Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ile za ciało? Ile za duszę?

Posted by Marucha w dniu 2020-05-30 (Sobota)

Niezależnie od skali całej tej „choroby” minister decyduje kiedy wolno nam wyjść na ulice. Prawa obywatelskie – macie jak najbardziej – ale dopiero po epidemii.

A kiedy epidemia się skończy – o tym zadecyduje minister.

Ile za ciało? Ile za duszę?

Policja nieustępliwie rozpędza uliczne protesty przedsiębiorców w Warszawie tłumacząc to – ma się rozumieć – „względami epidemicznymi”. Tak oto potwierdza się moje podejrzenie, które miałem od początku tzw. „pandemii”, że wirus jest niebywale wygodnym instrumentem panowania nad społeczeństwem.

Niezależnie od skali całej tej „choroby” minister decyduje kiedy wolno nam wyjść na ulice.
Prawa obywatelskie – macie jak najbardziej – ale dopiero po epidemii.
A kiedy epidemia się skończy – o tym zadecyduje minister.

No i jesteśmy w kompletnej „czarnej dziurze” a na dodatek cała „opozycja” przyjęła od początku narrację „pandemiczną” i chcąc dowalić rządowi, nakręcała histerię jeszcze gorliwiej niż minister Szumowski.

Wyjściem z tego błędnego koła byłyby rzetelne media, ale tu dwie strony konfliktu politycznego spacyfikowały już dawno wszystko.

Opozycja korzysta z „nadgorliwości” prywatnych stacji, a telewizja publiczna przyjęła formę jaką my starsi pamiętamy z czasów PRL. Jest tylko oczywiście bardziej atrakcyjna i sprawna niż parciana telewizornia z czasów Gierka i Jaruzela.

W telewizji Kurskiego nie gadają do nas drętwym językiem ubrani w mundury partyjni aparatczycy.Obecni propagandyści nauczyli się sztuki przekazu i wynajęli zgodnie z radą Herberta do kuszenia mas „kobiety jak różowe opłatki” – jak to Magdalenę Ogórek, tudzież kilka „fantastycznych stworów z obrazów Hieronima Boscha” jak Rafał Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz był przenikliwym publicystą, ale reguły „telewizji Kurskiego”, wedle których opozycję trzeba traktować ostrą szyderą, a o rządzie, PiS-ie i Prezydencie – można mówić tylko dobrze, a nawet tylko bardzo dobrze – są bezwzględne. I tak z dobrego publicysty został się nam ino propagandysta.

Magdalena Ogórek z kolei jest osobnym zjawiskiem. W 2011 r. kandydowała na prezydenta RP z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej – siły jak najbardziej postkomunistycznej.
Jej promotorem był sam Leszek Miller, a więc z punktu widzenia każdej prawicy, a już na pewno „prawicy zjednoczonej” – wcielony komunistyczny diabeł. Dotknięcie takiego powinno eliminować z „prawicowej” telewizji panią Ogórek. Jednak jak się okazuje nic takiego nie nastąpiło.

Redaktor Ogórek nie tylko zadomowiła się w telewizji Kurskiego, ale jak się dowiadujemy jest całkiem sowicie opłacana za swoje usługi. Do opinii publicznej dotarła informacja, że jej wynagrodzenie to 600 tys. rocznie (czyli 50 tys. miesięcznie). Nawet jeśli to nie jest ścisła informacja to gotów jestem uwierzyć, że bardzo niedaleka od prawdy.

W końcu za ten rodzaj oddania sprawie PiS, który wykazuje na antenie kandydatka SLD na prezydenta i protegowana Leszka M. – trzeba płacić duże pieniądze. Im więcej oddania tym większa kasa!

A redaktor Ogórek – każdy to widzi oddaje się cała – ciałem i duszą. Ciało na ekranie wygląda atrakcyjnie, a duszy na szczęście nie widać.

Zresztą nie wiemy czy ktoś kto podejmował flirt z postkomunistami z SLD nie musiał w ramach umowy zastawić duszy w depozycie partyjnym. To mogłoby wiele tłumaczyć.

W każdym razie produkcja dziennikarska byłej kandydatki SLD, w „prawicowej” telewizji jak najbardziej oddaje całą linię programową mediów – excusez le mot – publicznych. Wychwalanie każdej decyzji partii rządzącej, pełne lizusostwo wobec polityków obozu rządzącego, a jednocześnie potępienie każdego ruchu opozycji. Nie krytyka – tylko właśnie potępienie.

Taki przekaz jest po prostu nierzetelny, a media publiczne tak ukształtowane zdradziły swoją misję jaką jest służba społeczeństwu, a nie służba władzy. Zwłaszcza służba na dwu łapach.

Domyślam się, że takie zdeprawowanie dziennikarzy dokonało się za pomocą pieniędzy, co oznacza, że informacja o zarobkach Magdaleny Ogórek jest bliska prawdy. Zresztą z jej punktu widzenia wynegocjowanie takiego kontraktu było logiczne. Trzeba brać teraz, bo nie sądzę, żeby po zmianie władzy jakakolwiek redakcja przyjęła ją do pracy.

Chociaż.. kto wie?

Janusz Sanocki – Poseł VIII Kadencji Sejmu RP
https://sanocki.neon24.pl

Komentarzy 7 do “Ile za ciało? Ile za duszę?”

 1. Kula said

  Po co dodawac jakis komentarz.Wszyskto jest jasne czytelne I przejrzyste.Takze jak napisalem powyzej musi przemowic Panstwo wiecie co?Nie lubie sie powtarzac.Przepraszam

 2. Marek said

  Nie lubie sie powtarzac
  ===
  O tak, Kula nie lubi się powtarzać, ale powtarza pod wieloma nickami to samo.
  Sama nic, ale kule miotać chce z cudzej rurki.
  Jesteś nudna, jak flaki.

 3. Pomiędzy troską o duszę a ciałem. Zesłanie Ducha Świętego w czasach koronawirusa.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/05/30/zeslanie-ducha-swietego-w-czasach-koronawirusa/

 4. Kula said

  mareczku a co chcesz bym ci napisal.Jak ty nie rozumiesz meskiego przeslania .Dla ludzi ktorzy gardza innymi czyli Spoleczenstwem jest jedna odpowiedz .Musza ODEJSC w wyjatkowy sposob .Nie musisz akceptowac tego co jest napisane.Oni wszyscy beda UKARANI /Ich zycie wisi na wlosku juz .
  I tu zadne tajne sluzby super oddzialy nie pomoga .Gdyz krzywda LUDZKA ZABIJA.I WSZYSTKO CO JEST ZBUDOWANE NA KRZYWDZIE LUDZKIEJ sie nie ostoi.

 5. Maverick said

  Krajski o Morawieckim.

  Szumowski minister zdrowia to też mason maltański. Więc zydki bardzo się rozpanoszyły i traktują nas jak bydło. Będą szczepić jak trzodę.

 6. NICK said

  Czy jest tu jakiś prawnik?
  Konstytualista najlepiej?

  Rozporządzenia ministra rządzą krajem?

  Zatem… .
  Nawet dzisiaj namordniki noszą… .

 7. Medialne mąciwody said

  W tle warto wspomnieć o korona-bredniach i korona-propagandziście Macieju Maciaku z CW24.
  I jeszcze jedna cwana mąci-woda – Gadowski…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: