Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prawdziwa historia rzekomej cenzury w radiowej Trójce

Posted by Marucha w dniu 2020-05-27 (Środa)

Już drugi tydzień społeczeństwo zostaje podgrzewane rzekomym skandalem radiowej Trójki. Wróciła cenzura i w sposób chamski wycina politycznych przeciwników. A wszystko to za sprawą najnowszej piosenki Kazika, krytykującej wizytę Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach w dniu rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Dowodzi się, że w Trójce szaleje cenzura. Utwór Kazika choć był pierwszy na liście przebojów, został z niej zdjęty. Taki przekaz poszedł do nas.

W rzeczywistości okazało się to czystą manipulacją. Pisze o tym Marek Pyza i Marcin Wikło na łamach najnowszego numeru w „Sieci”. Warto zapoznać się z ich relacją.

Otóż 15 maja 2020 roku Tomasz Kowalczewski dyrektor Programu 3 Polskiego Radia słuchał w domu wydania listy. Tuż przed godziną 22 nagle usłyszał charakterystyczny dżingiel zwiastujący nowość na liście. „Pomyślałem sobie, że wydarzyło się coś niezwykłego, skoro mamy premierę od razu na miejscu pierwszym” – mówi dyrektor w rozmowie z dziennikarzami.

A potem wszystko potoczyło się lotem błyskawicy. W nocy Kowalczewski napisał esemesa do Piotra Metza, kierownika redakcji muzycznej: „Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na antenie”.

– Nie kontaktował się ze mną żaden polityk, ani nikt z moich przełożonych. Zareagowałem, bo doszło do jakiegoś kuriozum, okazało się, że Listę Przebojów Programu 3 wygrał utwór, który na antenie tego programu nie został do tej pory zagrany ani razu. A biorąc pod uwagę tekst, wyczułem w tym jakąś prowokację. Gdy tylko sprawę zaczęliśmy wyjaśniać, wyszło dodatkowo, że Kazik listy nie wygrał, a słuchacze otrzymali zmanipulowany wynik – mówi Kowalczewski.

Radiowi informatycy ustalili, że po zliczeniu wszystkich głosów, Kazik uplasował się dopiero na miejscu czwartym. Zareagował na to asystent prowadzącego i unieważnił część głosów oddanych na poszczególne utwory. Jest to podobno stałą praktyką. Po dokładnym zbadaniu, okazało się, że „po odcięciu wszystkich głosów, które uznano za fejkowe, Kazik nadal nie był zwycięzcą 1998 wydania listy. O przesunięciu utworu „Twój ból jest lepszy niż mój” na szczyt notowania zadecydował prowadzący, a tego dnia był nim Marek Niedźwiecki”.

Na stronie radia znalazło się oświadczenie, w którym stwierdza się, że decyzja o weryfikacji listy była konieczna, aby utrzymać zaufanie do tego programu. Piosenki Kazika były grane zawsze na tej antenie, a były wśród nich nawet te najbardziej zadziorne politycznie.

Dalszy ciąg tej prowokacji to spektakularne odejścia dziennikarzy muzycznych z radiowej Trójki. Odeszli: Marek Niedźwiecki, Piotr Metz, Piotr Stelmach, Hirek Wrona, Agnieszka Szydłowska, Piotr Kaczkowski, Tomasz Rożek. A artyści zażądali, aby w Trójce nie było ich muzyki. Nikt się z nich nie dowiadywał, jak to było naprawdę, tylko od razu stanęli w obronie rzekomo skrzywdzonego kolegi.

Warto zauważyć, że prowokacja w Trójce wpisuje się w działania opozycji. W tym samym czasie Rafał Trzaskowski kandydat na kandydata na prezydenta ostro zaatakował dziennikarzy mediów państwowych, strasząc ich, że ich rola niedługo się skończy, bo on po dojściu do władzy, zwolni ich natychmiast.

Ale taka zapowiedź cenzury nikogo nie oburzyła. Natomiast zmanipulowana sytuacja Kazika stała się hitem. Była doskonale przygotowana i nabrało się na nią nawet wielu wysoko postawionych polityków PiS. Na Twitterze Joachim Brudziński wiceprezes PiS tak napisał: „Atakowanie Jarosława Kaczyńskiego za to, że w 10. Rocznicę największej katastrofy, jaka spotkała nasz Naród po 1945 r., złożył wieniec pod pomnikiem swojego brata oraz na jego symbolicznym grobie na Powązkach jest czymś barbarzyńskim.(…) ale zdejmowanie ze strony Trójki informacji o wygranej piosenki Kazika (moim zdaniem niesprawiedliwą w swojej treści), jest albo przejawem głupoty, albo czyjejś złej woli. W wolnym kraju artysta ma prawo do swojej artystycznej (czasami niemądrej) interpretacji zdarzeń”.

Warto posłuchać ludzi, którzy dają świadectwo działań w radiowej Trójce, a działania te mają miejsce od długiego czasu. Zwraca się uwagę na braku panujących zasad w redakcji. Nie ma jednolitej linii, nie ma kolegium redakcyjnego, które decyduje, czy dany utwór jest na tyle dobry, by trafić na antenę.

– Najgłupsze w tym wszystkim jest to, że ten numer jest slaby, muzycznie to gniot. A tekst… To jest żenujące, by pisać o czyimś bólu, żałobie, cierpieniu w sposób prześmiewczy – mówi jedna z osób związanych kiedyś z Trojką.
[Nie przesadzajmy z tą żenadą i prześmiewaniem – admin]

Taka awantura to także świetna reklama singla zapowiadającego płytę artysty, jak i manewr polityczny, sygnał do odwrotu z Trójki. Wszystko to wiąże się z powstającym obecnie Radiem Nowy Świat. Opiera się ono właśnie na ludziach z tzw. starej Trójki.

Ludzie ci, którzy zdobywali szlify na Myśliwieckiej, aby później dojść do sukcesu zawodowego, zawsze uważali się za wyższą kastę – najinteligentniejszych, najbardziej elitarnych. Uwłaszczali się na publicznej rozgłośni i domagali się coraz większej władzy.

Tak było z Wojciechem Mannem, który miał najwyższy kontrakt na polskim rynku radiowym – 20 tys. zł., grał w reklamach, był jednocześnie udziałowcem konkurencji – stacji Złote Przeboje. Jednocześnie stał się najgorętszym krytykiem politycznej zmiany, która nastąpiła w 2015r. oraz Trójki. Ciągle prowokował, aby wymusić swoje zwolnienie i był niepocieszony, gdy się tego nie mógł doczekać. Odszedł, gdy powstawało komercyjne radio Nowy Świat. Figuruje tam na liście współwłaścicieli.

18 kwietnia ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy na projekt Radia Nowy Świat. W ciągu pierwszej doby uzbierano 253 tys.zł. Do 20 kwietnia –ponad 400 tys. Później nie było już tak dobrze. Po wybuchu afery z Kazikiem, zbiórka znów nabrała tempa. Na tym zamieszaniu zebrano kwotę ponad pół miliona złotych. Kupuje się już sprzęt, buduje studio. Ruszają w czerwcu.

Warto w tym kontekście spojrzeć na rzekomą cenzurę utworu Kazika.

Iwona Galińska
https://prawy.pl/

Komentarzy 29 do “Prawdziwa historia rzekomej cenzury w radiowej Trójce”

 1. Za_granicą_widać_Lepiej said

  a/ prawda, że utwór jest słaby
  b/ ale dobrze, że przywalono bezczelnej i aroganckiej kaczce
  c/ ale gdzie był tzw. Kazik kiedy po-yeby i komuchy rozkradali Polskę do gołej ziemi i pluli Polakom w twarz? gdzie były protest songi na tusków, millerów, komoruskich i kwachów?
  d/ niedźwiedź już raz się obraził iz 3ki odszedł – nawet prowadził konkurencyjną listę przebojów
  e/o ile pamiętam, to lista przebojów PR3 obejmuje utwory GRANE NA TEJ ANTENIE – a jestem absolutnie pewien, że nikt nie odważyłby się tam tego puszczać -więc jak mogło się znaleźć w notowaniu???
  a teraz najważniejsze:
  JEST TO KOLEJNA GÓWNO-AFERKA MAJĄCA NA CELU PRZYKRYCIE CZEGOŚ WAŻNEGO

 2. Isreal said

  piosenka is’real jak najbardziej jeżeli chodzi o treść , ma wyraźną wymowę – a czemu by nie , nie ma mowy o kpinach …..

  dobry utwór w Kazikowym klimacie ….

 3. Sarmata said

  No to zaserwowano nam – przy naszej bierności – kolejną drwinę z Pana Boga!
  Wychodzimy z domu bez maseczki – wchodzimy do Kościoła – nakładamy maseczkę, bo wg. premiera i jego ministra (obaj wzorcowi katolicy) od żywego Chrystusa w Hostii możemy się zarazić zarazą.

  No, takiej obrazy Najświętszego Sakramentu, to jeszcze nie było na ziemiach polskich od przeszło 1000 lat.

  Oczywiście, gdy wychodzimy z Kościoła to wg. premiera i jego ministra zdejmujemy maseczkę, bo na zewnątrz Chrystus już nas nie zarazi.

  Nie chcę być tu jakimś prorokiem, ale to może się tragicznie skończyć dla nas wszystkich.

  Bóg nie pozwoli z Siebie drwić!!!
  Zapamiętajcie to jedno: Bóg nie pozwoli z Siebie drwić!!!

  Zacznijcie modły przebłagalne i proście Pannę Maryję aby powstrzymała karzącą rękę Boga.

 4. Kojak said

  Marek Pyza i Marcin Wiklo ? A jakA wiarygodnosc jest tych pjsowskich kurW ? Juz nie moge sluchasc ani patrzec na te odrazace zydowskie smieci i odpadki ludzkie z PIS ! Te pisowskiE bydlo bije rekordy szamba ! Brudzinski zydowskic gnoj i bandyta swego czasy wyrzucony ze szkoly, bo bydlak bil kolegow ! Ot Zyd bandzior,, laltorytet , Zenada ? TA zdegnerowana koszerna kurwa Kalkstein lazi ze swita po cmentarzu i on moze a lda Polacy musza placic mandaty tak jak moja znajoma ! Poszla na cmentrz i esesmani zydowscy z tzw zydopolicji kazali jej zapalcic 200 zl a zydowska kurwa kalkstein moze swobdniee z gorylami szarogesic sie po cmentarzu. Kazik ma racje ze ze bol bydlaka Kalksteina jest godny a bol ludzi polskich smieci niegodny ! Niech ta wydra Galinska nie zneca sie w kretynski sposob na piosence kAzika ! Kazik mowi prawde a gnojowa Galnska lze ! Sama jest durna czy reprezentuje koszerne kurwy z PPYYSS

 5. Polo said

  „Trujka” jak gówno wyborcze jest radiem dla zakompleksionych intelektualistów.
  A z afer wolę tę z Witkiem Muzykiem Ulicy, którego utwór „Serce Wolności” poszedł na dno za fragment,że mamoną rządzą żydzi.

 6. Boydar said

  Gigantyczna ustawka … Ale to już pisałem.

 7. guła said

  No i zgodnie ze znowelizowaną ustawą o IPN. Artystom uchodzi.

  Po wygranych wyborach przez PO nastąpiła w tempie stachanowskim wymiana kierownictwa radia 3. Szefową zostaje pani Jahwe – czy jakoś tak, a pierwszym który dostaje wilczy bilet to Wojciech Mann. Jest rok 1997. Radiosłuchacze są zbulwersowani i totalnie oburzeni. Ale jakimś ci cudem p. Mann nadal pracuje i staje się tubą PO. Koniec z radiem 3.

 8. Janusz said

  „To jest żenujące, by pisać o czyimś bólu, żałobie, cierpieniu w sposób prześmiewczy – mówi jedna z osób związanych kiedyś z Trojką” – ale nazwiska się wstydzi ta jedna z osób? Może i lepiej, bo jaka żałoba po 10 latach? Każdy Polak ma chodzić w żałobie przez 10 lat po stracie bliskiej osoby? A grób brata jest chyba na Wawelu a nie na Powązkach?

 9. Birton said

  na tym zdjęciu ów Kazik wygląda jak 100% żydowski diabeł podczas ataku szału, zresztą cała kapela żydowska jak z szeolu wzięta

 10. Media w Polsce dostają forsę od administracji w Polsce,z podatków Polaków i Polek.Od EU.Mają strach przed youtube(Muzyka),przed rosyjskimi i chińskimi portalami.Poza Polską można,polskie hity(muzyka) posłuchać o których każda stacja w Polsce,telewizja i radio mogą pomarzyć.W Polsce jest maksymalna cenzura,bojkot muzyków,artystów,młodych….z Polski.Ta pseudo afera jest na zlecenie.Dlaczego?”Cholera” biedny PiS jest atakowany.PiS potrzebuje pomocy…..itd”Specjaliści od reklamy w Polsce,są faktycznie specjalistami.Ta pseudo afera pomaga ….POPISOWI.Przed „wyborami”..

 11. Boydar said

  @ Pan Kojak

  Akurat w tym utworku potworku Kazik prawdy nie mówi. Mówi co innego, co koło prawdy nawet nie leżało. Ale widać jest ten fejk potrzebny.

 12. rycho08 said

  Kolejna pseudo sensacja na której wszyscy próbują zarobić.
  Wystraszony mało rozumny dyrektorek chciał się przypodobać wodzowi. A dalej jak z wirusem, każdy w epoce „parcia na szkło” chciał mieć swoje pięć minut.

  Trójka była dobrym radiem tylko w czasach PRL-u potem było tylko gorzej.

 13. wywrotowiec said

  gowno „utwor”bez muzyki i slow „stal sie przebojem nr1 – tylko debil moze nie rozumiec ze to polityczna ustawka jednych rzygow przeciw drugim rzygom,albo k…wa mamy liste przebojow albo polityczne jaja kaziuk straszny artysta gdzie zamiast muzyki jakis belkot

 14. Boydar said

  „… Trójka była dobrym radiem tylko w czasach PRL-u …”

  A i owszem, bo partia trzymała tamtejszego żyda za mordę. Widocznie w komitecie byli lepiej zorientowani, jaka jest właściwa proporcja i kolej rzeczy.

  To było (za PRL-u) bardzo dobre żydowskie radio. Moje żydowskie 15% pozwoliło mi wziąć z niej (z Trójki) to co przydatne Polakowi a resztę oszczać. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia, nie to wzięli i nie to odrzucili.

  „Mądrze świat został stworzony. Dzięki za to Ci Ojcze”

 15. Isreal said

  ewidentnie kaczorek ma monopol na wszystko (według niego) w tym na ból (fałszywy w jego przypadku) – i utwór jest o tym – i trafnie itd

  bo kaczorek ma nas wszyyyyyystkich w swojej mikrodupce ( i nasz ból i nasze problemy itd itp ….)

  to w czym tu kazik się pomylił …
  czy też „fałszował” czy łagał …
  to nie było zakazu wchodzenia na cmentarze, nasi zmarli nie odchodzili niemal w samotności (5 osób z obsługą na cmentarzu w czasie pogrzebu) ? nie pieprzta ….

  a niech sobie wykorzystują przeciwko kaczce , jeżeli tak chcą …..

 16. Ale dlaczego? said

  Od dłuższego czasu radio dla mnie nie istnieje. Głównym medium jest internet, sporo dalej telewizja, choć unikam propagandowego bełkotu.

 17. Zdzicho said

  Nowa stacja radiowa w Polsce może powstać, ale tylko za zgodą służb, faktycznie nami rządzących. Cenzura bez cenzury. Swój do swego po swoje. A program 3 – trójka, no cóż, były lepsze lata. Byli tzw. Protagonistami. Kreatorami, mającymi dużo dobrych i bardzo dobrych audycji i pomysłów. Znakomitych autorów, na miarę naszych WTEDY oczekiwań. Ale, nadmiar reklam, merkantylizm, czy odejście, także z powodu zejścia z tego świata wielu wybitnych twórców i wykonawców, i brak nowych i świeżych pomysłów, spowodował wypłaszczenie poziomu radia. Może też tak zmieniło się i nasze społeczeństwo. I nie oczekuje już gry półsłówek inteligencji. Czy wybitne, oraz dobrej muzyki. Może to jest po prostu śmierć inteligencji w Polsce. Oby nie.

 18. sanning said

  KAZIK Prawdę Powiedział I otworzył OCZY, aby wszyscy prawdę zobaczyli i uwierzyli.
  „Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie.”
  Ja jestem panem nad panami, prawo i restrykcje mam w du …pie, mnie wolno wszystko,
  z eskortą to tego na wasz koszt, bo mam prawo do tego, bo ja pan nad panami.

  Bydło w domu siedzieć, nie wychylać się zbytnio, zaatakują i do płacenia zmusza.
  Moje prawo sobie utworzyłem, a wam bydło gow.. no do tego.
  Moje uczucie jest większe od waszego, bo ja panem nam panami i wam go..wno do tego.
  Ja kurdupel mały, robie rzeczy duże i mam was w du..pie, go..wno mi zrobicie.
  Na mnie glos oddaliście i macie, na co zasłużyliście.

  Kaziu, otworzył oczy wszystkim i tym, co są za dobra zmiana i tym tez co są za sekta smoleńską.
  Ciągle wkoło to samo: manipulowanie, nóg podkładanie, winnych szukanie i haków każdy na każdego szukanie.
  Wstydu, honoru i żadnych zasad nie mają, a katolikami się nazywają.

 19. wow said

  @1 Widać, ze pan nie zna twórczości Kazika Staszewskiego bo już dobre dekady temu jechał on po Kwaśniewskim. Wałęsie, Pawlaku i innych. Generalnie po tych, którzy go wkurzali swoimi działaniami.

  Ogólnie piosenka jest słaba i nigdy nie stała by się hitem gdyby nie ta afera. Ja od razu podejrzewałem, że to prowokacja „elyt” radiowych, ale kim są ci którzy zachowali się jak za wczesnego PRL i nabrali na tą prowokację? Inteligentni ludzie na drugi dzień zgrali by listę przebojów z już „faktycznym” wynikiem, a Niedźwiedzkiemu po cichu wręczyli po jakimś czasie 1-2 miesiącach wypowiedzenie w międzyczasie jakoś go tam neutralizując. A tutaj zaobserwowaliśmy metody ręcznego sterowania.

 20. wow said

  Żeby było jasne piosenka jest słaba muzycznie, tekst raczej w sedno tego co myśli znaczna część Polaków. Można by jeszcze parę zwrotek dodać bo hipokryzja „elit” jest przecież rozwojowa.

 21. Siekiera_Motyka said

  11,267,971 views
  •Premiered May 8, 2020
  Lubi – 356K
  Nie Lubi – 12K

  Sukces !!!

 22. Marucha said

  Nie zdawałem sobie sprawy, jak dalece wysublimowany gust muzyczny i poetycki mają czytelnicy gajówki….
  Zjechali normalną, nadającą się do nucenia samemu, piosenkę – i jej tekst, bądź co bądź trafiający w sedno.
  Nie wiem, czego by chcieli.
  Pendereckiego i Norwida?

 23. NICK said

  Hm.
  Gospodarz. (22). A po co im Penderecki, Norwid… .
  Gdyby znali to dopiero by zjechali.
  Powyższych.
  Przecież TU niejeden zapodawał najwyższą klasykę a i teksty Kazika.
  Cóż… .

  Lubelak. (14).
  Prawda.
  Czytajcie i słuchajcie i oglądajcie wszystko.
  Ale.
  Rozumnie i świadomie.

  Prawda wyzwala.
  Hej.
  (czy jak tam „cygan” albo i Cygan pisał)

  P.S.
  A ten inny, któryś, niech wykaże żydostwo lub coś na przekrój; Kazika.
  A inny, podobny, niech wykaże ‚pedalstwo’ Lao Che.
  Ku.

 24. Boydar said

  Kwa kwa kwa …

  „tam nie ma Rosjan”. Tu też.

 25. NICK said

  Rozwiń, proszę.

 26. Za_granicą_widać_Lepiej said

  ad. 19
  Niby to „Panie Waldku Pan się nie boi” albo „Łysy jedzie do Moskwy” to były pieśni anty-systemowe? Delikatne szczypanie – co najwyżej. W dodatku śpiewane 20+ lat temu…. Kiedy tsuk i kopara, komorus i zdradek rozp…rzali Polkę na strzępy – słowem nie pisnął!

 27. Boydar said

  Mogę rozwinąć tylko obraz swojego własnego przekonania.

  A wygląda dokładnie jak napisałem – Kazik na kaczkę nie wygląda a muzycy są wyłącznie z korzeniami. Wystarczająco solidnymi aby nie zdmuchnął ich wiatr historii. Wyjątków nie znam, i zostawmy już ten temat. Jest jak jest, nie takie zagwozdki już oleliśmy.

  Muzyka uruchamia w nas mechanizmy na poziomie podświadomości, rozum nie bierze udziału w tym procesie. Więc jak to mówią – muzyka w tańcu nie przeszkadza. Z tego tytułu optuję aby muzycy mogli zostać. Bo nie dość że pusto będzie to jeszcze smutno.

 28. zofia said

  Tylko te slowa „Twój ból jest lepszy niż mój” wystarcza na podlosci KACZYZMU.

  WIELKI PIATEK jest jedynym takim dniem w roku liturgicznym Kosciola Swietego gdzie chrzescijanie oplakuja smierc Pana Jezusa!

  W tym roku rocznica smolenska przypadla 10 kwietnia w piatek Dzien Meki Panskiej.
  Wszyscy katolicy byli wiezieni w ich wlasnych mieszkaniach! Nikt nie mogl byc w kosciele! Czy moze byc wiekszy bol dla katolika?

  Dodatkowo odslonieta zostala tablica upamietniajaca L Kaczynskiego w Archikatedrze Warszawskiej same uroczystosci nie mogly
  sie odbyc z powodu koronowirusa wiec przelozono na 18 czerwca (71 urodziny prezydenta).
  Byly wiec planowane na Wielki Piatek! Czy proboszcz nie wiedzialo tym? Czy wolno bylo planowac takie uroczystosci na Dzien Meki Panskiej?

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/w-archikatedrze-warszawskiej-zawis%C5%82a-tablica-ku-czci-lecha-kaczy%C5%84skiego-inicjatorem-andrzej-duda/ar-BB13caFA

  A moze chciano pokazac ze smierc prezydenta L Kaczynskiego jest wieksza od Ofiary Pana Jezusa?

 29. NICK said

  Racja.
  Dziękuję.
  W sumie?
  To proste.
  Lubelaku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: