Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rządowa aplikacja do szpiegowania koronawirusowego

Posted by Marucha w dniu 2020-06-10 (Środa)

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski przedstawił dzisiaj wraz z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim, aplikację Protego Safe. Rządowe narzędzie do wzajemnego szpiegowania się obywateli. Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepie Google.

Tak wygląda materiał propagandowo-reklamowy zachęcający ludzi do instalowania tej szpiegowskiej aplikacji. Odwołuje się do pozytywnych emocji i tworzy wrażenie, że szpiegowanie przez Wielkiego Brata to troska o najbliższych.

Minister twierdzi, że pod kątem prywatności aplikacja ta spełnia wszelkie standardy. Gdy ktoś z używających tą aplikację zostanie zdiagnozowany na koronawirusa, ma otrzymać kod PIN po którego wpisaniu na wszystkie urządzenia, które widziała za pomocą bluetooth dana szpiegująca aplikacja, zostanie wysłane ostrzeżenie przed koronawirusem i zaproszenie do testów. Wszystko rzekomo odbędzie się anonimowo i z poszanowaniem RODO.

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski pochwalił się, że Polska jest pierwszym krajem, który wprowadza taką aplikację. Zdradził też, że inne kraje również pracują nad takimi szpiegowskimi aplikacjami. W ich tworzeniu aktywnie pomaga Google i Apple, co również wspomniał minister.

Łukasz Szumowski pytany o możliwy powrót obostrzeń ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem w naszym kraju, wskazał na aplikację Protego Safe jako narzędzie, które może nas przed tym uchronić. Kto wie być może to zapowiedź, że ta dobrowolna aplikacja może się stać wkrótce obowiązkowa.

Aplikacja śledząca Protego Safe jest idealnym narzędziem dla licznych paranoików, którzy nadal żyją w wielkim strachu przed wirusem. Dla takich ludzi znajduje się w niej też moduł diagnozy stanu zdrowia. Ma on pozwalać prowadzenie dziennika symptomów dla paranoika, a potem coś w rodzaju skryptu offline, będzie decydować czy potencjalny zakażony powinien się skontaktować z Sanepidem.

Minister Zagórski stwierdził, że wierzy w zaufanie władzy do obywateli i dlatego ma nadzieję, że aplikacja będzie masowo instalowana. Z pewnością jest to produkt idealny dla paranoików i hipochondryków stale obawiających się o swoje zdrowie. Jest to też dowód na to jak „na naszych oczach wykuwa się Nowy Porządek Świata, świata po koronawirusie”.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
https://wolnemedia.net/

Komentarzy 11 do “Rządowa aplikacja do szpiegowania koronawirusowego”

 1. Zbyszko said

  Fajne… a kto będzie przydzielał te kolorowe statusy? Czy spotkanie chorego będzie jedynym kryterium przyznania koloru?, kto będzie sprawdzał czy przydzielony kolor został przydzielony właściwie?, kto będzie sprawdzał czy kolor przydzielił system a nie haker?, kto będzie sprawdzał korupcję koloru, zjawisko które z całą pewnością się pojawi, tak jak teraz istnieje korupcja w wykorzystaniu urządzenia szpiegowskiego wykorzystywanego przez służby, a pozwalającego np na zdalne tworzenie w naszych telefonach fałszywej historii korespondencji, czy ingerencję w naszą korespondencję (znam taki przypadek, fałszowania korespondencji smsowej i blokowania połączeń), kto nam zagwarantuje, że to szpiegowskie urządzenie, nie będzie wykorzystywane do zmiany koloru statusu naszego telefonu i tym samym zablokowanie naszej gdzieś tam wolności przemieszczania się, czy chociażby dokonania zakupów (gdy bramka przy wejściu zaalarmuje ochronę do sprawdzenia naszego statusu), co szczęśliwi bywalcy galerii handlowych zauważą z wielkim zadowoleniem.

  Oczywiście społeczeństwo nie będzie widziało żadnego z tych zagrożeń, a tylko i wyłącznie same superlatywy tego nareszcie wspaniałego systemu profilaktyki pandemii

 2. wanderer said

  Niech sp..alaja z ta swoja aplikacja.

  A dla tych paranoikow co sobie ja zainstaluja powinni rozdawac 20% znizke na kupno kogutow swietlnych zeby jeszcze sobie to na leb zainstalowali. Wtedy jeszcze bardziej beda mogli sie poczuc bezpieczniej.

 3. Jurek said

  Przy okazji , powiem co myślę na temat plandemii.

  WHO twierdzi, że bezobjawowe rozprzestrzenianie się koronawirusa jest niezmiernie rzadkie, praktycznie niemożliwe.

  WHO po prostu skasowała jakiekolwiek argumenty za obowiązkowymi szczepionkami lub stygmatyzowaniem i śledzeniem ludzi , ala Protego,

  WHO poinformowało, że bezobjawowi nosiciele nie rozprzestrzeniają COVID-19.

  Wg info z CNBC,

  “From the data we have, it still seems to be rare that an asymptomatic person actually transmits onward to a secondary individual,” Dr. Maria Van Kerkhove, head of WHO’s emerging diseases and zoonosis unit, said at a news briefing from the United Nations agency’s Geneva headquarters.”It’s very rare.”

  A przecież pod pretekstem bezobjawowego świrusa, rządy tzw demokratyczne, zdradziły swoją kabalistyczną mordę średnio niezorientowany.

  Co więcej, faszystowska CDC,nagle oznajmiła, iż świrus nie nie może rozprzestrzeniać się na powierzchni czegokolwiek, np. pieniędzy, klamek, skóry itp, itd.. Zatem rękawiczki, dezynfekcja rąk w marketach, maski , są narzędziem represji. Tępych, podłych represji. Skurwiele , finalnie, po prostu chciały znaleźć sposób na permanentne śledzenie ludzi, wiedząc, że na czipa, nie ma za bardzo zgody społecznej.

  Wnioski:

  1) WHO od zawsze nas okłamuje, a realne ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa jest praktycznie zerowe.

  Lub
  2) WHO nas teraz okłamuje, starając się upewnić, że wszyscy jesteśmy zarażeni, aby druga fala na serio wybuchła na całym świecie.

  3) nie wierz talmudycznym okupantom. Zaufaj swojemu ciału, ćwicz i wzmacniaj odporność.
  Fastfudy i inne przetworzone żarcie, to główny koń trojański, uwalający immunologię.

  Już nie mam siły tłuc o profilaktyce: witaminie C, węglu aktywnym, vit. D i … jeżówce. Na jesień będą to pigułki życia, gdyż zakładam, że pkt 2 jest możliwy, a zapodane przeze mnie środki są wystarczającą ochroną . W styczniu miałem klientkę z covid. Zastosowała sodę, vit C, węgiel. Po 3 dniach jej płuca na tyle się poprawiły, że mogła palić faje. Covid został zdiagnozowany urządzeniem do biorezonansu. Natomiast niemożliwość zaciągnięcia się petkiem, zostało zdiagnozowana z … wywiadu 🙂

  Dużo więcej tu: .https://www.youtube.com/watch?v=h4-dYTQPtUY

 4. Boydar said

  „… niech sp..alają z tą swoją aplikacją …”

  Niech sp..alają ! A ich „aplikacje” razem z nimi.

 5. Boydar said

  Nie dodałem, że w pierwszej kolejności mają pozbierać wszystkich swoich. I tu, niestety, owa „aplikacja” będzie im bardzo przydatna. Coś za coś.

 6. Kurwa! Jak une zasrały ten świat! Nie idzie już normalnie przejść, żeby nie wdepnąć w jakieś ychnie gówno. No… som jeszcze w pokaźnej liczebności te niektóre przez garbulców zaaplikowane, których gówno obchodzi obchodzenie neandertalskich gówien. Te puste łeby wszystko łyknom, byle w przerwach pomiędzy żarciem i chlaniem móc napierdalać palcyma po smarkfonach. Take one ychnie stwory też powinny dostać darmowe bilety na wycieczkę do wapiennych dołów.

 7. UZA said

  Żeby taka aplikacja mogła zastapić czipy jako narzędzie totalnej kontroli , to wszyscy musieliby mieć smartfony i ciągle je nosić przy sobie. A jak to wymuszą i skontrolują ? Policja będzie sprawdzać : „Gdzie ma Pani smartfona, proszę okazać”? A może rzucą na rynek urzadzenia nowej generacji, wyczuwające obecność człowieka ? Ale jak nas zmuszą, żebyśmy takie g… kupili (na swoją zgubę) ? Chyba jednak aplikacja ma, póki co, inne zadanie niż szpiegowanie nas. Może istotnie chodzi o wyłapanie swoich (w sensie – najlepiej wytresowanych i wystraszonych, w pełni dyspozycyjnych). Z drugiej strony, można ich przecież namierzyć i wyłapać w inny sposób – po komentarzach czy profilach w mediach „społecznościowych” albo po maseczkach na ulicy. Może więc kryje się za tym coś, o czym jeszcze nie wiemy.

 8. JARNO said

  zaraz, zaraz
  przecież dudex z morawieckim ‚załatwili’ nam-Polakom-że Google+Astra Zeneca będą STRATEGICZNYMI inwestorami w Polsce>
  dudex w Silicon Valley
  .https://tvn24.pl/tvn24-news-in-english/andrzej-duda-polish-president-visited-the-silicon-valley-usa-ra945624-2311055
  >a tu w davos 2020>
  .https://www.youtube.com/watch?v=Oku3ttg5C-w
  a Microsoft ‚slurp’ copro właśnie inwestuje 4 MLD USD!! W co? W cloud? A po co? No po to, ABY ZBIERAĆ WSZYSTKIE dane o Polakach i niepolakach na terenie – nie ma znaczenia
  i BB pomocne w tym jest 5G wg życzenia naszego największego sojusznika>
  PM Morawiecki signs 5G declaration with US Vice-President Pence
  .https://polandin.com/44201574/pm-morawiecki-signs-5g-declaration-with-us-vicepresident-pence
  no i trzask prask>MAMY TO>
  Ericsson says to invest in 5G manufacturing in Poland >>>August 29, 2019 !!!
  .https://www.reuters.com/article/us-ericsson-poland-idUSKCN1VJ1QA
  i biedny polski przedsiębiorca – Solorz >
  Age : 63
  Public asset : 2,387,825,145 USD
  Country of residence : Unknown !!!!!!
  .https://www.marketscreener.com/business-leaders/Zygmunt-Jozef-Solorz-9542/biography/
  >>>>Cyfrowy Polsat S.A. (CPS) (Broadcasting) 57%
  >>>>Zespól Elektrowni Patnów-Adamów-Konin S.A. (ZEP) (Independent Power Producers) 51,6%
  >>>>ATM Grupa S.A. (ATG) (Entertainment Production) `17,4%
  Aha, to wszystko co do do wykorzystanie ‚pandemii” przy wykorzystaniu ‚social responsible companies” ze szczególnym uwzględnieniem TECH-CORPO- to kretynka First Lady 2 dni temu –
  Techno-Tyranny: US National Security State Using ‚COVID-19 Pandemic’ to ‚Copy China’ And Implement AI-Based ‚Do-Over’ of Western Civilization 5G-OSADOWSKI
  .https://www.sott.net/article/433040-Techno-Tyranny-US-National-Security-State-Using-COVID-19-Pandemic-to-Copy-China-And-Implement-AI-Based-Do-Over-of-Western-Civilization
  a co do samej ‚pandemii’>
  Swiss Propaganda Research: Facts About Covid-19
  .https://www.sott.net/article/432441-Swiss-Propaganda-Research-Facts-About-Covid-19
  czy ‚z ostatniej chwili’
  „It’s All Bullsh*t” – Three Official Leaks That Sink The Covid Narrative
  .https://www.sott.net/article/435486-Its-All-Bullsht-Three-Official-Leaks-That-Sink-The-Covid-Narrative
  musi być coś na rzeczy, że nowy projekt Deep Jewish State anonsowany przez ZBRODNIARZA wojennego Kissingera w 2014
  Henry Kissinger on the Assembly of a New World Order
  .https://www.wsj.com/articles/henry-kissinger-on-the-assembly-of-a-new-world-order-1409328075
  czy całkiem niedawno, z okazji – oczywiście – „PANDEMII”
  The Coronavirus Pandemic Will Forever Alter the World Order >>
  .https://www.wsj.com/articles/the-coronavirus-pandemic-will-forever-alter-the-world-order-11585953005
  a wcześniej – już w w 2018- Soros zatroszczyl się stosownie:
  Soros, inspired by Hitler’s bankers, wants to burden Europe with debt in order to turn it to Africa MEFO bonds https://en.wikipedia.org/wiki/MEFO
  .https://gefira.org/en/2018/12/10/soros-inspired-by-hitlers-bankers-wants-to-burden-europe-with-debt-in-order-to-turn-it-to-africa/
  i zwracam uwagę na te MEFO BONDS>> .https://en.wikipedia.org/wiki/MEFO
  bo to DZIEJE SIĘ DZISIAJ – tzw. perpetual bonds.
  a co najgorsze – biedny nie wie w którą stronę pójdzie świat po corona wirus>
  Soros: ‚I do not think anybody knows how capitalism will evolve’ given the coronavirus pandemic
  .https://www.sott.net/article/434320-Soros-I-do-not-think-anybody-knows-how-capitalism-will-evolve-given-the-coronavirus-pandemic
  RŻNIE GŁUPA czy co?
  .
  ALE CHYBA NIE bo na całym świecie, coraz więcej ludzi świadomych tego co ich czeka>
  .
  OECD >
  COŚCIE SK>>>>>>>NY ZROBILI Z MOJĄ OJCZYZNĄ
  lekutko mając w dupie ‚black lives matters’ oczywiście sponsorowane przez DEEP JEWISH STATE.
  idiotów czy kanalie – mam na myśli ‚zjednoczonych prawiczków’ + ‚demokratyczna opozycja’ + „lewica’
  stara się jak może – na ścieżce i torze – wytyczanej przez Deep Jewish State.

 9. MM said

  Poznaj siatkę trolli, która promowała ProteGo na Twitterze
  https://niebezpiecznik.pl/post/poznaj-siatke-trolli-ktora-promowala-protego-na-twitterze/

 10. lewarek.pl said

  Tym, którzy nie będą mieli smartfonów z aplikacją, utrudnią maksymalnie życie. Już był pomysł, żeby kelnerzy zapisywali nazwiska osób korzystających z restauracji, a nie dysponujących aplikacją (!!!!). Dlaczego nie zastosować tej praktyki np. w komunikacji, na poczcie, w jakimkolwiek urzędzie itd.? Albo udostępnić niektóre usługi tylko pod warunkiem posiadania smartfona z aplikacją? Sposobów, żeby zmęczyć opornych, może być wiele.

 11. revers said

  No piekne kto tu paranoik? moze juz swiety ewanglista Lukasz Sz. wg. bs.Jedraszewskiego i swita sekta who, plus gates satanic in..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: