Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dostaje tylko 1085 zł renty miesięcznie. Wlepili jej mandat na 12 tys. zł, stanowisko sądu zaskakuje.

Posted by Marucha w dniu 2020-06-17 (Środa)

Mandat na kwotę 12 tys. zł dostała 70-letnia kobieta, która naruszyła zakaz przebywania w parku w trakcie pandemii [„pandemii”, chłe chłe… – admin] koronawirusa. Wojewódzki Inspektor Sanitarny zdecydował się jednak uchylić karę inspekcji powiatowej.

Mandat 12 tysięcy dla emerytki

Odkąd w Polsce zaczął obowiązywać stan epidemii, policja zaczęła wlepiać mandat za mandatem. Często drakońskie kary były nakładane nawet z najbardziej błahych powodów, a to, czy zostanie się ukaranym, zależało od woli funkcjonariuszy. Sprawą 70-latki zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich.


Mandat 12 tysięcy za wejście do parku

[Niech te jebane kurwy wlepiają mandaty też za to, że ktoś nie chodzi piętami do góry… skąd się takie pierdolone śmiecie biorą w służbach publicznych? Kto im, kurwa, pozwala tam pracować? – admin]

W odwołaniu do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pani Dorota wskazała, że w parku znalazła się nie ze swojej winy. Wyjaśniła, że pies, z którym wyszła na spacer, zerwał się ze smyczy w pogoni za kotem, a ona pobiegła za nim. Z powodu problemów zdrowotnych (na których potwierdzenie załączyła orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym) usiadła na ławce. Wtedy podszedł do niej patrol.

Nie uwzględniono ani jej wyjaśnień, że weszła do parku, bo jej pies zerwał się z smyczy, ani nawet faktu, że pobiera 1085 zł renty rodzinnej, a kara jest niewspółmierna do czynu i jej dochodów. Dostała mandat 12 tys. zł. [Przecież to gojka, czemu się dziwicie? – admin]

Mandat anulowany. Ale dopiero po interwencji RPO

Pani Dorota wskazała, że notatka policyjna została sporządzona nierzetelnie i rozmija się z prawdą. Wobec tego nie może być ona wystarczającą podstawą decyzji. Przekazała też PWIS zdjęcia wykonane przez świadka zdarzenia i jego oświadczenie w sprawie. PPIS wniósł o utrzymanie zaskarżonej decyzji, bo naruszenie zakazu było „oczywiste i niebudzące wątpliwości”.

Po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich WIS uchylił karę mandatu nałożoną przez inspekcję powiatową, ponieważ obecnie nie ma już zakazu wejścia do parków, a w takiej sytuacji należy stosować przepis obowiązujący w dacie orzekania, a nie w dacie czynu – jeśli jest korzystniejszy dla sprawcy.

https://www.biznesinfo.pl/

 

Komentarze 24 do “Dostaje tylko 1085 zł renty miesięcznie. Wlepili jej mandat na 12 tys. zł, stanowisko sądu zaskakuje.”

 1. JerzyS said

  Idź i zagłosuj na Dudę!

  On skorzysta z prawa łaski

  „Ilu skazanych ułaskawił prezydent Andrzej Duda?
  24.01.2020, 06:31Polska
  Ilu skazanych ułaskawił prezydent Andrzej Duda?PAP/Paweł Topolski
  Prezydent Duda korzystał z prawa łaski 83 razy

  Jeszcze żaden prezydent nie korzystał z prawa łaski tak ostrożnie, jak obecny.
  Zrobił to tylko 83 razy – pisze piątkowa „Rzeczpospolita”. Lech Wałęsa ułaskawił 3454 osoby, Aleksander Kwaśniewski w ciągu obu kadencji – 4288, Lech Kaczyński 201 osób, a Bronisław Komorowski 360 – podaje gazeta.

  Został skazany za podpalenie lasu. Prezydent Duda go ułaskawił

  „Jan Śpiewak, który przyczynił się do ujawnienia afery reprywatyzacyjnej w stolicy, został skazany za zniesławienie jednej z jej rzekomych bohaterek. Stara się o ułaskawienie u Andrzeja Dudy, w Kancelarii Prezydenta trwają procedury w tej sprawie. Jeśli dojdzie do ułaskawienia, będzie to jeden z najgłośniejszych przypadków podczas prezydentury Dudy, jednak statystyk to znacząco nie zmieni. Kadencja Dudy powoli się skończy i już wiadomo, że będzie najmniej łaskawym z dotychczasowych prezydentów. Po prawo łaski sięgnął tylko 83 razy”
  – czytamy w „Rzeczpospolitej”

 2. Moher49 said

  No przecież wszelkimi sposobami trzeba gojów wytępić. W NY nawet respiratorów do tego używają.

 3. Piskorz said

  re 1 Aleksander Kwaśniewski w ciągu obu kadencji – 4288, ‚ A ILE W TYM BYŁO …różnych typów podejrzanych?! Tego nie wiemy..

 4. Sarmata said

  Przestańcie płakać jak baby i biadolić nad tymi szczepieniami!
  7,5 mld ludzi wcale nie musi się szczepić, bo wystarczy, że ich przedstawiciele z jajami (w rodzaju Kedywu AK), zrobią to, co w zagrożeniu swego życia zawsze ludzie robili od stworzenia świata, czyli utrupić swoich prześladowców.
  Przypominam moim rodakom wyczyn żołnierzy oddziału specjalnego Kedywu Komendy Głównej AK „Pegaz” w którym to odstrzelili dowódcę SS i Policji na dystrykt warszawski Generalnego Gubernatorstwa, Franza Kutscherę.
  Zastrzelili go jak psa 1 lutego 1944 w Alejach Ujazdowskich w Warszawie. „Kruszynka” oddał w Kutscherę serię z automatu i … już było po wielkim dowódcy SS i Policji na dystrykt warszawski Generalnego Gubernatorstwa – Franzu Kutscherze.
  Komórka egzekucyjna AK „Pegaz” składał się z 12 dzielnych Polaków. Bez obaw. Znajdzie się i teraz 12 dzielnych Polaków. To oni mają się bać. Proste?
  I historycznie dowiedzione, że skuteczne.
  Nie traćcie nadziej tylko się gotujcie na spotkanie. Dobrym słowem i pistoletem załatwisz więcej niż samym dobrym słowem.
  To ONI MAJĄ SIĘ BAĆ!

  P.S. I módlcie się często do Ducha Świętego o dar mądrości i męstwa oraz dziękujcie Mu za pomoc i opiekę.

  —————
  Ależ to realne, panie Sarmata… „wystarczy, że…”
  Admin

 5. bryś said

  Jakiego sądu?

 6. Marek said

  Jednak Bolek był pracowity.
  Ułaskawiał aż 16 osób w ciągu jednego tygodnia.
  Judasz przy nim to leń skończony. Raptem 0.4 osoby na tydzień. Brawo 🙂

 7. bryś said

  Nikt nie podnosi że „epidemia” to fikcja, a przepisy to niezgodny z konstytucją bezprawnie wprowadzony w życie gniot?

 8. „… stanowisko sądu zaskakuje.”
  Gdzie, jaki sąd?
  Powiatowy czy wojewódzki inspektor sanitarny to przecież nie sąd.

  —————–
  Nie wiem… ja tylko jestem pianistą grającym skomponowane przez innych kawałki.
  Admin

 9. bryś said

  Co by się stało gdyby nie interweniował RPO? Zlicytowali by ją i w dupie? Ile takich spraw jest i było w Polsce?

  Tu trochę treściwiej:

  Adam Bodnar zwracał uwagę szefowi MSWiA Mariuszowi Kamińskiemu, że takie działanie nie ma podstaw prawnych, łamie podstawowe wolności obywatelskie i ma niewielki związek z egzekwowaniem zabezpieczeń epidemicznych. A notatka policjanta to za mało, by ustalić, że dana osoba rzeczywiście złamała zalecenia sanitarne. Ponadto policja nie ma uprawnień do działania w ramach procedur administracyjnych.

  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-uchylono-12-tys-kary-od-inspekcji-sanitarnej-za-wejscie-do-parku

 10. plausi said

  tzw. „pandemii”

  „w trakcie pandemii”, jeżeli już to „w trakcie tzw, „pandemii” „, a właściwie szykan wobec ludności pod pretekstem tzw. „pandemii”, bowiem

  Nie ma i nie było czegoś, co zasługuje na nazwę pandemii,

  chodzi wyłącznie o operację kręgów kapitału globalnego o nazwie „Pandemia”, której cele są jasne:

  https://marucha.wordpress.com/2020/06/13/swiat-po-epidemii/#comment-904276

  Słusznie uważa się, że operacja „Pandemia” jest znakomitym przykładem inżynierii społecznej, zastosowanej globalnie. Przykłady Białorusi i Szwecji, które nie podporządkowały się nakazom globalnego kapitału, jak pozostałe rządy krajów świata, dowiodły, że nie miało to żadnego wpyławu na zjawiska chorobowe czy śmierci w tych krajach. My zaliczamy operację „Pandemia” do operacji w wojnie globalnego kapitału przeciwko ludzkością, wojnie prowadzonej od wieku, a może nawet wieków Globalny kapitał nie zawaha się popełnić dalsze zbrodnie przeciwko ludzkości

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/marx-w-sluzbie-kapitalu/#Markscytat

  prof. Ehrlich ostrzega bardziej świadomych, że przygowowywany jest globalny mord masowy, przy czym zaangażowanie przedstawicieli kapitału jak klan Rockefeller, Gates i wielu innych w dziedzinie lecznictwa każe przypuszczać, że przygotowwywana jest broń biologiczna.

 11. Mariusz Kamiński został szefem MSWiA za zasługi w aferze gruntowej.
  Ułaskawił go A. Duda zanim uprawomocnił się wyrok skazujący M. Kamińskiego.
  Ot i całe pisowskie państwo prawa.

 12. piwowar said

  Prosze sie zastanowic nad innym aspektem sytuacji tej pani w moim wieku. Wlepiono jej kare arbitralnie i to ona sie musi tlumaczyc, udowadniac niewinnosc a nie organ wladzy zeby udowadnial jej wine. To tworzy dosc istotny precedens. Wkrotce kazdy z nas bedzie poswiecac wiekszosc swojego czasu na tlumaczenie sie z oskarzen, ktore moze rzucic coraz to nizszy ranga funkcionariusz albo urzednik, wreszcie ktokolwiek.

  Tempora mutantur. Sprawiedliwosc okreslana jest codzien inna definicja.

  (p.s. obiecywalem, panie Gajowy, prawda?)

 13. wywrotowiec said

  do Piskorz: wielokrotnie pisano,ze stolzman i kohne ulaskawiali bandytow najgorszego sortu
  z mafii,a nie babcie od pietruszki

 14. UZA said

  ad.4)Pan Sarmata : „7,5 mld ludzi wcale nie musi się szczepić, bo wystarczy, że ich przedstawiciele z jajami (w rodzaju Kedywu AK), zrobią to, co w zagrożeniu swego życia zawsze ludzie robili od stworzenia świata, czyli utrupić swoich prześladowców”
  Pan Admin : „Ależ to realne, panie Sarmata… „wystarczy, że…”

  Moim skromnym zdaniem rację ma Pan Sarmata – to jest realne. Większość ludzi wprawdzie nie grzeszy odwagą i woli robić uniki zamiast stanąć do walki, ale szczepienia to sytuacja ekstremalna. Tu już nie będzie miejsca na uniki, znajdziemy się w sytuacji być albo nie być.

  Nawet mały szczur, przyparty do muru, rzuci się na znacznie większego człowieka, chociaż w normalnych warunkach wybiera ucieczkę. I na tej samej zasadzie, w sytuacji ostatecznej, ludzie zazwyczaj łagodni i pokorni wykrzeszą z siebie siłę oporu. Poza tym ciągle żyją wśród nas urodzeni bojownicy i jest ich na pewno więcej niż 12. Oni poprowadzą innych.

  Zwolennikom Nowego Porządku niespodziankę mogą też sprawić ludzie z Południa. Najemnicy słynnego filantropa poradzili sobie z kenijskimi dziewczynkami i hinduskimi dziećmi , ale z dorosłymi tak im łatwo nie pójdzie. Zwłaszcza, że mieszkańcy Trzeciego Świata poznali się już na dobrodziejstwach filantropów i stracili respekt dla białych sahibów.

 15. #4 p. Sarmata, ja ze swej strony swoim „slabiutkim” glosem od czasu do czasu przypominalem czytajcie „Kamienie na Szaniec”, ale jakos malo zrozumienia DLACZEGO !! Chyba trzeba kawe na lawe postawic sprawe jak Pan pisze. Czas na reaktywacje Panstwa Podziemnego Narody Polskiego ze wszystkimi jego strukturami. Nie trzeba zadnych „zamachow na Kutschere” po ktorym mordy Polakow np. w Palmirach sie wlasciwie skonczyly. Wystarczy na poczatek „strzyzenie i golenie” wsparta mala dywersja wlaczajac akcje „nieposłuszeństwa obywatelskiego”, akcje plakatowania, etc etc. I prosze nie biadolic ze wszechobecnej invigilacji elektronicznej sie lokalnie nie zneutralizuje lub nie obejdzie. To jedyny sposob na przywolanie rzadzacych do porzadku. Petycje i inne bzdety by przemowic do lbow zdegenerowanych moralnie wladz postmagdalenki nie maja sensu. A Majdany i pochody to moga sobie „organizowac” sluzby. Natomiast „wypychanie” przed szereg na odstrzal okupanta najlepszych przywodcow Narodu bez oslony „tarcza” Panstwa Podziemnego to debilizm.

 16. Marucha said

  Re 14:
  Pani Uzo, chciało by się wierzyć, że tak będzie…
  Mam jednak silne przesłanki, by przypuszczać, że Polaków już nie stać na żaden sprzeciw. Choćby przez kilkunastu ludzi.

 17. Birton said

  ad16
  polskojęzyczne żydostwo zabija Polaków – taka jest przyczyna obaw ludzi przed wystąpieniami, ponadto – marazm, relatywizm, brak samoświadomości narodowej, głupota, brak wiedzy historycznej, a u mężczyzn puste bokserki

 18. Adam said

  Re16:
  Marucha said:
  „Mam jednak silne przesłanki, by przypuszczać, że Polaków już nie stać na żaden sprzeciw. Choćby przez kilkunastu ludzi.”

  Bo Pan, Panie Marucha ogólnie odznacza się skrajnym antypolonizmem (coś jak antysemityzm, tyle że skierowany przeciw Polakom). Jest Pan, w istocie, ukrytym Polakożercą, bardzo przy tym jadowitym. Sam Pan napisał nie tak znów dawno, pod jednym z artykułów, w komentarzu, cytuję: „Polacy to kurwy są” (odnośnie narodu polskiego).
  Czytuję Pana stronę od wielu już lat, a także pańskie komentarze, i „wstawki” jedno, czy kilkuzdaniowe (wtrącenia) do prezentowanych artykułów, i od poziomu pańskiego jadowitego antypolonizmu aż głowa i serce zaczyna boleć! Żal czytać Pana, ale artykuły są ciekawe, więc wciąż tu jestem, i jakoś znosić muszę tą gigantyczną nienawiść jaką nosi Pan w sobie do mojego polskiego narodu (bo już nie pańskiego, ze względu na nienawiść do niego skierowaną). Pańskim narodem jest teraz „multikulti Skandynawia” (bo chyba tam Pan jest?), i proszę może na nich przelewać swoje „odczucia odnośnie świata”, bo z Polską nie ma Pan już NIC wspólnego (dzięki Bogu!).
  Pozwolę sobie na dalszą uwagę osobistą, bo i wolno mi, skoro tyle razy już obraził mnie Pan także osobiście (jako Polaka, a więc i człowieka, ponieważ moje człowieczeństwo wynika także z mojej polskości – w moim rozumieniu).
  Myślę, podejrzewam, i prawie pewien jestem, że pańska nienawiść do Polski i Polaków wynika z faktu opuszczenia przez Pana Ojczyzny i emigracji. Wybrał Pan mamonę i wyjechał na Zachód (ogólnie mówiąc, bo chyba geograficznie jest Pan na północy od Polski) i po prostu w głębi serca Pan za Polską tęskni. Ale ponieważ chciwość i materializm są w Panu silniejsze, i wrócić Pan przez to nie potrafi do Ojczyzny, bo mamona trzyma Pana na Zachodzie – to oczywiście powstał ogromny konflikt wewnętrzny w Panu, i przejawia się on m.in. właśnie pańską nienawiścią do Polski. To po prostu taki psychologiczny „wentyl bezpieczeństwa” – ta nienawiść do mojego kraju. Ten wentyl pozwala Panu „przykryć”, czy też zasłonić ową tęsknotę, i owo pragnienie powrotu. Bo łatwiej, w takiej sytuacji, człowiekowi chciwemu – nienawidzić Ojczyzny, niż spakować manele i wrócić do tego naszego, często biedniejszego życia, niż Wy tam macie, w swoich nowych Ojczyznach zachodniej mamony. Woli więc Pan na Polskę i naród polski pluć i nienawidzić, niż zabrać się za siebie i stanąć w prawdzie przed samym sobą. Tak Panu łatwiej, rozumiem to, choć oczywiście nie popieram…
  A nawet jeśli bezpośrednią przyczyną pańskiej emigracji na Zachód nie była mamona, tylko może inne sprawy, jak przykładowo komunistyczne represje, to przypominam Panu, że tamte czasy minęły trzydzieści lat temu, i jeśli nie zdążył Pan przez tyle czasu wrócić, to chodzi tylko o kasę. A poza tym nie wszyscy którzy poddani byli/są jakimkolwiek represjom – to wyjeżdżają, uciekają, większość ZOSTAJE na miejsu. Pan nie dość, że wyjechał – to jeszcze pluje.
  I stąd ta nienawiść do Polski – bo Pan tak naprawdę siebie samego nienawidzi, nie zaś mojego kraju. Łatwiej Panu oszukiwać siebie samego, że chodzi o Polskę, a nie o własne wnętrze.
  Żegnam i NIE pozdrawiam, bo za dużo tego jadu pańskiego, antypolskiego, już się naczytałem. Stał się Pan wrogiem Polski i Polaków, a z wrogami my Polacy mamy w zwyczaju walczyć, nie zaś ich pozdrawiać.

 19. UZA said

  ad.16) „Polaków już nie stać na żaden sprzeciw”

  Śmiem twierdzić, ze każdego stać na sprzeciw, kiedy śmierć zagląda w oczy. Instynkt samozachowawczy wyzwala działania odruchowe – wtedy człowiek już nie kombinuje , nie kalkuluje, tylko się broni. Nawet strach słabnie. Boimy się bowiem tak długo, jak długo mamy jeszcze coś do stracenia.

  Siła Systemu niewątpliwie zasadza się na głupocie. Czy nam się to podoba, czy nie, większość każdego społeczeństwa (także naszego) stanowią głupcy, którymi łatwo kierować. Tak zawsze było, a mimo to świat istniał. Wszystko bowiem zależało i zależy od myślącej mniejszości.

  Największą tragedią współczesności nie jest durnota przeciętnych telewidzów i wyborców, ale gnuśność i tchórzostwo ludzi inteligentnych. Każdy na pewno zna osoby, które doskonale radzą sobie w pracy , wykazują się tam inteligencją i wiedzą , ale w życiu społecznym odpuszczają i płyną z gównem w głównym nurcie. Nie chce im się angażować w słusznej sprawie, nie rozwijają swojego potencjału, boją się spojrzeć prawdzie w oczy. A kiedy mówi im się prawdę, twierdzą, że to teorie spiskowe.

  Nie można jednak bez końca chować głowy w piasek i udawać, że jest dobrze. W końcu rzeczywistość skrzeczy już tak głośno, że nie da się jej dłużej ignorować. Tak dzieje się teraz i widać gołym okiem, że świat się wali. Jest więc szansa, że także ci, którzy mieli jakąś nadzieję na urządzenie się w tym świecie, stracą ją i staną do walki. Wygląda na to, że System przegiął tworząc rzeczywistość, w której nie da się żyć. I to może się okazać dla Niego początkiem końca.

 20. nec said

  Panie Marucha chciałbym się ustosunkować do wpisu dołączonego w zielonej ramce cytuję

  „Za przekroczenie idiotycznych z dupy wziętych zakazów i nakazów Polacy płacą mandaty
  po 5000, 20000 a nawet 30 000 zł Czy oderwane od życia rządzące Polską skurwysyny zdają sobie sprawę ile zwykły człowiek musi się napracować aby zarobić te 5000 złotych. NIE BO ONI NIGDY NIE MUSIELI NIGDY PRACOWAĆ.”

  Niestety samo zarobienie 5 tysięcy złotych nie jest tożsame z możliwością uregulowania nałożonego mandatu.
  Osoba zarabiająca najniższą pensję otrzymuje na rękę po odjęciu kosztów ubezpieczenia coś ponad 1800zł. Musi za te pieniądze opłacić dojazd do pracy czynsz za mieszkanie prąd i inne media jak również wyżywić się , o ewentualnym zakupie leków, odzieży czy utrzymaniu rodziny nie wspomnę.
  ILE W STANIE JEST ODŁOŻYĆ TAKA OSOBA na zapłatę mandatu miesięcznie ????
  Załóżmy że aż lub tylko 50 zł.
  Zatem aby zaspokoić roszczenia państwa „prawa” zmuszona byłaby pracować na to 100 miesięcy tj prawie dziewięć lat Pod jednym wszak warunkiem gdyby jej nie naliczano ustawowych odsetek za zwłokę !!! w przeciwnym razie kwota mimo co miesięcznej spłaty nie tylko by nie malała ale astronomicznie rosła.
  Oczywiście „państwo prawa” nie chce czekać na spłatę nałożonej kary i uruchamia aparat represji który na poczet zaspokojenia należności za mandat sprzedaje wraz z dłużnikiem mieszkanie ukaranego które np. odziedziczył po rodzicach. No i mamy biologiczną zagładę dłużnika wraz z jego rodziną.

  Chciałem też zauważyć, że mówimy tu skutkach ukarania najniższym mandatem 5tys złotych możliwości są sześciokrotnie większe 30 tys to już jest naprawdę coś.
  Wobec powyższego cytowany wpis w zielonej nie oddaje w całości tragedii ukaranych mandatem nawet w wysokości 5 tys. złotych.
  Mówię tu o osobach pracujących na pełnym etacie o najniższym wynagrodzeniu – oj bardzo dużo ich w naszym kraju, a są jeszcze bezrobotni i emeryci z emeryturą taką lub nawet niższą jak pani Dorota ukarana karą 12 tys złotych co przy jej dochodach absolutnie jest nie do zapłacenia z uwagi na otrzymywane świadczenie emerytalne w wysokości gwarantujące jej szybkie unicestwienie nawet w przypadku nie nałożenia na nią w ogóle mandatu.
  Zapewne egzystuje jeszcze tylko dzięki pomocy rodziny.
  Na marginesie chciałem zauważyć, że nie mało w Polsce emerytów z jeszcze niższymi świadczeniami.
  Nikt o zdrowych zmysłach, nie zaneguje że pani Dorota mogła w jakikolwiek sposób zapłacić nawet cząstkę nałożonej kary co niewątpliwie musiał wiedzieć zarówno Rzecznik Praw Obywatelskich jak i Wojewódzki Inspektor Sanitarny doszli oni zatem do porozumienia by anulować NIE MOŻLIWY DO ŚCIĄGNIĘCIA mandat karny i w ten sposób poprawić wizerunek państwa przed prezydenckimi wyborami.
  Decyzję uchylenia mandatu trzeba było jakoś uzasadnić stąd kuriozalna argumentacja cytuję „ponieważ obecnie nie ma już zakazu wejścia do parków, a w takiej sytuacji należy stosować przepis obowiązujący w dacie orzekania, a nie w dacie czynu – jeśli jest korzystniejszy dla sprawcy”
  CEL UŚWIĘCA ŚRODKI

 21. Marucha said

  Re 20:
  Wszystko to prawda, ale hasłowość (w memach, demotywatorach itp) ma swoje wymogi: zwięzłość i dobitność. Nie można się rozdrabniać na szczegółach.

 22. Boydar said

  Tak a’propos artykułu; ja nie znam szerszego kontekstu tej sprawy, poniekąd wcale mnie to nie ciekawi. Mogę przyjąć tylko podaną narrację i … współczuć.

  Jednak sam fakt zaistnienia przypadku, skłania ku refleksji całkiem trafnie (i poetycko w dodatku) wyrażonej niegdyś przez poetę

  W telewizji pokazali
  wczoraj kości chudych dzieci,
  zastrzelonych pod Nairobi,
  pokazali świeże groby.

  Świeże groby zawsze wzruszą –
  niezależnie, gdzie kopane,
  jak porosną, wyjdzie na jaw,
  kto szczuł i co było grane

 23. sab said

  „nie znam szerszego kontekstu tej sprawy, poniekąd wcale mnie to nie ciekawi.”

  Wiec, moze lepiej korzystac z prawa do milczenia, jak to ladnie wyrazil Jacques Chirac.

 24. Boydar said

  Pan nie akceptuje prostych, uczciwych stwierdzeń, Panie Sab. Ja nie jestem redaktorem Onetu, żeby podniecać się ludzkimi tragediami, ja mam 60 lat, ja już wiem, jak wyglądają tragedie. A ludzkie, normalne współczucie na wstępie i szczerze wyraziłem. Czy żeby Pan zrozumiał mam zacytować samego Stalina ? No więc proszę – jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka. Takich śmierci, w przenośni i dosłownie mamy wokół miliony.

  Tak naprawdę to nie Stalin powiedział, to napisał Remarque.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: