Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Akcja Ludzi Gór. “Wymień śmieci ze szlaku na kawę w schronisku!”

Posted by Marucha w dniu 2020-06-18 (Czwartek)

– Głodówka wspiera sprzątanie szlaków w trakcie wędrówek i nagradza pyszną kawą z widokiem na Tatry. Chcemy wspierać i promować właściwe postawy w trakcie poruszania się po terenie TPN poprzez zaangażowanie odwiedzających w akcję sprzątania szlaków – mówi Weronika Lis, wolontariuszka “Głodówki”.

– Zależy nam, by troska o czystość parku była elementem każdej standardowej wycieczki w góry, a nie realizowana jedynie w ramach dorocznej akcji “Czyste Tatry”. Zdajemy sobie sprawę, że jest to szczególnie ważne, gdy sporo uwagi jest poświęcone problemowi epidemii – dodaje.

Akcja “Wymień śmieci ze szlaku na kawę w schronisku! Akcja Ludzi Gór” nawiązuje do imprezy “Zlot ludzi gór”, która odbyła się 11-13 czerwca br. i ma to działanie upowszechnić oraz stanowić swego rodzaju podziękowanie dla jej dotychczasowych uczestników.

“Zależy nam też na odpowiednim nagłośnieniu akcji po to aby dołączało do niej jak najwięcej turystów oraz aby uzyskać zwolnienie z opłat za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego naszemu “Patrolowi Ludzi Gór” czyli wolontariuszom Głodówki i innych schronisk promujących akcję na szlakach oraz ewentualnie turystów zaangażowanych w akcję sprzątania, analogicznie do zwolnienia przysługującemu wolontariuszom “Czyste Tatry” i samego TPN.

Staramy się zaangażować jak najwięcej podmiotów, gdyż przy obecnie ograniczonej działalności każda dodatkowa inicjatywa i promocja aktywności ma znaczenie” – tłumaczą organizatorzy, którzy dla wolontariuszy z “Patrolu Ludzi Gór” zapewniają nocleg w Schronisku Głodówka, a w ramach czerwcowego “Zlotu Ludzi Gór” chcą zorganizować hamakowisko, ogniska, warsztaty tematyczne, slajdowiska i koncerty.

– W dalszej perspektywie chcemy stworzyć turystyczny program lojalnościowy “Karta Ludzi Gór” z darmowymi atrakcjami i zniżkami m.in. za sprzątanie gór: jak kawa, wynajem roweru czy zjazd tyrolką w Głodówce. Oprócz tego planujemy także stworzenie miejsca edukacji ekologicznej i szlak edukacyjny dla dzieci. Tak jak wspomniałam, inicjatywę poszerzamy o inne schroniska, ale start w schronisku Głodówka jest ułatwiony z racji dojazdu oraz terenu dostosowanego do przyjęcia wielu grup naraz – zgodnie z wytycznymi rządowymi na epidemię koronawirusa – dodaje Weronika Lis.

Więcej szczegółów można odnaleźć na stronie wydarzenia.

https://dobrewiadomosci.net.pl

Komentarze 4 do “Akcja Ludzi Gór. “Wymień śmieci ze szlaku na kawę w schronisku!””

 1. Vis said

  Ja też zorganizowałem małą akcję sprzątania mojego ulubionego lasu gdzie chodzę z psami na spacer.
  Zwołałem trzech żuli z mojej wioski, wydałem worki na szkło i plastik, chłopaki przywieźli z osiem worów ze śmieciami.Jako nagrodę kupiłem im po dwa czteropaki piwa.
  Las czysty, ja zadowolony, właściciel lasu kłania mi się w pas a lokalne żulo tygrysy proszą o więcej takich akcji.
  Pozdrowienia z Mazowsza.

 2. Bogusz said

  Vis to wspaniała postawa warta dużego nagłośnienia i wielkich promocji, szkoda, ze z tej odległości nie mogę w niej uczstniczyć. Pozdrawiam z Johannesburga

 3. Voodoosch said

  Od kiedy skończyłem kilkanaście lat wiedziałem (zostałem nauczony przez starszych kolegów taterników), że jak idę w góry i wiem, że zahaczę o schronisko to biorę reklamówkę, zbieram śmieci i zostawiam je w schronisku.

 4. Sarmata said

  Tym co śmiecą najlepiej byłoby wklepać po cichu na miejscu – jakby nie było świadków.
  Niektórzy rozumieją tylko tęgi kij.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: