Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  Marek o Zachodnie koncerny wyprowadzaj…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Marucha o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Henryk Sienkiewicz – Szkice am…
  Boydar o Ostatni bój o Zaolzie
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Wielka Kopa Tatry o Wolne tematy (48 – …
  NICK o Ostatni bój o Zaolzie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Sieci aptek żerowały na koronawirusie

Posted by Marucha w dniu 2020-05-26 (Wtorek)

„Dziennik Gazeta Prawna” ujawnił wiadomości wysyłane przez menadżerów spółek do kierowników aptek.

Chcąc zarobić na koronawirusie, największe sieci apteczne zdecydowały się między innymi na fałszowanie dokumentacji dotyczącej sprzedaży leków na receptę, a także na ograniczenie dostępu do żeli antybakteryjnych w celu podbicia ich ceny oraz na wciskanie ludziom suplementów rzekomo chroniących przed COVID-19.

Gazeta dotarła do wspomnianej korespondencji, bo na jej ujawnienie zdecydowali się kierownicy niektórych aptek. Dzięki temu dziennik otrzymał wgląd do kilkudziesięciu e-maili od menadżerów dużych sieci aptecznych. Ponadto Ministerstwo Zdrowia potwierdziło otrzymanie szeregu sygnałów dotyczących licznych nieprawidłowości, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku tygodni pandemii koronawirusa.

Specjaliści za najbardziej bulwersującą praktykę uznali rozliczanie kierowników aptek z liczby wystawionych recept farmaceutycznych.

W tym miejscu warto podkreślić, że istnieje tylko jedna legalna możliwość otrzymania przez pacjenta leków bez recepty od lekarza – można je otrzymać w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia, gdy nie udało się otrzymać pomocy od medyka.

Drugą, nielegalną opcją jest oczywiście fałszowanie dokumentacji. Sprzedaż dużej liczby leków na receptę powoduje, że nie są one refundowane, dlatego zarobki przedsiębiorcy stają się większe.

To niejedyna haniebna praktyka stosowana przez apteki w czasie koronawirusa. Menadżerowie wielkich sieci zmuszali też kierowników do utrudniania dostępu do żeli antybakteryjnych, które na początku pandemii były niemal nie do zdobycia. Przedsiębiorcy postanowili więc sprzedawać je jedynie w „pakietach ochronnych”, na które składały się również suplementy mające rzekomo chronić ludzi przed zarażeniem COVID-19.

Na podstawie: dziennik.pl, forsal.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 16 to “Sieci aptek żerowały na koronawirusie”

 1. wanderer said

  Qrwy, nie ludzie..
  Sprawiedliwosc ich nie minie. Czy na tym, czy juz nie na tym swiecie to juz wola Boga.

 2. JW said

  Ja tam się nie dziwię. Nie od dziś istnieją szalbierze wciskający ludziom rozmaite oleje ze żmij, mające uleczyć wszelkie dolegliwości. I jakkolwiek taki proceder jest niemoralny, to jednak głupi są sobie sami winni, jeżeli dadzą sobie wcisnąć drogi i zbędny szajs – mam tu na myśli wspomniane żele i suplementy. Wszak wiadomo, że na strachu i głupocie zarabia się najlepiej.

 3. Gubernator Michigan celowo ROZSIEWAŁA Covid-19 w domach STARCÓW ? said

  Informatorzy donoszą do mediów „drugiego obiegu”, że masoński babsztyl wybrana z lewacko-komunistycznego żydowskiego gangu tzw. „partia demokratyczna” na GUBERNATORA w Stanie Michigan(USA) posiadała wiedzę oraz jej administracja panstwowa o tym, że przyjmowano na MŁODYCH pracowników do domów STARCÓW osobników u którzy wcześniej przeszli ostrą grypę spowodowaną „coronowirusa” covit-19.

  W ten to sposób „coronavirus” był celowo ROZSIEWANY w najstarszej populacji w Domach STARCÓW w Miczhigan, stanach New York, New Jersey, Florida, Mississippi, Illinois, Alabama(tam gdzie rządzą LEWACKIE kliki trockistowskie) + pokazywano fabrykowane filmiki do STRASZENIA w centralnych tamtejszych TELEVIZORNIACH w USA z kadrami z setkami poustawianych TRUMIEN ale z wytwórni tych trumien(o czym nie informowano), co miało wywołać popłoch i GROZĘ strachu w amerykanskim społeczeństwie związanych z „amerykanską pandemią” coronawirusa . . . :

  „Cash for Murder: Michigan Governor Purposefully Planted Covid-19 in Nursing Homes”:
  May 26, 2020

  https://banned.video/watch?id=5ecd884f199ea500249a6f24

 4. „Czarni ludzie powinni rządzić Światem” ? said

  Murzyn – 20-letni Jadona Haydena OPIEKUN pracownik zatwierdzony przez lokalną państwową administrację w Stanie Michigan jest sprawca przerażającego pobicia STARCA w domu STARCÓW w Detroit.

  Te ten mnurzyn sprawca tego znęcania się nad BIAŁYM starcem nakręcił film w trakcie katowania tego starego białego człowieka, a następnie to „bicie białych” umieścił na YouTube, aby inspirować innych czarnych ludzi jak należy traktować białych . . .

  W trakcie bicia i znęcania się murzyna-opiekuna w Domu Starców w Detroit katując BIAŁEGO starca powtarza:

  „Czarni ludzie powinni rządzić ŚWIATEM” :

  https://www.infowars.com/nursing-home-abuser-made-video-asserting-black-people-are-supposed-to-rule-the-earth/

  Po tym jak murzyn Obama na bazie fałszerstw wyborczych został „prezydentem USA” obecnie wszyscy murzyni w Ameryce są kłamliwie hodowani w PRZEKONANIU w swoich kręgach, że mają szczególne „zdolności” do rządzenia Ameryką i całym Światem, „karając” białych ludzi, że nie zgadzają się z tą opinią murzynów . . .

 5. Okadwa said

  … „ocet siedmiu złodziei i babiloński kleik”.
  Bez aptek świat byłby piękniejszy… (ha, ha, ha!).
  Apteki to nic innego ino takie maseczki wkładane na społeczne ryło.
  A wszystko ze strachu… żeby się nie dać wepchnąć za cmentarny mur.
  I żeby nie bolało… a przecie „mój ból jest lepszy niż twój”.
  … i w ogóle.

 6. Straszne FAŁSZERSTWA w USA w naliczaniu ofiar COVID-19 !!! said

  Ofiary postrzału liczą się jako zgony od choroby „coronawirusa” w stanie Waszyngton w USA !

  Gubernator stanu Waszyngtonu – Jay Inslee, którego synowa pracuje dla Fundacji Billa i Melindy Gatesów, nadzoruje rząd stanowy, który obecnie PRZYZNAŁ się do wydania przez niego zarzadzenia, aby ofiary śmierci postrzałowych czyli zastrzelonych osób w spraw kryminalnych DODAWAĆ do liczby śmierci SPOWODOWANYCH przez COVID-19 !!!

  https://www.infowars.com/gunshot-victims-count-as-coronavirus-deaths-in-washington-state/

  Gubernator stanu Waszyngtonu – Jay Inslee został wygenerowany na stanowisko gubernatora przez ten przestępczy lewacko-trockistowski gang złodzieji/malwersantów tzw. „partia demokratyczna”.

  Czyli w oficjalnych stystykach o liczbach śmierci spowodowanych od „coronawirusa” w ostanich trzech miesiącach DOLICZONO ofiary morderstw kryminalnych, aby celowo PODWYŻSZYĆ(sfałszować) statystyki jakoby od śmierci COVID-19 w stanie Waszyngton na zachodnim wybrzeżu USA.

  To właśnie te FABRYKOWANE stystyki o śmiertelnosci od „coronavirusa” przez centralne urzędy Stanu Waszyngton, na polecenia gubernatora spowodowały też przez tego gubernatora podjęcie decyzji DRAKOŃSKIEGO zablokowania i IZOLACJI tego stanu od reszty USA.

  Freedom Foundation donosi:
  „Dzisiaj urzędnicy z Departamentu Zdrowia stanu Waszyngton (DOH) potwierdzili, że jak donosi Fundacja Freedom w poniedziałek, stan liczy COVID-19 łącznie na śmierć osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na wirusa ale zmarł z innych przyczyn jest bardzo duża.

  W uwagach wygłoszonych podczas telefonicznego briefingu prasowego urzędnicy DOH nawet świadomie PRZYZNALI się, że do wszyskich zgonów spowodowanych ranami postrzałowymi, lub innymi w kryminalnych zabujstwach, że te ofiary zostały ZALICZONE jako uśmiercone chorobą COVID-19 !!!

 7. Kar said

  ..patrzcie uwaznie na owce, na ich ukladnosc/zgodnosc w kolejce do golenia. Stoja grzecznie i czekaja, zeby za moment zostac gola..naga tak jak ich Pan dokladnie stworzyl..I …Wy nie broncie sie…, ale usluznie..dajcie sie walic wadzy po doopie

 8. bryś said

  Panie Kar, a Pan u fryzjera to wszystkich bije?

  Olejek 7 złodziei – Czerniak kiedyś o nim mówił – mieszanka olejków eterycznych ma prawo działać.

 9. wnikliwymokiem said

  Na necie wyłowiłem taki tekst ( jeszcze ciepły ) :

  ” Pała … czyli atrybut demokratycznego państwa …

  ( szeroko rozumiana pała )

  … ” – i co z tego, że my o tym wiemy jak nas obowiązują nałożone karne przepisy ”

  – tak, z bezradnością w głosie i wymownym rozłożeniem rąk odpowiedziała mi ichniejsza „p.mgr” kiedy, przymuszony sytuacją kupowałem w aptece maseczkę i wdając się w rozmowę zapytałem czy jest świadoma tego, że maseczka, którą nosi szkodzi jej zdrowiu …

  … i wynikające z tej okoliczności clou – otóż, po przepisowym założeniu tej, gwarantowanej przez aptekę maseczki udałem się na halę „Kauflandu ” … zakupy, jak i odstanie swojego do kasy zajęło mi, mniej więcej 20 min. Jeszcze nie zdjąłem tej maseczki a już czułem gorycz w ustach i zaczęło mi być bylejak … pomyślałem sobie : – czyżbyś był tak zasyfiony, że zwrotnie wdychając organizm tak reaguje ?! ( mój organizm, zarówno na fizycznym jak i mentalnym poziomie jest sensytywny – tu, na S24 bez problemu wyczuwam, wynikający z serwowanej propagandy fałsz ).

  Nie dawało mi to spokoju – po jakimś czasie, tytułem testu spreparowałem sobie z WYJAŁOWIONEJ gazy swoją maseczkę i … i po pół godzinie w niej paradowania nie miałem ŻADNYCH negatywnych reakcji … CZYŻBY – i tu głośno sobie myśląc, skurwiele nie poprzez, budzące sprzeciw szczepionki a poprzez niewinnie wyglądające maseczki, pod pozorem troski o nasze zdrowie aplikowali nam jakiś syf czy co ?!

  … czy troska z przymusem idzie w parze ?!

  CZUJ DUCH !

  Opublikowano: 27 maja 2020, 11:11 „

 10. lewarek.pl said

  9.
  Najlepsze są maseczki z gazy, takiej z szerokiego bandaża lub z pieluchy, i to koniecznie pojedyncza warstwa. Nie utrudniają w żaden sposób oddychania, nie cofają dwutlenku węgla do płuc, ale chronią przed mandatem, co jest ich główną i jedyną funkcją.
  Nb. ja nie noszę żadnej maseczki. W razie spotkania z policją zacznę chrypieć i świszcząco oddychać.Drobne oszustwo, ale lepsze to niż robienie z siebie idioty. Zresztą już i tak z maseczkami kończymy.

 11. Siekiera_Motyka said

  A Kuba pomagała krajom w tych czasach paniki. Nie tylko Włochom.

  -https://www.thenation.com/article/world/cuba-doctors-covid-19/

  O tym milczą na Zachodzie, no ale to nic dziwnego.

 12. wnikliwymokiem said

  cd. ad.9

  Zafrapowało mnie to zestawienie „państwowej” maseczki z tą, własnym sumptem zrobionej – niespodziewanie śliska sprawa wychodzi. w której w wątpliwość poddane jest zaufanie do instytucji Państwa ?

 13. Lily. said

  Re 7;Kar
  O TYM,ze POLACY daja sie „strzyc i golic”,
  jak zaden inny Narod na Swiecie,wiedza
  w innych krajach daleko od Polski.

 14. NICK said

  Tytuł.
  A, kto na to pozwala i co zyskuje.
  Łapówki?
  Największe ‚na górze’?
  Udziały?
  Korupcja?

  Ech.

 15. Isreal said

  ad 1
  farmacja i podwładne struktury!!!

  ceny maseczek, rękawic 400% i więcej w górę …. jest okazja zgolić bydło, a humus i tak nie łapie o co biega

  nie po to sie uczyły chłopcy i dziewczynki żeby teraz sobie żałować …..

 16. NICK said

  NFZ ‚zaoszczędził’.
  Czyli Kalkstein?

  Miliardy.
  Mają co rozdawać?
  Mają.
  Zarobili tyle, że hej.

  Na wielu innych hucpach.
  Też.

  NBP drukuje PLN, jak FED.
  Jeszcze euro dostanie.

  Dobra, chwilowa wiadomość.
  Namordniki znieść!

  Wkrótce wrócimy.
  Nie będzie zimy.
  MY. Jesteśmy zimą.
  Czas wasz? Upłynął… .

  Spadaj Narodzie Głupi.
  „Narodzie”?
  Każdy Cię przekupi.
  Hm. Smrodzie.

  [wybrańcy niech wrócą dlo Boga]

Sorry, the comment form is closed at this time.