Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Trzaskowski dziwi się, że media publiczne interesują się życiorysem słynnej agentki Jolanty Gontarczyk

Posted by Marucha w dniu 2020-05-26 (Wtorek)

– To dziwne, że telewizja publiczna zajmuje się prześwietlaniem życiorysów różnych ludzi – stwierdził kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski, pytany przez TVP Info o to, dlaczego przyznał 2 mln zł dofinansowania fundacji Jolanty Lange, byłej współpracownicy komunistycznych służb, która inwigilowała ks. Franciszka Blachnickiego, który zmarł tuż po spotkaniu z nią.

Tak wygląda łajdak

Jak ujawniły media, fundacja Jolanta Lange – wcześniej Gontarczyk – otrzymała od miasta stołecznego Warszawy prawie 2 mln zł. Fundacja zajmuje się m.in. promocją ideologii LGBT. Jolanta Gontarczyk była w przeszłości jedną z kluczowych osób, które współpracowały z komunistyczną bezpieką.

W latach 80. wraz z mężem zajmowała się inwigilacją środowiska kl. Franciszka Blachnickiego, twórcy Ruchu Światło Życie. Gontarczyk miała być jedną z ostatnich osób, która widziała ks. Blachnickiego przed jego tajemniczą śmiercią. Śledztwo w jej sprawie zostało niedawno wznowione przez IPN.

O to, dlaczego ratusz przyznał fundacji tej kobiety tak znaczne dofinansowanie oraz o to, czy Rafał Trzaskowski zna Jolantę Lange, prezydent stolicy był pytany na konferencji prasowej przez reporterkę TVP Info.

– Dlaczego postanowił pan przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania fundacji prowadzonej przez Jolantę Lange, a w zasadzie Gontarczyk, TW „Panna”, która współpracowała SB i inwigilowała Blachnickiego? Co osoba, która współpracowała z SB, wie o szerzeniu swobód obywatelskich? – pytała Trzaskowskiego.

– Ja nie jestem cenzorem, nie prześwietlam przeszłości wszystkich, którzy otrzymują wsparcie ratusza, zwłaszcza w procedurach konkursowych, na różne cele dotyczące działalności obywatelskiej – odparł Trzaskowski.

– Jeśli ludzie przez rząd PiS będą pozbawiani praw obywatelskich, to może pani zadawać tego typu pytania – dodał kandydat KO na prezydenta RP.

Dopytywany, czy osobiście zna Gontarczyk, Trzaskowski odparł: „Setki fundacji, przeróżnego rodzaju inicjatywy są wspierane przez Warszawę i bardzo dobrze, bo rząd wycofuje wsparcie dla wielu organizacji pozarządowych. Moim zadaniem nie jest prześwietlanie różnego rodzaju wydarzeń”.

– Nie zna pan Gontarczyk i jej przeszłości? – dopytywała dziennikarka.

– Gdybym chciał znać przeszłość wszystkich ludzi, którzy współpracują z miastem Warszawą, to niczym innym nie musiałbym się zajmować. Zajmuję się zarządzaniem miasta i nie aspiruję, jak PiS, do budowania inkwizycji. Jeżeli ktoś złamał prawo, powinien zostać osądzony. Jeżeli macie dowody, że dana osoba złamała prawo i powinna ponieść odpowiedzialność, to zupełnie inna kwestia. To dziwne, że telewizja publiczna zajmuje się prześwietlaniem życiorysów różnych ludzi – mówił Trzaskowski.

[Ten łajdak MUSI być Żydem. Tylko oni tak potrafią odkręcać kota ogonem – admin]

/TVP Info/
https://www.magnapolonia.org/

 

Komentarzy 10 to “Trzaskowski dziwi się, że media publiczne interesują się życiorysem słynnej agentki Jolanty Gontarczyk”

 1. Carlos said

  Syn zyda jazzmena

 2. Carlos said

  Choc na nagrobku A. T. jest krzyz,wiec moze sie myle, ale ilez przechrztow mieszka wsrod nas?

 3. Re: Artykul…
  Czy juz my Polacy naprawde w slusznej wiekszosci jestesmy zlajdaczeni? Skorumpowani? Zdemoralizowani? Oglupieni?… To sie k…rwa w „pale nie miesci”…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Do 3.
  Tak.Mają strach przed prawnikami,bezpieką,więzieniami,otruciem,porywaniem dzieci w imię prawa.Pan tam gdzie żyje,ma prawo rodzinne jak w USA….W Europie mamy strach…przed szpiclami.Cała Europa nienawidzi USA i Kanady.
  Silna rodzina ,silne państwo ma jeszcze miejsce w Kanadzie i USA.Przykry temat….pomimo agresywnej polityki USA…tam jeszcze prawo daje szanse całej rodzinie.Masz dzieci w Polsce?One są zakładnikami.Nie podoba się w Polsce dyktatura?Likwidują

 5. wywrotowiec said

  syn swojej matki agentki nie znal by drugiej agentki?a ci redaktorzy z 3ki to ot tak sobie zalapali sie na posady do radia? nie byli synami i corkami na podobienstwo olejnik?

 6. JARNO said

  trzeba być ‚below average village idiot’, żeby jak autor z magnapolonia!!! podniecać się dwoma małymi bańkami syna Arensowej (z tych Arensów>.https://en.wikipedia.org/wiki/Moshe_Arens
  dla jakiejśtam fundacji >blachnicki (ki ch..j?)>mam obowiązek znać = wielbić?
  GIMMIE A BREAK!
  .
  PS. Jasiek z Toronto>walcz może u siebie w Kanadzie>masz tam pod nosem DEEP JEWISH STATE w czystej postaci.Jedna sprawa> wszyscy z Polonii, post1981 czy w USA czy w Kanadzie> byliście wszyscy co do joty pod czułą opieką FBI z tej prostej przyczynygadały z Wami, bez względu na ‚zasługi w obalaniu komuny’>czysta ostrożność. Poza tym to Wy-Polonia USA-podpisywaliści petycje zorganizowaną przez Deep Jewish State aby ‚przyjąć’ Polskę do NATO, za co wam potem ‚podziękowała’ Madeleine Albright w obecności Geremka, ‚czecha’ Schwarzenberga, przy okazji przyjmowania POlski do Nato.
  RU HAPPY, moronie?

  —————-
  O co chodzi w tej wypowiedzi – oprócz obrażania ludzi?
  Admin

 7. Piskorz said

  re art zwłaszcza w procedurach konkursowych, na różne cele dotyczące działalności obywatelskiej – odparł Trzaskowski.” HA HA HA…!! TE WASZE PROCEDURY KONKURSOWE…wsadź sobie w 4 litery.

 8. Re: 6 jarno…
  Widze, ze „zasuwasz” talmudyzmem, ze az w „oczy gryzie”…
  Gdzie FBI a gdzie byla faktyczna inflitracja Polakow w USA i Kanadzie za ktorymi SB wyslalo z Polski ponad 5000 agentow i „szbes-gojow???”…
  I jeszcze jedno „szabes-goju” – to agenci z Polski rozwalaja Polonijne organizacje od srodka, a nie FBI ani NSA, ani CIA…kretynie…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Dinozaur said

  Dinozaur dobrze pamięta działalność Państwa Gontarczyków w Jasnogrodzie . Pani Dr (wtedy ) Gontarczykowa pojawiła się w rzeczonym Jasnogrodzie występując jako delegatka Rządu Londyńskiego na
  Jasnogród . Przy urządzaniu się pomagali im przyjaciele Dinozaurów , jako że zapotrzebowanie na socjologów ( socjologia była uważana w PRL za milicyjne studia ) było wówczas jeszcze na zgniłym Zachodzie dosyć ograniczone .
  Państwo ( wtedy Gontarczykowie ) usiłowali wielokrotnie nawiązać z Dinozaurami znajomość ale zachowywali się już wtedy dosyć podejrzanie – np. nie uczyli się ( i swego synka , wtedy chyba 7-8 lat ) niemieckiego – tak, że Dinozaurowi udało się tego kontaktu uniknąć. Co do synka to jest on obecnie doktorem w Jasnogrodzie. Co ciekawe – po powrocie do PRL po śmierci Księdza Blachnickiego Gontarczykowie mieli zorganizowany szereg występów w TV i przy tym obsmarowali najgorzej tych , którzy im latami pomagali .

 10. JARNO said

  #8>jasiu, misiu ptysiu>
  co to jest ‚talmudyzm”??
  a co do reszty:
  no właśnie dlatego CAŁA ’emigracja’ post1981 była prześwietlana przez FBI z niewielką ‚pomocą’ CIA><tzw. 'solidarność' została założona przez CIA i działala za amerykańską kasę.
  ‚Ich’ ludzie – walęsa, michnik, kuroń, modzelewski, etc zostali w PRLu a ‚nieich’ MUSIELI I PRZESŁUCHIWALI>a cała reszta>jak najbardziej bo przy okazji się werbowało agentów CIA>idiotów rozpoznawali ‚od ręki’ i wypad: ciesz się z życia w wolnym-demokratycznym raju. Misiu nie traktuj gostków z FBI i CIA jako idiotów, PLISS.
  Po kiego ‚komuchy’ mieliby wysyłać ‚5000 agentów i ‚szabes-gojów’>?? żeby takich jaśków „infiltrować”? PO CO!!!
  To ’emigracja’ post1981 rozwaliła ostatecznie polonię amerykańską<tą sprzed WWII, tą poWWIIjakby mało było, że byla ‚rozwalana’ przez DEEP JEWISH STATE bo była POLONIĄ.
  Piszesz>’to agenci z Polski rozwalaja Polonijne organizacje od srodka’ >
  Czy agenci z Polski ‚kazały’ wam podpisywać ‚petycję’ o przyjęcie Polski post1989 do NATO?? co z dumą ogłosiła madeleine albright jak brała ‚kwity’ od Geremka, Schwarzenberga, etc. Kaczory – zjednoczoneprawiczki- zaklinają się – że ‚od zawsze’ marzyli do NATO a dudex nawet chciał toto wpisać do konstytuty-prostytuty.

  A co do dzisiejszej dzialalności ‚rozbijackiej’>”to agenci z Polski rozwalaja Polonijne organizacje od srodka”sam to piszesz>adresuj pretensje do dudexa czy senatu czy zjednoczonychprawiczków en mass o ‚opiekowanie się’ polonią.Go ahead!!! ale >
  Polonia rozlicza PiS podczas wizyty faryzeusza, Macierewicza /Singera
  .https://piotrbein.wordpress.com/2019/10/20/polonia-rozlicza-pis
  czy
  IPN ujawniło dokumenty z danymi byłych oficerów CIA. W USA są zaskoczeni
  .https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1436070,sluzby-specjalne-cia-ipn-zsrr-odtajnienie-dokumentow-dialog.html
  kto organizował-brał udział w ‚naukowej’ konferencji>“Poland First to Fight” w listopadzie 2019 w Washington DC (district of corruption)>https://ipoland.org/
  .
  Uchodzić za kretyna w oczach imbecyla to rozkosz dla prawdziwego smakosza briefly> o co ‚idzie’>o trzaskowskiego, blachnickiego, czy ‚jasieńka z toronto’, etc??
  Wysłuchałem wczoraj bb.późną nocą w TVPinfo wypowiedzi Woyciechowskiego (+’autorytet’/’ekspert’ z IPN) nt Trzaskowski-Gontarczyk-Blachnicki >to ten gostek co rozwiązywał WSI pod nadzorem maciarewicza>oprócz tego, że ‚przejechali’ się po słynnej prokurator Koj z IPN (to ta idiotka, co szukając śladów zbrodni komunistycznych’ ekshumowała szczątki Sikorskiego z krypty na Wawelu)>i wg Wojciechowskiego+Bagiński (IPN katowice)>Blachnicki miał ‚szczwaną ideę’>walki z Ruskimi na bazie ‚przedmurza chrześcijaństwa’> itp, itd i po przeleceniu wszystkich ‚wątków’ >STASI-KGB-GRU-brak papierów w IPN- obaj doszli do konkluzji>winne KOMUCHY lokalne . coś jak dla kumpla Wojciechowskiego płk, Wrońskiego (esbeka, zdekomunizowanego ale wiernego wyznawcy testamentu Lecha Kaczyńskiego)>, że to Ruskie komuchy stały za przyłączeniem NRD do RFN w październiku 1990!!

Sorry, the comment form is closed at this time.