Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  robi za Syzyfa o Wolne tematy (40 – …
  maxi o Kadyrow ostrzega: dla Polski w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  Gość o Kadyrow ostrzega: dla Polski w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  I*** o Opłakane skutki dezinformacji
  I*** o Opłakane skutki dezinformacji
  Lily o Opłakane skutki dezinformacji
  kontra o Wolne tematy (40 – …
  abdualiwisimulacha o Opłakane skutki dezinformacji
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  Olo o Przed Ukraińcami ukrywana jest…
  Krzysztof M o Kartka z kalendarza, ciepło o…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 612 obserwujących.

Tarcza 4.0 – aresztują Cię przez internet, ale siedzieć będziesz naprawdę

Posted by Marucha w dniu 2020-06-05 (Piątek)

Rzeczpospolita Kaczyńskiego zaczyna niepokojąco coraz bardziej przypominać antyutopie Orwella czy Huxleya. Obywatel ma coraz mniej praw, a w tle słychać gromkie zapewnienia władz, że to w celu obrony tych praw.

W projekcie Tarczy 4.0 proponuje się zmiany dotyczące tymczasowego aresztowania. To poważna, bo najbardziej dotkliwa forma środków zabezpieczenia wobec podejrzanego lub oskarżonego w toku procesu sądowego.

Przypomnieć należy, że w świetle prawa człowiek jest niewinny do momentu, kiedy zapadnie prawomocny wyrok sądu. Zatem areszt, stosowany wobec człowieka formalnie niewinnego jest sprawą, do której należy podchodzić poważnie, bo dotyczy wolności jednostki.

Wspomniana zmiana polegać ma na tym, że o tymczasowym aresztowaniu decydować miałby sędzia podczas posiedzenia sądu przeprowadzonego on-line.

W praktyce miałoby to wyglądać tak, że sędzia połączy się przez internet z podejrzanym, któremu towarzyszyć będzie asystent prokuratora lub przedstawiciel służby więziennej. Obrońca, owszem, jest przewidziany, ale również zdalnie, chyba, że sędzia uzna za stosowne wezwać go na salę rozpraw. Wtedy będą rozmawiać z podejrzanym wspólnie, z jednego łącza.

Obrońca, który chciałby porozmawiać ze swoim klientem na osobności, będzie mógł do niego zadzwonić i rozmawiać podczas przerwy, orzeczonej przez sędziego. Projekt nie mówi nic, co będzie, jeżeli sędzia tej zgody na kontakt nie udzieli, lub jeśli rozmowa adwokata z podejrzanym nie będzie miała gwarancji dyskrecji. Co będzie, jeżeli łącze internetowe będzie słabe lub nastąpi uszkodzenie?

Można by zrozumieć tę formę, gdyby miała charakter tymczasowy i dotyczyła np. wyłącznie podejrzanego przebywającego na kwarantannie lub z potwierdzoną chorobą COVID-19. Jednak wiele wskazuje na to, że projekt tych zmian miałby być wprowadzony na stałe.

„Ten sposób, jeżeli miałby zostać na stałe, jest głupi, krzywdzący i nieodpowiedzialny – powiedział dla Portalu Strajk znany warszawski adwokat. – To się może obrócić przeciwko każdemu obywatelowi. Jeżeli sędzia ma do wyboru podjąć nieco wysiłku albo nie podjąć go wcale tylko biernie przyklepać to, co znajduje się we wniosku o areszt, to proszę zgadnąć, co sędzia wybierze? Oprócz tego, co to znaczy, że obrońca będzie dzwonił do podejrzanego? Co z prawem do prywatności? To jest rozwiązanie, które się nie mieści w standardach jakiegokolwiek demokratycznego państwa i jakiegokolwiek rzetelnego procesu karnego”

Maciej Wiśniowski
https://strajk.eu

Komentarzy 8 do “Tarcza 4.0 – aresztują Cię przez internet, ale siedzieć będziesz naprawdę”

 1. Birton said

  żydowski kraj antypolski, żydowskie antypolskie obyczaje ;
  w perspektywie kara za myślozbrodnię

 2. osoba prywatna said

 3. osoba prywatna said

 4. osoba prywatna said

 5. HOMOLKA said

  BIC w NICH Bic w NICH
  I to nie ma co sie zastanawiac BIC w NIC.
  co nie chcesz To oni ciebie beda Na…ac.

 6. JARNO said

  podniecajcie się lewackim – strajk.eu – p…….niem
  a dzisiaj w USA i na całym świecie>wszyscy protestują bo policja jest BE>czarne kretyny na zlecenie Sorosa i us lewactwa (u nas demokratyczna opozycja) pochylają się nad jakimś moronem, który sam się położył na ziemi bo policjantowi zachciało się go dusić aż się Joe Creepy Biden wzruszył i klękał podczas jego pogrzebu.
  .
  No prosze, niech ‚demokratyczna opozycja’ zaproponuje likwidację policję i hasło owsiaka Róbta co Chceta + Make Love not War pod pachę >> GO AHEAD.
  .
  PROUD MEMBER of 1968 FIGHTING with MO-ZOMO SPROWOKOWANE przez KOR>michnik-kuroń-modzelewski, mikołajewska, smolar. etc.
  etc

  —————
  Trochę, kurwa mać, więcej nas interesują wydarzenia w Polsce, niż w USA.
  Admin

 7. JARNO said

  #6>ADMIN, czym się różnimy post1989 od USA?
  Widzi Pan jakąś róznicę>ten sam syf ‚made by’ DEEP JEWISH STATE? ze szczególnym uwzględnieniem JEWISH STATE co odkryli dzisiaj ze zdziwniem Amerykanie przy okazji śmierci tego Murzyna w Minneapolis>
  Did American Cops Learn Kneel-On-Neck Technique from Israel?
  .https://www.unz.com/isteve/did-american-cops-learn-kneel-on-neck-technique-from-israelis/
  ‚The Anti-Defamation League, among others, sponsors a lot of training of American cops by Israelis in the latest techniques Israel has developed over the years for keeping Palestinians down. A leftist outlet, The Morning Star, wrote:
  ….I remembered noticing when many Israeli soldiers began using this technique of leaning in on our chest and necks when we were protesting in the West Bank sometime in 2006.
  The training of US police officials by Israeli forces is widespread.
  Even Amnesty was compelled to report that hundreds of police from Florida, New Jersey, Pennsylvania, California, Arizona, Connecticut, New York, Massachusetts, North Carolina, Georgia, Washington state and Washington DC had been flown to Israeli for training.
  Thousands more have been trained by Israeli forces who have come to the US to host similar events to the one held in Minneapolis. According to the somewhat selective rights organisation, many of these trips are taxpayer-funded, while others are privately funded.
  Since 2002 the Anti-Defamation League, the American Jewish Committee’s Project Interchange and the Jewish Institute for National Security Affairs have paid for police chiefs, assistant chiefs and captains to train in Israel and the Occupied Palestinian Territories (OPT), it said.’
  a przeca nasze>miłują Izrael jak siebie samego.

 8. Marucha said

  Re 7:
  „#6>ADMIN, czym się różnimy post1989 od USA?”

  Dlaczego akurat mnie Pan pyta?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: