Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kar o Polska odrodzi się z Chao…
  Yagiel o Wolne tematy (47 – …
  Anucha o Wolne tematy (47 – …
  rycho08 o Między politycznym eskapizmem…
  Yagiel o Wolne tematy (47 – …
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Yagiel o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  Lily. o Wolne tematy (47 – …
  solariz o Wolne tematy (47 – …
  Peryskop o Wolne tematy (47 – …
  Peryskop o Wolne tematy (47 – …
  Yah o Między politycznym eskapizmem…
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  wanderer o Polska odrodzi się z Chao…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Les petits riens

Posted by Marucha w dniu 2020-05-29 (Piątek)

System NATO Nuclear-sharing istnieje od lat 50-tych XX wieku, kiedy to Stany Zjednoczone zdecydowały się udostępnić swoim partnerom z NATO broń w postaci bomb lotniczych, rakiet ziemia-ziemia i pocisków artyleryjskich – w tym również z głowicami jądrowymi.

W szczytowym okresie „zimnej wojny” w Europie znalazło się w ten sposób około 7 tysięcy głowic, nie licząc zasobów francuskich i brytyjskich, którymi te państwa z sojusznikami z NATO się nie dzieliły. W latach 60-tych pojawiły się też pomysły rozmieszczenia wzdłuż granicy niemiecko-niemieckiej pasa min atomowych, na którym miało załamać się natarcie wojsk Układu Warszawskiego na Europę Zachodnią.

Propaganda obozu socjalistycznego nastawiona była natomiast na „walkę o pokój” – ale nie u siebie, tylko u potencjalnych ofiar sowieckiego ataku – w tym również na budzenie wątpliwości, czy niezadowolenia tamtejszej opinii publicznej między innymi z systemu NATO Nuclear-sharing.

Pamiętam z tamtych czasów piosenkę w której znalazła się zwrotka: „Słyszysz Ami, śpiewa kraj pieśni panny Lorelei, co wśród fal swe włosy czesze w zmierzchu czas? Każdy tutaj złamie grzbiet, kto jej grzebień złamać chce…” – i tak dalej – zaś refren nawoływał: „Go home Ami, Ami go home! Oddaj swój atom w służbę dniom. Zostaw Ren i Lorelei, grzecznie powiedz im good bye. Lorelei na straży wolnych Niemiec trwaj.”

Oczywiście była to twórczość obliczona na użytek tej części niemieckiej opinii publicznej, która albo otwarcie, albo skrycie sympatyzowała z Sowieciarzami. Jej wpływy nie były wtedy duże, bo sowiecki nacisk odczuwany był powszechnie i dopiero potem, kiedy inicjatorzy młodzieżowej rewolty, będącej elementem komunistycznej rewolucji na Zachodzie rzucili hasło: „make love not war!”, czyli zamiast wojowania (oczywiście z miłującym pokój Związkiem Radzieckim) lepiej rżnijcie się między sobą na okrągło, niechętne postawy wobec amerykańskiej broni jądrowej w Europie zaczęły się upowszechniać.

Kulminacja nastąpiła w okresie rozmieszczania na terenie RFN amerykańskich rakiet średniego zasięgu Pershing i Cruise. Odpowiedzią były masowe protesty już nie tylko przeciw broni jądrowej, ale w ogóle – energii jądrowej – czemu, mówiąc nawiasem, sprzyjał wybuch reaktora w Czarnobylu.

Oczywiście ani z ZSRR, ani w innych krajach, nie bez powodu nazywanych „naszym obozem”, żadnych protestów nie było, ponieważ sowiecka broń jądrowa stała na straży pokoju, podczas gdy zachodnia – na straży wojny. „Oni kłamią, my mówimy prawdę”. Ta formuła, prosta jak budowa cepa, jak się okazuje, była bardzo użyteczna, a zresztą jest nadal, bo na skutek masowej edukacji coraz więcej ludzi nie rozróżnia już snu od jawy.

Zakończenie zimnej wojny sprawiło, że Amerykanie ewakuowali część swego atomowego arsenału z Europy, ale oczywiście nie całego, bo część została – właśnie w ramach programu NATO Nuclear-sharing. I kiedy 14 maja br. amerykański ambasador w RFN Richard Grenel, który w odpowiedzi na dobiegające z kręgów SPD i Zielonych głosy wyrażające wątpliwości, czy na terenie Niemiec powinna w ogóle znajdować się broń jądrowa, przypomniał, że jest ona, podobnie jak środki jej przenoszenia, „rdzeniem zdolności NATO” i elementem odstraszania, pani Żorżeta Mosbacher, piastująca stanowisko ambasadoressy USA w Warszawie, wysunęła „koncepcję”, że skoro Niemcy nie chcą amerykańskiej broni jądrowej, to może wzięłaby ją Polska?

„Koncepcja” pani Żorżety polegała na tym, że na terytorium Polski zostałyby rozmieszczone bomby lotnicze, które w razie czego mogłyby zostać użyte – oczywiście za zgodą Amerykanów. Wzbudziła ona w Polsce mieszane uczucia; od euforii, że tylko patrzeć, jak Polska stanie się mocarstwem atomowym, do zdecydowanego sprzeciwu, co wyrażało się między innymi w sugestii, by Amerykanie szukali sobie frajerów gdzie indziej.

Co prawda ten spór miał, jak dotąd, charakter marginalny, bo przyćmiony przez sprawy ważniejsze, jak na przykład ocenzurowanie przez radiową „Trójkę” piosenki Kazika o bólu moim i twoim, przypominającej trochę dzisiaj zapomnianą, bojową pieśń „Samoobrony”, że „ten kraj jest twój i mój, nikt nas nie zrobi w…” – no mniejsza z tym – oraz „strajkiem przedsiębiorców”, w którym – jak powiadają złośliwcy – wzięli udział wszyscy co do jednego wyborcy pana Pawła Tanajno, a nawet pan senator Bury i Wielce Czcigodna Klaudia Jachira.

Nawiasem mówiąc, obecność Wielce Czcigodnej pani Klaudii stwarza nadzieję, że do „strajku przedsiębiorców” doszlusuje „strajk kobiet” , dzięki czemu liczba wyborców pana Tanajno może znacznie wzrosnąć, chociaż oczywiście jeszcze nie teraz, tylko za jakieś 18 -19 lat, no ale – po pierwsze – nawet na najdłuższej drodze trzeba postawić pierwszy krok, a poza tym pan Tanajno jest młody i może poczekać, bo prezydentura mu przecież nie ucieknie.

Wróćmy jednak od tych poważnych spraw do naszych „des petits riens”, czyli sporu o ewentualną obecność w Polsce amerykańskiej broni jądrowej. Wydaje mi się, że dobiegające z kręgów SPD wątpliwości co do sensu utrzymywania w Niemczech broni jądrowej nie są podnoszone naprawdę, tylko jest to kolejny balon próbny, wypuszczony w celu wysondowania stanowiska Amerykanów wobec pomysłu budowy europejskich sił zbrojnych niezależnych od NATO, które – jak to w niepojętym przypływie szczerości wyjawił prezydentowi Trumpowi francuski prezydent Macron – służyłyby do obrony Europy m.in. przed … Stanami Zjednoczonymi.

Mieści się to w nowej doktrynie politycznej, jaką od 1990 roku wyznają Niemcy i Francja, czyli „europeizacji Europy”, co jest elegancką nazwą wyciskania USA z europejskiej polityki. Warto przypomnieć, że te europejskie siły zbrojne, to tylko pseudonim wyprowadzenia Bundeswehry spod amerykańskiej kurateli – bo kiedy w roku 1954 USA zgodziły się na remilitaryzację Niemiec, to znaczy – na posiadanie przez RFN armii, to nie miały pewności, czy Hitler nie zmartwychwstanie, więc kiedy w roku 1955 Bundeswehra powstała, Amerykanie wmontowali ją w struktury NATO, poprzez które mają nad nią surveillance, z którego nie chcą zrezygnować.

Niechętny stosunek SPD do obecności broni jądrowej w Niemczech może mieć zatem charakter pytania – czy jeśli my zgodzimy się na dalszą obecność waszej broni jądrowej na terenie Niemiec, wy zgodzicie się na budowę europejskich sił zbrojnych niezależnych od NATO?

A czego mogłaby chcieć Polska w zamian za zgodę na ulokowanie amerykańskiej broni jądrowej na swoim terytorium? W natłoku ważnych spraw nikt chyba się nad tym nie zastanawiał, chociaż wiceminister obrony Tomasz Szatkowski wspominał, o ewentualnym udziale Polski w programie NATO Nuclear-sharing jeszcze pod koniec roku 2015, kiedy ustawy nr 447 JUST jeszcze nie było.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 10 to “Les petits riens”

 1. Maverick said

  Zachodni barbarzyńcy i Lucyferianie to mogą sobie decydować czy podetrą sobie dupę czy nie i tutaj ich się ich rola kończy razem z Poliniakami na ich usługach. Wara od Hong Kongu, Krymu, Osetti czy Donbasu. Te polskie kundle doczekają się nowych procesów norymberskich. Poliniacy to ludzie bez IQ. Putin to lider wolnego świata i wolnych Słowian. Komunizm to był żydowski eksperyment na Słowianach ciemnoto Polska.

 2. Marek said

  A czego mogłaby chcieć Polska w zamian za zgodę na ulokowanie amerykańskiej broni jądrowej na swoim terytorium?
  ===
  Czyli nieśmiertelne u Pana Stanisława pytanie:
  za ile się skurweeć, by mieć z tego choć trochę zysku?
  Bo przecież nie za darmo.

 3. JARNO said

  Panie Michalkiewicz, pana analizy typu ‚kolejny balon próbny w celu wysondowania…….ble, ble, ble’
  są takiej jakości jak słynne już ‚przesilenia’ czy jeszcze słynniejsza ‚kroplówka’ i wypełniają wszelkie warunki o jakich mówi Noam Chomsky>populacja nie wie co się dzieje na świecie a poza tym nie wie, że nie wie.
  Jeszcze powinien Pan przywołać ‚pandemię corona-wirusa’ – no było nie bylo ogłoszona jako pandemia przez G20>>
  .https://g20.org/en/media/Documents/G20_Extraordinary%20G20%20Leaders%E2%80%99%20Summit_Statement_EN%20(3).pdf
  a tu z samego źródła>czyli WHO
  .https://apps.who.int/gpmb/assets/pdf/Statement%20on%20the%20COVID-19%20pandemic%20and%20the%20Extraordinary%20G20%20Leaders%E2%80%99%20Summit%201Apr2020.pdf
  i sugeruję sobie sprawdzić co to za geszeft
  Global Preparedness Monitoring Board
  .https://apps.who.int/gpmb/index.html
  plus
  Coalition for Epidemic Preparedness Innovations .https://cepi.net/ i zachowując należytą due diligence
  dotrze Pan do…..Big Pharma (no bo w końcu Bill Gates >ciągle Microsoft >strategiczny inwesstor w RP załatwiony przez Morawieckiego .dudex ‚nie czai bazy’
  .
  jaką winną wszelkich nieszczęść na globie.
  Wie Pan, jeżeli Kissinger w 2016 (po wyborze Trumpa)) mówi, że trzeba ten ŚWIAT na nowo poukładać
  to oznacza że układanka Deep Jewish State>US-IZRAEL-BIS-UN-NATO-WB-IMF-WHO-WTO-OECD >wszystkie ‚byty’ za wyjątkiem USA i BIS powstały w okresie 1944-49
  SIĘ NIE ‚UDAŁA’ – świat jest w stanie, jak ja to nazywam GLOBALNA REPUBLIK WEIMARSKA
  – na tyle, że trzeba było wywołać światowy stan wojenny
  Medical Martial Law Is Liberalism’s Final Capitulation
  .https://www.unz.com/article/medical-martial-law-is-liberalisms-final-capitulation/
  bo np. suma wszystkich długów na świecie wynosiła (przed ‚pandemią’)
  .https://www.zerohedge.com/markets/world-cannot-be-saved-von-greyerz-warns-global-financial-system-broken-bankrupt2 i w sierpniu 2019 banki się tropnęły, że coś jest nie tak bo mają swoje balance sheets a tam ‚lewa strona’ >aktywa i ‚prawa strona’>pasywa i się im nie zgadza>
  Wall Street’s Financial Crisis Preceded=wyprzedzał COVID-19: Chart and Timeline
  .https://wallstreetonparade.com/2020/05/wall-streets-financial-crisis-preceded-covid-19-chart-and-timeline/
  i 1szy wrzesień – taka koincydencja – jest datą ‚startu
  i poszło>suma długów związanych z ‚obsługą’ pandemii poszybowała w góre: u nasz to jest ca 1,2 BILIONA pln >w 1989 mieliśmy 40 mld USD ca 160 mld PLN (przed denominacją ‚balcerowicza’)
  .
  i jeżeli zbrodniarz wojenny kissinger -laureat POKOJOWEJ nagrody nobla jak obama czy wałęsa dzisiaj mówi, że ‚po-corona pandemii’ świat będzie inny >
  .https://www.wsj.com/articles/the-coronavirus-pandemic-will-forever-alter-the-world-order-11585953005
  i rozumiem, że Pańska narracja ‚Niemcy…..to i owo’ jest in line w propagandą zjednoczonych prawiczków>
  Germany Wants To Replace The Patriotic Polish Government With Europhile Puppets
  https://oneworld.press/?module=articles&action=view&id=1457
  to mamy jasność ‚w przedmiocie sprawy’
  ALE
  Soros Thinks That Germany Is A Greater Threat To His Plans Than COVID,
  .https://oneworld.press/?module=articles&action=view&id=1460
  WHAT THE HELL!!
  Niemcy contra ‚oczyszczalnia ścieków-Polin’ i
  Soros kontra
  Niemcy>
  tzn. wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem>>czyli Soros jest naszym przyjacielem!! GIMMIE A BREAK!!
  .
  Nie raczyl Pan NIGDY w swojej publicystyce zauważyć, że niejaki ‚Koperta’ Grodzki odgrywający rolę ‚frontman’ totalnej opozycji=dzisiaj się oni nazywają ‚demokratyczną opozycją’ – jak ‚za komuny’ gra wg playbooka CIA>>jak Guaido w Wenezueli>>>
  The CIA’s Murderous Practices, Disinformation Campaigns, and Interference in Other Countries Still Shape the World Order and U.S. Politics INTERCEPT>Glenn Greenwald
  .https://theintercept.com/2020/05/21/the-cias-murderous-practices-disinformation-campaigns-and-interference-in-other-countries-still-shapes-the-world-order-and-u-s-politics/
  no bo jednak powiązania CIA z tzw. ‚demokratyczną opozycją’ są ZNANE ‚od zawsze’>
  Tajna historia świata lat osiemdziesiątych CIA i„Solidarność> >
  .https://abelikain.blogspot.com/2014/01/victory-czyli-zwyciestwo.html
  czy>>
  CIA-MEDIA-SOLIDARNOŚĆ>>
  .https://cia.media.pl/cia_i_solidarnosc
  czy
  Solidarność: The CIA-backed ‚Trojan Horse’ of Poland’s Counterrevolution
  .http://www.idcommunism.com/2016/04/solidarnosc-cia-backed-trojan-horse-of.html?fbclid=IwAR08ScFdEb32ND6sWeVmqn5Hs2V3hfSRNDZWD5QGmcxduZI24Uo0qWaKRng
  czy
  Operacja „QRHELPFUL”, czyli 40 mln dolarów dla „Solidarności” – Wiadomości
  .https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/operacja-qrhelpful-czyli-40-mln-dolarow-dla-solidarnosci/vpej2f4?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  i pragnę zwrócić uwagę na rolę ‚dziennikarzy, publicystów’ w tym CIA PLAYBOOK>
  .https://www.greanvillepost.com/2020/02/14/presstitutes-in-the-pay-of-the-cia-a-confession-from-the-profession-book-interview-with-john-paul-leonard-and-andrew-schlademan/
  czy
  .https://www.wprost.pl/galeria/11266/dokumenty-hiszpanskiego-wywiadu-dotyczace-jacka-czaputowicza.html
  czy
  .https://piotrbein.files.wordpress.com/2016/08/nasz-dziennik.jpg
  i co: myli się US AMBASSADOR mosbacher deklarująca, że polska jest ‚ready”>
  .https://twitter.com/USAmbPoland/status/1261322198008111104
  i raczej nie sądzę aby dudex commander-in-chief>, który dziedziczy spadek lecha kaczyńskiego wysylanego do Gruzji – czy Morawiecki jr czy Błaszczak czy Czaputowicz byli w stanie COKOLWIEK zrobić innego jak ‚ruki pa szwam’ i MORDA W KUBEŁ (bogu dzięki, że pełen żarcia dzięki naszym podatkom).
  No na szczęści są ‚corona-pandemia’, Putin i Chrl>
  BELLUM OMNIS CONTRA OMNES
  ale jakoś tam nie widzę ani Polski ani Polaków..
  .
  PS. Właśnie słucham TVP INFO>same sukcesy: JEST BYCZO
  i tylko ‚przeciwnicy’ >’totalna opozycja’ jest BE.
  ale też SŁUCHAM jak
  DUDEX (ubiegający się o reelekecję) +BŁASZCZAK wychwalają zaslugi ‚żołnierzy weteranów’ walcząc na całym świecie ‚z terroryzmem’:IRAK-AFGANISTAN-MALI-
  i Sakowicza>tylko USA wspiera nas w walce z Putinem
  zapominając o jednym detalu: o ZBRODNIACH WOJENNYCH popełnianych przez POLSKICH ŻOŁNIERZY>>OHNE MICH
  a co Pan ‚MUS’ sądzi o tym – PRO czy KONTRA?
  .
  Zapewniam Pan Michalkiewicza, postowiczów>BĘDZIE SIĘ DZIAŁO i obojętnie czy wygra dudex (wystarczy słuchać tego bałwanajesteśmy w ciemnej ‚d..ie’ i się urządzamy :ELYTY.
  a na świecie się dzieje, oj dzieje i wiedza nabyta na kanapie u Szpotańskiego to ciut za mało.
  .
  SzPanie ADMIN>zanim SzPan zaczniesz mnie wyp….ać z Gajówki to niech Pan udzieli mi jednej odpowiedzi: po której stronie barykady się lokuje p. Michalkiewicz?
  ‚zjednoczone prawiczki’ czy ‚opozycja demokratyczna’.
  ‚Siedzieć’ na barykadzie jest szkodliwe z natury rzeczy.

 4. Marucha said

  Re 2:
  Red. Michalkiewicz jest realistą i wie, że tak czy owak jesteśmy kurwieni i nie ma siły, która by nas z burdelu wyciągnęła, bo sami tego nie chcemy. Więc niech chociaż nam trochę za kurewstwo płacą.
  Może to nie jest zbyt etyczne…

  Re 3:
  Panie Jarno, pyta mnie Pan: „po której stronie barykady się lokuje p. Michalkiewicz?”

  Mogę Panu odpowiedzieć, gdzie ja się lokuję. Ani po stronie opozycji, ani po stronie zjednoczonej prawicy, ani nie siedzę okrakiem na barykadzie.
  Ja się temu wszystkiemu przypatruję z bezpiecznej odległości, z niejakim obrzydzeniem.

  Myślę, że podobnie jest z red. Michalkiewiczem.

 5. Joannus said

  Ad 3 JARNO

  ” ..wiedza nabyta na kanapie u Szpotańskiego to ciut za mało.”

  Trafił Pan w mój gust tym wyrażeniem.
  Szpotański i jemu podobna ferajna dała grunt dla nowotworu korowskiego, który przeżera do dziś naszą Ojczyznę.

 6. plausi said

  Okupacja USA

  także Polski:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  dokonała się na wezwanie sił „patriotycznych” bandy o kodzie operacyjnym wywiadu USA: „PiS”

  W RFN stacjonują obok sił jądrowych USA, oddziały US Army i W.Wbrytanii w sile powyżej 50 tys.. To zagrożenie ma decydujący wpływ na struktury polityczne w RFN a obsadzona na stanowisku kanclerza wielokrotnie dowiodła, że wykonuje polecenie zza oceanu.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  Jako agent musi być posłuchiwana przez wywiad USA.

  Skoro w RFN są takie stosunki, to cóż dopiero w Wolnej Polsce, gdzie zarządza banda co najwyżej trzeciorzędnych dupków politycznych, wytresowanych jeszcze przy okazji NSZZ przez wywiad Zachodu. Jak Polacy pod taką okupacją zachowali swą dumę narodową i przekonanie o Wolnej Polsce, nie jest zrozumiałe, ale przecie przysłowie mówi: „rad głupi, że oszalał”, skoro nawet nie przemawia do Polaków fakt, że treść ustaw jest im dyktowana przez ambasador USA, ba, co głupsi znajdują w tym nawet upodobanie.

  „USA zgodziły się na remilitaryzację Niemiec” jedynie dlatego, że potrzebowały żołnierza dla swej polityki, a durnie z Polski nie stali jeszcze wtedy do dyspozycji na baczność jak dziś. Naturalnie obawy Michalkiewicza, że „elita” RFN chce zdominować resztę Europy są uzasadnione, choć w tej chwili jest to nie bardzo możliwe, z uwaga na to, że sami są pod okupacją, o czym piszemy akurat powyżej.

  Nie miejmy wszakże obawy, jak lata przed „patriotami” z PiSu pokazały, w Polsce nie tylko sprzedawczycy stoją do dyspozycji USA ale także do dyspozycji tworu UE, o którym wiadomo od dziesiątków już lat:

  http://www.relay-of-life.org/pl/2017/09/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue/

  Uważniejszy czytelnik powyższego linku rozpozna bez trudu, że tzw. „naziści” czy Niemcy byli też niczym innym, jak zabawką w rękach kapitału a tzw. „elity” są zawsze gotowe prostytuować, aby tylko pozowolono im eksploatować lud w kraju. Nie wiemy, skąd poważni analitycy w Polsce nie potrafią tego zrozumieć, tylko zgodnie z zaleceniami oficjalnej propagandy pienią się nad Niemcami, choć szczegóły są im wiadomo od lat ?

  Postawmy tezę:

  Zarówno I. jak i II. Wojna były sprowokowane i wykorzystane przez MWF, w szczególności centra finansowe w USA. Celem tych wojen z punktu widzenia USA było wyparcie W.Brytanii z funkcji centrum globalnego imperium.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Ciekawi jesteśmy, iluż czytelników odsądzi nas o czci i wiary, że nie wspieramy tej takiej pięknej historyjki, że to właśnie NIEMCY obie te wojny wywołali, i dlatego należy ich bezlitośnie ukarać. No cóż, to znamy jeszcze innych parobków MWF, którzy nie zawahali się nawet zniszczyć własny kraj, aby tylko się wysłużyć:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  czy tych też należy ukarać ? Tych już ukarana za głupotę.

  Szanowny czytelniku, jak długo będziesz szedł na lep propagandy MWF nie będziesz w stanie pojąć mechanzm rządzący wydarzeniami na świecie. Przyjmij wreszcie do wiadomości, że II. Wojna jest dziełem wielu, i ty jako Polak powinieneś to jak najszybciej zrozumieć

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/kiedy-prze/#Drole

  Polska i Polacy byli ofiarami wielu operaijących sił, ale nie te siły zaplanowały tę zbrodnię na Polakach, one były jedynie wykonawcami. Także operacja w wojnie przeciw ludzkości, jaką jest „Pandemia WHO” jest dziełem MWF:

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Skowyt-19

  i chodzi w o masowe wszczepienie światu wirusa lichwy.

 7. JARNO said

  #6: Plausi>IMF nie mogło ‚wywołać’ WWII bo powstalo w 1944>
  .https://en.wikipedia.org/wiki/International_Monetary_Fund
  i mój opis jest ciut inny>za wszystkim stoi DEEP JEWISH STATE:US-IZRAEL-UN-NATO-BIS-IMF-WB-OECD-WTO-WHO-WIPO i z tych wszystkich tylko USA i BIS istniało przed WWII podczas gdy WSZYSTKIE POZOSTAŁE powstały w okresie 1944-1949.
  co nie zmienia faktu, że USA – czyli ‚pieniądz’ – stały ‚za’ i inwestycje USA w III Rzeszy>
  W 1941 roku Amerykanie zainwestowali w niemiecka ekonomie 475 milionow dolarow (starych).
  ‚Germany received a large number of military patents from American firms Pratt and Whitney”, “Douglas”, “Curtis Wright”, and American technology was building the “Junkers-87”. In 1941, when the Second world war was raging, American investments in the economy of Germany amounted to $475 million. “Standard oil” invested – 120 million, “General motors” – $35 million, ITT — $30 million, and “Ford” — $17.5 million. (emphasis added)’ i zapomnieli o ….IBM.
  i najpełniejsza informacja
  Industrial Investment in Nazi Germany: The Forgotten Wartime Boom* z 2006 (Yale and Mannheim University)> .https://economics.yale.edu/sites/default/files/files/Workshops-Seminars/Economic-History/scherner-060329.pdf
  czy bb. ciekawe>The Guardian z 09.2004:
  How Bush’s grandfather helped Hitler’s rise to power
  .https://www.theguardian.com/world/2004/sep/25/usa.secondworldwar
  i dotyczy ‚aktywów’ na Górnym Śląsku i ciekawostka> Administracja FBR -‚seized’ te aktywa-czyli je PRZEJĘŁA a po WWII ‚wyegzekowała’ wszystkie należności z tytułu sprzedaży produkcji z tych aktywów dla gospodarki III Rzeszy>bo w czasie WWII były Reichsmarki-w obiegu publicznym ale przemysł był płacony w tzw. MEFO bonds>
  .https://en.wikipedia.org/wiki/MEFO
  i z tego tytułu Niemcy całkiem niedawno skończyli spłacać ten należności wobec USA!!!
  ALE
  sprawa sięga roku 1924 – okres Republiki Weimarskiej – i planu Dawes’s .https://en.wikipedia.org/wiki/Dawes_Plan
  >’uregulowania’ spłaty roszczeń Niemiec w wyniku Traktatu Wersalskiego.

  .
  Ponieważ historia się powtarza (jak mówi Marks; raz jako dramat a za drugim razem jako groteska) to jesteśmy świadkami i UCZESTNIKAMI groteski> bo grandziarz Soros wzorem obligacji MEFA z czasów 3rd REICH-WWII (vide powyżej) wpadła na IDENTYCZNY pomysł>
  Soros, inspired by Hitler’s bankers, wants to burden Europe with debt in order to turn it to Africa
  .https://gefira.org/en/2018/12/10/soros-inspired-by-hitlers-bankers-wants-to-burden-europe-with-debt-in-order-to-turn-it-to-africa/
  i zamiast 3rd Reich mamy EU i ‚perpetual bonds’
  jako financial stimulus>bailout-QE-collateral EU debts>
  The EU Should Issue Perpetual Bonds
  .https://www.project-syndicate.org/commentary/finance-european-union-recovery-with-perpetual-bonds-by-george-soros-2020-04
  2 tygodnie po ogłoszeniu przez zbrodniarza wojennego Kissingera,że
  The Coronavirus Pandemic Will Forever Alter the World Order”
  .https://www.wsj.com/articles/the-coronavirus-pandemic-will-forever-alter-the-world-order-11585953005
  i Macron z Merkel ‚pypciutko’ >>
  .https://www.zerohedge.com/bailout/bill-blain-blasts-europes-latest-eu500-billion-bailout-fudge
  ja dzisiejszy świat opisuję jako GLOBALNĄ REPUBLIKĘ WEIMARSKĄ i wystarczy sięgnąć wstecz, żeby znaleść wystarczających paralel i ‚przewidzieć’ tzn. jakie są plany i zamiary DEEP JEWISH STATE > ‚AFTER COVIED-19’
  Ale
  ta wytężona PRACA idzie jak po grudzie-bo POPULO PLENO DRZE MORDY>sięga po ‚kałachy’ bo to populo pleno ma w pamięci HISTORIĘ a nie ‚politycy’ jak Kissinger-Soros-Micron-Merkel-dudex-Walęsa-Balcerowicz-Kwachu, etc.
  bo NIC – z globalnych instytucji DEEP JEWISH STATE ‚nie działa’ – wliczając w to wszechmoc i wszechwiedzę the CHOSEN czyli Żydów-Chazarów-Lemba People-IHR-
  za wyjątkiem LGBT, transgender,- a u ‚nasz’>dekomunizacja-dezubekizacja-PRZEDMUSZE (znam ortografię j.polskiego-pr. nie poprawiać) chrześcijaństwa wer. Drang Nach Osten >czyli ‚NA WSCHÓD, aż PO CHINY” niesiemy kaganek ‚demokracji-rule of law-wolności-niepodległości-własność prywatna- etc,
  IPN, testament lecha kaczyńskiego realizowny przez odbiorcę meldunku
  ‚MELDUJĘ POSŁUSZNIE WYKONANIE ZADANIA” po wyborach prezydencki 2005.
  .
  UKŁONY-DZKB za uwagę i ew. komentarz.

 8. JARNO said

  34: SzPanie Marucha, SzPanu to dobrze bo ‚siedzi’ Pan poza oczyszczalnią ścieków=Polin.
  I jeżeli SzPan pisze, że
  – bycie realistą (jak Michalkiewicz)
  -bycie kurwionymi, ..
  – bo ‚sami tego nie chcemy’
  – a przede wszystkim ‚niech chociaż nam trochę za kurewstow płacą’
  i ŚWIADOMOŚĆ, że nie jest to zbyt ETYCZNE
  to jednak musi wywoływać mój sprzeciw
  BO TO NIE JA
  qrwa ‚obalałem komunę-odzyskiwałem niepodległość/wolność-dekomunizacja-dezubekizacja-tropienie TW a dla innych LGBT+transgender wg przepisu US Embassy,kapitalizm jak źródło dobrostanu, etc>NATO-EU-i ‚propozycja’ p, Mosbacher ‚ że Polska chętnie weźmie US nukes z Niemiec’>vide tweet powyżej, etc.
  TYLKO p. Michalkiewicz, Kaczory,Wałęsy Michniki, Olszańskie, Kurwin vel Mikke czy Balcerowicz-Belka-Kwachu-Cimoszewicz-Czaputowicz-Maciarewicz>>ZA KASĘ deep Jewish State bo ‚odrobinę’ wcześniej im ZA KURESTWO ZAPŁACONO i PŁACĄ
  i Pańska refleksja:
  ‚Może to nie jest zbyt etyczne…’
  jest tylko PRZYKROŚCIĄ
  dla mnie bo jak mówi zbrodzniarz wojenny Kissinger>’świat po covied-19 będzie inny’
  to jednak jak się dobrze rozejrzeć>PLENO POPULO na świecie i lokalnie to NIE SPRAWIA satysfakcji
  i całkiem świeże przykłady:
  dr Kękuś>przestrzega przed PROWOKACJAMI – obu WATAH i
  .https://www.youtube.com/watch?v=5EoTThSj-Mwwzywa do REBELII>>
  a tu Wojciech Olszański wpadł w furię – bo jako narodowiec-endek i mając jako WARTOŚĆ naczelną interes NARODU i żyć w zgodzie z sąsiadami ze wschodu-zachodu dowiedział się za czym lobbują ‚polonusi’ -wszyscy post1981 ’emigranci’ – ‚brothher in arms’ Michalkiewicza (bo jak on >’obalali-odzyskiwali-przedmurzyli chrześciajaństwu-bronią kapitalizamu jak niepodległości>w aby władze USA>US CONGRESS i Potus: uznali ‚zbrodnię katyńską’ za LUDOBÓJSTOWO!!
  tak jak wcześniej kretyny zjednoczonoprawiczkowe w EUParlamencie>Fotyga+Waszczykowski+Legutko ‚wypracowali’ anty-rosyjską rezolucję>ROSJA razem z NIEMCAMI wywołali WWII.
  Zaraz, zaraz: ‚skretynieli’ Polacy między Bugiem a ODrą dali przyzwolenie na takie wygłupy.
  Churchill miał powiedzieć o Polakach>
  ‚These heroic people dogged (NIE DAJĄCE ŻYĆ!!) by their maladroitness (NIEZRĘCZNE-pozbawione umiejętności, zasad) – in political affairs for three hundred years’

 9. Marucha said

  Re 8:
  Spytał Pan mnie, po której stronie jest Michalkiewicz, więc Panu odpowiedziałem zgodnie z moją najlepszą wiedzą i przekonaniem.
  Nie wiem, czego Pan więcej ode mnie chce.

 10. plausi said

  To jest nieporozumienie

  7, JARNO: „IMF nie mogło ‚wywołać’ WWII bo powstalo w 1944>”

  Używany przez nas skrót MWF nie jest równoznaczny z MFW (ang. IMF), przeciwnie, oznacza „międzynarodową wspólnotę finansową” (ang. international financial community, IFC), o której istnieniu wiemy od czasu operacji nazwanej „Kryzysem finansowym 2008”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Jesteśmy zdania, że ta wspólnota była już aktywny na długo przed wybuchem wojny w 1914. roku.

  Rzecz dość zabawna, ale termin „international financial community” zniknął z teatru medialnego, a że nie jest zastrzeżony, to wykorzystała go grupa przedsiębiorców z Rosji i utworzyła firmę o nazwie „International Financial Community Ltd. ”

  https://beta.companieshouse.gov.uk/company/09651273

  wypierając ze świadomości ten termin, a szkoda, bo wyjaśnia wiele z mechanizmu nie tylko finansowego, ale też politycznego.

Sorry, the comment form is closed at this time.