Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  cep o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Andrzej o O paranoi giedroyciowych i bar…
  lesnick o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Świat na krawędzi wielkiej wojny o skarby Morza Śródziemnego

Posted by Marucha w dniu 2020-06-09 (Wtorek)

Świat na krawędzi wielkiej wojny o skarby Morza Śródziemnego. Tureckie panowanie w rejonie Morza Śródziemnego.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wyobrażał sobie, że może podjąć wszelkie kroki polityczne i pozostać bezkarnym. Erdogan miał dobrych nauczycieli – USA.

W ostatnich miesiącach Erdogan realizuje sprytny plan przechwytywania zasobów naturalnych już nie tylko Libii ale i Morza Śródziemnego w strefie zasobów należących do Grecji.

Nie jest już tajemnicą, że Ankara współpracuje z tzw. Rządem Porozumienia Narodowego (PNC) Libii, który istnieje bo ustaliły tak państwa Zachodnie dla swoich surowcowych interesów .

Turcja widząc okazję do czerpania surowcowych zysków, wysyła najemników i sprzęt wojskowy do Libii w Afryce Północnej.

Turcja staje się coraz bardziej zaborcza i agresywna. Obecnie ma plany „przechwycenia” części zasobów Grecji. Turcja nie ukrywa swoich zamiarów. Niedawno turecka gazeta rządowa opublikowała wniosek o licencję na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów w pobliżu wysp greckich.

Recep Tayyip Erdogan spotkał się również z szefem PNS Fayez Sarraj i powiedział, że strony planują prowadzić badania i wydobycie złóż ropy i gazu w basenie Morza Śródziemnego.

Dla Grecji takie podejście Ankary i PNS jest wrogie.Zachowanie Turcji było ostatnio dość agresywne. Grecy odpowiedzieli, że nie wykluczają starcia zbrojnego by bronić swoich praw.

„Uważam, że jedynym sposobem, by Grecja poradziła sobie z takim zachowaniem Turcji, która generalnie ma skłonność do agresji, jest z jednej strony użycie całej swojej broni dyplomatycznej, a z drugiej strony zwiększenie siły odstraszającej sił zbrojnych” – powiedział minister obrony Grecji Nikos Panayotopoulos.

Należy zauważyć, że Grecja zwróciła się już o pomoc do innych krajów europejskich. Unia Europejska może stanąć po stronie Greków, co doprowadzi do eskalacji konfliktu między stronami. [Już widzę Unię… – admin]

Chciwość Erdogana jest coraz wyraźniej i bardziej brutalna; samo to, że Turcja bez zgody Syrii czy ONZ wkroczyła na terytorium suwerennego państwa Syrii i ją okupuje świadczy, że tak ze strony Rosji, sojusznika Syrii jak i ze strony ONZ, brak zdecydowanego działania przeciwko tureckim zapędom ośmielił bezkompromisowego agresywnego Erdogana do agresji w Syrii i w Libii i obecnie także bezprawnego panoszenia się na wodach w strefie ekonomicznej Grecji i wszędzie gdzie tylko chce.

Turcja obecnie to potencjalny zapalnik nowej wojny światowej! Turcja to pilny uczeń amerykańskiej taktyki bezkarnych działań i okupacji cudzych ziem i stref ekonomicznych oraz rabunku cudzych bogactw naturalnych … .

Z Cyprem niegdyś uszło Turcji całkiem na sucho to i teraz liczy że Grecja poza krzykiem znowu odpuści.

Ciekawe po której stronie stanie wasal USA czyli polskojęzyczny rząd w Warszawie – czy po stronie demokratycznej chrześcijańskiej Grecji, czy po stronie gwałcicieli prawa międzynarodowego i suwerenności innych państw Turcji. [Turcji. Polskojęzyczne rządy ZAWSZE stają po stronie zła – admin]

A znając dotychczasowe działania antypolskich wazeliniarzy to będą jak zwykle czekali na instrukcje z Waszyngtonu i z Tel Awiwu a nawet z Brukseli.

Pacynki w Warszawie! Żaden swój ruch, tylko tańczą jak te teatralne marionetki pociągane za sznureczki! Tak wygląda w rzeczywistości ich „suwerenna” Polska działająca w sprawach międzynarodowych wyłącznie pod dyktando USA.

Leonardo da Vinci
https://leonardo.neon24.pl

Komentarze 4 do “Świat na krawędzi wielkiej wojny o skarby Morza Śródziemnego”

 1. ? said

  Według proroctw mnicha Paisjusza, Konstantynopol (Stambuł) zostanie oddany Grekom w wyniku wojny Turcji z Rosją, uderzenie na Turcję nastąpi od strony północy, wcześniej Turcy będą wpływać na sporne z Grecją wody (chodzi o 6-milowy pas na szelfie). Początkowo Turcy będą myśleć, że zwyciężyli, ale czeka ich klęska – Turcy zostaną zniszczeni i starci z mapy na zawsze. 1/3 Turków zginie, 1/3 nawróci się na chrześcijaństwo, 1/3 ucieknie do Mezopotamii.

  https://f6862.wordpress.com/2016/03/17/rosyjskie-i-greckie-media-przypominaja-proroctwa-sw-mnicha-paisjusza/

 2. BK said

  spokojnie… Turcy ogłaszają jako wielkie zwycięstwo podpalenie pojedynczego Pancyra. Bo dopóki tanie, modułowe i łatwe w produkcji/obsłudze rosyjskie systemy przeciwlotnicze są w Libii to niezwyciężone lotnictwo Erdogana omija Afrykę. Sytuacja jest tak zła dla Erdo, że do sieci trafiają zdjęcia zniszczonych Pancyrów z … Syrii.

 3. JARNO said

  oops,
  znowu się wywaliło mój post.
  cięzki jest chleb w czasach zarazy.
  BTW. Camus w Dżumie (1947):
  „Jedynym sposobem walki z zarazą jest uczciwość”.

 4. Birton said

  ciekawe artykuły, Panie Marucha, Pan wynajduje

  ————
  Wy mi w tym pomagacie.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: