Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Marek o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  Marucha o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Za_granicą_widać_Lep… o Rozbić system samowładzy
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  wanderer o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Zamach stanu, czy dwa izotopy prywaty?

Posted by Marucha w dniu 2020-05-31 (Niedziela)

Permanentny zamach stanu…

Motto:
„Gdy ułatwisz człowiekowi kradzież w jakiejkolwiek formie, już go masz w ręku, już ci musi służyć wiernie i na twoje bogactwo się składać.”
[R.Dmowski]

Szerzy się w ostatnich dniach narracja o zamachu stanu. Obie strony szarpiące ku sobie postaw płótna zarzucają sobie wzajemnie “zamach stanu”. Ma to być zamach stanu pełzający, aksamitny, hybrydowy. Część prawdy w tym jest, sam użyłem tego porównania nazywając forsowanie wyborów 10 maja “wirusowym zamachem stanu”.

Jednak gdy obie strony na przemian i z podobnych przyczyn niszczą państwo i wspólnotę – zwrot “zamach stanu” okazuje się pozorną diagnozą. “Zamach stanu” zakłada, iż jedna ze stron stoi po stronie ojczyzny, prawa i dobrej woli. Gdy obie strony “są siebie warte”, i to od paru dekad, mamy wtedy do czynienia z głęboką patologią struktur państwowych, mechanizmów władzy i zapaścią samoobronnej świadomości społecznej.

Tę patologię lud zwykł określać dosadnym zwrotem “walka gangów o łupy”. Może instynkt ludu ma rację? Może to nie żaden spisek i zamach stanu jawny czy pełzający, tylko zwykłe – oparte na podzieleniu targetu na dwie połowy – targanie się po łbach przez gang patriotyczno-pobożny z gangiem liberalnym? Jak z tego walecznego 😉 sprzęgu, z tego bokserskiego zwarcia dwóch „amatorów cudzego” wyjść?

Zamach stanu to w gruncie rzeczy ignorancja połączona z tupetem, żądza władzy, niekompetencja, używanie słów wbrew ich sensowi, populizm, schlebianie gustom tłumu, gusta gminne, czerpanie profitów władzy ze szczucia dwóch grup kibiców partyjnych na siebie, korupcja, nepotyzm i etatyzm, klany rodzinne skubiące państwo. Tym jest zamach stanu.

Zamach stanu to polska permanencja od trzech dekad. Mamy “zamachowy” rząd, parlament i opozycję… Mamy zamachowe państwo – rozczłonkowane, chodzące na sznurku frazesów o tolerancji i demokracji, frazesów o rządach większości, o woli ludu. Mamy zamachową oświatę, edukację i kulturę. Od czasu dealu Kiszczaka z Geremkiem. Mamy dwie grupy zamachowych istotowo partii. Jedna grupa partii, lewoskrętna każe nam ścigać… lewactwo. Druga grupa partii liberalno-lewackich każe nam ścigać pierwszą grupę lewacką, nazywając ją…faszystami i… skrajną prawicą.

Bełkot terminologiczny jest ewokowany przez całkowitą dowolność semantyczną. Państwo w tym czasie staje się imposybilne, rozbite. Mamy zamachowe media dwóch sekt zamachowych. Jedna zamachowa sekta przekierowuje energię i uwagę społeczeństwa na słowne i uliczne zwalczanie drugiej zamachowej sekty.

Zamach smoleński i zamach na demokrację stoją naprzeciw siebie i mierzą się wzrokiem. Dwie grupy fruktobiorców szczujące swoich kibiców. Walka zamachów jako fundament ideowy… dobra wspólnego. Gangi żyjące wzajemną nienawiścią, budujące kolektywną tożsamość na imputowaniu konkurencyjnemu gangowi takiej samej nienawiści, jaką sami żyją. Paranoiczne państwo. Rzeczpospolita paranoiczna. Dorywających się do władzy i rwących pulę na strzępy pod osłoną sklepienia utworzonego przez gęstą masę wzajemnych plwocin. Polska jako dom na godziny.

Zamach stanu to ktoś taki jak Sasin na jakimkolwiek rządowym stanowisku wysoce decyzyjnym. Zamach stanu to ktoś taki jak Trzaskowski pretendujący do urzędu prezydenta RP. Zamach stanu to Banaś jako Naczelny Kontroler. Zamach stanu to Prezes jako Główny Hakowy krzyżujący szpady ze Sprzymierzonym Hakowym Zbigniewem Zorro.

Zamach stanu to podła szermierka kompromatami. Zamach stanu to oddanie bajońsko wynagradzanych synekur w spółkach skarbu państwa do dyspozycji partyjnych klanów. Zamach stanu to wszechwładza i interesy Banasiów, Brejzów, Kamińskich, Szumowskich, koleżeńskich klanów Morawieckiego, Glapińskiego, Dudy. Zamach stanu to obecne media, czyli upadlanie społecznej świadomości ludzi utrzymywaniem ich w głupocie, w pozornych odpowiedziach na pozorne pytania, w bezustannym i bezpłodnym okładaniu się kijami, w oduczaniu szukania prawdy i przyuczaniu do firmowania największych idiotyzmów, jeśli tylko wypowiadane są przez partyjnego szefa, wodza, idola.

Tym jest zamach stanu. Nie pełzający, ale wpełzający. Niewidzialnie. Do naszego wnętrza. Bezpośrednio z ich wnętrza. Tych, którym półprzytomnie przekazujemy buławę władzy nad sobą i nad przyszłością. Tych, których nazwiska, rysy twarzy i historie rodowe w przedziwny sposób wyprowadzają nas… poza granice RP. I poza granice normy psychologicznej.

Zamach stanu to imię dzisiejszej klasy politycznej pretendującej do miana i stanowiska państwowej elity. I to jest sedno tragedii Polski w jej epoce pookrągłostołowej eunuchokracji. Ignorancja i pazerność elit partyjnych to jest zamach stanu. Selekcja negatywna młodzieżówek partyjnych (”bez własnego zdania i posłuszny do bólu”) to właściwy zamach na Polskę. I PIS i PO powinny podzielić los UW. Wtedy “Lewica” i “PSL” też wygasną.

Tylko dogłębny reset polskiej sceny politycznej może zapoczątkować odbudowę państwa polskiego. Nadchodzący kryzys jest do takiego, niezbędnego resetu okazją, może go przyspieszyć. Aktywują się oczywiście ślepe uliczki “służbowe” szukające celu w chaosie (vide: Tanajno), więc nie będzie łatwo. Od 30 lat ignorancja ma w Polsce status HEAD. Przejrzyjmy na oczy: nie ma żadnego innego zamachu stanu oprócz buty, ignorancji i łapczywości rządzących i ich konkurentów do władzy i oprócz naszej naiwności i łatwowierności.

Półświatek przestępczy wschodniego rodowodu uwielbia krwawe walki psów. Poczujmy się tymi psami wypuszczanymi przez nich. To może być pierwszy krok do zapoczątkowania trudnego wychodzenia z domu na godziny Rzeczypospolitej Paranoicznej.

Dzisiejsza scena polityczna zmieniła się w amfiteatr, gdzie gladiatorami jesteśmy my, zwolennicy przeciwnych partii. Odgrywany jest odwieczny, archaiczny scenariusz najeźdźców podsycających waśnie wśród miejscowych, by przykryć nimi swoje opróżnianie jednym i drugim kiesy. Od nas wiele się nie wymaga – pracować rzetelnie dla swoich panów. Tak rzetelnie, jak byśmy pracowali dla ojczyzny i wczepić się zębami w gardło wyznaczonych nam wrogów, żeby legitymizować rozdzieranie kraju na porcje przez organizujących grabieżczy spektakl.

Liderzy gdzież? Prowodyrzy grający mężów stanu czymże zajęci? Siedzą przed ekranami i monitorują, czekają na wynik i sygnał do kolejnego etapu rozbierania kraju. Ich ludzie, tzw. szczujnicy “motywują” psy do rozpoczęcia wbijania się kłami w tętnice. Na czele jednego, drugiego lub obu gangów stoi często tzw. wódz honorowy, człowiek nie znający samego siebie, nieświadomy tego, do czego używają go nadzorcy, socjopata i ograniczony ambicjoner niskich ambicji brany przez tłumy za człowieka opętanego wzniosłą ideą a używany przez zarządców dla uwiarygodnienia ich przejmowania żyznej krainy pod szyldem „dobrobytu” lub „rozwoju”.

Szczujnicy żerują na przyrodzonej, ludzkiej potrzebie postrzegania każdej walki jako walki dobra ze złem, podczas gdy o wiele częściej walczy ze sobą o łupy kilka typów zła. A to jest już o wiele trudniej pojąć ludzkiemu mózgowi.

Wypełniamy więc scenariusz swego podwójnie spsiałego losu – jak psy dopadamy wskazanych nam wrogów a nasz mózg gubi jasną myśl nicestwiąc ją przez plemienne żądze, namiętności i gminne satysfakcje triumfalizmu jednego stada nad drugim powtarzając los Akteona rozszarpywanego przez swoje własne psy.

Dopóty sępy będą się gromadzić, dopóki będziemy jak padlina.

————

Zapraszam na https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/
Polecam blogi:
antropologia polityczna
genealogia genetyczna

https://wawel.neon24.pl

Komentarzy 10 to “Zamach stanu, czy dwa izotopy prywaty?”

 1. Lily. said

  Naczelnik ,ze swoimi pomazancami.
  A.D, pierwszy prezydent,po OBRADACH Knessetu w Krakowie, 27.01.2014 r.
  Bral osobisty udzial w nich.Zdiecia w necie.
  M.M, pierwszy premier,po OBRADACH
  Knessetu w Krakowie, 27.01.2014 r.
  Po biesiadzie,u niejakiego Jonathana D.
  Zdiecia w necie.
  A.D, w reprezentacyjnych kolorach.

 2. Adrem said

  „Dzisiejsza scena polityczna zmieniła się w amfiteatr, gdzie gladiatorami jesteśmy my, zwolennicy przeciwnych partii.”

  Od lat staram się ludziom to tłumaczyć.
  Nie wierzą.

 3. Kojak said

  Zamach stanu ! NIE ! TE koszerne kurwy zrobily zamach staniu w 89 roku kiedy zydowskie bandy kryminalne za pomoca kosciola katolickiego chwycily POakow za morde . Trzymaja za nia do dzis tylko kurwy zmieniaja na ryjach etykittki ze rzekomo czymys sie roznia ! I to jest skuteczne, moga tak bo polscy debile wydrapaliby oczy w obronie zydowskich kurw i gnoi z PPYYSSS ! PomAga w tym RAdyjko koszernej gnidy Rydzyka napedzajacego POlakow w zydowskie lapska ! Ten koszerny lajdak 24 godziny a dobe wyciera sobie morde Polska strojac sie w piorka rzekomo polskiego patrioty ! Ale smierdzacy gnoj odmawia Polakom prawa do rzadow w Polsce pachajac nieustnnie Polaskow z bandycka bezczelnoscia w lapska zydowskich bandytow i zlodzieji ! Ot taki koszerrny gnoj w stroju polskiego ksiedza

 4. Longinus said

  Widac na ich mordach falsz cynizm bezczelnosc samouwielbienie .Czyli zydowskie cechy afrodyzjaka pajaca medrca zlodzieja inteligentnego I spiskowca (terorysta-nowoczesny)
  Rodacy budzmy sie I to SZYBKO

 5. Maverick said

  Coś mnie ta trójka z fotki śmierdzi miększą odmianą Salomona Morela, ojcem Stolzmana, Bermanem, czy ojcem Cimośka. Taka dostosowana do współczesnych czasów wersja kabały .

 6. JARNO said

  co to qrwa jest>>’rządwygnanyrp’???
  czy to reprezentanci ‚90% Polaków dających się poszczuć. Głupie bydło’
  jak to tam gdzieś Pan Admin określił
  czy pozostałe 10%!!
  CK Norwid już dawno, dawno temu powiedzial:
  Polacy to 100% energii fizycznej i 3% inteligencji
  czyli w zasadzie nic się nie zmieniło.
  Chyba faktycznie lepiej zrobić jak radzi SzPan Marucha-gdześtam>
  ‚Więc niech chociaż nam trochę za kurewstwo płacą. Może to nie jest zbyt etyczne’

 7. Maverick said

  System finansowy kabały upada pogrążony w długach stąd potrzeba kontroli motłochu i pospólstwa za jaki nas uważają elity kabały i myślą że jak bydło będziemy posłuszni. Soros kontroluje antifę a Trump nigdy nie aresztuje członków kabały. Dlatego nie głosuję chcę mieć czyste sumienie. Show dla naiwniaków te całe wybory i demokracja.

 8. Birton said

  moim zdaniem cała trójka z fotografii po 1 godzinnym sprawiedliwym procesie powinna wisieć za zdradę stanu

 9. Piskorz said

  re 1 A.D, w reprezentacyjnych kolorach.” TEŻ TO ZAUWAŻYŁEM…jakby specjalnie. I ten kurwacik taki b. jasno-niebieski.!!

 10. Piskorz said

  re 3 Sporo lat temu jakaś głupia stara para wpłaciła na radio, które ma ryja…znaczną kwotę pieniędzy. Potem znaleźli się oni w krytycznej sytuacji finansowej…i zwrócili się z prośbą do- radyjka o zwrot jakieś części…Nawet odpowiedzi nie było..!! ps Info od dobrej znajomej z Opola, gdyby ktoś się pytał..

  ————-
  No cóż. Dali, nie pożyczyli…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.