usuwania barier regulacyjnych, podczas gdy inicjatywy amerykańskie utykają w związku z wymaganiami agencji HIPPA i FDA”.

>https://en.wikipedia.org/wiki/Predictive_medicine

Jako przyczynę przewagi konkurencyjnej, efektywniejszą niż jakikolwiek inny czynnik, NSCAI uważa gotowość Chin do wykorzystania partnerstw publiczno-prywatnych jak chodzi o realizację masowego nadzoru oraz gromadzenie danych. W prezentacji zwrócono uwagę na „wyraźne wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu podczas wdrażania systemu rozpoznawania twarzy”. Argumentuje ona, że „nadzór jest jednym z najważniejszych i najlepszych klientów dla Al” i dalej, że „masowy nadzór stanowi tzw. killer application (czyli super program) jak chodzi o deep learning”.

Slajd zatytułowany “State Datasets: Surveillance = Smart Cities” zauważa, że Chiny wraz z głównym chińskim konkurentem Google’a, firmą Alibaba, są w tym wyścigu rywalami.

Jest to istotne, ponieważ Alphabet, czyli firma macierzysta Google’a forsuje tę właśnie wizję poprzez swój – zarządzany przez Daniela Doctoroff’a – wydział o nazwie Sidewalk Labs, wyznaczając dużą część nadbrzeża Toronto na prototyp „smart city”. Projekt ten został jednakże zamknięty – po dwóch latach niekończących się kontrowersji związanych z ogromną ilością danych osobowych, które Alphabet zamierzał gromadzić, brakiem ochrony prywatności i wątpliwymi korzyściami dla miasta.

>https://en.wikipedia.org/wiki/Sidewalk_Labs

Daniel Louis Doctoroff
He is Jewish, and in 2013 Alisa Robbins Doctoroff was appointed the president of the UJA-Federation of New York; previously she served as president of Congregation Or Zarua in Manhattan.
>https://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_L._Doctoroff
>https://theintercept.com/2018/11/13/google-quayside-toronto-smart-city/
>https://www.theverge.com/2020/5/7/21250594/alphabet-sidewalk-labs-toronto-quayside-shutting-down

Pięć miesięcy po wspomnianej prezentacji, tj. w listopadzie 2019, NSCAI opublikowała raport tymczasowy dla Kongresu, kontynuując alarm w sprawie konieczności dotrzymania przez Stany Zjednoczone kroku chińskim zastosowaniom owych, wspomnianych wcześniej kontrowersyjnych technologii. „Znajdujemy się w sytuacji strategicznej konkurencyjności”; „AI stanie się kwestią centralną. Przyszłość naszego bezpieczeństwa narodowego i gospodarki jest zagrożona” – stwierdza raport, uzyskany (za pośrednictwem FOIA) przez Electronic Privacy Information Center.

>https://it.wikipedia.org/wiki/Freedom_of_Information_Act_(Stati_Uniti)

Pod koniec lutego Schmidt przedstawił swoją kampanię opinii publicznej, być może rozumiejąc, że wzrost budżetu, o który apelował jego organ doradczy, nie może zostać zatwierdzony bez zwiększenia zaangażowania z jego strony. W artykule opublikowanym w „New York Times”, noszącym tytuł „I used to Run Google”. Silicon Valley Could Lose to China”, Schmidt wezwał do „bezprecedensowego partnerstwa między rządem a przemysłem” i po raz kolejny bił na alarm:

«A.I. (artificial intelligence) otworzy nowe granice we wszystkich dziedzinach, od biotechnologii po bankowość i jest to również priorytet dla Departamentu Obrony… Jeśli obecne tendencje utrzymają się, oczekuje się, że ogólne inwestycje Chin w badania i rozwój przewyższą w ciągu 10 lat inwestycje Stanów Zjednoczonych, mniej więcej w tym samym czasie prognozuje się, że chińska gospodarka przerośnie naszą.

Jeśli tendencje te nie zmienią się, w latach 30 będziemy konkurować z krajem, który ma potężniejszą gospodarkę, więcej inwestuje w badania i rozwój, dysponuje lepszymi badaniami, szerszym zastosowaniem nowych technologii i silniejszą infrastrukturę informatyczną. … W ostatecznym rozrachunku Chińczycy rywalizują o to, by stać się innowatorami wiodącymi na skalę śwatową, a Stany Zjednoczone nie grają z myślą o wygraniu».

>https://www.nytimes.com/2020/02/27/opinion/eric-schmidt-ai-china.html

Jedynym rozwiązaniem dla Schmidta byłby szyb tryskający pieniędzmi publicznymi.

Chwaląc Biały Dom za wnioskowanie o podwojenie finansowania badań w dziedzinie AI oraz informatyki kwantowej, Schmidt napisał: „Powinniśmy ponownie planować podwojenie finansowania w tych dziedzinach, ponieważ w laboratoriach i ośrodkach badawczych tworzymy potencjał instytucjonalny. Jednocześnie Kongres powinien spełnić prośbę prezydenta o najwyższy od ponad 70 lat poziom finansowania badań i rozwoju w dziedzinie obronności, a Departament Obrony powinien wykorzystać tenże przypływ środków na budowę przełomowych rozwiązań w dziedzinie AI, informatyki kwantowej, hipersoniki i innych priorytetowych obszarów technologicznych”.

Miało to miejsce dokładnie dwa tygodnie przed ogłoszeniem wybuchu pandemii koronawirusa i nie mówiono tam o tym, jakoby celem owej ogromnej, zaawansowanej technologicznie ekspansji miała być ochrona zdrowia Amerykanów. Chodziło wyłącznie o to, by uniknąć prześcignięcia USA przez Chiny. Motywacja jednakże miała wkrótce zostać zmieniona.

Chinese Tech Landscape Overview NSCAI Presentation
>https://epic.org/foia/epic-v-ai-commission/EPIC-19-09-11-NSCAI-FOIA-20200331-3rd-Production-pt9.pdf

Wcześniejsze żądania Schmidta – dotyczące zwielokrotnienia środków publicznych na badania naukowe i budowanie infrastruktur, tzw. partnerstwa publiczno-prywatnego oraz poluzowania reguł ochrony prywatności – zostały następnie poddane tzw. rebranding’owi. Dziś owe postulaty sprzedawane są społeczeństwu jako jedyna nadzieja na ochronienie go przed wirusem, mającym towarzyszyć mu przez dłuższy czas, zaś firmy technologiczne, z którymi Schmidt ma głębokie powiązania i które zasiedlają wpływowe rady doradcze (którym Schmidt) przewodniczy, zmieniły swe oblicza, przekształcając się w dobroczyńców i obrońców zdrowia publicznego oraz tzw. «bohaterów codzienności».

W niecałe dwa tygodnie po zamknięciu stanu Nowy Jork, Schmidt napisał felieton dla Wall Street Journal, potwierdzający politykę rebrandingu i wyraźnie wskazał na to, że Silicon Valley ma silny zamiar wykorzystania kryzysu do przeprowadzenia trwałej transformacji:

«Takie firmy jak Amazon wiedzą, jak sprawnie dostarczać i dystrybuować towary. Będą musiały świadczyć usługi i udzielać porad urzędnikom państwowym, którym brakuje systemów komputerowych i wiedzy specjalistycznej. Powinniśmy również przyspieszyć trend ku zdalnemu uczeniu się, który jest dziś testowany jak nigdy dotąd. W Internecie nie ma wymogu bliskości, co pozwala uczniom na korzystanie z lekcji oferowanych przez najlepszych nauczycieli, bez względu na to, w jakim okręgu szkolnym mieszkają. …
Potrzeba szybkich, zakrojonych na szeroką skalę eksperymentów przyspieszy również rewolucję biotechnologiczną. … Na koniec, kraj od dawna potrzebuje prawdziwej infrastruktury cyfrowej… Jeśli mamy zbudować przyszłą gospodarkę i system edukacji oparty na «tele-wszystkim», potrzebujemy ludności w pełni połączonej oraz ultraszybkiej infrastruktury. Rząd powinien dokonać ogromnych inwestycji – być może w ramach pakietu stymulacyjnego – tak, aby przekształcić krajową infrastrukturę cyfrową w platformy oparte na chmurze i połączyć je z siecią 5G».

>https://www.wsj.com/articles/a-real-digital-infrastructure-at-last-11585313825

Podczas spotkania zorganizowanego przez Economic Club of New York, Schmidt stwierdził, że prowadzony w sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego homeschooling był „masowym eksperymentem dotyczącym nauki na odległość”. Powiedział, że jego celem była „próba dowiedzenia się, jakie wyniki osiąga zdalne uczenie się?” Dodał również, iż „dzięki owym danym powinniśmy być w stanie stworzyć lepsze narzędzia do uczenia się na odległość, które – w połączeniu z obecnością nauczyciela – pomogą dzieciom uczyć się lepiej”.

Schmidt zaapelował także o więcej «tele-zdrowia», więcej 5G, więcej handlu cyfrowego, włącznie z resztą opublikowanej wcześniej listy życzeń, a wszystko to w imię walki z wirusem. – „Pomyślcie, jak wyglądałoby wasze życie w Ameryce bez Amazon” – stwierdził, mówiąc, że ludzie powinni być „wdzięczni, że firmy te zdobyły kapitał, zainwestowały, stworzyły narzędzia, których używamy obecnie i doprawdy pomogły nam”.

O Chasydach pracujących dla Amazon pod linkami:

America’s Orthodox Jews Are Selling A Ton Of The Products You Buy On Amazon
>https://www.buzzfeednews.com/article/leticiamiranda/amazon-orthodox-jews

How Amazon Has Transformed the Hasidic Economy
>https://www.nytimes.com/2019/10/16/nyregion/hasidic-jews-amazon.html

VIDEO: ECNY Events – Eric Schmidt
>https://www.youtube.com/watch?v=XtAyGVuRQME

Przypomnijmy otwartą wrogość opinii publicznej (a nawet co poniektórych kandydatów na prezydentów USA) wobec tychże spółek.
>https://www.newyorker.com/business/currency/how-elizabeth-warren-came-up-with-a-plan-to-break-up-big-tech

Amazon została zmuszona do wycofania swoich planów dotyczących centrali nowojorskiej z powodu sprzeciwów lokalnej opozycji.
>https://www.nytimes.com/2019/02/14/nyregion/amazon-hq2-queens.html

Projekt Google Sidewalk Labs pozostawał długo w sytuacji trwałego kryzysu, a pracownicy Google’a odmawiali tworzenia technologii inwigilacyjnych przy zastosowaniu aplikacji wojskowych.
>https://www.theguardian.com/cities/2019/oct/31/google-sidewalk-labs-toronto-neighbourhood-scale-back
>https://www.nytimes.com/2018/04/04/technology/google-letter-ceo-pentagon-project.html

Krótko mówiąc, demokracja – niewygodne zaangażowanie społeczeństwa w projektowanie ważnych instytucji i przestrzeni publicznych – okazywała się największą przeszkodą w realizacji wizji, którą Schmidt lansował, najpierw ze swego stanowiska w Google i Alphabet, a następnie jako przewodniczący dwóch potężnych organów doradzających Kongresowi i Departamentowi Obrony USA.

Jak ujawniają dokumenty NSCAI, to niewygodne sprawowanie władzy przez członków społeczeństwa i pracowników technicznych wewnątrz tych mega-firm – z perspektywy takich ludzi jak Schmidt oraz dyrektor generalny Amazon – Jeff Bezos – niesamowicie spowolniło zastosowanie AI.

Fakt ten, tym samym zatrzymał floty potencjalnie śmiercionośnych samochodów osobowych i ciężarowych bez kierowców z dala od dróg, uchronił prywatną dokumentację zdrowotną przed przekształceniem jej w broń używaną przez pracodawców przeciwko pracownikom, oraz uniemożliwił przykrycie przestrzeni miejskiej oprogramowaniem służącym do rozpoznawania twarzy, itp.

Giganty technologiczne reagują bardzo szybko. Rząd australijski zawarł umowę z Amazon na przechowywanie danych dotyczących kontrowersyjnej aplikacji śledzenia.
>https://au.finance.yahoo.com/news/govts-coronavirus-app-sends-data-to-amazon-012946916.html

Rząd kanadyjski zawarł umowę z firmą Amazon na dostawę sprzętu medycznego z ominięciem poczty publicznej.
>https://www.reuters.com/article/us-health-cornavirus-canada-amazon/canada-signs-agreement-with-amazon-canada-to-manage-distribution-of-medical-equipment-idUSKBN21L2MO

Na początku maja, Alphabet uruchomił nową inicjatywę Sidewalk Labsz 400 milionami dolarów kapitału wyjściowego.
>https://fortune.com/2020/05/07/alphabet-vets-infrastructure-funding-400-million/

Josh Marcuse, dyrektor wykonawczy Defense Innovation Board, któremu przewodniczy Schmidt, ogłosił, że odchodzi z owego stanowiska, aby pracować na pełny etat w Google jako szef ds. strategii i innowacji dla globalnego sektora publicznego, co oznacza, że będzie pomagał Google’owi wykorzystać niektóre z wielu możliwości, które wraz ze Schmidt’em stworzyli przy pomocy ich lobbingu.
>https://cdn.defenseone.com/a/defenseone/interstitial.html?v=9.21.2&rf=https%3A%2F%2Fwww.defenseone.com%2Ftechnology%2F2020%2F05%2Fdefense-innovation-board-director-moves-google%2F165086%2F

Do czego wszystko to prowadzi? Do realizacji totalitaryzmu komunistycznego zarządzanego przez garstkę miliarderów. Perspektywę tę – w której likwiduje się ostatecznie własność prywatną, zastępując ją procederem wynajmowania – przedstawiono dość szczegółowo przed kilkoma laty na World Economic Forum w Davos. Oczywiście, pożyczać będą takie firmy jak Amazon i jej podobne.

Welcome to 2030. I own nothing, have no privacy, and life has never been better
>https://www.weforum.org/agenda/2016/11/shopping-i-can-t-really-remember-what-that-is/

Do urzeczywistnienia owej formy komunizmu potrzebne jest jednakowoż całkowite rozmontowanie rodziny, ponieważ – jak naucza Soros – to ona jest miejscem niezwykle silnie powiązanym z «własnością prywatną». Krótko mówiąc rodzina jest przeszkodą dla oligarchów budujących «Społeczeństwo Wynajmu».

W momencie jej obalenia – komentuje Maurizio Blondet – dojdzie do zlania się ze sobą komunizmu i superkonsumizmu kapitalistycznego, które zawsze aspirowały do wzajemnego zaadoptowania się i do połączenia się w kontekście oczekiwań oligarchii, tj. likwidacji własności prywatnej przy osiąganiu maksymalnych zysków pochodzących z finansowań spekulacyjnych.
>https://www.opendemocracy.net/en/oureconomy/family-abolition-isnt-about-ending-love-and-care-its-about-extending-it-to-everyone/

To, jest dokładnie to, o czym mówił Eric Schmidt, nawołując do zastosowania totalnego outsourcingu przez państwo, o czym było na początku artykułu i co włoski dziennikarz nazywa ekstremalną prywatyzacją – «kolektywizmem budowanym przez miliarderów».

Na koniec, kilka refleksji Michela Krieger’a z http://www.libertyblitzkrieg.com:

Każdy kryzys w XXI wieku był agresywnie i bezwzględnie wykorzystywany do zagarnięcia ogromnego bogactwa i władzy przez amerykańską oligarchię i sektor bezpieki, co, po 11 Wrześniu i kryzysie z ostatniej dekady doprowadziło do utrwalenia się feudalizmu finansowego.

Pomimo sukcesu tej diabelskiej i celowej koncentracji pieniędzy i władzy, nadal funkcjonuje zbyt wiele prywatności, wolności i autonomicznego bogactwa, aby imperialna oligarchia czuła się swobodnie. W związku z tym obecna pandemia wykorzystywana jest do ostatecznego wyeliminowania owej niewielkiej wolności politycznej i gospodarczej, jaka pozostaje w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych.

Cała nauka płynąca dla oligarchów z poprzednich kryzysów jest tym razem wdrażana jednocześnie, tj. w tym samym czasie gdy ludzie, którym uniemożliwiono pracę siedzą w domu. Zapaść finansowa z lat 2008/09 nauczyła tych, którzy są u władzy, że podczas załamania gospodarczego i giełdowego mogą uciec z bezprecedensowym łupem, za co nie poniosą żadnej odpowiedzialności. Podobnie 9/11 pokazało, że ludzie, pogrążeni w strachu, zrzekną się swobód obywatelskich bez większego protestu.

W związku z tym pojawiła się i trwa nowa runda grabieży gospodarczej w całym społeczeństwie, a jednocześnie w realizacji znajduje się równie nikczemny plan dotyczący wprowadzenia zupełnie nowego trybu życia – dogodnie zaprezentowany przez technokratycznych oligarchów big tech.

W momentach wzmożonego zamieszania i strachu, społeczeństwo w subtelny sposób zmuszane jest do zaakceptowania nowej rzeczywistości, o którą nigdy nie prosiło ani której nie domagało się. „Smart city” wydaje się być kluczowym elementem listy życzeń oligarchów.

W sposób zdeterminowany i przemyślany próbuje się wykazać, że „inteligentne miasta” przyniosą ludzkości korzyści i że rozwiążą mnóstwo problemów; wygląda także na to, iż plan jest taki, aby realizować ową wizję bez pytania o zgodę ich mieszkańców. Za sprawą gubernatora Andrew Cuomo, nowojorczycy staną się pierwszymi królikami doświadczalnymi dla oligarchii high tech.

Ostrzegałem, że oligarchia imperialna będzie próbowała sprzedać społeczeństwu ów niedorzeczny pomysł, że aby pokonać Chiny, musimy stać się Chinami. W międzyczasie Eric Schmidt nie był szczególnie nieśmiały, jeśli chodzi o jego wyraźną chęć zbudowania chińskiego państwa nadzoru w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy to piszę, amerykańskie społeczeństwo jest manipulowane tak, by zaakceptowało dystopijną technokratyczną inwigilacje w imię pokonania Chin i wirusa.

Podczas gdy wszystko to brzmi jako nieuchronnie i poza naszą kontrolą, rzeczywistość jest inna. Zdolność oligarchii do realizacji podobnych wizji polega na tym, że ludzie są tak przestraszeni i zdezorientowani, że zaakceptują wszystko. W związku z tym konieczne jest, aby zrozumieć, jaki jest plan ich działania, a następnie odrzucenie go.

Zażądajcie przynajmniej referendum w całym mieście – w sprawie każdego proponowanego wdrożenia typu „smart city”. Pomysł, że społeczeństwo powinno nagle zostać „przeobrażone” przez garstkę miliarderów jedynie z powodu pandemii, jest przeciwieństwem wolności i samostanowienia.

Jeśli nie będziemy mieli własnej wizji, jeśli nie będziemy mieli odwagi, by stworzyć świat, którego pragniemy poprzez indywidualne działania, inni z przyjemnością zdecydują o przyszłości dla nas. Jak widać, oni już nad tym pracują – kończy swą wypowiedż Krieger.

You’re Being Conditioned to Live in a “Smart City” – Resist It

You’re Being Conditioned to Live in a “Smart City” – Resist It

W USA planuje się utworzenie tzw. National Public Health Corps, z udziałem setek tysięcy osób, które «pomogą w przeprowadzaniu testów, śledzeniu kontaktów i w szczepieniu osób zakażonych lub potencjalnie zakażonych koronawirusem*.
>https://edition.cnn.com/2020/05/11/politics/national-public-health-corps-proposal/index.html

Także włoskie komuchy z rządu zwerbują wkrótce 60 000 szpicli, którzy mają «nadzorować» tzw. «fazę 2»:
>https://www.ilgiornale.it/news/politica/governo-recluta-60mila-assistenti-civici-vigilare-sulla-fase-1865309.html
Porównać z: https://ram.neon24.pl/post/155036,don-t-trace-me-brother-czas-szpicli-i-donosicieli

Na podstawie:

Screen New Deal. Under Cover of Mass Death, Andrew Cuomo Calls in the Billionaires to Build a High-Tech Dystopia
>https://theintercept.com/2020/05/08/andrew-cuomo-eric-schmidt-coronavirus-tech-shock-doctrine/

Vivrete nella “Smart City” – ossia nel comunismo dei miliardari
>https://www.maurizioblondet.it/vivrete-nella-smart-city-ossia-nel-comunismo-dei-miliardari/

*                        *                         *

Film z roku 2003, który przewidział w szczegółach epidemię koronawirusa: «Dead Zone – Plague» (Coronavirus Episode)
>https://youtu.be/RkjudtP2sZc

O chipowaniu (przewidzianym na kilku tysiącach ochotników również we Włoszech – po uzyskaniu przez Biohax – tj. spółkę zajmującą się owym procederem – pozwolenia od ministerstwa) pod linkiem:
>https://www.euronews.com/2020/05/12/will-microchip-implants-be-the-next-big-thing-in-europe

Co ciekawe, strona oficjalna firmy Biohax jest nieczynna:
>http://www.biohax.tech/
>https://www.linkedin.com/company/biohax
Dodajmy jeszcze, że Biohax ma w planie chipowane także w Polsce, o czym pod adresem:
>https://financecue.it/biohax-criptovalute-contactless-expo/17869/

Jowan Österlund (Biohax International) on microchip implants
>https://www.youtube.com/watch?v=DuwTgERXMxk

Chipowanie w praktyce:

*                        *                         *

>https://ram.neon24.pl/post/155157,za-wuhangate-stoi-deepstate
>https://ram.neon24.pl/post/148332,o-tym-jak-syjon-z-wall-street-uratowal-chinskich-komuchow
>https://ram.neon24.pl/post/143524,burning-man-festival-czyli-jak-zgnoic-czlowieka

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
https://ram.neon24.pl

Komentarzy 5 to “O mariażu globalnej oligarchii z chińską komuną”

 1. JARNO said

  nihil novi sub sole>
  jest to trochę zabawne, że ktoś-polskojęzyczny>najczęściej
  ‚zza granicy’ pozbiera do kupy to co piszą ‚za granicą’ i puszcza lokalnie między bugiem a odrą.
  Dobre i cenne toto bo może skłoni populo pleno do szukania-znajdowania ale przede wszystkim weryfikowania tych informacji bo jesteśmy poddawni zorganizowanej przez zarządzających Deep Jewish State (US-IZRAEL-UN-NATO-BIS-WB-IMF-EU-WTO-WHO-WIPO) akcji DEZINFORMACYJNEJ czyli walka z tzw. fake news+teoriami konspiracyjnymi i oczywiście obrona kapitalizamu jak niepodległości i wolności pod warunkiem, że ‚wolność i niepodległość’ są wg przepisu Deep Jewish State
  i ten ‚przepis’>jest tu:
  Techno-Tyranny: US National Security State Using ‚COVID-19 Pandemic’ to ‚Copy China’ And Implement AI-Based ‚Do-Over’ of Western Civilization
  .https://www.sott.net/article/433040-Techno-Tyranny-US-National-Security-State-Using-COVID-19-Pandemic-to-Copy-China-And-Implement-AI-Based-Do-Over-of-Western-Civilization i oczywiście 5G, AI (‚artificial intelligence’)>smart home-gaming, etc
  i tam jest WSZYSTKO!!!
  a co do ‚US National Security State’> to ktoś tym geszfetem rządzi i tu>
  The CIA’s Murderous Practices, Disinformation Campaigns, and Interference in Other Countries Still Shape the World Order and U.S. Politics
  .https://theintercept.com/2020/05/21/the-cias-murderous-practices-disinformation-campaigns-and-interference-in-other-countries-still-shapes-the-world-order-and-u-s-politics/
  i anegdota>
  dudex w czasie delegacji służbowej do USA ‚zaliczył’ wizytę w Silicon Valley>>JEDYNA GŁOWA państwa (o ile obszar między Bugiem a Odrą można nazwać ‚państwem’) o czym informował …..TVN!!>
  .https://tvn24.pl/tvn24-news-in-english/andrzej-duda-polish-president-visited-the-silicon-valley-usa-ra945624-2311055
  za komoruska, to Schmidt (tj. Google) przyjeżdżał do Warsiawy
  a potem, w styczniu 2020 podczas imprezy ‚towarzyszącej’ Davos Economic Summit 2020 to „understanding’ propagandowe The Polish House” ‚zjednoczonych prawiczków’ zapowiedział, że Google i Astra Zeneca będą STRATEGICZNYM inwestorami w ‚oczyszczalni ścieków-Polin’>
  .https://www.youtube.com/watch?v=Oku3ttg5C-w
  i lokalnie jak ‚od zawsze’ istnieje w Warsiawi coś co się nazywa „digital economy’ organizacja>zarządzająca ‚internetem’ w imieniu i na rzecz zarządzających internetem (google +social media-corpo media: czyli censorship)
  .
  czy niejaki jasiewicz od ‚zawsze’ był wielbicielem ‚smart home’ technologii jak osadowski z NP TV, strasznie się unosił, kiedy dzwoniący do niego ludzie poruszali temat 5G>no i mamy 5G ręcamy Morawieckiego
  Ericsson plans 5G project in Poland: Polish PM 29.08.2019
  .https://polandin.com/44148945/ericsson-plans-5g-project-in-poland-polish-pm
  i konsekwentnie>
  Ericsson rolls out 5G with Polkomtel (Plus) in Poland Feb 12, 2020
  .https://www.ericsson.com/en/news/2020/1/polkomtel-plus-5g-in-poland-with-ericsson
  a Polkomtel to SOLORZ>przedsiębiorca całą gębą ale nie widziałem na na manifestacjach ‚przedsiębiorców’>>Business Leaders Zygmunt Jozef Solorz>>
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Solorz-%C5%BBak
  oczywiście zjednoczone prawiczki wcześniej stosownie ‚nowelizowały’>’nowelizowanie’ to jedyne co im wychodzi<prawo tak aby 'dopuścić 'technologię' 5G bo niektórzy sądzą, że to szkodliwe
  WSU prof warns 5G ‘will utterly destroy us’ as Ericsson predicts 45% adoption in 5 years
  .https://sociable.co/technology/wsu-prof-warns-5g-will-utterly-destroy-us-as-ericsson-predicts-45-adoption-in-5-years/
  ale to albo 'fake news' albo 'teoria konspiracyjna"czytelników decyzja.
  Co do inwestycji Microsoftu w RP (4 MLD USD!!!) co zapowiedział cichcem Morawieckim>a Braunowi musiała urządniczka z jakiegoś ministerstwa tłumaczyć ‚co-jak-gdzie’to jest obraz rzeczywistości
  ‚Mariażu Globalnej Oligarchii z Chińską komuną’
  ale ponieważ lubię chinoli to kolejna anegdota>
  CHRL postanowiła usprawnić zarządzanie i OBRONĘ>
  Soros i Wałęsa postanowili ‚wyzwolić’ CHRL z łap ‚komunizmu”>>
  .https://www.washingtonpost.com/opinions/2019/11/25/he-helped-end-soviet-empire-now-lech-walesa-wants-help-hong-kong/
  co bardzo się nie podoba DEEP JEWISH STATE a lokalnie oczywiście zjednoczonym prawiczkom+totalnej opozycji>teraz się nazywają ‚demokratyczna opozycja’ (jak za komuny!!!)
  .
  Problem jest tylko jeden: rozumiem, że CHRL nie podoba się ‚wszystkim’ tylko skąd te ataki na rządy ‚zjednoczonych prawiczków’ a to przez ‚demokratyczną opozycję”z ‚niewielką’ pomocą DEEP JEWISH STATE tj. lokalnie> EU+Rada Europy.
  No, to jest prawie że ‚summa’ tego całego
  Mariażu globalnej oligarchii z chińską komuną’

 2. Yagiel said

  co ja rozumiem krótko: ma być zarządzanie bizonami smartfonowymi bez pośrednictwa jakichś tam wykształciuchów
  powiedzmy klasy /po/średniej między Glob-władzą a ciemnym ludem
  klasa /po/średnia może czegoś chcieć, np. sensu, prawdy, a nawet pensji godziwych!
  więc olać ją z wysokości Glob-władzy 5G
  oto marzenie pół-inteligentów? ależ!
  ćwierć-int.
  co powiedziano w W-wie w latach 60. chyba jeszcze przed 68.
  proroctwo wraca

 3. JARNO said

  #3>YAGIEL, chyba jesteś ćwokiem nie wiedzącym co się dzieje w ‚oczyszczalni ścieków-Polin’ pod rządami zjednoczonych prawiczków>
  Na własne uszy słyszałam w TVP Info minister od edukacji ..smartphone dla ucznia>podstawowy środek ‚do uczenia się’ w czasach coronaściemy.
  Nie rżnij glupa, PLISSSSSSSSSSSS

 4. NICK said

  Wy jesteście podobni, powyżej.

 5. Yah said

  Ad 3

  A swoja drogą, nie przypomina Wam Piontkowski Frankensteina ?

Sorry, the comment form is closed at this time.