Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bandytyzm pozostaje, na wybory nie pójdę

Posted by Marucha w dniu 2020-06-25 (Czwartek)

Dwa miesiące temu wysłałem do ówczesnych kandydatów na prezydenta RP, w tym do Andrzeja Dudy, osiem pytań odnośnie programu. Były to pytania naturalne, zdroworozsądkowe, które nawet nie powinny paść, bo odpowiedzi na nie powinny być oczywiste.

Ogólnie mówiąc, chodziło mi o budowę państwa polskiego z ludzką twarzą, w miejsce obecnego, policyjnego o tendencjach faszyzujących i z dużą domieszką wschodniego bandytyzmu. Tak, jak przypuszczałem, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Problem polega na tym, że ten, obecny, sposób funkcjonowania społeczeństwa jest tak zakorzeniony, że ludzie nie wyobrażają sobie nic innego. No, może z wyjątkiem osób, które mieszkały długo w krajach rzeczywistej liberalnej demokracji z rozwiniętym społeczeństwem obywatelskim. Przypuszczam też, że kandydaci mogli nawet nie zrozumieć pytań, gdyż przekraczało to ich wyobraźnię.

Tak, więc bandytyzm, fabrykowanie oskarżeń i rabunek mienia w imieniu Rzeczypospolitej będą trwały nadal, a konstytucja będzie dokumentem służącym jedynie celom propagandowym. Dlatego na wybory nie pójdę, gdyż uczestnictwo w nich byłoby sankcjonowaniem obecnego status quo. A już na pewno nie poprę urzędującego prezydenta, za którego wiedzą i przy wsparciu ów bandytyzm ma miejsce.

Bogdan Goczyński

https://bgoczynski.wordpress.com

Komentarzy 57 do “Bandytyzm pozostaje, na wybory nie pójdę”

 1. Kar said

  ..Problem polega na tym, że ten, obecny, sposób funkcjonowania społeczeństwa jest tak zakorzeniony, że ludzie nie wyobrażają sobie nic innego…
  ________________

  – idiotyczne, debilne w/w.., a kto chcialby oddac koryto..??..skoczki spadachronowe z Moskwy. A teraz ichnie wnuki pieszcza umilowanie to co im sie slusznie nalezy..Skad ta namolna zluda, ze ma byc inaczej, lepiej..Czasu straconego nie da sie zmienic. Wszystko idzie zgodnie z dobrze ustawionym szwajcarem..mata costa chcieli

 2. adsenior said

  No cóż, każdy z nas ma jeden głos, każdy może go wykorzystać w sposób jaki uważa za stosowne, natomiast podawanie tego do publicznej wiadomości, uważam za infantylizm, dziecinadę.

 3. plausi said

  Czy chodzi o blisko-„wschodni bandytyzm” ?

  „państwa … policyjnego o tendencjach faszyzujących i z z dużą domieszką wschodniego bandytyzmu”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  Wolna Polska nie jest już właściwie państwem, to pierwsze i nie chodzi o żadną domieszkę, bo to jest „bliskowschodni bandytyzm” w czystej formie.

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

 4. Lily said

  Re 3;Plausi
  Wystarczy,ze maja swoich TAM GDZIE TRZEBA.
  Tubylcy pozbyli / pozbeda sie Ojczyzny,bez jednego strzalu.
  DEKLARACJA L. KACZYNSKIEGO, 6 miesiecy
  po przejeciu calkowitej wladzy przez Kaczynskich
  partie,w Izraelu w 2006 r,
  (–.) chociaz rzady sie zmieniaja,jak w kazdym
  demokratycznym panstwie”prawa”,ale stosunek
  do Izraela pozostanie taki sam”.

  Wyglada na to,ze”stosunek” do wizej wymienionego kraju,wyniesli z domu.
  JAK sami mowili.”byli bardzo zwiazani z matka”.

 5. ? said

  A na https://dzieckonmp.wordpress.com stręczą długopisa.

 6. Kozietulski said

  te gnoju z knesejmu nie usunie sie miloscia albo dialogiem.
  Bo z kim my jako POLACY mamy rozmawiac no z kim? Przecie to ;;;;szubrawcy H…e I skurwysyny.No co moze sie pomylilem co?Wiecie Panstwo co az czlowiekowi normalnemu nie chce sie pisac I opisywac co sie dzieje na Polski boisku.CZYN SIE LICZY I tylko CZYN.
  Dalej sobie sami Panstwo dopowiedzcie.

 7. W moim tekście chodziło mi o to, by pokazać kim naprawdę są kandydaci na prezydenta. W najlepszym wypadku są to miernoty. W najgorszym jest to obca agentura. Żaden z nich nie spełnia kryteriów intelektualnych i moralnych aby stanąć na czele narodu, jakikolwiek by ten naród nie był.

 8. A Gajowemu dziękuję za opublikowanie tekstu. Nieważne czy jest on infantylny czy nie, ktoś musiał nazwać rzeczy po imieniu.

 9. Boydar said

  No dobrze, Panie Goczyński. Ale to by przecież nie było sprawiedliwe, gdyby prezydentem Polski został ktoś „spełniający kryteria intelektualne i moralne aby stanąć na czele”. Bo co by w takiej konfuzji miał począć ten drugi naród ? W rezerwowej ojczyźnie demokracji ze stolicą w TelAvivie, na czele narodu, równie wybranego, stoi wybranek z co najmniej trzema zarzutami zagrożonymi do lat dziesięciu. Nikomu specjalnie to nie przeszkadza, ani jemu ani narodowi. Czyli jest to cecha dopuszczalna jeśli nie wręcz pożądana – umoczony nie skrzywdzi umoczonych. Przyzwoity się nie kwalifikuje.

  Najpierw trzeba rozwiązać kwestię czyj to jest kraj, ta Polska. A potem będzie oczywiste, kto ma być prezydentem. Póki co, wszystko jest zgodne z ustaleniami i stanem faktycznym, więc niemasię copluć

 10. Sarmata said

  Najwyższy czas wydać ludziom broń. Polakom potrzebna jest broń a nie ten wiszący na państwowym garnuszku, tłuk Szumowski.
  Każdy Polak ma mieć swobodny dostęp do broni jaką lubi i na jaką go stać na podstawie czystego rejestru karnego. Każdy!
  Co za debilizm aby jakaś kretynka w postaci przekupnego, milicyjnego “psychologa” decydowała, kto może a kto nie może posiadać broni. Tak dzisiaj jest! Idiotyzm i tyle.
  Groźne jest jednak to, że w ten idiotyzm wierzy 99% Polaków którym żyd wmówił, że jakby posiadali broń to by się pozabijali nawzajem.
  To jest dopiero problem.
  Zakazy i ograniczenia prawa do posiadania i noszenia broni pojawiły się wraz z wprowadzeniem żydo-masońskiej formułki “Równość-Wolność-Braterstwo” zamiast “Bóg-Honor-Ojczyzna”.
  Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta “panie władzo”. Zapamiętajcie to! To taki znacznik.
  A ja dodam, że wolność jest wtedy jak człowiek może żyć po swojemu.
  W totalitarnym państwie, wszystko można zrobić z człowiekiem. Pierwszym wskaźnikiem czy państwo jest totalitarne, jest kwestia posiadania broni, jak napisał najwybitniejszy pisarz polityczny wszech-czasów, wielki Polak i człowiek, p. Józef Mackiewicz.
  III RP – wg jego kryterium – jest bez wątpienia państwem totalitarnym. Bez broni jesteś dla wroga nikim, bo nie możesz się bronić i może z tobą zrobić wszystko – patrz los polskich żołnierzy niezłomnych po ’44 roku w łapach żydo-bolszewii.
  Dlatego żyd zawsze rozbraja teren swoim bełkotem (obecnie op. polit-poprawnym) i swoimi talmudycznymi “prawami”. Pamiętajcie, że wszędzie gdzie wchodził bolszewicki (czy niemiecki) bandyta to pierwszym zarządzeniem było zarządzenie o zdaniu im wszelkiej broni – w tym zabytkowych przecudnych szabel jak na Litwie w 1940 – co pięknie opisał nasz geniusz, pan Józef Mackiewicz w „Drodze donikąd” i innych swoich wydawnictwach.

  Trzeba postępować wg wskazówek Józefa Mackiewicza. Jak postępować z ludźmi sowietu to dawno temu podpowiedział nam najwybitniejszy pisarz polityczny na świecie p. Józef Mackiewicz, cyt. z Drogi donikąd:

  „- Oj, dosyć – Paweł zrobił ruch ręką.
  – Ty możesz sobie na to pozwolić, żeby przerwać, ale miliony i miliony muszą słuchać podobnych rzeczy, muszą. W głowie zaczyna się kręcić. Jakaż może być dyskusja, gdy wszystko postawione jest właśnie do góry nogami.
  Słowa mają tu znaczenie odwrotne albo nie mają żadnego. Odbierz ludziom pierwotny sens słów, a otrzymasz właśnie ten stopień paraliżu psychicznego, którego dziś jesteśmy świadkami. To jest w swej prostocie tak genialne, jak to zrobił Pan Bóg, gdy chciał sparaliżować akcję zbuntowanych ludzi, budujących wieżę Babel: pomieszał im języki.
  – Więc jakiż jest, twoim zdaniem, sposób przełamania tego zbiorowego paraliżu, wywołanego hipnozą kłamstwa?
  – W każdym razie nie można go szukać na drodze polemiki. Sam fakt bowiem polemiki wciąga w orbitę i prze nosi nas w płaszczyznę bolszewickiego absurdu.
  – Więc jaki? Powiedz.
  – Należy go szukać na drodze równie prostych odruchów psychicznych: strzelać!
  Paweł usiadł i oderwał rękę od kota:
  – Jak to, strzelać? Do kogo?
  – Zwyczajnie. Po prostu. Do bolszewików.” koniec cyt.

  (P.S. Cała fenomenalna twórczość Józefa Mackiewicza jest godna polecenia – czytajcie proszę a będziecie mądrzejsi i bardziej odporni na manipulacje)

 11. Leo said

  Drogi panie Adsenior, gdyby nasze głosy mogły cokolwiek zmienić, wybory byłyby zakazane. Nie bądź Pan naiwny! Wybory mają, owszem, wielkie znaczenie dla tych, którzy żyją z cyckania państwa (czyli reszty Polaków): urzędników, polityków i całej hałastry budżetowej. Dla nas czyli tej „reszty na dole” nic się nie zmienia w ważnych sprawach. Ograbianie trwa niezależnie od tego z jaką flagą pasożyt urzędniczy się obnosi.

 12. Maverick said

  Kabała podstawia ludzi na pozycje do kontroli pospólstwa, Duda, Trzaskowski czy każdy inny to kundel na usługach Lucyfera.

  Kogo podstawia kabała? Obejrzyj https://www.youtube.com/watch?v=AA66FiU4nfI

  Po angielsku.

 13. adsenior said

  ad 11. Naiwny to ja może byłem za Gomułki, czy w latach 80-tych, gdy czynnie brałem udział w powstaniu Solidarności, może jestem nim dalej, iż wierzą, że mamy tylko jedyną szansę, kartka wyborczą coś zmienić.Rewolucja, czy rewolta, mnie nie interesuje.

 14. Re: Artykul:

  Polska lustrzanie przypomina lususowa limuzyne w ktorej siedzi curwa ze zlodziejem, „silnik” na Zachodzie, a w bagazniku smrod, brud I ubostwo, a „gawiedz” podziwia jaki ta limuzyna ma piekny lakier…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Kar said

  13/Adsenior

  .. no i wlasnie, jest pan/90% innych w tzw. pat..pat..szachowym pat. Bo okazuje sie, ze jestesmy zlocista dupa z wielkimy uszami..bezsilni, brak elokwentnej decyzji, i czekamy na Boze milosierdzie… Sam juz nie pamietam kiedy uczestniczylem w cyrku zwanym „wybory-glosowanie”

  – wybory winny byc dniem powszechnego wedkowania. Idziesz z recznikiem, mydlem.., i kiedy nic..nic. To myjesz wycierasz lapy i masz czyste sumienie..nie zbrukales sie…nie dales dupy…

 16. wow said

  Nie wiem co to za zarzut. Trudno by kandydat na prezydenta miał nieznanej sobie osobie odpisywać, szczególnie jeżeli list czy mail był napisany w takiej formie jak powyżej. A jest to forma agresywno – roszczeniowa, nawet jeśli słuszna w założeniach. Nie wiem czy pan Goczyński zdaje sobie tez sprawę, że kandydaci sami nie prowadzą swoich stron, portali, biur wyborczych itp. Dlatego nie odpowiedzieli bi pewnie do żadnego taki list bezpośrednio nie trafił.

 17. adsenior said

  ad 15. Wolno Panu mieć swoje zdanie, rozumiem, ze uznaje Pan, że ja też mam takie samo prawo i że moje zdanie nie musi być zgodne z pańskim.

 18. re: 16. Pytania były zadane publicznie i wysłane do sztabu wyborczego. Celem sztabu powinno być, i jest, kontaktowanie się z mediami. Najwidoczniej nie zależy im na tym albo wiedzą, że wybory są z góry ustawione. Poza tym zarzuty jakie podnoszę w moich artykułach są natury kryminalnej i niesamowicie poważne. Są także udokumentowane. Obowiązkiem urzędnika państwowego, a szczególnie prezydenta jest czuwanie nad przestrzeganiem praworządności. Ostatecznie taką składał przysięgę. Tymczasem prezydent Duda przechodzi nad bandytyzmem do porządku dziennego. Mam wrażenie, że ten pan przysięgnie cokolwiek, czego wymaga bieżąca chwila, bez zamiaru dotrzymywania przyrzeczenia. Być może moja postawa jest roszczeniowa, ale ja przecież nic innego nie oczekuję poza elementarną uczciwością ze strony organów państwowych. Natomiast godzenie się z bandytyzmem urzędniczym świadczy o mentalności niewolnika.

 19. Maverick said

  Jest jeden pro polski kandydat i jest pan Zoltek.

 20. Maverick said

  Trzaskowski, Duda, Bosak to konie kabaly. Chcesz zamieszac zaglosuj na pana Zoltka. Zapodaj jak najwiekszej ilosci ludzi, przekonaj ich, zrob co mozesz aby kabalarze nami nie rzadzili.

 21. Prawdę mówiąc to na miejscu konkurentów Dudy, wykorzystał bym potężny materiał dowodowy z mojego bloga i skoczył Dudzie do gardła za bezczynność. To mógłby być hit kampanii wyborczej. Tymczasem nic się nie dzieje, a kandydaci nie zauważają problemu. Ci ludzie nie mają ikry. Czyżby byli jedynie figurantami prowadzonymi na smyczy? Nie wiem jak Pan Żółtek, ale też nie zauważam u niego wiedzy i doświadczenia oczekiwanego od kandydata na prezydenta.

 22. Maverick said

  W czasie debaty zachował się najlepiej, najbardziej merytorycznie odpowiadał, ujemne cechy słaba przebojowość. Jednak prowadzono debatę aby nie dać się innym wykazać, zadając pytania na poziomie walki o prezydenturę 7 klasy a nie kraju.
  Obejrzyj wywiad w Real-u. Oczywiście media kabały od kontroli narracji cały czas się onanizują ogłupiając elektorat, mało czasu poświęcając realistom jak pan Żółtek. Nawet nie wystawiają w sondażach co jest kpiną z demokracji, którą tak nam niby lansują.
  Te wybory to ustawka, aby ludzie myśleli że o czymś decydują. Natomiast świadomość interesów narodowych w Polsce dla większości motłochu jest obojętna, aby tylko bryka z demobilu z Niemiec była, i pełna micha, oraz flacha na weekend.

 23. Obejrzałem wywiad. Jest to człowiek sensowny i jednak ze sporym doświadczeniem ale brak mu szlifu koniecznego aby funkcjonować skutecznie na scenie politycznej. Oczywiście, że wybory są ustawione. Widać to po doborze pytań w debacie.

 24. Kwal said

  Ad.22. Trzeba jeszcze dopowiedzieć, że obowiązkowo Polactwo musi mieć Smartfona, wczasy w Grecji na kredyt i Pejsbuka…

 25. revers said

  Ktos krzycz z tlumu p.Prezdencie zamknieto najwiekszy zaklad pracy w regionie …

  kampania pada ma sie dobrze, nawet zdarzyl w stanach zlatwic swietlane G5, z izraelskim pegasem sledzacym wszystkie polaki bedaa pod swietlanna kontrola na mig oka..

 26. Ad. 13

  Drogi panie… Demokracja, to metoda wyłaniania władzy państwowej. Wybieranie powszechne (wszyscy wybierają) = demokracja. I tyle. … A teraz zaczną się schody: Jaka jest struktura „świadomości wyborczej” milionów uprawnionych do głosowania? To znaczy – na ile wyborca jest świadomy tego, co robi (jak głosuje)?

 27. Maverick said

  5 groszy w temacie wyborów.

 28. Boydar said

  … (wszyscy wybierają) = demokracja … podobno

  A jak to się nazywa gdy nie wszyscy ? Ba, rzekłbym nawet mniejsza połowa ? Opinię w temacie wyraził jakiś czas temu niejaki Arystoteles. I nic się do dzisiaj nie zmieniło.

 29. Ad. 28

  Jeśli nie wszyscy? – To nie obowiązek, a uprawnienie.

  Rozumiem, że demokracji pan nie popiera. Więc co w zamian?

 30. Boydar said

  Hej, Panie eM, w tył na lewo ! Une w zamian to właśnie zrobiły nam tą „demokrację” !!!

  Ja za stary jestem na takie numery, Bruner …

 31. AlexSailor said

  @Autor Pan Goszczyński

  Uważa Pan, że w sztabie wyborczym kandydatów z mniejszych ugrupowań jest dość czasu i ludzi, żeby Panu odpowiedzieć na te skąd innąd trochę dziwne pytania.
  Dlaczego dziwne. Ano po pierwsze, prezydent nie ma dużych możliwości zrealizowania czegoś takiego, po drugie odpowiedzi na wszystkie znajdują się w wypowiedziach kandydatów lub w ich dotychczasowym postępowaniu (duda, trzaskowski, biedroń, bosak), po trzecie odpowiedzi na część z nich są oczywiste. Rozumiem, że patrzy Pan z punktu widzenia swoich dotychczasowych doświadczeń (pobieżnie mi znanych z Pańskich relacji), ale takich pytań, jak Pan zadał, a może ważniejszych, oraz sformułowanych bardziej strawnym dla części adresatów językiem, mogę sam napisać z setkę, może z pół tysiąca. I przynajmniej o podobnym znaczeniu dla Polaków. Świadomy wybór nieuczestniczenia w wyborach, aczkolwiek nieco infantylny, jest dla mnie zrozumiały. Tylko czy w Pana przypadku na pewno jest świadomy.
  Banda POPISu i PSLD trzyma się doskonale od 1989r. i ma się dobrze, a nawet jeszcze lepiej. Polacy zaganiani do zagrody wybierają Wałęsa-Tymiński (wybrali raz niezgodnie z planem, a i tak został Wałęsa prezydentem), Wałęsa-Kwaśniewski, Kwaśniewski-Olechowski, Kaczyński-Tusk, Komorowski-Duda, Duda-Trzaskowski. Jedynie Tymiński namieszał w tym zaganianiu do zagrody, ale i tak prezydentem został Wałęsa.

  Pełna ciągłość władzy od 1989r., a jak spojrzeć dalej to od 1944r., a nawet 1926.

  Niech nikt się nie łudzi, że wybór prezydenta choćby idealnego, wszystko załatwi.
  Może tylko coś pomóc, zatrzymać, a przy wielkim szczęściu odwrócić destrukcję.

  Podam przykład. Duda złożył pewne obietnice wyborcze, z których się nie wywiązał. Ba, twierdził nawet, że jeśli ich nie zrealizuje, to poda się do dymisji.
  A ja sobie myślę, że dobrze, że niektórych nie zrealizował, bo były ogromnie szkodliwe.

  Obecnie jasne deklaracje złożył np. Bosak. Nie podpisze żadnej ustawy podnoszącej Polakom podatki. I uważam, że już samo to jest wystarczające. Oczywiście, z tymi podatkami sprawa nie jest taka prosta, ale to właśnie lawinowa grabież naszego mienia czeka nas po wyborach. I w zasadzie największą bronią prezydenta, jest nie podpisanie ustawy, a nie załatwienie czegoś.

 32. AlexSailor said

  ad 27 Pan z lekkim akcentem
  Głosujcie na Żółtka, skąd innąd sensownego kandydata. W ten sposób odbierzecie elektorat Bosakowi i Duda z Trzaskowskim będą się mogli dobrze bawić.
  Co do Bosaka. Został wybrany w prawyborach spośród kilkunastu kandydatów Konfederacji. W prawyborach wystąpiła Pani Ziętek-Wielomska (gościły jej wypowiedzi w Gajówce, bardzo sensowne wypowiedzi na odcinku niemieckim i nie tylko), Grzegorz Braun (znany), Korwin-Mikke, i inni. Bosak dobył większość zdecydowaną głosów oraz większość głosów elektorskich (decydujących) – odpowiednio 2552/1690 (Braun), 114/76 i ostatecznie 163/146 (Braun).

 33. AlexSailor said

  ad 10 Sarmata

  Bardzo dobry tekst.
  Tylko do dam, że z tą bronią w Polsce, to nie jest tak źle, jak się wydaje.
  Analizował kolega i wyszło, że nawet jest całkiem dobrze, oczywiście w porównaniu z innymi bantustanami.

  Tekst „Słowa mają tu znaczenie odwrotne albo nie mają żadnego. Odbierz ludziom pierwotny sens słów, a otrzymasz właśnie ten stopień paraliżu psychicznego, którego dziś jesteśmy świadkami. To jest w swej prostocie tak genialne, jak to zrobił Pan Bóg, gdy chciał sparaliżować akcję zbuntowanych ludzi, budujących wieżę Babel: pomieszał im języki.” to mistrzostwo świata.
  Można czytać Mackiewicza. Ale bez czytania Starego Testamentu, to nic nie da.
  Tam jest wszystko.

 34. AlexSailor said

  @Sarmata
  „W totalitarnym państwie, wszystko można zrobić z człowiekiem. Pierwszym wskaźnikiem czy państwo jest totalitarne, jest kwestia posiadania broni”
  Nie czytałem tego u Mackiewicza, ale do identycznych wniosków musi dojść każdy człowiek z nie spranym mózgiem.

 35. ? said

  Wybory: Antysemici nie idą na wybory, a zostają w domu

  Upadek Naszego Narodu ma wiele oznak, a między licznymi patologiami – cechuje się bojkotem własnego państwa i własnego narodu.

  Ma to swoje częściowo usprawiedliwione przyczyny w PRL-u – w jego ogólnej ideologii, ale głównie w prowokacjach głównych animatorów tamtej rzeczywistości – tzw. żydów, którzy dołożyli wszelkich starań do tego, aby Polaków trzymać poza ośrodkami decyzyjnymi w kraju: …..a niech oni sobie narzekają na ustrój, ale już do stanowisk decyzyjnych niech się nie wtrącają. A najlepszym narzędziem trzymającym Polaków na uboczu był naukowy ateizm, który wymagał od katolika „podeptania” świętych zasad wiary, a co w praktyce sprawiało, że normalni ludzie, mający światopogląd chrześcijański, do partii nie wstępowali i to z tego powodu w PZPR dominowali żydzi i świnie, a przyzwoitego Polaka tam prawie nie było.

  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/5108-wybory-antysemici-nie-ida-na-wybory-a-zostaja-w-domu

 36. Ad. 30

  Ja za stary jestem na takie numery, Bruner …

  Niech się pan nie przejmuje. Przy tym pytaniu wszyscy wymiękają. Nie tylko pan.

 37. Kar said

  Boydar, (nie wtracam sie, nie moj psi interes) ale odpowiedz Pan jegomosciowi M, ze twardo pan trzyma z …personal existence.., a tam jest tony…tony czlowieki motywacji za ktorymi ma Pan prawo stac (to tylko dzisiaj nam pozostalo w garsci) …zaden za przeproszeniem szmul gudel ch*uj nie ma prawa tknac pudru na panskiej zmruszalej dostojnej twarzy

 38. Boydar said

  Nie pier*dolcie bez sensu, obywatelu. Ja w Gajówce en razy deklarowałem przekonanie, że Polakom trzeba Króla, tak jak Rosjanom Cara, co żadnym przypadkiem nie jest bośmy Słowianie. Tylko obywatel albo nie doczytał albo ślepy bywa selektywnie.

  Poza tym, zanim zainseminowano nam demokrację, mieliśmy Królów, lepszych-gorszych ale mieliśmy. I to jest jasny przekaz płynący z (30), nawet dla ćwierćinteligenta. Obywatel najwyraźniej się nie kwalifikuje

  Rżniecie obywatelu cwaniaka, ale tak się składa, że z największej wsi nad Wisłą to jestem ja.

 39. Boydar said

  Jeżeli nie trzymam w ręce nabitego Colta, Panie Kar, nie mogę się spodziewać, że ktoś uszanuje moje prawa.

  Ale i tak ma Pan rację.

 40. revers said

  Komu mowa milosci za grzybki a komu 3,5 roku paki? czyli sprawa Adolfa Kundlinskiego, i uwazac na siebie zeby i nie zaostac zakwalifikownym byc przez wymiar milosci i sprawiedliwosci na pobyt za kratami.

  .https://www.youtube.com/watch?v=PX4NLAeT4-c

 41. Sarmata said

  re 34. AlexSailor said 2020-06-26 (Piątek) @ 11:03:20
  Cytuję więc jedno z wielu odniesień Józefa Mackiewicza na ten temat, z „Droga donikąd”:

  „Paweł przesunął wzrokiem po ścianach obitych w zielonawe tapety i przypomniała mu się nagle zielona sukienka Marty, którą wymieniła onegdaj na kawałek słoniny. „Czas, czas! Szkoda czasu”, pomyślał. Ale Konrad chciał zakończyć swą przemowę jeszcze jednym argumentem: – Zresztą, nie trzeba zapominać, jeżeli już wychodzimy z założeń politycznych, że już raz, i to przez sto lat, byliśmy opanowani przez Rosję i wyszliśmy z tego cało.
  – Ty myślisz, że dziś to jest ta sama Rosja?
  – Identyczna.
  Paweł nie odpowiedział i dopiero po chwili milczenia, która nastała, odezwał się:
  – Właśnie chciałem cię prosić, żebyś dopomógł mi, jak to się wyraziłeś, do „położenia uszu po sobie”… („Eh”, pomyślał jednocześnie, „niepotrzebnie tych słów użyłem”).
  – Tak, słusznie, no, akurat zastanawiam się… – I Konrad, nie przestając bawić się okularami lewą ręką, prawą przerzucił przez poręcz, rozsiadł się wygodniej, powiódł roztargnionym wzrokiem i zapytał: – Co to jest? Co ty masz w tym opakowaniu? Parasol?
  – Nie, nie parasol. To jest szabla.
  – Co takiego?!! – Zerwał się z krzesła na równe nogi. – .Szabla?! Coś ty zwariował z szablą chodzić po mieście?!! Przecież…
  Paweł przerwał mu i zaczął tłumaczyć, iż jest to zabytek muzealny, stara karabela wysadzana srebrem, ale Konrad nie dał mu dokończyć!
  – Srebrem czy nie srebrem! Co to ma do rzeczy! Kto dziś będzie o to pytał, kiedy ona została zrobiona: sto lat temu czy cztery! Ja nie rozumiem ludzi, takiego pokroju, jak ty! Wszystko sobie lekceważą, wszelkie
  przepisy, rozporządzenia. Przecież wyraźnie ogłoszono we wszystkich językach krajowych: zdać całą broń palną i sieczną. I sieczną, i sieczną!
  – powtarzał.- Bo inaczej grozi surowa kara. Aha, nawet w rubryce siecznej wymieniono specjalnie: szable. Więc jak ty możesz narażać siebie, no i ostatecznie innych… Przychodzić tu, do mnie, w biały dzień… A gdyby tak nagle rewizja! Nie!!!… – I aż zakręcił się z oburzenia na miejscu.
  Paweł nie był pewien, czy Konrad nic przesadza w okazywaniu oburzenia, aby tym prędzej go się pozbyć. Wstał nie poruszając już sprawy, dla jakiej przyszedł. Pożegnali się z pewnym zażenowaniem, ale Konrad, opanowując się, już na progu, dorzucił:
  Przyjdź więc może za kilka dni. Tylko już bez… – Uśmiechnął się wymuszenie, ale urwał spojrzawszy szybko wzdłuż korytarza.
  – Dobrze, dziękuję – odrzekł Paweł bez przekonania, w ostatniej jeszcze chwili spotkawszy przypadkowo wzrok portretu ponad szafą z instrumentami fizycznymi. Jak wiele portretów o zamarłym na ustach uśmiechu, wydawał się uśmiechać ironicznie.”
  _______________________________________

  „Przecież wyraźnie ogłoszono we wszystkich językach krajowych: zdać całą broń palną i sieczną. I sieczną, i sieczną! ”
  – tak właśnie działa KAŻDY totalitaryzm jak zapanuje w wolnym kraju.

 42. JARNO said

  recepta autora ‚na wybory nie pójdę’ na chorobę ‚Bandytyzm pozostaje’ jest cieniasowaty.
  Jest prosta metoda wyrażenia swojej opinii:
  IŚĆ NA WYBORY-ODDAĆ GŁOS NIEWAŻNY
  do czego zachęcam a co praktykuję od post1989 wszelkich wyborów. Przynajmniej mam dobre samopoczucie spełnienia swojego PRAWA.

 43. Archiw said

  Przecież wczoraj JK zadecydował: „Duda musi wygrać” i jego najemnicy z podległych mu kom wyborczych, mediów wszelakich- (wszystkich łącznie z Polsatem 101 i tam wsadzonym „kretem” G. Jankowskim) sądów wszelakich, trybunałów itp dokonają wszelakich fałszerstw, aby wygrał

 44. Adrem said

  Nie ma o czym dyskutować.
  Obietnice ?
  Były dla głupków ( najpierw obiecujesz , co chcą,a potem wygaszasz oczekiwania. Maja pracować za miskę ryżu).

  Jedyny cel tej władzy, to płynnie i szybko wprowadzić Polin.
  No i przy okazji sowicie się obłowić. Teraz już biorą jak swoje, nie maskując niczym złodziejstwa.

  Władzy nie oddadzą za nic.
  Będą różne zagrywki, niektóre niebezpieczne dla ludzi.

  Jak tylko w sondażach źle będą wyglądać, nastąpi „druga fala epidemii” i……….. przeniesienie terminu wyborów.

 45. Sarmata said

  Budowę socjalizmu poznaje się po tym, że naród obraca się w gówno.
  To taki niewymowny znak na który zwrócił nam uwagę Józef Mackiewicz. „Niemcy robili z Polaków bohaterów zaś bolszewicy zrobili z Rodaków gówno” powiedział w swojej „Drodze donikąd” wybitny Polak i pisarz, Józef Mackiewicz.
  I ten stan trwa, trwa, … i pogłębia się.

  Podstaw: Niemcy = PO i Rodaków = PiS i przeczytaj jeszcze raz.

 46. , said


  .https://www.youtube.com/watch?v=dL3nNRvd2N0&list=RDvwioguHNW2s&index=7
  AD 35 ?
  Właściwe ujęcie tematu

 47. Marucha said

  Re 45:
  „Niemcy robili z Polaków bohaterów zaś bolszewicy zrobili z Rodaków gówno” powiedział w swojej „Drodze donikąd” wybitny Polak i pisarz, Józef Mackiewicz.

  Mackiewicz nie widział, co z Polaków zrobili ich zachodni przyjaciele po 1989 roku.

 48. Ad. 38

  Jeżeli to do mnie, to jak pan sobie wyobraża dojście do tego, co pan postuluje? Polacy chcą tego samego, co i pan?

 49. Boydar said

  Po pierwsze – ja nic nie chcę, zapytał Pan – odpowiedziałem co uważam
  Po drugie, ja nie wiem co chcą Polacy, dawno Polaka nie widziałem, nie mam pewności czy kiedykolwiek
  Po trzecie, jeżeli nawet sobie „to” wyobrażam, to ze św, Janem licytować misię nie godzi
  Po czwarte, nie wierzę w dosłowność Apokalipsy, myślę, że Pan Bóg ma swoje patenty o których nawet nie mamy wyobrażenia że są, nie stworzył świata żeby banda obrzezanych chu*jów robiła bezustannie co im się żywnie podoba a przecież od czasów Starego Testamentu upodobań nie zmienili
  Po piąte, jestem prawie pewien, że żadnej „Apokalipsy” nie będzie, to by było za proste. No to jak będzie ? To pytanie paralelne do „z kim graniczy Rosja”. Odpowiedź prawidłowa brzmi – z kim chce. I tu będzie też dokładnie tak, jak postanowiła Rosja. I na miejscu niektórych chyba wolałbym Apokalipsę.

  Po szóste, żadnej sprzeczności w poprzednich pięciu NIEMA !

 50. , said


  .https://www.youtube.com/watch?v=Uq4XGWMppBw
  AD ,49 Boydar- a HERBAPOL to w Lubline był ??

 51. , said

  .https://www.youtube.com/watch?v=zKd3lYWcPpk
  .https://www.youtube.com/watch?v=R1JPKEIdWe0
  kabaret – dla odreagowania

 52. Boydar said

  Nie zgadłem o co się Przestankowemu rozchodzi ale tak w kwestii formalnej to jest nadal, Herbapol, i raczej chyba ma się dobrze. Jedynie tannosan’u nie oferują, co mnie boli.

 53. Czy odpowiedzi na pytanie „co zamiast demokracji” – nie ma. Nie ma odpowiedzi konstruktywnej, bo wymachiwać szabelką, czy siekierką, jak ongiś Lechu Wu, to każdy potrafi.

 54. Czyli – nie czy. Przepraszam. 🙂

 55. Boydar said

  Niech Pan zacznie naukę od prostszego zagadnienia, np. „co zamiast in vitro”

  To jest właśnie wasz poziom intelektualny.

 56. Ad. 55

  1. Nie drogi panie. Panu się ten wątek nie podoba. I ja to rozumiem. Jednak do panu się demokracja nie podoba – więc zapytałem, co w zamian. Pan konstruktywnie nie odpowiedział. I tyle.

  2. Co zamiast in-vitro? NIC! 🙂

 57. Antek said

  Jakis czas temu rowniez wyslalem mail do kilku politykow z pytaniem, czy jest mozliwe usuniecie ich wszystkich z parlamentu. Odpisal jeden z nich, tlumaczac ze nie jest to mowliwe nawet powolujac sie na artykul czwarty konstytucji, ktory mowi;
  1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
  Jakie artykuly stoja w sprzecznosci z czwartym juz nie powiedzial.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: