Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zaorywanie lewicy

Posted by Marucha w dniu 2020-06-29 (Poniedziałek)

Operacja kanał zakończona. Po projekcie Ogórek, zakończył się projekt Biedroń. Oni już nawet nie udają lewicy.

Majstersztyk Przeciwnika, zamiast człowieka socjalnej lewicy pokazujemy nieakceptowalnego dla tradycyjnego elektoratu tej strony fajno-kandydata.

Mając lewiznę zamiast lewicy, ludzie zostali w domach lub zagłosowali za Dudą. Bo ludzie zapamiętali wszelakie antypolskie spędy na których w pierwszym rzędzie stali przedstawiciele „lewicy” w odpowiednich nakryciach głowy. Pamiętali podpisywany w świetle jupiterów konkordat przez Kwaśniewskiego. Pamiętali wysyłanie polskiego wojska na obce wojny. Pamiętali dzisiejszą lalę od antykomunizmu Ogórek, promowaną na twarz „lewicy”. I wreszcie widzieli Biedronia, który opowiadał o dumie ze zniszczenia Polski Ludowej i wyznawaniu tych samych wartości co Kidawa-Błońska.

Ja pamiętam wpychanie Polski do NATO przez formację Kwaśniewskiego, Belki, Kaczmarka i Hausnera. I chwalenie się tym faktem w trakcie tej kampanii.

Przywódcy „lewicy” w Polsce to formacja zdrady. Była nią gdy uczestniczyła w podziale łupów z KOR-owcami, czyli prywatyzacji majątku naszego państwa. I jest nią dzisiaj, kiedy wasalnie wypełnia płynące z tęczowych i trockistowskich międzynarodówek nakazy.

Nie bądźmy głupi, przecież to nie pod ich rządami przywrócono w szczątkowej i głupiej formie, ale jednak pomoc socjalną. Oni nie chcą renacjonalizować ukradzionego majątku.

Oni nie chcą reprezentować biednych i starych, ale fajnych i nowoczesnych. Oni nie chcą bronić klasy pracującej a posiadającą. Oni nie chcą Polski Ludowej, oni chcą tęczową prowincję. Oni nie myślą o Polsce biało-czerwonej, ale o Nowym Wspaniałym Świecie służącym oligarchii wybrańcom.

Alternatywy trzeba szukać poza systemową huśtawką prawiczki z lewizną. Obie te strony chociaż pod różnymi hasłami chcą służyć Przeciwnikowi – liberalnemu globalnemu kapitalizmowi.

Łukasz Marcin Jastrzębski
29.06.2020
Rubryka „Z lewej burty”
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 25 do “Zaorywanie lewicy”

 1. NICK said

  „Alternatywy trzeba szukać poza systemową huśtawką prawiczki z lewizną.”
  Szukajcie lecz powiedzcie czego?
  Szukacie.
  Najpierw powiedzcie czego szukacie.

  Naturalnego porządku rzeczy?
  Boga?

  „Obie te strony chociaż pod różnymi hasłami chcą służyć Przeciwnikowi – liberalnemu globalnemu kapitalizmowi.”
  A wy?
  Komu służyć chcecie?
  Hm?

  Oni.
  Oni.
  My.My!

  Czyli kto?
  Minimum deklaracji proszę.
  Nawet pustych… .

 2. JW said

  „Bo ludzie zapamiętali wszelakie antypolskie spędy na których w pierwszym rzędzie stali przedstawiciele „lewicy” w odpowiednich nakryciach głowy. Pamiętali podpisywany w świetle jupiterów konkordat przez Kwaśniewskiego. Pamiętali wysyłanie polskiego wojska na obce wojny. Pamiętali dzisiejszą lalę od antykomunizmu Ogórek”
  Göwno pamiętali. Pamiętać to „ludzie” czasem są w stanie, jaka była pogoda poprzedniego dnia. Jak ktoś jest przyklejony do mediów mówiących mu w mniej lub bardziej zawoalowany sposób jak głosować, to zrobi to. Ot i cała tajemnica, a autor naiwnie przypisuje „ludziom” jakieś skomplikowane procesy myślowe.

 3. revers said

  A media mowia, Za RadioZet

  „Tymczasem pojawił się drugi sondaż, tym razem pracowni Indicator dla TVP Info, badający poparcie przed II turą. Wynika z niego, że na tę chwilę prowadzi Andrzej Duda z wynikiem 50,9 proc. Przewaga nad Rafałem Trzaskowskim jest jednak minimalna, ponieważ na Rafała Trzaskowskiego wskazało 49,1 proc. respodentów.
  Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polityka/Wybory-prezydenckie-2020/Wybory-prezydenckie.-Wyniki-exit-poll.-Frekwencja-wyborcza

  Teraz tylko zostanie odpowiednio zarzaadzony, zagospodarowany elektorat Konfederacji dla Dudy i Holowni, Biedronia dla Trzaskowskiego, innym slowem im Polak mundrzejszy przed szkodaa, to monderkowaty po szkodzie bo nawet najbogatszych gminach wygrywal Trzaskowski, gdy w biedniejszych gminach na slasku mogl wyrownac z PIS.

  https://i.wpimg.pl/644×708/filerepo.grupawp.pl/api/v1/display/embed/715edfb6-7ab9-45f6-a8c5-6e8b4d241439
  https://www.money.pl/gospodarka/wyniki-wyborow-2020-w-dwoch-najbogatszych-gminach-andrzej-duda-miazdzy-konkurentow-6526631952160897a.html

 4. Kwal said

  Ad.2. Wspaniale odpowiedziałeś Łukaszowi Marcinowi Jastrzębskiemu…bo w jego artykule aż roi się od bzdur…

 5. Olo said

  Gdyby kandydaci lewicy pojawili się na Majdanie, trochę pokrzyczeli w rodzaju – „Chwała Ukrainie!” albo nawet ostrzej – „Rezać Lachy!”, to byłoby 100 procent albo nawet 300 procent poparcia. A jakby jeszcze pozakładali odpowiednie nakrycia głowy, to byłoby 1000 procent poparcia i nie potrzebne byłyby wybory. Samo LGBT to trochę za mało. Polactwu nie wystarcza to już do szczęścia. Musi być odpowiednie nakrycie głowy, miłość do banderowskiej Ukrainy i LGBT, to nawet zmarli będą z grobów wyskakiwać i oddawać głosy poparcia.

 6. . said

  Jaka lewica? PiS to żydowstwo i lewica!

  Popatrzcie jak wygląda dyskusja z youtubowym śmieciem z PiS o ksywie: „bialyrycerz111”

  bialypielgrzym111
  @Patryk Patryk Potrafisz wymyślić pacynko coś innego czy będziesz ten sam tekst z braku intelektu kopiował i wklejał gdzie się da?

  Nomada
  @bialypielgrzym

  PiS pali świeczki chanukowe z żydami. Żona Dudy kim jest? I jej ojciec wierszokleta od „Bóg Polaków zamknięty w baraku drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach mordują dziewczynki żydowskie rurkami na odlew.”
  Posłowie PiS wielokrotnie spotykali, nawet fotografowali się z członkami loży masońskiej przeznaczonej wyłącznie dla żydów tj. Bnai Brith.
  Mało tego: PiS wie, że rząd na Ukrainie jak i sami Ukraińcy są wrogo do nas nastawieni, a mimo to liże Kijowowi tyłek.

  bialypielgrzym111
  @Nomada Przykro mi ale nie jestem foliarzem i piewcą teorii spiskowych.

  Nomada
  Ale jesteś debilem. Są nagrania i wypowiedzi członków PiS, Dudy i rządu nt. Ukrainy i żydów a takie gówno jak ty ma czelność pierprzyć o teoriach sposkowych. Co za cham i zdracja!

  Nomada
  Co jest kurwa teorią spiskową? Wiersz żydowskiego teścia Dudy! Ty gnoju!!!!

  —–

  PiSiory nawet jak im przed oczami coś zrobisz i pokażesz to powiedzą, że tego nie było. To są ludzie roboty, opętani przez szatana. PiS to jest lewica i zagrożenie dla kraju.

 7. UZA said

  „Oni nie chcą reprezentować biednych i starych, ale fajnych i nowoczesnych. Oni nie chcą bronić klasy pracującej a posiadającą”.

  Co do zasady zgadzam się z Panem Jastrzębskim, chociaż wcale mi się nie wydaje, żeby ulubieńcy i wyborcy tzw. nowej lewicy byli fajni. Polsce (i w ogóle całemu światu) brakuje lewicy broniącej nie tylko ludzi starszych i biednych, ale także pokoju i uczciwej współpracy międzynarodowej – bez kolejnych awantur pod sztandarem „demokracji” i bez sankcji.

  Ci, którzy mienią się dziś lewicą, skupiają uwagę na obyczajowych nowinkach i wszelkich dziwnościach , czego najlepszym wyrazem jest wysunięcie u nas kandydata na prezydenta w osobie Pana Biedronia. Los biednych, wyzyskiwanych czy mordowanych w licznych wojnach i „operacjach pokojowych” niewiele nowoczesnych lewicowców obchodzi (chyba, że można wykorzystać czyjeś nieszczęście jako pretekst do zorganizowania eventu z udziałem mediów) .

  Sądzę, że wielu Polaków byłoby skłonnych poprzeć partię lewicową w kwestiach ekonomicznych, a przy tym unikającą obyczajowych prowokacji. To właśnie taka partia byłaby w stanie przełamać postmagdalenkowy duopol PiS-PO ( nie zaś Konfederacja , która stanowi raczej ofertę dla wąskiego grona amatorów , a nie dla szerokich rzesz wyborców). POPIS doskonale o tym wie i tępi w zarodku każdą potencjalną konkurencję. Stąd właśnie, moim zdaniem, wzięły się problemy Samoobrony i kłopoty z rejestracją partii Zmiana oraz uwięzienie Pana Piskorskiego.

 8. . said

  „Stąd właśnie, moim zdaniem, wzięły się problemy Samoobrony i kłopoty z rejestracją partii Zmiana oraz uwięzienie Pana Piskorskiego”

  W punkt! Zapamiętać!

  Polska partia będzie partią antyjankeso – antysyjonistyczną, konserwatywną obyczajowo i antykapitalistyczną.

  Takie inicjatywy są właśnie niszczone.

 9. Boydar said

  O czymś Kropa „zapomniała” (8) …

 10. Ralal C. said

  Polskiej lewicy juz nie ma.

 11. Sarmata said

  re. JW said 2020-06-29 (Poniedziałek) @ 13:21:22

  100/100

  Jako ciekawostkę dodam jak głosowali Polacy na Krzysztofa Bosaka w pierwszej turze wyborów prezydenckich w zależności od wieku, wykształcenia, miejscowości itp. i co z tego rzuca się w oczy:
  Kobiety – 4,4 %
  Mężczyźni – 10,1 %
  Wieś – 7,1 %
  Miasto do 50 – 200 tys. – 7,0 %
  Miasto do 200 – 500 tys. – 7,7 %
  Miasto powyżej 500 tys. – 5,7 %
  Wiek do 18 – 29 lat – 22,1 %
  Wiek do 39 – 39 lat – 8,7 %
  Wiek do 40 – 49 lat – 4,3 %
  Wiek do 50 – 59 lat – 2,9 %
  Wiek 60 i więcej lat – 1,1 %
  Emeryt/rencista – 1,2 %
  Uczeń-student – 20,8 %
  Osoba bezrobotna – 7,5 %
  Robotnik – 8,2 %
  Dyrektor/kierownik/specjalista – 8,6 %
  Pracownik administracji lub usług – 7,0 %
  Rolnik – 4,5 %
  Właściciel/współwłaściciel firmy – 8,7 %
  Wykształcenie podstawowe – 5,7 %
  Wykształcenie zawodowe – 3,9 %
  Wykształcenie pomaturalne – 8,1 %
  Wykształcenie licencjat i wyższe – 7,8 %

  Jaki wniosek?
  Tylko ludzie inteligentni głosowali na Krzysztofa Bosaka których jest w społeczeństwie 7 – 8 %.
  P.S. Wiek 60 i więcej lat – 1,1 % i Emeryt/rencista – 1,2 %, bo zostali przekupieni plusami.

 12. . said

  Boydar @

  Samo bycie antyjankeskim i antysyjonistycznym oraz antyliberalnym oznacza, że jest się po stronie wiary i prawdy.
  I to będzie partia katolicka. Tu tłumaczyć nie trzeba.

  Bo te partie, ruchy czy organizacje z nazwy „katolickie” to dziś albo żydobandera albo kapitalistyczne psychole od Misesa.

 13. Boydar said

  Proszę to wytłumaczyć Piskorskiemu. Uprzedzam, że może się zdziwić.

 14. Boydar said

  I coś jeszcze Kropce dorzucę. Ustawianie się w pozycji antysyjonistycznej czy antyjankeskiej, to tania zagrywka pod publikę. Bo co nas tak naprawdę jacyś jankesi ze swoim żydowskim protestanctwem czy żydzi ze swoim purejudaizmem interesują – „tego kwiatu to pół światu”. Nas interesuje, żeby w Polsce nie pleniła się chu’joza, bez względu jaką nazwę aktualnie ma na plakacie. I dopóki „ruch, organizacja, stronnictwo czy partia” nie zawrze w swojej podstawie deklaracji takiego postulatu, to dla mnie jest to jeszcze jedna, kolejna wydmuszka.

  U nas niestety jest to szczególnie niezręczne – oprócz poje’bańców z Werwolfu i pochodnych (bękarty Stephana) mamy na rozkładzie tylko splątane kwantowo żydostwo i masonerię. Jako że nie sposób odróżnić, każda tego typu deklaracja będzie z urzędu antysemityzmem. I tu koło się zamyka gdyż Polacy niestety nie są ani antysemitami ani żadnymi innymi rasistami w ogólności.

 15. Archiw said

  6 said

  Pełna zgoda, ale daleko nie cała prawda o tych „prawych i sprawiedliwych” Nazwę PIS zaproponował Ludwik Dornbaum- 3 ci bliżniak w czasie wielokrotnych pogaduszek z JK – jak przejąć władzę . Z dziejów PC”. w której to wynika że: L. K. właściwie kierował S. – Gdyby nie mój śp. bra 6t to cały ten nurt, który się przeciwstawiał postkomunizmowi nie mógłby powstać – powiedział podczas spotkania prezes PiS.
  Oto jak działali przeciw monowładzy i przeciw postkomunizmowi :
  Z dokumentów:
  4 maja 1990r odbyły się wybory wiceprzewodniczącego KK neo-S. Lech Wałęsa polecił wybrać Lecha Kaczyńskiego,(na wniosek J.K.) za co obiecał każdemu członkowi Komisji Krajowej zegarek. Członkowie KK wybrali trafnie, zegarki dostali, nikt nie protestował i wszyscy byli zadowoleni… (Tak więc zegarki już wówczas były w „użyciu”. Musiały być cenne!!!)…
  JK. Ja już w 1981r z „Solidarnością” bym się rozprawił…?…
  Ja jeszcze w lecie 1990 mówiłem: proponujemy utrzymanie premierostwa Mazowieckiego… wtedy wystarczyło dokonać kilku dosyć skomplikowanych manewrów. TT –Jakich? Najpierw co było nieporęczne. Nieporęczna na początku była „Solidarność”.- Ty możesz wierzyć lub nie, ale ja już w 1981r dobrze o tym wiedziałem.
  Żartowałem wtedy że gdybym nie był nawet pełnomocnikiem Moskwy, a musiał. tutaj rządzić to , bym z S jakoś się rozprawił, bo razem z nią rządzić by się nie dało. Ponieważ ten monstrualny ruch…. do demokracji się nie nadawał… a wyrażał w istocie ambicje polityczne, -był w swych intencjach ruchem wszechogarniającym, czyli , żle tolerującym jakikolwiek pluralizm,…(po raz drugi usiłował osłabić S- wysyłając na szefa „Solidarności” brata Leszka w 1990r) …Leszek więc nie chciał być ani wicepremierem, ani ministrem sprawiedliwości w rządzie Bieleckiego, tylko chciał zostać przewodniczącym „Solidarności” i ja go – nie ukrywam – w tym zamyśle dość mocno popierałem./… sądził że obroni związek przed próbą wejścia S w politykę i nie dopuści do przekształcenia go w qasi partię polityczną. Leszek bowiem wiedział że S nie może odgrywać roli poprzedniej, czyli podstawowej siły…
  .Drugą zaś nieporęcznością był Wałęsa… bo np. kiedy montowałem rząd z SD i ZSL potrafił mi przysłać list w którym żądał by brać wszystko: resort obrony, Policję, spr. zagraniczne itp..(tu JK wyjawia to czego dziś zapewne żałuje: Wałęsa chciał dekomunizować a on był przeciw!) i gdybym tę instrukcję chciał wykonać to następnego dnia nie byłoby żadnych rozmów, bo komuny na takie ustępstwa nie było stać.…Wstrząsające! Oto jak walczył z komuną!
  …. Mówi Jarosław Kaczyński: „Odwrotna strona medalu”-TT Czym PC różni się tak wyrażnie od ZCHN? -ZCHN jest ugrupowaniem nawiązującym do…polskiego nacjonalizmu. My tę tradycję zdecydowanie odrzucamy.(dziś obłudnie- dla „ciemnego luda” podkreśla znaczenie słowa Naród!) Po drugie, jest ugrupowaniem fundamentalistycznie katolickim, co również odrzucamy (teraz kreuje się na jedynego „katolika”)…
  Być może mamy w naszych szeregach antysemitów i ciągniemy trochę za sobą ten nieszczęsny bagaż polskiej prawicy. Nie twierdzę, że w ogóle udało się wyeliminować takie elementy, ale jest to margines, którego będziemy się pozbywać.(w tym akurat stał się jeszcze bardziej niezłomnym przyjacielem „wybranych”!- zob wyp. w B-stoku) A np. w ZCHN trzon jest w oczywisty sposób taki właśnie(…)Macierewicz do JK: ty żeś wymyślił partię nowoczesną, w stylu zachodnioeuropejskim, odciętą od wszystkich bagaży polskiej tradycji z antysemityzmem i nacjonalizmem…
  J.K. …bo gdyby zaczął mi sprzedawać jakieś bajki endeckie to bym go wyśmiał….(w tym akurat jako jedyni „katolicy” obaj jednomyślni)
  ….nie arogancja, nie tupet, nie dyktatorstwo JK było tu istotne. Koalicjanci zrozumieli że lider PC uzgadnia wszystkie swoje rozbijackie posunięcia z Unią Wolności za poradą Ludwika Dorna który dwoił się i troił aby był sojusz PdP z UW- „Prosto w ślepia”-HP… .
  J.Kaczyński : Tajne porozumienia? Dwóch ludzi było we wszystkich posiedzeniach Magdalenki – Tadeusz Mazowiecki i Lech Kaczyński.
  A co było dorozumiane?
  J.Kaczyński: Dorozumiane było powiedzenie komunistom: możecie brać, możecie kraść
  Wypromowanie L. Wałęsy na Prezydenta-Wypromowanie wspólnie z Michnikiem i Geremkiem T. Mazowieckiego na Premiera…Mazowiecki spośród możliwych kandydatów był niewątpliwie najlepszy i ja go od razu zaproponowałem…gdyby teraz cofnąć czas, zrobiłbym to samo.
  Tak więc to JK jest faktycznym ojcem „Grubej linii” Mazowieckiego: dlatego nie uczestniczy i nie zabiera głosu w „dniu wolności”, aby jeszcze raz dokonać oszustwa ciemnego luda że jest jedynym wodzem prawicy, a szefów S z którą się rozprawiał tworząc S kiszczakową nagradzać posłami i senatorami.
  . Jakie jest (a skoro jest to tym bardziej takie było) stanowisko Jarosława Kaczyńskiego wobec zmowy Okrągłego Stołu i Magdalenki może świadczyć stanowisko PiS w 25 rocznicę Okrągłego Stołu. Sejm miał uczcić to specjalną uchwałą. Nie podjęto jej, bo posłowie Solidarnej Polski zażądali dopisania do niej akapitu:
  „Dzisiaj w 25. rocznicę rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu Sejm RP doceniając wolę bezkrwawego rozwiązania polskich spraw pamięta, że obrady Okrągłego Stołu przyczyniły się również do rabunkowej prywatyzacji, bezkar¬ności zbrodniarzy PRL, nie wyrównania krzywd dla ich ofiar oraz braku deko¬munizacji i lustracji. Doprowadziło to do wykluczenia społecznego, bezrobocia, ubóstwa, emigracji zarobkowej wielu milionów Polaków oraz spowodowało inne problemy społeczne i gospodarcze trwające do dziś„.
  Na propozycję SP nie zgo¬dził się żaden z pozostałych klubów poselskich, w tym. . .. klub Prawa i Sprawie¬dliwości. (wstydzili się przyznać do swojej „dekomunizacji”?!) Jest to tym bardziej znamienne, że politycy PiS wcześniej wypowiadali się na temat konieczności rozbicia okrągło stołowego układu. To podobne działa¬nie PiS: Byli przy Okrągłym Stole i w Magdalence, ale jakby ich nie było…
  Przywrócenie przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zakazanej w 1938r przez Prezydenta Mościckiego żydowskiej, wrogiej Polsce loży B’nai-B’rith zapewne za wiedzą Prezesa,(zważywszy kto komu składał meldunek wyk, zadania)
  Dlatego, w tej sytuacji, raczej kabaretem jest jego deklaracje obrony wiary i Kościoła.
  – Nadanie wysokiego odznaczenia państwowego przez Prezydenta L. Kaczyńskiego wydawcy haniebnych kłamstw Grossa Czyżewskiemu z „Pogranicza” z życzeniem owocnej pracy w tym kierunku.
  -„Ukamienowanie” bpa Wielgusa przez obu braci Kaczyńskich wspólnie z Gazetą Polską i wysłanie „perona” do Papieża świadomie z fałszywymi „dokumentami” współpracy z SB
  – Zbudowanie ogromnym kosztem Polaków MHŻ w Warszawie, i Menory w jej centrum.
  – Wzmożenie, już nie kabaretowej, ale poważnej, konsekwentnej walki z antysemityzmem i… antysyjonizmem.
  – Kabaretem- Bizancjum(ukrywanym w publiczno-narodowej) jest m.in konfetti na cześć ministra, anioły z białymi skrzydłami i w bojowych hełmach na koniach, czy budowanie specj drogi na przyjazd ministra.
  – Kabaretem raczej, jest pisany i odpowiednio do czasów zmieniany ich życiorys, oraz jego najnowsze, opisane przez wynajętych „pisarzy” dzieje o „dekomunizacji”….- Nadanie wysokiego odznaczenia państwowego przez Prezydenta L. Kaczyńskiego wydawcy haniebnych kłamstw Grossa Czyżewskiemu z „Pogranicza” z życzeniem owocnej pracy w tym kierunku.
  Wystarczy przejrzeć dzieje …., który w sejmie kontrakt., postawił wniosek o uznanie Inf. Wojsk.(o której deubekizacji nie słychać),UB i SB, oraz ich twórców i sojuszników, za struktury zbrodnicze i przestępcze. Zobaczmy jak wówczas zachowali się ci dzisiejsi „dekomunizatorzy”, przyjaciele Michnika i Geremka, z Magdalenki i OS. Jak promowali pierwszego niekomunistycznego, (od grubej linii i masowego niszczenia teczek TW).
  Dziś zrobiłbym tak samo – powiedział jeszcze po roku JK, a będąc w Lublinie jako główny sekr Wałęsy na pytanie dziennikarzy, czy ujawnić TW, odpowiedział: ja znam listę agentów, ale jestem przeciwny ich ujawniania. Dziś pisze nową historię o… potężnej dekomunizacyjnej roli LK jako wice szefa S, (wybranego na wniosek Wałęsy za otrzymane w nagrodę…zegarki). Poza tym wspomniana weryfikacja UB/SB-ków to w dużym stopniu fikcja – przywracali ich wielu kiszczakowi ministrowie SW. O wszystkim wiedział JK, mimo to promował go na prezydenta, mało tego, to JK wypromował wcześniej Mazowieckiego na I „niekom. Premiera” o którego „niezbyt chlubnej” przeszłości musiał wiedzieć. Mało tego , to właśnie ten „zdyskredytowany”,niezdolny politycznie LW żądał od LK – twórcy rządu TM, aby brać wszystko MSW, resort obrony. itd….. Ja już w 1981r z „Solidarnością” bym się rozprawił…?…

  Ja jeszcze lecie 1990 mówiłem: proponujemy utrzymanie premierostwa Mazowieckiego… wtedy wystarczyło dokonać kilku dosyć skomplikowanych manewrów. TT –Jakich? Najpierw co było nieporęczne. Nieporęczna na początku była „Solidarność”.- Ty możesz wierzyć lub nie, ale ja już w 1981r dobrze o tym wiedziałem. Żartowałem wtedy że gdybym nie był nawet pełnomocnikiem Moskwy, a musiał. tutaj rządzić to , bym z S jakoś się rozprawił, bo razem z nią rządzić by się nie dało. Ponieważ ten monstrualny ruch ze względu na swój charakter i konstrukcję, także organizacyjną do demokracji się nie nadawał… oparty był na strukturze przedsiębiorstw a wyrażał w istocie ambicje polityczne, oraz był z samego założenia- w swych intencjach ruchem wszechogarniającym, czyli , żle tolerującym jakikolwiek pluralizm,…. Drugą zaś nieporęcznością był Wałęsa… bo np. kiedy montowałem rząd z SD i ZSL potrafił mi przysłać list w którym żądał by brać wszystko: resort obrony, Policję, spr. zagraniczne itp.. i gdybym tę instrukcję chciał wykonać to następnego dnia nie byłoby żadnych rozmów, bo komuny na takie ustępstwa nie było stać.…
  To Kaczyńscy zorganizowali wspólnie z GP i IPN odsunięcie, „ukamienowanie” b-pa Stanisława Wielgusa. Zródło: „Prosto w ślepia”- ….Papież nie zapoznał się z dokumentami IPN ani w sobotę 6 stycznia, ani „w nocy” z soboty na niedzielę, gdyż dokumenty te dostarczył do Watykanu minister Gosiewski dopiero w niedzielę – 7 stycznia .
  …Wyłania się dręczące pytanie: dlaczego z„dokumentami” o abp. Wielgusie poszybował do Watykanu Przemysław Gosiewski, członek ścisłego grona „loży” Prawa i Sprawiedliwości? Toć to człek świecki. Dlaczego wyręczył Episkopat Polski, jego instancje? Mało tego. Pośrednie wyniki i konkluzje tej drugiej „nocnej zmiany” mogliśmy podziwiać w katerze św. Jana, kiedy to po ogłoszeniu rezygnacji przez metropolitę abp. Stanisława Wielgusa, prezydent L. Kaczyński z radością zaczął klaskać, lecz natychmiast przerwał po dyskretnym kuksańcu, jaki na oczach setek tysięcy teleoglądaczy otrzymał od swojej czcigodnej Małżonki, Pierwszej Damy Czwartej RP.
  Jeżeli więc przyjąć, że w„Czwartej RP” nareszcie zaczęło rządzić prawo i sprawiedliwość, to jest to Pis rasy wyraźnie wyższej, innej „nietutejszej”. Rządzi ona wszystkim, od nominacji pałacowych, po /niektóre?/nominacje kościelne.
  Michael Schudrich: Straciliśmy przyjaciela. Jako Prezydent Polski, Lech Kaczyński z całą siłą i szczerze wspierał Izrael oraz naszą tutejszą żydowską społeczność: Ostatnio, bardzo mocno przeciwstawił sie Raportowi Goldstone’a, przygotowanemu dla ONZ, w którym oskarża sie Izrael o dokonanie przestępstw wojennych w Gazie.
  • Lech Kaczyński był pierwszym prezydentem, który zapalił świece z okazji święta Chanukah w pałacu prezydenckim. Od trzech lat mam honor kierować tą ceremonią.
  • W grudniu 2008 r. jako pierwszy polski prezydent odwiedził synagogę Nożyka, centrum życia społeczności żydowskiej w stolicy, aby zapalić pierwszą świecę Chanukah.
  • Jako jeden z pierwszych popierał ideę utworzenia w Warszawie Muzeum Żydowskiego, które obecnie tam sie wznosi. …Straciłem przyjaciół. Żydzi i Izrael stracili przyjaciół….
  To Lech Kaczyński przerwał ekshumację w Jedwabnem. ………pani Juńczyk-Ziomecka była dyrektorem do spraw rozwoju Muzeum Historii Żydów Polskich. Po jej telefonie Lech Kaczyński przybył na wielogodzinne rozmowy do Muzeum, po których zdecydował o zablokowaniu ekshumacji w Jedwabnym – która niewątpliwie ostatecznie przekreśliła obalenie promowanej przez Grossa wersji wydarzeń. Pion prokuratorski IPN, któremu szefował prezes IPN Witold Kulesza, podlegał Prokuratorowi Generalnemu Lechowi Kaczyńskiemu. Do zablokowania ekshumacji Lecha Kaczyńskiego przekonały osoby z Muzeum Historii Żydów Jerzy Halbersztadt i Ewa Junczyk-Ziomecka oraz prezes Fundacji Nissenbaumów. W wyniku decyzji Lecha Kaczyńskiego nie ustalono ani liczby ofiar, ani okoliczności ich śmierci – co niewątpliwie wzmocniło oskarżenia Grossa o odpowiedzialność Polaków za masakrę. Decyzja Lecha Kaczyńskiego była też postawieniem przepisów judaizmu ponad prawem polskim.
  Na stronach Muzeum dyrektor muzeum Jerzy Halbersztadt wspomina jak pod koniec 2003 roku pod wpływem Lecha Kaczyńskiego „prawie cały klub PiS poparł” finansowanie przez warszawskich podatników budowy Muzeum „razem z SLD, Unią Pracy, Platformą Obywatelską, większością PSL-u i konserwatywnym SKL”. Jerzy Halbersztadt stwierdził też że „w trakcie różnych późniejszych rozmów z prezydentem Kaczyńskim zrozumiałem, że tradycja endecka i ksenofobiczna była mu z gruntu obca, a już szczególnie, gdy chodziło o stosunek do Żydów. Miał w sobie naprawdę bardzo wiele z ”żoliborskiego inteligenta””.
  LK nadał wysokie odzn. państw. wydawcy kłamstw Grossa dla Krzysztofa Czyżewskiemu z „Pogranicza”, oraz życzenia dalszej pracy w tym kierunku
  -L.K – Nam nie po drodze z poszukiwaczami Żydów i masonów… poczucie narodowe jest bardzo istotne, poczucie nie nacjonalistyczne, w żadnym wypadku nie plemienne… to nie względy etniczne decydują o tym czy kto jest a kto nie jest Polakiem. Moje korzenie są bliskie judaizmu….
  – -LK Przyznał wysokie odznaczenia wielu działaczom żydowskim- wykaz w sieci
  -JK: …ci ze średnio-starszego pokolenia jak Oleksy i inni to nie są już komuniści to lewica. …
  Trzy dni po śmierci Jana Pawła II, w Polskim Radio program I, odbyła się dyskusja na kanwie tej śmierci, z udziałem kilku osób, … W pewnym momencie Kaczyński powiedział expressis verbis, że on nie czuje się pewnie na tym gruncie, bo nie wywodzi się z tradycji katolickiej. Słyszały to tysiące. żródło „Prosto w ślepia”
  Ostatnie ich czyny to nieustanna walka z antysemityzmem i…antysyjonizmem, zainstalowanie w Warszawie banku IP Morgan i…opłata za to ponad 20 mln zł. Pożyczka Prezesa pół mld euro z Hong Kongu na dwie wieże i dalsza jej historia

  Dlaczego to i o tym piszę? Dlatego że byłem niejednokrotnie świadkiem i obserwatorem ich, setek podobnych czynów i wypowiedzi i je zapisywałem, dlatego tym bardziej nie znoszę kłamstwa i obłudy, niezależnie z czyich ust wychodzących i jaką posiadających władzę. Tak było zawsze, od początku mojej świadomości. W odwecie otrzymywałem ciężkie, niewyobrażalne ciosy. Do dzisiaj!.

 16. . said

  „I coś jeszcze Kropce dorzucę. Ustawianie się w pozycji antysyjonistycznej czy antyjankeskiej, to tania zagrywka pod publikę. Bo co nas tak naprawdę jacyś jankesi ze swoim żydowskim protestanctwem czy żydzi ze swoim purejudaizmem interesują – „tego kwiatu to pół światu”.

  Sam sobie odpowiedziałeś poniżej.

  ” Nas interesuje, żeby w Polsce nie pleniła się chu’joza, bez względu jaką nazwę aktualnie ma na plakacie. I dopóki „ruch, organizacja, stronnictwo czy partia” nie zawrze w swojej podstawie deklaracji takiego postulatu, to dla mnie jest to jeszcze jedna, kolejna wydmuszka.”

  Powiem ci krótko: Pierdolisz zupełnie niepotrzebnie. Niepotrzebnie się czepiasz. Pierdolisz jak grafoman.

  Oczywiste jest, że zerwanie z żydojankestwem będzie tożsame ze zrobieniem porządku z onymi nad Wisłą. No ale jak ktoś nie umie ze zrozumieniem czytać, między wierszami czytać, a jak już w ogóle myśleć samodzielnie nie potrafi gdy ma razy kilka tłumaczone to nic tu nie pomogę. Niektórzy mają takie zboczenie, że im trzeba jak nierozumnemu dziecku małemu wszystko tłumaczyć sto razy pod rząd, żeby mogły potem sto razy pod rząd to samobpytać uprawiając swoją zboczoną grafomanię.

  Tylko potwierdzasz to, co tu napisałem w niedzielę: tj. że ci co dobrze rokowali idiocieją. Stąd z punktu widzenia ludzkiego Polska jest już stracona. I tylko interwencja Pana Boga może cokolwiek zmienić.

  Dodam krótko na zakończenie (bo już popadam sam w twoje grafozboczenie), że jak Piskorski czy np. Olszański nie biegają z różańcem z modlitwą „o nawrócenie Rosji” czy z modlitwą za „świętego” dudę to nie oznacza, że są żydami, masonami, kosmitami i chuj wie kim. Widzą tępotę księży i zło od franka począwszy, a skończywszy na żydobandero rydzykach. W ogóle się im nie dziwię.

  Dotarło do twojej pustej czaszki?

 17. Marucha said

  RE 16:
  Panie Kropka…
  Sam Pan pierdolisz.

  Dla każdego jako tako rozumnego człowieka jest OCZYWISTE, że to co sobie gadają politycy nie ma ŻADNEGO znaczenia. Liczą się tylko konkrety. Fakty, Czyny.
  Pełno jest w Polsce łajdaków, którzy przyznają się do katolicyzmu, są przeciwnikami aborcji, LGBT i innego kurewstwa. Tylko gdy przyjdzie co do czego, to się, kurwy, „wstrzymują od głosu”.

  Poza tym jesteś Pan kretynem.

 18. Boydar said

  Ha ! Chciałem dobrze i po ludzku, a wyszło jak wyszło. Bywajet.

 19. Archiw said

  W uzupełnienia do wpisu Archiw said 15

  Ówczesny Prezydent LK będąc w Kijowie w czasie konferencji prasowej – słyszałem osobiście, powiedział m.in. Miałem tu przebywać 3 dni, ale muszę skrócić swój pobyt o jeden dzień, aby odwiedzić swoich przodków w Odessie.
  LK -LK jako prezydent Warszawy będąc w Izraelu przedstawił plan budowy a następnie sfinansował Muzeum Żydów w Warszawie…koszt z działką ok. 300mln zł Na stronach Muzeum dyrektor muzeum Jerzy Halbersztadt wspomina jak pod koniec 2003 roku pod wpływem Lecha Kaczyńskiego „prawie cały klub PiS poparł” finansowanie przez warszawskich podatników budowy Muzeum
  LK..-Zamknięte, tajne przemówienie Prezydenta L. Kaczyńskiego w czasie oficjalnego pobytu w Izraelu 11-09-2006r ….nasza armia jest obecna w Iraku ze względu na wasze bezpieczeństwo, państwa Izrael, podobnie jak w Libanie,… tak będzie niezależnie kto u nas będzie u władzy.
  J.K.- Polacy tak czczą Jasną Górę a ja tam nigdy nie byłem, powiedział min.-w rozmowie z Lepperem…- – Tymczasem przed kamp. wyb. w ciągu 2 tygodni był tam dwukrotnie- wołając tu jest Polska. Instrumentalne traktowanie naszej wiary.
  L.K- Odstąpienie żydowskiej Fundacji Nissenbaumów za bezcen budynku PAST-y, okupionego krwią powstańców warszawskich,
  – Przekazanie 6 lutego 2004 roku gminie żydowskiej (rzekomo w ramach odszkodowań) placu po byłej synagodze wraz z tzw. błękitnym wieżowcem wybudowanym przez Polaków.
  L.K.- Wstrzymanie – mimo zgody wyrażonej przez Sejm i Radę Miasta Warszawy – decyzji o lokalizacji pomnika upamiętniającego ofiary Koncentration Lager Warschau, w którym mordowano tylko Polaków
  Mówi Ks. prof. Alfred Wierzbicki, etyk, wieloletni dyrektor Instytutu Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o sytuacji w Polsce…..Kościół wyszedł na głupka, bo poparł PiS. Bardzo krytycznie ocenia to, co się w tej chwili w Polsce dzieje. Nie podoba mu się m.in. zaangażowanie Kościoła po stronie Prawa i Sprawiedliwości… Poparł PIS, że stał się zakładnikiem PiS… Przez to, że biskupi dali się wciągnąć w PiS-owską politykę, stali się częścią stronnictwa politycznego.
  Partie, wszelkie upadną a Kościół ma trwać wiecznie. Na szczęście nie wszyscy biskupi i księża, np. nasz biskup i proboszcz nie wyszli na.….a. o przyczynach mojej rezerwy do ich partii i zdumieniu wsparcia odnowicieli B’nai-B’rith następnym razem.

  Obecnie bp Antoni Długosz na Jasnej Górze mianuje dwóch nowych Ewangelistów: Mateusza M i Łukasza Sz.- jest przedłużeniem czynów Jezusa. O Boże!!! Czyżby nie wiedział o ich czynach?

  Prezydent Andrzej Duda przed kilku miesiącami…„Z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi reprezentantów Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC)”– organizacji broniącej od 1906 roku praw Żydów poza USA. „To instytucja ogromnie istotna dla zachowania prawdy o wspólnej historii obu naszych narodów. W atrakcyjny, nowoczesny sposób ukazuje ona dzieje naszej ojczyzny, która przez wieki była dla Żydów ziemią POLIN – gościnnym, bezpiecznym domem – napisał
  ..„Wiedza o tym, co wydarzyło się na naszej ziemi podczas II wojny światowej i okupacji niemieckiej, upowszechnia się w świecie także dzięki staraniom American Jewish Committe.
  Prezydent przed kilkunastu dniami„…wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wziął udział w otwarciu wystawy „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”, poświęconej twórcom i losom Podziemnego Archiwum Getta Warszawy. ….w Żydowskim Instytucie Historycznym im. E. Ringelbluma w Warszawie……

  . – Naszym obowiązkiem jest głoszenie prawdy o Zagładzie Żydów. Archiwum Ringelbluma jest bezcennym świadectwem najtragiczniejszego rozdziału wspólnej historii Polaków i Żydów….. zginęli, ale pozostawili po sobie rzecz bezcenną – Podziemne Archiwum Getta Warszawy. To dzięki ich pracy znamy straszliwe realia życia codziennego w tej dzielnicy zamkniętej. Ich materialne artefakty (…), ale przede wszystkim relacj”e ludzi skazanych na śmierć, systematycznie zamęczanych i eksterminowanych.- mówił Prezydent.- obecny ”nasz’ kandydat.

  Zobaczmy jaką prawdę i rzeczywiste realia ukrywa to zwiedzane przez Prezydenta Muzeum Ringelbluma, a zwiedzający jej nie głosił w swojej wypowiedzi. Fragment z dokumentu:

  Obraz przekazany przez pianistę Władysława Szpilmana uzupełniają zapiski kronikarza Getta warszawskiego Emanuela Ringelbluma, który tak oto opisuje rolę Żydów w likwidacji największego Getta w Europie 22 lipca 1942r, czyli masowej wywózce Żydów do obozu zagłady w Treblince :

  Umschalgplatz . Szmerling – komendant placu Żyd -oprawca, olbrzym z pejczem w ręku pozyskał łaskę Niemców. Wierny wykonawca ich zarządzeń (…) Policja żydowska miała bardzo złą opinię jeszcze prze wysiedleniem, parała się tą ohydną robotą, wyróżniała się również straszliwą korupcją i demoralizacją. (W przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach). Dno podłości osiągnęła ona jednak dopiero w czasie wysiedlenia. Nie padło ani jedno słowo protestu przeciwko, odrażającej funkcji, prowadzenia swoich braci na rzeż. Obecnie mózg sili się nad zagadką: jak to się stało, że Żydzi – byli adwokaci przeważnie inteligenci – sami przykładali rękę do zagłady swych braci. Jak doszło do tego że Żydzi wlekli na wozach kobiety i dzieci, starców i chorych, wiedząc, że wszyscy idą na rzeż (…)
  Policja żydowska wykonywała z największą gorliwością zarządzenia niemieckie w sprawie wysiedlenia… przeważnie przekraczała wyznaczone dzienne kontygenty. Na twarzach policjantów prowadzących te akcje nie znać było smutku i bólu z powodu tej ohydnej roboty. Odwrotnie, widziało się ich zadowolonych, wesołych, obżartych, objuczonych łupami, zrabowanymi wespół z Ukraińcami.

  Okrucieństwo policji żydowskiej było bardzo często większe niż Niemców, Ukraińców i Łotyszów, ofiary które znikły oczu Niemca, wyłapywał policjant żydowski(…)Do powszechnych zjawisk należało, że zbójcy ci za ręce i nogi wrzucali na wozy „Kohna i Kellera”. ..bezlitośnie, z wściekłością obchodzili się z ludżmi, stawiającymi opór, surowo, bardo surowo karali „winnych”, którzy nie chcieli dobrowolnie pójść na śmierć.
  Do akcji wysiedleńczej przyłączyły się dobrowolnie inne organizacje i grupy. Czołowe miejsce zajmuje Pogotowie Ratunkowe
  Gancwajcha o amarantowych czapkach, ta szalbiercza instytucja, która nie udzieliła ani jednemu Żydowi pomocy lakarskiej(…) Ta oto bandycka szajka aferzystów zgłosiła się ochotniczo do „zbożnej” roboty wysyłania Żydów na tamten świat… wyróżniła się brutalnością i nieludzkim postępowaniem. Czerwone czapki okryły się czerwonymi plamami krwi nieszczęśliwych mas żydowskich. Oprócz Pogotowia pomagali akcji urzędnicy Gminy Żydowskiej i Pogotowia KOS (…)

  Wszystko sprowadzało się u nich do kwestii „łebka”, handlowano „łebkami”, zapisywali w książeczce: dostarczyłem tyle i tyle łebków. Jakiś adwokat przechwalał się wobec mnie że załadował na wozy 1000 Żydów. Teraz, w końcu października 1943r policja żydowka rozmyśla jak tu złapać jakiegoś Żyda, sprowadzić go na Umschalgplatz…

  Powyższe świadectwo przedstawia światowej sławy pianista – Żyd polskiego pochodzenia. Świadectwo jedno z wielu, bowiem jedną z pierwszych była Hannah Arendt (chwała Im i dzięki) która w swej książce „Ejchman w Jerozolimie” wyjawiła haniebną rolę samych Żydów w Holokauście.
  Warto przy tej okazji zapytać czy zbudowane naszym kosztem MHŻ zawiera powyższe -kluczowe fragmenty historii Holokaustu?
  A może tą, ukrywaną historię (oraz upadek „zamachu smoleńskiego”,cyrk- „historyczną mowę” Trumpa- napisaną przez historyka PIS, i kilkakrotnie powtarzaną dla ciemnego luda, przejęcie centrum Warszawy na „pomnik”, zawłaszczenie samorządów w nadchodzących wyborach, itp.,itd), czołowi „antykomuniści” ,( raczej za wiedzą Kierownika Polski)– panowie ministrowie Sikorski, Morawiecki, Gliński chcą przykryć przed ciemnemu ludem zamiarem zburzenia Pałacu Kultury, jeden z nich marzył o tym od 6 lat życia.
  Ktoś z Sieci odpalił im, aby raczej sami się grupowo… wysadzili. Chyba wiedział że niektórzy z w/w wysyłali żywe pomniki komunizmu do obrony praw czeławieka Europy, czy na wykłady uniwersyteckie dla zatruwania smrodem zdrady młodych umysłów Polaków , a teraz chcą burzyć coś, za co Naród opłacił swoją krwawicą – rabunkiem.węgla i wiele pociągów wyposażenia fabryk itp.

 20. . said

  Samoobrona miała w historii III RP najbardziej katolicki program włącznie z całkowitym zakazem aborcji. To mówił Rękąs i Piskorski.

  Ale tego nie powiedzą świętoszki z PiS, Konfy, byłego LPR itp. modlący się „o nawrócenie Putina.”

  Tego nie widzą narodowcy robiący marsz anty447 i zbiorowe modlitwy różańcowe, a potem chwalący publicznie syjonistę Trumpa.

  Tego nie chce boydar i prawdziwi kretyni!

 21. Urna said

  Re.20
  Prawdę piszesz.

 22. UZA said

  Ad.16) „że jak Piskorski czy np. Olszański nie biegają z różańcem z modlitwą „o nawrócenie Rosji” czy z modlitwą za „świętego” dudę to nie oznacza, że są żydami, masonami, kosmitami i chuj wie kim. ”

  Czy nam się to podoba, czy nie, większość polskiego społeczeństwa nie jest już katolicka (chociaż zachowała w świadomości pewien zestaw zasad, wywodzących się z chrześcijaństwa). Dlatego właśnie lewica ekonomiczna, w miarę konserwatywna obyczajowo, mogłaby pozyskać duże poparcie i pomóc wypchnąć z naszej politycznej sceny POPiS. Nie twierdzę, że powinna pozostać na tej scenie siłą jedyną – innym liczącym się graczem mogłaby być np. partia narodowo-katolicka. W takim układzie każdy znalazłby przyzwoitą i znośną dla Kraju opcję, a przegrane wybory nie musiałyby zaraz oznaczać katastrofy. Obecnie mamy zaś taką sytuację, że właściwie każdy wynik wyborów jest zły (niektórzy kombinują nad mniejszym i większym złem, ale to jest słabe).
  Być może dlatego, że wychowałam się w PRL-u , nie żywię namiętnej nienawiści do wszystkiego co lewicowe. Uważam, że współczesny, korporacyjny kapitalizm jest czymś amoralnym i antyludzkim . Ten stary, opisany m.in. przez Zolę i Gorkiego, też był zresztą ohydny. Sprzeciw wobec takiego systemu, moim zdaniem, dobrze świadczy o człowieku. A wiara jest łaską. Jakkolwiek bardzo pomaga w zachowaniu zasad, to jednak można też być niewierzącym i zarazem kimś uczciwym, wrażliwym, życzliwym, po prostu – dobrym.

 23. Boydar said

  „… to nie oznacza …”

  Fucktycznie, to nie.

 24. NICK said

  Piskorskiego.

  Hm.

  To jak Wyszyńskiego.
  CHWALCIE.
  OBAJ, obadwa.
  Siedzieli.
  Wałęsa też… .

  Czy Wałęsa.
  Zmieści się obok?
  We Krypcie?
  Na wygnaniu. Krypt wawelskich?
  Obok Selmanna i „Kaczyńskich”?

  Senior ‚Dziwisz’ pozwoli?

 25. . said

  @ powyżej

  Nie wymieniaj swoich idoli politycznych i religijnych. Zostaw ich dla siebie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: