Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

GRU atakuje polskich maturzystów, czyli symetria głupoty

Posted by Marucha w dniu 2020-06-04 (Czwartek)

Parę lat temu w mediach systemowej, neoliberalnej opozycji toczyła się dyskusja na temat zjawiska tzw. symetryzmu. Chodziło o to, czy można traktować patologie PiS i PO w ten sam sposób, czy nie należy w sumie pozbyć się balastu obu tych formacji, by polską politykę uzdrowić. Przyglądałem się tej dyskusji i milczałem, mając mieszane uczucia.

Coraz częściej jednak wydaje mi się, że ów symetryzm jest postawą ze wszech miar uzasadnioną. W tym przekonaniu utwierdzają mnie publikacje, które można określić wyłącznie mianem symetrii kretynizmu. Wszystkim znane są kliniczne przypadki rusofobii i stosunek do Rosjan przypominający stosunek tygodnika „Der Stürmer” w III Rzeszy do Żydów, po stronie neokonserwatywno-neosanacyjnej hybrydy PiSowskiej i jej kombinatu propagandowego (od „Gazety Polskiej” po TVP).

Analogię po drugiej stronie tworzą wykwity indywiduów w rodzaju Tomasza Piątka czy Grzegorza Rzeczkowskiego podające się za dziennikarzy. Też ścigają kremlowskie spiski, demaskują agentów i ogólnie nurzają każdy wers w atramencie tępej nienawiści do wszystkiego, co rosyjskie. W zasadzie jedyna różnica pomiędzy nimi polega na tym, że ci pierwsi za „agenturę Moskwy” uznają opozycję, ci drudzy zaś obóz rządowy.

Dyskurs zwolenników teorii spiskowych jest może nawet interesującym kolorytem w każdym społeczeństwie, czasem można traktować ich wynurzenia w kategorii rozrywkowej. Robi się jednak przykro, gdy przenika on do głównego nurtu. Dziś leje się on strumieniami z mediów publicznych, ale zaczyna też przelewać się na łamach mediów neoliberalnej opozycji.

Przykładem niech będzie tu tygodnik „Polityka”, publikujący kolejne rewelacje wspomnianego Rzeczkowskiego. Przeszedł on długą drogę od jednego z niewielu wydawanych w Polsce w miarę profesjonalnie i nie należących do obcego kapitału periodyków, który – choć cały czas przestrzegał i sam brał nawet udział w ustanawianiu kanonów poprawności politycznej – to jednak dochowywał zazwyczaj wierności pewnym standardom dziennikarskim i publicystycznym do politycznego tabloidu.

Dziś wśród autorów periodyku pojawiają się ludzie będący w zasadzie odpowiednikami Sakiewiczów, Lisiewiczów i Targalskich, tyle że sympatyzujący z obecną opozycją.

Wspomniany Rzeczkowski na łamach „Polityki” wypisuje historie o tym, jak to z serwerów GRU położonych w odległym Petersburgu prowadzono operację polegającą na kierowaniu fałszywych alarmów o zagrożeniu bombowym w polskich szkołach.

Wcześniej ten kuriozalny news pojawił się w RMF FM, ale autor tekstu w tygodniku idzie dalej niż jego radiowi towarzysze drogi do szaleństwa. Stwierdza, że wzrost liczby odnotowanych w ostatnich latach alarmów tego rodzaju można właśnie wiązać z intensywną aktywnością rosyjskiego wywiadu wojskowego. Uruchamia więc złowrogi ciąg skojarzeń: „GRU” (pewnie nie FSB dlatego, że skrót brzmi mniej przerażająco) – Petersburg (choć mógł dla większego suspense użyć starej nazwy Leningrad) – „destabilizacja” (tak, alarmy bombowe to nie chuligański wybryk, lecz rozchwianie krytycznej infrastruktury państwowej!).

No i Rosja, która czyha i knuje. Jakimiż geniuszami muszą być oficerowie wspomnianego GRU, by za cel obrać sobie uczniów polskich szkół, zyskać poparcie wśród ubiegłorocznych nieprzygotowanych do egzaminów maturzystów, którym przesunęli egzaminy dojrzałości. Majstersztyk.

Rzeczkowski i inni fantaści ze stajni wydawnictwa „Arbitror” wspomnianego Piątka powinni zostać zatrudnieni w charakterze konsultantów głupawych komedii kręconych za oceanem.

Nad upadkiem medialnego głównego nurtu III RP ubolewał niedawno w liście do tygodnika „Przegląd” prof. Andrzej Walicki. I chyba właśnie objęcie tego wielkiego intelektualisty nieformalną cenzurą w polskich mediach jest najbardziej symboliczne.

Miejsce Walickiego zajęli przeróżni Rzeczkowscy i Piątkowie, Sakiewicze i Gargasy. Ich prosty przekaz ma odpowiadać duchowi czasów, odbiorcom sformatowanym pod tabloidy i kolorową plotkarską prasę. Tamte piszą jednak bardziej o celebrytach, nie czyniąc większych szkód w świadomości politycznej i obywatelskiej, a ci ostatni próbują kształtować opinie na temat spraw naprawdę ważnych.

Kiedyś z czystej ciekawości zdarzało mi się sięgać po lewicująco-liberalną „Politykę”. Dziś tego już za żadną cenę nie zrobię. Z obrzydzenia.

Mateusz Piskorski
Rubryka: Myśl pod prąd
Myśl Polska, nr 23-24 (7-14.06.2020)
http://mysl-polska.pl

Komentarze 3 do “GRU atakuje polskich maturzystów, czyli symetria głupoty”

 1. JARNO said

  to jest copy-paste tego co w USA:
  Susan Rice Goes Full Conspiracy Rant On CNN: ‚Russians Behind Race Protest Mayhem!’
  .https://www.zerohedge.com/political/susan-rice-goes-full-conspiratorial-madness-cnn-russians-behind-race-protest-mayhem
  a dzisiejsze doniesienia z USA>
  The NYT Finds New Ways to Disgrace Itself
  .https://stephenlendman.org/2020/06/the-nyt-finds-new-ways-to-disgrace-itself/
  ale jeszcze, póki co jesteśmy przy CORPO-MEDIA i presstutes to znowu direct z USA:
  Silicon Valley has effectively banned freedom of speech – and it’s time we take it back
  .https://www.sott.net/article/435514-Silicon-Valley-has-effectively-banned-freedom-of-speech-and-its-time-we-take-it-back (se tam oglądnijcie, jak corpomedia są ‚scentralizowane’ pod nadzorem Deep Jewish State>sekcja WIPO>World Intellectual Property Organization)
  a napominam o tym, bo dudex+morawiecki pod czułym okiem realizatora testamentu lecha kaczyńskiego
  ‚załatwili’ nam, że Google+Microsoft (a Astra Zeneca i 5G przy okazji) będą STRATEGICZNYMI INWESTORAMI
  w oczyszczalni ścieków-Polin.
  Czy któryś z tych ‚zawodowych politków’ ‚presstitutes’ czy lokalne corpo media otwarły mordeczki w tych kwestiach?
  ŻADNE. Dekomunizacja-dezubekizacja-przedmurze chrześcijaństwa v. JPII>czyli ‚drang nach osten’ czyli Putin winny.
  POLITYKA od zawsze była przechowalnią chazarów od swojego powstania, tzn. 1956 roku. Przecież np.prof. Turski (nie wiem jak się przedtem nazywał) – ‚holocaust survivor’ prawie a może nawet lepiej niż Soros czy Elie Wiesel, – przeżył ghetto, KZL, no cud!!! No nie na darmo prezydent tysiąclecia-pomniczek w każdej dziurze+ uliczka (ale jako ‚para prezydencka’) uchylił dekret Mościckiego o Bnai Brith czy wybudował Polin muzeum nie mówiąc o tym, że podpisywał traktat w mastricht głupio się uśmiechając jak zwykle, czy też na zlecenia Deep Jewish State jeździł do Gruzji aby ją wyzwalać..
  Zadziwiające: jak tzw. polityka ‚polska’ post1989 – od czasu hostile takeover (wrogie przejęcie) przez DEEP JEWISH STATE jest PRZEWIDYWALNA do bólu
  tak samo ‚corpomedia’ w tej oczyszczalnia ścieków są równie DO BÓLU przewidywalne: bo pod nadzorem Deep Jewish State.

 2. JerzyS said

  Synowie żony psa lansują.

  Mam wybierać miedzy Trzaskowskim, wyglądającym na pierwszy rzut oka jakby był wczorajszy, niedogolony i niedomyty , a błaznem, który na pierwszy rzut oka jak misio co się w majki …… i dobrał do miodu

 3. . said

  Zapomniano o Gmyzie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: