Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ojojoj o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Afera
  Jack Ravenno o Wolne tematy (38 – …
  Jack Ravenno o Co właściwie napisał Mora…
  zorard o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  Listwa o Znaczenie wojny w XXI wie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Kukliński jest zdrajcą!

Posted by Marucha w dniu 2020-06-20 (Sobota)

W telewizji państwowej słucham dyskusji o tym jak uczcić 90. rocznicę urodzin „jednego z największych Polaków” – Ryszarda Kuklińskiego. To nie jest niestety ponury żart, chociaż tak brzmi.

Posługując się półprawdami, i urabianiem umysłów Polaków że białe jest czarne a czarne jest białe dopięli swojego. Kukliński na stałe zawitał jako patron ulic i placów.

Ma swoje pomniki i tablice, niestety nawet w wnętrzach kościołów. W bazylice św. Brygidy w Gdańsku, tam gdzie proboszczem był ks. Henryk Jankowski wisi tablica poświęcona Kuklińskiemu. I co roku w rocznicę jego śmierci wręcza się tam nagrody, którymi są figurki prezydenta USA Reagana. Czyni to Stowarzyszenie „Godność”. W uroczystościach biorą udział urzędnicy państwowi. Przemawiał tam prof. Mirosław Golon, dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku, który stwierdził że: „Ryszard Kukliński powiedział w latach 70-tych, a ustalił to przez 20 lat wcześniejszej służby w komunistycznej armii, że albo Polska będzie wolna, albo nie będzie jej wcale”.

Jakże to odległe od myśli endeckiej. Bo jak pisał Roman Dmowski w fundamentalnej pracy „Polityka polska i odbudowanie państwa” – „Bytu Polski ryzykować, jej przyszłości przegrywać nie wolno ani jednostce, ani organizacji jakiejkolwiek, ani nawet całemu pokoleniu”.

Ale trudno od PiS-u wymagać myślenia kategoriami narodu. Jeżeli Kali szpiegować dla Rosji, to jest to zdradą. Jeżeli Kali szpiegować dla USA to bohaterstwo. Tak brzmi styropianowa narracja. Nie można relatywizować jednego z podstawowych pojęć moralnych, jakim jest zdrada.

Nie ma zdrad niedobrych i dobrych. Zdrada oficera dotyczy stosunku do własnej armii i własnego narodu i takiej zdrady wybaczać nie można. Obcy ma przecież naturalnie mieć interesy odmienne a nawet przeciwne. Walczy o swoją ojczyznę i swój naród – i taka jego powinność. Zdrajca natomiast jest jednym z nas, który staje po stronie wroga.

Każdy zdrowy naród wyklucza zdrajców raz na zawsze, a nawet mądry wróg nigdy im do końca nie ufa. Zawsze należy im się tylko pogarda. Warto wiedzieć jaką przysięgę łamał Kukliński. Bo o żadnym Związku Radzieckim ani komunizmie w tej składanej w 1947 roku przez Ryszarda Kuklińskiego nie było:

„Przysięgam uroczyście Narodowi Polskiemu: walczyć do ostatniego tchu w obronie Ojczyzny wyzwolonej z przemocy niemieckiej i niezłomnie strzec wolności, niepodległości i mocy Rzeczypospolitej Polskiej. Przysięgam wypełniać rzetelnie i sumiennie obowiązki żołnierza, wykonywać wiernie rozkazy przełożonych, przestrzegać ściśle regulaminów i dochować tajemnicy wojskowej. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Rzeczypospolitej Polskiej, bronić niezłomnie Jej ustroju demokratycznego i dochować wierności Prezydentowi Rzeczypospolitej. Przysięgam stać nieugięcie na straży praw Ludu Polskiego, mieć wszystkich obywateli w równym poszanowaniu i nigdy nie splamić godności Polaka. Tak mi dopomóż Bóg”.

Kukliński pracował przeciwko Wojsku Polskiemu, w którym służyli nasi ojcowie i dziadkowie. Nie ma innej możliwości – albo oni albo on jest zdrajcą. Innej możliwości nie ma. Nie da się logicznie ani moralnie obronić fałszywego argumentu, że czynił to dla naszego dobra. Nie da się również obronić bredni, iż pracował przeciwko naszemu „ciemiężcy”. Bo Kukliński nie wynosił żadnych tajemnic Kremla, lecz tajemnice Wojska Polskiego. W ewentualnym konflikcie Wojsko Polskie byłoby traktowane jako wróg. Kukliński jest więc zdrajcą naszego narodu i naszego wojska – zdrajcą świadomym, długotrwałym, zdeklarowanym.

Nikt przyzwoity nie ma prawa tej zdrady wyjątkową ani godną pochwały. To ważne również dlatego, żeby w przyszłości oficerowie zachęceni przykładem „patrioty” Kuklińskiego, nie wybierali innych wywiadów dorabiając sobie do tego laurkę o wyższej konieczności. Trzeba z uporem maniaka o tym przypominać, kiedyś w praworządnym państwie przywróci się normalność również w tej kwestii.

Łukasz Marcin Jastrzębski
Rubryka: Z lewej burty
Myśl Polska, nr 23-24 (7-14.06.2020)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 106 do “Kukliński jest zdrajcą!”

 1. NyndrO said

  No jest. Bo np. Jak komuś w chwili podejmowania pracy się obiecuje 65 lat pracy, aby dostać emeryturę, to w trakcie jej wykonywania nie można tej obietnicy łamać. Jak ktoś tak robi, to to nie jest Cywilizacja Łacińska. I kukliński zrobił coś analogicznego. Jeśli ktoś rozumie, o czym Pan NyndrO pisze. Kukliński to śmierdziel bez zasad.

 2. Gościu hasał sobie po sztabie w teiwewte, robił co chciał, bez żadnej kontroli, jego koledzy patrzyli zdumieni, skąd on ma na to przyzwolenie (a NIKT takiego nie miał), a państwo tu piszą o „tajemnicach”, „zdradach” etc. 🙂

  Kto wtedy rządził w ZSRR? Kto szykował się do rozmontowania komunizmu? Żeby poszło gładko, to z kim się dogadywał? 🙂

  Fakty! Fakty!… A reszta, to parole, parole, parole… 🙂

 3. Kojak said

  Kuklinski zdrajca ? To jak te ruskie kurwy wyslugujace sie ruskim nazwac ? nazwac ? Wedlug Nyndro te ruskie kurwy to wybitni polscy patrioci ! Te ruskle kurwy to wedlug nawiedzonego glupka Jastrzebskiego polscy patroci ! Oni sa bowiem patriotami bo zgodzili sie na rozezgranie wojny atomowej na ternie Polski ! Ile razy bede jeszcze czatal idiotow tzw partiotow ?

  ——
  Niech się pan uspokoi.
  Admin

 4. Bogusz said

  Prawda jest dwojaka, patrząc z lat 80 był bohaterem ale patrząc z lat obecnych zdrajcą. Jak sumarycznie go ocenić ?

 5. adsenior said

  Mało mu było ogromnych, w stosunku do reszty Polaków apanaży, mało mu było zakupów, „za drewnianymi firankami”, zapragnął dodatkowych dolarków. Teraz z tej świni, tej ludzkiej szmaty, na siłę część środowisk chce zrobić bohatera!. ps. pamiętam, jakimi to bohaterami byli: świerczowski, Fornalska, czy Rokossowski. O Świerczewskim, po jego śmierci, na okrągło leciała pieśń, „jak to się kulom nie kłaniał”, a Rokossowski był robotnikiem u Gerlacha.

 6. Olo said

  kukliński nie tylko był, jest i zawsze będzie zdrajcą Polski i Polaków, ale także takim samym zdrajcą jest każdy Polak, który uważa go za bohatera.

 7. Boydar said

  Medytacjonisto z jajami, pokaż dowód, że nie dostał takiego polecenia od przełożonych.

 8. Marucha said

  Re 5:

  Niech Pan zostawi Rokossowskiego. Był wielkim Polakiem i wojownikiem.
  Proszę przeczytać:
  >https://marucha.wordpress.com/2014/12/12/marszalek-konstanty-rokossowski-szczery-polski-patriota-wrog-bermanowskiej-kliki-z-cbkp/

 9. Anucha said

  Zdrada to zdrada!
  Nawet alfons zdradzi prostytutkę jeżeli puknie na boku.

 10. wow said

  Wstąpił do wojska w okresie stalinowskim, a zdezerterował za Gierka. To jedno. A drugie – nawet jeśli za pomocą jakiejś pokrętnej logiki uznać, że „nie był zdrajcą bo zdradził PRL” to bohaterem może być najwyżej dla Amerykanów bo nam niby co z tego przyszło? Czy ta jego ucieczka przełożyłą się na cokolwiek?

 11. Kojak said

  od 3 nalezy pisac twardo,dosc juz epatowania bredniami namolnych, nawiedzonych kretynow,udaajcych patriotow ! Czy Polak zawsze musi byc idiota ?! Jak na razie to nikt nie przedstawil zadnych dowodow na to ze Kukjlinski bral jakiekolwiek pieniadze za swe uslugi ! ! !

  ————-
  Jasne, on to wszystko z miłości do USA i demokracji…. włącznie z jego stylem życia.
  Admin

 12. Ale dlaczego? said

  W czasach zimnej wojny przewaga jednej ze stron mogła ich skusić do rozpoczęcia 3 wojny światowej. Informacje przekazywane Amerykanom przez Kuklińskiego (podobno też o broni jądrowej) mogły spowodować uderzenie NATO na Układ Warszawski. Po Polsce pozostała by spalona radioaktywna pustynia…
  Żaden inny argument nie jest mi potrzebny by oceniać Kuklińskiego jako ZDRAJCĘ.

 13. Archiw said

  Dla mnie Kukliński jest i będzie Bohaterem dlatego że ujawnił plany Bolszewii (pod którą podlegało ówczesne wojsko polskie, podobnie jak UB, Inf Wojsk, PPR, PZPR) ataku na Zachód.
  Dlatego jako ówczesny, niespełna 17-letni więzień – 1953, skazany przez Wojskowy Sąd Rejonowy w wyniku „pracy” prowokatora i utajnionego prac, WUBP w Białymstoku Domalewskiego, oraz więzień-górnik – OPW Załęże przy kopalni Kleofas
  doprowadzany codziennie w kolumnie przez wojsko polskie z automatami i ostrzeżeniem: każdy krok w bok będzie użyta broń!
  W odwecie za moje poglądy już po wielu -33 latach, wojsko polskie zastosowało odpowiedzialność zbiorową,powołując mojego syna do wojska polskiego, następnego dnia po wyjściu ze szpitala po operacji wrzodu żołądka i natychmiastowe ćwiczenia – Ełk. Dlatego nigdy nie uznawałem ówczesnego wojska za nasze.
  Ciekawe że dla tych, którym Kukliński jest zdrajcą, bohaterem jest Marian Mikołaj Cimoszewicz, oraz WC- „bohater” Listu z Wiednia Kasprzyckiego, Dlatego niemal jednogłośnie przed laty wysyłali go do Rady Europy d/s ….Obrony Praw Czeławieka. jednak interwencje pewnego osobnika do kilku ambasad uchroniły Europę od tej obrony.

  ——-
  Taki chuj.
  Dla mnie żadna z osób, jakie Pan tu wymienia, nie jest „bohaterem”.
  A Kukliński?
  Na co się mogę zdobyć wobec jego osoby, to BARDZO uprzejme założenie, że myślał, iż dobrze robił. Bua ha ha.
  Admin

 14. . said

  Dla Ruchu Narodowego, księdza Kneblewskiego, łysego Żebrowskiego i PiSiorów to jest bohater i żadne argumenty nie pomogą. Niestety.

 15. Zbyszko said

  „Albo Polska będzie wolna, albo nie będzie jej wcale”
  Nieprawdopodobna głębia przemyśleń. Jestem pod wrażeniem intelektu autora tych przemyśleń.

 16. Katarzyna T said

  Kukliński po uchyleniu wyroku-kary śmierci nie chciał przyjechać do Polski. Dla wyjaśnienia i przypomnienia niektórym krótki ,ale bogaty w informacje i fakty wywiad.https://www.rodaknet.com/rp_art_4587_czytelnia_kiszczak.htm

 17. Birton said

  ad 13
  Pan myli ŻYDOWSKIE władze , które o takim traktowaniu Polaków w Wojsku Polskim i WSZĘDZIE decydowały;
  szkoda oczywiście, że ŻYDOWIE w nieludzki sposób Pana dopadli;
  my, Polacy, to nie Żydzi, a Żydzi to nie my, Polacy

 18. karlik said

  „Jak na razie to nikt nie przedstawił żadnych dowodów na to ze Kukliński brał jakiekolwiek pieniądze za swe usługi ! ! !” –
  A kto mu kupił bilet do USA? Poleciał przecież samolotem nie swoim prywatnym jachtem.
  A skąd miał pieniądze na przeżycie w USA – dorabiał jako kelner w barze, czy z Komunii mu zostało?

  Może nie widział pieniędzy w Polsce, ale miał obietnice życia rajskiego w USA.

  Swoją drogą ja znałem kilku pułkowników wojska z tamtego okresu – żaden z nich nie jeździł zachodnim samochodem, żaden nie posiadał jachtu.
  I wszyscy chodzili na co dzień w mundurach, nawet jak wyrzucali śmieci w wojskowym dresie.- Pytam więc co robiły służby specjalne?
  Ktoś kto ma nieco więcej niż inni i przemieszcza się w cywilnych ubraniach powinien wzbudzić podejrzenie.

  Więc zgadzam się z ” pokaż dowód, że nie dostał takiego polecenia od przełożonych” .

 19. lewarek.pl said

  Wyjątkowo trudna do oceny postać. Z jednej strony Kukliński działał na szkodę naszego ówczesnego okupanta, więc chyba robił dobrze. Ale – i to jest druga strona medalu – zdradzając tajemnice wojskowe Układu Warszawskiego ułatwiał zadanie Amerykanom, którzy z Polski uczyniliby główny teatr przyszłej wojny. Jako strateg na pewno o tym wiedział. Jego tłumaczenia, że chciał zapobiec przekształceniu Polski w pogorzelisko, nie przekonują mnie – te klocki w żaden sposób nie dają się ułożyć. Jakie były więc prawdziwe motywy jego zdrady? Hazard życiowy typu „nie dam się złapać”? Pieniądze? Jakieś osobiste urazy czy ambicje? Przekonania polityczne? Ideały? Szantaż? Naiwność? Może kiedyś, gdy obecne emocje opadną, historycy coś w tej materii ustalą (chociaż wątpię). Zresztą, niejeden taki Kukliński przewinął się przez naszą historię. Jednych czcimy dziś jako bohaterów, innych piętnujemy jako zdrajców.
  Na Powązkach grób Kuklińskiego znajduje się obok grobów Geremka i Kuronia. Przyszli z zupełnie przeciwnych stron, znaleźli się – i na cmentarzu, i w sercach Polaków – w jednym miejscu.

 20. Kar said

  ..Układu Warszawskiego ułatwiał zadanie Amerykanom, którzy z Polski uczyniliby główny teatr przyszłej wojny…
  _____________

  – nalezalo tutaj byc konsekwentnym do konca (17).., bo jezeli „ulatwial”, no to znaczy sie, ze dzisiaj bezwzgledny bohater.., kto siedzi dzisiaj przy korycie, jakie wojska stoja w Orzyszu, i czy mu sie wedle zaslug nie nalezy zasluzony Medalik za np. Eurokolchoz…wszystkie poliniaki gardluja na sie…My,; europejczyki my nie Polaki (?)..powinni go tez przykladnie w asyscie fanfar/jazgotania wniesc tam na Wawel gdzie smrodliwe-bohaterskie dupki sa poukladane na siedzaco, gotowe do wzlotu..

 21. plausi said

  Kukliński jest polskim bohaterem narodowym

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_Kuk

  wg. mediów głównego nurtu:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  Dobrze jest sobie uświadomić jak powstaje historia

  https://marucha.wordpress.com/2020/06/19/mlyny-kremla-lektura-dla-moderatorow-historii/#comment-905045

  różnica między okupacją hitlerowską polega na tym, że Niemcy nie usiłowali kreować Adolfa Hitlera na polskiego bohatera narodowego.

  W poczcie wielkich Polaków mamy więcej takich:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  na których masy Polaków leciały i lecą jak muchy na przysłowiowe g…om, jak choćby na cały ten PO.PiS demokracji

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  zwolennicy PO są gotowi wydrapać oczy i wydrzeć język zwolennikom PiS i odwrotnie, pandemia demokracji dopadła znaczną część ludności w Polsce. Na szczęście ani jednia ani drudzy nie wiedzą za co są zwolennikami, po prostu są i już.

 22. waldens said

  Apostoł Paweł vel Szaweł tez był zdrajcą? A może i antysemitą?

 23. Polo said

  A taki tytan intelektu Waldemar Łysiak wychwala j. piłlsudskiego i napoleona. Ponownie tz false flag.

 24. NyndrO said

  Wyjątkowo łatwa. Bo albo się mówi że bierę od was pienniądze, bo porzebuję na samochód , albo nie bierę. A że wtedy byli typowi żydy w Ruskach, to raczej jasne. To mógł brać i przeznaczyć na schronisko dla zwierzątek. Albo na Monar. Ale nie.korzystał z pieniążków.

 25. gnago said

  ten szeregowiec wypełnia całkowicie definicję zdrajcy. Zdradził swoich, i tyle. Jego motywacja dla uściślenia jego zdrady jest nieistotna. Smaży się w piekle w dobrym towarzystwie sobie podobnych zdrajców i krzywoprzysięzców. I czekają na donka,bolka, bliźniaków i innych zdrajców

 26. JMP said

  Kuklinski złamał przysięgę wojskową (…przysięgam służyć ze wszystkich sił Rzeczypospolitej Polskiej…), ujawniał tajemnic polskiego wojska, więc był zdrajca i nikim i niczym więcej. Nie ma o czym dyskutować. W każdym wojsku za takie rzeczy idzie się pod ściankę. Nie robił tego z żadnych powodów ideologicznych a ze zwykłej chęci zysku. Gadanie, że nikt nie przedstawił dowodów na to, iż Kuklinski brał za swoją krecią robotę jakiekolwiek pieniądze (Kojak) to przykład naiwności lub wręcz zwykłej głupoty. Takich rzeczy w okolicznościach, w których działał Kuklinski, nie robi się za darmo.

 27. UZA said

  ad. 11) „Jak na razie to nikt nie przedstawił żadnych dowodów na to że Kukliński brał jakiekolwiek pieniądze za swe usługi”

  A od kiedy to niezbędnym elementem zdrady jest branie pieniędzy ? Jeżeli jakiś mąż sypia z innymi kobietami i nie bierze za to kasy, to znaczy, że nie zdradza żony ? Jeżeli żona świadczy usługi seksualne całemu osiedlu gratis, to nie zdradza męża ?
  Jeśli zaś chodzi o zdradę państwową, to wysługiwanie się obcemu mocarstwu przeciw własnemu krajowi za frajer dowodzi , że oprócz łajdactwa zdrajcy można przypisać także głupotę.

  Tak się składa, że w okresie szpiegowskiej aktywności Kuklińskiego mieliśmy Polskę socjalistyczna, w sojuszu z ZSRR, innej po prostu nie było. Amerykanie zarówno tamtą i jak i obecną Polskę mieli i mają głęboko w d… Gdyby nie bali się sowieckich rakiet, to bez żadnych skrupułów wysłaliby swoje na nas. Nic by sobie nie robili z życia naszego i naszych rodzin. To tak a propos działania „na szkodę naszego ówczesnego okupanta”. No chyba, że ktoś chciałby zginąć w atomowym wybuchu, żeby zrobić na złość Ruskim.

  Ad.19) „Na Powązkach grób Kuklińskiego znajduje się obok grobów Geremka i Kuronia. Przyszli z zupełnie przeciwnych stron, znaleźli się – i na cmentarzu, i w sercach Polaków – w jednym miejscu”. Bardzo możliwe, że Polacy wszystkich tych bohaterów mają w jednym miejscu, ale chyba raczej nie w sercach…

 28. lewarek.pl said

  22. Waldens
  Czy Pan jest może tym Waldensem z Frondy i Rebelyi?

 29. lewarek.pl said

  Nie każda „zdrada” jest zdradą. W literaturze mamy znakomity przykład Kmicica z „Potopu”, który zdradził Radziwiłłów i przeszedł na stronę króla Jana Kazimierza. Czy potępiamy tę zdradę?
  W prawdziwej historii i prawdziwym życiu takich „zdrad” mamy dużo więcej. Z punktu widzenia ówczesnego systemu politycznego i zwykłej logiki Kukliński był zdrajcą. Złożył przysięgę, przeszedł na stronę wroga… Potem starał się uzasadnić ten krok. Jeżeli jego wyjaśnienia były prawdziwe, to istotnie dobrze przysłużył się Polsce i wtedy jego zdrada staje się zasługą (zakładam, że obecni tu forumowicze wiedzą o czym piszę). Ale według mnie jego tłumaczenie jest „zbyt łatwe”. Amerykanie na pewno nie pokazali Kuklińskiemu swoich planów wojny w Europie i ten musiał wierzyć im na słowo. A nie sądzę, aby oni tak łatwo zrezygnowali z planów rozgrywki z Sowietami na obszarze Polski. Kukliński zapewne zdawał sobie z tego sprawę, więc pytanie o jego prawdziwe motywy pozostaje otwarte.

  29. UZA
  No rzeczywiście, trochę rozpędziłem się z tym „w sercach”. Mogłem napisać to jakoś inaczej. Ale pisząc miałem przed oczami te trzy groby 1 listopada każdego roku: na każdym z nich leży piramida kwiatów i wszystkie obstawione są zniczami. Nie widziałem, żeby na którymś było nasrane, co by potwierdzało Pańską opinię.

  —————
  W jaki sposób Kukliński przysłużył się Polsce?
  Admin

 30. UZA said

  ad.29) „Ale pisząc miałem przed oczami te trzy groby 1 listopada każdego roku: na każdym z nich leży piramida kwiatów i wszystkie obstawione są zniczami. Nie widziałem, żeby na którymś było nasrane, co by potwierdzało Pańską opinię”.

  A skąd wiadomo, że owe stosy kwiatów i znicze położyli na tych grobach Polacy ? Przecież nie tylko my w Polsce mieszkamy, a już szczególnie w dużych miastach. I nie mam tu na myśli wyłącznie przedstawicieli mniejszości, ale także masy renegatów i zaprzańców, które już na miano Polaków nie zasługują, choć może mają polskie dokumenty i mówią naszym językiem

  Że zaś na grobach nie jest nasrane, to tylko potwierdza moja tezę, bo my Polacy nie bezcześcimy grobów , nawet tych, których nie lubimy i nie szanujemy. Po prostu nie mamy tego w zwyczaju.

 31. Anucha said

  Kmicic nie zdradził.
  Zdradził Radziwiłł i oszukał Kmicica

 32. JARNO said

  #21: Plausi-uznanie za ten głos.
  jak stara zasada korupcyjna mówi, że wystarcza raz skorumpować
  tak jest też zasada: kto raz zdradził, zdradzi zawsze
  i w zasadzie to wyczerpuje temat
  ALE personalnie adresowane do ‚patriotów’ ‚zjednoczonych prawiczków”
  STRACH WAM ZAGLĄDA W OCZY
  bo zdrada kuklińskiego jest czubkiem góry lodowej zwanej jest dowodem ZDRADY wszystkich ”obalaczy komuny, bolszewii’, ‚odzyskiwaczy wolności-niepodległości’, ‚przedmurza chrześcijaństwa v. flanka wschodnia NATO+US ARMY na ‚polish soil’ etc, etc,
  to dowód WYPRANIA MÓZGÓW przez Deep Jewish State.
  .
  Kiedyś Marucha – Admin napisał:
  ‚90% Polaków daje się poszczuć. Głupie bydło’
  i jak widać po postach>CHYBA MA RACJĘ.
  .
  Panie Boydar> ‚pokaż dowód, że nie dostał takiego polecenia od przełożonych.’
  .
  ta pańska maniera lubelaka – nie wiem czy MUS (mój ulubiony Stanisław) był Pana wzorem
  czy MUSa tylko eksploatuje ‚lubelską’ wiedzę ‚ubogaconą’ po ’emigracji’ do warsiawy i nasiadówkami na krawędzi krzesła u Szpotańskiego>
  TO CZEMU Deep Jewish State nie ostrzegł SOLIDARNOŚCI wykorzystując ‚donos’ Kuklińskiego? No proste bo od 1945 Deep Jewish State ‚siedział’ między Bugiem a Odrą (granicę na Odrze i Nysie zawdzięczamy bolszewii czyli Stalinowi a utratę ”kresów’>debilizomowi sanacji) ‚o żołnierzach wyklętych’
  .https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP82-00457R000500200011-6.pdf
  a poza tym, Deep Jewish State nie siedział ‚z założonymi ręcami’ tylko działał tzn. płacił>
  Peter Schweizer Tajna historia świata lat osiemdziesiątych CIA i„Solidarność> .https://abelikain.blogspot.com/2014/01/victory-czyli-zwyciestwo.html Peter
  czy>>CIA-MEDIA->>
  .https://cia.media.pl/cia_i_solidarnosc
  Operacja „QRHELPFUL”, czyli 40 mln dolarów dla „Solidarności” – Wiadomości
  .https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/operacja-qrhelpful-czyli-40-mln-dolarow-dla-solidarnosci/vpej2f4?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  to przecież dzisiejsi guru zjednoczonych prawiczków Maciarewicz+Naimski u Ronnie Reagana dowiedzieli się o 20 mln usd via Mossad do PRLu
  .https://piotrbein.files.wordpress.com/2016/08/nasz-dziennik.jpg
  a co ‚poprawił’ us located ‚polishclub’
  .https://www.polishclub.org/2018/06/23/oglupiac-by-zapanowac-zydowski-podboj-polski/
  że nie 20 tylko 200 mln USD ALE ta forsa się ‚gdzieś straciła’ co zarzucil prof. Pipes Brzezińskiemu
  a brali też inni dzisiejsi bohaterowie jak Czaputowicz czy Michnik
  .https://www.wprost.pl/galeria/11266/dokumenty-hiszpanskiego-wywiadu-dotyczace-jacka-czaputowicza.html
  TO JEST tzw ‚playbook’ lub elegancko ‚opus operandi’ a co robi do dzisiaj
  PRESSTITUTES: IN THE PAY OF THE CIA- A CONFESSION FROM THE PROFESSION. BOOK INTERVIEW WITH JOHN-PAUL LEONARD AND ANDREW SCHLADEMAN.
  .https://www.greanvillepost.com/2020/02/14/presstitutes-in-the-pay-of-the-cia-a-confession-from-the-profession-book-interview-with-john-paul-leonard-and-andrew-schlademan/
  .
  DUŻE UZNANIE
  endekom z mysl-polska.pl
  że przypominają co jest wartością NARODOWĄ a co nie jest.

 33. kuba said

  wiem ze gajowy pochodzi z tamtych czasow i ma sentyment do ruskich ale prosze nie chrzanic ze wtedy bylo wojsko polskie bo takowe bylo tylko z nazwy a sterowali w dodatku wszystkim jak chcieli wlasnie ruskie . Ja na kuklinskiego patrze raczej przez pryzmat jaki on mial miec w tym interes ? bo przeciez zdrajca robi zwykle cos dla wlasnych korzysci a on przeciez mial wtedy w polsce bardzo dobrze a i mial pewne perspektywy na jeszcze lepiej ,tymczasem za to co zrobil stracil rodzine ,kasy nie bral wiec chyba zrobil to z wlasnych pobudek patriotycznych ?? a do kogo mial w tamtym czasie pojsc jak nie do amerykanow ? jak ja dzis zadzwonie i powiem ze widze jak jedzie pijany kierowca to jestem kapusiem czy wzorowym obywatelem dzialajacym we wspolnym interesie ? ale jak zadzwonie i doniose ze sasiad przywiozl sobie ze swojego lasu kilka krzakow ale tego nie zglosil to juz inna bajka …..

 34. Birton said

  ad 19
  ” Przyszli ( Kuroń , Geremek, Kukliński) z zupełnie przeciwnych stron, znaleźli się i na cmentarzu, i w sercach Polaków” – chyba w dupach Polaków są od zawsze zdrajcy i Żydzi, Panie L.
  Sam bym ich na własny koszt stamtąd z ochotą koparką wyciągnął i w gnoju zakopał.

 35. Birton said

  ad 32
  Czy Kukliński byłby tak głupi, iż nie wiedział, że, my Polacy, będziemy pod amerykańskim czyli żydowskim butem, obrabowani z majątku, zadłużeni i bez władzy na własnym terytorium? Przysłużył się żydomasonom i za to powinien spoczywać w gnoju głową w dół, bo zdrajca niepoczciwy.

 36. Marucha said

  Re 33:
  Panie Kuba, mam sentyment do Rosjan NIE dlatego, że w tamtych czasach żyłem.
  Ale dlatego, że w miarę upływu lat nabrałem właściwej perspektywy, że mogłem porównać stosunek ZSRR do Polski ze stosunkiem naszych (damy nie słuchać!) pierdolonych w dupę „sojuszników” z Zachodu.

  Czy kiedykolwiek ZSRR wystąpił przeciwko Polsce? Groził? Szantażował?,
  Wypuszczał na nas z łańcucha jakichś psychopatów w rodzaju Timmermansa czy Verhofstadta?
  Nachalnie narzucał nam zwyrodniałą ideologię LGBT?
  Opluwał nas na forum międzynarodowym?

  A może sprzedawał nam latający złom bez kodów dostępu?

  Niech Pan to sobie przemyśli.

 37. Peryskop said

  W końcu nie jest pewne, kto mu obu synów sprzątnął.

  To dodaje do tragedii jego mrocznej decyzji.

  My prości ludzie zaczęliśmy odkrywać smutną prawdę o Szatanach Zjednoczonych dopiero po klęsce zimnej wojny.

  Ale oficer sztabowy zapewne miał dostęp do przed-wiedzy.

  Olał ? To teraz ma.

 38. Bogdan Woźniesiński said

  Służyłem w Ludowym Wojsku polskim. Nabyte tam zasady pozostały we mnie na całe zycie.
  Nigdy nie zmieniłem danego słowa, Ten, jak jemu ? ” kukiełka”. Powinien wypisdać się z wojska i za zaoszczedzone pieniądze wyjechać do Ameryki.

 39. . said

  Kuba @

  „bo przeciez zdrajca robi zwykle cos dla wlasnych korzysci a on przeciez mial wtedy w polsce bardzo dobrze a i mial pewne perspektywy na jeszcze lepiej”

  Nie! Zdrajcą może być też celowy agent i takim był Kukliński. Od początku usadowiony w wojsku do spełnienia swojej roboty. On to robił dla loży, a nie dla siebie. Widać, że nie wiesz o co się toczy gra na świecie, kto z kim i jak. Jeszcze coś pierdolisz na Rosjan, ty, ty…

  „tymczasem za to co zrobil stracil rodzine ”

  Jego synowie żyją. Poczytaj więcej na gajówce o Kuklińskim.

 40. UZA (onuca) said

  ad.33) „wiem że gajowy pochodzi z tamtych czasów i ma sentyment do ruskich ale proszę nie chrzanić, że wtedy było wojsko polskie bo takowe było tylko z nazwy, a sterowali w dodatku wszystkim jak chcieli właśnie ruskie”.

  Domyślam się, że Pan Kuba pochodzi z obecnych czasów, ale wie lepiej od Pana Gajowego ( który tamte czasy pamięta) , jak to wtedy było. Jakie to szczęście, że my starsi doczekaliśmy tej chwili i możemy się od Pana Kuby dowiedzieć gdzie i jak żyliśmy.

  „jak ja dziś zadzwonię i powiem że widzę, jak jedzie pijany kierowca, to jestem kapusiem czy wzorowym obywatelem, działającym we wspólnym interesie ?”
  A do kogo Pan Kuba zadzwoni, do Pani Mosbacher ? I po czym pozna, że jedzie pijany kierowca ? Bo Policja to chyba potrzebuje takiego zatrzymać i każe mu w coś tam dmuchać, żeby stwierdzić „stan wskazujący”, a Pan Kuba już tak z daleka wie? Chroń nas Panie Boże przed dzwoniącymi wzorowymi obywatelami i ich interesami !

 41. matołek said

  Kukliński był nie tylko zdrajcą ale i parszywym dezerterem . Nikt go nie zmuszał do pójścia do szkoły oficerskiej , nie zmuszał do złożenia przysięgi wojskowej. Czy się niektórym wydaje był to Wojsko Polskie , druga po sowietach armia UW, na której sowietom zależało . Były środowiska (szczególnie wieś) gdzie człowiek który nie był w wojsku był traktowany jak upośledzony Doktryna wojenna obu bloków przewidywała atomowe wypalenie Polski .

 42. D-T said

  A może Kuklińskiego w naszym wojsku zainstalowano? Taka obsada kluczowego stanowiska wrogim, agentem, choć rozplanowana w czasie (staż, awanse itd.) wiele zmienia. Obecnie też mamy wielu „bohaterów” którzy w mojej ocenie są parchatymi szujami zdradzającymi i szkalującymi nas na arenie międzynarodowej w sposób jawny i perfidny. Zmieni się ustrój, a wraz ze zmianą – spadną z piedestału chwały, dołączając do zdrajcy Kuklińskiego.

  Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam
  służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
  bronić jej niepodległości i granic.
  Stać na straży Konstytucji,
  strzec honoru żołnierza polskiego,
  sztandaru wojskowego bronić.
  Za sprawę mojej Ojczyzny,
  w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić.
  Tak mi dopomóż Bóg.

  Jak więc wygląda ten Kukliński wobec Roty?
  Wygląda jak zakłamany gnojek, któremu nie można zaufać.

 43. plausi said

  Aby nie sądzić, że CIA przystąpiła do operacji „NSZZ „S” ” dopiero w 1982. roku

  @32, JARNO
  „ Operacja „QRHELPFUL” ”
  należy przypomnieć, że wszystkie „niezależne” związki zawodowe, musiały być inwigilowane a nawet kreowane przez CIA i jej poprzedniczkę.

  Wg naszych danych już w latach 70-tych było wiadomo z oficjalnych mediów a nawet Radio „Wolna Europa”, że AFL-CIO finansuje i zaopatruje NSZZ „S” w materiały.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Przypomnijmy wszakże, że już w latach 60-tych obowiązywała oficjalnie w USA doktryna mozaikowa, która dzieliła kraje Europy na mniej i bardziej uprzywilejowane, PRL należała do szczególnie uprzywilejowanych krajów, to oznaczało m.in., że działalności dyplomacji i wywiadu koncentrowała się na niej, gwarantując pewne udogodnienia. Polska była szczególnie interesującym krajem, gdyż dysponowała silną organizacją kościelną i milionami wyznawców, którzy stanowili wygodnego sojusznika dla przeprowadzenia operacji wyłamania wyrwy w bloku sowieckim.

  Plotki o tym, że kardynałowie z USA opłacili wybór Wojtyłły na papieża, nie są wcale nieprawdopodobne, bowiem papież z Polski był trumfem w rękach realizatorów operacji „NSZZ „S” ” i dalszych. Czy należy tłumaczyć, jaki cel miała preferencja Polski w doktrynie „mozaikowej” ? Oznacza to jednak, że plany podboju Europy Wschodniej zostały opracowane jeszcze przed latami 60-tymi XX. wieku, nie bylibyśmy zdziwieni, gdyby już w latach 40-tych wywiad USA przygotował projekt podboju bloku wschodniego. Penetracja wywiadowcza Polski jest udokumentowana w jednym z linków, jakie JARNO przytoczył.

  Dla lepszego zrozumienia, władze okupacyjne USA ziem niemieckich w 1945. wyznaczyły do organizacji służb wywiadowczych na kontrolowanym przez nich terenie oficera wywiadu Gehlena, służby te przemianowano później w Bundesnachrichtendienst (oficjalny wywiad RFN, został stworzony przez USA). Organizacja Gehlena koordynowała także operacje UPA na terenie Polski, Gehlen miał odpowiednie kontakty, niektóre źródła podają, że organizacja Gehlena jest odpowiedzialna za likwidacje gen. Świerczewskiego przez UPA. Oznacza to, że wywiad USA od roku 1945 podjął czynności operacyjne na terenie Polski.

  Szczególną rolę w działalności wywiadów odgrywają tzw. NGO, są częstokroć komórkami organizacyjnymi służb wywiadu a przynajmniej dysponują agentami. Z drugiej strony aktywni na polu gospodarczym czy finansowym też organizują służby o charakterze służb wywiadu czy dywersji:

  https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/wykaz/

  zresztą każdy większy koncern ma w swej strukturze tego rodzaju służby.

 44. Boydar said

  Czy malowanie trawy na zielono to jest „… służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej …”, Panie D-T ?

  Wypowiadając się autorytatywnie, wypada mieć ugruntowany pogląd na każdy z aspektów zagadnienia.

  No więc słucham …

 45. Głos z Kociewia said

  Wpierw odpowiedzmy _ co jest naszą racją stanu ? Czyż nie jest już nią zachowanie, i rozwój narodu ??? Prosłowiańską, antysłowiańską, czy może internacjonalistyczną Polskę chcemy ??? Czego chcemy i dlaczego chcemy( po grecku dlaczego : dia ti 😉 ? – Nie chcemy języka polskiego ? Dziś niestety nie ma patronatu – jak by nie było to jednak – słowiańskiej Rosji, a za to widzimy trzy łapska nad Polską, by ja kontrolować i przerobić na swoich : łapa Niemców, łapa USA oraz łapa globalistów (antynarodowców,kosmopolitów, biznesmenów,giga-korporacji). Dziś te łapska odmawiają nam prawa być polskim narodem, czego przecież nie było „za komuny”. Prawdą jest,że ten żydo-komunistyczny patronat pozostawiał dużo do życzenia, niemniej rośliśmy jako naród nie tylko liczebnie i materialnie, ale i znaczeniowo w świecie. Fakt : było wiele głupot . Był np. w szkole obowiązkowy język rosyjski, ale sztuczny,niestety nieprzydatny – psu na budę, bo Rosji swobodnie nie można było zwiedzać, lecz w strachu , bo myśleli, że szpiegujesz. Proletariusze wszystkich krajów – mimo tych wszystkich kanciastych, nieoszlifowanych kształtów – łączyli się i to z poszanowaniem przynależności narodowej. – Niestety po wojnie żydowskie, komunistyczne ścierwa sędziowskie pseudo – wyrokami mordowały patriotów ( Julia Brystrygier, Adam Humer,czy Stefan Michnik ). Niestety Żydzi od zakończenia wojny do dziś rządzą narodem polskim. Weź takiego Urbana, Kwaśniewskiego(jego ojciec leży na żydowskim cmentarzu- kirkucie, – Małgorzatę Gersdorf, czy Adama Michnika. – Najpierw zatem Żydom należy podziękować za chęć dalszych ( już 75 – letnich ) rządów. Niestety dzisiejsi żydowscy kapitaliści (np.ustawa 447 są dużo gorsi, niż tamci żydowscy komuniści . Skoro rozsypujemy się, giniemy jako naród, to czy Kukliński to nie zdrajca ? – „Preditor (zdrajca) i po trzykroć zdrajca ” – słowa Zagłoby do księcia Radziwiłła . – Tak uważam.należy ocenić Kuklińskiego. Książę Radziwiłł wymówił posłuszeństwo Polsce otwierając bramy kraju dla dominacji Szwedów w Rzeczpospolitej Obojga Narodów;. poszedł łajdak na współpracę. – A inna postać z literatury : Kordian, czy był zdrajcą ? , Ten z dzieła Słowackiego, który zaciągnął się do carskiej szkoły oficerskiej, by mając szansę zbliżyć się do otoczenia cara zabić go. tak walczyć o wolność Polski i pomścić sybiraków, A dlaczego Kukliński to preditor ? Odp.: 1) Ponieważ antysłowiański Zachód uznał za lepszych od słowiańskiej Rosji.

 46. D-T said

  Ad.44~Boydar;
  Jeśli ma to służyć ważnej sprawie, to i trawę można polakierować, choć w mojej jednostce nie poznałem żadnego przełożonego oszołoma – bo tylko takowy może wykorzystując swoje wyższe stanowisko posunąć się do wdrożenia w życie swojego pustostanu intelektualnego. 🤨

 47. Sarmata said

  „W ewentualnym konflikcie Wojsko Polskie byłoby traktowane jako wróg. Kukliński jest więc zdrajcą naszego narodu i naszego wojska – zdrajcą świadomym, długotrwałym, zdeklarowanym.”

  To jeno tylko zdanie zupełnie ośmiesza autora tekstu i stawia go w zbiorze idiotów.

 48. Listwa said

  @ 3 Kojak

  I wyzwolił nas ten Kukliński? Bo te rakiety jadrowe, które miały uderzyć w terytorium Polski, to byłyby rakiety amerykańskie. Także pan nie pisze o „rozezgranie wojny atomowej na ternie Polski” tylko pan pisze o strategi obrony nato.

 49. wanderer said

  Birton 35,
  Dokladnie tak. Napewno wiedzial. Nie byl idiota.

  UZA 27,
  Ma Pan racje. Ja mam ta cala trojke w glebokim powazaniu.

  Marucha 36,
  Ciesze sie, ze Pan ma cierpliwosc po raz tysieczny ktorys tlumaczyc i edukowac i otwierac komus oczy. Mam wielki szacunek dla Pana.

  UZA 40,
  „Chroń nas Panie Boże przed dzwoniącymi wzorowymi obywatelami i ich interesami !”
  Amen.
  ——————–

  Chcialbym wierzyc w to, ze Kulkinski nie do konca zdawal sobie sprawe w jakie lapska nas pcha, ze w owych czasach nie bylo to tak uwidocznione jak teraz, ze dopiero z perspektywy czasu mozna uznac go za zdrajce widzac czym jest „zachodni swiat” i USA.
  Natomiast nie ulega watpliwosci ze zdrada jest zdrada. Ze ktos kto zdradzil jest zdrajca.

  Bardzo ciekawy watek jak zawsze poruszyl tu Pan Boydar (szczegolarz ktory widzi to, czego inni nie dostrzegaja) A mianowicie kim byli jego mocodawcy. Czy nie bylo tak, ze to nie byla tylko i wylacznie jego osobista inicjatywa? Czy juz wtedy nie szykowal drogi pod przyszle przejecie Polski przed amerykanskich zydkow co zaowocowalo w pozniejszym czasie spotkaniem Jaruzelskiego z Rockeffelerem? Czy ktos mu cos sugerowal, przedstawil plan, rozkazal – tego prawdopodobnie juz sie nie dowiemy.

 50. Listwa said

  @ 19 lewarek.pl

  „Wyjątkowo trudna do oceny postać.”
  – trzeba zajrzeć jakie dokumenty i informacje przekazał. Wygląda na to, że była to akcja propagandowa w rozgrywce, a z obroną Polski miała niewiele wspólnego. .

 51. JADAM said

  Ad 44 ) Sz. P. Boydar

  Czy dzisiaj -” Służyć wiernie Rzeczpospolitej Polskiej , to :
  – zorganizować , lub brać udział w organizacji kipiszu w Libii – i likwidacji
  ultrabogatego państwa w zbiorek kilkudziesięciu zdebilałych plemion
  ( przy setkach tysięcy zabitych autochtonów i grabieży , porównywalnych
  do wyczynów hitlerowców z czasów II wojny światowej )
  – ” urzędować ” w byłej Jugosławii , jako fagasy na usługach bandytów
  od. 2 000 r.
  – ” pomagać” byznesmenom w Afganistanie w dystrybucji środków do ” szczęścia
  na jawie ” , lub chociaż służyć za bramkarzy – ochroniarzy
  (służyć – od służącego , a nie od służby )
  – organizować przeloty z napiętymi muskami nad terytorium Syrii , lub ich
  sąsiadów , zamiast pilnować polskiego nieba przed okropnym P. Putinem
  et c. , et c.

  Dla porównania :
  Proszę oglądnąć. PKF z VII 1966 r. z relacją z parady Tysiąclecia Państwa
  Polskiego .
  Tow. Wiesław spóźnił się z tymi uroczystościami Milenijnymi tylko 15
  tygodni , ale je pokazał ” po pańsku „.
  Były tam Polskie – wykonane w Polsce – dla Polskiej Armii : czołgi ,
  transportery , artyleria , samoloty i helikoptery .
  I grupy rekonstrukcyjne też .

  Co było 50 lat później ?

  ( Operetka , czy dramat ??? )

  Takich gierojów , jak Mr Kukliński było , i jest wielu .

 52. Boydar said

  quidquid agis, prudenter agas et respice finem

  Tak mawiały Starożytne Gumisie, i dlatego mężczyzna nie może dogadać się z kobietą. Chociaż z Bunią się dało.

 53. Ad. 37

  W końcu nie jest pewne, kto mu obu synów sprzątnął.

  A jest pewne, że sprzątnął? 🙂

 54. plausi said

  „A to Polska właśnie.”

  S. Wyspiański – „Wesele”

  Do 51, JADAM

  a skoro jesteśmy przy „Weselu” to jeszcze raz na wesoło:

  „Miałeś chamie złoty róg, …”

  i wybrałeś miodowe słówka najebardziej przestępczych i zbrodniczych elementów

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  Anatomia kolejnej zbrodni na Polakach

  patrz 32, JARNO, linki wyjaśniają niemało z operacji wywiadów zachodnich pod hasłem „Wolna Polska”. i „Wolna Ukraina”

  Motto Wolnej Polski sformułował znany zbrodniarz przeciwko ludzkości:

  „Kontrolując ropę naftową, kontroluje się narody, kontrolując żywność,
  kontroluje się ludy.”
  ……H. Kissinger

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  Czy polska ogrniczoność pozwoli zrozumieć związki przyczynowe ?

 55. Joannus said

  Ad.51
  ”Takich gierojów , jak Mr Kukliński było , i jest wielu .”

  Dlatego, i dzięki takim mamy kwitnące, wolne, zasobne i demokratyczne państwo. Ziszczone marzenie gieroja i klakierów.
  Nic tylko pogratulować, także tutejszym przedmówcom, wielbicielom i samozwańczym adwokatom owego osobnika.
  Dodam, uszczęśliwionym likwidacją ”okupacji” w 1989 r.

 56. WI42 said

  @27 UZA
  „Tak się składa, że w okresie szpiegowskiej aktywności Kuklińskiego mieliśmy Polskę socjalistyczna, w sojuszu z ZSRR, innej po prostu nie było. Amerykanie zarówno tamtą i jak i obecną Polskę mieli i mają głęboko w d… Gdyby nie bali się sowieckich rakiet, to bez żadnych skrupułów wysłaliby swoje na nas. Nic by sobie nie robili z życia naszego i naszych rodzin. To tak a propos działania „na szkodę naszego ówczesnego okupanta”. No chyba, że ktoś chciałby zginąć w atomowym wybuchu, żeby zrobić na złość Ruskim.”

  Była Polska bardziej polska niż teraz. I nawet jeżeli jest teraz tak jak pisze @51 Jadam „” Służyć wiernie Rzeczpospolitej Polskiej , to :
  – zorganizować , lub brać udział w organizacji kipiszu w Libii – i likwidacji
  ultrabogatego państwa w zbiorek kilkudziesięciu zdebilałych plemion
  ( przy setkach tysięcy zabitych autochtonów i grabieży , porównywalnych
  do wyczynów hitlerowców z czasów II wojny światowej )….”, to zdrada tajemnic wojskowych przez żołnierza dla jakiegokolwiek „państwa dobra” jest ZDRADĄ – bez alternatyw.

 57. WI42 said

  @8 Marucha
  „Niech Pan zostawi Rokossowskiego. Był wielkim Polakiem i wojownikiem.
  Proszę przeczytać:
  >https://marucha.wordpress.com/2014/12/12/marszalek-konstanty-rokossowski-szczery-polski-patriota-wrog-bermanowskiej-kliki-z-cbkp/

  Był jednym z trzech najbardziej zasłuzonych dowódców radzieckich (Zukow, Rokossowski, Koniew), niektórzy uważają go za najwybitniejszego. Jego operacje odznaczały się precyzją i odwagą, bez tej brutalnosci którą wykazywał Żukow . Gromił te dywizje, które przecinały Polskę w 39 r. Był postacią i wielkim Polakiem! Miejmy nadzieję, że kiedys to uznają rządzący….

  ————–
  Polskie tumaństwo ma czcić łajdaków, nie jakichś tam Rokossowskich…
  Admin

 58. Ale dlaczego? said

  AD. 13
  „Dla mnie Kukliński jest i będzie Bohaterem dlatego że ujawnił plany Bolszewii (pod którą podlegało ówczesne wojsko polskie, podobnie jak UB, Inf Wojsk, PPR, PZPR) ataku na Zachód.”

  Naiwnością i niezrozumieniem wojskowości, taktyki i strategii jest sądzenie, że któraś ze stron nie miała planów ataku przy pomocy broni jądrowej. Przecież jej posiadanie logicznie WYMUSZA takie planowanie.
  Każda ze stron miała takie plany. I to wielokrotnie modyfikowane.

  Tu np. jest nieco w temacie:
  http://blog.nuclearsecrecy.com/

 59. Ale dlaczego? said

  Jeszcze taka refleksja.
  Kukliński to sługus i agent USA.
  Czyli jest tożsamy dzisiejszym zdrajcom Polski i sługusom oraz agentom USA. Wybielanie go służy usprawiedliwianiu przed ciemnym ludem zbydlęcenia dzisiejszych zarządców Polski.

 60. Carlos said

  Nic sie nie zmienilo p. Kojak PIS owskie mendy chca teraz wojny atomowej na terenie Polski, tak samo jak przedtem ZSRR

 61. Carlos said

  A szczegolowo – dla debilow- jak Zwiazek Radziecki mial swoje wojska w Polsce i grozilo to wojna atomowa, to bylo be. Ale jak bandyci z USA maja tu swoje wojska i grozi to wojna atomowa, to jest cacy. Och Boze oswiec tych debilow z Polski ! Cala Europa chce kupowac gaz z Rosji, ale my NIE. Wolimy kupowac 2 razy drozszy z ameryli i jeszcze za darmo wysylac na Ukraine. Za co Bog tak karze Polakow, przeciez modla sie codziennie?

 62. NyndrO said

  Kupił se samochód Mercedes. Bohater i taka tajemnica.

 63. Peryskop said

  Re 53
  W końcu nie jest pewne, kto mu obu synów sprzątnął.
  A jest pewne, że sprzątnął? 🙂

  Raczej ulegli bryknięciu – jak np Kulczyk i Adamowicz.
  A dla motłochu uwiarygodnienie „bohaterstwa”, bo KGB …

  W kontekście RK w kiepskim świetle staje postać jego zagorzałego poplecznika i lansera – prof. sowietologa Józefa Szaniawskiego, co to jakby zaczął tracić równowagę i dziwnie spadł w przepaść bez udziału osób trzecich …

  Którego przedtem poś-lubiła Halina Frąckowiak vel Sonia Sulin.

 64. NyndrO said

  Do Pana Lewarka. Otóż każda zdrada jest zdradą, a każdy „gej” pedałem.

 65. NICK said

  Kukliński.
  Szczerze pisząc to matrioszki jeszcze nie ogarnąłem.
  Jaruzela, znaczy.
  Ale fakty są.
  Była, dość wolna, Polska.
  Pułkownik?
  Uczynił co uczynił.
  Wiemy.
  Pamiętacie daty?

  Polska się rozwijała. Bez długów.

  A teraz bezpośrednio:
  ZDRAJCA.

  A co tam u wilków ‚smoleńskich’?
  U ich szefa.
  Jak tam rajdy…

 66. Coś mi się wydaje, że Stalin dlatego wysłał do Polski Rokossowskiego nie tylko dlatego, że Rokossowski był z pochodzenia Polakiem, ale także dlatego, że za NKWD nie przepadał.

 67. Lily. said

  Poczatek konca ma sie rozumiec,ze NIE dla wszystkich,rozpoczal sie w roku 1978.

 68. Piskorz said

  re 63 co to jakby zaczął tracić równowagę i dziwnie spadł w przepaść bez udziału osób trzecich …” Dobra uwaga/ przypomnienie…TAK JAK TEN BYŁY MIN. SP. ZAGR /CHYBA/ WLK.BRYT….spadł w przepaść w górach Szkocji…jak zaczął krytykować wyprawę do Iraku..!! SAMA WIEDŹMA ALBRIGHT….zrobiła ostrą wycieczkę/ CZYTAJ OSTRZEŻENIE/ pod jego adresem…przed wypadkiem”.!! ps Chyba chodzi o gościa nazwiskiem COOK/?!!/

 69. JARNO said

  #43: Plausi: ‚zasługl’ JPII- to doświadczenie ‚walki z komuną’ – ze szczególnym uwzględnieniem roli ‚przedmurza chrześcijaństwa’ czyli wg dzisiejszej nomenklatury ‚wschodnia flanka Nato’ czy ‚EU eastern partnership’.
  Wojtyła spłacał rachunki wobec DEEP JEWISH STATE m.in. rozwalając ‚teologię wyzwolenia’ w Ameryce Łacińskiej (Nikaragua) na życzenie Deep Jewish State – reprezentowanego przez Ronalda Reagana a William Casey (szef CIA) był aż dwukrotnie przyjmowany przez JPII –
  i przy okazji ‚załatwił’ jakikolwiek wpływ KrK na rzecz kościołów rodem z USA i dzisiaj Papież Franciszek stara się odbudować te wpływy to…….znowu w akcji Deep Jewish State.
  To przecież Deep Jewish State zorganizował cały zamach na JPII. No taki playbook mają te gostki.
  Bajzel jaki zostawił w Watykanie czy w Polsce>>biorąc pod uwagę moc DEEP JEWISH STATE – ‚nie do posprzątania’.
  .
  Plausi. Rosjanie mają powiedzenie: prawda milczy kiedy mówią pieniądze i to narzędzie jest (pieniądze) jest bezwzględna.
  Nie był to człowiek formatu kard. Wyszyńskiego.
  Przy okazji>
  Archbishop Viganò’s powerful letter to President Trump: Eternal struggle between good and evil playing out right now
  .https://www.lifesitenews.com/opinion/archbishop-viganos-powerful-letter-to-president-trump-eternal-struggle-between-good-and-evil-playing-out-right-now
  i oczywiście lokalsi>MORDA W KUBEŁ.
  Ukłony.

 70. Boydar said

  @ Pan D-T

  No widzi Pan, tu się zgadzamy. Jeżeli waga sprawy uzasadnia absurd, np. będący działaniem maskującym inne działania, to absurd też jest dobry. Jeżeli agent jest potrójny (poczwórny, popiątny, poszóstny itd.), to w końcu kogo zdradza ? Jest stare przysłowie – cel uświęca środki. Ja tego nie popieram, ale rozumiem że w branży wywiadowczo kontrwywiadowczej to normalka.

  Nazywając wreszcie rzecz po imieniu, skąd wiemy, jakie wytyczne mieli przełożeni Kuklińskiego, do czego tak naprawdę dążyli, jak ta historia miała się zakończyć, jak się zakończyła albo i nie, i jak ewentualnie się skończy. Że jest zdrajcą wynika z narracji bezapelacyjnie. Tylko dziwne dla mnie jest, że z obu stron narracja jest taka sama. A może tu chodzi o coś zupełnie innego ? I tylko my mamy myśleć tak jak wypada ?

 71. WI42 said

  @48 Listwa

  Oto jakie plany były w stosunku m. in. do Polski, a zdrada Kuklińskiego mogłaby ułatwić ich realizację.

  https://www.yahoo.com/news/americas-cold-war-endgame-plans-080000426.html …..urywek
  The answer was that Pentagon war plans already included the destruction of cities as a way to destroy the urban and industrial backbone. “This should result in greater population casualties in that a larger portion of the urban population may be placed at risk.”

  Zamierzono przede wszystkim niszczyć miasta i ludzi – mieli dobre doswiadczenie w II WS

 72. lewarek.pl said

  29.
  W jaki sposób Kukliński przysłużył się Polsce?
  Admin

  Nie wiem czy pyta Pan poważnie czy tylko prowokuje, żeby obrzucić mnie choojami? Ale dobrze, zaryzykuję.
  W pierwszym wywiadzie, udzielonym paryskiej „Kulturze”, Kukliński starał się wyjaśnić motywy swojego postępowania z wojskowego punktu widzenia. Bez ideologii. Odwołał się do amerykańskiej doktryny wojennej, która przewidywała atak atomowy na Polskę, Czechosłowację i NRD w wypadku uderzenia na Zachód przez wojska Układu Warszawskiego. Twierdził, że ten atak nie powstrzymałby wojsk UW, ponieważ armie uderzające z tych trzech krajów miały tylko związać walką siły obronne NATO, a główne uderzenie miało wyjść z terenów Rosji i Białorusi. Tam, w drugim rzucie, miały być skoncentrowane główne siły sowieckie, których zadaniem było zajęcie Europy Zachodniej. Kukliński poznał te plany i zrozumiał, że Polska zostałaby wypalona amerykańskim atomem już w pierwszych dniach wojny. Twierdził, że ujawnił je Amerykanom, którzy zmienili swoją doktrynę i zaplanowali pierwsze uderzenie atomowe w główne siły skoncentrowane w Rosji i na Białorusi, pozostawiając siłom konwencjonalnym NATO rozprawienie się z wojskami Układu Warszawskiego pierwszego rzutu. Amerykańskie rakiety miały przelecieć nad Polską i uderzyć na wschodzie.
  Jeśli to prawda, to Polakom zaoszczędzone byłoby wyparowanie od amerykańskiego atomu w pierwszym dniu wojny. Niektórych czekałaby powolna śmierć od opadów radioaktywnych, ale mieliby przynajmniej czas, żeby pożegnać się z bliskimi. Inni może mieliby szczęście przeżyć. Powiedzmy, że zmiana planów amerykańskich była więc zasługą Kuklińskiego dla Polski i Polaków. W tym przypadku trudno byłoby mówić o zdradzie Polski.
  Moim zdaniem wersja Kuklińskiego ma jednak słaby punkt. Ten słaby punkt to brak dostępu do amerykańskich planów wojny w Europie. Na pewno nie widział ich też Kukliński i mógł on polegać tylko na zapewnieniach Amerykanów, a wiemy, że słyną oni w świecie z prawdomówności. Poza tym, nie będąc znawcą strategii wojskowej, uważam za całkiem prawdopodobne, iż posiadłszy całą tę tajemną wiedzę od Kuklińskiego, Amerykanie mogli zaplanować po prostu dwa uderzenia atomowe: jedno taktyczne na Polskę, Czechosłowację i NRD i drugie strategiczne na Rosję i Białoruś. Akurat liczyliby się z patriotycznymi uczuciami jakiegoś szpiega! Sądzę, że Kukliński jako wybitny specjalista zdawał sobie z tego sprawę i jeśli wierzył Amerykanom, to tylko dlatego, że bardzo chciał im wierzyć.
  Albo wcale im nie wierzył, a całe to gadanie to pic na wodę, i wtedy prawdziwe motywy jego postępowania dalej pozostają nieznane.

 73. Peryskop said

  Re 68

  Robin Cook

  … Według mediów 59-letni Cook doznał ataku serca podczas wędrówki z żoną. Został przewieziony helikopterem do szpitala, lecz nie udało się go uratować…

  z żoną ?

  według mediów ? a co na to Scotland Yard ?

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,2858439.html

 74. Marucha said

  Re 72:
  Nie poprzestał Pan na ogólnikowych zarzutach i sloganach pozbawionych substancji, lecz starał się umotywować swoje stanowisko, co cenię.
  Ale chooyami i tak miałem zamiar Pana obrzucić. Nie za sam komentarz, ale właśnie za zdanie: „Nie wiem czy pyta Pan poważnie czy tylko prowokuje, żeby obrzucić mnie choojami? Ale dobrze, zaryzykuję.” – które to zdanie nachalnie insynuuje czytelnikom, iż chooyam obrzucam ich bez powodu.

 75. lewarek.pl said

  74. Marucha
  które to zdanie nachalnie insynuuje czytelnikom, iż chooyam obrzucam ich bez powodu.

  Dwa razy Pan mnie tak potraktował. Bez powodu. Po prostu w pewnych kwestiach miałem odmienne zdanie niż Pan, co wcale nie znaczy, że pisałem nieprawdę.
  Nie wiem, może nie wolno.

 76. Ad. 75

  w pewnych kwestiach miałem odmienne zdanie niż Pan

  Możemy prosić o zaprezentowanie tych odmienności? Nie tylko pan i Admin to czytacie.

 77. Marucha said

  Re 75
  O konkrety proszę.

 78. Marek said

  Ale dlaczego? said
  2020-06-21 (Niedziela) @ 12:57:51

  Jeszcze taka refleksja.
  Kukliński to sługus i agent USA.
  Czyli jest tożsamy dzisiejszym zdrajcom Polski i sługusom oraz agentom USA. Wybielanie go służy usprawiedliwianiu przed ciemnym ludem zbydlęcenia dzisiejszych zarządców Polski.
  ===
  Tak jest.

 79. karlik said

  Prawda jest taka, że na świecie istnieje jedno państwo które użyło broni atomowej przeciwko ludności cywilnej i sugerowanie, że inne państwo zrobi to samo jest pomówieniem, oczywiści brak kary dla sprawcy może zachęcić inne kraje..
  Ale szukanie w tym kraju obrońcy naszego kraju przed innym państwem , to tak jak zatrudnienie lisa do pilnowania kurnika..

 80. Listwa said

  @ 72 lewarek.pl

  Ten dziennikarz nie odpowiedział na pytanie, czy ktoś mu te kobity podstawiał. Niby przekazał plany stanu wojennego i co z tego? Stan wojenny został przeprowadzony i było jak było. Zdaje się że służył pewnej frakcji.

 81. Listwa said

  @ 71 WI42

  Tu dwóch z cia wyjaśnia że zyskali oni , też lepiej niby rozumieli jak sami o sobie myślą sowieci i inne złote myśli. Tłumaczą nam że Kukliński to był bohater.

 82. lewarek.pl said

  To było wiele miesięcy temu, nie zachowałem żadnych zapisów. Nie skarżę się (po chrześcijańsku „urazy chętnie daruję”), po prostu odnotowuję fakt, że takie tu są obyczaje i biorę to pod uwagę dokonując tu od czasu do czasu jakiegoś wpisu. Moją bytność w Gajówce znacznie ograniczyłem, z panem Maruchą w żadne polemiki się nie wdaję (nauka nie poszła w las!), więc są małe szanse, że podobne sytuacje się powtórzą. Proponuję zamknąć temat.

 83. Listwa said

  @ 22 waldens

  Szaweł był szczerym wyznawcą Boga, po objawieniu pod Damaszkiem zrozumiał, że źle służył i w złym obozie. Potem zmienił obóz i też był szczerym wyznawcą Boga.

 84. Listwa said

  1.20-3.40 (przy okazji warto wspomnić że synek Szaniawskiego (tatuś był zagorzały rusofobil ) jest opiekunem muzeum pamięci o Kuklńskim na Starym Mieście w Warszawie )

  co do frakcji: 5.30-5.45.

 85. plausi said

  Siła bezmyślności

  72, Lewarek
  „W jaki sposób Kukliński przysłużył się Polsce ”:

  „Amerykanom, którzy zmienili swoją doktrynę … zaplanowali pierwsze uderzenie atomowe w główne siły skoncentrowane w Rosji i na Białorusi, pozostawiając siłom konwencjonalnym NATO rozprawienie się z wojskami Układu Warszawskiego pierwszego rzutu”

  Tłukom można nawet powiedzieć, że pan Kuliński wpłynął na zmianę doktryny USA, pan Lewarek ma prawo nie mieć pojęcia jak powstaje taka doktryna i jak jest zmieniana, ale opowiada nam jeszcze lepsze bujdy.

  USA postanowiły, że nie zaatakują wyrzutni zlokalizowanych w Polsce, tylko będą je zwalczać „siłami konwencjonalnymi”, aby mogły spokojnie zniszczyć w RFN i innych rejonach stacjonowania wyrzutni i sił USA co się tylko da, i z resztkami, które pozostaną jeszcze w stanie zdolnym do użytku po takim ataku zaatakować tylko drugą linię ataku sowieckiego. Boże, czy widzisz jak łatwo jest zrobić w durnia polskie tłuki ?!

  Ktoś zwrócił uwagę na to, że być może Kukliński został wprowadzony do sił Układu Warszawskiego jako szpieg. Szanowni Państwo, wygląda na to, że WSI była kontrolowana przez wywiad obcy, skoro w „zwartym szyku” przeszła do Mosadu, CIA i innych formacji po „transformacji ustrojowej”, z drugiej strony w dowództwie Wojska Polskiego zarówno wtedy jak i dziś aż roi się od tzw. sayanim, stąd było dużo łatwiej „uciec” Kuklińskiemu z Polski, niż to w epopejach o jego dzielności można znaleźć. Mającym wątpliwości rekomendujemy zrozumieć skąd zakupuje Wojsko Polskie, za sprawą sayanim i podobnych, technikę wojenną.

  Siłaczka nie lada przed nami, zacznijmy od paru pojęć.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Polska jest od dziesięcioleci pod okupacją, już wzywaliśmy, aby organizować jak w czasie okupacji 1939/45 tajne komplety/uniwersytety, gdyż destrukcja umysłowa, jakiej dokonano na Polakach jest poważnie niepokojąca i zagraüa egyzstencji narodu. Jeśli nie zneutralizuje się wpływów mediów i szkolnictwa w tzw. Wolnej Polsce, to nastąpi kolejna transformacja w Polsce „transformacja tłuków”.

 86. lewarek.pl said

  78. Listwa
  Bardzo dobry filmik. Kukliński był rzeczywiście kobieciarzem i miał mnóstwo kochanek. Nie sądzę, żeby podstawiał mu je np. kontrwywiad, bo wtedy byłyby to kobiety ukierunkowane na wyciągnięcie z niego informacji i fakt jego współpracy z CIA byłby znany kontrwywiadowi dużo wcześniej niż w 1981. Nie była to też przykrywka dla jego szpiegowskiej działalności. On miał po prostu taką naturę. Erotoman, babiarz, ot co. Żona wiedziała o jego prowadzeniu się, ale była bezradna. Co ciekawe, autor filmu, badacz życiorysu Kuklińskiego, też nie odpowiada jednoznacznie na pytanie jakie były jego motywy współpracy z Amerykanami (wątek pieniężny nie wydaje się bardzo ważny), ani czy był on zdrajcą czy jednak nie.
  Dla mnie Kukliński jest zagadkową, fascynującą postacią i nie wykluczam „hazardu” (podbarwionego patriotyzmem) jako głównego motywu jego współpracy z CIA. Miał praktycznie wszystko – kobiety, pieniądze, karierę, podróże na zachód, różne dobra materialne w obfitości – potrzebował jeszcze tylko jednego: więcej adrenaliny.

 87. Marucha said

  Re 82:
  Czyli żywi Pan do mnie urazę, choć nie pamięta już za co…

 88. lewarek.pl said

  85. Plausi
  Panie Plausi, zrelacjonowałem to, co zapamiętałem z pierwszego wywiadu Kuklińskiego, którego udzielił on paryskiej „Kulturze”. Może zrelacjonowałem niezbyt dokładnie (30 lat to szmat czasu), ale sam tego nie wymyśliłem. Tak tłumaczył się Kukliński. Napisałem też co sądzę o jego wersji. Dlaczego więc pan się do mnie przypierdala? Nie potrafi pan zachowywać się normalnie? To poszedł won do psychiatry!

 89. lewarek.pl said

  87. Marucha
  Oj, chyba nie zrozumiał Pan mojego wpisu. Nie żywię do Pana żadnej urazy!!! Zmieniłem tylko trochę swoje relacje z Gajówką i jest ok.
  Wypadam z tego wątku, bo jest mnie tu za dużo.

  ———–
  Aha.
  Admin

 90. NICK said

  „przypierdala?”
  (88).
  Takich słów można używać.
  Lewarku.
  Ale.
  Do.
  Rzeczywistych.
  Pojebów.
  Jak Pan.

 91. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=dKzGDc5nuYU

 92. NyndrO said

  Uwielbiam to ” aha”, Stary.

 93. NICK said

  I jeszcze żeby. (91).
  Ewa.
  Nie połamała żeber.
  Wszystkich.

  WSZYSTKICH.
  Ale to nie ona.
  ŁAMIE.

  Adamie.

 94. Boydar said

  Łońskiego roku zasadziłem (przesadziłem ?) na działce tak ze trzydzieści krzaczków wrotyczu. Za moment będę robił gnojówkę. Mam jeszcze z zapasu pokrzywową, jakieś dwieście litrów, po takim czasie nie śmierdzi ani trochę i daje się aplikować opryskiwaczem. Od początku sezonu zużyłem ok. pięćdziesięciu litrów. Mieszam z wywarem z tytoniu i odrobiną szarego mydła. Wszystko pryskam jak leci. Mszyc nie ma i rośnie jak szalone.

  Nie mogę sobie poradzić tylko z parchem gruszek, jałowce. Zwłaszcza cudze.

 95. Boydar said

  Nie tu !!!!!!!!!!!!!!!!!

 96. NICK said

  „po takim czasie nie śmierdzi ani trochę”
  KIT.
  Jak Joannus w temacie pszczółek.

 97. Boydar said

  No wiesz ?!?!?!?!?!?!?!!??!?!?!?!?!? Albo nie masz na stanie osiemnastomiesięcznej gnojówki albo chcesz mię przetestować. Niewykluczone że oba dwa.

 98. NICK said

  Hej.

 99. JARNO said

  #85: Plausi>ad vocem
  to że Deep Jewish State ‚siedziało’ w PRL – to już dzisiaj wiadomo czyli miało spenetrowane ‚wszystko’ i mało znana sprawa>’przejście ‚polskich służb’ na drugą stronę było decyzją……..Mazowieckiego w 1990 wydaną Kiszczakowi!!
  Jewish Deep State (US-IZRAEL-UN-NATO-etc,etc) jeżeli już przejmuje państwo tzn. ‚zaprowadza demokrację, rule of law, etc’ to przejmuje WSZYSTKIE ‚aktywa państwa i oczywiście służby też. Służby są albo motywowane ‚ideologicznie’-‚religijnie’ (Mossad, ruskie, chińskie,MI5+MI6) i te są najsprawniejsze – DO DZISIAJ.
  W UK była słynna sprawa książki Petera Wrighta „Spy catcher’ , którą Thatcher za wszelką chciała nie dopuścić do publikacji bo (1) Peter Wright był emerytowanym pracownikiem MI5 (kontrwywiad) i …..jednym z podejrzanych o szpiegostwo na rzecz ZSRR był……jeden z Rotschildów.
  albo służby, które wierzą że ‚kupić można każdego, kwestia tylko kwoty’ i to jest CIA (powstała jak DEEP JEWISH STATE-NATO-FIVE EYES in 1949) i dziennikarze byli ‚najłatwiejszą zwierzyną łowczą’ – i wtedy i dzisiaj:
  PRESSTITUTES: IN THE PAY OF THE CIA- A CONFESSION FROM THE PROFESSION. BOOK INTERVIEW WITH JOHN-PAUL LEONARD AND ANDREW SCHLADEMAN
  .https://www.greanvillepost.com/2020/02/14/presstitutes-in-the-pay-of-the-cia-a-confession-from-the-profession-book-interview-with-john-paul-leonard-and-andrew-schlademan/
  a dzisiaj do tego doszli>>tzw. Big Science!!
  .
  Amerykanie przed WWII nie mieli wywiadu zagranicznego tylko ‚antykomunizm’ i postWWII zaczęli na gwałt nadrabiać zaległości a co dzisiaj odbija im się czkawką bo tzw. ‚US intelligence community’ bb aktywnia zwalcza prez. Trumpa.
  .
  I w krajach tzw. ‚postkomunistycznych’ walka z tzw. ‚komunistycznymi służbami” a zawsze się wlicza kategorię ‚TW” ale to służy tylko DO DZIELENIA wg klasycznej zasady ‚divide et impera’ a w ‚oczyszczalnie ścieków=Polin’ przybrało to rozmiar>>>’LUDOBÓJSTWA’ – społeczeństwo jest tak podzielone jak podzielone MIAŁO ZOSTAĆ. Intencjonalnie.
  .
  Wtedy (1989-90) było jeszcze państwo wg klasycznych zasad ale w 1990 Bush41 sformułował słynną doktrynę ‚new world order’ czyli:
  1. komunizm jest dalej największym przeciwnikiem Deep Jewish State
  2. a więc każdy przeciwnik Deep JEwish State jest ‚komunistą’>.
  Lokalnie: ‚zjednoczone prawiczki’ aka ‚patrioci’ NIGDY nie byli przedmiotem ‚operacyjnego rozpracowania’ by Deep JEwish State BO PO CO!!! Wystarczyło ich ‚kupić” jak Czaputowicza-Michnika-bp. Orszulika etc
  a ponieważ z gorliwością ‚neofitów’ walczyli ‚z komuną’ (tzn. brali udział w dzieleniu społeczeństwa) to po kiego se mieli nimi zawracać głowę wiedząc że to cepy>>
  .
  IPN ujawniło dokumenty z danymi byłych oficerów CIA. W USA są zaskoczeni
  .https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1436070,sluzby-specjalne-cia-ipn-zsrr-odtajnienie-dokumentow-dialog.html

  efekt tego jest taki: że wiarygodność ‚zjednoczonych prawiczków’ wobec DEEP JEWISH STATE jest zerowa >co tzw. ‚opozycja demokratyczna+lewica’ bezwzględnie lojalna wobec JEWISH DEEP STATE wykorzystuje stosując narrację: ‚znaczenia polski’ czy ‚faszyzm’ czy ‚rasizm’>>zgodnie z wymaganiem Deep Jewish State.
  Jesteśmy – czy w Polsce czy w USA, Europie >nie dotyczy to Rosji-Chin-Iranu-Wenezueli-Kubie -TAK PODZIELENIE jak mieliśmy być podzieleni i nas -społeczeństw Polski-Europy-etc
  JUŻ NIE MA>jest tylko „OPEN’ społeczeństwo.
  Tak jak zaplanowało Deep Jewish State
  ale
  chyba dzieje się coś ‚dziwnego’: LUDZIE, na razie niezorganizowani ZACZYNAJĄ myśleć a tym samym mówić bez względu na ‚obostrzenia pandemii’. I u nas również.Czy to moje wishful thinking?? Nie sądzę.
  Chciałbym znać – znając Pana ‚doświadczenia’ z Deep Jewish State – Pańską opinię.
  Ukłony.

 100. plausi said

  Respekt

  99, JARNO
  Pana teksty cechuje jasna teza przewodnia, nagromadzenie faktów ją podpierających i związanych z tym linków do źródeł, pomijając nieco niezwykły styl, można odczytać przekonującą argumentację. Zwracam uwagę na styl, gdyż on może utrudniać niektórym zrozumienie a nawet zniechęcać do lektury. Panie JARNO, przed laty nasza lektorka nam wytłumaczyła, tekst musi zawierać więcej światła, tzn. puste miejsca między wierszami. Pana linki są istotne dla zrozumienia tekstu, niech pan je wyeksponuje.

  Kiedy piszemy o tajnych kompletach, to myślimy o ludziach z takimi jak Pan zdolnościami.

  „chyba dzieje się coś ‚dziwnego’: LUDZIE, na razie niezorganizowani ZACZYNAJĄ myśleć”, my też mamy wrażenie, że po 30 latach zaczynają się niektórzy otrząsać z letargu i zaczynają postrzegać pewne zwyrodnienia i zagrożenia, a nawet rozumieć związki przyczynowe. Nie zapominajmy przy tym, że tego rodzaju portale jak ten Maruchy, odgrywają też pewną rolę, także ludzie w rodzaju red. Michalkiewicza, to trzeba im przyznać, odgrywają tu pewną rolę. To nie chodzi o to, czy my się z nimi zgadzamy, ale to są siewcy zwątpienia, reszta, to „praca własna”. Bezspornie, wiele się zmieniło w ciągu ostatnich 10 lat.

  Niestety, operacja „Pandemia” była znakomicie zorganizowana i doprowadziła nawet do pewnego cofnięcia procesu regeneracji umysłowej w Polsce, na ten rodzaj terroru nikt nie był przygotowany.

  „Amerykanie … postWWII zaczęli na gwałt nadrabiać zaległości ” jest mowa o 15-20 różnorakich organizacji wywiadowczych w USA, za największą uważa się NSA. Organizacje wywiadowcze są organizacjami paraprzestępczymi, z uwagi na licencje do łamania prawa, w jaką są wyposażone.

  Ale pomówmy o pieniądzach, przed ok. 15 laty był oficjalny budżet CIA ok. 15 miliardów dolarów, do tego dochodzą zyski z handlu narkotykami i bronią jak też innych działalności przestępczych i gospodarczych, jak choćby handel zdobytymi patentami i technologią czy inne usługi. CIA bije więc na głowę pod względem obrotu nawet największe koncerny światowe (BlackRock niespełna 14,5 miliardów obrotu, wszak zarządza majątkiem 7,5 bilionów – Wikipedia).

  Wielkie organizacje wywiadowcze operują chętnie w dziedzinie kapitału ryzyka, dlatego jest mało wyobrażalne, że takie firmy jak Microsoft, Goggle, Oracle, Facebook, Twitter i.t.d. powstały bez ich kapitału, że ich założyciele nie posiadali bliskiego kontaktu z tego rodzaju organizacjami, dlatego raport Snowdena nie miał dla fachowców żadnego znaczenia, gdyż ci wiedzieli o tym od dawna. Ten raport był jedynie dla szerokiej publiczności.

  Są dwa istotne aspekty, jak długo płynie pieniądz podatnika, tak długo są organizacje tyłko paraprzestępcze, jak przestanie płynąć, zamienią się w przestępcze. To można było obserwować właściwie też w Polsce czy krajach ZSRR, jak przeszły one pod klosz demokracji, w Polsce otrzymaliśmy klasyczny gangsteryzm w pierwszych latach, w Rosji też, a na Ukrainie jest do dziś..

  Drugi aspekt, to dość dziwacznie mało wiadomo o służbach ChRL, wymieniane są dwie służby: Guojia Anquan Bu i Zhong Chan Er Bu . Wydaje się to zbyt skromne na taką potęgę gospodarczą (największą gospodarkę świata), poza tym penetracja wywiadów ChRL wzdłuż „jedwabnego szlaku” musi być bardzo duża. Naszym zdaniem zagrożenie ze strony ChRL jest ogromne i ogromnie niedoceniane. Obawiamy się, że zagrożenie ze strony ChRL jest nie mniejsze niż ze strony USA.

  @88, Lewarek.pl
  Być może była to zupełnie inna osobowość @72, Lewarek.pl niż 88 tegoż imienia, to się zdarza, ale pod 72 ta osobowść udzieliła odpowiedzi na pytanie, przypomnę:
  „W jaki sposób Kukliński przysłużył się Polsce? ” nasz komentarz dotyczy odpowiedzi osobowości 72, Lewarek.pl, jeśli jest to inna niż z numerem 88, to piekli się Pan niepotrzebnie, przypadki rozdwojenia osobowości wcale nie są takie rzadkie. Szanowny Panie, mylić się, szczególnie w sytuacji, kiedy jest się dezinformowanym przez naprawdę fachowe kadry nie jest grzechem, a skąd ma przeciętny konsument doniesień tej skomasowanej propagandy i tego systemu ogłupiania (szkoła, tzw. „kultura”) wiedzieć, czy rozpoznać, o co chodzi ? Przy tym zdolnościami analitycznymi nie wszyscy są obdarzeni. W tym portalu znajdzie Pan różne argumenty, może Pan wybierać.

 101. Marucha said

  Re 100:
  Patrzcie Państwo, jakie różne można mieć opinie na ten sam temat i o tej samej osobie….

  Pan Plausi pisze o Panu Jarno:
  „Pana teksty cechuje jasna teza przewodnia, nagromadzenie faktów ją podpierających i związanych z tym linków do źródeł, pomijając nieco niezwykły styl, można odczytać przekonującą argumentację”

  Ja nie widzę w nich tezy ani jasnej, ani przewodniej, a na odczytywanie „przekonującej argumentacji” nie mam po prostu siły.
  Teksty Pana Jarno są nie tylko rozwlekłe, nie tylko chaotyczne, nie tylko nader często gołosłowne – ale w dodatku ich szata graficzna (że użyję tego górnolotnego zwrotu), obfitująca nie wiadomo po co w znaki „>” wtykane byle gdzie na chybił trafił sprawia, iż z reguły nie chce mi się w nie wgłębiać.

  Nieliczne teksty p. Jarno, w których ograniczył się do paru zdań, są dużo lepsze.

 102. JARNO said

  #100: PLAUSI>dzięki i małe uzupełnienie co do CIA>
  CLASSIFIED: The most powerful investor you never heard of
  .https://www.zerohedge.com/news/2019-01-12/classified-most-powerful-investor-you-never-heard

 103. plausi said

  Należy uznać pracę innych

  N.p. także z linku zamieszczonego przez 102, JARNO dowiadujemy się:
  „Czy wiesz, że CIA ma własny fundusz ryzyka? A czy wiesz, że fundusz ryzyka był kluczowy przy zakładaniu Facebooka i Google? ”, co wskazuje na logiczną możliwość, że wywiad USA jest inicjatorem firm inwigilacji „jak Microsoft, Google, Oracle, Facebook, Twitter i.t.d. ”, por. 100, Plausi, gdzie tak właśnie spekulują autorzy. Naturalnie o dowody wystarczające przed sądem będzie ciężko, bo chodzi w końcu o tajną działalność. Oznacza to, że koncerny/firmy stosujące oprogramowanie Microsoft i innych firm inwigilacji są narażone na szpiegostwo przemysłowe.

  Ad 101, Marucha
  Panie Marucha, my mamy inny pogląd na tę sprawę. Na aspekt stylu też zwróciliśmy uwagę, ale jeśli zajrzeć do zawartości nieco głębiej, to trzeba stwierdzić, że autor zadał sobie niemało trudu, aby wyszukać wskazówki, odnośnie poglądów, jakie formułuje. My cenimy pracę innych, choć nie zawsze jesteśmy tego samego zdania. Z Panem też nie zawsze się zgadzamy, ale to nie umniejsza Pana zasług, na co też zresztą zwracamy uwagę w 100, Plausi. Aby walczyć z hydrą, która opanowała nasz kraj, potrzebujemy każdego, który jest w stanie coś wnieść do sprawy, każdego. Nie sądzę, aby Pana opinia 101, Marucha, była pomocna. Sądzimy, że lepszym rozwiązaniem jest zachowanie respektu wobec każdego, kto konstruktywnie stara się coś wnieść do dyskusji, a tego nie można panu JARNO odmówić.

 104. Boydar said

  Pan Jarno, podobnie jak p. Dugin, „czerpie inspirację z wielu różnych, często wykluczających się nurtów”

  A obok konstruktywności to nawet po pijaku nie leżał.

  —————
  Mnie też trudno się dopatrzeć jakiejś konstruktywności u p. Jarno…
  Admin

 105. plausi said

  Przykład konstruktywności

  z Pana strony 104, Boydar, bardzo by nas ucieszył i wszystkim wyjaśnił, co tym razem chce Pan nam powiedzieć, proszę podać link do tekstu.

 106. Boydar said

  Wyjaśnił ? Ależ proszę – przeważnie pieprzy jak poparzony

  Cytat zaś pochodzi z sekcji „poglądy” i paralelnie dotyczy Dugina (https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Dugin). Plausi nie jest na bieżąco z nurtem Gajówki więc naturalnie trudno mi odnaleźć płaszczyznę do wymiany myśli.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: