Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Pseudopolicjanci skazani za po…
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Czarny koń kampanii?

Posted by Marucha w dniu 2020-06-27 (Sobota)

Mijająca kampania wyborcza zostanie zapamiętana jako najdłuższa i najdziwniejsza z dotychczasowych. Z całą pewnością nie była nudna, przeciwnie dostarczyła nam wielu, niekoniecznie pozytywnych emocji.

Kandydaci potrafili jednak także zaskakiwać in plus. Dla mnie ta kampania przyniosła aż trzy polityczne odkrycia.

Miejsce trzecie, w tym wyjątkowo subiektywnym i niemiarodajnym rankingu, zajmuje Stanisław Żółtek. Choć nieznany szerszym odbiorcom, dla znawców polityki nie jest postacią anonimową. Niegdysiejszy wiceprezydent Krakowa i europoseł, od lat związany jest z ideą wolnościową. Jako jednak, że w czasie pięciu lat spędzonych w Brukseli zasłynął głównie z własnego lenistwa, jego kandydaturę od początku mało kto traktował poważnie.

Tymczasem skazywany na rolę politycznego planktonu Żółtek swoim prostym lecz czytelnym przekazem wniósł do debaty sporo świeżości. Dał się też zauważyć kilkoma wyraźnymi akcentami, choćby upublicznieniem faktu przecieku kart wyborczych. Poniekąd wypełnił tutaj lukę po nieobecnym w tych wyborach Januszu Korwin-Mikke.

Pewna przaśność formy i bezsprzeczne podobieństwo do Krwawego Barona, jednego z bohaterów popularnej gry Wiedźmin III, pomogło mu zaskarbić sympatię wśród grupy najmłodszych wyborców. Stanisław Żółtek, może zatem zaliczyć tą kampanię do udanych, choć prezydentem zapewne nie zostanie.

Prezydentem nie zostanie najprawdopodobniej także Władysław Kosiniak-Kamysz, choć swego czasu miał na to poważną szansę. Na nieszczęście dla lidera PSL wymiana kandydata PO z katastrofalnej wizerunkowo Kidawy-Błońskiej na lubianego w elektoracie Platformy Trzaskowskiego, doprowadziła do całkowitego wywrócenia sondażowych słupków. Gdyby wybory odbyły się 10 maja, niezależnie od personaliów zwycięzcy, doprowadziłyby do marginalizacji PO jako głównej siły opozycyjnej. To z kolei stwarzało przestrzeń dla PSL-u i samego Kosiniaka-Kamysza.

Niezależnie od kilkuprocentowego spadku notowań WKK jest pierwszym od lat kandydatem PSL, który nie szoruje po sondażowym dnie. Udało mu się zbudować wizerunek jednocześnie wyważony i merytoryczny przy czym zwyczajnie sympatyczny. Kosiniak-Kamysz pokazał się jako kandydat znakomicie wykształcony i doskonale przygotowany do pełnienia funkcji publicznych. Budował swoją pozycję na propozycjach programowych bez wdawania się w zbędne pyskówki i antagonizowania i tak skłóconych z sobą Polaków. Jakkolwiek nie popieram części jego postulatów, doskonale wyobrażam sobie WKK jako prezydenta potrafiącego współpracować także z politycznymi przeciwnikami.

Miejsce pierwsze zajmuje wyrastający na czarnego konia kampanii Krzysztof Bosak. Pomimo, że popierany przez najmniejsze z sejmowych stronnictw, prowadzi jedną z najlepszych kampanii wyborczych. W terenie widać, że Konfederaci „gryzą glebę”, walczą o każdy głos. Są widoczni zarówno w metropoliach jak i zapadłych mieścinach.

Bosak zasługuje jednak na uznanie także z innych powodów. Pomimo oczywistych deficytów, takich jak niewielkie doświadczenie i luki w wykształceniu, zbudował wizerunek wyważonego polityka-erudyty. Bez trudu radzi sobie zarówno w debacie z politycznymi oponentami jak i w konfrontacji z doświadczonymi dziennikarzami.

Bosak w swoim przekazie w umiejętny sposób połączył narracje młodych narodowców z wolnościowymi postulatami KORWiN-y. Uwiarygodnił się w ten sposób we wszystkich środowiskach współtworzących Konfederację, zapewniając sobie możliwie szerokie wsparcie społeczne i organizacyjne.
Krzysztof Bosak pokazał się zatem jako polityk skuteczny, który potrafi zminimalizować swoje słabe strony a w pełni wykorzystać, a nawet podwyższyć swój potencjał.

Na kogo zatem zagłosować? – nie odpowiem Państwu, zresztą nie temu miał służyć ten tekst*. Wierzę natomiast, że za klika dni większość z nas podejmie decyzje podyktowane szczerą troską o dobro wspólne. Oparte na wiedzy i aparacie intelektualnym, którymi każdy z nas dysponuje. Czasami podszyte emocjami, ale przez to nie mniej ważne. Oby były to decyzje trafione.

Przemysław Piasta
24.06.2020

PS. Powiedziałem za to już wcześniej na kogo nie głosować. Że sparafrazuję Stanisława Żółtka: moje poglądy są znane, można ich poszukać w internecie.

http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 29 do “Czarny koń kampanii?”

 1. Boydar said

  „… zbudował wizerunek wyważonego polityka-erudyty …”

  Czyli jednak obywatel Wielomski ma rację – budowniczy !!!

  W normalnie zrozumiałym języku „polityk erudyta” to klient który wychodzi do ludzi i mówi im … to co chcą usłyszeć.

  Było też kiedyś takie wyborcze hasło – nikt wam nie obieca tyle co my. Ale to stare dzieje.

 2. Olo said

  Bosak i luki w wyksztalceniu? Naprawde? Chyba o innym Bosaku autor pisze. Doswiadczenie natomiast ma wystarczajace, spokojna glowa.

 3. Nina said

  Wielu z nas koncentruje się WYŁĄCZNIE na kampanii kandydatów na prezydenta lub na tzw. „debacie” prezydenckiej w studiu TVPiS. Inni wyliczają – oczywiście – niespełnione obietnice jednego z kandydatów, który jak nikt inny na świecie, pragnie zatruwać nas swoją osobą przez następnych 5 lat.

  Przypomnę może tylko tytuły artykułów, jakie ukazywały się w sieci, w czasie, gdy jeden z obecnych kandydatów na prezydenta, wykonywał polecenia obcych, będąc nazywany przy tej okazji „prezydentem III RP” [w nawiasie – rok publikacji]

  1. Prezydent Duda wychwala żydowskie święto „Chanuka” (2019),
  2. Duda wzywa do zgody sitwę z Magdalenki, chwaląc Żydów i komunistów, wykluczając prawicę (2019),
  3. Duda chce NATO w Konstytucji (2018),
  4. Kolejny skandal w Auschwitz. Prezydent Izraela zrugał Polaków, a prezydent Duda niemal przepraszał za ustawę o IPN (2018),
  5.Prezydent Duda wyznaczył kto to jest Polak (2017),
  6. Martwi Polacy są z automatu dawcami organów. Teraz będzie łatwiej orzekać śmierć. Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy (2017),
  7. Duda ciągle łże (2015),
  8. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę – więcej przymusowych szczepień (2015), – !!!,
  9. Koszerny Duda (2025),
  10. O żydowskiej krwi w każdym Polaku (2020).

  Wystarczy! …

  Ps. Tytuły są oryginalne, to nie są moje interpretacje. Można zrobić kopiuj-wklej

 4. JARNO said

  no to ja dodam coś co gdzieś tam znalazłem:
  .
  ‚puste gesty, puste słowa,
  puste serca,pusta mowa
  puste, gadające usta
  pusty wzrok i glowa pusta,
  pusty program i projekty
  do cna pustych stek inwektyw
  pusty jazgot,próżne żale,
  głos, co treści nie ma wcale,
  puste groźby, puste miny,
  wielkie morze próżnej śliny
  puste hasła, obietnice
  wszystko puste-POZA PICEM
  Słowem zero, nicość, próżnia

  I TYM SIĘ DUDA WYRÓŻNIA’
  ale gdzie to było, zabijcie, nie wiem.

  ——
  To było o Tusku, wyszukać łatwo.
  Admin

 5. wow said

  @1 Akurat śledzę to co wygadują liderzy Konfy i wiele można o nich powiedzieć ale na pewno nie to, ze obiecują gruszki na wierzbie. Dla mnie to realiści – obiecują np. obniżenie podatków, ulgi na dzieci zamiast 500+, większą kwotę wolną od podatku, bon szkolny, bon zdrowotny. Proponuję zapoznać się z ich programem- zero populizmu i rozdawnictwa. Aż trudno w to uwierzyć, ale takie są fakty.

 6. Boydar said

  Ja się przemogę i pójdę zagłosować, jeśli pretendent obieca że zrobi „coś” z tym drugim narodem który się „całkiem przypadkiem” zalągł w mojej Ojczyźnie tysiąc lat temu. A fakty są takie że pretendentom stan obecny zupełnie nie przeszkadza. Wcale się zresztą nie dziwię.

 7. Sarmata said

  … i nie zapomnijcie kichnąć na komisję po zdjęciu maseczki do „identyfikacji” 😉
  Poważnie. Ich miny będą bezcenne.

 8. Isreal said

  ad6 … choćby działania przeciwko 447 środowiska Bosaka ….

  oczy szeroko zamknięte???

  wybiórczość???

  jak sk….n!

 9. Co za wesoły tekst.Autor to tak na poważnie….o kandydatach?

 10. Boydar said

  A jeden facio na demonstracji czarnych kurefek potrząsał dziarsko transparentem z napisem – PIER’DOLĘ, NIE RODZĘ

  I nie sposób zaprzeczyć, że nie tylko prawdę deklarował ale też był bardzo przekonujący.

 11. Boydar said

  I ci wszyscy kandydaci są równie dzielni

 12. wow said

  To nie jest kandydat idealny, to jest kandydat jakiego sobie wybrali Polacy w jednych otwartych dla wszystkich prawyborach jakie miały miejsce. Jak się nie podoba to trzeba było zapłacić 50 zł (tyle bodaj kosztował udział) i zagłosować na Brauna czy tam Ziętek -Wielomską albo jeszcze kogoś innego. Komu się nie chciało ten nie ma moralnego prawa teraz krytykować zza komputera. Że bez mgr, ze za młody, taki i sraki. Jego nie wyznaczył żaden prezes partii tylko ludzie tak wybrali z kilkunastu kandydatów. Polacy patrioci. Mogliście też korzystać.

 13. Boru said

  Kochani Rodacy ….koniowi zameldujcie .
  Moja rada NIE GLOSOWAC WCALE na tych szabrownikow I zdrajcow.
  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Polacy nie badzmy naiwnii jak dzieci.

 14. Birton said

  ad 3 pkt 9
  jeśli Duda ma teścia Żyda, żonę Żydówkę, córkę Żydówkę , to jest w 3/4 Judą

 15. Martusia said

  Trzeba glosowac, bo nalezy podwazyc dominacje krolujacego systemu. Niech maja reprezentanci starej bandy cykora a nie wyprostowane plecy. Lista kandydatow jest ograniczona a z tej listy tylko Bosak ma jakies szanse na pojedynek z reszta wyzeraczy. Trzeba mu dac szanse, chociaz wiadomo wymagac za duzo nie mozna, bo sam u steru nie przestawi zagli, chocby nie wiem jakby sie staral. Musi miec liczebne zaplacze parlamentowe i przede wszystkim silne poparcie w Narodzie. A wtedy moze sie cos zmieni na lepsze i to dzieki kartce do glosowania.

 16. Re: Artykul….
  A przez przypadek ten „kandydat” cos wspomnial na temat kary wiezienia i kary pienieznej za niedotrzymanie obietnic wyborczych? A moze ktorys z kandydatow jakas kare na siebie nalozyl w razie niedotrzymania obietnic wyborczych???…
  Ciekawe…A dlaczego nie???…
  Jesli nie, to te „wybory”, to jedynie „wyscig wygadanych szczurow” do koryta…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. . said

  Wy mi powiedzcie co się porobiło pod kopułą u ludzi, którzy przez lata zgadzali się ze mną co do NWO, masonów, modernizmu w Kościele, Ukrainy i USA, że teraz poszli głosować i to na opcję przy korycie!? A było kilka osób i to płci męskiej, bardziej kumatej ponoć. „Jakie żydy i masony? Nie ma takiego czegoś. Przez lata gadasz to samo, a patrz jak się dobrze żyje.” Mieszkam na przeciwko szkoły i widzę jak się złażą do lokalu te wszystkie głupie chooje. To jak nawet dobra gwardia się sypie (co nawet widać też na gajówce) to na jaką zmianę czy chociaż dobrą poprawę liczyć? Wszyscy już nas oszukali na Konfie skończywszy więc dajcie se luz. Cieszę się, że życie trwa kilkadziesiąt lat, a nie 200 czy 300 bo człowiek dostałby w dekiel. W niebie nie ma demokracji, masonów, wyborów, Ameryki i temu podobnych bzdur. Nie ma nawet jakiegokolwiek zła. Ino se trza zasłużyć, a żyjąc z głupcami do okoła to ciężko. Wystarczy dać ciut socjalu i lecąąą…, a się zaszczepią i na ciebie doniosą. I weź się nie wkurzaj.

  Myślicie, że to Polska tylko taka? Wiele razy pisałem, że przez neta nawijam z ludźmi z całego świata. Durnie w Egipcie i Libanie chwalą żydów i USA. Wenezuelczycy zachowują się jak Polacy pod koniec PRLu. A obudzą się z ręką w nocniku. Filipiny – tam już chyba co piąta osoba wyglądająca jak kobieta jest transwestytą co od małego bierze hormony i ma cycki. Niech mi kto powie, że to katolicki kraj to zastrzelę. Tak samo w Ameryce Łacińskiej, gangi, prostytucja, morderstwa, przestępczość, narkotyki i puste kościoły. U Baćki pełno imigrantów z Azji Środkowej tj. Tadżyków, Turkmenów. ¿Wpuścił ich? Nawet Putin nie ogranie już zła w swoim kraju: aborcja na maksa, wyludniają się wsie i małe miasteczka, bieda na prowincji i alkoholizm u naszych braci ze wschodu. Gdzie chcecie uciec? Na Księżyc? Twardowski też chce mieć święty spokój! (Ap. 13, 7,8)

  Wiecie co powiedział ksiądz na kazaniu? Tzn. o kim (w kwestii wyborów)? Wiecie! Ja tam jadę rowerem do lasu. A mam tych lasów w pip. Są jagody, znalazłem maślaki. Jeszcze nie sprywatyzowali. W życiu tego świata nie chcę brać już żadnego udziału, bo to diabelski świat. (J12,25)

  Miłej niedzieli, dzień Zmartwychwstania Pańskiego, siódmego dnia tygodnia!

 18. Boydar said

  Polak nie myśli przede wszystkim w kategoriach „tu i teraz”. Ma zawsze na uwadze tych którzy przedtem i tych którzy potem. A obecne bierze na klatę tak, żeby coś z sensem pozostało. Bo bycie Polakiem to nie jest impreza z panienkami.

  Ale żeby to pojąć, trzeba się Polakiem … urodzić. W przypadkach szczególnych – Chestertonem.

  Sssssssssssssssssssss ……………….

 19. wow said

  @ W czym Pana Konfa oszukała jeżeli Konfa nigdy nie rządziła? Jak sama zresztą nazwa wskazuje jest to grupa kilku mniejszych partii i stowarzyszeń i czasami bywa tak, że ich poglądy na różne sprawy się różnią. Bywa przecież tak, Braun głosuje inaczej niż np. Winnicki czy Sośnierz. Ja się cieszę, że tam jest jakiś pluralizm poglądów a nie maszynka do głosowania.

 20. Boydar said

  Aaa tak misię wkleiło 🙂

 21. . said

  wow @

  W czym? A jak głosowała w sprawie kopalin?
  A „chrześcijańskie korzenie rezunów z Wołynia”?
  I marsz 447, a potem na fejsbukach różnych i twiterach peny na część Trumpa i USA syjonistycznego.
  Na Putina jęki jakieś.
  PiS bis dla młodych. Daj se luz.

 22. wow said

  @powyżej

  Z tego znalazłem w 2019 głosowali tak jak należy. Tzn. przeciwko zniesieniu podatku od kopalin.

  http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=8&nrposiedzenia=79&nrglosowania=18

 23. . said

  ad wyżej

  A nie mówiłem, że idzie w złym kierunku?

 24. Marek Rozwora said

  Teraz w drugiej turze zobaczymy kim naprawde jestscie… POprzecie komune, Bruksele, Berlin i Moskwe, czy Polske. Dla mnie PiS nie jest ikona przed ktora bije poklony, ale regula mniejszego zla nie pozwala mi zaglosowac na starego komucha z krwi i kosci, Trzaske. POCZEKAMY, ZOBACZYMY KIM TAK NAPRAWDE JESTESCIE…

  ——-
  Nic nie zobaczymy, bo już wszytko o wyborcach wiemy. Kupa g…
  Admin

 25. Gazda said

  Ad 3:
  Okoliczności mi na to już nie pozwolą, ale może ktoś z Czytelnikó mógłby wykonać transparent na wiec wyborczy Dudy z napisem:
  DUDA TO OBŁUDA!!

 26. NICK said

  Rozwora.
  Ograniczenie.
  https://sjp.pwn.pl/slowniki/rozwora.html

 27. . said

  Marek Rozwora @

  Jakiej kurwa Moskwy? Jakiej kurwa?????

 28. Boydar said

  Spokojnie, nawet w Moskwie przecież różni są, może myślał o Nawalnym.

 29. JARNO said

  #4: Admin, może i o czy do Tuska ale do dudexa pasuje jak ulał.
  choć jednak Tuska stać było na coś na co dudex chyba by się po…..ł w gacie:
  tłit tuska vs Trump:
  .https://stanstasblog.wordpress.com/2019/12/09/the-violent-war-against-trump-is-real-but-trump-is-winning/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: