Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Trop do skarbu nazistów wartego ok. 5 mld zł

Posted by Marucha w dniu 2020-05-29 (Piątek)

W Polsce może być ukryty skarb Nazistów. Zdaniem „Daily Mail” w obrębie zespołu pałacowego rodziny Hochbergów niedaleko Dobromierza, może się skrywać aż 28 ton złota.

Doniesienia na ten temat opierają się na ujawnionych jeszcze w ubiegłym roku dziennikach wojennych oficera niemieckiej armii Egona Ollenhauera, ujawnionych przez Polsko-Niemiecką Fundację „Śląski Pomost”.

Cały czas powraca temat ukrytego przez nazistów „złota Wrocławia”. Przed kilkoma laty głośno zrobiło się na temat tak zwanego „złotego pociągu”, który miał zostać ukryty gdzieś pod Wałbrzychem, teraz uwagę przykuł pałac w Roztoce. to właśnie w jego okolicy może się znajdować część złota wywiezionego z ówczesnego Breslau pod koniec wojny.

Przedstawiciele Fundacji „Śląski Pomost” twierdzą, że dziennik, który rzuca podejrzenia na lokalizację skarbu, otrzymali od jednej z lóż masońskich. Zwrócono uwagę na zawarte w dokumencie instrukcje odnoszące się do pałacu w Roztoce.

Z dzienników wynika, że na terenie pałacu mieli spotykać się ludzie Günthera Grundmanna, nazisty odpowiedzialnego za zarządzanie tzw. skarbem Wrocławia. To właśnie on miał wybrać studnię w celu ukrycia w niej złota po czym wysadzono ją w powietrze. Przedstawiciele Fundacji, twierdzą, że zlokalizowali miejsce, o którym mowa w dokumencie.

Ich zdaniem opisywany w dzienniku budynek może być w rzeczywistości pałacem w Roztoce. Przedstawiciel fundacji Roman Furmaniak, twierdzi że upublicznia swoje ustalenia aby wywrzeć nacisk na polski rząd, aby zezwolił na wszczęcie odpowiednich procedur i wydobycie skarbu spod ziemi. Jest to o tyle problematyczna sprawa, że zgodnie z dokumentacją, studnia skrywa również ciała osób zaangażowanych w ukrywanie złota.

W czasie II wojny światowej pałac w Roztoce pełnił funkcję składnicy dzieł sztuki dla zbiorów przywiezionych m.in. z Berlina, Wrocławia i Książa. Fakt ten czyni teorię wysadzonej studni prawdopodobną. Być może już w najbliższym czasie odbędzie się jakaś eksploracja tego terenu. Jeśli znajduje się tam 28 ton złota to jest ono warte około 5 miliardów złotych.

W rozmowie z kanałem „Niezależna telewizja” na „YouTube” Roman Furmaniak z Fundacji Śląski Pomost ujawnił, że jedną z 11 wymienionych w dzienniku lokalizacji jest pałac w Roztoce w pobliżu Wrocławia. Pałac w czasie wojny był wykorzystywany jako magazyn do przechowywania dzieł sztuki.

Według Furmaniaka na terenie pałacu mogło być ukryte 28 ton złota oraz biżuteria, które schowano w tamtejszej głębokiej studni, wysadzonej następnie w powietrze. Według eksperta ukryte tam kosztowności to depozyty z banku Rzeszy we Wrocławiu oraz cenne przedmioty, należące do bogatych Niemców z okolicy, chcących je ukryć w obawie przed zbliżającą się Armią Czerwoną.

Eksperci podjęli decyzję o podaniu tych informacji do wiadomości publicznej, aby zainteresować sprawą polski rząd. „Informowaliśmy polski rząd o całej sprawie. (…) Mieliśmy spotkania w ministerstwie, ale do tej pory nie doczekałem się właściwej odpowiedzi ze strony rządu jak zamierzają zająć się tą sprawą” – wyjaśnił Roman Furmaniak.

Źródło: https://pl.sputniknews.com/polska/2020052812490534-tony-zlota-nazistow-w-polsce-ujawniono-mozliwa-lokalizacje-skarbu–wideo/
https://wolnemedia.net/

Tylko faszyści i antysemici mogą podawać w wątpliwość bezdyskusyjne prawo Żydów do przejęcia tego skarbu.
Admin

Komentarzy 15 do “Trop do skarbu nazistów wartego ok. 5 mld zł”

 1. Marek said

  Powiem szczerze, nie wiem, czy warto czytać.
  Kolejny złoty pociąg, którym polactwo Polinu ma się podniecać.
  A ile to tych złotych pociągów już wyjechało z Polinu na Zachód od 1989?
  Ktoś to policzył i dlaczego nie o tym mowa?

 2. Tadeusz said

  Jeżeli to prawda to po zajęciu terytorium Polski w miastach i miasteczkach były oddziały banków i poczty posiadające aktywa w złocie i papierach wartościowych. Aktywa te bardzo skrupulatnie Niemcy zabierali. Tak samo ja i depozyty składane w skrytkach bankowych. To na pewno nie jest złoto Niemców tylko złoto zagrabione na podbitych terytoriach, nie tylko Polski.

 3. Asz mi mówił, że Anglicy kupili Książ ZA ZŁOTÓWKĘ, żeby Wywieść Skarb Hochbergów-Pszczyńskich – co ZROBILI, po czym z Książa UCIEKLI.
  Zrobili to metodycznie, bo zaprosili mnie a ja stwierdziłem, że Książ jest ZAMINOWANY minami Włoskimi, żeby wysadzić Wielką Trójkę.

 4. Cep said

  jestem tym bardzo podekscytowany! kto bedzie pierwszy. Czy Polacy pierwsi znajda w studni niemieckie 5 miliardow dolarow , czy przedsiebiorstwo holohoax wyciagnie z Polski 300 miliardow dolarow.

 5. Piskorz said

  re art….było to w Sudetach /lata chyba „50/, miejscowy jest gdzieś w górach, raptem widzi co raz niżej lecący samolot…potem pod nim 2 spadochroniarzy, on chowa się, spadochroniarze udają się do pobliskiej starej sztolni, po jakimś czasie miejscowy słyszy 2/3 wybuchy, spadochroniarze oddalają się, on wychodzi i leci na posterunek MO. Nie dają mu wiary, prowadzi ich do miejsca, gdzie zostały zakopane spadochrony…dają mu wiarę.

 6. bryś said

  A jak tam kobieta (nazywana mamą) która zamordowała swoje dziecko (M)?

 7. Piskorz said

  re art może się skrywać aż 28 ton złota.”….ALE POLSZCZYZNA…

 8. Adrem said

  Może i może.
  A może i rzeczywiście to złoto tam jest.
  To na razie nie ruszać !
  Bo „właściciele”wiadomo jacy, natychmiast się zgłoszą ,ze ich !
  I co pewne, natychmiast wyegzekwują ” swoją bezspadkową własność”
  A Polacy nic z tego nie będą mieli.

  Leży tyle lat, to niech jeszcze poleży.

 9. Piskorz said

  re art Jeszcze w czasie II Wojny Światowej, jak były już 2 fronty, Niemcy ;postanowili w 3 regionach ukrywać to, co- było zrabowane, to co było ich przedwojenną własnością i…wszelkiego rodzaju dokumenty III Reichu /sic!!/.
  1. Austria
  2. Bawaria
  3. Dolny Śląsk
  Wyszukiwano tereny naturalne jak i puste sztolnie, kopalnie, stare studnie itp.
  Na D. Śląsku „skarbów” pilnowali tzw. „strażnicy”, tzn Polacy pochodzenia niemieckiego lub pozostali tam
  Niemcy /byli oni opłacani/. Ten obowiązek przechodził potem
  na młodsze pokolenie.

 10. Piskorz said

  re 9 Warto wspomnieć o pałacyku w Radomierzycach. Tam były zgromadzone b. ważne dokumenty III Rzeszy /ktoś ze speców/ pisał, że gdyby te papiery ujrzały w obecnej Europie światło dzienne…to wywróciłyby ją do góry nogami !! ps Był tam nasz Jaroszewicz /coś wziął ze sobą/…a co było potem, to wiemy. Z nim był też Steć /przewodnik sudecki/, też zbierał monety…i też miał taki los jak były premier.!

 11. Piskorz said

  re 10 Uzupełnienie…Obaj p. Jaroszewicz i jak przewodnik Steć byli przed śmiercią torturowani /zresztą żona premiera też/. Wiem. że premier zabrał z Radomierzyc jakieś dokumenty /on nie znał niemieckiego, pomagał mu w tym p. Steć. Numizmatyka łączyła obu panów. Mogę zrozumieć dlaczego zamordowano byłego premiera, ale tego przewodnika..Zainteresowani Jaroszewiczem wiedzieli dobrze, że tam był i coś wziął, ale…dopiero po latach
  dobrali się do niego!! ps A tak przy okazji…były premier b. miły dla ludzi z okolic Garwolina /bo tam gdzieś w okolicy pracował/. Znajomej córka nie mogła się dostać na biologię /?/ ta dostała się do premiera..i ten pomógł, bo tej młodej zabrakło kilku punktów..! /a zdała b. dobrze/.

 12. Piskorz said

  re 7 re art może się skrywać aż 28 ton złota.” ONI TO CHYBA TAM NAJPIERW PIJĄ…A POTEM PISZĄ! może się skrywać..ha ha ha!

 13. Ad. 10-12:
  https://marucha.wordpress.com/2020/05/20/wolne-tematy-38-2020/

  227. Wandaluzja.pl said – 2020-05-25 (Poniedziałek) @ 08:43:50

  Pobożny Żyd Zbigniew Ziobro Gra Wariata, albo RŻNIE GŁUPA wg Korwina-Mikkego? Zabójstwo Jaroszewiczów nie miało nic wspólnego z Rabunkiem, o czym świadczy KOMODA wypełniona ZŁOTYMI numizmatami Europejskimi, do której zabójcy Nie Zajrzeli, choć torturowali Piotra w sprawie Dokumentów. Piotr musiał być zamordowany TEJŻE NOCY, gdyż poprzedniego dnia pasierbica wywiozła do USA jego archiwum w 7 czy 8 pakach a był dobrym archiwistą, wobec czego nazajutrz WIEDZIAŁBY czy trafiło do Oczekujących. Z tej racji Oskarżyłem o udział w zbrodni CIA.
  Pałacyk ZORZA był lożą masońską Wielkiego Masona Polski, Juliana Tuwima, gdzie Każdy Kąt był MONITOROWANY, wobec czego torturowanie Piotra było nagrywane w KILKU ambasadach. Piotr był wieloletnim szefem wywiadu wojskowego a jako dowódca oddziału specjalnego SmerSza w mundurach SS zdobył przed frontem KSIĄŻ, skąd archiwum Hitlera było ewakuowane do Pałacu Augusta Mocnego w Zgorzelcu. Po 2 dniach Książ został zagarnięty przez Front więc Piotr „tym samym trykiem” zajął Pałac w Zgorzelcu, bo Niemcy „potracili głowy”.
  Tam Polacy czekali na front 2 tygodnie, w trakcie czego polscy oficerowie „grzebali we Francuskim Archiwum Hitlera, gdzie uwagę ich zwróciły grube tomy Kochanka Hitlera Francoisa Mitterranda. W Trakcie tego Piotr wyrywał kartki i wiązał w pakiety, które nosił do swego gazika.
  Po 2 tygodniach zjawił się jednak w Pałacu Augusta Mocnego, gdzie był harem SZLACHCIANEK, nie SmerSz, ale NKWD, gdyż Stalin dał archiwum z Zgorzelcu dla NKWD. Enkawudziści SKOPALI Polaków za grzebanie w archiwum Hitlera i Wygnali.
  Wobec tego Piotr dał pakiety z dokumentami Hitlera Steciowi, który odbywał nowicjat w Tyńcu studiując germanistykę. W Tyńcu dokumenty zmikrofilmowano i dano nowicjantowi Karolowi Wojtyle, aby zawiózł je linią lotniczą Lwów-Bolonia Andersowi. Ten po zapoznaniu się z nimi wysłał Wojtyłę do Londynu.
  Podczas zgromadzenia na Placu Św. Piotra Jan Paweł II rozpoznał jakiegoś Anglika, którego Serdecznie Uściskał. Ten pytany o powód tej Serdeczności odpowiedział, że znają się z Wojennego Londynu.
  Jest jeszcze II powód Mordu POLITYCZNEGO na Jaroszewiczach. Piotr był sąsiadem mego ojca, który mieszkał w domu mego stryja, który był Przyjacielem Domu Jaroszewiczów, u którego miał być ministrem finansów, ale Moskwa PRZESTRASZYŁA Się waluty Keynesowskiej jako hitlerowskiej. Synowie obu Panów byli prowodyrami Narodowego Ruchu Turbinki Kowalskiego, ale gdy Andrzej pozwolił Włochom z Małego Fiata zadłużyć Ruch na setki milionów $ to mój kuzyn odpowiedział, że KOWALSKI PROMOCJI NIE POTRZEBUJE, ALE MOŻE PRZYJĄC „HOŁD FIATA”.
  Wobec tego do willi w której mieszkał ze swą dziewczyną przyjechał w NOCY Andrzej z Przeprosinami, z zaangażowanym w sprawę kulomiotem Komarem i znanym rajdowcem włoskim. Kuzyn wysłał dziewczynę po Wódkę, a gdy wróciła to z łazienki wylewała się woda, gdzie ją zaprowadzono i UTOPIONO w wannie, gdzie leżał w UBRANIU… To jest z Protokołu Przesłuchania Zabójców bezpośrednio Po Akcie, bo może dziewczyna zatelefonowała Na Milicję, albo milicja śledziła komando Śmierci.
  Ponieważ sprawę załatwił teść Komara jako dowódca komanda Śmierci NKWD Spych-Spychalski to istniała GROŹBA egzekwowania tej sprawy przez Piotra czy mego stryja na forum międzynarodowym. Ja pisałem niejednokrotnie, że Pies był obznajomiony z zabójcami a jeden z zabójców był DOMOWNIKIEM jako Przyjaciel Andrzeja, co Potwierdzano.

 14. Birton said

  złoto jakoby żydowskie , tak jak złoty pociąg, subito?
  a oto mamy kolejny żydowski atak na Polaków w wykonaniu profesora Judowskiego tym razem, celem przygotowania przedpola do dalszego rabunku Polski :
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-jan-grabowski-polscy-policjanci-polowali-na-zydow-na-wlasny-rachunek/7ypngr6

 15. Ad. 14″
  Książka Profesora Jana Grabowskiego powinna być Zaskarżona. Warszawskie Gestapo liczyło 9 tysięcy ZAREJESTROWANYCH funkcjonariuszy i agentów, natomiast Polskiego Gestapo NIE BYŁO. Żydowskie Gestapo zamordowało na Gęsiówce 200 tysięcy polskich nacjonalistów, na podstawie żydowskich list NIESPRAWIEDLIWYCH, „gdyż mogli wywołać powstanie antyniemieckie”.
  Największym szmalcownikiem była żydówka berlińska, która zadenuncjowała 1500 ukrywających się Żydów. Ta zawodowa szmalcowniczka pobierała po wojnie Rentę za zadenuncjowanie 1500 Komunistów z DDR. Żyd Palestyński Adolf Eichmann, który studiował w Austrii Kolejnictwo i organizował Żydów do emigracji do Palestyny: KOŚCIUSZKO, PUŁASKI i STEUBLER, też powinien być Odznaczony za zamordowanie w Oświęcimiu 59 tysięcy komunistów węgierskich – co uchroniło Węgry przed Dyktaturą Spermy Jerozolimskiej.
  Jeśli dojdzie do procesu Profesora Jana Grabowskiego to ja złożę Zeznanie, że komendant Granatowej Policji w Dębowej Kłodzie, który uratował przynajmniej kilkudziesięciu Żydów, został Po Wyzwoleniu zamordowany przez Żyda o nazwisku Kominiarz. Wszyscy byli tym OBURZENI.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: